PDA

Pogledaj cijelu verziju : Help !!! problem sa windows bootom



NITROS
18-02-2007, 12:28
Evo sada sam digao backup Linux particiju i pisem vam sa 64bit Ubuntu Linuxa :)) Imam sljedeci problem. Ne dize mi windowse uopce, a kada sam uspio par puta bootat onda mi se na sekundu prikaze blue screen of death i restart. Prvo sumnjao da mi otisla mema i nakon sto sam izvadio svaku i isprobao i nije mi prepoznavalo particiju sa windowsima. Ali ubuntu normalno radi sa memom, tak da izgleda da su otisli windowsi. Najveci je problem sto nisam napravio backup od 9. mjeseca 2006 >(((( tak da sam u malom sranju. Dajte mi sada recite sta da napravim.

Hvala,

NITROS

Bartuc
18-02-2007, 12:30
Jel možeš HDD premjestit na drugi komp i napravit Back-UP? Ak su windowsi toliko zeznuti da nemreš nit uć u njih onda ih nemreš nit popravit na neki logički naćin osim formatom!

NITROS
18-02-2007, 12:32
Jel možeš HDD premjestit na drugi komp i napravit Back-UP? Ak su windowsi toliko zeznuti da nemreš nit uć u njih onda ih nemreš nit popravit na neki logički naćin osim formatom!

A mogu napraviti backup na drugi komp bez beda, ali sam mislio na recovery dal bi on mogao rijesiti problem

Bartuc
18-02-2007, 12:37
Možda i to možeš! Ak staviš HDD u drugi komp, taj komp bu digel svoje (primarne windowse) i onda možeš vidjeti kaj te zajebava na drugom HDD-u, skenirati za viruse, možda ćak i recovery napraviti ili pak samo reinstall za prvu priliku (bez formata)!

Harry
18-02-2007, 12:37
Bolje napravi backup s diskom na drugom kompu.

NITROS
18-02-2007, 12:39
Možda i to možeš! Ak staviš HDD u drugi komp, taj komp bu digel svoje (primarne windowse) i onda možeš vidjeti kaj te zajebava na drugom HDD-u, skenirati za viruse, možda ćak i recovery napraviti ili pak samo reinstall za prvu priliku (bez formata)!

Kuzis imam 6 particija, i na windows particiji je 13GB samo windows i driveri i nesto malo software-a, e sad se meni neda opet slagati desktop i driveri, ali dobro sjetio sam se. javim sta sam napravio

Bartuc
18-02-2007, 12:44
Bome je zeznuto kad imaš toliko particija! Pogotovo kad formatiraš i ponovo stavljaš windowse jerbo to povlači za sobom i ponovno snimanje i programa i igri jer ti više ništa nije u registry-ju!

18-02-2007, 12:56
si probao dič prek save moda?

NITROS
18-02-2007, 12:57
Bome je zeznuto kad imaš toliko particija! Pogotovo kad formatiraš i ponovo stavljaš windowse jerbo to povlači za sobom i ponovno snimanje i programa i igri jer ti više ništa nije u registry-ju!ma nije to problem, automatski kada pokrenes igru ona se upisuje u registry. Evo sada nesto pokusavam sa recovery, ali nisam puno napravio. Izgleda da cu morati napraviti backup sa drugog kompa

Bartuc
18-02-2007, 13:00
Ajd sretno!

Uglavnom igre rade na tom principu kaj si ti rekel (automatski se bilježe u reg), ali imao sam par igri kaj nije htjelo raditi nakon formata, kaže ti da je nema u rgistiry-ju i da je moraš ponovo instalirati!

Tak da od sad kad formatiram onda formatiram obje particije i sve ponovo snimam, tak i onak imam 40Gb HDD i to sve brzo ide :D

18-02-2007, 13:02
Naravno da neke igre ne rade ako nisu zabilježene u registriju!

Si onda probao u save modu upalit komp?

Bartuc
18-02-2007, 13:04
Nisam se toga sjetio :rotfl:

Inaće to je safe mode, save znaći snimiti :D Znam da ziher znaš to al bode me u oko :scared:

EDIT ZA POST ISPOD:

Oprostiš, mislio sam da si mene pitao za SAFESmod :rotfl:

Safe = siguran ulaz u win!

