PDA

Pogledaj cijelu verziju : agp lock



Kiklop
18-02-2007, 14:27
krenuo bi clockat proc
al ne kuzim taj agp lock svi to spomiju al niko mi nezna objasnit kak se to tocno zove u biosu
jel to ono agp apertude size il tak nesto?

Bartuc
18-02-2007, 14:33
Nije ti to to!

Brijem da to nit nemaš u opcijama, ak imaš trebao bi lockati na određenu frekvenciju a ne na Mb (memoriju)!

Mislim da možeš OC-at i bez da to zaključaš!

Kiklop
18-02-2007, 14:43
na pc ekspertu su mi rekli baz agp locka nema clockanja
a nabi bas htio da mi izgori nova grafa
a garancija mi ne pokriva stetu nastalu oc

Bartuc
18-02-2007, 14:47
To mene zanima, kak oni mogu znat da je grafa bila OC-ana??

Pa kad zvadiš grafu iz kompa sve se vrati na default, kaj ne?? Ipak je OC software-ski mod frekvencije!

18-02-2007, 14:57
To je zato jer kad klokaš proc automatski ti se diže i sabirnica grafe..Jebiga imaš lošu ploču!

Cali
18-02-2007, 15:03
ako nemaš agp lock, onda fiksiraj frekvenciju agp-a na 66 mhz... to je njegova frekvencija.

Bartuc
18-02-2007, 15:04
ako nemaš agp lock, onda fiksiraj frekvenciju agp-a na 66 mhz... to je njegova frekvencija.

E.. Al pitanje je kak to napraviti :D

Ja isto nisam vidio na svojoj matičnoj taj izbornik a matična mi je odlična!

Kiklop
18-02-2007, 15:06
da al neznamkak se to zove meni nema nigdje u biosu da pise AGP lock:32,64itd

Bartuc
18-02-2007, 15:17
da al neznamkak se to zove meni nema nigdje u biosu da pise AGP lock:32,64itd

Pa nebu ti to nit pisalo tak!

Ak imaš moralo bi ti pisati neš ovakvoga: "Set AGP freq..." i tu imaš opciju za mjenjanje frekvencije! Bar mislim da bi tak to trebalo biti!

Alan Ford
18-02-2007, 15:48
Da ne radim novu temu mene nešto zanima: U biosu imam za nariktat PCI AGP i sad neznam točno kako je ono drugo-nešto samo AGP VGA i treća opcija je onboard VGA ali ne kužim kakve su razlike između ovog AGP i PCI-promijenio sam i ne vidim nikakve razlike? Na šta bih trebao po pravilu postavit? Matična je ASUS P4SGX-MX

Bartuc
18-02-2007, 16:00
Trebalo bi ti bit na AGP ako imaš AGP grafičku! PCI ti je za kartice poput modema, zvučne, i vrlo starih/loših grafičkih akceleratora!

A onBoard AGP ti je za aktivaciju integrirane grafičke na matičnoj, to mora biti isključeno ako imaš AGP grafičku uštekanu u komp!

Alan Ford
18-02-2007, 20:19
Trebalo bi ti bit na AGP ako imaš AGP grafičku! PCI ti je za kartice poput modema, zvučne, i vrlo starih/loših grafičkih akceleratora!

A onBoard AGP ti je za aktivaciju integrirane grafičke na matičnoj, to mora biti isključeno ako imaš AGP grafičku uštekanu u komp!

Budem onda stavio na AGP

Ima još nešto: Onboard VGA shared memory size(mogućnosti su 4M,8,16,32, i 64M Piše u objašnjenju ovako:This fields allows you to set the onboard Vga memory size with the currently instaled memory

Ja imam 768 MB rama i grafu od 128MB,da postavim to na najviše-sad mi je na 32M?

NITROS
18-02-2007, 20:21
Trebalo bi ti bit na AGP ako imaš AGP grafičku! PCI ti je za kartice poput modema, zvučne, i vrlo starih/loših grafičkih akceleratora!

A onBoard AGP ti je za aktivaciju integrirane grafičke na matičnoj, to mora biti isključeno ako imaš AGP grafičku uštekanu u komp!

Budem onda stavio na AGP

Ima još nešto: Onboard VGA shared memory size(mogućnosti su 4M,8,16,32, i 64M Piše u objašnjenju ovako:This fields allows you to set the onboard Vga memory size with the currently instaled memory

Ja imam 768 MB rama i grafu od 128MB,da postavim to na najviše-sad mi je na 32M?

Netreba ti sheranje memorije. Ima ti grafa dosta memorije

kulamasta
22-02-2007, 10:06
Trebalo bi ti bit na AGP ako imaš AGP grafičku! PCI ti je za kartice poput modema, zvučne, i vrlo starih/loših grafičkih akceleratora!

A onBoard AGP ti je za aktivaciju integrirane grafičke na matičnoj, to mora biti isključeno ako imaš AGP grafičku uštekanu u komp!

Budem onda stavio na AGP

Ima još nešto: Onboard VGA shared memory size(mogućnosti su 4M,8,16,32, i 64M Piše u objašnjenju ovako:This fields allows you to set the onboard Vga memory size with the currently instaled memory

Ja imam 768 MB rama i grafu od 128MB,da postavim to na najviše-sad mi je na 32M?

Ovaj shering memorije ti je iskljucivo za on board graficku, dakle ako na kompu nemas posebnu grafulju vec koristis intergriranu, tamo nariktas koliko ce ta intergrirana koristiti sistemske memorije jer nema svoju zasebnu.

Alan Ford
22-02-2007, 18:25
Trebalo bi ti bit na AGP ako imaš AGP grafičku! PCI ti je za kartice poput modema, zvučne, i vrlo starih/loših grafičkih akceleratora!

A onBoard AGP ti je za aktivaciju integrirane grafičke na matičnoj, to mora biti isključeno ako imaš AGP grafičku uštekanu u komp!

Budem onda stavio na AGP

Ima još nešto: Onboard VGA shared memory size(mogućnosti su 4M,8,16,32, i 64M Piše u objašnjenju ovako:This fields allows you to set the onboard Vga memory size with the currently instaled memory

Ja imam 768 MB rama i grafu od 128MB,da postavim to na najviše-sad mi je na 32M?

Ovaj shering memorije ti je iskljucivo za on board graficku, dakle ako na kompu nemas posebnu grafulju vec koristis intergriranu, tamo nariktas koliko ce ta intergrirana koristiti sistemske memorije jer nema svoju zasebnu.

Imam grafičku,onda je svejedno na koliko je to postavljeno zar ne? ili da onda postavim na najmanje?

Bartuc
22-02-2007, 18:29
Sve jedno ti je, tako i onako ti ta opcija ne utjeće na ništa pošto imaš dodatnu (ne intergriranu) grafičku!

Ostavi kako je i nemoj se zamarati time!