PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Elder Scrolls IV: Oblivion



Stranica : 1 2 3 4 5 [6] 7

Tsumetai Ryujin
25-08-2009, 11:59
El mi moze netko napokon objasnit koja je fora sa tim lockpickanjem... citam na netu i svi pricaju da se to po zvuku radi, al ja ne cujem bas nikakvu razliku, neki poseban zvuk...

I kaj trebam napravit da bih imao ovakvu mapu? (http://www.tesnexus.com/downloads/images/11280-2-1208680589.JPG)

E da, i onaj mod koji mijenja kriterije za dobivanje XPa i lvle... jel netko isprobao taj mod? kakvi su dojmovi?
http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=15619

vukopas
25-08-2009, 12:32
ja koristim taj XPmod i meni je sjajan.Dosta se brzo levela (bar prvi leveli) ali ja sam jako zadovoljan njime.

Raz
25-08-2009, 13:41
Za obojanu kartu je ovaj mod: http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=3002

Edit: crap, nije to taj. Sličan je.

vukopas
25-08-2009, 15:59
boja se moze dodati na kartu i preko oblivion.ini

Kostolomac
03-09-2009, 01:38
Samo da podsjetim da je izašao Pahncrd's Oblivion Enhanced Edition BETA 4S:)
http://www.rage3d.com/BOARD/showthread.php?t=33950217

vukopas
03-09-2009, 11:37
Vec odavno.Sada je vec izasao RC1 ali ga daje samo svojim prijateljima radi problema sa moderima.

Aral
15-10-2009, 14:08
Odlucio ponovno to zaigrat, nikad nisam presao a ni dosao nesto posebno daleko, pa idemo ponovno uz Shivering Isle ^^

Bartuc
26-10-2009, 18:38
Lol, evo dajem igri 10+ šansu :D


Nevjerojatna mi je ta igra. U pravilnim intervalima se BRUTALNO nahypam na nju, malte ne svršim na samu pomisao Paladina ili Assassina ( :D ), ali već mi je ušlo u naviku da brzo odustanem pošto mi gotovo trenutačno dosadi :(


Ovaj put sam se nešto više nahypao i rekao da NEĆU odustati. Držte mi fige, igra mi se Paladin klasa, a Oblivion je ko stvoren za to :toilet:

CrazySmurf
30-10-2009, 08:24
Zna li netko može li se pridružit u Blackwood Company. Ja sam sve probao ali neće.

Bartuc
30-10-2009, 16:12
Možeš ali kao dio Questa za Fighters Guild u Chorrolu.



Inače, ja sam upravo Level 6 sa svojim Paladinom. Pošteno sam zagrizao za igru, sumnjam da ću ovaj put odustati. Evo kako mi lik izgleda (za sada text edition, slike ću postati tek kada bum zadovoljan sa izgledom lika)...


Name:SSir Keldorn Firecam :D
Race:SRedguard
Class:SPaladin
Primary Attributes:SStrength & Endurance
Birthsign:SThe Warrior
Major Skills:SBlade, Block, Heavy Armor, Restoration, Alteration, Conjuration, Speechcraft



Blade, Block i HA je klasika, Restoration mi služi samo za Healing magije, Alteration za Protection/Buff magije, a Conjuration samo za Turn Undead zbog RPG elemenata (isto kao i Speechcraft).

Također smijem imati samo Fame, ništa Infamy, tako da ne smijem ništa krasti, ubijati dobre ljude i sl. Drugim riječima, samo Fighters i Mages Guild rješavam. A sa Assassinom ću jednog dana biti potpuna suprotnost, pošast Cyrodiila, masovni ubojica i pljačkaš koji radi za Thiefs Guild i primarno za Dark Brotherhood :pray:




Jebenica 8)

Aral
30-10-2009, 16:40
Tak sam i ja nešto složio kad sam igrao. Nažalost, izašle druge igre pa je ovo malo pauzirano ^^

Bartuc
01-11-2009, 00:31
Evo baš sam malo prije prešao najdraži si quest iz Obliviona. Riječ je o spašavanju slikara, uđeš u sliku i promijeni se čitava grafika/setting igre, pre legendaran quest, usudio bi se reći da je i najbolji u igri zbog tog detalja (iako je sami quest linearan)...


I da, kako me malo prije silovao Hill Giant :pray: Na kraju sam bježao u obližnje selo pa smo ga klali ja i još 3 seljaka :D Jedva smo ga priklali, a loot je bio brutalan. Ovaj MMM mod je pre savršen, beštije su baš odlično dizajnirane i za sada niti malo ne odstupaju od settinga, svaka čast liku.



PS: Igram igru sa 30-ak (+) modova i srušila mi se samo 2x do sada, a igram je ziher već preko 20 sati. Jedino što mi ide na živce je to što zabloka na svakom izlasku iz igre, pa je moram gasiti preko Task Managera :( Sve kompatibilno, sve fluidno, baš sam zadovoljan kako igra radi. Mada ću vjerojatno dodati još kojih 5 modova kada ću igrati sa Assassin klasom, nisam htio odmah i njih ubaciti dok igram sa Paladinom...

CrazySmurf
01-11-2009, 07:36
taj quest sa slikom može li se do njega bez moda ili ne. ako ne može koji je to mod da ga downloadam

Raz
01-11-2009, 10:28
Nije to dio moda, ne sjećam se doduše gdje se točno nalazi taj quest.

@ Bartuc - probaj instalirat oblivion script extender, meni je to riješilo probleme. To se zna događat dok se i dvoje ili više modova sukobljavaju u nečemu, možda je do toga. Imaš Wrye Python ako želiš mergat modove, doduše malo je kompliciraniji od običnog mod managera.

str1k3r
01-11-2009, 10:41
taj quest sa slikom može li se do njega bez moda ili ne. ako ne može koji je to mod da ga downloadam
Taj quest možeš odigrati bez moda, ako se ne varam slikar je negdje u Cheydinhalu. =)

Bartuc
01-11-2009, 10:49
@Raz, imam OBSE, treba za par modova koje koristim. Nije mi cilj riješiti problem kod izlaska iz igre pošto nikome ne radi štetu, glavno da je igra stabilna za vrijeme igranja :D


@Strmi, ono što str1k3r reče. Samo uvijek slušaš glasine od ljudi i tako saznaš tko ima problema i tko je potencijalni questodavaoc :D

CrazySmurf
01-11-2009, 11:59
to znam ali bih stvarno htio odigrati taj quest :P

str1k3r
01-11-2009, 12:01
Ak' fakat hoćeš: Odi u Cheydinhal i upadaj u kuće jedu po jednu, eventualno ćeš nabasati na slikara, tj. na njegovu ženu ^^

Bartuc
01-11-2009, 12:33
Jebeš me, dobili smo Spoiler tag :shock: :pray: :pray:



Nego, još me jedan Hill Giant silovao. Ovaj put sam bježao prema gradu gdje su ga klala 3 stražara i 3 seljaka :D Pre jebeno... Evo SS-a kako je veličanstveno krepao :D



http://www.imagesforme.com/upload/4f4c266b.jpg

Grim
01-11-2009, 12:38
@Bartuc - viewtopic.php?f=13&t=35813 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=13&t=35813)

Bartuc
20-11-2009, 17:11
Baš igram Shivering Isles, expanzija je jedno 20x bolja od Obliviona :pray: :pray:

Mirogamemasta
02-01-2010, 03:16
Imam problema sa tom expanzijom.
Stalno mi se javlja error kad udem u Imperial City i onda mi se igra rusi.

Nasao sam ovo na netu ali mi nije jasno kojoj ikoni moram izmjeniti ime, a koju moram zamjeniti sa postojecom.

then unzip Oblivion.The.Shivering.Isles.v1.2.0416..exe.zip, rename the existing Oblivion.exe in your Oblivion program files directory and put the
unzipped exe in it's place).

Mirogamemasta
02-01-2010, 18:03
Ma kenjara od igre. :yuck: Rusi se konstantno. Vec sest sati pokusavam na razne nacine ukloniti problem i nista.
Izgleda da moram dici ruke od ove igre. :cry:

Raz
02-01-2010, 18:15
Probaj unzippat taj exe file, preimenovat ga u oblivion.exe (ili kako se već zove taj fajl u folderu gdje je igra instalirana) i kopirat tamo.

Also, ako imaš neke modove instalirane možda se sukobljavaju pa se zato ruši.

Macolla
02-01-2010, 18:31
Jeli moguce negdje skinut neki paket modova za vannila Oblivion bez expanzije i patcheva a da sadrze samo najbolje modove?

Raz
02-01-2010, 18:33
Nisam siguran, vjerojatno se svaki skida zasebno... evo lista must have modova, možda pomogne.

http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Must_Have_Mods

Mirogamemasta
02-01-2010, 19:53
Ma sve sam probao, instalirao patcheve, iskljucio modove,skinuo program koji sortira modove redosljedom kojim se moraju ukljuciti itd. Sad sam preimenovao folder kako si mi rekao i nista.
Procitao sam na netu i puno ekipe ima ovaj problem.
Steta sto se takva igra rusi zbog nekakvih bleasvih razloga. Npr, procitao sam negdje na netu da je igra bila u konfliktu sa HP printerom i da se zbog toga rusi. Daj molim te.....

Mirogamemasta
06-01-2010, 14:30
Instalirao sam sad Oblivion bez expanzije. Nadam se da ce proraditi.
Neodustajem ja tako lako. Nebu mene niko jebal...... :-x :P

Raz
06-01-2010, 18:36
Ja također polako igram, nedavno prošao onaj quest kada se ulazi u čarobnu sliku i ubija naslikane trolove... prekul quest :) .

Mirogamemasta
06-01-2010, 18:40
Load mi nije radio. :( Probati cu jos jednom ispocetka. (Kako mi se nedaaaa....... :yuck: ).
Ako opet dobijem error morati cu odustati.

wavefunct
06-01-2010, 19:12
Evo, igram kao Sir Edward the III.
dobio sam kul armor iz Knights of the ninea, imam vilu u Anvilu, sad rješavam queste fighters guilda

Raz
07-01-2010, 22:12
Omg, provalio u napuštenu kuću i u podrumu našao prolaz koji vodi do vrata skrovišta dark brotherhood-a :)

Btw, kako kupit kuću? Treba pronaći određenu osobu u gradu koja ju prodaje, ili?

Anarion.Umarth
08-01-2010, 00:35
Osim u Anvilu gdje kroz rumorse dođeš do questa, u dvorcu obično bude osoba zadužena za prodavanje (moraš imati visoki disposition da bi dobio informacije).


Jedno pitanje, je li itko probao unofficial mod za Frostcrag DLC koji dodaje gomilu sadržaja (ne znam ime, skinuto sa tes nexusa). Ima višesatni gameplay i priču konkurentnu main questu, samo je sam quest sistem malo nedovršen. Radnja se vrti oko čarobnjaka, nekadašnjeg vlasnika, i njegovog sina koji se pobunio protiv njega, pa se polako odvija do tajnih odaja ispod same planine koje vode do nekoliko tornjeva višestruko većih od onog u imperial city-u.
Pitam jer sam ubio zadnjeg bossa(sa korištenjem konzole, jer lik ima maksimalnu brzinu pa ga jednostavno ne mogu pogodit spellovima, a on mene ubije jednom magijom ili s 2 udarca, + ima leech health enchant na swordu) a ništa se nije dogodilo.

wavefunct
08-01-2010, 08:53
Omg, provalio u napuštenu kuću i u podrumu našao prolaz koji vodi do vrata skrovišta dark brotherhood-a :)

Btw, kako kupit kuću? Treba pronaći određenu osobu u gradu koja ju prodaje, ili?

lool tako sam i ja prvi put našao dark brotherhood i posjetili su me iako nikog nevinog nisam ubio >.<

King tiger
08-01-2010, 18:31
Poslije jedno 15 minuta igre, lik kao da mi udje u slow mo, znaci mogu napadat bacat magije i sve al se krecem brzinom puza. to se desi u 80% pokretanja igre.
zna neko helpat ?

Herr Schnitzel
08-01-2010, 18:38
Instaliraj Morrowind.

