PDA

Pogledaj cijelu verziju : PC se upali nakon 20 x restartanja



ajoj11
09-02-2007, 09:32
Počet cu od početka:

U šestom mjesecu kad je sunce sijalo ja i jedan prijatelj smo u jutarnjo doba krenuli prema dubrovniku s 1600 kn u đepu u 160 kn goriva u tanku. Nakon 2:30 sati smo stigli u predivan grad zvan Dubrovnik. Tamo smo trežili neki jeftin parkplatz koji smo nakon 20 min našli. Nakon toga smo isto nekih 20 min tražili prodavnicu Ve-Mil. Kad smo je našli vidili smo u izlogu predivnu Gainward BLISS 6800Skoju sam narućio. Nakon obavljanje kupoprodaje mislio sam krenuti kući da tu grafičku odmah instaliram al moj prijatelj je htjeo prvo pogledati grad. Nakon toga je se htjeo i malo kupati. Uglavnom jednom smo više krenuli kući. Kod kuće sam ubacio grafičkju u moj PC i upalio taj isti PC. ON JE SE IZ PRVE UPALIO. Samo kada sam igro Oblivion doslo je neki čudan zvuk iz napajanja i zato sam odlučio kupiti neko novo. I kupio sam neko sranje od MS 550W. Sada kada sam igro Oblivion nije više bilo onog zvuka ali je zato igra znala zastati, tj. čitav PC je zamrznuo i ja sam ga moro restartat. Nakon toga je ponekad pisalo da grafička nije imala dovoljno struje i da če se smanjiti njezina Performance da nebi došlo do oštečenja te iste. Nakon mjesec dana počelo je se nešto novo događati. Naime, PC nije se htijeo iz prve upaliti nego sam ga trebo jednom restartat. Tjedan dana poslje moro sam ga 3 put restartat a danas ga trebam nekih 10 puta restartat. Ja sam neki dan kupio novo napajanje Tagan TG430-U22 i opet isti problem.

To je moja životna prića.

I sada da navedem sve šta sam primjetio:
1. Ako pc upalim mogu čuti kako se sve pali: HDD, CD-ROM itd čak se ventilator na grafičkoj vrti al nema nikakve slike. Ako ga tako ostavim da stoji nekim 5 min PC se odma nakon 1 restarta upali.
2. Piše mi da Grafička radi na 425 MHz al ako upalim 3D Mark piše uvjek da radi na 351MHz. Ja mogu grafičku overklocat ili underclockat uvjek isto piše. Al ako Memoriju od grafičke Overclockam onda piše i u 3d Marku da tačan clock.
3. Ako izvadim moju grafičku onda se PC pali iz prve s integrisanon grafičkom.
4. Ja sam svoju grafičku stavio u računar od prijatelja i kod njega se iz prve upali. Ja sam stavio njegovu grafičku u moj računar i moj PC se iz prve upali.
5. U biosu piše nešto AGP memroy size (ili tako nešto, nije ovo za integrisanu grafičku nego nešto drugo) tamo je stavljeno na 64 a može se postaviti sve do 256. Pošto moja je moja grafička 256 bitna možda bi trebo i to staviti na 256 ili?
6. Memoriju sam nekih 4 sati testiro s Memtestom onda mi je dojadilo. Testirat ču je danas sa UltraX valjda je taj program brži. Al uglavnom nije bilo nikakvih grešaka na memoriji.
7. Moja konfiguracija:

P4P800-VM
P4 2,4 GHz
1024 MB DDR
Gainward BLISS 6800 GS AGP 256 MB DDR3
1x Segate SATA 160GB; 1x WD SATAII 320 GB
DVD-ROM SAMSUNG; DVD-RW ASUS
TAGAN TG430-U22

Do čega bi moglo biti?

Evo još par slika:

Moja Grafička:
http://img230.imageshack.us/my.php?imag ... 176tp5.jpg (http://img230.imageshack.us/my.php?image=dsc00176tp5.jpg)

Moja i prijateljova:
http://img389.imageshack.us/my.php?imag ... 177mm0.jpg (http://img389.imageshack.us/my.php?image=dsc00177mm0.jpg)

Bartuc
09-02-2007, 09:45
Znaš kaj sam se sjetil, čital sam na nekom stranom forumu da liku nije radila OCZ memorija na ASUS M2N-E matičnoj jer je memorija zahtjevala 1.95V a matiča ide samo do 1,9V!!!

