PDA

Pogledaj cijelu verziju : Holy grail



Kenyi
12-02-2007, 21:24
Treba mi sve sto imate o svetom gralu na nasem jeziku nemojte wikipediju sa nje sam skinuo ali nije dovoljno brisem postove koji nemaju veze sa temom brzo pls.
HITNO!!!!!!!!!!!1111

BOOM!
12-02-2007, 21:58
koliko znam to je kalež iz kojega je Isus pio na posljednjoj večeri, prije su ga čuvali vitezovi templari a sada neke tajne sekte...

Bartuc
12-02-2007, 22:06
U, to je bio odličan dokumentarac o tome gralu. Preporuka je da posudiš (neznam dal se može) Davinčijev Kod. On ima vrlo dobre teorije o svetom gralu, to si pročitaj i prouči ak te zanima! Il ak je za lektiru ili neki referat onda si ko svi normalni ljudi posudi film :D

St. Jude
12-02-2007, 22:08
Sveti gral je prema legendi kalež s kojeg je isus pio na poslednoj večeri i kalež se nakon tog dana izgubio,gral je ponovno došao u modu zbog jednog francuskog pisca koji je stvorio priču o vitezu koji je tražio iskupljenje te je za to morao pronać sveti gral.Također ej zanimljiva priča o tome da su se templari obogatili zbog nekih sumnjivih razloga,naime oni su valjda ucijenili papu s tim gralom te im je papa dao bogastvo.templari su zbog toga postali jako moćni i bogati,a gral se opet (ako su ga uopće imali) izgubio.Nakon nekoliko godina papa je dao pogubit sve templare jer ih je osudio kao heretike,a također je napao i Montsegur,to je dvorac ja mislim u španjolskoj ili francuskoj, a nakon masakra u dvorcu,papini ljudi su vidjeli nekoliko ljudi kako bježe iz dvorca s nečim, šta je najvjerojatnije bio sveti gral.Gralu se izgubio trag sve do 2. svjetskog rata kad je Hitler(koji je vjerovao u okultno) naredio da se pronađe gral,ali nije uspio pronać gral.
Žao mi je to sam pisao u nekoliko minuta jer sam u žurbi te stvarno nema sad vremena pronać kako su se zvali ti ljudi,te raznorazne podatke :(

Ob3lix
22-02-2007, 00:10
Ako je suditi po Da Vincijevom kodu, KALEŽ je nacrtan u posljednjoj večeri - ne na stolu, nego kao simbol svete ženstvenosti. Za daljnje informacije pogledajte film ili pročitajte knjigu.
I ne samo to... Još se knjiga bavi tom tematikom i x dokumentaraca

22-02-2007, 00:15
za kalež se NEZNA što je zapravo, ali se misli da bi to mogle biti 2 stvari:

pokal iz kojeg je isus pio vino na zadnjoj večeri ili plata sa koje su jeli koja se nikada nije mogla isprazniti.