Feanor
08-01-2010, 18:53
Omg, provalio u napuštenu kuću i u podrumu našao prolaz koji vodi do vrata skrovišta dark brotherhood-a :)

Btw, kako kupit kuću? Treba pronaći određenu osobu u gradu koja ju prodaje, ili?

lool tako sam i ja prvi put našao dark brotherhood i posjetili su me iako nikog nevinog nisam ubio >.<

Posjete te prvi puta nakon što središ gray princea u Areni(ako ne riješiš onaj njegov quest), jer na kraju saznaš da je on u biti jadan i nevin ili whatevah...

Anarion.Umarth
08-01-2010, 19:02
Posjete te kad ubiješ nekoga. Nakon što riješiš quest od Grey Princa, on izgubi volju za životom i pusti ti da ga ubiješ u finalnoj borbi. To se isto računa kao ubojstvo.

King tiger
08-01-2010, 19:17
Instaliraj Morrowind.
HURR DURR OBLIVIJON SAKA RETAJAN AJ KENDI IMA KOMPAS ZA NJUBOVE ČEJNSO

Herr Schnitzel
08-01-2010, 19:46
Da, baš zato.

Legolas-3
08-01-2010, 19:47
Molim vas recite mi jel ima jos neka igrica sa slicnom temom kao oblivion..nadam se da me kuzite???!!!!! :thumbs2:

Anarion.Umarth
08-01-2010, 19:52
Morrowind.

wavefunct
08-01-2010, 20:28
Posjete te kad ubiješ nekoga. Nakon što riješiš quest od Grey Princa, on izgubi volju za životom i pusti ti da ga ubiješ u finalnoj borbi. To se isto računa kao ubojstvo.

aha, ja sam odma poslije arene otišao do onog slikara pa ga izbavio iz slike, pa im našao kuću, ja mislio radi tog me našli xD

Legolas-3
09-01-2010, 15:16
Morrowind.
Hvala :wink:

Raz
09-01-2010, 15:37
Osim u Anvilu gdje kroz rumorse dođeš do questa, u dvorcu obično bude osoba zadužena za prodavanje (moraš imati visoki disposition da bi dobio informacije).

Tnx na odgovoru, trebat će mi kuća uskoro. :)

E da, još jedna stvar... zna tko gdje se nalazi ona ženska koja skuplja Varla i Welkynd stones?

wavefunct
09-01-2010, 18:06
Nemoj kupovat kućuuuuu!!!!
Mislim, ima i jednostavnijih načina kao naprimjer selo Aleswell (http://www.uesp.net/maps/obmap/obmap.shtml?centeron=Aleswell&)

Kad riješiš quest, imaš besplatan krevet i škrinju koju moš natrpati koliko hoćeš, a da ne potrošiš ništa :D

to jednostavno nije moj stil, ja preporučam vilu u Anvilu baš je kul, ali eto, ima i besplatnih alternativa

McPingvin_v2.0
09-01-2010, 18:31
Molim vas recite mi jel ima jos neka igrica sa slicnom temom kao oblivion..nadam se da me kuzite???!!!!! :thumbs2:
Osim prije spomenutog Morrowinda koji pere Oblivion u kompleksnosti za 9411498449%, Provjeri Gothic 3 ako imaš jači komp. Ako ne, Gothic 2 :)

Legolas-3
09-01-2010, 19:19
[quote="Legolas-3":3dhi0iak]Molim vas recite mi jel ima jos neka igra sa slicnom temom kao oblivion..nadam se da me kuzite???!!!!! :thumbs2:
Osim prije spomenutog Morrowinda koji pere Oblivion u kompleksnosti za 9411498449%, Provjeri Gothic 3 ako imaš jači komp. Ako ne, Gothic 2 :)[/quote:3dhi0iak]
Hvala..samo ne znam od kuda skinuti gothic 3..jos jednom hvala!!!! :bravo:

GeraltofSmeg
09-01-2010, 19:41
[quote="McPingvin_v2.0":1c2zq7rt][quote="Legolas-3":1c2zq7rt]Molim vas recite mi jel ima jos neka igra sa slicnom temom kao oblivion..nadam se da me kuzite???!!!!! :thumbs2:
Osim prije spomenutog Morrowinda koji pere Oblivion u kompleksnosti za 9411498449%, Provjeri Gothic 3 ako imaš jači komp. Ako ne, Gothic 2 :)[/quote:1c2zq7rt]
Hvala..samo ne znam od kuda skinuti gothic 3..jos jednom hvala!!!! :bravo:[/quote:1c2zq7rt]
Steama, naravno, te d2d-a

Mirogamemasta
10-01-2010, 09:57
Da li mogu nositi cizme i robe u isto vrijeme? Nisam siguran ali prvi put kao da sam mogao (ili mozda nisam vidio kad je maknuo zatamnjenu traku koja oznacava da nosim određeni item na sebi).

Raz
10-01-2010, 10:55
E da, još jedna stvar... zna tko gdje se nalazi ona ženska koja skuplja Varla i Welkynd stones

Nwm za ovo, našao sam... to je onaj quest u kojem count Brume traži neki rijedak kipić koji se nalazi iza granice na sjeveru.


Da li mogu nositi cizme i robe u isto vrijeme? Nisam siguran ali prvi put kao da sam mogao (ili mozda nisam vidio kad je maknuo zatamnjenu traku koja oznacava da nosim određeni item na sebi).

Ogrtač i čizme se mogu nosit u isto vrijeme.

Mirogamemasta
10-01-2010, 11:40
Sad mi manager ne radi. Instalirao sam Shivering Isles i izgleda da mi se sve pobrkalo. Pokusao sam opet instalirati managera ali nece. Stalno mi govori kako mora ici u installation directory. Gdje je to? Zar ovo nije dobro?
( D:\Games\Bethesda Softworks\Oblivion\obmm\ ).

Da li smijem baciti kljuc nakon sto otkljucam vrata? Zanima me hoce li ta vrata nakon toga uvijek biti otkljucana?

Mirogamemasta
10-01-2010, 13:21
OBMM sam rijesio. Falio mi je Oblivion exe. Zamjenio sam ga sa Shivering Isles exe. jer sam mislio da mi vise nece trebati.
Jos uvijek ne mogu nositi cizme i robe zajedno. Da uzmem neki unofficial patch?
Trenutno imam: Oblivion.The.Shivering.Isles.v1.2.0416.

Pitanje za kljuceve jos uvijek stoji.
Da li smijem baciti kljuc nakon sto otkljucam vrata? Zanima me hoce li ta vrata nakon toga uvijek biti otkljucana?

Raz
10-01-2010, 14:29
Nisam siguran za ključ, no ako ti je nepregledno imaš jedan keychain mod (zaboravih kako se točno zove) koji instaliraš pa ti se svi ključevi nađu u pojedinačnom izborniku. Prije toga instaliraj oblivion script extender, jer se mod igra sa skriptama pa se igra ruši ako ga nemaš.

Arbiter of Change
10-01-2010, 14:44
Trenutno imam: Oblivion.The.Shivering.Isles.v1.2.0416.
My Warn sense is tingling. :eyebrows:

Mirogamemasta
10-01-2010, 15:34
My Warn sense is tingling. :eyebrows:

Bode malo u oci ova moja verzija,a?
Sorry, nece se vise ponoviti.

Btw. iskljuci taj spider sense sa vremena na vrijeme. (ili sam ja naisao bas na trenutak kad ga ukljucujes :-x :P )

Raz
11-01-2010, 12:47
Fakjea, našao onaj quest u kojem stavite ogrlicu oko vrata i uđete u dreamworld. :pray:

wavefunct
11-01-2010, 18:19
jes i ti preskako one šta pucaju iglice?

MAFNi
11-01-2010, 18:30
Ne možeš ih sve preskočit :nonono:

wavefunct
11-01-2010, 19:39
Al' moš troskok :D

Devil Dog
11-01-2010, 21:15
Jel vama dobar quest Whodunit? Dobije se obavljanjem questova za Dark Brotherhood, to je negdje 5-6 po redu. Ono, dođeš vilu i moraš stealth killovat goste, da te ne skuze ostali, pa kad pocnu histerizirat i izolirat se u sobama, ne znaju tko je ubojica... samo da je AI bolji...

wavefunct
11-01-2010, 21:19
Jel vama dobar quest Whodunit? Dobije se obavljanjem questova za Dark Brotherhood, to je negdje 5-6 po redu. Ono, dođeš vilu i moraš stealth killovat goste, da te ne skuze ostali, pa kad pocnu histerizirat i izolirat se u sobama, ne znaju tko je ubojica... samo da je AI bolji...

osjećaj je dobar kad u kameleončetu od cirke 50 % samo jednim mahom ubijaš goste i to što si ti reko... ugl jako mi se svidja sto nemaju puno HP pa predstavljaju idealan plijen... >:D

Raz
12-01-2010, 00:05
Nisam ništa preskakao, samo sam pratio naznačenu stazu :D

wavefunct
12-01-2010, 00:12
to sam i ja radio prvi put

Mirogamemasta
12-01-2010, 23:04
Zanima me da li cu moci kasnije maknuti spellove koje sam naucio. Trenutno imam minor life detection, a poslje kad nabavim jaci,ovaj slabiji mi vise nece trebati.Magiju flare bi isto izbacio posto je ne upotrebljavam.

McPingvin_v2.0
12-01-2010, 23:12
Morat ćeš skinut mod za to :)

Mirogamemasta
13-01-2010, 00:27
Nisam siguran da li cu se onda gnjaviti sa tim. Najvjerojatnije cu ih ostaviti onda.

Mirogamemasta
14-01-2010, 11:05
Poceo sam koristiti DarkUId DarN 16 OMOD. Da li je moguce negdje u opcijama povecati hud, posto jedva vidim healt bar. Zakon mod ali hud po meni nisu trebali dirati, fakat je mali...

GDra
14-01-2010, 15:40
Jel vama dobar quest Whodunit? Dobije se obavljanjem questova za Dark Brotherhood, to je negdje 5-6 po redu. Ono, dođeš vilu i moraš stealth killovat goste, da te ne skuze ostali, pa kad pocnu histerizirat i izolirat se u sobama, ne znaju tko je ubojica... samo da je AI bolji...

osjećaj je dobar kad u kameleončetu od cirke 50 % samo jednim mahom ubijaš goste i to što si ti reko... ugl jako mi se svidja sto nemaju puno HP pa predstavljaju idealan plijen... >:D

Najbolji quest za DB 8)
Čekaj da otiđu gore pa :twisted:

Devil Dog
14-01-2010, 16:04
Jel vama dobar quest Whodunit? Dobije se obavljanjem questova za Dark Brotherhood, to je negdje 5-6 po redu. Ono, dođeš vilu i moraš stealth killovat goste, da te ne skuze ostali, pa kad pocnu histerizirat i izolirat se u sobama, ne znaju tko je ubojica... samo da je AI bolji...

osjećaj je dobar kad u kameleončetu od cirke 50 % samo jednim mahom ubijaš goste i to što si ti reko... ugl jako mi se svidja sto nemaju puno HP pa predstavljaju idealan plijen... >:D

Najbolji quest za DB 8)
Čekaj da otiđu gore pa :twisted:


e najbolje mi je kad pricas sa svima nakon ubojstva, pa svako sumnja na nekog... pa kad vas ostane trojica, udruzis se s nekim, ubijete treceg i ovog s kojim si se udruzio napunis strijelom u celo

GDra
14-01-2010, 16:14
Koje vam je najbolje oružje za DB misije? Meni onaj nož koji na početku dobiješ od Luciena i katana. Nije katana baš za šuljanje ali izgleda zakon. :D Jedino sam luk i strijelu koristio kada sam trebao ubiti dark elfa sa početka igre i onog guarda.

Devil Dog
14-01-2010, 18:40
Meni je najbolji mac od onog kostura koji stoji na izlazu iz skrovista (Dark Guardian) ... I dobre su mi cizme boots of bloody bounding

LichGa
18-01-2010, 22:37
Igra je puna easter eggova. Pogledajte ovaj video.
http://www.xfire.com/video/1e5bc2/

wavefunct
18-01-2010, 23:04
to je do slampave umjetne inteligencije, takvi scenariji gdje se sumari pobiju dovede do haosa citav grad

Mirogamemasta
26-01-2010, 09:45
Da li je pametno da se leveliram svako malo? Procitao sam da su na lvl 25 NPC-jevi jaki i da je teze prelaziti igru. Ja sam lvl 10 i maloprije sam spasio Martina.

