PDA

Pogledaj cijelu verziju : Srednja škola



bady
08-02-2007, 23:26
Negdije sam cuo da ce srednja skola postati obavezna od druge godine .
Pa me zanima jeli to istina ili ljudi samo seru ??

Helena
08-02-2007, 23:31
Da, da, srednja škola obavezna za sve. Ne seru. Ako mene pitaš, i bolje je tako, trebalo je to već ranije napravit.

Lord Jambrek
08-02-2007, 23:35
Oće bit kakve razlike u sustavu školovanja onda? Tipa sistemi padanja razreda, izbacivanja iz škole...

Rocchiro
08-02-2007, 23:37
pa fala bogu

JedimiNjoke
08-02-2007, 23:50
Daj molim te, zakoni u Hrvatskoj se poštuju ko pile kod mesara. Niš od toga, isto ko 0.0 promila...
:?

Tsumetai Ryujin
09-02-2007, 06:53
Negdije sam cuo da ce srednja skola postati obavezna od druge godine .
Pa me zanima jeli to istina ili ljudi samo seru ??

jebote, ti si tek sad cul za taj zakon?? pa o tom zakonu se prica na veliko... vijesti, novine... profesori u skolama...

i sto se mene tice to je dobar zakon...

Sterpo
09-02-2007, 09:58
pa da ali ja nisam nikog upoznao da ne želi ić u srednju

Maloki
09-02-2007, 10:02
pa da ali ja nisam nikog upoznao da ne želi ić u srednju

Ima i takvih...
Al ak se uvede kao obvezna, onda bi cijela Hrvatska trebala omogucit besplatne godisnje karte za javni prijevoz, a ne samo Zagreb. Isto tako bi trebali davati i besplatne knjige jer ima puno ljudi koji si nemogu to priustit (i to ne samo za srednje skole vec i osnovne)...

Lord Myrkul
09-02-2007, 10:20
pa da ali ja nisam nikog upoznao da ne želi ić u srednju

Ima i takvih...
Al ak se uvede kao obvezna, onda bi cijela Hrvatska trebala omogucit besplatne godisnje karte za javni prijevoz, a ne samo Zagreb. Isto tako bi trebali davati i besplatne knjige jer ima puno ljudi koji si nemogu to priustit (i to ne samo za srednje skole vec i osnovne)...

e ova ti je dobra
sanse za tako nesto su astronomski male :wink:

Maloki
09-02-2007, 10:25
pa da ali ja nisam nikog upoznao da ne želi ić u srednju

Ima i takvih...
Al ak se uvede kao obvezna, onda bi cijela Hrvatska trebala omogucit besplatne godisnje karte za javni prijevoz, a ne samo Zagreb. Isto tako bi trebali davati i besplatne knjige jer ima puno ljudi koji si nemogu to priustit (i to ne samo za srednje skole vec i osnovne)...

e ova ti je dobra
sanse za tako nesto su astronomski male :wink:

To znam. Al opet, bilo bi dobro, kaj ne?

Sterpo
09-02-2007, 10:31
pa da ali ja nisam nikog upoznao da ne želi ić u srednju

Ima i takvih...
Al ak se uvede kao obvezna, onda bi cijela Hrvatska trebala omogucit besplatne godisnje karte za javni prijevoz, a ne samo Zagreb. Isto tako bi trebali davati i besplatne knjige jer ima puno ljudi koji si nemogu to priustit (i to ne samo za srednje skole vec i osnovne)...

ja sam dobivao besplatne knjige u osnovnoj ali usrednjoj moraš platit
dođe preko soma kuna :yuck:

Pilip
09-02-2007, 11:19
Sistem upisivanja ce biti jednak ko i prije ili?

RIPtheREAPER
09-02-2007, 11:41
ja sad 8. razred
:(

bas sam mislio pobjec negdje nakon osnovne ali sad je srednja obavezna
:(

Om3G@
09-02-2007, 11:45
Da, srednja skola ce biti obavezna...

A sta ces, sad ce biti duplo manje zidara u Osijeku..
:D

Neven <R>
09-02-2007, 12:25
To je dobro znam frenda koji nije išao u srednju školu i sad mu je jako žao zbog toga i nema otkud platiti večernju školu, a starci mu naravno neće dati novce.

Maloki
09-02-2007, 12:28
To je dobro znam frenda koji nije išao u srednju školu i sad mu je jako žao zbog toga i nema otkud platiti večernju školu, a starci mu naravno neće dati novce.

Kolko ti frend ima godina?

THUNDER_DINIX
09-02-2007, 12:34
vec je bilo i vrijeme da stave SS, a ne da ulicama secu idioti. ma trebali bi i faks stavit, posto srednja nije nista posebno. iako su ljudi preglupi za faks, pa bi popadali (mislim na one koji ni u SS nisu htjeli)

Simon the Dreamer
09-02-2007, 12:50
vec je bilo i vrijeme da stave SS, a ne da ulicama secu idioti. ma trebali bi i faks stavit, posto srednja nije nista posebno. iako su ljudi preglupi za faks, pa bi popadali (mislim na one koji ni u SS nisu htjeli)
Debilu, faks se plaća, i nikad ga neće moći staviti obaveznim. A čak i prije, u "staroj državi" dok je bio besplatan, isto nije mogao biti obavezan jer je to već dodatno obrazovanje koje nekima stvarno ne treba i nije adekvatno za njih...

BlackDCRO
09-02-2007, 12:53
Sad kad srednja postane obavezno jos teze ce se nalazit poslovi...

