PDA

Pogledaj cijelu verziju : RAR



ROCCO_GRANDE
18-02-2007, 16:37
Napravio sam .rar arhivu, međutim iste je veličine kao i originalni folder. Ne shvaćam što bih trebao točno napraviti da to reduciram za otprilike 10%?

olio
18-02-2007, 19:41
imaš za podesiti opcije kompresije . staviš na best

Valnjes 666
18-02-2007, 19:42
NEke se stvari ne mogu kompresirat,ali se mogu podjeliti.Samo namjesti da ti napravi split na 50% ili odredi veličinu(npr 200MB ili tak nešto)!

Bartuc
18-02-2007, 19:44
NEke se stvari ne mogu kompresirat,ali se mogu podjeliti.Samo namjesti da ti napravi split na 50% ili odredi veličinu(npr 200MB ili tak nešto)!

Neznam dali je to moguće ak imaš samo npr. 1 exe file! :?

ROCCO_GRANDE
18-02-2007, 19:48
Već sam bio stavio na good ali mi je izašlo 905 MB koliko zapravo ima folder kojeg želim komprimirati.

Imam nekoliko desetaka .cbr fileova.

Valnjes 666
18-02-2007, 19:49
NEke se stvari ne mogu kompresirat,ali se mogu podjeliti.Samo namjesti da ti napravi split na 50% ili odredi veličinu(npr 200MB ili tak nešto)!

Neznam dali je to moguće ak imaš samo npr. 1 exe file! :?

Naravno da je moguće,staviš u folder i raraš! :)


Imam nekoliko desetaka .cbr fileova.


Stavi u folder i raraj,odaberi opciju da ti podjeli u veličinu koju trebaš i to je to! :)

ROCCO_GRANDE
18-02-2007, 23:56
Stvaio sam na best, ali mi je opet ispalo 905 MB. Prethodno sam napravio eksperiment s jednim puno manjim folderom i njega je skoro pa prepolovilo. Stvarno mi ništa nije jasno.

Burek_fr0m_SPACE
19-02-2007, 10:09
Stvaio sam na best, ali mi je opet ispalo 905 MB. Prethodno sam napravio eksperiment s jednim puno manjim folderom i njega je skoro pa prepolovilo. Stvarno mi ništa nije jasno.
Ali kakav ti je to bio taj prethodni folder? Nemoj misliti da ti je s bilo kakvim kompresorom kompresija zagarantovana - ona zavisi sadržaja koji želiš kompresovati. Iako, obično se uspiju iscijediti bytei, kBi i MBi, ali ako pokušaš kompresovati nešto što je već dobro kompresovano, veća je šansa da povećaš file, nego da ga smanjiš. Samo, nisi rekao šta su ti .CBR fileovi, pa sam ja potražio i našao slijedeće :

CBR - CDisplay RAR ArchivedSComic Book File
Dakle, u pitanju su već kompresovani fileovi, što znači da su ti šanse da tu izbiješ i 1% veličine minimalne. Na tvom mjestu bih to stavljao u arhivu samo ako ti je to urednosti radi, da ti bude u jednom fileu. Kompresovanje nečega što je već kompresovano RARom jednostavno nema smisla. Dakle, ako su ti .CBR fileovi stripovi, kako sam ja vidio, onda možeš odmah odustati od kompresije zbog gore navedenih razloga.

Simon the Dreamer
19-02-2007, 10:24
Nikad čuo za takve stripove. Daj mi pošalji neke od tih...

ROCCO_GRANDE
19-02-2007, 10:28
[quote="ROCCO_GRANDE":1dk7uqoz]Stvaio sam na best, ali mi je opet ispalo 905 MB. Prethodno sam napravio eksperiment s jednim puno manjim folderom i njega je skoro pa prepolovilo. Stvarno mi ništa nije jasno.
Ali kakav ti je to bio taj prethodni folder? Nemoj misliti da ti je s bilo kakvim kompresorom kompresija zagarantovana - ona zavisi sadržaja koji želiš kompresovati. Iako, obično se uspiju iscijediti bytei, kBi i MBi, ali ako pokušaš kompresovati nešto što je već dobro kompresovano, veća je šansa da povećaš file, nego da ga smanjiš. Samo, nisi rekao šta su ti .CBR fileovi, pa sam ja potražio i našao slijedeće :

CBR - CDisplay RAR ArchivedSComic Book File
Dakle, u pitanju su već kompresovani fileovi, što znači da su ti šanse da tu izbiješ i 1% veličine minimalne. Na tvom mjestu bih to stavljao u arhivu samo ako ti je to urednosti radi, da ti bude u jednom fileu. Kompresovanje nečega što je već kompresovano RARom jednostavno nema smisla. Dakle, ako su ti .CBR fileovi stripovi, kako sam ja vidio, onda možeš odmah odustati od kompresije zbog gore navedenih razloga.[/quote:1dk7uqoz]

Znači. .cbr fileove nije moguće komprimirati?
Ma samo sam želio to malo stisnuti da m sve stane na jedan CD, ali sad vidim da ću se morati snaći na neki drugi način.

