PDA

Pogledaj cijelu verziju : Emulacija



SkunK
19-02-2007, 12:58
Ovako,

pošto izrazito želim da ovo svi vide postavio sam novu temu. Radi se o mogucem otvaranju podforuma "Emulacija", gdje bi raspravljali,sirili linkove i pomagali pri emulaciji jedni drugima.

Emulacija je zapravo emuliranje starijih sistema i konzola (NES,Snes,Psx,Atari itd) gdje su vladale neke legendarne igre u kojima smo svi uzivali.

Posto bi o tome forumu trebalo voditi reda, ja se javljam za to jer imam vremena, znanja, iskustva i znam gdje nabavit sve potrebno. Samim time sta bi moderirao taj forum mislim da bi ispunio zelju dosta ljudi koji nisu upoznati s emulacijom ili neznaju ili se boje pitati, uopce nije vazno...


Eto toliko, volio bi da netko od admina procita ovo i razmisli o mom prijedlogu.

hvala!

THUNDER_DINIX
19-02-2007, 13:06
sumnjam da ce biti nesta od toga

Neven <R>
19-02-2007, 13:11
Možeš sve u vezi emulacije staviti u oldies but goldies. A novije stvari u hardware & software.

SkunK
19-02-2007, 13:33
Da ali ovaj podforum bi bio posebno za emulaciju, drugo su stare igre a drugo je emulacija... emulirat mozes i xbox i najnoviji Ninja Gaiden da postoji xbox emulator... a jeli to stara igra , ne.

Stvar je do toga da PC kao platforma bude putem raznih emulatora multi-platforma, gdje igras PES6,Starcraft,Tekken 4 i space invaders iz 88' :)

IgGy
19-02-2007, 14:22
no can do

BlackDCRO
19-02-2007, 14:27
Zar nije emulacija [i]legalna?
Inace slazem se s tobom, imam preko 200 emuliranih igara za gameboy(ukljucujuci sve zive verzije pokemona)...
Takodjer dosta se razumijem u to i znam dosta stranica s kojih se mogu nabaviti razne igre. Ako ti treba pomoc oko reda na podforumu, ja se prijavljujem za moderatora...
Ali sumljam da ce ista od ovoga biti...

SkunK
19-02-2007, 14:38
Nije emulacija ilegalna, dok god imas original kartriđ doma ;)

@Iggy a da mi das jedan razlog / argument zasto "no can do"?
Ako ljudi zele, ja imam volju(i blackdcro da mi pomogne oko nekih linkova) ne vidim di je problem...

mrs.croft
19-02-2007, 14:54
Da ali ovaj podforum bi bio posebno za emulaciju, drugo su stare igre a drugo je emulacija... emulirat mozes i xbox i najnoviji Ninja Gaiden da postoji xbox emulator... a jeli to stara igra , ne.

Stvar je do toga da PC kao platforma bude putem raznih emulatora multi-platforma, gdje igras PES6,Starcraft,Tekken 4 i space invaders iz 88' :)

a jednostavno nek ostane u oldies but goldies...pošto većina takvih emulatora i igara ima stariji status....

drugi razlog ti je pogledaj npr. ps2,izašo prije pun kurac godina a ni dan danas ne možeš emulirati igre kako spada.

SkunK
19-02-2007, 15:21
Po tome bi sve linkove za emulaciju,romove i sranja trebalo stavit u oldies but goldies koji je forum za stare igre kojih se sjecamo i sad dodje lik laik i gleda i vidi emulacija , logika = 0. Zapita se, " O jebote zar nisu mogli otvorit podforum za to" SNe jer ce vjerovatno pasti mysql baza od napona jer znas, podforum je jako tezak i neznam ako ce moci potrpiti baza njegovo otvaranje .


PS2 emulatori su teski za pronac i nisu dobri jer PS2 jos uvijek nije dovoljno "star" tj. proizvodjaci znaju da ako se pocme emulirat, da ce to osjetiti na svojoj kozi putem tržišta.

