PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Elder Scrolls IV: Oblivion



Stranica : 1 2 3 4 [5] 6 7

The Great Duck
22-12-2007, 22:42
Jesi probao neke modove?
Čuo sam da mogu napraviti igru dubljom (ok,od Obliviona bi se dubljima lakše dali napraviti samo HnS-ovi,FPS-ovi,Tetris,Super Mario i slično),npr.OOO,MMM,WC,Francesco,ili FCOM koji omogućuje igranje sva 4 zajedno.

The Great Duck
22-12-2007, 23:00
Što to,a da modovi ne mogu popraviti?

Plexihack
22-12-2007, 23:02
da odgovorim umjesto hellboya:

Igrivost...

Plexihack
22-12-2007, 23:03
xD

Milisekunda razlike...istinu kažeš,ovo gore suckza

Nodakim
22-12-2007, 23:18
iskreno meni grafa u oblivionu na max saka,ne vidim razliku od one u morrowindu...

DrunkyDuck
22-12-2007, 23:31
Oblivion je pokusao biti Morrowind blizi konzolasima i igracima akcijskih igara. Tebi, Hellboy, ne moram govoriti kako je to proslo.

Ps1ho
23-12-2007, 01:30
Ako zajebu iduci nastavak rušim Internet.

cropir
23-12-2007, 01:35
ok kuzim ak vam je mw bolji al rec da ima bolju grafiku je apsurdno... "hladna"... koji kurac, bzvz izmisljate sam da se po oblivini pljuje :?

ChR0NoS
23-12-2007, 01:43
morowind ima bolju atmosferu, a atmosfera je usko vezana sa grafikom, pa nam ta činjenica stvara "iluziju" na neki način

Rang€r
23-12-2007, 02:06
već sam sponeuo dosta puta, da grafika, atmosfera i "ono nešto" imaju veze s ukusom, meni se generic šuma puno više sviđa od spaljenih šuma i polja...

Nightyx
23-12-2007, 08:19
nda...stvarno sam si dao truda i čak prvo moddao igru...jednostavno joj fali nešto...nešto ogromno...nešto što one refleksije na vodi i staklu, onaj bloom i HDR ne mogu zamijeniti...
Uzrok te eye candy slike su bloom/hr i AA, ukoliko to isključiš nećeš je imati.

Rang€r
23-12-2007, 11:41
Ajde dođi kod mene, pa pogledaj, između OB-a i MW-a nema nikakve razlike :) grafika totalno ista, dobro OB je malo bolji al jbg šta je tu je :D

Sad čekam lika da vrati OB pa idem opet igrat...

Nightyx
23-12-2007, 11:44
pa to je ok, nije baš eye candy, dakle ne vidi se to nekakvo "ugodno zamućenje slike"

TheJopa
23-12-2007, 12:07
ok kuzim ak vam je mw bolji al rec da ima bolju grafiku je apsurdno... "hladna"... koji *****, bzvz izmisljate sam da se po oblivini pljuje :?

A i meni se čini. Previše dobra i eye candy? ccc... (Doduše na ovoj slici se zid sjaji ko da je od plastike, ali svejedno, barem je u grafici OB bolji)

DrunkyDuck
23-12-2007, 12:34
Morrowind nema tako dobru tehnicku podlogu, ali dizajn igre je daleko ispred Obliviona.

Da_killah
23-12-2007, 14:03
upravo tako, ne može se očekivati da 5 godina starija igra ima bolju grafiku, ali dizajn je puno bolji...

Plexihack
23-12-2007, 14:27
upravo tako, ne može se očekivati da 5 godina starija igra ima bolju grafiku

Nije baš tako...Mafia>GTA:SA
Reci samo da nije tako...

Mafioz0r
23-12-2007, 16:44
You DO understand da postoje teme "Morrowind vs. Oblivion" i "Kako zbori narod hrvacki". Rajt?

Da_killah
23-12-2007, 20:00
upravo tako, ne može se očekivati da 5 godina starija igra ima bolju grafiku

Nije baš tako...Mafia>GTA:SA
Reci samo da nije tako...

da, ajde, grafike su podjednake(u odnosu na morrowind-oblivion), i meni je puno draža i puno bolja mafia, ali opet, to nisu igre istog proizvođača, što morrow i obl jesu, a sasvim sigurno bethesda ne bi išla radit obl sa grafikom morrowa, heck, grafika im je i bila glavni adut :)

Rang€r
24-12-2007, 13:54
omfg da mi je znat kak si pokrenuo sa radeon 9250, ali nvm, vjerujem...

btw mogu i ja sa radeon 9600 pokrenut sve na high i sva sranja ukljucit pa ce štekat ko ludo...

Prince-Artas
24-12-2007, 14:12
oldblivion?

KingTomy
25-12-2007, 12:08
Jel mi može netko reći kako da repairam enchanted iteme, tj. da mi se napuni onaj charge...imam sufferthorn iz dark brotherhooda i potrošen je a kod armorera običnog ne mogu repairati...

Mafioz0r
25-12-2007, 12:26
Popravi ih kod bilo kojeg armorera, a napuni ih Soul Gemovima ili odi u Mages Guild.

SkunK
25-12-2007, 17:55
---> imam par pitanja ali pazite moze spojlat nekom



















Daj mi recite jel vam gospoding "Điga" tj. Jyggalag bio prelang, ja sam ga ono... u 4-5 suteva ubio...stvarno sam se razocarao.
I kako to da je taj Jyggalag morao stalno razarat Relm, a kao kad je Sheogorath onda to ne zeli? Zasto onda ne izabere stranu iako znam da je "cursed". Stvarno razocaravajuce, i sad je ono ko expanzija gotova...ja sam Princ of madness i to je to? lol.

Budem poslao screenshotove kuce i opreme soon.

Windwalker
25-12-2007, 18:17
Ma sve u Oblivionu je prelagano.

SkunK
25-12-2007, 21:14
http://i216.photobucket.com/albums/cc47 ... Armor1.jpg (http://i216.photobucket.com/albums/cc47/ShadowReiKo/Games/TESOblivion/VariousArmor1.jpg)
http://i216.photobucket.com/albums/cc47 ... /Robes.jpg (http://i216.photobucket.com/albums/cc47/ShadowReiKo/Games/TESOblivion/Robes.jpg)
http://i216.photobucket.com/albums/cc47 ... Robes2.jpg (http://i216.photobucket.com/albums/cc47/ShadowReiKo/Games/TESOblivion/Robes2.jpg)
http://i216.photobucket.com/albums/cc47 ... /Rings.jpg (http://i216.photobucket.com/albums/cc47/ShadowReiKo/Games/TESOblivion/Rings.jpg)
http://i216.photobucket.com/albums/cc47 ... on/Lik.jpg (http://i216.photobucket.com/albums/cc47/ShadowReiKo/Games/TESOblivion/Lik.jpg)
http://i216.photobucket.com/albums/cc47 ... Armor2.jpg (http://i216.photobucket.com/albums/cc47/ShadowReiKo/Games/TESOblivion/Armor2.jpg)
http://i216.photobucket.com/albums/cc47 ... aulets.jpg (http://i216.photobucket.com/albums/cc47/ShadowReiKo/Games/TESOblivion/Amaulets.jpg)

par slikica ovako poslje zavrsenog Obliviona i Shivering Islesa

KingTomy
27-12-2007, 13:50
Lol ja oblivion prvi put igram ozbiljno baš (nakon morrowinda) i igra je prelagana...difficulty mi je na default (slider na sredini) i sad imam neki quest da moram pobiti cijelu obitelj draconnis tako nešto. I odem ja do prve i one je čuvarica u leyawlynu...ja mislio omg necu je nikad ubit ovo ono, a na kraju sam je uhvatio samu i 7-8 strijela (silver bow/steel arow) sam je ubio.
Ono e, khajiit thief lvl 7 ubio čuvara bez pol beda.

Ima još dosta primjera...
u morrowindu sam se mučio i sa štakorima a kamoli sa čuvarima lol

Da_killah
27-12-2007, 14:55
level-scaling
u oblivionu i kad si 40. level te miš može ubit :D

Izgubljeni
29-12-2007, 16:40
u morrowindu sam se mučio i sa štakorima a kamoli sa čuvarima lol
da oblivion je stvarno lagan , kad se sjetim kad sam prvi put zaigrao morrowind, a ono skoci oni neki crv (jbg zaboravio sam ime) i ja ga tucem sa nozen al nema sanse da ga ubijem, i zakolje me crv, ili ic plivat? hahahaha odma te one ribe kilaju, al u morrowinu su me stvarno zivcirali oni zmajevi đizs krajst kad njih pedeset dođe pa se drma kamera tamo-amo, nemoš ništa vidit :D

SkunK
29-12-2007, 18:39
u morrowindu sam se mučio i sa štakorima a kamoli sa čuvarima lol
da oblivion je stvarno lagan , kad se sjetim kad sam prvi put zaigrao morrowind, a ono skoci oni neki crv (jbg zaboravio sam ime) i ja ga tucem sa nozen al nema sanse da ga ubijem, i zakolje me crv, ili ic plivat? hahahaha odma te one ribe kilaju, al u morrowinu su me stvarno zivcirali oni zmajevi đizs krajst kad njih pedeset dođe pa se drma kamera tamo-amo, nemoš ništa vidit :D

Mislis na cliff racere.
Njihova sposobnost da nerviraju covjeka je nemoguca.

Arbiter of Change
29-12-2007, 19:13
Oni su bogomdani mladim strijelcima, hush! :D

The Great Duck
29-12-2007, 19:58
Na sreću,ima tu i guara i scribova...Čista suprotnost Kwama beračima (onim crvima),koljiribama i stijenotrkačima.

SkunK
29-12-2007, 22:33
Sve te zivine su maciji kasalj za Deadre i ostale pizde koje su malo veci kolac.

Samael
05-01-2008, 00:33
Ja sam primjetio da u Oblivionu nema nekog neprijatelja koji bi me mogao iživcirati kao Cliff racer...

SkunK
05-01-2008, 08:22
Ja sam primjetio da u Oblivionu nema nekog neprijatelja koji bi me mogao iživcirati kao Cliff racer...

Istina

ChR0NoS
05-01-2008, 12:07
Ja sam primjetio da u Oblivionu nema nekog neprijatelja koji bi me mogao iživcirati kao Cliff racer...
postoji

gloom wrath

mravojed20
05-01-2008, 12:10
Mene osobno will-o-wisp il kako se već piše,mjesecima nisam igrao. Sva sreća da ih nije bilo na svakom koraku ko cliff racera.

Arbiter of Change
05-01-2008, 12:11
Naravno kad nisu mogli riskirati da trigger-happy dječica popizde i raspale nogom po XBoxu zato jer su ih letači iz pakla iziritirali.

SkunK
05-01-2008, 12:14
O,da will-o-wisp jebem im kako sam ih zamrzio :twisted:

Rang€r
05-01-2008, 22:16
sjecam se kad sam prvi put vidio will-o-wispa, isao iz leyawina za bravil i na putu vidim neko cudno svjetlo, koje se bas ukalapalo uz magloviti smurak i tako odlucim otici do nejga da vidim sta je to(sigurno je friendly oriented xD) i vidi to cudo mene krene prema meni ja stiscem "space" a ono meni grune 1/6 hpa xD, ganjalo me cjelim putem izmedu leyawina i bravila zapadno od zaljeva xD

ChR0NoS
06-01-2008, 14:09
ja sam prvi put idio vil o visp kada sam rješavao quest za Azuru, prvi put kada sam prelazio igru dosta sam rano krenuo u glavni quest

Samael
06-01-2008, 14:52
ja sam prvi put idio vil o visp kada sam rješavao quest za Azuru, prvi put kada sam prelazio igru dosta sam rano krenuo u glavni quest

Za razliku od Morrowinda, u kojem na main quest trebaš krenuti jedino ako si 10+ level, u Oblivionu Main quest je lagan i dok si 10- level

njesra

Arbiter of Change
06-01-2008, 15:56
Moraš samo biti lvl 2 mislim.

ChR0NoS
06-01-2008, 16:30
ja sam prvi put idio vil o visp kada sam rješavao quest za Azuru, prvi put kada sam prelazio igru dosta sam rano krenuo u glavni quest

Za razliku od Morrowinda, u kojem na main quest trebaš krenuti jedino ako si 10+ level, u Oblivionu Main quest je lagan i dok si 10- level

to je zato što postoji leveling sistem u oblivionu, neprijatelji postaju jači kako ti postaješ jači, a to je po meni glupo

sijećam se jednom kad sam gore na nekom otočju, kada sam igrao morrowind naletio na hrpu orcova u orkish armoru, sa moćnim mačevima

ja sam tad bio negdje oko 5 levela

neću vam ni govoriti kako su me ownali

mravojed20
06-01-2008, 16:31
Zamišljam si malog Bosmera sa piskutavim glasom kako bježi od Dagotha koji ga sustigne i opizdi ga nogom u guzicu onako u trku i zadere se:

And stay out!!! :D

SkunK
06-01-2008, 17:02
ja sam prvi put idio vil o visp kada sam rješavao quest za Azuru, prvi put kada sam prelazio igru dosta sam rano krenuo u glavni quest

Za razliku od Morrowinda, u kojem na main quest trebaš krenuti jedino ako si 10+ level, u Oblivionu Main quest je lagan i dok si 10- level

to je zato što postoji leveling sistem u oblivionu, neprijatelji postaju jači kako ti postaješ jači, a to je po meni glupo

sijećam se jednom kad sam gore na nekom otočju, kada sam igrao morrowind naletio na hrpu orcova u orkish armoru, sa moćnim mačevima

ja sam tad bio negdje oko 5 levela

neću vam ni govoriti kako su me ownali

Hahah i ja sam naletio na te tipove.
Naravno, poslje sam se osvetio.