E sad, moguće je da tvoj frend ima bolju matičnu te je ona mogla držati tvoju grafičku pod napajanjem te pošto je njegova grafička slabija od tvoje te time traži manje soka od napajanja, tvoja je matična mogla raditi sa njom!!!

Moguće je da matična ne dopušta dovoljno struje i napona da bi ti grafička disala kako spada!!!

Liku sa gore navedenim problemima je radila memorija ali sa spuštenim frekvencijama, a ti kažeš da tebi grafička radi na nižoj frekvenciji!!! Ja tu vidim neki logički sljed događaja :killyou:

I da, svaka čast na uvodu, da svi tak pišu problemi bi puno prije nestali i bez puno spamanja bi sve bilo u redu!!!

ajoj11
09-02-2007, 09:54
Moj prijatelj ima jednu staru matičnu za P3 i ima P3 733MHz te ima jedno MS napajanje od 350 W.

I ja sam tako nešto čitao da u vezi s procesorom i grafičkoj. Al obe matične su od ASUS-a, a moja je bila 1000 kn skupa. A moja je isto normalno radila na početku čak i s slabijem napajanjem.
Ja se više bojim da je otišo neki kondezator na njoj. Al sam više neznam kad dođem s posla kuči instalirat ču RivaTuner pa ču tamo gledati dali ima nešto.

Pošto mi je prije dolazila ona poruka da grafička nije imala dovoljno struje i da če se smanjiti njezina Performance da nebi došlo do oštečenja te iste, možda je ona sebe sama blokirala ili tako nešto.

Bartuc
09-02-2007, 10:09
Ono kaj je najgore neznaš kaj ti radi probleme, može biti matična, grafička, memorija, HDD, bilo kaj. I najgore od svega je to da buš otišel kupit novu matičnu i problem bu i dalje tu, to vrjedi i za ostale komponente! Možda bi stvarno trebao otiči na servis s kompom i da stručnjaci utvrde u čemu je problem jer ak misliš mjenjat dio po dio i svaki put se opeć to onda nije vrjedno niti truda niti para!!!

Najbolje rješenje ti je servis, jebiga moral buš platiti al bolje to neg da nasumice kupuješ nove komponente i trošiš pare bezveze!!! Ak buš već išel kupovat komponentu po komponentu onda si rađe kupi cjeli novi komp i miran si :? A ovaj prodaj nekom noobu, vjeruj mi ima ih kolko hočeš!

ajoj11
09-02-2007, 10:21
Ma ja ti nevjerujem ni jednom "stručnjaku" više. Ti ljudi imaju još manje pojma od mene ili tebe. Ovdje u mom kraju ima ih isto takvih oa neznaju ništa. A ko navodno fax završili. Neznam sam više šta bi. Najbolje polako štediti novac za novi komp.

Barem netrebam novo napajanje kupovati :)

Bartuc
09-02-2007, 10:30
Barem netrebam novo napajanje kupovati :)

Istina :pray:

Probaj uštediti neke pare i prodavati komp u komponentama (nakon kaj si uštedio) i kupi si neku zvjer kaj bu i nove i stare igre vrtila ko luda!!!

Evo informativno, moja buduća: :D

MBO ASUS M2N-E, nForce570 Ultra (893,82kn) -Links
CPU AMD Athlon64 x2 3800+, Sck AM2 (1098,22) -Ve-Mil
2x DDR2 1GB PC5300 (667MHz), KINGMAX (2x 601,52kn) -Ve-Mil
HDD Seagate 80 GB (343,76kn) -Ve-Mil
Gigabyte 7900GS, 256MB (1459,18kn) -Ve-Mil
PS Chieftec 450W (380,00kn) -Ve-Mil
Thermaltake Ruby Orb (199,78kn) -Ve-Mil

UKUPNO: 5577,80kn

- još kombiniram u vezi napajanja i coolera!!!

EDIT: Moram se malo hvaliti :thumbs2:

GrannyKiller
09-02-2007, 10:50
a gle, kolega, mijenjaj jednu po jednu komponentu, prebacuj memoriju po slotovima, prikopčaj optiku i HDD na druge kanale, mijenjaj grane od napajanja, stavi neku drugu grafu pa probaj...

iako meni smrdi na to napajanje, imao sam isto MS550W i iste probleme - komp se nakon 5-6 puta upalio.