Arbiter of Change
26-01-2010, 09:47
Nema veze, osim ako nisi modirao igru nekim modom za dodatnu težinu/uklanjanje level scalinga.
I ono, dok god se levelaš "pametno" (dakle, ulažeš i u borbene skillove pored svih drugih jer ipak moraš biti borbeno sposoban).

McPingvin_v2.0
26-01-2010, 10:02
Meni je igra nakon 25. lvl-a postala brutalno lagana. Heavy armor koji mi je blokirao 95% štete u kombinaciji sa blockom je bitno olakšao stvar :)

Arbiter of Change
28-01-2010, 09:03
Modiraš sa nečim tipa OOO pa će ti stvari biti zanimljivije. :)

Mirogamemasta
08-02-2010, 12:47
Jel to monsteri pocinju dobivati nekakav encumbrance hit nakon 11. lvl-a?
Troll mi je napao konja i na kraju je konj imao oko 30 lbs nosivosti. :hangin: Trebalo je 100 godina da se efekt makne, a ja sam kratak sa vremenom. Jednostavno sam konja nokautirao da mu maknem effect.
Steta sto nema bar jedan shop u gradu da radi 24/7. Ako ne uspijem doci do ducana do 20:00 onda moram cekati do jutra da se otvore. (a ne mogu ici spavati jer cu biti preveliki lvl.)

GDra
08-02-2010, 12:49
Radi nešto korisno za to vrijeme.
Trči, skači, radi čarolije itd.

vukopas
08-02-2010, 15:42
Jel to monsteri pocinju dobivati nekakav encumbrance hit nakon 11. lvl-a?
Troll mi je napao konja i na kraju je konj imao oko 30 lbs nosivosti. :hangin: Trebalo je 100 godina da se efekt makne, a ja sam kratak sa vremenom. Jednostavno sam konja nokautirao da mu maknem effect.
Steta sto nema bar jedan shop u gradu da radi 24/7. Ako ne uspijem doci do ducana do 20:00 onda moram cekati do jutra da se otvore. (a ne mogu ici spavati jer cu biti preveliki lvl.)
zato postoji tipka "T" koja služi za wait što ti dođe isto ko da spavaš.
Ali istina, bolje ti je raditi neš produktivnije u to vrijeme, ak ništa bar si restoravaj health cjelo vrijeme da si nabiš skill.

Mirogamemasta
12-02-2010, 23:01
Gledao sam malo po internetu i ne mogu naci tocan odgovor na iduce pitanje.
Koji je max lvl. koji se moze doseci u Oblivionu?

Negdje sam procitao da je 45-55.
Drugdje sam procitao da se leveliras sve dok ti glavni statsi ne dodu do 100 bodova.
Na trecem sajtu sam procitao da le max lvl 255. LOL?

GDra
13-02-2010, 10:12
Dok ti glavni statsi ne dođu do 100.
45 sigurno nije, prije oko 25-30.

LichGa
15-02-2010, 22:27
Dok ti glavni statsi ne dođu do 100.
45 sigurno nije, prije oko 25-30.
wong answer leveliras do 45 levela

GDra
16-02-2010, 10:28
Dok ti glavni statsi ne dođu do 100.
45 sigurno nije, prije oko 25-30.
Wrong answer - leveliraš do 45 levela.

Pogledaj ovo: http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Leveling
PS: Ispravio sam tvoj post.

LichGa
19-02-2010, 23:15
Kako bilo da bilo bez šifri sam došo do 45 lvla sa high elf mageom

Mirogamemasta
21-02-2010, 09:22
Koji je zadnji patch za Oblivion?
Da li uopce moram patchirati Oblivion ako instaliram Shivering Isles i patchiram onda SHIVERING ISLES PATCH v1.2.0416. ?

Karlo_from_Bjelovar
26-02-2010, 15:48
evo... po prvi put installam Oblivion, iako DVD imam vec nekoliko godina...

kakvi savjeti?

Mirogamemasta
26-02-2010, 16:10
Uzeti modove? :D Koliko si platio za Oblivion?

Karlo_from_Bjelovar
26-02-2010, 16:33
dao mi frend... :D

uzeo sam dark elfa, htio bih kao "magičar" igrat... :D
koji birth sign da uzmem?

Mirogamemasta
26-02-2010, 16:38
Mislim da bi ti najvise pasao Mage sign.

Arbiter of Change
26-02-2010, 16:45
Definitivno Mage kad 1. put igraš.
Apprentice je malo teži jer ćeš dobiti slabost na magiju, a Atronach je pro materijal jer nemaš regeneraciju Magicka (Mane) ako ga uzmeš.

Mirogamemasta
26-02-2010, 17:04
Jel dobijem orginal igru i expanziju ovdje?
http://www.base.com/Games/The-Elder-Scr ... roduct.htm (http://www.base.com/Games/The-Elder-Scrolls-IV-Shivering-Isles-Oblivion-Expansion-Pack-PC/TT52740/product.htm)

Arbiter of Change
26-02-2010, 17:30
Nope, za to ti treba Oblivion: GOTYSkoji sadržava original igru, KoTN i SI.

Grim
26-02-2010, 17:32
Jel dobijem orginal igru i expanziju ovdje?
http://www.base.com/Games/The-Elder-Scr ... roduct.htm (http://www.base.com/Games/The-Elder-Scrolls-IV-Shivering-Isles-Oblivion-Expansion-Pack-PC/TT52740/product.htm)
Ne, nego samo ekspanziju.

The Elder Scrolls IV: GOTY (Game of The Year) Edition ti uključuje sve ekspanzije.

http://www.game.co.uk/Games/PC-Games/Th ... /~r332066/ (http://www.game.co.uk/Games/PC-Games/The-Elder-Scrolls-IV-Oblivion-Game-of-the-Year-Edition-GAME-Exclusive/~r332066/)

Silver_Wolf
27-02-2010, 11:35
Jel mi može tko preporučit neke modove koji poboljšavaju gameplay, a da nisu oni glupi overhauli ?

Kostolomac
03-03-2010, 19:31
http://www.rage3d.com/BOARD/showthread.php?t=33951436

Uživaj :P

LichGa
03-03-2010, 23:07
hebate ovaj skup modova ima vise sadrzaja nek knights of nine !!1

LichGa
21-03-2010, 13:37
Može mi molim vas neko pomoci oko ovoga:
Zadnji put sam igro oblivion prije cirka 4mjeseca i tada sam ga izbriso, a problem je taj da sam izgubio cd (original), a zaželio sam ga se igrat. Da li postoji mogućnost da nekako napravim data recovery il nesto slicno?

Arbiter of Change
21-03-2010, 20:05
Data recovery čitavog DVD-a? Ne. Postoje No-DVD opcije, ali o tome nećemo.
Inače, sad me uhvatila neka želja za Oblivionom, ali mi se ne da stavljati nekih ~4GB po meni obaveznih modova. Fak.

I našao sam dvije liste sa popisom dobrih modova za Oblivion, tako da ne moram vaditi modove iz pamćenja i moliti se Issu da sam pogodio poredak.
http://sites.google.com/site/ballofflam ... ionmodlist (http://sites.google.com/site/ballofflame/balloffire%27soblivionmodlist)
http://www.uesp.net/wiki/Review:A%27s_L ... ended_Mods (http://www.uesp.net/wiki/Review:A%27s_List_of_Recommended_Mods)

Durin
24-03-2010, 18:50
Trebalo bi mi cijeli dan da ih sve instaliram. :)

Damn, sada i ja želim instalirati Oblivion.

Raz
24-03-2010, 18:54
Yup... dogodilo mi se to već. No kada bi konačno sve instalirao (bez da se modovi sukobljavaju i sve) bi već i izgubio volju za igrom. xD

Macolla
24-03-2010, 19:34
sredio 21 mod, sve radi fino, i izgubih zelju za igrom... :(

LorlonWarrior
12-04-2010, 07:07
sredio 21 mod, sve radi fino, i izgubih zelju za igrom... :(


Nešta slično ko kod mene. Kad je Oblivion izašo u 2006. godini, nakon tjedan dana nabavio sam ga odma. Igro sam ga na Pentiumu 4 od 2.2ghz i ATI 9600 pro na 512 rama. Igro sam ga na ultra low i još uvijek sam imo jadan FPS kad bi bilo puno karaktera odjednom na ekranu. Al nevertheless, s tim kompom sam prešo igru iskreno jedno 6 puta. Ne znam samo kako mi se dalo. Ćeo sam sve rase isprobat, sve klase. I reko sam da oću taj Oblivion jednom pošteno zaigrati na Ultra High kad si nabavim novi komp. I evo, napokon kad sam nabavio nakon 4 godine novi komp s HD 5770 i 4 gige rama tra la la i tak dalje, sad majkemi tolko sam ga se naigro da nemam volje ni pomisliti na njega, a ne da ga igram :D

Al kontam si da ću ga instalirat ponovo, makar da ga zaigram 5 minuta na ultra high čisto radi sentimenta :D

Living.Dead
16-05-2010, 19:00
Imam ukupno 70 sati igre, sve ekspanzije instalirane. Remek djelo od igre. Osobno moj omiljeni rpg, samo ne znam zasto mi nude mod ne zeli. :D

LorlonWarrior
25-06-2010, 23:35
Imam pitanje...

Imam Hatred Soul strijelu nabavljenu svježe i sad oću uz to neku žešću municiju. Najbolje što mogu kupiti u trgovini je Elven Arrows al ja bi neš tipa Glass ili Ebony. E sad imam pitanje. Budući da kad ubiješ nekog bandita koji ima Ebony ili Glass Arrows i od njega dobiješ samo 5 strijelica, to je jadno, jel?

E sad ja imam metodu u kojoj pustim da me kreteni gađaju i svaki puta izmaknem i pokupim im strijelicu... Tako nakupim 200-300 komada nakon 15 minuta takvog glupiranja i to je onda to. Ali de neda mi se više tako izbjegavati i skupljati. Ako se ne varam, ima keni patch koji da NPC-jevima određeni broj strijelica i kad ga ubiješ onda dobiješ onoliko koliko mu je ostalo. Ili se varam?

Ugl može pomoć oko toga ako netko zna išta?

BILI
04-08-2010, 20:11
Meni je ovo daleko najbolja igra :pray:

Goc406
29-08-2010, 21:12
Ooopet instalirao i igram :-)

Chupacabra
31-08-2010, 16:57
ahem.

Vec nekoliko godina zelim isprobati oblivion, izgleda i zvuci kao super igra, i nikad nisam igro nista slicno.
Posto ste mi velikodusno poklonili racunalo i jedan forumas je poklonio oblivion sa njim. U ekstazi sam.

Trebam li nesto znati prije nego za mjesec dana instaliram i pocnem igrati? Neki savjet koji ce mi pomoci u 'long runu' ? Hvala.

LorlonWarrior
31-08-2010, 19:26
ahem.

Vec nekoliko godina zelim isprobati oblivion, izgleda i zvuci kao super igra, i nikad nisam igro nista slicno.
Posto ste mi velikodusno poklonili racunalo i jedan forumas je poklonio oblivion sa njim. U ekstazi sam.

Trebam li nesto znati prije nego za mjesec dana instaliram i pocnem igrati? Neki savjet koji ce mi pomoci u 'long runu' ? Hvala.


Vjeruj mi kad ti kažem da sam doktoriro ovu igru :D

I neam ti baš ništa reći previše. Ako bi ti reko, upropastio bi ti svu zabavu :D

Jer na kraju po iskustvu igranja sa svim rasama, ja sam došo do nekih svojih zaključaka kako sve klase i rase sakaju osim jedne ali to je samo moj ukus i moj stil tako da se nemoj obazirati na to. Samo šutiš i igraš igru :D

I dao bi ti jedan savjet zapravo. Probaj što manje level upirati jer kako level upaš, okolina oko tebe je jača a postoji mogućnost da si ti npr nabio jedan nebitni skill (npr Alchemy) za 50 i time se podigo za 5 levela što je rezultiralo uvjerljivo jačim protivnicima a ti praktiči nisi ništa napredovo što ti pomaže da se njih lakše riješiš.

Ugl ako nisi skonto šta sam reko, nemoj level upirati često :D

Budeš skonto kako to raditi kroz igru ^^

Bartuc
31-08-2010, 20:11
Neki savjet koji ce mi pomoci u 'long runu' ? Hvala.

