PDA

Pogledaj cijelu verziju : David Icke



Kiklop
18-02-2007, 22:31
Sutra imate "Na rubu znanosti" o njemu
a on se bavi jednom od zanimljivijih teorija zavjere
On naime tvrdi da su se ljudi u proslosti pomjesali s vanzemaljskom reptilskom vrstom i stvorili hibride koji danas tajno imaju svjetsku dominaciju
na ovoj stranici imate u PDF formatu dosta stvari o njemu i njegovim istrazivanjima
http://www.pcpages.com/bogomils/AH/PDF/ ... d_Icke.pdf (http://www.pcpages.com/bogomils/AH/PDF/Interview_David_Icke.pdf)

Bartuc
18-02-2007, 22:36
Cool, to moram pogledati, šteta kaj sutra počinjem učiti za ispit :cry:

m777
18-02-2007, 22:38
Nemoj učit. To je ivil. :(

SkunK
18-02-2007, 22:39
Kreten.

Đeri
18-02-2007, 22:41
preivše je gledo invaziju :rotfl:

m777
18-02-2007, 22:41
Kreten.
Nisam. Mama veli da sam poseban. :(

@goFno - kao ti Zakon tople braće? :(

Đeri
18-02-2007, 22:44
Kreten.
Nisam. Mama veli da sam poseban. :(

@goFno - kao ti Zakon tople braće? :(yep :(

Bartuc
18-02-2007, 22:51
M777 zakaj uvjek stavljaš tužne smajliće??

Živni malo! Il je to možda jer ti stara slabo vrti onaj kolut pa nemaš dovoljno svjetla u sobi dok pišeš na tastaturi?

Kiklop
18-02-2007, 22:53
daj samo mi nemojte offtopicat i spamamt mislim stvarno
ak vas zanima procitajte i komentirajte
ja sam sad na 7 str i nisam bas nesto uvjeren jos sam na pocetku

m777
18-02-2007, 22:53
@Bartuc

Baš zato. :(

...

:(

...

I ide malo m... m777... :(

Ma dosadili mi malo hepi smajlići...

Btw, ispit za koji moraš učit = nacionalni?

SkunK
18-02-2007, 22:57
Kreten.
Nisam. Mama veli da sam poseban. :(

@goFno - kao ti Zakon tople braće? :(

Nisam mislio na tebe nego na David Icke-a

vjever_masni
18-02-2007, 22:57
aa nacionalni iz matise... :twisted:

m777
18-02-2007, 22:58
Kreten.
Nisam. Mama veli da sam poseban. :(

@goFno - kao ti Zakon tople braće? :(

Nisam mislio na tebe nego na David Icke-a
Znam. Pisalo je prije u fine printu, ali sam editirao...

Systematic Reverse
18-02-2007, 22:59
I ljudi swasta wjeruju...

Kiklop
18-02-2007, 23:00
ajde prestanite :cry:

SkunK
18-02-2007, 23:02
O da postoji mjesanac izmedju homo sapiensa i reptila, dosao je hibrid i sad oni zive u drugogj "frekfenciji", ali djeluju na nas? A zasto dijeluju? Sta ih boli kurac kako zivimo?

bajke, bajke.

Kiklop
18-02-2007, 23:11
O da postoji mjesanac izmedju homo sapiensa i reptila, dosao je hibrid i sad oni zive u drugogj "frekfenciji", ali djeluju na nas? A zasto dijeluju? Sta ih boli ***** kako zivimo?

bajke, bajke.u ovom clanku pise da stvaraju vojsku ispranih mozgova i iduci korak im je ugradnja mikrocipova za potpunu kontrolu
po vasim reakcijama vidim da su u prijasnjim fazama prilicno uspjeli

SkunK
18-02-2007, 23:15
Ja pricam o jednoj od njegovih mogucih teorija zavjere, znaci bolje sam informiran o njegovim budalastinama nego ti.
On je tipican primjer kako se pravit lud, prikupit znatizelju ljudi i bit slavan u krugovima "cudaka" a cudaci su vjerni do kraja.

Uostalom koji kurac ti komentiras moj apel, jel se osjecas prozvan ili?

Kiklop
18-02-2007, 23:18
Ja pricam o jednoj od njegovih mogucih teorija zavjere, znaci bolje sam informiran o njegovim budalastinama nego ti.
On je tipican primjer kako se pravit lud, prikupit znatizelju ljudi i bit slavan u krugovima "cudaka" a cudaci su vjerni do kraja.

Uostalom koji ***** ti komentiras moj apel, jel se osjecas prozvan ili?zast nebi aj komentiro tvoj apel
tocno sam ovakve reakcije ocekivo tuzno kaj nema vise istomisljenika

SkunK
18-02-2007, 23:19
Nebi ga trebao komentirat jer te se nije dotaknuo.

I daj shvati i citaj da ja ne podrzavam Icke-a, samo ga ismijavam jer je covjek klaun a ti izazivas frku.

Inace jedino gdje je u pravu Icke je u teoriji zavjere Masona i Zionista.

Rocchiro
19-02-2007, 00:01
najs,gledam to sutra

Ps1ho
19-02-2007, 09:18
gledam i ja, Krešo je car...

NITROS
19-02-2007, 09:46
O jebote kakav bullshit. Ovako nesto vec dugo nisam procitao. Tip toliko sere da to nije moguce. Jesus. Kaze da smo od gmazova nekih izvanzemaljskih potekli :)))))

Nek mi pokaze i jedan gen koji nas moze povezati sa gmazom. Covjece. Procitao skoro sve clanke koje ste dali i nemogu vjerovati da netko u ovo moze povjerovati.
A ono za nekadasnje bogove-zmije naravno da su ljudi stvarali bozanstva kojih se boje. A zmija kada te ugrizla si umro, i zbog toga su smatrali da ti uzme dusu zmija i bojali su se zmija. Pa su tako i napravili zmijolika bozansta.

Iako sam imao razlicitih iskustava, i vjerujem da postoji NLO i izvanzemaljciu, u ovaj bullshit necu povjerovati NIKADA.

Maloki
19-02-2007, 10:26
Previse sam vremena pridodao tom Davidu Ickeu citajuci samo ovaj topic, da bi jos iso citat onaj pdf.
A ti kiklop :pray: Nobelova nagrada za lakovjernost :pray:

Bartuc
19-02-2007, 10:28
Iako sam imao razlicitih iskustava, i vjerujem da postoji NLO i izvanzemaljci.

Kakvih si to iskustava imao da vjeruješ u NLO i izvanzemaljce?

Simon the Dreamer
19-02-2007, 10:30
najs,gledam to sutra
Mislim da je to danas, jer je jučer rečeno da je sutra.

NITROS
19-02-2007, 10:41
Iako sam imao razlicitih iskustava, i vjerujem da postoji NLO i izvanzemaljci.

Kakvih si to iskustava imao da vjeruješ u NLO i izvanzemaljce?

A napisao sam tamo u jednome topicu o tome sto sam vidio jedne veceri na moru na nebu.

Lezao sam oko 9 sati navecer (znaci vec noc) i gledao u nebo zvijezde. I tako sam pratio ono 3 zvijezde koje su tvorile kao trokut. Kad jednom su se pocele kretati ono veoma brzo u mojem smjeru (ne direktno prema meni nego na nebu u mojem smjeru) i ono tako me nesto stisnulo u prsima i gledam ja dalje i tocno su stale tocno iznad moje glave i onda u svaka u svojem smjeru poletjela. U 3 razlicita smjera je svaka odletjela. To je izgledalo ko zvijezde ali bile su vece, vjerojatno jer su bile blize. Ja sam se usrao samo to znam i otisao sam gore u apartman. I uvijek su mi se dogadale razlicite stvari na tom molu ili plazi sto se tice tih objekata.

