PDA

Pogledaj cijelu verziju : google earth staff



Kiklop
18-02-2007, 19:25
imam jedno pitane mene raven uvjerava da google earth nista ne skida dok se streama i da se moze streamat i kad ja disconnectan komp lol i full je ozbilj an u tome :rotfl:
pa sad ja vas pitam ko je tu lud?

The Boz
18-02-2007, 19:33
A odakle on to streama dok je offline?

Kiklop
18-02-2007, 19:34
A odakle on to streama dok je offline?ma njemu je to sve slika kuzis i njemu je cjeli google earth na hdd i zauzima 14mb :rotfl:
tako on tvrdi

The Boz
18-02-2007, 19:35
Aha. Da. A zašto onda streama?

Kiklop
18-02-2007, 19:36
Aha. Da. A zašto onda streama?e to ces morat pricekad da on dode pa ce vam on objasnit jer mi smo noobovi pa ne kuzimo

Maloki
18-02-2007, 19:37
a ko je on?

The Boz
18-02-2007, 19:38
This is gonna be good.

Kiklop
18-02-2007, 19:39
lol
izgleda da covjek ima full pack
sad sam ja ispo glup lol
:(

Bartuc
18-02-2007, 19:39
Google Earth niš ne streama zato kaj je to exe file rađen prije par godina! Tj. slike su na njemu par godina stare! Znaći ti ne vidiš trenutačnu sliku iz svemira nego slike koje je satelit zabilježio tokom svoje putanje oko zemlje stare nešto više od godinu dana!

Kako znam???

U mom kvartu je sagrađena crkva prije kojih 2 godine i te crkve nema na satelitskoj slici!

Kiklop
18-02-2007, 19:48
jos uvjek ne kuzim kak on moze gledata bez da skida

DrunkyDuck
18-02-2007, 19:50
Hahahaha, mozete si zamisliti koliku bi slika trebala imati rezoluciju da prikaze jedan grad. Pa uzmite minimalno 5 grada po drzavi i izracunajte velicinu. A da ne govorim o vise slojeva zooma.


Google Earth niš ne streama zato kaj je to exe file rađen prije par godina!
Ne. Nije .exe radjen prije par godina nego satelitska slika (koja se nalazi na serveru s kojeg se materijal streama) nije toliko updateana.

Probajte ovako, disconnectajte se, nadjite neki grad koji jos niste zoomirali, zoomirajte. Vidjet cete da nema nikakvog updateanja slike ovisno o zoomu, a kako bi i bilo.

Jos jedna stvar, kad zoomirate na neko podrucje, da li se odmah otvara ili trebate pricekati da se "plocice" popune? Naravno, cekate zbog streamanja.

Bartuc
18-02-2007, 19:51
jos uvjek ne kuzim kak on moze gledata bez da skida

Zato kaj ti skineš Google Earth kao svaki drugi program i instaliraš na komp! Time ti se instaliraju sve te slike ljepo zapakirane u aplikaciju te možeš njima navigirati i imati filing ko da upravljaš satelitom!

Da bi ti gledao real time slike sa satelitom, morao bi imati pristup satelitu i potpunu kontrolu nad njim da bi mogel usmjerit recimo njegovu kamericu na Zagreb i pratit događanja + satelit nije uvjek nad Zagrebom tak da je i to nemoguće!

Nadam se da je sad malo jasnije!

Kiklop
18-02-2007, 19:56
omg :rotfl:
ovo je pre strasno nisam ni mislio da je real time ali ta slika ti nije cjela u kompu vec se skida onaj dio koji ti gledas to se zove streaming

Bartuc
18-02-2007, 19:59
omg :rotfl:
ovo je pre strasno nisam ni mislio da je real time ali ta slika ti nije cjela u kompu vec se skida onaj dio koji ti gledas to se zove streaming

Gle ja pričam o OFFLINE gledanju Google Earth-a! To je ono kaj si pitao i čudio se dal je moguće!

The Boz
18-02-2007, 20:00
Ma Bartuc je sarkastičan...
Nadam se :p

Bartuc
18-02-2007, 20:02
Ma Bartuc je sarkastičan...
Nadam se :p

Sve sam objasnil u postu iznad. Al što se tiče online gledanja tu ste u pravu!! Ja sam sam čovjeku objašnjaval OFFLINE gledanje slika sam kaj sam to zaboravil naglasiti :D

Kiklop
18-02-2007, 20:05
omg :rotfl:
ovo je pre strasno nisam ni mislio da je real time ali ta slika ti nije cjela u kompu vec se skida onaj dio koji ti gledas to se zove streaming

Gle ja pričam o OFFLINE gledanju Google Earth-a! To je ono kaj si pitao i čudio se dal je moguće!pa nije moguce
mislim moguce je ali kad malo zumiras nis ne vidis lol a kad se spojis i zumiras onda ti se ti djelovi skidaju(streaming) pa onda vidis :wink:

Bartuc
18-02-2007, 20:49
Vidiš na offline sve glavne gradove vrlo detaljno ali su ti sela mutna! Zato ak želiš vidjeti sela moraš biti online!

EDIT: Ali opet nisu ti to friške slike jer košto rekoh u mom kvartu nema crkve stare 2 godine! Kvart je Voltino, crkva je blizu Končara!

18-02-2007, 21:08
haha, iem u končar u školu :)

Sterpo
18-02-2007, 21:20
Vidiš na offline sve glavne gradove vrlo detaljno ali su ti sela mutna! Zato ak želiš vidjeti sela moraš biti online!