Magic bad, arrow good. Što se gameplaya tiče, dobro ti je kombinirati Warrior/Caster ili Rogue/Caster klase pošto je magija u igri smeće i vjerojatno ti se neće svidjeti Mage klasa. Meni je odlično ležao custom Paladin (Warrior + Alteration + Restoration) i Assassin (Rogue + Alchemy + Illusion). Od zanimljivijih klasa je tu još i Battlemage (Warrior + Destruction). Tako da si pametno odaberi klasu, igra je dugačka pa je bitno da si zadovoljan likom te da je svestran kako bi ti ponudio više smjerova zabave. Najjača klasa u igri je Rogue zbog brutalnog Stealth sistema i Critical udarca iz sjena koji vrijedi i za luk i strijelu. Nemoj nikada staviti Athletics i Acrobatics kao Major skillove pošto se level-upaju konstantno (stalno trčiš/skačeš), a to ne želiš.


Što se tehničke strane tiče... Komp će ti biti dovoljno jak da igraš na max detaljima tako da ti optimizacija ne treba, ali je korisno skinuti neke modove koji popravljaju igru (tehnički i vizualno). OBAVEZNO skini Unofficial Patcheve koji popravljaju tisuće bugova iz original igre!!! Imaš za original igru, za Shivering Isles expanziju i za službene DLC-oveSDolje ti linkam dvije stranice od kuda se skidaju modovi...

http://planetelderscrolls.gamespy.com/V ... nmods.list (http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=oblivionmods.list)
http://www.tesnexus.com/downloads/advancedsearch.php


Koje modove skinuti? Prosurfaj ovu temu :P

LorlonWarrior
31-08-2010, 20:36
Eh Bartuče sad si me iznenadio izjavama :/

Kako moš reći da je Mage klasa jadna i da magija saka?

Ja se dam kladiti da kad bi se itko borio protiv mog karaktera da bi posako kitu. Moj je kombo Magic/Blade i Bow. Imam custom magiju koja kaže "Damage fatigue 100 points for 5 seconds" i koga god bi time lupio, samo bi se srušio na pod i nebi se dizo 2 minute. U te 2 minute ja ga ubijem 98 puta s Umbrom ili Hatred Soul strijelom (registrirano najjača oružja bez patcheva). Također ako ima neko jako puno Stamine što nije često, onda imam Paralyte for 1 second. Taman dok se taj neko digne, opet ga paraliziram a meni se mana napuni više neg je potrošim i stalno ga tako vrtim u krug i lupam dok se on diže/bude paraliziran tu sekundu. Također imam Invisibility i Chameleon 100% tak da kako god okreneš, praktički sam besmrtan. Hand to hand mi je oko 89 i da se borim protiv nekog doslovce gol golcat, u stanju sam ga ubiti kako god okreneš. Imam magije za koje mi ne trebaju stvari, imam šake koje skidaju 10 dmg jedan udarac. Fino nekog srušim na pod s tih -500 stamine, i kako ga lemam šakama, taman mu oduzimam staminu da ona stoji na mijestu kako se regenerira.

U ostalom, ja imam Sneak 80+, nisam uopće rouge a imam Critical Hit x6 tak da ono, ne znam čemu to tvoje
Najjača klasa u igri je Rogue zbog brutalnog Stealth sistema i Critical udarca iz sjena koji vrijedi i za luk i strijelu.SU ostalom i da imam Sneak 0, imam Invisibility i onda ti je sve jasno ili Chameleon 100%. Također mi nije jasno zašto ovo da ne stavi Acrobatics i Athletics kao Major skillove. Meni je Athletics Major skill zato jer se to uber sporo puni i nakon 160 sati gejmpleja meni je tek oko 60 a nikada u životu nisam nigdje konjom išo u Oblivionu i nikada ne idem fast travel osim ako mi je baš hitno (jako rijetko). Jednom sam ostavio preko noći da mi trči karakter u zid, napunilo se nakon 10 sati za možda 2-3 cenitmetra na ekranu na rezi 1440x900.

A koliko sam skonto, on ima 8800GT grafu. Ja imam HD 5770 i vjeruj mi kad ti kažem da na 1000/6000mhz kloku, vrti igru na 300 FPS ali ima scena i trenutaka gdje na tim klokovima s tom grafom frejmovi padnu ispod 30 FPS tako da čisto sumnjam da će moći baš na Ultra High s 8XAA ali da, svakako da će moći igrati bez problema :D

Bome čudno si me nekako iznenadio Bartuče :o

EDIT: U ostalom da netko ima Reflect Spell 100%, ja imam također i Resist i Reflect zajedno tako da + još ako dodaš Reflect Damage oko 40%, kako god okreneš, praktički sam besmrtan u toj igri. Zato i igram na najteže (jest da mi treba 10 minuta da ubijem štakora ali bmk, bildam skillove bolje) :D

Chupacabra
31-08-2010, 21:48
moj je inace stil u igrama stealthy i lopovski, tako da bih kombinirao rogue i neku vrstu strijelca, volim skidai sa daljine hah.

LorlonWarrior
31-08-2010, 22:08
moj je inace stil u igrama stealthy i lopovski, tako da bih kombinirao rogue i neku vrstu strijelca, volim skidai sa daljine hah.

Metneš si Alchemy kao glavni skill pa praviš otrove i onda namažeš strijelice :D

Chupacabra
31-08-2010, 22:11
najs, a mogu li isto i sa bodezima?

LorlonWarrior
31-08-2010, 22:21
najs, a mogu li isto i sa bodezima?

Ako je bodž=dagger, odgovor je da ^^

Moš bilokoja oružja mazat otrovima osim naravno šaka

Bartuc
31-08-2010, 23:23
@Lolron... Ima jake magije, ali je toliko prokleto dosadna i bez onog epic faktora da mi se jednostavno gadi. Osobno OBOŽAVAM magiju u RPG-ima, ali Morrowind/Oblivion su dno dna što se toga tiče. Od loše animacije, preko loših zvučnih efekata kod castanja pa sve do hrpe beskorisnih škola i magija (izuzev njih par). Još kad mi spomeneš Chameleon spell koji je toliko, kako bi se reklo, "broken", padne mi mrak na oči :( Ova igra ne nudi dobar Mage gameplay, nudi samo exploataciju maloumnih i gotovo nepostojećih pravila kod spellova.


Što se tiče "U ostalom, ja imam Sneak 80+, nisam uopće rouge a imam Critical Hit x6 tak da ono"... Morrowind/Oblivion su igre gdje svaki lik može biti "Jack of all trades", to ne da je glupo nego je retardirano i tu dolazi mentalitet RPG-aša koji želi igrati igru u okvirima svoje klase. Jel zabavnije imati Rogue (Assassina) i držati se sjena/bodeža/bow-a te koliko toliko čuvati integritet klase ili je zabavnije imati Warrior/Rogue/Mage/Prist nespojivu multiklasu i time zaobići čitav smisao RP-a u RPG-u.


Što se Athletics i Acrobatics tiče, nad njima nemaš kontrolu. Konstantno rastu i često te LevelUp-aju u trenutku kada to ne želiš, pošto moraš hodati/skakati :D


Na kompu iz potpisa radi savršeno pri max postavkama. Kao i na prethodnom kompu sa HD3850 grafičkom karticom. To kaj par puta imaš frame drop je do loše optimizacije igre odnosno lošega baratanja radnom memorijom, a to se nemre izbjeći niti na najjačem kompu. Jednostavno je igra rađena na tako spartanskom engineu.



I da, ti mene iznenađuješ :D Odmah uletavaš ko mujo bez glave :D

LorlonWarrior
01-09-2010, 00:07
A dobro :D

Nekako me iznenadila tvoja izjava i totalno je bila suprotna mojoj a znam o čemu pričam jer sam igrač Obliviona od 2006. 4 dana nakon što je izašo. Maltene, imam osjećaj ko da sam ja pravio igru :D

Ovo za magije je istina. Jadne animacije, efekti i slično. Ali poanta mene je samo da je moguće biti badass motherfucka i da magija ipak ne saka (imaš koristi od nje) :D

Ali to govorim u igri kakve je. Sad kad bi se to uspoređivalo s drugim igrama, e onda se već može češće koristiti riječ "sakanje"... Ali da, istina. Stvarno je lako biti Jac of All Trades. I ja sam upravo taj. Svi Minor skillovi su mi gotovo 100. Tj par njih ima koji nisu. Ali sam i dalje level 20 :D

Ne želim level upati da nebi bilo da me napadaju ko zna kakvi čudovištari :D

Living.Dead
09-09-2010, 20:54
Ma kome treba magija? Sneak+Marksman=Ownage :rambo:

Mirogamemasta
13-09-2010, 10:59
I... I thought I escaped...I was saved, but my freedom did not last long... eventually he find me...again
I can feel it....closing in all around me...the darkness, horror and destruction, terror and fear is surrounding me, threatening to devour my soul once again..
The Devil has hold me in his grasp for five years...now he has come again...
The Devil has a new name...
http://www.pohrani.com/f/O/Da/3m8LM213/obps3logo.jpg

Instalirao sam Oblivion i nadam se da mi nece oduzeti 5 godina kao Diablo 2. :evil:
(Zapravo nadam se da hoce). :D
Vec sam prije gledao modove i zakon su. Da li uopce postoji koja igra da ima vise modova od Obliviona?

Bartuc
13-09-2010, 11:14
Eventualno Morrowind :D Druge igre nisu poluproizvodi pa ne trebaju modovi da postanu igrive :D

Mirogamemasta
13-09-2010, 11:23
Da. Tek kad instaliras modove onda tek vidis na sta je igra trebala liciti, a nije.
Glavno je da su sad modovi tu i da rade.
Zanima me da li ce mi smetati OBMM ako ga instaliram. Posto orginal ima u sebi onaj Data Files.

Bartuc
13-09-2010, 11:37
OBMM je must have, preko njega si biraš redoslijed kojim se modovi aktiviraju. Što je jako jako bitno.

Mirogamemasta
18-09-2010, 00:05
Kako da napravim print screen u Oblivionu?
Do sad sam promjenio Oblivion.ini fajl, maknuo sam anti-aliasing i probao sam jos sa frapsom.
Nista od toga nije uspjelo.
Ako netko ima jos kakvu ideju neka javi.

McPingvin_v2.0
18-09-2010, 12:34
Meni s Frapsom radi :)

Mirogamemasta
20-09-2010, 22:33
Leveliram se svako malo posto sam athletics i acrobatics greskom i ne znanjem stavio pod major skilove. Da li postoji mod koji bi mi omogucio da ponovno biram skillove?
(Cudno mi je da mogu nabiti dva levela za redom . Nakon duzeg gejmanja, odem leci i dignem jedan level i kad se probudim opet dobijem oznaku za level-up. :yuck: )

Bartuc
20-09-2010, 22:42
Moguće je, ako si recimo 19 puta dignuo major skill, onda nakon prvog levelupa ti treba samo još jedno dizanje do sljedećeg levelupa. Ja mislim da sam upozorio na to da se NE stavljaju Athletics i Acrobatics u Major skillove osim ako to stvarno ne želiš :P To su jedini skillovi nad kojima nemaš kontrolu.

Mirogamemasta
20-09-2010, 22:55
Znam da si upozorio...ali...
Koji vrag da onda stavim Rogue/Ranger klasi pod major skilove? Treba ih imati 7, a glupo mi je stavljati nesto sto necu koristiti.
Nisam mislio da leveliranje funkcionira na takav nacin. Mislio sam da ti bodovi koji su viska propadaju sve dok se ne leveliras.

Izgleda da je ovo treci put da pocinjem igru iz pocetka. :-x
jel ima kakav mod da si mogu resetirati ovo fakat bi mi pomogao. (Ako mi ne srusi igru. :D ).

Ako ne uspijem naci nikakav mod i odlucim krenuti od pocetka, zanima me sta mislis o ovome.

Rogue/Ranger

Blade
Alchemy
Security
Sneak
Light Armor
Marksman
Speechcraft

Edit:
Mislim da sam nasao - showclassmenu

Bartuc
20-09-2010, 23:19
Recimo Security i Speechcraft su beskorisni skillovi. Security ti donosi bonuse u milisekundama kod probijanja lokota, a kasnije dobiješ Skeleton Key koji otključava svaku bravu bez greške. Speechcraft je beskoristan pošto je persuade minigame pre loše izvedena, možeš random klikati i napuniti bar do maksimuma kod NPC-a, isto tako i levelati skill.