Korpse
06-01-2008, 17:18
igram Oblivion, Morrowind pwna Oblivion.

Rang€r
07-01-2008, 21:34
ali ako cemo po tome da ti naprimjer u mwu nekud nemozes ici jer si premalen lvl to znaci igra i nije toliko nelinearna, jer ti nemozes gdje zelis, ti smijes ali nemozes... znaci da je mw linearan dok s druge strane u oblivionu sa onakvim lvl scalingom daje totalnu nelinearnost...

callista
07-01-2008, 21:38
ali ako cemo po tome da ti naprimjer u mwu nekud ici jer si premalen lvl to znaci igra i nije toliko nelinearna, jer ti nemozes gdje zelis, ti smijes ali nemozes... znaci da je mw linearan dok s druge strane u oblivionu sa onakvim lvl scalingom daje totalnu nelinearnost...
ili si se ti zbunio ili si se ti totalno zbunio :? :shock:

Lord Jambrek
07-01-2008, 21:48
ja sam prvi put idio vil o visp kada sam rješavao quest za Azuru, prvi put kada sam prelazio igru dosta sam rano krenuo u glavni quest

Za razliku od Morrowinda, u kojem na main quest trebaš krenuti jedino ako si 10+ level, u Oblivionu Main quest je lagan i dok si 10- level

to je zato što postoji leveling sistem u oblivionu, neprijatelji postaju jači kako ti postaješ jači, a to je po meni glupo

sijećam se jednom kad sam gore na nekom otočju, kada sam igrao morrowind naletio na hrpu orcova u orkish armoru, sa moćnim mačevima

ja sam tad bio negdje oko 5 levela

neću vam ni govoriti kako su me ownali

Upravo to, sjećam se kako sam poludio dok sam klao Umbru, 2h mi je trebalo da ga ubijem ,spizdio oko 200 strijela, magija i scrollova i ostalih stvari, mislim da sam bio lvl4, a ubio sam ga tak da sam stajao tam na onim stijenama i majmun nije mogao do gore.

Što mi je najmutavije u Oblivionu? Pa recimo da sam u Morrowindu skupljao Daedric Armor mnogo dugo, u OB kad dođeš do 30lvl-a onda SVAKI BANDIT ima Daedric Armor :o

U ob mi je mutavo što nemrem nosit neke enchantane hlače+armor nego mogu samo birat komplete, nema više posebno pauldroni i te pizdarije i nemrem robe navuć na armor, mislim WTF?

Rang€r
07-01-2008, 21:52
ali ako cemo po tome da ti naprimjer u mwu nekud ici jer si premalen lvl to znaci igra i nije toliko nelinearna, jer ti nemozes gdje zelis, ti smijes ali nemozes... znaci da je mw linearan dok s druge strane u oblivionu sa onakvim lvl scalingom daje totalnu nelinearnost...
ili si se ti zbunio ili si se ti totalno zbunio :? :shock:

evo edito sam post

Samael
07-01-2008, 22:04
Što mi je najmutavije u Oblivionu? Pa recimo da sam u Morrowindu skupljao Daedric Armor mnogo dugo, u OB kad dođeš do 30lvl-a onda SVAKI BANDIT ima Daedric Armor :o

U ob mi je mutavo što nemrem nosit neke enchantane hlače+armor nego mogu samo birat komplete, nema više posebno pauldroni i te pizdarije i nemrem robe navuć na armor, mislim WTF?

I meni se gadi što su izbacili pauldrone i zasebne rukavice.
Vezano za Daedric armor; tu ću citirati jednu osobu sa foruma:

...Daedric armor je oduvijek bio poseban artefakt u svijetu Tamriela. Za njega je karakteristično da je užasno rijedak i užasno vrijedan. Nose ga samo badass likovi, za koje treba vještine da ih se ubije...

Okej, citat nije sto posto točan, no naziremo poantu. Govorimo o tome da Oblivion vrijeđa nešto tako važno Elder Scrolls sagi, jer svetogrđe je Daedric armor davati nekome tko pada od jednog udarca mačem, i još ako je bandit. Kad su banditi zaslužili nositi daedric armore???

I tu dolazimo do pravog zadatka Mythic dawna i Mehrunes Dagona.


Zapravo se cijeli main quest odvija oko toga da je Mehrunes Dagona i ostale Daedre raspizdilo to što banditi i ostali ološ nosi Daedric armore, pa je odlučilo invejdati Cyrodiil da isprave nepravdu.

8)

Rang€r
07-01-2008, 23:32
to oces ti ici izbjegavat njih ili neces ovisi ti o klasi i skillu, ako si krhak a sneak ti dobar proci ces neprimjecen, a ako te naravno uhvate proci ces mrtav, dok neki uber pwner warrior sa mnogo hpa i mnogo jakim armorom, ali je glasan i sneak mu je slab, biti ce vrlo vjerojatno opažen ali ce imati vecu sansu da nekoga ubije, to sam i sam iskusio kao sto reko isao bezze u cave i razbili me ko picku jer imam nekih 30 hpa, al glano je u tome sto trebas ubit neprijatelja prije nego sto dode do tebe...

ja sam u mw-u igrao isto ko u ob-u i nema mi razlike gdje god dam uhvate tesko cu pobjec no posto sam mw igro manje tu cesce izvucem gori kraj...

sto se tice deadric armora, nemres ga u obu naci dok ne predes ~14lvl tesko...

Da_killah
07-01-2008, 23:55
a tako je teško doći do tog 14. levela, ako ćemo tako, u morrowindu na drenovoj plantaži ako se ne varam možeš već na prvom levelu doći do daedric armora, ali kako otići s njim a da ostaneš živ bez šifri? (skoro) nemoguće...

mravojed20
08-01-2008, 00:23
Iskoristiš Divine Intervention scroll odmah nakon što drpiš šta ti treba. :D

callista
08-01-2008, 09:25
Iskoristiš Divine Intervention scroll odmah nakon što drpiš šta ti treba. :D
da... ako ukradeš neki dwemer artifact, ostade ti bounty od xx tisuća golda... pa si ti misli naravno, govorimo o mw.

Da_killah
08-01-2008, 10:05
Iskoristiš Divine Intervention scroll odmah nakon što drpiš šta ti treba. :D

ako se ne varam daedric armor je na orvasu drenu(valda), a to je već malo teže :D

Rang€r
08-01-2008, 16:06
prvi put kad sam igro mw nakro sam se pun qurac dwemerskih artefkta, u nekom dwemerskom ruinu juzno od gradica na sjeveru otocja neznam tocno ime neko zajebano je fel myr il tak neki qurac...

uglavnom uso bi u ruin i sljedio hodnik do lika koji stoji za stolom, i tamo je sjedio nis drugo :) al kad bi pokusao uzet bilokoji artefakt ljepo bi me uspokoio jednim udarcem :) stoga sam prvo iskorstio svoje sneak umjece pa drpio sve izvan njegova oka, a zatim sa quicksavea i ubijo lika :D mda ni sam enznam kak sam to napravio i nakrjau sve pokro i prodo :))...

SkunK
08-01-2008, 16:13
Bas si picka

callista
08-01-2008, 16:51
Iskoristiš Divine Intervention scroll odmah nakon što drpiš šta ti treba. :D

ako se ne varam daedric armor je na orvasu drenu(valda), a to je već malo teže :D
nažalost, varaš se.
i otišli smo u offttopic... pričamo o morrowindu. :)

Samael
08-01-2008, 17:08
shrot, kriva temaS:rotfl:

Outmind
08-01-2008, 19:42
Može li mi netko objasniti kako brzo i efektivno ubit wisp? Bacam spellovee na njega i mlatim ga ko blesav ali ima pun k... hitpointsa, jel ima neka caka ili tak neš?

SkunK
08-01-2008, 21:06
Nema cake, ali moras pazit na ove stvari :

will-o-wisp nije neka mrcina, samo je annoying do bola - attack oduzima health i pridodaje ga svojem cini mi se.

Ali najvaznije je od toga da ga mlatis necim magicnim, znaci recimo neki mac s magicnim svojstvima ( +15 fire attack ili tako nesto ).
Pokosis ga 2-3 puta s takvim macem, pa malo izbjegavas i onda opet.
gl

Outmind
08-01-2008, 21:25
skužio sam u čemu je fora. Cijelovrijeme sam imao ring of nighteye pa nisam primijetio kada počne bacat spellove (zacrveni se). U trenutku kad počne bacat spell treba se odmaknut i onda će uz malo sreće pasti relativno brzo.

Snake
01-03-2008, 18:39
jel ima tko od vas problema s 1.2 patchom, ja kad updejtam igra mi na trenutke trza a ne bi trebala. u readme sam pročitao da patch donosi "improved LOD enviroment" tako nešto pa me zanima jel ima neka kvaka u tome

cropir
01-03-2008, 18:42
inace, duhovi i wispovi, te tome slicne stvarcice su jako slabe na Shock damage. isto kao sta vampiri ne podnose fire, a deadre frost. ;)

Colordude
20-05-2008, 18:56
ja sa 256 grafom gigom rama i2.0 amd procom vrtim na najjačoj bez problema

Joe_Strummer
20-05-2008, 20:28
ja sa 256 grafom gigom rama i2.0 amd procom vrtim na najjačoj bez problema

Ma bravo. E još da mercedesa imaš bio bi glavni šerif na sajtu.

Plexihack
22-05-2008, 09:25
ja sa 256 grafom gigom rama i2.0 amd procom vrtim na najjačoj bez problema

A šta ću tek onda ja sa 8800GT,6400+ i 2 gige rama?



Niti neću igrat...

jux
30-06-2008, 15:59
igra je do boli dobra okolina kao da je igra napravljena u 2008 fenomenalno :bravo:

CrIsIs FuN
29-07-2008, 16:43
mozete li mi reci oce li mi biti ugodno igrati oblivion sa ati 9600 pro 1 giga ddr1 rama i intel celeron 2.4 ghz na medium/high settings

Wishmaster
29-07-2008, 17:01
rezoluciju na 800:600 isključiš sjene u vudri Miško...malo ti bu v šumi cukalo ali ne preveč...

McPingvin_v2.0
29-07-2008, 17:01
:))))))))))))))))))))))))))))))))))

Neće. ali na najnižim postavkama bi moglo :D

Hellboy
29-07-2008, 17:04
hoće...sa Oldblivionom postavi detalje na full...bez njega...well...sretno...

Arbiter of Change
29-07-2008, 17:11
mozete li mi reci oce li mi biti ugodno igrati oblivion sa ati 9600 pro 1 giga ddr1 rama i intel celeron 2.4 ghz na medium/high settings
Ako imaš ATI Tray, a trebao bi, možeš tamo namjestiti postavke na autobalance za malo FPS boost i, iz nekog razloga, Ati Radeon 9600 dobija više FPS-a kad je AA upaljen u Oblivionu (sam probao).

Hellboy
30-07-2008, 09:41
radeon 9600 + FSAA u oblivionu? :o ne bi li rezultat trebao biti otapanje reaktora? imaj na umu minimalne zahtjeve za oblivion:

* a 'how to run into runescape and kill everything manual

* 1,000 GhZ Quadruple Core Processing Unit with Hyper-Speed Threading x 10 (Amd 50,000 or

Pentium 400)

* Benjamin Franklin's skeleton.

* The car from nightrider. Alternatively, a souped version of the batmobile or the De Lorean DMC-12 will suffice

* 5,000 Gigabytes of SDDR-RAM, with a math cache of 1,000 Gigabytes

* 1,000 Exabytes of Hard Drive Space, with a secondary harddrive of at least 500,000 Gigabytes

* The Blood of a Virgin.

* The Stuffed Elephant in the Claw Machine. Two are recommended.

* The moustache of Adolf Hitler.

* Oprah Winfrey's tears.
* Liquid Hydrogen Cooling Unit, with a massive 10 foot fan spinning at 10,000 RPMs.

* 128 Gigabyte graphics card

* The Veil of Veronica

* Perpetual Motion

* The Wardrobe From The Lion The Witch And The Wardrobe

* 150lbs Of Skooma

* The Millenium Falcon

* Jared's Weight Loss Plan

* Davey Jone's Locker

* The Right Arm Of Exodia

* The Pick Of Destiny

* Direct X 3000, version 51 or higher.

* An IT specialist friend.

* A video card clocking at 6,000,000,000 Mhz, with 250,000,000 Megabytes of RAM, along with dual liquid hydrogen cooling system. *The video card must be compatible with the PCI-e-ultra-x2 slot.

* A sound system capable of generating 1,000 decibels ranging from -1000 to 1,000,000 Hertz.