Evo fakat ne serem, nebi govorio da nisam uvjeren da to nije opticka varka ili nesto .

Bartuc
19-02-2007, 10:50
Cool, ja sam oduvjek želio vidjeti nekaj tak "izvanzemaljskoga" na nebu. Mada koliko god gledal gore nikad niš ne vidim :cry:

Mada sam 100% siguran da postoje izvanzemaljci zbog ovih par činjenica:

1) Svaka od zvezda koje vidimo veća je od Sunca te time se povlači činjenica da oko tih zvjezdi kruže bar nekoliko planeta poput Zemlje!

2) Kad pogledaš nebo ima brdo zvjezdi znaći brdo planeta koji imaju slične uvjete za život kao Zemlja!

3) Da svaka 100-ta zvjezda ima samo jedan planet sa životom na sebi, znaći da postoje ko zna koliko "rasa/izvanzemaljaca" u svemiru!

Mislim da je ovo kaj sam napisao vrlo logično i moraš biti ludi noob da to porekneš!

A što se tiće ovog pizdolisca o kojemu ovaj topic govori, on je malo munjen :D

19-02-2007, 10:53
ZOLTAN!

Ps1ho
19-02-2007, 11:15
ZOLTAN! :rotfl:

mravojed20
19-02-2007, 11:38
Slazem se da se u svijetu nastoji uvesti što veća kontrola uma,isprani mozogovi,strah,koji onda rezultira poslušnošću. a tko to radi,ne znam,sve je moguće.

Simon the Dreamer
19-02-2007, 11:52
ZOLTAN! (zakon) 8) :D :D :rotfl:

Neven <R>
19-02-2007, 11:54
Ide mi na živce ta emisija, ljudi pričaju gluposti, a nema druge strane da im oponira.

Simon the Dreamer
19-02-2007, 11:56
A meni je baš zakon. Krešimir Mišković (ili Mišak, kako već) mi je totalno fora voditelj, a dolaze kojekakvi luđaci od kojih bi se i najozbiljniji počeli smijati, a on je uvijek 8) .

Sterpo
19-02-2007, 12:03
lol čovječanstvom se upravlja iz neke druge dimenzije :rotfl:

SkunK
19-02-2007, 12:41
Tesko im je prihvatiti da židovi vladaju svijetom :cry: :wink:

Kiklop
19-02-2007, 15:38
ne vjerujem ni ja bas svemu ovome al cu danas gledat na rubu znanost pa bum vidil

Sonic_Moronic
19-02-2007, 17:00
Običan čovjek prodaje zjake u potrazi za slavom, jer nažalost nema dovoljno love :(

Klasika.

Sterpo
19-02-2007, 20:48
ja ću isto pogledati da vidim šta taj lik priča

Ps1ho
19-02-2007, 21:03
Ma Krešo car, a šta vak mi je to zanimljivo al nepušim tak ekstremne fore...

DrunkyDuck
19-02-2007, 21:08
Koliko sam shvatio, rasprava ce biti o Ickeovoj knjizi "The Biggest Secret".

Knjiga je dosta zanimljiva za procitati, predlazem upravo to prije ikakvog komentiranja Ickeovog rada (ili barem pogledajte emisiju danas u 23:15).

Naravno, ovisi o citatelju sto ce vjerovati, sto ce staviti pod "mozda", a sto ce odbaciti kao nemoguce.

Najbolje je uz knjigu imati jos nekakav izvor informacija pa usporedno provjeravati, npr., istraga (vise njih) koja je pokazala da sve zene potjecu od jedne pretkinje iz Afrike postoji, ali s druge strane nema nikakve vanjske informacije o bozanstvu Virishna koje se spominje u knjizi.

Velik dio knjige se oslanja na "dokumente" sumerana koji otkrivaju bozanstva koja su se spustila na zemlju u "bozanstvenim brodovima", itd., a izmedju ostalog su znali sve planete suncevog sustava, njihove tocne polozaje i odnose velicina prije 4000-2000 godina prije Krista. Inace, to je nesto sto smo "mi" potvrdili tek prije 150-ak godina.

Takodjer, Icke u nekim djelovima knjige zna spomenuti vise bozanstava/starih vladara i prepusta citatelju da se snadje izmedju 50ak imena nabacanih na hrpu.

Alternativne teorije postanka svijeta i katastrofa koje su se dogadjale su mi najzanimljiviji dio knjige.

19-02-2007, 21:54
Velik dio knjige se oslanja na "dokumente" sumerana koji otkrivaju bozanstva koja su se spustila na zemlju u "bozanstvenim brodovima", itd., a izmedju ostalog su znali sve planete suncevog sustava, njihove tocne polozaje i odnose velicina prije 4000-2000 godina prije Krista. Inace, to je nesto sto smo "mi" potvrdili tek prije 150-ak godina.
Annaunakii? :)



kolko znam, oni si slični nama (tj mi njima)

po teorji, annaunakiji su se spustili na zemlju kako bi uzeli zlato jer im je bilo prijeko potrebno kako bi očuvali atmosferu na Nibiru-u (planet u sunčevom sustavu koji ima elipsoidnu putanju od cca 3600 godina).
njihovi radnici su se pobunili pa su stvorili primitivnog radnika, a.k.a. čovjeka.

tko je pomno pročitao bibliju: "Stvorit ćemo čovjeka na sliku našu."
afaik, bog je samo jedan.
biblija je prepisana od starijih knjiga, uglavnom od enume elish (za više infoa wikipedija i google).

enivej, kog zanima više o ovome (opet) preporučujem reviziju postanka od Zecharie Sitchina (http://www.teledisk.hr/rubrika.php?cat=1&id=12)


ako vam se knjiga svidi, krenite od početka (dvanaesti planet pa dalje)


u svakom slučaju, sumerani su prije cca 5.5k godina znali da sunčev sustav ima 12 planeta. mi neke ne smatramo planetima, ali poanta je tu.
to su redom:
Sunce (AP.SU, "onaj koji postoji od početka")
Merkur (MUM.MU, "onaj koji je rođen")
Venera (LAHAMU, od LHM što znači "voditi rat")
Zemlja*
Mjesec*
Mars (LAHMU, od LHM što znači "voditi rat")
Jupiter (KI.SHAR, "čelnik čvrstog tla)
Saturn (AN.SHAR, "princ, čelnik nebesa")
Uran (ANU,nema direktnog prijevoda ali se opisuje kao "sin Anshara i Kishara, ali njihovim precima takmac")
Neptun (EA,nema direktnog prijevoda ali se opisuje kao "planet kojeg Anu sebi nalik rodi")
Pluton (GAGA
Nibiru*


* U početku Zemlja nije postojala. Mjesec je, ali drugačiji.
Na mjestu današnjeg asteroidnog pojasa bio je planet Tiamat ("koljevka života") koji je imao više satelita, a jedan od njih je bio Mjesec (KIN.GU, "veliki prenositelj poruka"). Kada je Nibiru ušao u sunčev sustav došlo je do "nebeske bitke", pri kojemu je Tiamat raspolovljna. Od jedne polovice nastao je asteroidni pojas, a od druge polovice Zemlja (KI) te njen satelit Mjesec (DUG.GA.E, "grudva pustoši"). Naime, Mjesec je trebao postati samostalan planet, o čemu svjedoči i njegova veličina.

http://en.wikipedia.org/wiki/Natural_satelite
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Moon ... tem_v7.jpg (http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Moons_of_solar_system_v7.jpg)

ako malo bolje pogledate, mjesec je veći od nekih jupiterovih satelita, a Jupiter je veći od Zemlje cca 1300 puta!


nadam se da će neko čitat ovo :)

Bartuc
19-02-2007, 22:14
I onda kažete da sam ja Zoltan :rotfl:

Ps1ho
19-02-2007, 22:22
Ti ni nemaš pojma štae Zoltan, jel? :rotfl:

Kiklop
19-02-2007, 22:55
skinuo sam si onu knjigu The Bigest secret al nema prjevoda :(

Bartuc
19-02-2007, 23:23
Ti ni nemaš pojma štae Zoltan, jel? :rotfl:

Kak ne!?