Za RogueSbi stavio ovako:

Blade
Block
Marksman
Light Armor
Sneak
Alchemy
Illusion

Block ne znači da moraš koristiti shield, možeš blokati sa mačem, kao parry. Time su pokriveni svi atributi osim willpowera i lucka, što znači da možeš složiti jebenog lika sa 5x kombinacijama atributa na levelupu.


Meni je recimo moj PaladinSbio jeben, genijalan lik u površnoj igri :( Imao je ovako:

Blade
Block
Heavy Armor
Restoration
Alteration
Armorer
Speechcraft

Drito paladin skillovi. Restoration samo za healanje, alteration samo za buffove koji pristaju paladinu sa neke RPG perspektive, speechcraft samo zbog RPG elementa :D Armorer je pre genijalan skill. Dok ga maxaš, više ne trošiš čekiće za popravak pošto ti treba samo 1 koji je neslomljiv, a opremu možeš popraviti do 120% tako da dobiješ boost kod armora i oružja :pray:


Ta 2 lika su mi genijalna, Rogue i Paladin. Čisti Mage mi je recimo u TES-u pre loš iako brutalan :(



PS: Ako želiš RangerSklasu, onda ti je Conjuration odličan izbor tako da si možeš prizvati companiona, neku beštiju. Nema baš animal companiona, ali možeš prizvati recimo Clanfeara, Atronacha, Deadrotha itd.

Stips222
21-09-2010, 08:08
Ima li Oblivion kraj?
Nakon što prođe ona animacija borbe Martina i Dagona dođe mi onaj lik iz Elder Councila i kaže da sam dobio titulu Championa Cyrodila... Ok, sve je to super. Ali što ja još trebam naravit da bih je prošao? Ili sam prošao main questove i sad su mi ostali ovi side questovi, free roaming i tako?

Mirogamemasta
21-09-2010, 09:13
PS: Ako želiš Ranger klasu, onda ti je Conjuration odličan izbor tako da si možeš prizvati companiona, neku beštiju. Nema baš animal companiona, ali možeš prizvati recimo Clanfeara, Atronacha, Deadrotha itd.

Ma uzeo sam si ja odmah shadow ranger mod. :pray: Najbolji mod za rangere koji sam ikad vidio. (Na pocetku biras izmedu wolf, panther i bear companiona.)
Maknuo sam speechcraft i uzeo sam block kao sto si mi i preporucio.
Ilusion necu uzimati zbog toga sto mi ranger mod sam daje spelove kako se leveliras, a ne zelim imati previse spelova da nebi licio na maga na kraju.
Security nema neku svrhu posto postoji auto-atempt ali sam ga ipak uzeo zbog RPG igranja. Kakv bi to thief bio da nemam major security skill?

Ahem... zapravo imam thief/ranger lika, ne rogue/ranger.
Rogue-thief, ma to je sve isto. :D

Bartuc
21-09-2010, 09:34
@Miro, glavno da si zadovoljan sa likom. Još ako ga začiniš RPG štihom što Oblivionu strašno fali, onda još više zavoliš svog avatara.


@Stips, to je bio kraj glavnog questa. Nakon njega, igra te vrati u "free roam" mod koji nema kraja. U njemu možeš rješavati side questove, živjeti ili raditi što god te veseli...

LorlonWarrior
22-09-2010, 08:50
PS: Ako želiš RangerSklasu, onda ti je Conjuration odličan izbor tako da si možeš prizvati companiona, neku beštiju. Nema baš animal companiona, ali možeš prizvati recimo Clanfeara, Atronacha, Deadrotha itd.

Da, pod uvjetom da mu treba Conjuration biti jedno Master Level i imati 95454z754833 mane za ova zadnja 2 koja si nabrojo :D

(Ne doslovce naravno ali ono, treba biti ubildano dosta i puno mane).

A što se tiče Major skillova - vi ste svjesni da oni BRŽE napreduju od Minor skillova? Tako da valja također stavljati ono što želiš prije Masterirati...

Bartuc
22-09-2010, 19:19
Ma nije bitno, glavno da ima neku živinu koja ga prati. Čisto da se lakše ufura u Ranger klasu :D Svaki meat shield dobro dođe :D

Mirogamemasta
22-09-2010, 19:51
Ma vuk je savrsen za companion-a. Svaki level se dobije jedan bod koji mozes potrositi kao bi ga naucio nove naredbe.
Come, back, stay,attack, heel, defend me, defend other, stealth, guard area, play dead itd. :pray:
Sta bi dao da mi print screen radi. :cry:

LorlonWarrior
23-09-2010, 21:52
Ma nije bitno, glavno da ima neku živinu koja ga prati. Čisto da se lakše ufura u Ranger klasu :D Svaki meat shield dobro dođe :D

Operation Human Shield!

Get behind the darkies!

:rotfl:

Chupacabra
23-09-2010, 22:34
Ma nije bitno, glavno da ima neku živinu koja ga prati. Čisto da se lakše ufura u Ranger klasu :D Svaki meat shield dobro dođe :D

Operation Human Shield!

Get behind the darkies!

:rotfl:

South park film :rotfl:

Mirogamemasta
27-09-2010, 12:29
Jel moguce da Knights of The Nine ili Shivering Isles dodaju par lokacija u igri? Posto mi se Oblivion mapa koju sam skinuo ne podudara sa ovom u igri.

Interceptor
28-09-2010, 14:13
bil ja mogao pokrenuti ovu igru ako imam konfiguraciju u sigu i windows vistu?

Stips222
28-09-2010, 14:18
bil ja mogao pokrenuti ovu igru ako imam konfiguraciju u sigu i windows vistu?

Upiši u Google "Can you run it"
Očitat će ti konfiguraciju i prikazati možeš li igrati igricu.

Interceptor
28-09-2010, 14:22
bil ja mogao pokrenuti ovu igru ako imam konfiguraciju u sigu i windows vistu?

nemogu :(
znači samo lutanje po Vvanderfellu

Mirogamemasta
28-09-2010, 19:37
Izgleda da mi je print screen napokon proradio. :D Kako, zasto i kada... ne znam.
http://www.pohrani.com/t/d/11u/s1BkXXT/oblivion-2010-09-28-18-5.jpg (http://www.pohrani.com/?d/11u/s1BkXXT/oblivion-2010-09-28-18-5.jpg)
Moj lik ispred svoje nove kuce. Bas sam na pola questa i izgleda da se moram u Imperial City vracati da nadem tipa koji mi ju je prodao.

Jel moguce da Knights of The Nine ili Shivering Isles dodaju par lokacija u igri? Posto mi se Oblivion mapa koju sam skinuo ne podudara sa ovom u igri.
Zanima me jos da li ima vecih fajteva vani?
Prije par levela sam dobio spell Nature´s Ally, a ne mogu ga koristiti u zatvorenom prostoru. Na otvorenom prostoru nije jos bilo potrebe posto nisam naisao na veliku grupu protivnika vani.

Devil Dog
12-10-2010, 18:36
Težak kvest, ja sam se usro kad su se počeli duhovi spawnat u kući.

m0dkayZ
19-10-2010, 09:13
Evo ovako instaliram Oblivion pa me zanima optimizacija i kako ce to moja kanta terat.
e5200 dualcore @2,5ghz, ati radeon hd 4650 512mb gddr3 , 2gb ram kingmax , hard 500gb.
I jos me zanima ako treba kaki patch skinit ili mod pa da krenem uzivat bez bugova.

Xero
19-10-2010, 10:43
Pojest češ ga za doručak, ručak i večeru. Oblivion možda je bio zahtjevan kad je izašo, ali to je bilo 2006 tako da ga sad skoro svako može pokrenit na najvišim detaljima.

m0dkayZ
19-10-2010, 10:48
Hvala na odgovoru. Nisam dugo igro Morrowind pa me zanima sta predlazes klasa rasa. Nesto kao assasin/rogue ili hunter/marksman da mi ukratko slozis ako ti nije bed.

Xero
19-10-2010, 10:55
Nisam baš neki Oblivion ekspert(zadnji put sam ga igro prije 2 godine i uzeo sam default klasu), ali imaš 2-3 stranice prije ove razglabanja o klasama pa možeš tamo pogledat.

Bara
27-10-2010, 13:52
Assassin/rogue

Pa mogao bi uzeti Kažita ili možda Argoaniana, generalni su za šuljanje i ostale ine gluparije koje se tiču takvog igranja, da ne spominjemo da je kažit brži nego svi, a argonian diše pod vodom i čak mislim da ima mogućnost night eye u nekim situacijama.


marksman/hunter

Woodelf definitivno!

Mirogamemasta
17-12-2010, 11:32
Luna & Artemus
http://www.pohrani.com/f/3c/10s/11wSgdih/oblivion-2010-12-17-11-2.jpg

Dual wield bladevi su zakon, jos da mogu napadati sa drugim bilo bi odlicno.
Samo da mi se igra ne rusi, bilo bi puno lakse igrati. Stavio sam unofficial patch koji je rijesio 80% rusenja, ali opet kad na konju idem iz grada u grad pa mi se zna srusiti cca 300 metara ispred ulaza. Onda poludim, pa iduci put samo opalim fast travel. (Ili kad mi se nakon dvije cuke gejmanja srusi, a ja nisam sejvao, dođe mi da plačem. :cry: )

Forengner
17-12-2010, 13:30
Zasto plava kosa pobogu?
:(
Sve izgleda ok,osim kose.

Mirogamemasta
17-12-2010, 22:37
Ne znam. Htio sam takvu kosu. Obojala se zenska, sta ces. :)

Forengner
17-12-2010, 22:53
Nego,pretpostavljam da imas dosta modova,ali da li si ti sam kreirao lice tvoje elfice ili je to neki mod?(izgleda super)

Mirogamemasta
17-12-2010, 22:56
Mod naravno. Ne moze tako dobro izgledati bez moda, hehe. Moonshadow Elves.

Forengner
17-12-2010, 22:59
Gledao sam razne video-klipove i razlicite vodice,naime,neke od rasa mogu zaista ispasti odlicno (Imperial,Wood Elf,Dunmer,Altmer)
Btw-Taj mod koji koristis je barem hiljadu puta bolji od onih uzasnih anime-face modova,zgrozim se kad vidim tako nesto.

Mirogamemasta
21-12-2010, 19:22
Nakon 110 sati igranja prestajem sa detaljnim istrazivanjem Cyrodiila. Bugovi ili "Pockets of instability" kako ja ovaj problem volim zvati mi jednostavno unistava igu. Inace zavirujem u svaki kutak mape i svaki dungeon, ali ova nestabilnost mi neda mira. Jednostavno u takvom podrucju ne mogu sejvati, niti mogu uci u dungeon jer ce mi se igra srusiti. Zbog toga sam odustao od zavirivanja u svaki dungeon i sad idem "samo" rijesiti sve questove koje mogu i to je to sa ovim likom.

m0dkayZ
18-01-2011, 20:01
Moze li mi netko dati neke modove da poboljsaju gameplay...Moze i vizualne.

Forengner
18-01-2011, 20:10
Najbolji modovi (http://www.pcgamer.com/2010/07/16/ten-essential-oblivion-mods/)
Izvoli,tu imas listu,a pri dnu svakog opisa link.

Mirogamemasta
27-02-2011, 23:09
Napokon privodim glavni quest kraju. (Ili barem ja to tako mislim. :D ).
Po gradovima sam riješio bar 95% questova, ako ne racunamo gilde.
Planiram poslje glavnog questa rijesiti KotN ekspanziju i poslje toga se pridružujem Dark Brotherhoodu i Thieves gildi i idem rijesavat stvari sa druge strane zakona.
http://www.pohrani.com/f/3c/Yu/Emou5DP/oblivion-2011-02-20-17-1.jpg
Zanima me da li je ranger OP sa OOO modom. Nisam ga jos stavljao pošto drastično mijenja igru pa sam htio prvo normalno preci.
Stealth je preubitacan na kraju, nitko te ne vidi, magovi padaju sa jednim pogotkom strijele, ostali monsteri sa dvije-tri ako me ne skuže.
Evo Artemusa sam nažalost morao dati uspavati pošto je bio nestabilan, a na njegovo mjesto je dosao drugi sa štenetom. Ne prati me onoliko dobro koliko bi ja htio i ne zna trikove, ali je pametniji sto se borbe tice. Ne napada sve dok ja ne napadnem ili dok mene ne pocnu napadati.
(Dok je za razliku od njega Artemus ili previse defensive ili previse ofensive).

