PDA

Pogledaj cijelu verziju : Faunov labirint (Laberinto del Fauno, El)



bounce
18-02-2007, 15:27
Eto, jučer sam pogledao ovaj filmić, još nije ni najavljivan u našim kinima, (hvala bogu na torrentima, hehe), i ugodno sam se iznenadio

http://www.filmski.net/slike/automatika/news/4353d.jpg

Španjolska, 1944. godine. Priča se vrti oko curice Ofelije.. Njezina obudovjela majka trudna je s djetetom jednog kapetana iz Francove Armije. On ih je i doveo na selo, da žive na jednom dobru, dok njegove postrojbe progone ostatke pobunjeničkih snaga.

Ofelija bježi iz brutalne realnosti građanskog rata čitajući bajke ... upravo zato je i više nego radoznala kada ju jedne od prvih noći boravka na seoskom dobru probudi lepet vilinskih krila.

Čitava priča plod je mašte redatelja i scenarista Guillerma Del Toroa, koji vrlo oprezno odgovara na pitanje je li svijet u labirintu jednostavno Ofelijina fantazija: "Osobno, ja mislim da taj svijet postoji ... to ne treba biti 'službena verzija'. Vjerujem da djevojčica ne zamišlja taj svije kao bijeg od stvarnosti, jer je svijet u labirintu gotovo jednako neprijatan kao i onaj vani. Da sam taj svijet labirinta učinio 'diznijevski' vedrim, onda DA, moglo bi se reći da je to bijeg. Ovako, mislim da je mjesto gdje se ona uspijeva nositi s realnostima i izvan i unutar sebe," kaže Del Toro.

Mlada španjolska glumica Ivan Baquero glumi jedanaestogodišnju Ofeliju. "Jedna od lijepih strana ove priče je da svatko može sam izabrati hoće li vjerovati da Ofelija to sve stvarno vidi ili to zamišlja. Ja mislim da ona to stvarno vidi ... ona stvara taj svijet, ali ne da sama u njega pobjegne, nego da i druge ljude usreći i da ratu dođe kraj", kaže Baquero.

Ofelija čita iz magične knjige koju joj dao faun.. Kako ističe redatelj del Toro, Panov labirint prepun je opasnosti za dijete koje u njega uđe tako da čak i uz sve bajkovite elemente film ustvari govori o posljedicama rata na ljude svih dobi.

"To ide dalje od djece u kronološkom smislu riječi. Mislim da mi danas kod mnogih ubijamo nevinost. Odjednom, sve je 'divlji zapad' i mnogo je nevinosti izgubljeno. Čini mi se da je ovo vrlo intiman trenutak za čovječanstvo u kojemu se trebamo pozabaviti takvom vrstom duhovnih pitanja. Ta pitanja idu daleko dalje od potičkih stvari," kaže Del Toro.

Američki glumac Doug Jones tumači lik fauna Pana, kao i jednog od Ofelijinih protivnika u jednoj od njezinih avantura iz mašte. U ostalim se ulogama pojavljuju španjolske zvijezde velikog ekrana Ariadna Gil, Maribel Verdu i Sergi Lopez. Glazbu za film skladao je španjolski skladatelj Javier Navarette.

trailer za film nadjete na :
http://www.themoviebox.net/movies/2006/NOPQR/Pans-Labyrinth/trailer.php

ineternet strana filma je:
http://www.panslabyrinth.com/

Kiklop
18-02-2007, 15:41
jel to neki europski film?

bounce
18-02-2007, 16:05
jel to neki europski film?

španjolski ..

Kiklop
18-02-2007, 16:09
ma onda me ne zanima ne volim eupske filmove

18-02-2007, 16:10
Kako si ti... kul. Moram pustit kosu da budem kul kao ti. I... moram smislit neki kul nadimak kao tvoj. :wink:
Inače, film izgleda super.

Simon the Dreamer
18-02-2007, 16:24
Baš me i ne privlači film.
Od Europskih mi je zakon jedan švedske produkcije (ne, ne mislim na "ono") zove se Thriller - A Cruel Picture (They Call Her One Eye)...

bounce
18-02-2007, 17:04
Baš me i ne privlači film.
Od Europskih mi je zakon jedan švedske produkcije (ne, ne mislim na "ono") zove se Thriller - A Cruel Picture (They Call Her One Eye)...

ma film je super, puno bolji od holivudskih smeća koje gutamo u zadnje vrijeme.. ..

ewok
18-02-2007, 18:44
bas me zanima kaj je ono na slici gore??? onaj stvor :?

bounce
18-02-2007, 19:13
The Pale Man

http://blogs.indiewire.com/twhalliii/panslabyrinth2.jpg


XZkWww1At24

olio
18-02-2007, 19:53
uh izgleda precool moram pogledat samo malo jebe taj španjolski loše zvući ali svejedno gledam 100 %

Silventus
18-02-2007, 19:54
opet ponavljam!

ne stavljajte tako velike slike u post! samo stavite link do njih!

Lord Jambrek
18-02-2007, 20:23
Baš me i ne privlači film.
Od Europskih mi je zakon jedan švedske produkcije (ne, ne mislim na "ono") zove se Thriller - A Cruel Picture (They Call Her One Eye)...

ma film je super, puno bolji od holivudskih smeća koje gutamo u zadnje vrijeme.. ..

čini mi se dobar film, a ovo što se tiče holivudskih smeća. Imaš totalno pravo, danas samo specijalni efekti daju gledanost filmu, a ne priča, gluma...

Hollywoodski film se ne snima, neg ga režiser samo priprema za komp.