18-02-2007, 13:05
to znači siguran način.....ne loada sve drivere...bartuc nemoj mi više spamat vidiš da sam pitao čovjeka neš! :wink: Al ak misliš da imaš bolje riješenje od mene samo izvoli :wink:

NITROS
18-02-2007, 13:07
Ne dize se niti u safe modu, to sam prvo probao. Ma vidio sam to odmah da je gotov windows prije par dana, kada mi login nije primao :)

Sada cu prebaciti backup disk u komp i dici s njega windowse. A jebiga sta cu sad. Ajde cujemo se kada zavrsim

18-02-2007, 13:09
onda se neš gadno sjebalo....al trebalo bi u safe modu radit ako hardwer nije u pitanju!

Bartuc
18-02-2007, 13:10
Viš ti to kak moderatori mogu raditi double postove i niko nesmije niš reć protiv toga :rotfl:

I da, IVEK editirao sam prošli post za tebe!

Cali
18-02-2007, 13:26
repair windowsa???

ali ako ti ne prepoznaje particiju, onda probaj sa partition doctorom popravit particiju, ako ne pomaže onda ćeš morat formatirat, jer ni repair tad ne pomaže.

18-02-2007, 13:29
fajlove možeš spasit ako ti trebaju! :wink:

NITROS
18-02-2007, 13:52
Evo usao sam u windowse :)))) evo problema. Izgleda kako sam prek noci skidao napunio se potpuno buffer od windowsa i napravio chep i ostalo 0 byte na C: particiji. Posto nije imao mjesta windowsi se nisu dizali.

Druga stvar u vezi safe moda. Izgleda da se previse zagrijao proc jer mi voda nije tekla u vodenom i stalno mi se rusio, a druga stvar napajanje je otislo kvragu, preslabo.

Trece evo bas se prebacuje 30GB na safe particiju :))))) i onda dizem novu particiju sa windowsima. Btw. dajte recite gdje se nalaze bas driveri od komponenti, za sad sam nasao samo od grafe, ali od drugih komponenti nemogu naci.

Hvala

Inace za onaj double post, nabrzaka sam morao ugasiti komp pa sam napisao odmah.


EDIT: u windowse sam usao u normalnom modu, ne u safe mode

18-02-2007, 14:01
Driveri se naleze u windows datoteki..neki u registriju neki u system32 folderu!

Bartuc
18-02-2007, 14:01
Drivere od komponenti možeš sve naći pod Device Menager u ContorlPanel-Saystem!

Ajd barem si rješil problem bez formata i gubljenja vremena i podataka!

I da, kak ti nije riknul proc ak nije voda tekla kroz cjevi?

NITROS
18-02-2007, 14:45
Drivere od komponenti možeš sve naći pod Device Menager u ContorlPanel-Saystem!

Ajd barem si rješil problem bez formata i gubljenja vremena i podataka!

I da, kak ti nije riknul proc ak nije voda tekla kroz cjevi?

Kao prvo zato jer je ogroman bakar na njemu tak da temp je bila oko 45 celzijusa i vent puse po memi, ali i po procu :)))

A drugo komp se restartal, tak da nije bilo velikog zagrijavanja. Kak mislis da sam rijesil problem bez formata ?? Nisam ga jos rijesil :D

Bartuc
18-02-2007, 14:50
Pa kaj nisi rekel da si uspjel ući u windoze :rotfl:

Ja sam mislil da je već sve gotovo i da radi ko urica :cry:

Sad si napravi Disk CleanUp, oslobodi mjesta na C disku za potreban Swap File i mora da radi!

Nadam se da buš uspjel :thumbs2:

NITROS
18-02-2007, 14:54
Pa kaj nisi rekel da si uspjel ući u windoze :rotfl:

Ja sam mislil da je već sve gotovo i da radi ko urica :cry:

Sad si napravi Disk CleanUp, oslobodi mjesta na C disku za potreban Swap File i mora da radi!

Nadam se da buš uspjel :thumbs2:

Upravo se instalirava windows :)), a na drugom hardu cu nasnimit linux i miran sam :)

Sada bas pisem lektiru tak da nemam nista pametnijeg za radit :)))

Bartuc
18-02-2007, 14:56
Uf ja sam imal pametnjakoviča kaj su sam skopirali lektiru s neta i prodavali raski foru da su oni to na komu pisali :rotfl:

Daj reci za kaj ti služi Linux? U čem je on bolji od windowsa?

I da, koj si razred kad imaš lektiru :?

NITROS
18-02-2007, 14:58
Uf ja sam imal pametnjakoviča kaj su sam skopirali lektiru s neta i prodavali raski foru da su oni to na komu pisali :rotfl:

Daj reci za kaj ti služi Linux? U čem je on bolji od windowsa?

I da, koj si razred kad imaš lektiru :?