Aerial
28-02-2011, 00:36
Fuj Oscuro's Overhaul, ne to :D

Gothmog
28-02-2011, 14:34
Imam problema sa Oblivionom.

Igra mi se crasha, nakon minute gameplaya...

Od modova imam:

QTP III
Natural Environments
Francesco’s Leveled Creatures and Items Mod
Darnified UI
The Unofficial Oblivion Patch

Konfa mi je u sigu...

Ako je netko nasao rjesenje na moj problem, unaprijed zahvaljujem na pomoci...

Totoro
28-02-2011, 14:56
Kako ti meni modovi svi izgledaju jadno. Ne uklapaju se uopće u igru, baš prepoznaš što je naknadno ubačeno a što ne :(

Mirogamemasta
28-02-2011, 14:59
Šta sve necu cuti danas...

Totoro
28-02-2011, 15:11
Neznam ja kome se stalno ruši igra pretrpana tim glupostima :wink:

Gothmog
28-02-2011, 15:26
Ako se reply odnosi na moj problem sa prethodne stranice, 5 modova ne gusi igru...

Vrlo vjerovatno se QTP, ne slaze sa Natural Environments, ili problem lezi u 64-bitnim windowsima...
Ali bi rado cuo i drugo misljenje...

Mirogamemasta
28-02-2011, 15:31
Kako ti meni modovi svi izgledaju jadno. Ne uklapaju se uopće u igru, baš prepoznaš što je naknadno ubačeno a što ne :(
Nisi ga citirao, pa sam mislio da govoris opcenito za sve modove.
Ako taj QTP mijenja izgled okolini onda je cisto moguce. A da probas jedan po jedan ukljucivati, nemas ih puno pa nebi bio problem, a ako su oba moda OMOD onda bi trebali javiti da je u konfliktu sa nekim modom.
(Još bi bilo dobro da veli sa kojim pa da odmah znaš, jelda? :D )
(5 modova ne guši igru ali ako jedan od njih nije napravljen kako spada eto ti odmah problema.)

Arbiter of Change
28-02-2011, 16:11
Neznam ja kome se stalno ruši igra pretrpana tim glupostima :wink:
Krep kompovima.

PS.
Ne mislim na krep papir.

Mirogamemasta
28-02-2011, 16:36
Ali on nema krep komp. Treba da vrti Oblivion na najjace.

Gothmog
28-02-2011, 17:48
Rjesio sam se nevolje.

Problem je bio u "Francesco’s Leveled Creatures and Items Mod"...

Totoro
28-02-2011, 18:04
Lud si lud samo mene slušaj štaja kažem.

McPingvin_v2.0
28-02-2011, 18:18
Najnoviji patch je gore?

Arbiter of Change
28-02-2011, 18:47
1.2.0416 je zadnji patch.

Bartuc
01-03-2011, 23:58
Nikada mi nije bilo jasno zašto Oblivion i Morrowind imaju rase i klase kada su samo estetske prirode?

Mirogamemasta
02-03-2011, 00:05
Kakva su ovo pitanja? Pa valjda da možeš birati sa kojim likom bi igrao i da se možeš bolje "ufurati" u igru. Mislim ono... D&D WTF?
I bome sad sam se sjetio pa svaka rasa dobiva određeni skill bonus i ima neki svoj ability.

Bartuc
02-03-2011, 00:34
...koji praktički nikada ne koristiš pošto ubrzo postanu beskorisni!? Osim tog "unikatnog" bonus skilla, po ničemu se ne razlikuju. NPC na ulici kojput spomene koje si rase, ali nema nikakvog impacta na radnju, questove i sl.

McPingvin_v2.0
02-03-2011, 03:29
Nikada mi nije bilo jasno zašto Oblivion i Morrowind imaju rase i klase kada su samo estetske prirode?
Pa nije *samo* estetske prirode.

Kao Nord imam fin resistance na hladnoću, Bretoni su puno bolji mageovi itd. U priči to i nije generalno bitno, ali vjerojatno zato jer bi bilo teško sve izbalansirati :)

Akul
02-03-2011, 13:21
Rase su dovoljno različite. Na primjer, Breton i Altmer: oboje su magic rase ali dok Breton ima manje mane, dosta je otporan na magiju. Altmer ima puno više mane ali kad vidi maga, padne mu mrak na oči... večinom zato jer ga ubiju jednim udarcem. Ako je neprijateljski mag Breton, još gore za Altmera.

Tako da ne, rase nisu estetske prirode. Klase jesu od Morrowina pa nadalje, ali rase imaju dovoljno unikatnosti da nisu jednake.

Mirogamemasta
16-03-2011, 23:07
Good day, everyone. I'm Agonofinis, one of your fresh batch of news writers.

Oblivion, Fallout 3 and Dragon Age: Origins are all in the running to be displayed at a new exhibition and collection of digital media at the Smithsonian Art Museum in Washington D.C., designed to celebrate "The Art Of Videogames”, which opens on March 16th, 2012.

The collection will split eighty games into five eras, perhaps ranging from the ZX Spectrum and 8-bit legends Missile Command and E.T The Extra-Terrestrial, all the way up to modern blockbusters such as Mass Effect 2 and, of course, the games represented by the Nexus websites.

Though the collection is being curated by Past Pixels founder Chris Mellisinos, the public is also able to have a say in what goes into the exhibition. With a choice of 240 games spread over nearly 40 years of gaming tradition, you all have until April 17th to visit the website and register your vote. With only an email address you can help decide what games should be preserved for posterity, and which games Roger Ebert will see when he is inevitably dragged there by a smug industry figurehead.

Elizabeth Broun, the Margaret and Terry Stent Director of the Smithsonian American Art Museum, stated that;

QUOTE
“Playing video games involves many personal choices, so, in keeping with the spirit of the exhibition’s content, we want to involve the public in helping us select games for the exhibition.”


Vote for Oblivion, Fallout, Dragon Age or any other of the selected games now at the Art Of Videogames website, found in the link below.


Glasati možete ovdje:
http://www.artofvideogames.org/

Hmmm, a gdje je GTA IV? :D

Sonic_Moronic
17-03-2011, 14:01
Prokleto zakon, da mi je vidjeti tu izložbu. :pray:

Mirogamemasta
02-04-2011, 08:33
:friends: Sretan rođendan Oblivion. :friends:

Last Saturday marked the 5th year anniversary of Oblivion. Who knew? (I was travelling back from New Zealand at the time).

Since that time The Elder Scrolls Nexus has amassed 22690 files for Morrowind and Oblivion.

Have a favourite Oblivion memory? Whether it's from before you knew about mods, the first mod you loaded, or the countless hours spent trying to set the mods up so that your game didn't crash every ten minutes, share them with us in the comments section.

Bethesda has also released a podcast talking about Oblivion's development so if you want to find out who to send coal to for Christmas for the level scaling system you might want to check it out.
http://bethblog.com/index.php/2011/04/0 ... y-special/ (http://bethblog.com/index.php/2011/04/01/the-bethesda-podcast-oblivion-5th-anniversary-special/)

McPingvin_v2.0
02-04-2011, 09:39
Moj najdraži Oblivion memory: viewtopic.php?f=26&t=2021 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=26&t=2021)

Mirogamemasta
05-04-2011, 07:28
Pingvin, ako je to istina sto kazes, onda je to najbolesnija stvar koju sam ikad čuo u vezi nabavljanja jedne igre. :pray:

The Elder Scrolls VS Starcraft (http://www.g4tv.com/deathmatch/best-franchises-2011/battle/86/starcraft-vs-the-elder-scrolls/)

The Elder Scrolls VS Starcraft
Over at G4TV.com, there is currently a contest between Starcraft and the Elder Scrolls franchise to see which is better.

You do have to sign up (or sign in, if you already have an account) to vote, however.

Bolesno. :D Ja se između ove dvije igre nebih mogao odluciti, tako da cu ostati neutralan.
Iako mi je malo glupo da moras birati između dvije totalno razlicite igre. Koje kriterije uopce da postavim kad su obe igre totalno razlicite, a jednako mi se sviđaju.

Sad sam vidio da ima jos deathmacheva, nije samo između ove dvije igre.Između ostalih bi se lakse odlucio za pobjednika, ali između SC-a i Obliviona...

McPingvin_v2.0
05-04-2011, 11:06
Dvije igre s jednom ekspanzijom protiv... Devet igara, 3 ogromne ekspanzije i jedne srednje? Ti to mene zezaš?

Mirogamemasta
05-04-2011, 11:44
Tek sad sam vidio da se svi nastavci i ekspanzije svake igre natjecu. Ali sve jedno, glupo mi je stavljati ove dvije igre u isti koš. Trebali su staviti RPG vs RPG, FPS vs FPS. itd. A ne ovako.
Ovako ispada da samo biraš igru koja ti je draža, a ja se tako ne mogu odluciti. (Ajde priznam da mi TES malo draži zbog RPG žanra opcenito kojeg vise preferiram.)

Mirogamemasta
13-04-2011, 19:18
Eto ga... napokon sam zaustavio invaziju Daedra monstera na Cyrodiil.
Malo sam razocaran sto mi igra nije dopustila da bar malo pomognem Martinu dok se borio protiv Dagona. Bar su mi trebali dopustiti da ga piknem u oko sa strijelom i onda da ga Akatosh ulovi za vrat.
Ovako nisam uopce imao dostojnog neprijatelja vec od od 20-og lvl. Jedino dobar izazov pružaju Oblivion gateovi, ali tek na kraju kad Daedra pocne izletavati cijelo vrijeme van.
Sad odoh skupiti sve djelove Crusader oklopa.
Osmoricu sam pobjedio. Oni su isto dobar izazov (ako ne igram sa lukom :D .) pošto ne igram sa fajterski nastrojenim likom. (Samo prvu dvojcu sam sredio sa hit and run strijelama, a poslije sam izvukao mac. jer sam vidio da prebrzo padaju

Nightyx
13-04-2011, 23:11
doslo mi sad da si rezem noge, ruke, sve zivo...kako mi je zao sto si nisam nigdje spremio sejvove obliviona koji sam igro prije 4 godine, ak ne i vise...isse -,-" jos uvijek se nadam da su mi na nekom hardu spremljeni...kako bi to volio imat :(

Bartuc
14-04-2011, 06:46
Zar ti nakon 4 godine nije veći gušt krenuti iznova?

Nightyx
14-04-2011, 09:05
gušt mi je vidit svog starog lika :) bas sam gledo postove sa ove teme iz 2006.te XD hah kontam da sam bio bas klinac i da sam se sada uozbiljio vec, nemogu vjerovat da je tolko proslo :O

Mirogamemasta
15-04-2011, 17:08
http://www.pohrani.com/t/3j/vs/3RYdvKA7/oblivion-2011-04-15-13-2.jpg (http://www.pohrani.com/?3j/vs/3RYdvKA7/oblivion-2011-04-15-13-2.jpg)
Ova zagonetka mi se jako svidjela. Poprilično je teška, malo je falilo da odem na Oblivion wiki. Probao sam sa svim stupovimai i odlucio sam im dati još jednu šansu, reko ako se sad ne okrene nek ide sve kvragu. I uspio sam staviti određeni dio u pravu škrinju. Kad sam vidio da radim onako kao bi trebalo poceo sam stavljati sve stvari u jednu škrinju dok ne pogodim pravu. Onda sam poceo zapisivati i uspoređivati gdje sam šta stavio, da bi negdje na pola puta vidio da igra daje hintove gdje se šta treba staviti. Ali cak i uz hintove zagonetka je poprilično teška.
Sad odoh do zadnjeg bossa. Jao si ga meni archera,a moram mace furati sa sobom.SBudemo vidjeli sta ce na kraju biti.
Nastavak stiže uskoro....

Sonic_Moronic
18-04-2011, 22:23
Počeo sam opet igrati Oblivion, i prva stvar koju trebam riješiti je leveling. Scaling sustav u igri mi je jako retardiran i baca me u kompleks da moram pažljivo paziti svaki skill gain, i to mi je neigrivo. Tako da, smislio sam nekoliko opcija:

1. jednostavno ne spavam i povećavam koje god skillove želim, ionako "wait" obnavlja sve isto kao i spavanje - u ovom slučaju bih povećao težinu da kompenziram za lagane monstere
S tom opcijom ne bih nikad vidio high lvl equipment i monstere, doduše.