* Cold Fusion, Wormholes and 3.1419 owls with a side of lemming.

* Immortality

* Moebius' soul in a BLACK soul gem; Sunder, Keening and the amulet of Fortify RAM

* Criss Angel or David Blaine

* Two cows.

* Several arcane necromancers to set it up and fuel the black enegies such a behemoth will need.

Arbiter of Change
30-07-2008, 09:45
Nisam do sada još bio čuo za prefix exa. :D
Ne, onaj AA koji možeš u samom Oblivionu namjestiti (moj je sa Radeonkom bio uvijek na 2x i bolje je išlo).

cenobyte
30-07-2008, 10:13
* Oprah Winfrey's tears.

Zar nije suze od Chucka Norrisa?

McPingvin_v2.0
30-07-2008, 10:31
* The Pick Of Destiny

:)))))))))))))))))

Nodakim
31-07-2008, 00:44
* Oprah Winfrey's tears.

Zar nije suze od Chucka Norrisa?



chuck norris ne plače

LorlonWarrior
24-08-2008, 17:31
Oblivion je carska igra...
A jel zna neko dal će izlazit novi Elder Scrollsi?

Plexihack
24-08-2008, 19:52
Oblivion je carska igra...
A jel zna neko dal će izlazit novi Elder Scrollsi?

1.Ne nije...
2.Ne nezna...

LorlonWarrior
27-08-2008, 01:04
Ja znam da sam je prešo 4 puta i da je prejebena igra. Peace :D

Plexihack
27-08-2008, 10:31
Ja znam da sam je prešo 4 putaSi da je prejebena igra. Peace :D

A jel?
A zašto mislim da nijedna osoba nije dosad prešla Daggerfall i Morrowind u potpunosti?
Mislim,takve igre se nebi trebale prijeći jer ne postoji način za to...

LorlonWarrior
27-08-2008, 16:13
Ja znam da sam je prešo 4 putaSi da je prejebena igra. Peace :D

A jel?
A zašto mislim da nijedna osoba nije dosad prešla Daggerfall i Morrowind u potpunosti?
Mislim,takve igre se nebi trebale prijeći jer ne postoji način za to...

Ajde, budi pametan... :D

Svaki od tih Obliviona, Morrovinda i Elder Scrollsa ima u igri glavni Quest koji dobiješ na početku igre i ako ga pratiš kroz cijelu igru, on te dovede do samog kraja igre. U Morrowindu postaneš Nereverinac, i ubiješ Dagoth Ura, u Oblivionu je to da odeš i ubiješ Menharus Dagona u Imperial City. To se smatra da si prešo igru ako nisi znao budući da je to tzv Oblivion End Scene ili Morrowind End Scene ako pogledaš malo po netu.

A i da te pitam, jel se San Andreas isto tako ne može preći? Joj daj molim te...

I ako uspiješ preći sve questove sa strane na Oblivionu ko ja, onda mi se javi, a nemoj me tu pokušavati napraviti noobom. Jedino nisam prešo Shivering Isles due to problems sa lošom pilom koja nije mogla pokrenuti Shiverning Isles uopće.
Ajde peace

Arbiter of Change
27-08-2008, 16:45
Izgleda da imaš pogrešan pristup prema sandbox igrama - tamo često nije važno odredište, nego ono što možeš raditi za vrijeme prijeđenog puta (svaki maloumnik može završiti mainquest za manje od 10 sati, ali će ipak trebati ulaštiti one zahrđale sive stanice kako bi shvatio tko/što je istinski Mankar ili implikacije, tj. slijed događaja koje su navele Dagoth Ura da napravi što je napravio).

LorlonWarrior
27-08-2008, 17:24
Eh vjeruj mi, načito sam se ja knjiga u igri u Morrowindu i znam ja doro povijest Tamriela...
Nisam ja onaj tip koji igra samo da bi igro igru. Ja kad igram, onda čitam sve što karakteri kažu i čitam te knjige i "IGRAM" igru... A ne ko oni koji odu pa bezveze trče okolo po mapi

Hellboy
27-08-2008, 19:19
Morrowind se živi, ne igra...oblivion se igra...kao i flash igre na miniclipu...one su čak i zahtjevnije...

Plexihack
28-08-2008, 10:50
Morrowind se živi, ne igra...oblivion se igra...kao i flash igre na miniclipu...one su čak i zahtjevnije...

Mentalno,ne hardverski :D

Oblivion je lako igrati,crvena strelica pokazuje sve.
Nitko nebi igrao Morrowind da imaju crvenu strelicu iznad bijelog guara.

LorlonWarrior
28-08-2008, 13:42
Slažem se. Oblivion bi bio puno zanimljiviji da nema te strelice što ti pokazuje di trebaš ići. Morrowind je bolji što se toga tiče

Rang€r
18-10-2008, 17:42
Morrowind se živi, ne igra...oblivion se igra...kao i flash igre na miniclipu...one su čak i zahtjevnije...

Mentalno,ne hardverski :D

Oblivion je lako igrati,crvena strelica pokazuje sve.
Nitko nebi igrao Morrowind da imaju crvenu strelicu iznad bijelog guara.

pa jbt nemoj ju gledat...

a i može se isključit u opsima ja mislim... ak nemože ziher postoji neki nevjerojatno teški mod koji dodaje tu opciju...

morrowind se živi? ti nisi normalan... bez uvrede

Bartuc
18-10-2008, 17:49
Pošto nemam Vampire doma, vjerojatno bum ponovno pokušao odigrati Oblivion. Zadnji put mi je dosadio nakon izlaska iz kanalizacije i ulaska u IC. Igra mi se full igra, ali me isti čas odbiju ljušture od NPC-a.

Budem još razmislio...

Rang€r
18-10-2008, 18:36
gle za početak nemoj ič u IC :) ja nejdem u njeg sve dok netrebam il dok ne zaželim uč u thieves guild :D

na početku je najbolje ič po divljini lovit jelene i divit se okolini :D

ti jeleni su pametniji neg svi ostali NPCijevi, pobjegnu od tebe prije neg što ih ugledaš :D

Bartuc
18-10-2008, 21:58
ti jeleni su pametniji neg svi ostali NPCijevi, pobjegnu od tebe prije neg što ih ugledaš :D

Pa normalno kada si ne znaš napraviti privlačnog i karizmatičnog lika.

Evo, još razbijam glavu što instalirati na friško instalirani OS... Budem si napravio listu igri koje mi se igra i odabrao jednu. Oblivion je za sada na vrhu :D

LorlonWarrior
18-10-2008, 22:31
Pošto nemam Vampire doma, vjerojatno bum ponovno pokušao odigrati Oblivion. Zadnji put mi je dosadio nakon izlaska iz kanalizacije i ulaska u IC. Igra mi se full igra, ali me isti čas odbiju ljušture od NPC-a.

Budem još razmislio...

Ja sad kad si kupim novu konfu idem obavezno igrati Oblivion i budem puknio sve dodadtke (Shiverin Isles i Knoght's of the Nine mislim). Jednostavno obožavam tu igru :cry:

Cthulhu
18-10-2008, 23:10
Pošto nemam Vampire doma, vjerojatno bum ponovno pokušao odigrati Oblivion. Zadnji put mi je dosadio nakon izlaska iz kanalizacije i ulaska u IC. Igra mi se full igra, ali me isti čas odbiju ljušture od NPC-a.

Budem još razmislio...

Vampire je neusporedivo bolji i atmosferičniji od obliviona,barem meni...
potraži ga još malo,nećeš požaliti...

Bartuc
18-10-2008, 23:38
Budem se raspitao tokom tjedna gdje mi je igra.

@LorlonWarrior, normalno da idu svi modovi gore :D Imam sve službene modove i još (bubam pošto se ne sjećam) 20+ unofficial modova koji poboljšavaju sve, od grafike, optimizacije pa sve do gameplaya.

Nabrijan sam, sutra (danas, fak već je 20 do 1) je dan D, dan odluke :P

cropir
20-10-2008, 21:51
roleplayay? igraj se da si lovac/druid/vitez/pijanac/michael jackson i uživi se u svog lika, obuci ga, uredi ga, skini modove koji ti pomažu u RP-anju...

jako koristan link: http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Roleplaying

Bartuc
20-10-2008, 23:38
Započeo sam igru. Imam ovakvu likicu...

Name:SAmalia
Race:SMystic Elf
Class:SArcane Assassin
Primary Attributes:SAgility & Endurance
BirthSign:SThe Thief
Major Skills:SLight Armor, Blade, Marksman, Sneak, Block, Alchemy, Illusion


Fenomenalan lik :pray: Budem okinuo par SS-ova ovih dana pa postam u onu temu o Characterima. Nisam nigdje fulao, drito perfektan lik, bar po mom ukusu.

Kaj vi kažete?

LorlonWarrior
21-10-2008, 14:32
Započeo sam igru. Imam ovakvu likicu...
Race: Mystic Elf
Kaj vi kažete?

Tu me malo buniš... Jel ne postoje samo "Dark" i "High" (napušeni) elfovi?

Btw neku lopužu si pravio? :rotfl:

Moja klasa je bila uvijek Custom Battlemage sa napušenim elfom :D

cropir
21-10-2008, 15:40
valjda si je skinuo mod koji dodaje tu neku mystic elf rasu. Bartuc ima oko 666 mb modova ak se ne varam. :D

Hellboy
21-10-2008, 19:04
Započeo sam igru. Imam ovakvu likicu...

Name:SAmalia
Race:SMystic Elf
Class:SArcane Assassin
Primary Attributes:SAgility & Endurance
BirthSign:SThe Thief
Major Skills:SLight Armor, Blade, Marksman, Sneak, Block, Alchemy, Illusion


Fenomenalan lik :pray: Budem okinuo par SS-ova ovih dana pa postam u onu temu o Characterima. Nisam nigdje fulao, drito perfektan lik, bar po mom ukusu.

Kaj vi kažete?
nikad nisam volio assassin klase...čak ni mog roga u wow-u ne volim previše pa stoji... složi si teško oklopljenog battlemagea... :D kickass klasa u svakoj igri

LorlonWarrior
21-10-2008, 20:34
valjda si je skinuo mod koji dodaje tu neku mystic elf rasu. Bartuc ima oko 666 mb modova ak se ne varam. :D

A dobro je onda jer sam već mislio da je pomješo Oblivion s Yu gi Oh-om...
http://www.geocities.com/yugispyramid/mysticalelf.jpeg

Bartuc
21-10-2008, 20:49
Mystic Elf rasa dolazi sa "Elves of Lineage II" modom. Pre dobra rasa :pray:

@Hellboy, u Oblivionu ti je stealth klasa najjača zbog ludih sneak bonusa. Jednostavno joj nema ravne.

@Cropir, drito 666MB :D

LorlonWarrior
21-10-2008, 20:57
@Hellboy, u Oblivionu ti je stealth klasa najjača zbog ludih sneak bonusa. Jednostavno joj nema ravne.


Istina :D
x 3 Damage Bonus

Ja sam imo mog suctom Battlemagea, bio je na 49 lvl, imo više manje sve glavne skillz 100, mislim samo da jedan nije. Imo sve magije 100 osim Mysticism jer je imo mislim 20 a nisam mogo naći ni jednu magiju koja traži 20 ili manje pa nisam mogo bildat skill zamisli :?

Ugl imo negdje oko 450 HP, oko 500 i neš sitno mane, imo neke bolesne magije, nevidljivost (ne Chameleon!) nekih po minute, paraliza 7 sekundi... Bio glavni u Mage Guildu, glavni u areni, bio glavni svagdje osim u Dark Brotherhood (repurtacija), lopovima i Figterima... Imo neki :pray: stvari koje su mi davale 60% Magic Resist i 50% Reflect Magic... Ma ugl da ne spamam sad tu xD

Arbiter of Change
21-10-2008, 21:06
... smrdi na I-WIN tehniku. :P

LorlonWarrior
21-10-2008, 21:11
... smrdi na I-WIN tehniku. :P

A čuj :D

Da ti imaš komp od 512 rama i grafu ATI Radeon 9600 pro i postigneš takve rezultate, i ti bi isto reagiro :D

Kužiš igro sam igru na very low na CCA 6 FPS kad su na ekranu bili 3 ili više likova... :(

Arbiter of Change
21-10-2008, 21:18
Shvaćam, i ja sam jedno vrijeme igrao na praktički identičnoj konfiguraciji + Old Oblivion. :)

Ali razlog zbog kojeg ne volim igrati kao Stealth klasa u Oblivionu je taj što je stvarno prelagano s njima igrati jer, ako igraš pametno, sve neprijatelje možeš doslovno skinuti od prve zbog kritikale. Čista magija mi nikad nije ležala (jer nikako da osmisle nekakav dinamičan sistem oko bacanja, a ne onaj 1-shot princip), tako da mi je čista prsa-o-prsa (pomogućnosti sa Nordskim ženama... khm, da) bila najbolji pristup... nakon što popravim komičnu fiziku.