Ja sam Zoltan a vi ste moji mali freekovi zapakirani u vrečice kaj pucketaju i slavite moje ime u iščeku izvanzemaljaca koji buju nas poveli u svemir i vršili razne orgije na nama!

Trebali bi zmislit smajlija kaj pokaže onaj znak od Zoltana!

NITROS
20-02-2007, 00:27
ZOLTAN!

O jebote kako si me nasmijao. Mislim si ono od kuda zoltan!, kad ono sa gamer.hr ona fotka. Gde je borca. Hahahahhaa

Sterpo
20-02-2007, 11:44
lol

gledao sam jučer emisiju!
neznam da li da vjerujem ili ne
SAD je privatno vlasništvo lol

Frky
20-02-2007, 11:48
lol

gledao sam jučer emisiju!
neznam da li da vjerujem ili ne
SAD je privatno vlasništvo lol

Ima sam namjeru gledati emisiju , ali dok sam je čekao gledao sam film na 2. pa sam zaboravio na emisiju !

Ps1ho
20-02-2007, 12:02
Ja se samo nadam da, dok spavamo, nas reptili ne jebu u uvo...

Frky
20-02-2007, 12:03
Ja se samo nadam da, dok spavamo, nas reptili ne jebu u uvo...

Možda se zbog toga okrećemo dok spavamo :D !

Shadowhell
20-02-2007, 12:37
Ja se samo nadam da, dok spavamo, nas reptili ne jebu u uvo...

Možda se zbog toga okrećemo dok spavamo :D !

kako si nas skužio :shock:

Sterpo
20-02-2007, 12:51
hah krokodili vladaju svijetom

Kiklop
20-02-2007, 13:12
omg djeca nemate pojma trebali ste jucer gledat

Rocchiro
20-02-2007, 15:04
gledal sam jučer.lik je pametan uqurac,budem probal nabaviti te njegove knjige...ima istine u tome

King tiger
20-02-2007, 15:14
Zli gmazovi from outer space nas drze u virtualnom svijetu...


negho, mislim da su mu ideje solidne ali da se on namjerno sluzi senzacionalizmom da bi izazvao paznju.

Kiklop
20-02-2007, 15:28
ma lik je car sve kaj prica je na mjestu mada je to malo tesk povjerovat i stvar je u tome da se nemoze provjerit bas tako lako al ono o postojanju vise dimenzija sam skuzio i sad tek vidim kak to funkcionira i da je puno nezamislivih stvari ubiti vrlo lako moguce

St. Jude
20-02-2007, 16:06
voli tko jest čokoladu?
usput ja sam vidio za kupit gmazovske čizme,možda su one žive i kontroliraju mojim životom

Sterpo
20-02-2007, 20:23
ma gledao sam i ja ali ne sve
ali šta je onda sve što smo znali o svijetu je laž??

Ps1ho
20-02-2007, 20:26
Ok slažem se s tim da se želi centralizirati vlast i te stvari, ok, gg, ali da nama upravljaju reptili iz druge dimenzije, e to mi je do jaja e :thumbs2:

ewok
21-02-2007, 12:47
nisam tu epizodu gledao i ne zanima me (iako su sve ostale super)... naime, nakurac mi idu ti idioti koji tvrde da su ljudi potomci izvazemaljaca, da su ljudi rezultati neuspijelog alienskog pokusa, da se diljem zemlje nalaze laboratoriji aliena i ljudi, itd... ovakva pretjerivanja mozete procitati u knjizi "Alternativna povijest"... ima cak nesto o vrstama izvazemaljaca pa ih u knjizi detaljno opisuje, pun kurac sranja na koja se mozes samo nasmijati i pozeljeti autora teksta opizditi olovnom cijevi po glavi...

Sterpo
21-02-2007, 12:53
ma da neke stvari šta je rekao su pretjerane

IgGy
21-02-2007, 13:09
nisam tu epizodu gledao i ne zanima me (iako su sve ostale super)... naime, nakurac mi idu ti idioti koji tvrde da su ljudi potomci izvazemaljaca

Pa dobro, zvuci smijesno, ali kad bi malo razmislio i, ono, malcice pustio mastu s lanca (i u medjuvremenu pogledao i ovo (http://youtube.com/watch?v=mcBV-cXVWFw)), kako su nastali ljudi? Sta, bog je malo promucko zemlju i - flop, nasto je covjek?

Ok, mozemo to gledat i s ove strane - nakon velikog buma, na zemlji su nastali prvi organizmi, i tijekom vremena, evolucijom, iz primata je nastao moderni covjek...

Ili, na kraju krajeva, uz milijune, milijarde galaksija u svemiru, zar doista mislis da je covjek jedino inteligentno bice u tolikom, neistrazenom prostoru? Mislim, zar je toliko tesko prihvatiti potencijalnu mogucnost da je Zemlja samo jedna od kolonija neke X izvanzemaljske civilizacije, koja je pred, ajmo rec, 7 milijuna godina nastanila ovaj planet?

Neven <R>
21-02-2007, 13:19
Zapravo jednaka je količina dokaza u tome da je život(ili čovjek svejedno) nastao od izvanzemaljaca ili da ih je neki svemoćni entitet stvorio. Teorija evolucije ne objašnjava postanak života već samo njegovu evoluciju tj. napredak.
Za postanak života postoji više teorija ali nijedna nije znanstveno prihvaćena jer bi onda na kraju krajeva učili u školama od kuda je život nastao

ewok
21-02-2007, 13:27
nisam tu epizodu gledao i ne zanima me (iako su sve ostale super)... naime, nakurac mi idu ti idioti koji tvrde da su ljudi potomci izvazemaljacaSSta, bog je malo promucko zemlju i - flop, nasto je covjek?
ne vjerujem u boga...


Ili, na kraju krajeva, uz milijune, milijarde galaksija u svemiru, zar doista mislis da je covjek jedino inteligentno bice u tolikom, neistrazenom prostoru?
nisam ni rekao da smo jedini u svemiru, vjerujem da postoje izvanzemaljci

Mislim, zar je toliko tesko prihvatiti potencijalnu mogucnost da je Zemlja samo jedna od kolonija neke X izvanzemaljske civilizacije, koja je pred, ajmo rec, 7 milijuna godina nastanila ovaj planet?
ja to ne prihvacam... covjecanstvo se treba malo smiriti u sadašnjosti, pa onda traziti svoje korjene... uostalom prerano je za takva istrazivanja, ne mozemo sa sigurnoscu odrediti ni porijeklo nekih naroda (npr. Hrvati: slavenska , gotska , iranska , ilirska (...) teorija), a kamoli cijele rase :roll:
uostalom da se danas-sutra covjecanstvu objavi neka alienska rasa tvrdeci da su nas oni stvorili ili da smo mi njhovi "niži" potomci, covjecanstvo ce i ih prihvatiti kao bogove i eto opet dreka...proci ce tisuce godina i opet necemo znati tko smo...
(a jesam sad nas** svega)

IgGy
21-02-2007, 13:51
Nema nikakvih dokaza, postoje samo nagadjanja...