.2 opcija je da izaberem major skillove koje normalno neću koristiti, pa levelam kad meni paše. Možda malo ubija roleplaying, ali mogao bih nekako sasvim ignorirati klasu, pretpostavljam. Bilo bi ionako zanimljivije razvijati sve combat skillove od samog početka.

3. opcija je da nađem neki mod koji rješava problem, ali još to nisam vidio.

Bartuc
18-04-2011, 22:35
Zar nije OOO riješio problem skaliranja monstera?

Sonic_Moronic
18-04-2011, 23:11
Mah, po mogućnosti bih htio odigrati vanilla prvo :)

Evo, sad sam sklopio lika, stavio sam 1 skill za svaki atribut, bit će ok. Najvažnije je da stavim odabranu vrstu oružja kao minor skill, isto kao i destruction/restoration spellove koje redovno koristim, a ovo ostalo će se srediti, ne želim si ipak ubiti baš svu čar levelanja.

Jednostavno me živcira kad u jednoj bitci dobiješ 5 skill gainova koje nisi planirao, odmah mi se smuči.

Arbiter of Change
19-04-2011, 00:12
Mah, po mogućnosti bih htio odigrati vanilla prvo :)
Oblivion je igra koja je u srži loše dizajnirana. Modiraj odmah.

Bartuc
19-04-2011, 05:59
Igraj kako spada i svakih par levela mrvicu spusti difficulty slider, tak ćeš dobiti dojam da napreduješ :D

Sonic_Moronic
19-04-2011, 18:36
Lol, to je glupo.

Idem sa 2. opcijom i imam skill za svaki atribut kojeg forsiram kad oću levelati. Što je fino klati živine i ne napredovati <3

cham3leon
19-04-2011, 18:45
Obavezno stavi OOO, tamo osim ostalog imaš i opcionalne modove za 2 ili 3 puta sporije levelanje.

Mirogamemasta
19-04-2011, 20:52
Sredio sam Umarila, nisam baš zadovoljan.
Full Set + mace + low mace skill + Umarils Bane = quick death (Ocjena 4,5)
Partial Set + bow + high bow skill + enchanted arrow = quick death (Ocjena 4.)
Uglavnom, prebrzo umire. Jedini izazov ga je ubijati u spiritual plane-u dok ti se zdravlje čitavo vrijeme spušta.

http://www.pohrani.com/t/3c/Yu/Emou5DP/2/oblivion-2011-02-20-17-1.jpg (http://www.pohrani.com/?3c/Yu/Emou5DP/2/oblivion-2011-02-20-17-1.jpg)
http://www.pohrani.com/t/2M/Sv/3OWBG5DB/oblivion-2011-04-15-14-3.jpg (http://www.pohrani.com/?2M/Sv/3OWBG5DB/oblivion-2011-04-15-14-3.jpg)
Hunters Haven - najbolje prebivalište za rangera koje sam uspio naci. :pray:

http://www.pohrani.com/t/F/10u/1ftTOhzB/oblivion-2011-04-16-14-4.jpg (http://www.pohrani.com/?F/10u/1ftTOhzB/oblivion-2011-04-16-14-4.jpg)
http://www.pohrani.com/t/2a/dB/v4SQFdR/oblivion-2011-04-16-14-4.jpg (http://www.pohrani.com/?2a/dB/v4SQFdR/oblivion-2011-04-16-14-4.jpg)
Custom made garden za potrebe alkemije. (Koliko sam vremena utrošio na taj vrt, sad mi na kraju ni ne treba. Ne sjecam se kad sam zadni put natopio strijelu otrovom da nekog lakše ubijem, tu i tamo nekog bossa sve ostalo ionako brzo pada.)

Još danas riješim Dark Brotherhood (valjda) i mogu se baciti na instaliranje OOO napokon.
Ovaj Brotherhood me izvozao okolo naokolo oko cijelog Cyrodiila i to po nekoliko puta. (Dead Drop Orders da ne spominjem... ) :-x

Akul
19-04-2011, 21:16
Što si već riješio Shivering Isles?

Nightyx
19-04-2011, 22:30
OOO je takođe ekspanzija? :S sve sam zaboravio -,-"

Mirogamemasta
19-04-2011, 23:07
Što si već riješio Shivering Isles?
Ne. Ali ne mogu docekati da stavim OOO vec jednom. Želim započeti OOO sa novim likom, a Shivering Isles ću riješiti "usput" sa tim likom.

McPingvin_v2.0
20-04-2011, 08:53
OOO je takođe ekspanzija? :S sve sam zaboravio -,-"
OOO je kompletni mod koji mjenja igru iz temelja.

Akul
20-04-2011, 14:35
Što si već riješio Shivering Isles?
Ne. Ali ne mogu docekati da stavim OOO vec jednom. Želim započeti OOO sa novim likom, a Shivering Isles ću riješiti "usput" sa tim likom.

Bog luđaka nije sretan tvojim griješničkim djelima -_-

Mirogamemasta
20-04-2011, 15:10
I ode Oblivion u 3pm.
Zeznuo sam eye texture za novi custom race, i krenuo sam reinstalirati Oblivion ali ga nakon toga ne mogu vise pokrenuti.

NWM napokon sam prepoznao problem. Ostali su mi stari save i setting fajlovi. To trebam prvo maknuti, podesiti opcije opet u igri i tek onda krenuti iz početka. :yuck:
Sad odoh instaliravati modove, dobro da ih imam spremljene.

Mirogamemasta
20-04-2011, 18:16
Ove modove treba instaliravati jedan po jedan, i odmah isprobavati nakon instalacije. Nije kriv custom race vec male body replacer. Mamicu im njihovu. :-x
Izgubio sam cetiri sata na deinstalaciju i instalaciju. Još moram skužiti koji mod mi stavlja žute zvijezdice na mjesto missing mesha.

Mirogamemasta
22-04-2011, 15:55
Koliko god sam kukao da nemam izazova sa Vanilla Oblivionom, ovaj OOO mi je dobro prožvakao i onda pojeo lika za doručak. :pray:
Tri dana igram i tek sam treći level. (Uzeo sam duplo sporije leveliranje.) Moram okolo loviti štakore i rakove da si dignem level. Koji god monster ima sufiks ili prefiks u imenu ne mogu ga dobiti.
Magovi na mom trenutnom levelu su bog i batina. Morao sam dificulty sa 60% spustiti na 50% zbilja je bilo pre sporo leveliranje.
Kad sam našao steel sword kao da sam dobio na lotu. :D
Uglavnom uber-zadovoljan sam modom, samo se nadam da ce mod popustiti poslje, zbilja je težak. I mislim da ću si naci nekog companiona kad dodem do 5. lvl da mi pomaže.
Solo ni jednog heroja ne mogu dobiti. Uspio sam srediti 3 shadow wolfa (jednog po jednog). nakon 6-7 pokušaja i pola sata igranja.
Ai je poboljšan i neprijatelji se kreću u večim skupinama nego prije što je za pohvalu.
I za jače monstere moram tražiti glitcheve i mjesta gdje me ne mogu dohvatiti kako bi ih pobjedio. Uglavnom hardcore mode, fuck yeah! :killyou:

Bartuc
22-04-2011, 18:45
Svakako javi dojmove dok se izlevelaš. Zanima me kako se mijenja težina kroz levele.

Mene je OOO odbio pošto mi je bio umjetno pre težak. Volim izazov ako možeš iskoristiti određeni set skillova ili taktika protiv jačih neprijatelja, ali sama mehanika Obliviona takve stvari ne dopušta pošto ne postoje aktivni skillovi (izuzev najgoreg sistema magija u povijesti RPG-a), a taktika se svodi ili na glitchanje ili na glavom od zid. Zato i kažem umjetno pre težak, monsteri dobe hrpu HP-a i rade veći damage, a ti imaš samo "left click" na raspolaganju. Tak da je i obična svinjica ili neka druga beštija godlike, a nebi trebala biti.

Sonic_Moronic
22-04-2011, 23:36
6KN7cKO8-P0&search=oblivion

Umro sam.

A na ovo još više, najsmješniji review ikad: http://www.somethingawful.com/d/news/as ... s-meet.php (http://www.somethingawful.com/d/news/asshole-physics-meet.php)

Bartuc
23-04-2011, 11:15
A ne :D Jedan od najgorih AI-a ikada. Ikada :D

Sarac112
23-04-2011, 11:30
Evo par screenshotova od mojih custom rasa, ljudi su vrlo zadovoljni sa mojim modovima a ponajvise sa rasama.
Pa da vidim hrvatska misljenja... ;)

http://tesnexus.com/imageshare/images/437845-1302099582.jpg

http://tesnexus.com/imageshare/images/437845-1276097682.jpg

http://tesnexus.com/imageshare/images/437845-1271524322.jpg

http://tesnexus.com/imageshare/images/437845-1301857889.jpg

http://tesnexus.com/imageshare/images/437845-1301825947.jpg

Inace, igra mi je jako modirana, mozda i previse... xD

Bartuc
23-04-2011, 13:08
Prvi, predzadnji i zadnji su savršeni. Prvi ima brutalno manijakalni pogled, savršen za nekog zlog lika, zadnja mi izgleda kao neki mistični demon, a predzadnja je jednostavno fora :D

Sarac112
23-04-2011, 19:50
Prvi, predzadnji i zadnji su savršeni. Prvi ima brutalno manijakalni pogled, savršen za nekog zlog lika, zadnja mi izgleda kao neki mistični demon, a predzadnja je jednostavno fora :D

Thx! :D

cham3leon
25-04-2011, 18:39
Da li netko zna kako u OOO pripitomiti neku životinju? Manual priča o nekim lairovima koje kad prođeš dobiješ quest za tu vrstu nakon kojeg ti ta vrsta životinja postaje ally, ali nikad nisam skužio gdje su točno ti lairovi.

Mirogamemasta
25-04-2011, 22:36
Uspio sam ti naci ovo.
http://devnull.sweetdanger.net/ooospoilers.html

How do I befriend animals/How do I get summon animal spells?
A: You must defeat Eregor at Yeleri. However, in order to find Eregor you must first kill Lareil in Narind.

Toliko od mene, dalje pronjuškaj po netu, sigurno ima nešto o tome...

Bartuc
28-04-2011, 14:51
Treba mi netko sa friškijom memorijom... Ne sjećam se da li se moglo u Oblivionu stavljati:

1) Otrov na strijele?
2) Enchantment na Bow (strijela radi X on touch!?)?
3) Magija koja se veže na bow & arrow?


Nekako me opet vata želja da ga zaigram, mada znam da će to puknuti čim izađem iz tamnice :D

Igra mi se Ranger/Archer klasa sa Conjuration (summon pet) i kaj ja znam, možda Illusion školama mađije. Znači otprilike - Light Armor, Marksman, Conjuration, Illusion, Alchemy, Sneak, xxx.

Delirium
28-04-2011, 14:57
Treba mi netko sa friškijom memorijom... Ne sjećam se da li se moglo u Oblivionu stavljati:

1) Otrov na strijele?
2) Enchantment na Bow (strijela radi X on touch!?)?
3) Magija koja se veže na bow & arrow?


Nekako me opet vata želja da ga zaigram, mada znam da će to puknuti čim izađem iz tamnice :D

Igra mi se Ranger/Archer klasa sa Conjuration (summon pet) i kaj ja znam, možda Illusion školama mađije. Znači otprilike - Light Armor, Marksman, Conjuration, Illusion, Alchemy, Sneak, xxx.

1. DA
2. DA
3. errm? ne kuzim pitanje?

Bartuc
28-04-2011, 15:23
Si ziher da se može staviti enchantment on touch i da to vrijedi za ispaljenu strijelu? Moraš biti 100% siguran :D

3) Znači isto kao enchantment, ali u obliku magije koja ima svoj duration (neki boost spell).

GDra
28-04-2011, 15:27
Si ziher da se može staviti enchantment on touch i da to vrijedi za ispaljenu strijelu? Moraš biti 100% siguran
Da.

3) Mislim da ne.

Bartuc
28-04-2011, 15:30
Da, ovo treće zbilja je bilo nategnuto. Ali ajde, ova 2 elementa ima, tak da sam zadovoljan. Budem si razmislio jel se isplati upuštati u to. Već vidim da ću potrošiti tjedan dana na traženje modova, 4 sata na instaliranje i podešavanje svega i sat vremena na igranje prije nego odustanem :D

Hvala!