LorlonWarrior
21-10-2008, 21:26
Shvaćam, i ja sam jedno vrijeme igrao na praktički identičnoj konfiguraciji + Old Oblivion. :)

Ali razlog zbog kojeg ne volim igrati kao Stealth klasa u Oblivionu je taj što je stvarno prelagano s njima igrati jer, ako igraš pametno, sve neprijatelje možeš doslovno skinuti od prve zbog kritikale. Čista magija mi nikad nije ležala (jer nikako da osmisle nekakav dinamičan sistem oko bacanja, a ne onaj 1-shot princip), tako da mi je čista prsa-o-prsa (pomogućnosti sa Nordskim ženama... khm, da) bila najbolji pristup... nakon što popravim komičnu fiziku.

Nordske žene :pray:

Haha pa baš kao što kažeš "Čista magija mi nikad nije ležala", zato ja koristim 50:50 i vjeruj mi - ako znaš šta radiš, mislim da je to najbolja kombinacija :D

Nisi nešto pretjerano 1 on 1 jak (jedno 75% neke mrcine) i nije ti magija neš prebolesna (isto 75% nekog loodog Wizarda) ali kad se to zbroji, to je ipak 150% VS 100% tako da ipak mislim da kombinacija pobjeđuje :thumbs2:

Arbiter of Change
21-10-2008, 21:36
Da, ali ne mogu se otresti osjećaja da je magija oduvijek bila "nerfana" u TES igrama, posebno u Morrowindu, jer je jednostavno bila nepraktična za izravnu borbu, nešto što je posebno naglašeno u Oblivionu koji je kao uveo magiju pod nekakav lako pristupačan sistem, ali opet kao nešto sekundarno (u Morrowindu si MOGAO igrati kao čisti magic-user i mogao si biti u "magic modu").

Konkretno što ja koristim od magija obično ispadne Restoration (za lječenje kad mi se ne potežu svi teško napitci), Illusion (to i marksman = WIN) i eventualno Mysticism (za lako bogaćenje i transport, bar u MW-u.. ili kad se furam na nekog mistika).

Bartuc
21-10-2008, 23:37
Da, nemaš neke koristi od magija kao sredstvo ubijanja. I u Morrowindu i u Oblivionu ti magije samo služe kao dobri boost spellovi. Znači čisto pasivne magije koje ti pomažu da budeš bolji borac. A pošto se Mage klasa oslanja drito na Destruction školu, onda vidiš da je totalno bedasto u TES-u igrati magea pošto je baš Destruction škola katastrofalna.

LorlonWarrior
21-10-2008, 23:45
Da, nemaš neke koristi od magija kao sredstvo ubijanja. I u Morrowindu i u Oblivionu ti magije samo služe kao dobri boost spellovi. Znači čisto pasivne magije koje ti pomažu da budeš bolji borac. A pošto se Mage klasa oslanja drito na Destruction školu, onda vidiš da je totalno bedasto u TES-u igrati magea pošto je baš Destruction škola katastrofalna.

Pa o tome ja pričam :D
Zato kažem da valja baratati s magijom, ali isto tako znati i nešto o maču ne? :D

Bartuc
21-10-2008, 23:48
Zato bum ja koristio Illusion kao pomoć za svoju Assassinicu :P Jebenica :D

Hellboy
22-10-2008, 08:55
zato i postoji battlemage klasa...za razliku od standardnog magea koji je squishy (wow izraz, guglajte), battlemage je poput paladina...samo što je ofenzivna klasa...ima teški oklop, 2h mač ali borbu otvara nekim sumanutim spellom...na primjer:
vidiš trola, spičiš ga fireballom po pol čela i kad se zaleti na tebe nabiješ na mačem tamo gdje je par sekundi prije doletio gore spomenuti fireball...stealth klase nemaju smisla...nigdje... (osim možda u thiefu)...kako se možeš skrivati nekome pred očima...stojiš pred tipom u stealthu i on te ne vidi dok mu ne dođeš iza leđa i razguziš ga nekim uber brzim otrovanim oružjem...bljah...

Bartuc
22-10-2008, 12:54
Mda, Hellboyu bi trebali rank prebaciti sa "njubina wannabe" na "njubina" :D

Osobno mi se više sviđa ideja Paladina nego BattleMagea. Nekako su mi zanimljivije boost magije i magije healanja. Znači lik sa teškim oklopom, teškim mačem i spellovima koji od tebe rade još 2-3x boljeg melee fajtera. Bolje to nego da baciš čik (fireball) na frajera pa te razguzi kada ti se približi zato kaj nemaš niti dobar spell da ga kokneš, a bome i nisi neki fajter pošto se moraš previše orjentirati na magiju da bi ona imala smisla.

:P


Arcane Assassin FTW :P

Arbiter of Change
22-10-2008, 13:37
Još samo nađi onaj jedan mod koji uvodi knjige što vise na lancu o pojasu (ono, Paladin ili Warrior Priest style) i onda imaš pravi Paladin look.
Arcane Assassin... nisi mogao biti originalniji? :P

Bartuc
22-10-2008, 14:49
Ajde da čujem tebe kako bi nazvao Assassin klasu koja koristi ponešto magije (arcane)!? :D

Baš me zanima... :P

Silver_Wolf
22-10-2008, 14:58
Ja igram kao sa warrior ili paladin, a od magija koristim samo restoration i par drugih spellova.

Hellboy
22-10-2008, 16:14
Mda, Hellboyu bi trebali rank prebaciti sa "njubina wannabe" na "njubina" :D

Osobno mi se više sviđa ideja Paladina nego BattleMagea. Nekako su mi zanimljivije boost magije i magije healanja. Znači lik sa teškim oklopom, teškim mačem i spellovima koji od tebe rade još 2-3x boljeg melee fajtera. Bolje to nego da baciš čik (fireball) na frajera pa te razguzi kada ti se približi zato kaj nemaš niti dobar spell da ga kokneš, a bome i nisi neki fajter pošto se moraš previše orjentirati na magiju da bi ona imala smisla.

:P


Arcane Assassin FTW :P
Paladin je defenzivna klasa...koristi spellove za healanje i eventualno za boost napada, ali je u globalu tenk koji ide na izdržljivost...battlemage je tenk koji koristi ofenzivne spellove samo na daljinu...u bliskoj borbi koristi svoj teški oklop i mrcinu od mača...znači nije mekan kao obični mage, ali nije ni tupav u borbi na daljinu kao warriori...doduše, nije baš ni profinjen kao stealth abuseri, ali opet, kome treba stealth kad imaš pola tone oklopa na sebi i izgledaš kao oklopnjak... battlemage je silno zabavan kad ga skužiš...još samo da mi je nabaviti nekakvu rasu za Morrowind koja bi po veličini odgovarala Draeneima... :D

Bartuc
22-10-2008, 16:34
Da, zvuči zanimljivo taj Battle Mage. Mogao bi jednog dana odigrati i sa takvom klasom igru. Inače sam veliki fan magije i kud bolje nego kada još možeš i mačem napraviti nered. Samo šteta što u TES-u nije magija malo "epskija" :D Ali opet, može biti zabavno...

Sljedeći lik, kada pređem sa Arcane Assassinom ( :P ), biti će mi Arcane Warrior :rotfl:

Hellboy
22-10-2008, 16:39
arcane warrior je battlemage :D
ili paladin ako ideš na to da makljaža traje dulje po cijenu manje štete koju ćeš primiti...
oh, i obavezno si uzmi sauronov oklop za tog svog arcane warriora...nema strašnije pojave...osobito što uz njega dobiješ i mrcinski sauronov malj...

Arbiter of Change
22-10-2008, 16:40
@Bartuče, kradljivče D&D terminologije, što ću ja tebi smišljati nazive klasa? :P

@Hellboy, njet izvedivo jer bi to zahtjevalo uvođenje potpuno novih kostura u igru (iako ja mislim da bi neki scalani običan/beast model bio moguć, ako je beast rasa u pitanju)... i daj se makni od WoW koncepata kad pričaš o TESu, e. :) Arcane Warrior = Battlemage... hmm, finese prijevoda, ali po meni to nisu iste stvari: pretpostavio bi da je AW manje orijentiran na magiju (više kao pomoćno, nešto čime bi pojačavao oružja), a više na borbu, dok bi Battlemage bio netko tko je prošao vojnu obuku, tj. netko tko nije potrošio godine i godine na učenje grana magija, kako magijsku tako i onu borbe prsa-o-prsa.

... wth, zašto mi sad o tome raspravljamo? :)

LorlonWarrior
22-10-2008, 16:43
arcane warrior je battlemage :D
ili paladin ako ideš na to da makljaža traje dulje po cijenu manje štete koju ćeš primiti...
oh, i obavezno si uzmi sauronov oklop za tog svog arcane warriora...nema strašnije pojave...osobito što uz njega dobiješ i mrcinski sauronov malj...

Ja bi reko da Paladin i Battlemage nisu isto... Paladinove magije se više temelje na pomaganju samom sebi i drugima ("Noble"), tj Restoration School ili tu i tam Mysticism i Illusion dok Battlemage je ful nabrijan na fajt dok mu se u imenu nalazi "Battle". Za njega je Destruction glavno i onda sve druge magije koje ti pomažu raskomadati enemije

Hellboy
22-10-2008, 16:49
gargh...zato i rekoh ili u tom postu...onak, ili je battlemage, ili je paladin...
@arby like I said, taj njegov arcane warrior može biti ili paladin (čime bi radio manje melee štete i više bi se healao te bi time izdržao dulje u borbi), ili bi bio battlemage ako ide na ofenzivne spellove i melee makljažu uz primanje više štete (poput retribution paladina iz WoW-a :D)

Bartuc
22-10-2008, 17:17
@Hellboy, namjerno sam napisao Arcane Warrior da malo prcam AoC-a pošto je dignuo uzbunu na mog Arcane Assassina :D

@Hellboy (opet :D), ajde napravi jednog BattleMage-a za mene... samo ispuni polja kako misliš da je najbolje. Thx :friends:

Race:
Class:SBattleMage
Birthsign:
Main Attributes:
Main 7 skills:


EDIT: Može i Paladina ako ti se da :D

Race:
Class:SPaladin
Birthsign:
Main Attributes:
Main 7 skills:

LorlonWarrior
22-10-2008, 18:58
Race: High Elf
Class: BattleMage
Birthsign: Mage (1.5x mana)
Main Attributes: Strenght, Intelligence
Main 7 skills: Sword, Alchemy, Destruction, Restoration, Armorer (?), Acrobatics, Heavy Armor

Armorer (ono popravljanje stvari, nisam siguran jel naziv točan)
Treba jer High Elf sa Mage znakom ima jako veliku neotpornost na magiju... Znači nosit ćeš armore koji te štite od magije a to će neko trebat popravljat.

Nemoj se strogo orijentirati na skillove koje sam naveo kao 7 glavnih... Pošto imaš tone mane kao High Elf možeš koristiti sve škole magije. Stavio sam te dvije jer su po meni najvažnije. Acrobatics čisto da ne boudeš lame :P

Ugl ako sam neki naziv krivo napiso, sorre svima, ovo pišem na temelju sjećanja iz 2006. godine...

Bartuc
22-10-2008, 19:59
A joooj :( Pa kud Armorer i Acrobatics :( Armorer full dobro radi i kao minor skill, a athletics i acrobatics su najgluplji skillovi za uzeti pošto se čitavo vrijeme povećavaju i nemaš nikakvu kontrolu nad njima. A u minor sekciji su isti kao i u major sekciji.

Umjesto ta 2 bi stavio recimo Block i Conjuration ili neku školu koja pomaže u borbi. Ostalo mi zgleda OK.


Ali čekamo Hellboya, on je Master Battlemage pa valjda zna dobitnu kombinaciju :D

Arbiter of Change
22-10-2008, 20:11
Ah... opet ti sa svojom min/max spikom. :)

Race:SBreton (iako sam ljubitelj ekstremnih rasa kao Altmeri, sve slabosti na magiju su im oduvijek smetale) ŽENSKO
Class:SBattle Mage
Birthsign:SThe Warrior (dobro kako god pogledaš; ako igraš više kao magic user teško ćeš dobijati multiplayere na Endurance i Strength, a i ti bonusi su uvijek dobrodošli - kao Breton imaš dovoljne Magicke za biti solidan magic user)
Main Attributes:SIntelligence i Endurance/Willpower (Intelligence uvijek, a ovaj drugi opet o stilu)
Main 7 skills:SConjuration, Alteration, Mysticism/Destruction, Blade, Heavy/Light (ovisno o drugom atributu), Restoration, Alchemy

... wow, ovo je čudan build.

Bartuc
22-10-2008, 20:16
Juj kao poludim kad mi kažeš da sam min/max freak :D Nisam min/max freak :-x :D

Znači ti si stavio Armor i Blade + sve škole magije osim najbitnije (Destruction) :rotfl: Mislim da ne treba Alchemy ako imaš Restoration. Poisoni ti ne trebaju, a Healat se možeš Restoration školom, boostati sa Alteration školom. Tak da ubaciš Destruction školu umjesto alkemije i imaš brijem win kombinaciju.