EDIT: Ali opet nisu ti to friške slike jer košto rekoh u mom kvartu nema crkve stare 2 godine! Kvart je Voltino, crkva je blizu Končara!

kod mene su dosta friške slike

Bartuc
18-02-2007, 21:22
haha, iem u končar u školu :)

Si ti vidio onu crkvu na što liči? Zgleda ko da ju je neko spustil s helikopterom na zemlju i izvadil iz kalupa. Zgleda ko kockica!

A najbolja mi je mjuza u 12 sati, ja sam s TVZ-a i uvjek pišamo od smjeha kad počne lik svirati na onim zvonima :rotfl:

18-02-2007, 21:24
e, da, ta crkva je specifična po tome što nema zvona nego razglas...

BOOM!
18-02-2007, 21:33
isto ko i naša :rotfl: :)

Bartuc
18-02-2007, 21:33
e, da, ta crkva je specifična po tome što nema zvona nego razglas...

Ma joj, strava i užas! Kaj je najbolje od svega stave je kraj školskog igrališta gdje ljudi psuju i kunu sve po spisku kad počnu gubit u nogometu ili košarci :rotfl:

Ps1ho
18-02-2007, 21:43
kake veze imaju štapovi i goodle earth?

Sterpo
18-02-2007, 21:45
nezna mali GE ne pokriva dobar dio zemlje

SAD većinom se može vidjeti sve ali većinu hrvatske se nevidi.

The Boz
18-02-2007, 21:47
Slika mog kvarta je stara kojih 6-7 godina, znam po tvornici koja mi je bila iza kuće.

Lord Jambrek
18-02-2007, 22:37
Ma joj, strava i užas! Kaj je najbolje od svega stave je kraj školskog igrališta gdje ljudi psuju i kunu sve po spisku kad počnu gubit u nogometu ili košarci :rotfl:


Kada se toranj naše crkve pogleda odozgo, nekim čudom daje simbol židova(davidovu zvijezdu)

Kiklop
18-02-2007, 22:39
ovo nije tema o tome sto se vidi s google eartha vec o tome dal se moze streamat bez internet konekcije

Bartuc
18-02-2007, 22:46
ovo nije tema o tome sto se vidi s google eartha vec o tome dal se moze streamat bez internet konekcije

Nemre sve, samo glavni gradovi!

I da, ljudi, ste vidli crkvu blizu Ruđer Boškoviča (srednja škola)??

E ta crkva zgleda ko kapica od Robin Hooda :rotfl:

Kak se iživljavaju ti arhitekti na tim crkvama :rotfl:

EDIT:

A tek crkva kod Jaruna, zgleda ko LETEĆI TANJUR + na većer ima neka disko svjetla kaj je osvjetljavaju :rotfl: :rotfl:

BlackDCRO
18-02-2007, 22:50
Briem da je vec bila google earth tema...
Mene zanima samo jedno, jel se vidi grad Rijeka?
Prije jedno cca godinu dana kad sam gledao nije se mogla viditi, odnosno nije se mogla zumirati...

olio
18-02-2007, 22:54
uzmite si google earth pro :pray: :pray:

prejebeno

Kiklop
18-02-2007, 23:12
uzmite si google earth pro :pray: :pray:

prejebenoda a kosta samo 400eura
ili ti mozda znas neki drugi nacin
kolko to ima mb?

Burek_fr0m_SPACE
19-02-2007, 09:57
uzmite si google earth pro :pray: :pray:

prejebenoda a kosta samo 400eura
ili ti mozda znas neki drugi nacin
kolko to ima mb?
Sigurno ne mnogo više od besplatne verzije. Shvatite da se u tih 14 MB (ili koliko već) ne nalaze karte i satelitske slike. Sa svježom instalacijom Google Eartha i bez interneta ne možete vidjeti apsolutno ništa, jer da bi bilo šta vidjeli, to morate downloadati sa Googlovog servera. To se radi automatski, jer će GE sam downloadovati ono područje koje trenutno posmatrate, kako vi ne bi morali brinuti ni o čemu. U podešavanjima programa možete postaviti koliko od tih downloadovanih mapa u MB da čuva na disku kako bi ih mogli offline gledati. Google Earth vam je jednostavno kao web browser - ne dobijete čitav internet uz njega, on vam samo omogućava da ga pregledate, i eventualno sačuvate ponešto od toga.

NITROS
19-02-2007, 10:13
Nakon dvije stranice citanja postova, ajde da se ja umjesam. Znaci google je zakupio par satelita da poslikaju cijeli svijet. Neke egzoticne, turisticke ili poznatije lokacije se refreshaju svakih par mjeseci. Amerikanci imaju najcesci refresh, jer je i prvotno google earth i bio zamisljen samo za ameriku (oni imaju i 3D prikaz grada)
Stream nije moguc bez interneta. Ja sam npr. nasao svoj college u Londonu u kojem sam odsjeo i mogao sam ga pribliziti na 30m jer je u centru Londona, a London posto je veoma poznat dosta se cesto refresha.

olio
19-02-2007, 18:52
Nakon dvije stranice citanja postova, ajde da se ja umjesam. Znaci google je zakupio par satelita da poslikaju cijeli svijet. Neke egzoticne, turisticke ili poznatije lokacije se refreshaju svakih par mjeseci. Amerikanci imaju najcesci refresh, jer je i prvotno google earth i bio zamisljen samo za ameriku (oni imaju i 3D prikaz grada)
Stream nije moguc bez interneta. Ja sam npr. nasao svoj college u Londonu u kojem sam odsjeo i mogao sam ga pribliziti na 30m jer je u centru Londona, a London posto je veoma poznat dosta se cesto refresha.da i još je izašao onaj dodatak pa i ostali mogu raditi 3d modele i prikaze .....