Simon the Dreamer
19-02-2007, 10:32
De reci, jesu to stripovi ili šta?

Burek_fr0m_SPACE
19-02-2007, 11:04
Znači. .cbr fileove nije moguće komprimirati?
Ako ti kažem da nije moguće, ne bi to bio tačan odgovor. Kompresija je pokušaj odstranjivanja suvišnih i redudantnih informacija kako bi memorijski prostor bio što efikasnije iskorišten, ali na takav način da ih je kasnije moguće 100% rekonstruisati. S obzirom da su ti fileovi već kompresovani RARom (što je jedan od ponajboljih algoritama za kompresiju dostupnih običnim smrtnicima), sve te suvišne informacije su već izbačene, te novom kompresijom nemaš više šta za izbaciti, a da ne izgubiš svoje podatke (što ti ni jedan arhiver neće dopustiti). 7zip ima u nekim slučajevima za nijansu bolju kompresiju od RARa, ali nema tog programa koji će to od maksimalno kompresovane 900 MB RAR arhive napraviti arhivu od 700 MB. To vjerovatno ni teoretski nije moguće.

Simon the Dreamer
19-02-2007, 11:45
Ma tu je najlakše s rarom podijelit na dva dijela do 600mb, za cd-e...

Valnjes 666
19-02-2007, 18:47
Ma tu je najlakše s rarom podijelit na dva dijela do 600mb, za cd-e...


Zo sam i ja rekao,očito nas ne čitaju(slušaju) baš dobro! :?

Prince-Artas
19-02-2007, 20:26
možda nema baš neke veze s ovim problemom ali znam da sam jednim skidao mini image za boiling point koji je bio zipovan u fajl od 1-2mb, kad sam ga unzipovao fajl je bio veći od 3gb

Valnjes 666
19-02-2007, 21:34
možda nema baš neke veze s ovim problemom ali znam da sam jednim skidao mini image za boiling point koji je bio zipovan u fajl od 1-2mb, kad sam ga unzipovao fajl je bio veći od 3gb

??? LOL!!!

Gdje tog ima????

Valnjes 666
19-02-2007, 21:38
e tak je i meni neki dan bilo...isto mini image...

Ma čekajte ljudi,kakvi mini image???

Da se 3 GB strpa u 3 MB???? :o :o :o

Valnjes 666
19-02-2007, 21:42
jap...skinuo sa gamecopy-ja mini image MW-a i raspakirao ga u 1,2GB velik image

Pa dobro,reci mi di tog ima???

Jer to rar ili kaj???

I plizz nek netko pogleda topic ispod!

Burek_fr0m_SPACE
19-02-2007, 21:54
nemam pojma kako je to izvedeno, inače to je bio .rar file...
Vrlo lako. Vidi se da ne shvatate koncept mini-imagea, a ni koncept kompresije filea. Mini-image u sebi sadrži svega par fileova ključnih za pokretanje igre (obično, ne više od par MB podataka), dok je ostatak fileova ispunjen binarnim nulama, najčešće. Dakle, imate par MB korisnih stvari, i par GB smeća koje je tu samo reda radi. A niz jednakih bitova je nešto najlakše za kompresovati. Možeš ti i terabyte nula ili terabyte jedinica RARovati u svega par bytea, to je najmanji problem.

Valnjes 666
19-02-2007, 21:56
nemam pojma kako je to izvedeno, inače to je bio .rar file...
Vrlo lako. Vidi se da ne shvatate koncept mini-imagea, a ni koncept kompresije filea. Mini-image u sebi sadrži svega par fileova ključnih za pokretanje igre (obično, ne više od par MB podataka), dok je ostatak fileova ispunjen binarnim nulama, najčešće. Dakle, imate par MB korisnih stvari, i par GB smeća koje je tu samo reda radi. A niz jednakih bitova je nešto najlakše za kompresovati. Možeš ti i terabyte nula ili terabyte jedinica RARovati u svega par bytea, to je najmanji problem.