EDIT:

OK, gotovo da sam siguran da nije bilo u tvom postu Destructiona pokraj Mysticisma kada sam počeo pisati post :D

Arbiter of Change
22-10-2008, 20:21
Poisoni ne trebaju? Alchemy ne treba ako imaš Restoration? Ovaj... si zaboravio pakao zvan OOO? :)

Ne znam, meni je Destruction obično služio samo za to da dovabim neprijatelja k meni i da se minionsi malo poigraju s njim, a kod važnijih borbi mi je većinom završio kao treće smetalo jer mi je bila šteta trošiti magicku na njega (osim ako sam ne složim neku uber smexy magiju, a to zahtjeva članstvo u MG-u), tj. tegliti hrpetinu potionsa sa sobom (još je OOO stroži po pitanju koliko ih možeš potegnuti). Je, kasnije sam shvatio previd oko Destruction i dodao ga kao alternativnu.

I da, normalno da je si min/maxer kad se uporno brineš (ali stvarno) valja li ili ne. :P
Oblivion je prelagan, kao i 90% next gen igara - što god da izabereš ne možeš fulati.

Bartuc
22-10-2008, 20:25
Šteta što poisoni imaju efekt na samo jedan udarac mačem. Da bar je izvedeno kao u Witcheru, da premažeš mač sa poisonom i da je otrovan sljedećih par sati. Onda bi Alkemija bila puno zanimljivija, ovako su pre mali bonusi da bi se isplatilo zajebavati njome.

OK za assassin klasu i to zbog RP elemenata. Ali za warrior/mage klasu je to bedasto.

Hellboy
22-10-2008, 21:12
sviđa mi se arbyjev lik...doduše ja bih ipak išao sa high elfom...iako imaju slabosti prema magiji, cijela rasa Bretona mi izgleda poput ljubitelja stražnjih dijelova koza i ovaca...dunno wai...

Bartuc
22-10-2008, 21:28
Lol :( Nećete vjerovati što mi se desilo :( Opet sam izgubio volju za igrom :cry: Pa poluditi ću, igra mi se full igra, ali kada je počnem igrati, onda izgubim volju!?!?

Arbiter of Change
22-10-2008, 22:29
Bartuče... nakon što smo Hell i ja morali pričati o vrhovnom zlu ti kažeš da je sve bilo uzalud? :)

Bartuc
22-10-2008, 22:58
Možda mi se vrati volja. Sada sam zauzet, sa jednom web stranicom sam gotov, sad bi trebao preći na drugu, pa mi to valjda ubija gušt pošto mi je samo CSS na pameti :(

Ali fakat mi se igra igra, samo se moram zalaufati :D

Hellboy
23-10-2008, 08:46
imaš sreće pa si ti ti...inače su rijetki oni zbog kojih bih pričao o toj truleži u neutralnom tonu... :D

Bartuc
23-10-2008, 12:01
imaš sreće pa si ti ti...inače su rijetki oni zbog kojih bih pričao o toj truleži u neutralnom tonu... :D

Uf, što se osjećam počašćeno :oops: :pray: :D


Bude se meni vratila volja, samo da odgonetnem kako ispraviti 6 errora u xhtml kodu tako da i on i CSS prolaze validaciju :(

Arbiter of Change
23-10-2008, 23:06
I? Se vratila želja? :)
Možda sam ja nešto lud, ali i ja sam u iskrenoj kušnji da probam opet Oblivion; armed and ready do zuba s modovima.

Bartuc
23-10-2008, 23:32
Nije još, ali mi je stranica 100% validna, tako da sam sada gotov sa time i sada napokon mogu resetirati mozak i pokšati ponovno sa igrom :D

Bartuc
24-10-2008, 09:44
Ovo mi je lagano vratilo hype za igrom :pray:

http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Artifacts


Čim vidim riječ artefakt, odmah mi se vrati volja :D

LorlonWarrior
24-10-2008, 13:36
Jao ja sam imo većinu tih Artifacts, pola njih sam dobio od Deadra Shirenova... Sjećam se da Goldbrand rula i Chillrend :thumbs2:
A Skeleton Key :pray:

Al ako se ne varam ja sam bio našo neku beskorisnu Elf kacigu koja je bila u ruševinama... Kad sam pogledo stats, pisalo je da sam našo artefakt... Pitam se ja sad tu WTF???

Arbiter of Change
24-10-2008, 21:24
Ima sentimentalnu vrijednost? :)

Bartuc
24-10-2008, 21:38
Skida mi se OOO v1.33 :( Tek je na 11% :(


Bolje je tom OOOu da mi boosta volju za igrom, picek je velik preko 400MB, a već sam skinuo OOO v1.3 koji je također preko 400MB :| Pošto nemrem naći Patch v1.32 koji se mora staviti prije v1.33, onda moram skinuti kompletni OOO sa implementiranim v1.33 patchom :-x

Aral
06-11-2008, 13:10
Nemogu vjerovat al od kad je igra izasla nisam je posteno igrao...jucer na netu nekak naletio na nju i rekao nista, idemo spanat, bit ce da je Fallout3 imao utjecaja ovdje. Nabacio i shivering isles i krenuo igrat...prekrasna igra!

Bartuc
06-11-2008, 13:47
Da, fenomenalna je kada je prvi puta zaigraš, ali ima strašno niski Replay Value i jednostavno mi se zgadi nakon prvih sat vremena kada je pokušam iznova zaigrati :( Dok Morrowind ne pati od te mane, on je uvijek zanimljiv za odigrati...

Silver_Wolf
06-11-2008, 14:28
Istina, a modovi koji dodaju nove zemlje i questove nikako da izađu.
Ne izlaze ni totalne konverzije... ne mogu dočekat Nehrim, a on je već skoro pa 2 god u razvoju

LorlonWarrior
10-11-2008, 10:52
Istina, a modovi koji dodaju nove zemlje i questove nikako da izađu.
Ne izlaze ni totalne konverzije... ne mogu dočekat Nehrim, a on je već skoro pa 2 god u razvoju

Ja ne mogu dočekat Oblivion 2 :D

Ma bacam sprd, ne mogu dočekat The Elder Scrolls V: Nešta ???

wavefunction
10-11-2008, 12:16
oblivion mi je narastao u ocima, jer preko njegova propasta se uzdigao novi fallout

Plexihack
10-11-2008, 19:45
Istina, a modovi koji dodaju nove zemlje i questove nikako da izađu.
Ne izlaze ni totalne konverzije... ne mogu dočekat Nehrim, a on je već skoro pa 2 god u razvoju

Ja ne mogu dočekat Oblivion 2 :D

Ma bacam sprd, ne mogu dočekat The Elder Scrolls V: Nešta ???

TES 5:Skyrim...
Kupljena su prava na ime Skyrim ;)

wavefunction
10-11-2008, 20:12
ocekivao sam od tes 5 dubinu likova iz morrowinda i zivost iz obliviona
to sam dobio u novom falloutu

Bartuc
10-11-2008, 20:24
ocekivao sam od tes 5 dubinu likova iz morrowindaSi zivost iz oblivionaSto sam dobio u novom falloutu


Hahaha, a jooooooj, hahaS:rotfl:

Joj boli, hahaha, nemogu više, hahahaS:rotfl: :rotfl:


Nego ozbiljno, spomenuo si dvije glavne stvari koje ruše kvalitetu Morrowinda i Obliviona :D

wavefunction
10-11-2008, 20:28
lololo, sta je lose u tome da mozes s likovima o svacemu pricat, kao u morrrowindu i kao u oblivionu da ljudi nesto rade, kao kradja kruha i primanje sake u glavu nakon toga?

Bartuc
10-11-2008, 20:37
Ma nemoj me krivo shvatiti, ali i u Morrowindu i u Oblivionu, NPC-evi nemaju dubine i života. Sve su to ljušture sa Copy/Paste dijalozima, samo im se Background mijenja. Ali sav daljnji razgovor je uvijek isti. Tako da ako si razgovarao sa jednime, kao da si razgovarao sa njih 200.

Dok Oblivion kao ima taj napredan Radiant AI, ali ako malo bolje pogledaš te NPC-e, skužiš da se kreču okolo potpuno bez svrhe i bez mozga. Svaki njihov encounter je strogo skriptiran mi se čini. Čim uđe u radius od 2 metra od drugog NPC-a, odmah kreće glupi razgovor koji se pre često ponavlja zato što ima pre malo tih razgovora osmišljenih.


Obje igre su fenomenalne, Morrowind je za klasu bolji, ali i dalje obje igre pate baš zbog ta 2 nedostakta koje si naveo. I ta 2 nedostatka su po meni najveći minusi. Mogu preći i preko leveling sistema u Oblivionu i preko lošeg AI-a protivnika u oba nastavka pa čak i preko katastrofalne fizike. To su mi manje bitne stvari u RPG-u. Ali nikako ne mogu preći preko najvažnije stvari, stvari koja je srž RPG-a, a to je prvenstveno dijalog koji mora biti na razini pošto je 70% RPG-a dijalog, 25% istraživanje i samo 5% borba.

wavefunction
10-11-2008, 20:42
ja ti nevolim dijaloge, vise volim djela, zato sam u fallout 3 tatin sin i lopov a sad cu postat ludjak za puskama(...)
a nije oblivion tema vrijedna da me mucis argumentima ajmo mi prijeci na fallout 3 temu

Bartuc
10-11-2008, 20:47
Ma ne mučim te ja :D

Samo kažem što je najslabija točka TES svijeta ako gledaš kroz oči čovjeka kojemu je RPG na prvome mjestu.

wavefunction
10-11-2008, 20:48
ok, aj odo ja programirat nesto ili nedaj boze uciti

Quiet Riot
10-11-2008, 23:13
70% RPG-a dijalog, 25% istraživanje i samo 5% borba.
Malo si pretjerao, to se zove point&click avantura :P
Prije bi za RPG bilo 40% borba, 40% istraživanje i 20 % dijalog, naravno po važnosti :wink:

Bartuc
10-11-2008, 23:22
Ma meni se sve čini da vi ne znate što je pravi RPG :D


Zezam, možda i jesam malo pretjerao, ali ovo kaj si ti rekao mi se ne sviđa pošto ti RPG mora nuditi mogućnost riješavanja questova na više načina putem dijaloga. Tako da bi rađe onda nešto ovako 50% dijalog, 30% istraživanje, 20% borba :P


Evo sada sam odigrao Bloodlines i u njemu je odokativno ovakva situacija -> Dijalog 70%, borba 20%, istraživanje 10%. Vrlo blizu savršenstva :D Da je svijet malo otvoreniji i da imaš više istraživanja tajnih i mističnih lokacija, onda bi bio drito fenomenalan :P

Arbiter of Change
10-11-2008, 23:34
TES nije nikada bio takav jer je borba integralni dio same igre (ono, je da imaš skillse tipa Speechcraft i Barter, ali koliku stvarno svrhu to ima van rijetkih situacija), a skoro dobri 90% vještina su borbene (dobro ajde, prijašnji nastavci nešto više non-combat, ali nema veze).

Ono šta ti opisuješ su zlatni dani RPG-a na PC... :(

Quiet Riot
10-11-2008, 23:39
@Bartuc
Dobro, to sad ovisi o igri, settingu i štatijaznam. Negdje ćeš naći bolji dijalog, negdje će dijalog štekati, ali će to popraviti odličan sustav borbe, heavy statistike i masa itema. Baš igram Wizardry 8, tu bi omjer bio 50% istraživanje, 40% posto borba, 10% dijalozi. Ali to funkcionira. I nije ništa manje RPG od Bloodlinesa, Baldura ili Morrowinda.

Bartuc
10-11-2008, 23:44
Ono šta ti opisuješ su zlatni dani RPG-a na PC... :(


E to te ja pitam :pray: Kako mi je žao što tako rijetko izlaze kvalitetni RPG-i. Po meni je to ultimativni žanr, neide bolje od RPG-a. A kaj imamo? Imamo svega par pravih RPG-a. Sva sreća da je Witcher izašao pošto je između Witchera i prvog starijeg pravog RPG-a ogromna i črna rupetina. Samo me šopaju sa maloumnim FPS-ima i NFS-ima :D


@Quiet Riot. Da, istina, ne postoj savršeni omjer. Ali evo recimo Witcher je strašno blizu. Ima stvarno fenomenalno razrađen dijalog, ogroman prostor kojega možeš istraživati te pregršt borbe. Ali niti on nije savršen. Ima pre malo unique itema, a do onih koje imaš u igri, pre lako se dođe. Mislim, na truplo usred močvare stave jedan od unique mačeva, a prvi najbolji poslje njega kupiš u selendri!? Tako da niti svemogući Witcher nije bez mane.

Arbiter of Change
10-11-2008, 23:50
Da stvarno je premalo RPG naslova ovih dana (pardon, KVALITETNIH naslova). Witcher je jedan od onih rijetkih RPG-ova koji me me baš potaknuo na igru, a ne da sam ga gotovo preko volje igrao (kao npr, Fallout 3). Nadajmo se, nadajmo (Dragon Age).

Iskreno, ja nemam problema sa Witcherom u tom pogledu jer sama igra očigledno nije dizajnirana sa takvom konceptom (ono, vidi da može nositi samo onoliko oružja koja možeš zakačiti za sebe), ali vjerojatno je više vezano uz činjenicu da nisam "dungeon crawler" po prirodi i phat loot mi je zadnja stvar u RPG naslovu. :)

Ali idemo mi malo u OT.

cropir
11-11-2008, 19:53
Ma nemoj me krivo shvatiti, ali i u Morrowindu i u Oblivionu, NPC-evi nemaju dubine i života. Sve su to ljušture sa Copy/Paste dijalozima, samo im se Background mijenja. Ali sav daljnji razgovor je uvijek isti. Tako da ako si razgovarao sa jednime, kao da si razgovarao sa njih 200.