Bartuc
09-02-2007, 10:56
Granny pažljivije čitaj, čitaš postove ko ja lektiru :D

Čovjek ima novog Tagana430W, probao je s drugom grafičkom i drugom matičnom!!!

Može kombinirati ostalo kaj si naveo, nadam se da bi mu to moglo pomoć!!!

ajoj11
09-02-2007, 11:10
Ovo sam našo sada na netu
http://www.mvktech.net/

mogučnost da se flasha bios od grafičke. jel to iko oprobo i dali bi to pomoglo=?

NITROS
09-02-2007, 11:31
A gledaj covjece rekao sam ti da odes u servis, mi ti nemozemo sad pomoci na daljinu, da sam kraj tebe slozio bih to tako sto bih sve otkopcao i ponovo ukopcao, moguce da si koji molex krivo ustekal, pa ti se komp ne zeli dici. S druge stran JEsi li ugasio intergriranu grafu ??

sa flashanjem ako to nisi radio mozes samo sjebati komp

ajoj11
09-02-2007, 12:07
Nije tako jednostavno s servisom. Ja radim od 9 do 6 a kod nas znam svakoga tko "popravlja računare" niko od njih ovo nezna . To je samo " morat čemo ti zamjeniti matičnu". Ništa od toga. A da odem u dubrovnik, neznam kako bi to uradio pošto radim cijeli dan a Dubrovnik 2:30 udaljen.
Ništa pokušat ču ja još par stvari pa ču vidjeti ako mogne bit ču presretan

ako ne :hangin:

Cali
09-02-2007, 14:52
ajoj11, evo da te malo utješim, nisi jedini sa duhovima u kompu....

... prije nekih godinu i pol, kupio sam 6800gt koju i danas imam skupa sa novim kompom kojeg sam sam složio kao i uvijek... nf4 ultra ploča, tagan 430W, venice 3000+, giga corsaira i ostalo...

sve radilo super do prije 2 mjeseca, od tad se ujutro komp palio, ali bi monitor ostao u standby-u... nakon restarta monitor bi se normalno palio...

nakon nekog vremena se palio iz druge, pa iz treće, pa se nije više htio palit....

ništa, odnesem ploču na reklamaciju, donesem drugu (ovaj put sli ploča), ista stvar... donesem jače taganovo napajanje - ista stvar.... stavim 7300gs - komp se uredno pali....

ok, reklamiram grafu, mjesec dana je testiraju u linksu na valjda 50 kompova, i grafa uredno radi... vrate mi ju kao ispravnu, stavim u komp - ne radi....

pukne mi film, odem u dućan, složim novu konfu koja je sad u sigu sa tom istom grafom - sve radi super već 10 dana....

pa sad vi znajte u čemu je bio problem.... :-x

ajoj11, što se tiče 3d marka, ne zabrinjavaj se što prikazuje, često krivo prikazuje...

agp memory aperture služi za grafe koje koriste sistemski ram, a nisu integrirane. to ostavi na default, nije ti bitno, jer grafa ima 256 mb na sebi...

ako si probao sve što smo ti napisali u onom prijašnjem postu i nije pomoglo, onda imaš duhove, kao i ja što sam imao... :)

u tom slučaju najbolje je rastavit komp, i prodat ga različitim ljudima kojima će sve radit super u drugim kompovima...

a ti ćeš izgleda morat zamijenit grafu na žalost ako ništa ne pomogne drugo... :(

sfc_PsychQ
09-02-2007, 15:02
takav problem na nvidia grafici se pojavljuje ako ti je napajanje preslabo ili nisi usteko molex u grafiku,tako da zaboravi ovo ms550 w jer to nije ni 300 pravih,ali prvo provjeri molex jer u tome grmu lezi zec,i ja sam imo isti takav problem

ajoj11
09-02-2007, 15:36
Sada imam TG430-U22 napajanje u i imam onaj PCI-E konektor koji direktno ide u grafičku. Al kod mog prijatelja ja niti to nisam prikopčao i opet se upali iz prve. Ma i ja sada razmišljam o nabavki novog kompa, stvarno mi se neda više gnjaviti s ovoj 6800