Pa prvi srednje :)

Pa linux mi recimo ima sve drivere u sebi, i sve radi odmah bez problema, osim graficke. Tak da me to odusevljava, a s druge strane, programiram pa mi je to bolje okruzenje, a i na dosta foruma programeri koriste bas linux pa je lakse se sporazumjeti.
A i sigurnost mu je na zavidnoj razini.

Bartuc
18-02-2007, 15:00
Uf, sva sreća da me majka rodi pametnog pa po defaultu znam programirati i nemoram imati dva sustava da bi učil programirati :rotfl:

Ja sam brijo da si ti puno stariji neg prvi srednje! Jel ti to zajebavaš ili... :?

NITROS
18-02-2007, 15:04
Uf, sva sreća da me majka rodi pametnog pa po defaultu znam programirati i nemoram imati dva sustava da bi učil programirati :rotfl:

Ja sam brijo da si ti puno stariji neg prvi srednje! Jel ti to zajebavaš ili... :?

Linux mi je backup sustav, kad se nesto sjebe na windowsu samo zdignem linux, tak da nemam problema s tim, evo od zadnje poruke koju sam poslao do sada gotovo kopiranje fileova od windowsa :)))))

Yep prvi srednje sam

Bartuc
18-02-2007, 15:08
Meni inaće traje ovak:

1) Format + Install Windowsa: cca 1 sat
2) Snimanje drivera + programa: cca 1 sat
3) Optimizacija + snimanje igara: cca 1 sat

Sve kad zbrojiš oko 3 sata posla, 2x mjesečno :D

NITROS
18-02-2007, 15:10
Meni inaće traje ovak:

1) Format + Install Windowsa: cca 1 sat
2) Snimanje drivera + programa: cca 1 sat
3) Optimizacija + snimanje igara: cca 1 sat

Sve kad zbrojiš oko 3 sata posla, 2x mjesečno :D

Meni je ova instalacija trajala 1 godinu, s tim da sam imao sve skupa 2 virusa i to je bit sve rijesio, jedino imao sam dosta spyware, ali to je S&D opet rjesavao. Tak da sve u svemu sam bio jako zadovoljan sa windowsima.

Bartuc
18-02-2007, 15:12
Mene od ovog mjeseca čuva Bit Defender 10 PRO! :pray: :pray: 8)

+ SpyBot - imunization!!

E, ovaj bit defender čisti viruse ko lud, ima toliko opcija za optimizaciju rada za ne vjerovat, odličan program!

NITROS
18-02-2007, 15:17
Evo gotova instalacija :)

Bartuc
18-02-2007, 15:19
Evo gotova instalacija :)

Jel ima veze o procu brzina instalacije windowsa?

Ak ima brijem da bu mi se sve ono smanjilo za pol sata kad pređem na E6300, a onda bum ga mogel formatirati 4x mjesečno :rotfl:

Zajebavam, nebum tak često formatiral novi komp jer bu mi sve tak i onak odlično radilo na njemu!

m777
18-02-2007, 15:33
:o
Bartuc, porque formatiraš disk 2x mjesečno??

Bartuc
18-02-2007, 15:36
:o
Bartuc, porque formatiraš disk 2x mjesečno??

To sam već puno puta objasnil :D

Uglavnom, kad imaš Bartona 2500+, 512Mb-RAM (sad je po novom giga) i 9600SE (sad je po novom 7600GS), onda moram formatirati komp da bi dobio max FPS kod novijih igri koje bi inače jako trzale na tom kompu! A pošto je to brzo gotovo a dobim u prosjeku do 5-8 FPS-a što se jako osjeti ak si na granici od 25FPS-a onda mi to nije teško napraviti!

NITROS
18-02-2007, 15:51
Evo novog problema. Opet pise disk boot failure, insert system disk and press enter. Znaci opet neki problem s diskom. Na frisko su windowsi gore, i instalirao drivere i to se javilo. Idem jos jednom formatirat pa nasnimit.

m777
18-02-2007, 15:52
@Bartuc

Ma vidi ti to. Znači zato mi je komp mr. maschina. Šteka ko lud. I to na desktopu. Bistar sam ja...

Ovaj... help?

Bartuc
18-02-2007, 16:04
@Bartuc

Ma vidi ti to. Znači zato mi je komp mr. maschina. Šteka ko lud. I to na desktopu. Bistar sam ja...

Ovaj... help?