Dok Oblivion kao ima taj napredan Radiant AI, ali ako malo bolje pogledaš te NPC-e, skužiš da se kreču okolo potpuno bez svrhe i bez mozga. Svaki njihov encounter je strogo skriptiran mi se čini. Čim uđe u radius od 2 metra od drugog NPC-a, odmah kreće glupi razgovor koji se pre često ponavlja zato što ima pre malo tih razgovora osmišljenih.


Obje igre su fenomenalne, Morrowind je za klasu bolji, ali i dalje obje igre pate baš zbog ta 2 nedostakta koje si naveo. I ta 2 nedostatka su po meni najveći minusi. Mogu preći i preko leveling sistema u Oblivionu i preko lošeg AI-a protivnika u oba nastavka pa čak i preko katastrofalne fizike. To su mi manje bitne stvari u RPG-u. Ali nikako ne mogu preći preko najvažnije stvari, stvari koja je srž RPG-a, a to je prvenstveno dijalog koji mora biti na razini pošto je 70% RPG-a dijalog, 25% istraživanje i samo 5% borba.

meni je prejebeno kad raidam neku spilju i pocne ono epska borba, spelovi lete, ljudi umiru, strelice se zabijaju u sve i mene ubiju i stave oružja u korice i nonšalantno pocnu pričat o tome kako su mud crabovi ružni. :D

pa moram reloadat. a baš bi nastavio slušat taj razgovor. :(

Sonic_Moronic
11-11-2008, 22:45
ocekivao sam od tes 5 dubinu likova iz morrowindaSi zivost iz oblivionaSto sam dobio u novom falloutu


Hahaha, a jooooooj, hahaS:rotfl:

Joj boli, hahaha, nemogu više, hahahaS:rotfl: :rotfl:

Nego ozbiljno, spomenuo si dvije glavne stvari koje ruše kvalitetu Morrowinda i Obliviona :D[\quote]
---------------------------------------------------------------------------------------------
(prokleti quote neće raditi)

Dubina likova... :rotfl:

Ono, određeni likovi imaju par dobrih komentara, ali svi će ti odgovoriti apsolutno isto kad klikneš na neku temu.

wavefunction
11-11-2008, 23:09
modovi sve rjesavaju

Sonic_Moronic
12-11-2008, 12:07
Igru se ocjenjuje kakva je u originalu.

Spoohy
16-11-2008, 01:00
Ma Oblivion owna, ništa bolje još nisan igrao, a igrao sam puno toga.

Hellboy
16-11-2008, 11:25
puno? oh, kužim, "igrao" si puno (čitaj: nedovoljno...ni blizu dovoljno...zasad sam igrao oblivion i hard truck serijal) igara...

Spoohy
16-11-2008, 14:54
Što nevalja na oblivionu?
Najbolji u svom žanru uz morrowind naravno.

Sonic_Moronic
16-11-2008, 15:20
Lol. :P

Hellboy
16-11-2008, 18:14
Što nevalja na oblivionu?
Najbolji u svom žanru uz morrowind naravno.
young padawan, much to learn you have...

Wishmaster
16-11-2008, 18:40
Što nevalja na oblivionu?
Najbolji u svom žanru uz morrowind naravno.

Ajde da je mislil na TES serijal, ali najbolji u žanru?(rpg)
...budimo realni ovdje ne pomaže niti da se braniš s tim da je to tvoje mišljenje jer Oblivion jednostavno ne može biti najbolji u žanru...
Jedino ako ga stavimo u nekakaf zamišljeni žanr (nazovimo ga nekim random imenom...recimo....."Sims"...) onda tvoja tvrdnja prolazi... :)

Spoohy
16-11-2008, 19:56
Recite, TheWitcher je bolji eli?
Barem se tako čini po broju stranica koje je napunija :shock:
Oh da zaboravija san da su cila hrvatska i svit zaluđeni wowon, ma di je oblivion za ove dvi...
Bože bože...

Arbiter of Change
16-11-2008, 20:00
Nema to veze sa Witcherom i WoW-om... jednostavno, Oblivion je inferiorna igra u usporedbi sa Morrowindom većinom iz razloga jer je maksimalno išao na ruku konzolašima što je dovelo do gomile problema (jedino je level scaling odluka koja je TOTALNO pogrešna, neovisno o igraćoj platformi). To ti je inače problem sa dobrim dijelom novih igara - ajmo ih poglupiti (ili "napravimo ih mainstream", kako to developeri vole reći) toliko da ih i budale znaju igrati, a najgore je što se to događa i RPG žanru, po mnogima najkompleksnijem.

Spoohy
16-11-2008, 20:17
Kužim ja to arbiter, znam ja to, slažem se i nigdi nisam napisao da je bolji od morrowinda.
Ovo što san ja reka nema veze sa objektivnošču, to je bilo moje mišljenje(valjda na to imam pravo) i što god vi rekli meni če oblivion biti nbr1.
Post je bio okrenut više prema zafrkanciji, sigurno nije bilo potrebe za ove gori posrde komentare i omalovažavanje bez argumenata, niti me poznajete niti čete me poznavati, amen aleluja.
Hvala.

Arbiter of Change
16-11-2008, 20:22
Ma nemoj ni ti mene krivo shvatiti, to je isto samo moje mišljenje. :)

Mislim da je najlogičnije kako ćemo nastavke uspoređivati posebno kad je, mene bar, Oblivion masivno razočarao nakon što sam prethodno odigrao Morrowind i bio oduševljen (premda su oba dva kod mene izazvala potpuno suprotne reakcije - MW na početku nisam mogao smisliti, a kasnije sam ga igrao jako dugo vremena, dok me je OB impresionirao na početku dok nisam shvatio koliko je plitak, ponavljajujući i općenito pojednostavljen u usporedbi sa prethodnikom).

Spoohy
16-11-2008, 20:36
Istina, MW je puno temeljitiji, Oblivion mi izgleda kao da je ciljao na to da dobije neke nove igrače(čitaj nabove željne super grafike i sl.),te u isto vrijeme da zadrži sve koji su sate provodili na morrowindu, mislin da je to glavna greška možda.
Moje mišljenje se ne mijenja i oblivion kapa do poda :pray:

Hellboy
17-11-2008, 11:08
oke...nek ti je oblivion zakon (glup izraz BTW), navedi mi zašto ti je oblivion zakon (još uvijek glup izraz)...

Spoohy
17-11-2008, 16:02
Zakon?
Nisan to nigdi vidia oprosti, ti ionako ne čitaš i ne uvažuješ tuđe mišljenje pa ti se nemam što dokazivati.
Tija bi da svi neigraju i nevolu ono što tebi ne paše, jbg, meni paše i to je moje mišljenje.
Moj zadnji odgovor tebi Pakleni dečko.
Sad više neću iznositi svoje mišljenje od straha da me ne opečeš svojim vručim provokacijama.
Postoji ti nešto što se zove život, digni pogled iz ekrana možda ga ugledaš.
Oblivion sad iden opet instalirati i igrati ponovo par miseci.
Hvala na pažnji. :friends:

Hellboy
17-11-2008, 18:46
Postoji ti nešto što se zove život, digni pogled iz ekrana možda ga ugledaš.
Oblivion sad iden opet instalirati i igrati ponovo par miseci.

WTFBBQOMGPWNT
selfown

samo sam te pitao zbog čega ti je oblivion :pray: ...tvoj odgovor je na razini, well, radiantAI-ja...

Sonic_Moronic
17-11-2008, 19:47
Hmm, dakle, ljudi koji igraju igre sa ultrashiny grafikom imaju život?

Ah, da, zato što je ultrashiny grafika sličnija životu, pa iz toga slijedi da igrači Obliviona imaju više iskustva u istome. Izvrsna logika.

Spoohy
17-11-2008, 19:55
Znači da igraču kojemu se oblivion sviđa nema se što srati i pametovati i govoriti mu da mu se nesmi sviđati.
Moja stvar zašto mi je dobra, dobra mi je jer uživan igrati TES eto zašto.
Svaka igra ima svojih mana.
A ti si s otin WTFOMGMPWNt i sl. samo potvrdia da su moje tvrdnje točne.
Uživajte u jebačkom wowu, witcheru, messiahi i ostalim ''pravim'' rpgovima.
Smoksić.

Hellboy
17-11-2008, 20:29
WoW - MMORPG...
The Witcher - RPG bolji od obliviona za nekoliko klasa...
Dark Messiah - hack'n'slash iz prvog lica...

rekao bih da nisi igrao dovoljno igara da možeš objektivno ocjeniti oblivion...

Bartuc
17-11-2008, 21:12
The Witcher - RPG bolji od obliviona za nekoliko klasa...


Da nisam više vidio da se Witcher spominje u istoj rečenici sa Oblivionom, JASNO :-x


Oblivion za sebe - 85/100
Witcher za sebe - 98/100


Oblivion pokraj Witchera - 12/100
Witcher pokraj Obliviona - 171/100


:D

Plexihack
17-11-2008, 21:53
Oke,spoohy,dosta,vrijeme za spavati,ajde u krevet!

Gledaj,TI I TVOJA generacija retarda,kojima je oblivion uber igra,a to zato jer mogu klati sve živo,a kojima je GTA:SA najbolja igra ikad,da,vi ADSL za kunu generacijo,svima vama bi trebao biti ZABRANJEN pristup internet forumima.Jednostavno,retardirani ste.Neznate šta znači igra,i potpuno vam je svejedno dali ima priču ili ne...ionako dijaloge preskačete,i igra se svodi na čisti masakr.Nagledao sam se previše tog smeća u životu,vi fakin wannabe gamer i "kul pa zato slušam tompsona i igram getea cijeli dan",vi trebate umrijeti.
Plinske komore,vješala,svejedno,nabolje u rovu u nekom ratu za svoju "voljenu domovinu"...ne zanima me...

Gledaj,ti nikad nećeš shvatit šta znači gamer...ti si rođen u doba kakvo je da je,suho doba gaminga,gdje dobri naslovi su ko kapi vode usred pustinje,te nikad nećeš shvati šta je jedan RPG,šta je MMO...jednostavno nećeš...

Ajde,odigraj Baldur Nights: Fallout of Planescape...molim te...i odi u najbliži konzum,pitaj ih dali imaju mozak...


YOU are the cancer which is killing Internet...YOU!

*note:ovaj post je posljedica današnje frustracije adsl za kunu generacijom,koje PC kupi u pevecu i onda deru po piratiji...nije baš ugodno kad ti klinac tvrdi da je san andreas bolji od morrowinda...*

*note2:evo,sestra mi je isto danas prešla main quest u oblivionu...a u gaming se kuži koliko pseto u kolače *subnote:NHF doggy* *

Arbiter of Change
17-11-2008, 22:22
Ovaj... nema potrebe za profiliranjem i vrijeđanjem, čovjek je samo rekao da voli Oblivion sa čime se većina nas ne slaže, kao što smo i rekli, ali naravno da ima čovjek pravo postati u temi (o Oblivionu, ni manje ni više) o tome koliko mu se sviđa. Ako se već protivimo onda to bar radimo protu-argumentima (iako je rekao da je njegovo mišljenje subjektivno, ali onda opet i naša su).

Otjerati ćete ga, a nije ni došao. :(

Plexihack
17-11-2008, 22:25
Actually,on je prvi profilirao sve nas kao no-lifere -.-'

Spoohy
17-11-2008, 23:57
Profilirao je na jednoga koji mu je bez razloga počea uvaljivat sarkastične komentare nebi da san neznan koji glupan koeficijenton inteligencije ekvivalentnim prosečnoj siječanjskoj temperaturi upa u njegov planet sa svojin prvin poston kojin niti san napisa što zlonamjerno niti išta, več sam samo pohvalio igricu koja se meni svida.
Puna je mana, ali meni je ok i takva.
Opet ponavljam, nitko me nepozna pa mu nije ni mjesto da mi sudi, barem ne bez kvalitetnih argumenata.
To se posebno odnosi na ovog poviš dobronamjernog koji mi je čak i SMRT poželia, eeeej, da zaslužujen smrt je volin igrati oblivion, katastrofa.
Kakav gta? Kakav thompson? Odkud ti te ideje bez da me pitas sto jos volim. Da me pitaš npr. što mislim o nekoj igrici i sl.
Hvala rijerkin normalnima, ali vidin da oden nisan dobrodošao pa ni nevidin razlog zašto bi osta.
Pogledajte svoje postove i zapitajte se je li ovo sve normalno?
Jeste li možda malo pretjerali ili i dalje mislite da zaslužujen umrijeti
Po(ZD)rav!