Ja evo nagadjam kako postoji _mogucnost_ da smo kolonija izvanzemaljske civilizacije :)

Nightyx
21-02-2007, 14:15
Što je to David Icke?? :? :o
Jel je to nešto što se maže na kruh? :rotfl:
Ne stvarno jer to neka emisija, serija, film ili što ili tko je taj čovjek?
Prvi put čujem za njega

Kiklop
21-02-2007, 14:21
Što je to David Icke?? :? :o
Jel je to nešto što se maže na kruh? :rotfl:
Ne stvarno jer to neka emisija, serija, film ili što ili tko je taj čovjek?
Prvi put čujem za njegapogledaj malo po temi proguglaj pa ces skuzit
a recimo da sutra na dnevniku objave da smo nastali kao pokus vanzemaljaca kladim se da bi vas vecina povjerovala jos jedandokaz da vas sve mediji kontroliraju

Ps1ho
21-02-2007, 15:30
Šta ako smo samo zajeb jednog vanzemaljskog tinejžera koji nije izvadio 8 ruku na vrijeme?

Sterpo
21-02-2007, 20:23
lol baš smo velika greška (ili griješka)

Glass
22-02-2007, 00:04
Vi ste svi mazohisti, čim netko spomene da smo vanzemaljska izdrkotina ili kakva kozmička pogreška odmah se svi složite i počmete strepit što će biti kada dođu mali zeleni i naprave nas svojim kujama, a čim netko kaže da smo recimo potoci bogova odmah je on egomanijak ili nešto takvo.
Ako vam je toliko stalo da budete nečije "kuje" napravite kakvo kriminalno djelo i gledajte i kako u zatvoru postajte nečija kuja.
Stvarno mi je dosta masonskih, židovskih, vanzemaljskih i ostalih urota, dosta mi je samoproglašenih proroka, dosta mi je raznih jebenih "stručnjaka" koji su sami riješili tajne života i koji misle da samo oni znaju istinu, dosta mi je i psihijatara po kojima nitko nikad nije kriv za ništa nego su zato krivi mediji i/ili loše djetinstvo.
Kada ćete vi ljudi shvatiti da vam živote ne nekontroliraju niti mediji niti vanzemaljci, vi kontrolirate svoje živote, svaka vaša pogreška je vaša krivnja, a ne vaših roditelja jer vas nisu dovoljno volili, niste jebene lutke nego svjesna bića i sve što napravite naspravili ste VI ne vanzemaljci niti itko drugi.

Neven <R>
22-02-2007, 00:32
Kakve veze ima s ičim ovaj izljev drekeca?

King tiger
22-02-2007, 09:18
Stvarno mi je dosta masonskih, židovskih, vanzemaljskih i ostalih urota, dosta mi je samoproglašenih proroka, dosta mi je raznih jebenih "stručnjaka" koji su sami riješili tajne života i koji misle da samo oni znaju istinu, dosta mi je i psihijatara po kojima nitko nikad nije kriv za ništa nego su zato krivi mediji i/ili loše djetinstvo.

Ovo bi islo u sig , ali necu da mijenjam sig poslije 1 godine je netaknut :D

RIPtheREAPER
22-02-2007, 10:41
ja jedem krokodile za rucak 8)

anywey, tip se zove ICKE, tako da nije ni cudo kaj je debil....

Maloki
22-02-2007, 10:44
Ne, neg se zove David, a preziva Icke...

RIPtheREAPER
22-02-2007, 10:45
pa da

22-02-2007, 10:56
ja to ne prihvacam... covjecanstvo se treba malo smiriti u sadašnjosti, pa onda traziti svoje korjene... uostalom prerano je za takva istrazivanja, ne mozemo sa sigurnoscu odrediti ni porijeklo nekih naroda (npr. Hrvati: slavenska , gotska , iranska , ilirska (...) teorija), a kamoli cijele rase :roll:
uostalom da se danas-sutra covjecanstvu objavi neka alienska rasa tvrdeci da su nas oni stvorili ili da smo mi njhovi "niži" potomci, covjecanstvo ce i ih prihvatiti kao bogove i eto opet dreka...proci ce tisuce godina i opet necemo znati tko smo...
(a jesam sad nas** svega)
ja ne prihvaćam ljudsku glupost, ali ona je oko mene neprestano. pročitaj koju popularno-znanstvenu knjigu. opet, preporuka "Revizija postanka" Zecharie Sitchina.

e, da, sad mi objasni od kud su sumerani znali za postojanje svih planeta sunčevog sustava.

FaTaL_mRkvA
22-02-2007, 11:01
uzmimo da nas je bog stvorio: pa zašto nebi stvorio i male zelene????
uzmimo da smo nastali od velikog praska: pa tako su mogli nastati i mali zeleni...

Ps1ho
22-02-2007, 11:08
ja to ne prihvacam... covjecanstvo se treba malo smiriti u sadašnjosti, pa onda traziti svoje korjene... uostalom prerano je za takva istrazivanja, ne mozemo sa sigurnoscu odrediti ni porijeklo nekih naroda (npr. Hrvati: slavenska , gotska , iranska , ilirska (...) teorija), a kamoli cijele rase :roll:
uostalom da se danas-sutra covjecanstvu objavi neka alienska rasa tvrdeci da su nas oni stvorili ili da smo mi njhovi "niži" potomci, covjecanstvo ce i ih prihvatiti kao bogove i eto opet dreka...proci ce tisuce godina i opet necemo znati tko smo...
(a jesam sad nas** svega)
ja ne prihvaćam ljudsku glupost, ali ona je oko mene neprestano. pročitaj koju popularno-znanstvenu knjigu. opet, preporuka "Revizija postanka" Zecharie Sitchina.

e, da, sad mi objasni od kud su sumerani znali za postojanje svih planeta sunčevog sustava.

Pogodili suhttp://img163.imageshack.us/img163/479/hepyug0.jpg (http://imageshack.us)

Sterpo
22-02-2007, 11:59
vidjeli su neke točke na nebu pa im dali imena

22-02-2007, 12:10
bravo, odgovor ti je suvisao kao i kaćunkovi postovi na blogu

Glass
22-02-2007, 18:10
Kakve veze ima s ičim ovaj izljev drekeca?

S tim da pušite svakakve guposti od razno raznih debila i mentalnih bolesnika.


Oni žele te hibride kako bi njima mogli upravljati iz čevrte dimenzije.

Pa za boga miloga od tvrdi kako su ljudsku povjest pisali gmazovi iz jebene čevrte dimenzije, a vi otvarate temu o njemu.
Njega treba poslat u specijaliziranu ustanovu, a ne da predaje na sveučilišta.
Ona kučka o kojoj piše "24 sata" tvrdi da ima nekakav dar te da njime pomaže ljudima, a naplaćuje privatnu analizu 400 eura te poslovnu 800 eura ali ljudi i dalje puše njezina sranja.
Stvarno se čudim koliko čovjek može biti glup i kakve je sve gluposti spreman prihvatiti kao istinu.

Arbiter of Change
22-02-2007, 18:28
Stvarno se čudim koliko čovjek može biti glup i kakve je sve gluposti spreman prihvatiti kao istinu.

Dokle god misli da mu to pomaže čini se. :|

Neven <R>
22-02-2007, 20:40
S tim da pušite svakakve guposti od razno raznih debila i mentalnih bolesnika.

Nikad ne generaliziraj.
David Icke je luđak a razne religijske dogme nisu, po meni je jednako vrijedno raspravljati o objema.

Sterpo
22-02-2007, 20:48
bravo, odgovor ti je suvisao kao i kaćunkovi postovi na blogu

vot??
to meni govoriš ili ?