19-02-2007, 15:28
Bolje to nego WoW podforum.

St. Jude
19-02-2007, 15:31
Bolje to nego WoW podforum.

šta ti smeta wow podforum ? dobro malo je bedasto naj novi forum za pcplay guildu ali wow podforum zaslžuje "postojat"

THUNDER_DINIX
19-02-2007, 15:40
malo se previse vaznosti pridaje WOW - u? ono, 2 podforuma?! pa dosta je 1

Kiklop
19-02-2007, 15:46
niko ko se bavi recenziranjem igara ti ne podrzava emulaciju tak da tesko da bude kaj od toga
u gameplayu se emulacija nesmije ni spomenuti

Burek_fr0m_SPACE
19-02-2007, 16:13
niko ko se bavi recenziranjem igara ti ne podrzava emulaciju tak da tesko da bude kaj od toga
u gameplayu se emulacija nesmije ni spomenuti
Šta je tolika frka oko emulacije? Ako ti imaš original kod sebe, smiješ s njim raditi šta hoćeš... (osim kopirati i prodavat drugima i takve stvari, naravno). Ili napraviti zidni sad od CD/DVDa ili dumpovati XBox360 igru na SD karticu i igrati na mobilnom pomoću emulatora - isti đavo. Tvoje je i možeš ga igrati kako hoćeš. Štos je što su emulatori prilično eksperimentalni, nestabilni i često teški za korišćenje, pa kada bi PCP stavio hrpu emulatora na svoj DVD, onda mnogi čitatelji to ne bi znali koristiti i/ili ne bi im radilo, pa bi onda uredništvo PC Playa smatrali odgovornim, a to oni vjerovatno ne žele.

SkunK
19-02-2007, 16:30
Pa nitko nije spominjao stavljanje emulatora na DVD...
Dao sam prijedlog da se napravi podforum, kojeg bi ja vec stickirao veceras vaznim stvarima itd... cak i HCL ima podforum ( imao je kad sam bio tamo ) o Emulaciji.

A uostalom, Burek ima pravo. Sta je svih trta tako, ako imas original necega mozes ga kopirat koliko hoces ali i ne siriti, tvoj je, ti si dao lovu za njega i to ti nemoze nitko zabraniti.

19-02-2007, 16:33
Slažem se. Nitko ne spominje piratiju.

W3DR4N
19-02-2007, 17:07
Za emuliranje igara trebate njihove romove, iso datoteke, biose. Da netko stavi link na web stranicu s tim sadržajima, pretpostavit ćemo da svi posjedujete sve igre i sve konzole koje su ponuđne i koje mislite skinuti?

SkunK
19-02-2007, 17:42
Ajde dokazi da je suprotno? 8) tj. da ja nemam te igre

olio
19-02-2007, 19:14
to je nepotrebno dovoljno je po jedna tema za posebnu konzolu o emulaciji

Neven <R>
19-02-2007, 19:28
Za emuliranje igara trebate njihove romove, iso datoteke, biose. Da netko stavi link na web stranicu s tim sadržajima, pretpostavit ćemo da svi posjedujete sve igre i sve konzole koje su ponuđne i koje mislite skinuti?
Nije istina za PS emulaciju, dovoljan je CD. A što se tiče ruba legalnosti, ako se daju linkovi na abandonware onda ne vidim zašto se ne bi davali linkovi na romove iz tog doba.

SkunK
20-02-2007, 12:16
Onda? Mislim da je ocito ko ima argumente na svojoj strani...

kulamasta
20-02-2007, 14:12
Za emuliranje igara trebate njihove romove, iso datoteke, biose. Da netko stavi link na web stranicu s tim sadržajima, pretpostavit ćemo da svi posjedujete sve igre i sve konzole koje su ponuđne i koje mislite skinuti?

Mozda :)

Dok se ne potice ilegalno kopiranje i raspacavanje istoga, tj. dok se ne potice na bilo kakve ilegalne radnje mislim da se nikoga ne tice sta tko ima doma...

U biti, bas me briga