Kako ti snimaš i brišeš aplikacije i igre a pogotovo drivere oni uvjek ostaju u registry-ju koliko god se ti trudio ih u potpunosti maknuti, to ti se tak nakupi i komp ti počne sve jače i jače trzati i korostiti sve više resursa od memorije! Jedino kak sa možeš u potpunosti rješiti toga laga je format diska jerbo ti se nakon nekog vremena toliko HDD izfragmentira i napuni sranjima da se jednostavno počne gušiti i tada ti ne pomogne nikakav defragment niti RegCleaner!

Kakvu pomoć trebaš??

m777
18-02-2007, 16:16
Profesionalnu.

...

Ovaj... da... ma ne znam ni sam što da radim, imam 120gb a slobodno je 15gb. :(
Uz to nemam pojma o formatiranju windowsa, end sač...

NITROS
18-02-2007, 16:27
Ljudi ludim. Nece mi dici windowse. Restartam poslije instalacije komp i uvijek fali neki file.

Bartuc
18-02-2007, 16:30
Profesionalnu.

...

Ovaj... da... ma ne znam ni sam što da radim, imam 120gb a slobodno je 15gb. :(
Uz to nemam pojma o formatiranju windowsa, end sač...

Tu sam pomogel jednom dećku oko formatiranja pa si prikupi koju informaciju: viewtopic.php?t=9629 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=9629)

Ak imaš još kakvih pitanja piši mi na PM!

Najglavnije od svega - napravi BackUP prije formatiranja!

Meni nije problem formatirati jerbo ne držim na kompu nikakve mujze nit filmove!

@NITROS: A da ti nije HDD otošo. Mom starom je komp radio svakojaka sranja dok nije promjenio HDD. Da nebu zabune, radio mu je komp s tim HDD-om ali ne kako spada, s novim mu sad radi odlično!

18-02-2007, 16:30
Može biti mali milijun problema!!!Briši linux i te windowse..i kad staviš prave windowse koji če radit..onda si i stavi linux na drugu particiju!

NITROS
18-02-2007, 16:34
@NITROS: A da ti nije HDD otošo. Mom starom je komp radio svakojaka sranja dok nije promjenio HDD. Da nebu zabune, radio mu je komp s tim HDD-om ali ne kako spada, s novim mu sad radi odlično!

Ma nije hard sigurno otisao, probao i na drugi hard install pa stalno radi problema

18-02-2007, 16:35
a da staviš drugu verziju windowsa!

NITROS
18-02-2007, 16:38
a da staviš drugu verziju windowsa!

Od kud mi :))

m777
18-02-2007, 16:40
Bartuc, zahvaljujem. Ali imam mali problemčić - nemam cdić od windowsa... :(
Palo u vodu. Šmrc...

Bartuc
18-02-2007, 16:43
a da staviš drugu verziju windowsa!

Od kud mi :))

Ak ko treba Windowse, a iz zg-a je, upit na PM!

EDIT: Ne prodajem, posuđujem!

m777
18-02-2007, 16:48
Gdje je zg? Jel blizu čk?

Palo u vodu, a ne zna plivat...

:(

Bartuc
18-02-2007, 16:51
Gdje je zg? Jel blizu čk?

Palo u vodu, a ne zna plivat...

:(

Neznaš di je Zagreb :rotfl:

Čakovec je daleko, zato nudim kom treba a da je iz zg-a jer se možemo dogovorit/nać/obavit primopredaju :D

m777
18-02-2007, 17:00
Ne znam di je. Čakovec je zabito selo. :(
Nemamo ni struju. Komp mi pokreće mama (http://www.mtsu.edu/~proffice/Record/Rec_v12/rec1202/wheel.jpg). I to samo kad sam dobar. :(

Bartuc
18-02-2007, 17:01
Ne znam di je. Čakovec je zabito selo. :(
Nemamo ni struju. Komp mi pokreće mama (http://www.mtsu.edu/~proffice/Record/Rec_v12/rec1202/wheel.jpg). I to samo kad sam dobar. :(

:pray: :pray: :rotfl:

Svaka čast, baš sam se fino nasmijal!

m777
18-02-2007, 18:01
Već se polako umara. Moram ići. :(

NITROS
18-02-2007, 20:11
Sunce vam zarko bartuc i m777, pospamali ste temu da to nije normalno. Instalirao lijepo windowse i SP2 i sve radi :)))

18-02-2007, 20:39
sam ti rekao da su windowsi ipak u pitanju :wink:

Bartuc
18-02-2007, 20:44
Sunce vam zarko bartuc i m777, pospamali ste temu da to nije normalno. Instalirao lijepo windowse i SP2 i sve radi :)))

Ma to je pitam care! Ajd drago mi je kaj ti radi!