Kiklop
22-02-2007, 21:07
[quote=Neven <R>]Kakve veze ima s ičim ovaj izljev drekeca?

S tim da pušite svakakve guposti od razno raznih debila i mentalnih bolesnika.


Oni žele te hibride kako bi njima mogli upravljati iz čevrte dimenzije.

Pa za boga miloga od tvrdi kako su ljudsku povjest pisali gmazovi iz jebene čevrte dimenzije, a vi otvarate temu o njemu.
Njega treba poslat u specijaliziranu ustanovu, a ne da predaje na sveučilišta.
Ona kučka o kojoj piše "24 sata" tvrdi da ima nekakav dar te da njime pomaže ljudima, a naplaćuje privatnu analizu 400 eura te poslovnu 800 eura ali ljudi i dalje puše njezina sranja.
Stvarno se čudim koliko čovjek može biti glup i kakve je sve gluposti spreman prihvatiti kao istinu.[/quote:4cofx3p9]a kolko si ti vremena posvetio proucavanju Ickeova rada prije nego seres po njemu, vise od 3min?

22-02-2007, 21:10
bravo, odgovor ti je suvisao kao i kaćunkovi postovi na blogu

vot??
to meni govoriš ili ?
ma čini ti se.

Ps1ho
22-02-2007, 21:52
Što se Ickea tiče, ima on pametnih stajališta, puput one o centralizaciji vlasti,
ali da nama upravljaju reptili iz 4. dimenzije to nepušim, reptili, nabijem vas na ku*ac!http://img163.imageshack.us/img163/479/hepyug0.jpg (http://imageshack.us)

RIPtheREAPER
23-02-2007, 10:48
Nemoj misliti na Torticu... 'n' shit mozda i postoji
mali OT: predpostavljam da ste gledali onaj clip na yuotubeu di neki lik uspava nekog n00ba pomocu svijetlosnih bljeskova dok je igra neku igru.
i sad, ako imate mobilni aparat sa kamerom: upalite kameru i usmjerite je u upaljeni TV. vidjet cete neke odbljeske koji se pojavljuju periodicno
mozda nas pomocu toga prisiljavaju da gledamo teletabise??
:scared:

Ps1ho
23-02-2007, 10:51
Nemoj misliti na Torticu... 'n' shit mozda i postoji
mali OT: predpostavljam da ste gledali onaj clip na yuotubeu di neki lik uspava nekog n00ba pomocu svijetlosnih bljeskova dok je igra neku igru.
i sad, ako imate mobilni aparat sa kamerom: upalite kameru i usmjerite je u upaljeni TV. vidjet cete neke odbljeske koji se pojavljuju periodicno
mozda nas pomocu toga prisiljavaju da gledamo teletabise??
:scared:

like, shit, wtf? :?

RIPtheREAPER
23-02-2007, 10:54
ako imas kameru na mobu usmijeri je u tv pa pogledaj malo
ja vidim bljeskove koji se stalno ponavljaju, nekad cesce a nekad rijede

King tiger
23-02-2007, 10:57
A mozda, ali mozda je to zbog toga sto slika na tv ustvari titra zbog izmjene frameova ?

Il je to , il nas kontrolisu gmazovi iz cetvrte dimenzije...

FaTaL_mRkvA
23-02-2007, 12:28
A mozda, ali mozda je to zbog toga sto slika na tv ustvari titra zbog izmjene frameova ?

Il je to , il nas kontrolisu gmazovi iz cetvrte dimenzije...
bas me briga, ak nas kontrolira 4 dimenzija nek samo tak nastavi. pa dali su nam comp i igre, kaj da jos tražimo........ :D :D

ewok
23-02-2007, 13:01
ako imas kameru na mobu usmijeri je u tv pa pogledaj malo
ja vidim bljeskove koji se stalno ponavljaju, nekad cesce a nekad rijede
daj molim te reci da si znao za ovo sto je King tiger gore naveo... reci da nisi mislio da je to neka tajna poruka, pokusaj hipnoze i upravljanja ljudskim umom... plz

Glass
23-02-2007, 19:33
a kolko si ti vremena posvetio proucavanju Ickeova rada prije nego seres po njemu, vise od 3min?


Za boga miloga lik tvrdi da je George Bush reptil iz četvrte dimenzije s mogućnosti hodanja između dimenzija i mjenjanja oblika, a uz sve to još uvijek nije savlado engleski jezik kako spada i ja bi trebao vjerovati da je on zapravo iz vrste koju su stari narodi smatrali bogovima??????




Nikad ne generaliziraj.
David Icke je luđak a razne religijske dogme nisu, po meni je jednako vrijedno raspravljati o objema.

Generaliziranje je neka vrsta prevencije i u većini slučajeva će donjeti više koristi nego štete (kada vidiš zmiju ti ćeš se naravno kloniti nje bez obzira što ona nemora nužno biti otrova, ali tebi će to generaliranje zmija možda jednog dana spasiti život).
Ja nevjerujem u dosta kršćanskih dogmi iako sam kršćanin ali veliki dio religiskih dogmi nisu tamo jer ih je Bog zahtjevao nego zato da institucija neke vjere nebi morala odgovarati na pitanja na koja nema odgovor te su u tom smislu vrlo slični zakonima fizike.
Naime recimo primjerice da rečeš fizičaru da objasni što je točno gravitacija on bi ti počeo objašnjavati o elektromagnetskim silama, o volumenskim silama, o elektronskim nabojima i još toni drugih stvari ali na sve što on kaže ti mogao pitati "A što to uzrokuje?" i na kraju bi fizičar došao do toga da ti mora reći da je to jednostavno tako ali da on nezna što to točno uzrokuje i ti bi mu tada mogao reći da budući da oni zapravo neznaju uzrok gravitacije da je cijela njihova teorija gravitacije pogrešna, a on ti nebi mogao proturiječiti jer ni on sam nezna što je ultimativni razlog gravitacije.
E pa da bi se religiske institucije poštedjele takvih vječnih raspravljanja oni izmislili dogme i rekli to je tako i to nema što tko preispitivat i zato ja vjerujem da se ponekadSjednostavno bolje držat dogmi jer ćeš tako sebi puno pojednostavit život .

Neven <R>
23-02-2007, 22:39
Glass pročitaj malo o znanstvenoj metodi onda ćeš shvatiti razliku između dogmi koje su po meni zatupljujuće, imaju "ovca efekt", od znanstvenih dokaza iza kojih stoje rad, i godine istraživanja koje nisu uzalud. Znanstvenici za ono što nemaju objašnjenje priznaju da to ne znaju ali i rade na tome da pronađu rješenje istom onom znanstvenom metodom.
Isto tako kažeš da su dogme nekad bolje od vječnih rasprava(a zapravo se iz tih vječnih rasprava ponekad i dobiju odgovori na neka pitanja) a pljuješ po ljudima koji misle da ih kontroliraju reptili iz 4. dimenzije, ali to je isto tako jedna dogma u to je jednostavnije vjerovati neko tražiti racionalna objašnjenja.
A što se tiče dogmi i one se mijenjaju, na to ih isto tako natjeraju znanstvenici snažnom argumentacijom, pa tako više zemlja nije ravna i teorija evolucija nije heretička glupost.