Bartuc
18-11-2008, 00:33
@Spoohy, ne daj se zezati. Nemoj suditi forum prema pojedincima koji nisu u stanju naći argument pa deru po psovkama i vrijeđanju. Kaj te briga što drugi misle, ako ti voliš Oblivion, super, nitko ti to nemre oduzeti. Isto tako ja mrzim Ron Perlmana i Hellboy filmove u kojima ima glavnu ulogu, pa me baš briga što svi misle da sam munjen zbog toga xD




Nego, jel možete vjerovati da ja još nisam isprobao Shivering Isles :shock: Svaki put izgubim volju prije nego li dođem do njega :D Ali jebiga, bude mene već primila volja da je ispočetka zaigram kako spada 8)

Sonic_Moronic
18-11-2008, 10:25
Ovaj... nema potrebe za profiliranjem i vrijeđanjem, čovjek je samo rekao da voli Oblivion sa čime se većina nas ne slaže, kao što smo i rekli, ali naravno da ima čovjek pravo postati u temi (o Oblivionu, ni manje ni više) o tome koliko mu se sviđa. Ako se već protivimo onda to bar radimo protu-argumentima (iako je rekao da je njegovo mišljenje subjektivno, ali onda opet i naša su).

Otjerati ćete ga, a nije ni došao. :(

Oh ne, gubitka. :(

Hellboy
18-11-2008, 10:50
all I did je bilo pitati ga zašto mu se oblivion sviđa na meni svojstven način kojeg bi svatko drugi na forumu shvatio kao šalu i vratio istom mjerom...
but nooooooo...ajmo glumiti facu oko nusproizvoda gaming industrije...

Nightyx
18-11-2008, 12:17
Nego, jel možete vjerovati da ja još nisam isprobao Shivering Isles :shock: Svaki put izgubim volju prije nego li dođem do njega :D Ali jebiga, bude mene već primila volja da je ispočetka zaigram kako spada 8)

zato sam ga se ja prvo naigro i onda pauziro do ekspanzije XD

e da, primjetio sam tu neka oblivion - witcher prepucavanja, a neam pojma meni se witcher ne sviđa, mislim igra ovak nije loša, ali oblivion u srcu :P

wavefunction
18-11-2008, 20:55
witcher je bolji rpg po "sastavu" od obliviona, dakle to je usporedjivanje krusaka i jabuka ali oboje je ukusno, JAKO ukusno voce(u ovom slucaju rpg)

LorlonWarrior
19-11-2008, 04:32
Ne znam ja kako vi ljudi al za mene je Oblivion car igra. U usporedbi s mlađim bratom Morrowindom, nije mu ni do koljena ali dobra grafika i novi "efekti" za to doba kad je nastala igra (početkom 2006. ako se ne varam) ga izvlače iz tih govana. Witcher nikad nisam ni probo tako da u vezi tog neam komentara...

wavefunction
19-11-2008, 07:35
Ne znam ja kako vi ljudi al za mene je Oblivion car igra. U usporedbi s mlađim bratom Morrowindom, nije mu ni do koljena ali dobra grafika i novi "efekti" za to doba kad je nastala igra (početkom 2006. ako se ne varam) ga izvlače iz tih govana. Witcher nikad nisam ni probo tako da u vezi tog neam komentara...

vrijedi je odigrati + ako imas imalo mozga, naucis modirati i traje ti igra godinama

LorlonWarrior
19-11-2008, 09:27
Ne znam ja kako vi ljudi al za mene je Oblivion car igra. U usporedbi s mlađim bratom Morrowindom, nije mu ni do koljena ali dobra grafika i novi "efekti" za to doba kad je nastala igra (početkom 2006. ako se ne varam) ga izvlače iz tih govana. Witcher nikad nisam ni probo tako da u vezi tog neam komentara...

vrijedi je odigrati + ako imas imalo mozga, naucis modirati i traje ti igra godinama

Istina... Ja sam se u slobodno vrijeme bavio amaterskim modiranjem Morrowinda tj pravio neke špilje s kosturima i banditima šta ja znam i tak te pizdarije, neš sasvim sporedno. Mislim da se može fino sve sredit ako malo naučiš baratat po Construction Setu :D

wavefunction
19-11-2008, 14:35
jedino je modiranje sto ce me daljnje zadrzati za oblivion

josip_kraš
30-11-2008, 21:15
još i danas me grafika fascinira... :shock:
nevjerovatna :thumbs2:

Akul
20-04-2009, 12:11
Bethesda je ovog mjeseca u jednom inteviewu spomenula da će OB ove godine dobiti još jedan dodatak. Hoće li to biti nekoliko malih DLC-eva (kao Wizard's Tower, Mehrunes Razor i sl.), veći DLC (kao Knight of the Nine*) ili ekspanzija (Shivering Isles) još nije poznato.

vukopas
20-04-2009, 19:30
To!!!!!!!!Mozda onda ponovo krenem igrat igru.al me cudi kako to da su se sada odlucili za to a proslo je vec oko 2 godine od proslog expansiona

Akul
20-04-2009, 19:35
U intervju-u se Pete Hines (ili je to bio Todd Howard) hvali kako Bethesda ne izdaje puno igara, ali da se zato njihove igre i mnogo godina nakon izlaska dobro prodaju. Sada kad je F3 gotov, čini se da Bethesda želi dati još jedan dodatak OB-u prije nego se potpuno bace na rad na TES5.

SkunK
20-04-2009, 21:18
Neka oni pocmu raditi novi TES :) ovi dodaci me izludili :)

eddie2142
20-04-2009, 21:32
Kako seru iz Bethesde, ko oni dobre igre prave... ne prave oni dobre igre, nego dobre SDKove koji odrzavaju igru na sceni do 3 godine (oblivion). A morrowindu on nije bas ni potreban, jel? :yuck:

Akul
20-04-2009, 21:46
Neka oni pocmu raditi novi TES ovi dodaci me izludili

Na TES5 se radi, ali to ne znači da svi developeri tamo imaju posla. Neki poput questmakera i modelista neće imati što raditi dok TES 5 ne uđe u određenu fazu razvoja.


Kako seru iz Bethesde, ko oni dobre igre prave... ne prave oni dobre igre, nego dobre SDKove koji odrzavaju igru na sceni do 3 godine (oblivion). A morrowindu on nije bas ni potreban, jel?

Ne seru jer činjenica jest da se igre i dalje izvrsno prodajedu. Morrowind i Oblivion, godinama nakon izlaska, i dalje se naručuju u trgovine diljem svijeta i prodaju. Možeš mrziti igre koliko želiš, ali činjenica ostaje da su prodajni rezultati, ono što je važno, i više nego dobri.
A sada je li to zato jer su im igre vrhunske ili zato jer imaju moćne SDK-ove ili oboje nije važno, kao niti mišljenja fanova (koji su uvijek pristrani) i samoproglašenih stručnjaka (od kojih svatko ima svoje mišljenje, često kontradiktno onome što misli većina, to jest casual igrači).
I kad smo kod toga, ne vidim gdje sam spomenuo "Hvale se kako rade dobre igre koje se dobro prodaju", a mislim da nije ni Bethesda. Spominjali su prodajne rezultate i što su naučili tijekom proizvodnje DLC-eva.

I bez fanovanja i hatinga ovdje, molim vas. Postoje posebni treadovi za fanovanja i hatinge, da i ne govorim da svi već znaju na pamet kako će se rasprave voditi. (Ovo je namjenjeno bilo kome tko dobije namjeru da započne tu već dosadnu raspravu)

Arbiter of Change
20-04-2009, 22:00
Da dominiraju po pitanju prodaje je istina. Sjećam se da je Bethesda bila među onima ranim devsima koji su pionirali DLC materijale u ono vrijeme kad se govorilo, ako se sjećate, da ih je na to natjerao Microsoft i da će podbaciti, ali na kraju su nas sve iznenadili kad su objavili da su ostvarili astronomske prihode samo gledano iz DLC brojki. Zapravo, podijeljenost fanova im tu samo ide na korist jer, hey, svi moraju probati Bethesdine igre kako bi "vidjeli na kojoj su strani", ali mislim da je casual igračima (znate, onima koji niti posjećuju službeni forum i slično) Oblivion više nego odlična igra čisto jer nisu izloženi debilani na netu.

LorlonWarrior
21-04-2009, 00:20
Eo ja sam sad prije par tjedana ponovo počeo igrat Obvlivija i jednostavno sam bio prisiljen odustat od igranja due to 8 FPS at Very Low Graphics...

Sad sam se bacio na Morrowind i Bloodmoon i Tribunal :D

eddie2142
21-04-2009, 06:32
Ja OBOZAVAM Oblivion jer mi je bio prvi RPG, i Morrowind, well zato sto owna. Ali cinjenica je da nebi bilo te prodaje da nije bilo SDK toola. -.-

ScorpiuS
21-04-2009, 11:49
Da dominiraju po pitanju prodaje je istina. Sjećam se da je Bethesda bila među onima ranim devsima koji su pionirali DLC materijale u ono vrijeme kad se govorilo, ako se sjećate, da ih je na to natjerao Microsoft i da će podbaciti, ali na kraju su nas sve iznenadili kad su objavili da su ostvarili astronomske prihode samo gledano iz DLC brojki. Zapravo, podijeljenost fanova im tu samo ide na korist jer, hey, svi moraju probati Bethesdine igre kako bi "vidjeli na kojoj su strani", ali mislim da je casual igračima (znate, onima koji niti posjećuju službeni forum i slično) Oblivion više nego odlična igra čisto jer nisu izloženi debilani na netu.
Oblivion se najviše proslavio sa DLC-ovima i modovima iz moje perspektive. Oblivion nisam ni htio igrat dok nisam vidio kako su veliki i mvalitetni modovi izašli za nj. A to što casual igrači ne posjećuju forume raznih developera ništa ne znači, ja za sebe kažem da sam hardcore gamer, a sajt službenog izdavalča igre skoro pa nikad ne posjećujem.

Bartuc
21-04-2009, 12:16
Lol, novi DLC, a ja se još nisam natjerao da dođem do prokletog portala za Shivering Isles :rotfl: Krenem iz IC-a i na pola puta do Anvila izbrišem igru koliko je dosadna, a di su još SI i ostali DLC-i :D

Arbiter of Change
05-06-2009, 12:29
Da dominiraju po pitanju prodaje je istina. Sjećam se da je Bethesda bila među onima ranim devsima koji su pionirali DLC materijale u ono vrijeme kad se govorilo, ako se sjećate, da ih je na to natjerao Microsoft i da će podbaciti, ali na kraju su nas sve iznenadili kad su objavili da su ostvarili astronomske prihode samo gledano iz DLC brojki. Zapravo, podijeljenost fanova im tu samo ide na korist jer, hey, svi moraju probati Bethesdine igre kako bi "vidjeli na kojoj su strani", ali mislim da je casual igračima (znate, onima koji niti posjećuju službeni forum i slično) Oblivion više nego odlična igra čisto jer nisu izloženi debilani na netu.
Oblivion se najviše proslavio sa DLC-ovima i modovima iz moje perspektive. Oblivion nisam ni htio igrat dok nisam vidio kako su veliki i mvalitetni modovi izašli za nj. A to što casual igrači ne posjećuju forume raznih developera ništa ne znači, ja za sebe kažem da sam hardcore gamer, a sajt službenog izdavalča igre skoro pa nikad ne posjećujem.
Što se tiče modova, TES od Morrowinda općenito slovi kao jedan on najviše user-friendly i pristupačnih (ovo je važno, jer ima igara sa editorima tipa Crysis i NWN koji su isto tako odlični, ali su neupućenom više manje enigma kad nešto pokušaju napraviti jer su stvari relativno komplicirane) serijala sa izvrsnim editorom koji je, kad je Morrowind u pitanje, doista proslavio igru i učinio je vječnom. Dok je kod Obliviona viđen kao paket prve pomoći koji je spašavao igru i krpao očigledno loše dizajnerske odluke koje je Bethesda odabrala kod razvoja igre.

Nema veze, službene stranice su ionako korisne samo dok igra ne izađe jer se na njima zna pojaviti dosta toga (znam da ss za Oblivion bili stavili Wallpapere i glazbu, teasere jel'te), ali nakon toga ništa jer se stvari obično presporo updejtaju i ti već sve doznaš iz neke fan stranice. :)

Kostolomac
22-06-2009, 18:30
Pogledajte ovo: Oblivion Enhanced Edition Beta_02 by Pahncrd (http://www.gameupdates.org/details.php?returnto=%2Fmytorrents.php&id=3544)S11.9GB :shock:
Ali uskoro će Beta03 pa možda bolje pričekat.

Macolla
22-06-2009, 18:34
OMG OMG SKIDAAM !!!

Arbiter of Change
22-06-2009, 19:00
Usudio bi se reći da će to većini ljudi biti sveSšto je potrebno za dodati kad jednom instaliraju Oblivion jer u sebi sadržava gomilu modova, većina redom odlična, i uz to sve još dodatno customize-a Oblivionove probleme.