Delirium
28-04-2011, 16:25
Mislim... ne kuzim kak mislis touch, al npr da damagea sa frost dmg kad strijela pogodi to da...
ili da draina ili sta vec...

a mislim da ovo trece nema :I

Cid
28-04-2011, 16:38
gBw5EqQx6dg

XlsoGS9tRcA&feature=related

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

GDra
28-04-2011, 16:50
OLCs8RhW6rk
:D

Bartuc
28-04-2011, 18:10
Hahaha, ovaj sa stražarima je pre pre genijalan :pray: Kad malo pogledaš te pokrete i što sve zapravo može taj engine, onda zbilja moraš stati i zapitati se "pa koj qurac su radili ovi iz Bethesde kad su toliko ujebali animacije kretanja" :D Trebali bi ovi iz Bethesde dati šansu tim mladim moderima i ponuditi im posao.

Sonic_Moronic
28-04-2011, 18:17
Ma trebali su se ugledat u modding community još kod Morrowinda, ali ništa od toga. Kad mi lik dođe u najavi da će Radiant Story biti "još bolji" od Radiant AI, zaboli me glava. Uopće ne očekujem da će taj serijal ikad imati zanimljive NPC-ove, samo da ostatak igre bude dobar.

Cid
28-04-2011, 18:18
Ja isto mislim da bi trebali skupiti stotinjak najboljih modera pa da im oni prave igru.
A ovi videi, lol, smijem se i divim se animacijama istodobno :D

Sonic_Moronic
29-04-2011, 21:32
Nego, da komentiram, predobro mi je igrati uz obavezu da jedem par puta dnevno, i spavam negdje svaku noć. Ono, izgubim se negdje skupljajući cvjetove, vidim da je 9 sati, OŠIT MORAM U NAJBLIŽU TAVERNU.
Onda kad dođem, obučem "pidžamu", večeram, pročitam neku knjigu pa u krpe. :D

E da, pokušavam balansirati meso, voće i povrće u prehrani xD

A uopće ne koristim modove, to mi je čisto za RP užitak. Prije mi je bila tlaka što ne možeš spavati u divljini, ali sad mi je dodalo cijelu novu razinu igri.

Cid
29-04-2011, 21:39
Napravio si Simsa od Odabranog :(

Sonic_Moronic
29-04-2011, 21:42
Da bar :D

A šta da radim? Glavni razlog zbog kojeg igram TES serijal je da se uživim, i to mi je napokon uspjelo, pa makar bude i nakratko.
Main quest sam uvijek ignorirao, jedino premišljam da se okušam u Daggerfallu, jer čujem da ima mnogo političke intrige i svačega. U Oblivionu se bome čini dosadan, zatvaranje vrata jedna za drugim, oh joy.

A da ne spominjem kako mi sama priča uništava imerziju, u Morrowindu barem nisi imao osjećaj žurbe, a tu te svi požuruju i govore da je sudnji dan, i baš nije realno da ti odjednom odeš brat cvijeće po livadama.

cham3leon
29-04-2011, 22:09
Meni je bila špica poslije kojekakvih questova navečer doć u svoju kuću, bezveze pojest komad sira, mesa, šta se već našlo na stolu, popit bocu vina ili izvadit jednu pivu iz bačve (ona šuplja bačva kakvu možeš nać u podrumima koja nije container, ali je zgodna za bacat stvari u nju, kod mene je cijela jedna takva bila do vrha puna pivi), onda pročitat jednu knjigu iz svoje kolekcije iznimno rijetkih i skupih knjižurina, opet malo pogledat svoju kolekciju kvalitetnog dragog kamenja i ić spat.

Sonic_Moronic
29-04-2011, 22:14
Meni su još sve kuće izvan dometa, osim one straćare u Imperial City, ali to je fakat preružno.

Ali kad se nabavi, nekoliko predmeta su već u inventaru kao obavezna dekoracija - lubanja na vrhu police, pješčani sat iznad kreveta i tako to :)

Stips222
29-04-2011, 23:00
Ja sam u svojoj kući (onoj koja je bila ukleta) maknuo sve sa polica i na njih poslagao, kao trofeje, one predmete koje dobiješ kada odradiš misije za Deadra lordove.
Uvijek mi je bio gušt kasnije gledati u to i diviti se :D

Bartuc
29-04-2011, 23:07
Ja si kontam početi Oblivion u RP duhu, zvuči zanimljivo. Jedino si moram natući modova koji poboljšavaju wilderness life pošto ću biti Hunter/Archer, a Oblivion pati od pre malo života u prirodi. Žao mi je što Oblivion nema vampirizma :( Ili ima ali se ne sjećam!?


EDIT;

@Sonic, tokom Main Questa moraš zatvoriti svega par Oblivion vrata, ne moraš ih zatvarati sve po mapi, to bi bilo pre morbidno da moraš :D

Mirogamemasta
29-04-2011, 23:25
Ima vampirizma, a bome i još boljeg werewolfizma ako ga uspiješ naći među modovima.
Jedino kad sa više RP-ao u igru je bilo tokom "Paranoja" misije u Skingradu. Gledao sam da nakon dobivenog questa odem "ubiti" vrijeme u dungeonu, a onda sam se vracao oko 4 ili 5 sati kako bih na vrijeme mogao stalkati svoje mete. Kako bi se što bolje stopio sa okolinom otišao sam do lokalnog prodavaca odjecom i uzeo sam si obicne hlace, cipele i košulju. Stalkao sam ih minimalno 8-10 sati (Igrinih naravno :) )
Što ne znaci da nisam ostavio lika nek sam malo zuri dok ja odem na WC.

Bartuc
29-04-2011, 23:31
Čist sumnjam da je to kvalitetno odrađeno u modovima. To bi moralo sadržavati hrpu questova po različitim vampirskim klanovima sa potpunim VA i svime, inače to nije to.

Mirogamemasta
29-04-2011, 23:37
Curse of Hircine - Resurrected (http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=35118)
Btw jel zna netko gdje mogu naci objašnjenje kako staviti igru da mi se pokrece sa OBSE? Ali baš detaljno, korak po korak.

Bartuc
29-04-2011, 23:40
Koliko se sjećam, običan "Oblivion.exe" automatski lansira i OBMM i OBSE sa sobom!?

Nightyx
01-05-2011, 12:13
x4InFyDvGaM&feature=related

:P

Bartuc
02-05-2011, 19:55
Sad opet išao gledati malo modove za Oblivion i sve mi se zgadilo. Jednostavno znam da ću izgubiti sate i sate na modove, a nemam živaca za to :(

Sonic_Moronic
04-05-2011, 07:20
Onda nemoj, ja još nisam koristio nijedan mod za Oblivion. Po količini početničkih developerskih grešaka, puno mi je bolji od Morrowinda, za kojeg treba 4-5 modova da mi uopće bude igriv.

Dobro ajde, recimo 3, onaj community patch koji ispravlja hrpu nikad dotaknutih bugova, nešto da smiri živine, i neki mod koji dodaje jednostavnu kuću, retardirano je što moram ubiti lika da mogu imati kuću.

Bartuc
04-05-2011, 14:02
Kako sam imao pre savršen mod za kuću u Balmori, šteta što se ne sjećam kako se zvao :(

Arbiter of Change
04-05-2011, 16:12
Onda nemoj, ja još nisam koristio nijedan mod za Oblivion. Po količini početničkih developerskih grešaka, puno mi je bolji od Morrowinda, za kojeg treba 4-5 modova da mi uopće bude igriv.
Ja bi tebe tukao. :(

Sonic_Moronic
04-05-2011, 19:48
Pa kad je tako :)

Morrowind ima bolji lore, maštovit svijet, manje od 100% ljudi sa odvratnom facom, ali neke gluposti ga čine gotovo neigrivim. Nije neki problem skinuti tih par modova, ali ne bih to ni trebao raditi, ne? Govori mnogo toga o igri.

Bartuc
15-05-2011, 14:21
Evo počeo sam sa svojom Assassin Archericom, pa evo lista i redoslijed modova koje koristim. Nisam htio FCOM, ali sam složio OOO sa MMM i radi savršeno. Još ću jedino morati staviti mod koji ubrza strijele (Marksman Velocity) pošto mi je bezveze kako sporo strijele lete.

PS: Load order dajem tak da se možete ravnati prema njemu ukoliko se netko odluči za OOO + MMM kombo. Ovo je pravilan redoslijed.

http://i.imgur.com/alqSL.jpgS

http://i.imgur.com/wm4GO.jpg

Mirogamemasta
15-05-2011, 14:53
Jao... hvala stari. :pray: Iduci mjesec definitivno isprobavam. Pošto mi se igra srušila kad sam stavio OOO + MMM modove. Poslje sam još pročitao kako modovi baš nisu kompatibilni pa sam odustao.
Sad mi možda čak i proradi.

Bartuc
15-05-2011, 15:15
Bitno da imaš ove verzije OOO i MMM, starije ne funkcioniraju zajedno kako spada. I u MMM uputama ti piše koje dijelove OOO-a NE smiješ instalirati. Znači OOO obavezno instaliraš kao OMOD i to u Full izdanju (imaš upute kako se kreira OMOD od arhive koju skineš - v1.33 Complete). Nisam ziher da li exe verziju možeš customizirati, zato kažem obavezno OMOD :D

Arbiter of Change
15-05-2011, 15:35
Ili možeš jednostavno skinuti BOSS i on ti automatski napravi točan load order. Just saying. :)

mravojed20
18-05-2011, 12:12
Za koij dan očekujem nazad Bartuca s komentarom kako i dalje igra ne valja bez obzira, neš u tom stilu, bez obzira na modove. Modovi ne mogu sakriti do srži loš dizajn igre, i ja sam se trudio u više navrata ali bezuspješno.

Mirogamemasta
18-05-2011, 15:58
Modovi ti poboljšavaju igru do nekog djela ili dodaju nešto novo. Ali naravno ako ne možeš zažmiriti na jedno oko igra ti nikad nece biti dovoljno dobra, upravo zbog toga što si rekao. Ona je u srži loše napravljena i nitko to ne moze popraviti. Možemo se samo nadati da ce Skyrim ispraviti pogreške svog prethodnika.
@Bartuc - Custom Race fix ti više ne treba pošto imaš unofficial Oblivion patch. Just sayin´. :wink:

Mirogamemasta
29-05-2011, 17:03
File upload size limit increased to 1Gb (1024Mb)

As video games get more advanced and the modding scene continues to mature the quality, quantity and size of mods grows with it.
Up until today the file size limit for file uploads has been 300Mb as this size was deemed appropriate for almost all modifications that weren't massive texture replacers. I think that situation has now changed. Bigger and more advanced modifications are released regularly now and in response to requests from various mod authors I've decided to up the file size limit to 1Gb, or 1024Mb, per file.
I've tested the system out with a 975Mb file that got uploaded without a hitch. If you experience any issues uploading large files let me know. Remember that upload speeds are generally much slower than your download speed and can take a very long time depending on your connection speed and how far you are from the main web servers (that are hosted in south-east England).
Please remember to properly compress your archives still so they take up as little space as possible.

Users of TESNexus: the hard-drive storing the mods for TESNexus is almost full to capacity. I have 3 new HDD's on their way that should arrive next week and be installed towards the end of the week. Please do any spring-cleaning on your files and remove any old files that are no longer necessary for your mod; your main file download counters will not be affected if you delete files from your page. Thank you!

Chupacabra
29-05-2011, 17:13
Meni Oblivion ne radi :(

Looky
29-05-2011, 18:47
Poor boy :(

Arbiter of Change
30-05-2011, 12:31
Andoran, gigantski ruski mod za Oblivion, biti će engleska verzija. Gledajte trailer do kraja. Trnci i nove gaće. :)

http://www.andoran.com/indexen.html

The action of Andoran unfolds in the setting of The Elder Scrolls. The location, where the Prologue takes place, is the island Andoran, one of the three islands of the archipelago south of Black Marsh, the native region of the pangolin-like Argonians. Andoran abounds with climatic zones and different cultures.

Prologue is intended to clarify the players the major trends and pre-conditions that will lead to the events of Andoran. During journeys you are off to learn the rich history of the archipelago - its past, present, and the large part of the future. Would you be in smb.'s service, intrigue or carry on independent research while hiding from annoying world – is up to you. In any case,you'll be always free to implement your final way.

UoTFPoAjTq4&