Glass
24-02-2007, 19:58
a zapravo se iz tih vječnih rasprava ponekadSi dobiju odgovori na neka pitanja

Ključna je riječ "ponekad", većinom te rasprave nevode nigdje nego samo u raskol među ljudima koji nakon nekoliko destljeća završi ovećim sranjem pa je onda meni draže pustit dogme na miru koje će svakako ako su toliko zatupljujuće nakon nekog vremena same izgubit znaćenje i ljudi će prestat vjerovat u njih i bez znanstvenog dokaza.


a pljuješ po ljudima koji misle da ih kontroliraju reptili iz 4. dimenzije, ali to je isto tako jedna dogma

Ne to nije dogma to je rezultat loših filmova iz pedesetih i činjenice da ljudi ne žele sebi priznat da su oni sami krivi za svoj sjebani život nego im je lakše vjerovat da je njihov život rezultat gmazova iz četvrte dimenzije.


Glass pročitaj malo o znanstvenoj metodi onda ćeš shvatiti razliku između dogmi koje su po meni zatupljujuće, imaju "ovca efekt", od znanstvenih dokaza iza kojih stoje rad, i godine istraživanja koje nisu uzalud. Znanstvenici za ono što nemaju objašnjenje priznaju da to ne znaju ali i rade na tome da pronađu rješenje istom onom znanstvenom metodom.



Scientific method is a body of techniques for investigating phenomena and acquiring new knowledge, as well as for correcting and integrating previous knowledge. It is based on gathering observable, empirical, measurable evidence, subject to the principles of reasoning

Dok iza znanstvenih dokaza stoje godine istraživanja iza dogmi stoje tisućljeća vjerovanja, a baš što se nekad pokaže da su znanstvene teorije za koje se mislilo da su dokazane pokažu pogrešne tako se i za neka vjerovanja pokaže da su pogrešna i u tom slučaje se ona odbacuju i uzimaju nova.
Također se mora uzeti i u obzir da je i sama znanost isto tako jedna vrsta dogme jer ne prihvaća ništa što izlazi iz njezinih okvira i svakoga tko prihvaća nešto što izlazi iz njenih okvira se "optužuje" da je jedna vrsta "heretika" tako da nemožeš očekivati da će ljudi odustati od jedne dogme samo zato što je to tako rekla druga dogma.

Neven <R>
24-02-2007, 23:05
Ne to nije dogma to je rezultat loših filmova iz pedesetih i činjenice da ljudi ne žele sebi priznat da su oni sami krivi za svoj s*****i život nego im je lakše vjerovat da je njihov život rezultat gmazova iz četvrte dimenzije.
Lakše im je vjerovat da je život rezultat volje nekog svemoćnog entiteta...


Dok iza znanstvenih dokaza stoje godine istraživanja iza dogmi stoje tisućljeća vjerovanja, a baš što se nekad pokaže da su znanstvene teorije za koje se mislilo da su dokazane pokažu pogrešne tako se i za neka vjerovanja pokaže da su pogrešna i u tom slučaje se ona odbacuju i uzimaju nova.
Eh al za ta vjerovanja se pokaže da nisu točna jer ih pobiju nova znanstvena otkrićam tu je razlika što znanost mijenja religijske dogme, a obrnuto ne, mislim da je očito tko je u pravu.

Također se mora uzeti i u obzir da je i sama znanost isto tako jedna vrsta dogme jer ne prihvaća ništa što izlazi iz njezinih okvira i svakoga tko prihvaća nešto što izlazi iz njenih okvira se "optužuje" da je jedna vrsta "heretika" tako da nemožeš očekivati da će ljudi odustati od jedne dogme samo zato što je to tako rekla druga dogma.
Nije istina svaka teorija sa valjanom argumentacijom se uzima u obzir, ovisno koliko je ta argumentacija jaka, da ne kažem da je znanost puno fleksibilnija što se tiče promijena gledanja na svijet. Zapravo znanost prihvaća da o nekim stvarima ne znamo, a vjera ne, ona ih pokušava objasniti svojim načinom, a kada znanost otkrije odgovore, to objašnjenje se mijenja u skladu sa znanošću.

Glass
25-02-2007, 01:14
Lakše im je vjerovat da je život rezultat volje nekog svemoćnog entiteta...


Ako hoće vjerovat u "svemoćni entitet" neka se pridruže kakvoj crkvi a, neka ne izmišljaju teorije bazirane na filmovima iz 50'.


Eh al za ta vjerovanja se pokaže da nisu točna jer ih pobiju nova znanstvena otkrićam tu je razlika što znanost mijenja religijske dogme, a obrnuto ne, mislim da je očito tko je u pravu.


Istina, ali kao što kaže jedan grafit:
"Bog je mrtav" Nietzsche
"Nietzsche je mrtav" Bog
Znanstvenici uvijek na kraju dođu do toga da oni dalje nemogu nešto objasnit te moraju objašnjavanje prepustit religiji.
Tako da koliko god oni pokušavali pobiti objašnjenja religija na kraju jednostavno postoje granice koje oni nemogu prijeći dok vjera i religija može.



Nije istina svaka teorija sa valjanom argumentacijom se uzima u obzir, ovisno koliko je ta argumentacija jaka, da ne kažem da je znanost puno fleksibilnija što se tiče promijena gledanja na svijet. Zapravo znanost prihvaća da o nekim stvarima ne znamo, a vjera ne, ona ih pokušava objasniti svojim načinom, a kada znanost otkrije odgovore, to objašnjenje se mijenja u skladu sa znanošću.

Znanstvenici nikad za ništa neće reći da neznaju već će reći da oni imaju teoriju dok će religija to objasniti time da je to Božija volja ili nešto tome slično tako da se religija i znanost u tome baš ne razlikuju, osim toga ljudi ne žele čuti "neznam" od strane : 1. Političara 2. Znanstvenika i 3.Crkve/Religije jer se u narodu smatra da te tri institucije trebaju znati sve.
Znanost 21. stoljeća odbija prihvatit Boga i svaki događaj u ljutskoj povjesti koji je povezan s Božijom voljom oni pokušavaju objasnit pomoću znanošću odbijajući svaku pomisao da je se tu možda uistinu radilo djelom o Božijoj volji te tako pokazuju da znanost jest dogma koja odbija priznati bilo što izvan njezina utjecaja i što nemože objasniti.

Neven <R>
25-02-2007, 12:11
Ako hoće vjerovat u "svemoćni entitet" neka se pridruže kakvoj crkvi a, neka ne izmišljaju teorije bazirane na filmovima iz 50'.
Bolje su one stare par tisuća godina? Po čemu?


Znanstvenici uvijek na kraju dođu do toga da oni dalje nemogu nešto objasnit te moraju objašnjavanje prepustit religiji.
Tako da koliko god oni pokušavali pobiti objašnjenja religija na kraju jednostavno postoje granice koje oni nemogu prijeći dok vjera i religija može.

Po meni je tu najveći problem, religija daje svoje objašnjenje i nameće odgovor kao jedino i pravo, bez pogovora. A ako ćemo uzeti to je tek jedno od mogućih objašnjenja npr. ako uzmemo nastanak života na zemlji. (komet, primordijalna "juha", Bog itd.