Macolla
22-06-2009, 19:21
fali nesto... to jest onaj natural mod !!!

on dodaje oblivionu mnogo vise zivoga svijeta kao: medvjede te mladuncad kako ih prate te copore vukova... ali i ovo je doist fantasticno... :pray:

Kostolomac
22-06-2009, 19:52
Ma stvarno je mrcinski pack, ali možda radije da pričekaš Beta03 sa još više modova, kao što sam već rekao. Čak i ja mislim Oblivionu dat još jednu šansu kad to izađe :D

Grim
22-06-2009, 23:40
Vrlo zanimljivo, mami me da ponovo Oblivion zaigram. :D

Bartuc
22-06-2009, 23:48
Lol, na nestabilnu igru staviti mod od 11GB :D Kaj će dobiti? 15GB nestabilnog sadržaja :P

Kostolomac
23-06-2009, 10:57
I tako mnogi od nas imaju flat, što fali barem probat? :P

Grim
23-06-2009, 11:24
Ja skidam kada izade gotova verzija, nikakve bete :D

Kostolomac
23-06-2009, 14:03
Pa, sumnjam da će biti gotove verzije dok god dolaze novi kvalitetni modovi :)

vukopas
24-06-2009, 14:39
Dali ima neko neki link za skinut osim ovog sto je na onom linku gore jer se tam presporo skida.

Fireblade
24-06-2009, 15:00
evo ga (http://lmgtfy.com/?q=Oblivion+Enhanced+Edition+Beta_02+by+Pahncrd)

Macolla
24-06-2009, 15:04
Odlucio sam pricekat Beta 03 pa da vidimo sta ce bit novo :D

Fireblade
24-06-2009, 15:12
HOLY SHIT!!!!1
sporo ti skida meni skida odma 480 kb/s jbt sta ti sporo skida :?

Macolla
24-06-2009, 15:13
nema svako flat :D

Fireblade
24-06-2009, 15:21
nisam tebi govorio nego vukopasu

vukopas
24-06-2009, 16:01
skida mi se po 2kb/sa.Inace mi se ostalo skida po 500kb/s ali ovo nikako da se ubrza od 2kb/s.
A i izgleda da nema nekih boljih linkova za skinut.

Fireblade
25-06-2009, 10:40
evo..mod mi se skinuo za 5 h prek noci.....sad ga unraram :D
trba dugo ima preko 20000 fileova

Kostolomac
25-06-2009, 12:38
Aj pa javi jel valja išta :)

Fireblade
25-06-2009, 13:44
evo ja sve kako treba samo sam trebao reinstalirat irgu(bilo mi je pozeljno)
izbaci mi error :(
sad cu formatirat disk i to je to

Fireblade
02-07-2009, 20:33
OK
OVO JE JAKO VELIKO SRANJE
SRY ZA CAPS AL CU SE OVAJ PUT DERAT
INSTALIRAH,STAVIO SVE NA HIGH TRZA KO LUDO NEZNAM DI SMA GONIO BIO
IMAM HD4850 2GB RAMA I INTLE CORE DUO 2.13
PA OG TRZA KO LUDO I STOPA SVE NEMORE UOPCE UCITAVAT MODOVE KOLKO IH JE OVAJ GLUPAN METNO
al ok ipak je beta 0.2 :D

Arbiter of Change
02-07-2009, 20:36
A da defragmentiraš hard? Stvar ti je u tome da ima puno malih i zasebnih fileova koje treba učitati nekim redom, a tebi je to sada nakon instalacije aka. kopiranja, sve razbacano po hardu. Bilo bi pametno ostaviti preko noći, ili tako nešto.

vukopas
03-07-2009, 08:59
Meni je ovaj enchanced edition bas ok.Zbilja se tip potrudio da sve to poslozi.Ali da ima raznih guposti ima.Npr onaj unique landscape se konflikta sa pola modova koje je stvaio.Takoder fali natural mod i MOE.
Ali ovo je Beta pa necu sada suditi.

Outmind
31-07-2009, 21:16
zna li netko gdje mogu skinut DarkUId DarN a da nije sa tes nexusa jer im ternutno nije otvorena registracija...

EDIT: evo našao sam, nema veze.

Outmind
01-08-2009, 09:12
Ok, sry na double postu, ali treba mi taj mod a jedino ga friggin tes nexus ima (ono kaj sam skinuo negdje drugdje ne valja), a registracija im trenutno ne radi. Može li mi onda molim vas netko od vas tko je član tes nexusa to skinut i uploadat na rapidshare ili tak nekaj...

Raz
01-08-2009, 09:37
Dam link kada se uploada na RS.

http://rapidshare.com/files/262437422/D ... .omod.html (http://rapidshare.com/files/262437422/DarkUId_DarN_16_OMOD_Version-11280.omod.html)

Evo OMOD verzija, uživaj ;)

Outmind
01-08-2009, 10:59
Dam link kada se uploada na RS.

http://rapidshare.com/files/262437422/D ... .omod.html (http://rapidshare.com/files/262437422/DarkUId_DarN_16_OMOD_Version-11280.omod.html)

Evo OMOD verzija, uživaj ;)


Puno ti hvala za ovo! Sad napokon mogu imat morrowind like inventory.

vukopas
02-08-2009, 15:22
Dosla je i Beta 3 od oblivion enchaced edition.A sada ce skoro i beta 4 i nakon nje finalna verzija.
Inace ako je neko skinuo betu 3 dali mozda zna koji mod stvara sav onaj bloom.Taj mod mi prvih 10 min odlicno radi ali nakon toga se sve vise i vise pojacava dok sve postane crno bijelo (svjetlost bijelo sve ostalo crno) :hangin:

mr.bullseye2
17-08-2009, 14:40
:bravo: Legendarna igra no morrowind je ipak ono...The KING of RPG.

Grim
22-08-2009, 09:58
Probao sam još jednom odigrat Oblivion, ali jednostavno nemogu, predosadan je... s obzirom da sam ga samo jednom prošao, većinu questova sam zapamtio, i sada nakon 2 god nemogu ga opet odigrat... užasno, užasno mi je dosadan.

Ah ništa, idem onda probat Morrowind ponovo, njega ću sigurno moći.

Bara
22-08-2009, 15:00
Sa mnom također potpuno ista stvar. U 2006. godini prešao sam glavni Quest, te misije za Thieves Guild i još neke bezvezne side questove, e onda je došla 2007. godina i napokon sam dobio svoju mrcinu od računala sa geforce 8800 gts i onda sam Oblivion stukao do temelja. Fighters Guild, Mages guild, Thieves Guild, Dark Brotherhood, svi shrineovi, pola tamnica, Arena, Knights of the nine, Shivering Isles, stotinu side questova, jednostavno, nauživao sam se do bola i sve prešao. I onda sam se sada nedavno sjetio kako mi je lijepo bilo dok sam igrao tu igru, i idem je krenuti opet, ali kada me stvorilo u onoj tamnici, skoro sam se usrao u gaće od dosade :). Ali vjerujem da bi ista stvar bila i da kreneš igrati Fallout 3...

Grim
22-08-2009, 17:16
Fallout 3 sam prešao do sada, sve questove 2 puta.
A sve questove s DLC-ovima jedan put. Ali ipak to je druga igra, iako izgleda kao mod za Oblivion.

Oblivion sam prešao zapravo 6-7 puta totalno, da iskusim sve ostale klase, ali to ne brojim jer nisam imao DLC-ove i Shivering Isles.
Oblivion + DLC-ovi + Shivering Isles, sam prešao jednom, stoga sam zapravo igru prešao samo jedanput.
A sada mi je apsolutno nemoguće preći Oblivion jos jednom, užasno je dosadan... :D

Raz
22-08-2009, 18:50
Oblivion mi je bio isprazan i nekako mi brzo dosadio, nisam ga prošao.
Fallout 3 mi je bio strašno igriv i prošao sam ga jednom, a još ću jednom zasigurno i sa ekspanzijama.

Inače, modovi u Oblivionu dosta poboljšavaju igrivost te dodaju mnoštvo novog sadržaja a i prilično su kvalitetno odrađeni.

Bara
23-08-2009, 10:57
Da, istina, možda Oblivion nema DLC-ove, ali ekspanzije i modovi su super odrađeni. Nisam još vidio mod koji u Fallout 3 doda novi quest, nikada nisam vidio laganije igre u životu a oni stalno stavljaju modove za jača oružja...

Tsumetai Ryujin
23-08-2009, 11:00
Opet sam dobio zelju za igranjem Obliviona, dajte mi preporucite neke dobre modove...

Bara
23-08-2009, 11:21
Prvo da te upozorim, neće biti lijepo, trebati će tu puno truda, ali što je najvažnije, otvoren um, zaboravi sve igre koje su izašle od 2006-2009, i samo igraj Oblivion, onda mislim da ćeš biti u redu. Evo prvo trebaš instalirati Overhaul mod, obavezno, e i onda se sjećam da sam u jednom broju pc playa našao 3-4 odlična moda, bio je tu mod Bank od Cyrodiil, i onda za pregledniji inventory, proprčkaj malo po DVD-ima pc playa, a za sve druge a što da ti kažem nego TES nexus, tvoje mišljenje i tvoj izbor je ipak samo tvoje mišljenje i tvoj izbor.


O i da, Knights of the nine instaliraj, ne zbog glavnog questa, nego zbog onih pluginova koje su Bethesdovci bezobrazno stavil pod cijelu ekspanziju iako su ih prije naplaćivali pojedinačno, oni baš kao pravi mali kvalitetni modovi.

Tsumetai Ryujin
23-08-2009, 11:27
Prvo da te upozorim, neće biti lijepo, trebati će tu puno truda, ali što je najvažnije, otvoren um, zaboravi sve igre koje su izašle od 2006-2009, i samo igraj Oblivion, onda mislim da ćeš biti u redu.

O cem ti? I zasto si dobio dojam da kupujem PCP Play?

Modove instaliram prije ili poslije Knights of the Nine ili je tak sve jedno?

Outmind
24-08-2009, 10:36
Pošto baš zadnjih par tjedana intenzivno igram oblivion, mogu ti preporučit par dobrih modova. Dakle prije svega instaliraš oblivion, pa kotn i dlcove, pa shivering isles. Nakon toga:

Oscuro's oblivion overhaul - dosta tweaka igru, čini ju težom na početku, levelaš malo sporije, ali na kraju krajeva se isplati jer je mnogo izbalansiranije sve i imaš veću motivaciju za ić dalje jer nije toliko lagano ko iriginal.

DarkUId DarN - odličan inventory revamp mod. Sve ikone postaju manje i mnogo prglednije, možeš ih čak rasporedit i u morrowind like kockasti inventar. Ui je tamno smeđ i mnogo elegantniji od standardnog oblivionovog, te od kad sam iga instalirao ni ne pomišljam da se vratim na staro.

Adonnay's classical weaponry i elven blades - 2 moda koji ti po kojekakvim dungeonima u igri raštrkaju nekolicinu autentičnih nordijskih u prvom, i elfovskih mačeva u drugom modu. Mačevi su izvrsno modelirani i jako korisni.

Supreme magica - izvrstan mod za spellcastere. Diže spellpower cap sa 100 na 300, daje poison dmg, aoe spellove koje castaš na sebi pa oštete sve oko tebe, spellove koji summmonaju 2-3 miniona od jedanput, i puuuuno toga čeg se sad nemrem sjetit

Bank of cyrodill - dodaje banku u kojoj možeš spremati zlato, te ovisno o razini članstva dobivaš veću kamatu xD Spremaju i enchantmente, tako da u bilo kojem trenutku u igri možeš napunit enchantano oružje ovisno o tome koliko chargova imašš u banci.

The lost spires - bez dileme najbolji faction mod za oblivion ikad napravljen. Dodaje novu frakciju - guild arheologa, kojem se možeš pridružit i ić istraživat do tada nepoznate rušeine. Težak je nekih 500tinjak mb, ali isplati se pošto ima i voice acting, vrlo mnogo novih modela i textura, a i priča je vrlo zanimljiva.

Blackwood company - ime kaže sve, možeš se u bc učlanit, ali onda ne možeš u fighter's guild.

Doomstones expanded - dodaje pregršt novih powera i spellova doomstone-ima, ovisno o lvlu igrača

faster spells - fireballovi koje bacaš sada će putovati 2x brže. Vrlo korisno za spellcastere.

Visual enchantments - začarani mačevi i blunt oružja dobivaju vatrene, ledene ili električne vizualne efekte i izgledaju pre cool.

Woodland rangers - još jedan dobar faction mod u kojem možeš postat ranger, nema doduše voice acting, ali je zabavan

Eto toga se za sad mogu sjettit, ak nađem još kaj korisno javim.

Tsumetai Ryujin
24-08-2009, 13:17
Eh fala ti puno na tako opsirnom popisu... definitivno cu ih skinuti i isprobati... i ak se sjetis jos kojih bilo bi super... btw skinuo sam ovaj DarkUId DarN ali nije tamnosmed nego tamnocrven... i UI mi je malo premal... tj inventori... al bum se malo poigral sa postavkama...

Outmind
24-08-2009, 14:40
Postoji par verzija, crvena, plava zelen i smeđa. meni se smeđa najviše svidjela. Kaj se tiče eličine ikona u invu, da manje su no standardne oblivion ikone, ali vidjet ćeš nakon kaj budeš imao 100 različitih potiona i 500 reagenata da se isplati. BTW imam i nekakav mod koji potovima daje drugačije boje ovisno o namjeni (svi potovi u običnom oblivionu su rozi, bez bobzira na efekt), ali ne znam jeli to u sklopu supreme magica, ili je nekaj samostalno...