To mi je poznato,ali to nije cijeli image,to je samo fora da bi igrao bez DVD-a u DVD romu,jelda? :)

Ali da skineš doslovno cijeli image u 3 MB od 3 GB,to nejde nikako! :P

Burek_fr0m_SPACE
19-02-2007, 22:02
To mi je poznato,ali to nije cijeli image,to je samo fora da bi igrao bez DVD-a u DVD romu,jelda? :)

Ali da skineš doslovno cijeli image u 3 MB od 3 GB,to nejde nikako! :P
Pa ni ne mora biti cijeli - važno je da izgleda kao cijeli. To su vam kao one "zgrade" u filmovima, pogotovo westernima - sprijeda izgleda kao normalna zgrada, samo što je zapravo u pitanju karton ili drvena daska iza koje se ništa ne nalazi, jer ti i ne treba, važno da sprijeda izgleda kako treba. Ovdje umjesto gledalaca zavaravaš mehanizam provjere CD/DVDa igre. Takvi sistemi obično provjere svega par fileova detaljno, a ostatku provjeri samo veličinu, koja će u mini-imageu biti sasvim uredna, a sad što tu veličinu čine nule, to nema veze. Zato je i moguće napraviti mini-image. Za brzu provjeru koncepta - probajte instalisati igru s mini-imagea, pa vidite šta se događa.

Valnjes 666
19-02-2007, 22:05
Naravno da ne možeš instalirati,jer to nije puna igra! :P

Al ja sam mislio da su oni skidali baš ful stvar! :P

Prince-Artas
20-02-2007, 20:38
tnx burek na info-u

Ob3lix
23-02-2007, 14:46
[quote="Valnjes 666":w104cvge]To mi je poznato,ali to nije cijeli image,to je samo fora da bi igrao bez DVD-a u DVD romu,jelda? :)

Ali da skineš doslovno cijeli image u 3 MB od 3 GB,to nejde nikako! :P
Pa ni ne mora biti cijeli - važno je da izgleda kao cijeli. To su vam kao one "zgrade" u filmovima, pogotovo westernima - sprijeda izgleda kao normalna zgrada, samo što je zapravo u pitanju karton ili drvena daska iza koje se ništa ne nalazi, jer ti i ne treba, važno da sprijeda izgleda kako treba. Ovdje umjesto gledalaca zavaravaš mehanizam provjere CD/DVDa igre. Takvi sistemi obično provjere svega par fileova detaljno, a ostatku provjeri samo veličinu, koja će u mini-imageu biti sasvim uredna, a sad što tu veličinu čine nule, to nema veze. Zato je i moguće napraviti mini-image. Za brzu provjeru koncepta - probajte instalisati igru s mini-imagea, pa vidite šta se događa.[/quote:w104cvge]

Još prije 5 - 6 godina došao sam u kontakt sa UNARC-om. Arhiverom koji je tada bio u beta fazi. Paket od 80 MB raspakirao je u potpunu verziju NWN koja je imala cca 1.2 GB ili više. I negdje prošli mjesec naletjeh na nju na nekim ruskim Warezima, pa me zanima dali znaš išta o tome... Kako je to moguće. Dali na isti način - to s nulama ili nešto drugo, jer to je ipak bila komplet instalacija jedne u ono vrijeme vrlo zahtjevne igre

Burek_fr0m_SPACE
23-02-2007, 15:22
Još prije 5 - 6 godina došao sam u kontakt sa UNARC-om. Arhiverom koji je tada bio u beta fazi. Paket od 80 MB raspakirao je u potpunu verziju NWN koja je imala cca 1.2 GB ili više. I negdje prošli mjesec naletjeh na nju na nekim ruskim Warezima, pa me zanima dali znaš išta o tome... Kako je to moguće. Dali na isti način - to s nulama ili nešto drugo, jer to je ipak bila komplet instalacija jedne u ono vrijeme vrlo zahtjevne igre
Možda misliš na UHARC? Da, dobar je, ali ni on čuda ne čini, kao ni RAR, ni ZIP, ni 7Z, ni bilo šta drugo. Tajna iza tih malih "pakovanja" velikih igara je u tzv. rippanju igre. Obično joj se odstrane stvari kao što su prerenderovani cinematici (FMV video) i pozadinska muzika - koji su najmanje vitalni za pokretanje igre, a i ponajviše prostora zauzimaju. Zatim se to dobro zapakuje u arhivu i onda po netu možete naći file od cca 100 MB u kome je igra koja inače dolazi na CDu od 700 MB. Naravno, ako takve igre raspakujete/instališete, vidjećete da se ta instalacija neće raširiti na punu veličinu, kao kada instališete s originalnog CD/DVD-a, upravo zato što spomenuti sadržaji nedostaju.