Znanost 21. stoljeća odbija prihvatit Boga i svaki događaj u ljutskoj povjesti koji je povezan s Božijom voljom oni pokušavaju objasnit pomoću znanošću odbijajući svaku pomisao da je se tu možda uistinu radilo djelom o Božijoj volji te tako pokazuju da znanost jest dogma koja odbija priznati bilo što izvan njezina utjecaja i što nemože objasniti.
Naravno, da sve objašnjavamo božjom voljom danas bi još umirali od kuge. Nisi primijetio da tek kad se religija odvoji od znanja, tek onda je bilo kakav civilizacijski napredak moguć? (i nemoj mi sad počet da su ljudi živjeli bolje u srednjem vijeku itd. jer bi te volio vidjeti kako bi jedan dan preživio u tom srednjem vijeku.)
Mislim naravno na razvijene zemlje jer ionako u mnogim nerazvijenim zemljama (i krajevima npr. Hrvatske) religijsko mišljenje i dogme prevladavaju baš zbog neobrazovanosti stanovništva.
Znanost traži dokaze religija vjerovanje, zato se to dvoje ne mogu mješati! Jer ja mogu reći da vjerujem da je svijet nastao od gastroenteroloških problema nekog velikog svemirskog kukca i imati ću istu osnovu tj. dokaze kao i razne religije koje to objašnjavaju na svoj način. Tu je najveći problem što svoje vjerovanje žele pretvoriti u univerzalno i u dokaze. I zato ne vidim čemu ismijavati s jedne strane reptile iz 4. dimenzije a s druge strane priznavati da nam sudbinu kontrolira neko svevišnje biće, na kraju krajeva ljudi su nekad bili politeisti, po čemu su njihova vjerovanja neipsravnija od monoteističkih? Shvati da je religija nametnuta ljudima, rijetko je stvar odabira pa čak i danas.
Ja sam uvjeren da je u Hrvatskoj dominantno vjerovanje npr. da je svijet nastao od gastroenteroloških problema nekog velikog svemirskog kukca, da bi ti isto tako žestoko branio to a ismijavao nekog Isusa kao zaostalo vjerovanje od prije 2000 godina. Zapravao isto to rade monoteisti prema politeističkim vjerovanjima koja su poganska i samo su smiješni mitovi i bajke, za razliku od njihovih presvetih i pravičnih knjiga.

Maloki
25-02-2007, 13:28
Ja mislim da je zemlja nekad bila WC tim reptilima, zato i je more slano zbog velike kolicine mokrace u njoj!! :o

Glass
26-02-2007, 14:36
Po meni je tu najveći problem, religija daje svoje objašnjenje i nameće odgovor kao jedino i pravo, bez pogovora. A ako ćemo uzeti to je tek jedno od mogućih objašnjenja npr. ako uzmemo nastanak života na zemlji. (komet, primordijalna "juha", Bog itd.


Pa ako je netko vjernik i pripada vjeri koja priznaje Boga onda je jedno od osnovnih principa u koje vjeruje jest da je Bog u sve i da je on u svemu te se automatski on nameće kao jedini pravi ispravni odgovor ali opet ti možeš vjerovat (kao ja) da ljudi jesu nastali kao posljedica "primordijalne juhe" i evolucije s tim da ja vjerujem da su oba dva događaja pokrenuta od strane Boga.


Naravno, da sve objašnjavamo božjom voljom danas bi još umirali od kuge. Nisi primijetio da tek kad se religija odvoji od znanja, tek onda je bilo kakav civilizacijski napredak moguć? (i nemoj mi sad počet da su ljudi živjeli bolje u srednjem vijeku itd. jer bi te volio vidjeti kako bi jedan dan preživio u tom srednjem vijeku.)
Mislim naravno na razvijene zemlje jer ionako u mnogim nerazvijenim zemljama (i krajevima npr. Hrvatske) religijsko mišljenje i dogme prevladavaju baš zbog neobrazovanosti stanovništva.

Ok znači u Engleskoj i Americi nemaju "naše" dogme i njima je zato puno bolje jer umjesto dogmi imaju: 1. Da mi svaki drugi stanovnik graniči težinom sa krmetom 2. Internati u koje roditelji šalju svoju djecu kada im se neda brinuti za njih, a nemogu ih se riješiti zbog društva 3. Da su im uzori djevojke koje toliko mršave da u profilu praktički i ne postoje 4. Da u Americi u svakom trenutku djeluje više serijskih ubojica nego li u cijelom svijetu 5. Pedofilija, droga, nuklearno oružje, bojni otrovi... itd. ah da svi prekrasni izumi tog anti-dogma zapadnog svijeta


Znanost traži dokaze religija vjerovanje, zato se to dvoje ne mogu mješati! Jer ja mogu reći da vjerujem da je svijet nastao od gastroenteroloških problema nekog velikog svemirskog kukca i imati ću istu osnovu tj. dokaze kao i razne religije koje to objašnjavaju na svoj način. Tu je najveći problem što svoje vjerovanje žele pretvoriti u univerzalno i u dokaze.

Ne, nećeš imati istu osnovu jer nećeš imati tradiciju vjerovanja skoro dužu od pisane povjesti.


I zato ne vidim čemu ismijavati s jedne strane reptile iz 4. dimenzije a s druge strane priznavati da nam sudbinu kontrolira neko svevišnje biće, na kraju krajeva ljudi su nekad bili politeisti, po čemu su njihova vjerovanja neipsravnija od monoteističkih? Shvati da je religija nametnuta ljudima, rijetko je stvar odabira pa čak i danas.
Ja sam uvjeren da je u Hrvatskoj dominantno vjerovanje npr. da je svijet nastao od gastroenteroloških problema nekog velikog svemirskog kukca, da bi ti isto tako žestoko branio to a ismijavao nekog Isusa kao zaostalo vjerovanje od prije 2000 godina.


Ispravak većina religija podržava vjerovanje da mi imamo slobodnu volju te da nas nitko ne kontrolira, a da je na nama da napravimo izbore prema kojima ćemo biti suđeni na kraju naših dana.
A znanost nije nametnuta ljudima?
Jeli se prilikog biranja "znanstvene metode" i što će se smatrati "znanstvenih dokazom" bio pitan cijeli svijet ili samo nekolicina koja su sebe smatrala dovoljno "velikima" da mogu svijetu nametnuti svoja pravila?
Najbolji primjer je Pluton koje će se uskoro prestati smatrati planetom zato jer je skupina znanstvenika odlučili da on nije dovoljno velika da bude planet, dakle bez nekakvih dokaza samo na temelju njhovih mišljena oni su odlučili nametnuti svijetu mišljenje da Pluton više nije planet.


Zapravao isto to rade monoteisti prema politeističkim vjerovanjima koja su poganska i samo su smiješni mitovi i bajke, za razliku od njihovih presvetih i pravičnih knjiga.


Ja to neradim, ja zapravo vjerujem da u djelu tih starih vjerovanja koliko god čudna bila ima istine.

Htio bih još samo reći da ako je religija toliko loša, a znanost toliko dobra i ne postoji Bog što spriječava ljude da recimo prilikom brodoloma umjesto da puste ženu i djecu prve da odgurnu djecu i žene, a sami se spase ili da prilikom rata da umjesto da odu u Njemačku ostanu u svojoj zemlji i poginu za nju?
Ali srećom religija nije toliko loša i većina vjeruje u Boga te upravo zbog religije koja je "nametnuta" društvu ljudi znaju što je ispravno i moralno te će pustit djecu i žene prve i poginut za domovinu jer znaju da ih zbog njihovim djela čeka nešto bolje.

Neven <R>
26-02-2007, 16:25
1. Da mi svaki drugi stanovnik graniči težinom sa krmetom 2. Internati u koje roditelji šalju svoju djecu kada im se neda brinuti za njih, a nemogu ih se riješiti zbog društva 3. Da su im uzori djevojke koje toliko mršave da u profilu praktički i ne postoje 4. Da u Americi u svakom trenutku djeluje više serijskih ubojica nego li u cijelom svijetu 5. Pedofilija, droga, nuklearno oružje, bojni otrovi... itd.
Na ovakve predrasude zbilja nije potrebno odgovarati. Gledaš previše Moore-a koji voli izvrtati podatke u najmanju ruku. To da stanje nije savršeno je istina, ali da je u npr. Indiji, Iranu itd. stanje bolje je čista zabluda.


Ne, nećeš imati istu osnovu jer nećeš imati tradiciju vjerovanja skoro dužu od pisane povjesti.
Što znači ta tradicija, jednake bajke su u svim tekstovima.



Jeli se prilikog biranja "znanstvene metode" i što će se smatrati "znanstvenih dokazom" bio pitan cijeli svijet ili samo nekolicina koja su sebe smatrala dovoljno "velikima" da mogu svijetu nametnuti svoja pravila?
Jest a to što cijeli svijet nije stručan je naravno stvar toga da nitko ne može znati sve, ti se slobodno možeš javiti i pokušati pobiti bilo koju znanstvenu teoriju, samo izvoli.


Najbolji primjer je Pluton koje će se uskoro prestati smatrati planetom zato jer je skupina znanstvenika odlučili da on nije dovoljno velika da bude planet, dakle bez nekakvih dokaza samo na temelju njhovih mišljena oni su odlučili nametnuti svijetu mišljenje da Pluton više nije planet.
Baš obrnuto Pluton više nije planet jer su izišli na vidjelo novi dokazi tj. otkriveni su novi planetoidi veličine Plutona pa su se odlučile promijeniti i bolje defnirati granice toga što je planet a što nije. Puno brže izmijenjeno od jedne dogme, zar ne?


...Ali srećom religija nije toliko loša i većina vjeruje u Boga te upravo zbog religije koja je "nametnuta" društvu ljudi znaju što je ispravno i moralno te će pustit djecu i žene prve i poginut za domovinu jer znaju da ih zbog njihovim djela čeka nešto bolje.
Moralne norme postoje i bez religije i zapravo su stav osobnog razmišljanja ma koliko se netko predstavljao kao vjernik, ne vidim zašto je nekima potrebna religija da im kaže što je dobro ili loše, kada će ionako raditi što im padne napamet i obilaziti i savijati te norme makar se deklariraju kao pravi vjernici. Ili ti kažeš da bi na brodu punom ateista, politeista i David Ickeista bacali žene i djecu u more? Ne? I ja mislim.



Ispravak većina religija podržava vjerovanje da mi imamo slobodnu volju te da nas nitko ne kontrolira, a da je na nama da napravimo izbore prema kojima ćemo biti suđeni na kraju naših dana.
Ok onda pusti ljude da vjeruju u reptile iz 4. dimenzije ako im to paše i ako nikome ne čine zlo. (što se ne može reći za razne religijske fanatike npr.)

A znanost nije nametnuta ljudima?
Nije pogledaj Amiše, uvijek možeš živjeti asketskim načinom života bez tehnoloških pomagala što se mene tiče, tko ti to na kraju brani? Malo je teško odreći se tih pomagala?


Ja to neradim, ja zapravo vjerujem da u djelu tih starih vjerovanja koliko god čudna bila ima istine.
Super ja isto, kao i u Bibliji i drugim povijesnim tekstovima.
Čemu braniš dogme kada očito i sam odudarap od njih, vjerovanje u Boga ne mora biti dogmatsko, što u tvojem slučaju očito i nije jer ne pratiš doslovno kršćanski nauk već prihvaćaš neke elemente.

Glass
27-02-2007, 15:58
Na ovakve predrasude zbilja nije potrebno odgovarati. Gledaš previše Moore-a koji voli izvrtati podatke u najmanju ruku. To da stanje nije savršeno je istina, ali da je u npr. Indiji, Iranu itd. stanje bolje je čista zabluda.

Od Morrea samo pogledao jednu cijelu emisiju (ona sa Columbine) i 10 minuta one sa napadom na WTC tako da se nemože reći da previše gledam njega (a tko bi ga mogao gledat kad je ružan ko ponoć).
Ali njega nastarnu, ovo nisu predrasude već činjenica da svatko ima svoje probleme, dok mi imamo dogme i još neka sranja Ameri i Englezi imaju svoje sranja tako da nisu puno bolji od nas.


Moralne norme postoje i bez religije i zapravo su stav osobnog razmišljanja ma koliko se netko predstavljao kao vjernik, ne vidim zašto je nekima potrebna religija da im kaže što je dobro ili loše, kada će ionako raditi što im padne napamet i obilaziti i savijati te norme makar se deklariraju kao pravi vjernici. Ili ti kažeš da bi na brodu punom ateista, politeista i David Ickeista bacali žene i djecu u more? Ne? I ja mislim.


Nekažem ja da čovjek mora biti vjernik da bi se ponašao prema moralnim normama nego da su moralne norme (a s njima i civilizacija) potekle od onoga što su podučavale religije.


Nije pogledaj Amiše, uvijek možeš živjeti asketskim načinom života bez tehnoloških pomagala što se mene tiče, tko ti to na kraju brani? Malo je teško odreći se tih pomagala?

Da možeš živjeti bez tih pomagala ali u današnjem svijetu na Amiše se gleda kao da su luđaci i manijaci baš kao se nekad gledalo na ateiste tako da je tehnologija i znanost nametnuta ljudima u istoj mjeri kao i religija.


Ok onda pusti ljude da vjeruju u reptile iz 4. dimenzije ako im to paše i ako nikome ne čine zlo. (što se ne može reći za razne religijske fanatike npr.)


Neka vjeruju u što god hoće to je njihova stvar ali samo neka ne pokušavaju prodat ta sranja meni (npr. Jehovini svjedoci).
Ali kao što nisu bezopasni vjerski fanatici ne moraju biti ni oni, možda je samo pitanje vremena kada će oni početi određene osobe smatrati tim reptilima (zapravo to već rade) i kada počmu smatrati da te osobe moraju umrijeti da bi oni "oslobodili" čovječanstvo od gmazova iz četvrte dimenzije.


Super ja isto, kao i u Bibliji i drugim povijesnim tekstovima.
Čemu braniš dogme kada očito i sam odudarap od njih, vjerovanje u Boga ne mora biti dogmatsko, što u tvojem slučaju očito i nije jer ne pratiš doslovno kršćanski nauk već prihvaćaš neke elemente.

Nebranim ja dogme jer smatram da su dobre, baš suprotno one su loše ali su nužne za opstanak religije.
Bez dogmi religije bi se morale suočiti sa pitanjima na koje nemaju odgovor (već sam rekao da ljudi ne žele čuti odgovor neznam od političara, znanstvenika i religija) i tada bi se institucija te religije raspala, a bez institucije ljudi bi zbog svoje prirode prestali vjerovat i tada bi imali oveće sranje.
Ja neverujem u dosta dogmi i prihvaćam vjerovanja koja nisu nužno kršćanska ali isto tako ako netko želi vjerovat u dogme ja mu neću branit niti ću ih pokušavati srušiti.

Rocchiro
27-02-2007, 16:32
morate baš ove biblije pisati?sažetak any1?

Neven <R>
27-02-2007, 19:27
Nekažem ja da čovjek mora biti vjernik da bi se ponašao prema moralnim normama nego da su moralne norme (a s njima i civilizacija) potekle od onoga što su podučavale religije.
Obrnuto je, religije su prihvatile već postoječe moralne norme domicilnih područja. Jer norme su postojale od kad je ljudske svijesti u nekom obliku, religija je nastala kasnije.

Ja neverujem u dosta dogmi i prihvaćam vjerovanja koja nisu nužno kršćanska ali isto tako ako netko želi vjerovat u dogme ja mu neću branit niti ću ih pokušavati srušiti.
OK, onda uopće nije bilo potrebe za ovom raspravom.

Glass
27-02-2007, 19:50
morate baš ove biblije pisati?sažetak any1?

Bolje i ove "Biblije" nego gluposti treba li nekoga banant jer ima bite-fight link u sigu.