Tri66a
09-02-2007, 13:12
[quote="THUNDER_DINIX":345ba306]vec je bilo i vrijeme da stave SS, a ne da ulicama secu idioti. ma trebali bi i faks stavit, posto srednja nije nista posebno. iako su ljudi preglupi za faks, pa bi popadali (mislim na one koji ni u SS nisu htjeli)
Debilu, faks se plaća, i nikad ga neće moći staviti obaveznim. A čak i prije, u "staroj državi" dok je bio besplatan, isto nije mogao biti obavezan jer je to već dodatno obrazovanje koje nekima stvarno ne treba i nije adekvatno za njih...[/quote:345ba306]
@Sajmon Drimr:
Mislim to što si ti pametan ne znači da su svi. Najčešći je oblik 10% pametnih,10% glupih a ostali se rasporede između. A Bože moj,netko mora graditi ceste i postavljati plinovode......

Neven <R>
09-02-2007, 13:51
To je dobro znam frenda koji nije išao u srednju školu i sad mu je jako žao zbog toga i nema otkud platiti večernju školu, a starci mu naravno neće dati novce.

Kolko ti frend ima godina?
18 trenutno ali to je nebitno za priču i da ne može nikako naći posao, a zadnje 4 godine je proveo ne radeći ništa, i nije na nikakvom dobitku što se nekakve zabave tiče jer ionako se nije mogao zabavljati dok su mu svi prijatelji u školi/na faksu.


Sad kad srednja postane obavezno jos teze ce se nalazit poslovi...
Obrazloži.

goGAMERo
09-02-2007, 14:03
Da se mene pita i faklutet bi bio OBVEZAN :) ! Bilo je samo pitanje vremena!

THUNDER_DINIX
09-02-2007, 14:07
Da se mene pita i faklutet bi bio OBVEZAN :) ! Bilo je samo pitanje vremena!

i ja se slazem.

BTW BlackDCRO: zast mislis da ce se teze nalazit poslovi? zbog konkurencije? zavrsi faks i nemas briga

St. Jude
09-02-2007, 14:15
vec je bilo i vrijeme da stave SS, a ne da ulicama secu idioti. ma trebali bi i faks stavit, posto srednja nije nista posebno. iako su ljudi preglupi za faks, pa bi popadali (mislim na one koji ni u SS nisu htjeli)

zašto da faks stave obavezno ? imaš onda 18 godina i možeš birat ako češ ic na fakultet ili ne,onda ti ništa nije da se mora,osim da se mora umrijet.

FirstBorN
09-02-2007, 14:31
[quote="THUNDER_DINIX":31lkg5mo]vec je bilo i vrijeme da stave SS, a ne da ulicama secu idioti. ma trebali bi i faks stavit, posto srednja nije nista posebno. iako su ljudi preglupi za faks, pa bi popadali (mislim na one koji ni u SS nisu htjeli)

zašto da faks stave obavezno ? imaš onda 18 godina i možeš birat ako češ ic na fakultet ili ne,onda ti ništa nije da se mora,osim da se mora umrijet.[/quote:31lkg5mo]

ma taj lik dinix ne shvaca neke stvari...

Simon the Dreamer
09-02-2007, 14:54
[quote="THUNDER_DINIX":ih4yqhll]vec je bilo i vrijeme da stave SS, a ne da ulicama secu idioti. ma trebali bi i faks stavit, posto srednja nije nista posebno. iako su ljudi preglupi za faks, pa bi popadali (mislim na one koji ni u SS nisu htjeli)
Debilu, faks se plaća, i nikad ga neće moći staviti obaveznim. A čak i prije, u "staroj državi" dok je bio besplatan, isto nije mogao biti obavezan jer je to već dodatno obrazovanje koje nekima stvarno ne treba i nije adekvatno za njih...
@Sajmon Drimr:
Mislim to što si ti pametan ne znači da su svi. Najčešći je oblik 10% pametnih,10% glupih a ostali se rasporede između. A Bože moj,netko mora graditi ceste i postavljati plinovode......[/quote:ih4yqhll]
Zašto si mi ovo rekao, pa moj post je manje-više potvrdio tu tezu...

BOOM!
09-02-2007, 14:55
bolje da su uveli zakon da je najmanja ocjena 2:D..tako da niko nemoze pasti

Maloki
09-02-2007, 15:10
18 trenutno ali to je nebitno za priču i da ne može nikako naći posao, a zadnje 4 godine je proveo ne radeći ništa, i nije na nikakvom dobitku što se nekakve zabave tiče jer ionako se nije mogao zabavljati dok su mu svi prijatelji u školi/na faksu.


Ma pitam zbog toga jer si reko da mu starci nece dat pare za vecernju, pa rekoh ak je jos maloljetan, onda su mu starci malo "cudni"...

olio
09-02-2007, 15:22
ko ga jebe .. uskoro će i fakultet biti obavezan

Maloki
09-02-2007, 15:25
ko ga jebe .. uskoro će i fakultet biti obavezan

Obavezan ce postat za 50 godina onda...

medusa
09-02-2007, 15:32
ah, zar vi mislite da je to dobar zakon? pa promislite malo koliko ljudi ne završi osnovnu. to znači da če odsad u srednju u 1. razred dolazit musavi likovi bez 3 kune u džepu, koji neće radit ništa, propadat do 18 i zajebavat državu, jer če svi uđbenici MORATI postati besplatni(oni najsiromašniji si ih ne bi mogli priuštiti, pa bi automatski padali- diskriminacija siromašnih) i na njih će se trošiti državni resursi tipa učitelji, stolice, kreda, udžbeninici i sl. osim mi imamo specijalizirane škole, u koju svaku stane određen broj učenika. neke su poluprazne, a neke pune. to se do sada donekle reguliralo bodovima, ali sad če se morati ukiniti bodovanje, zato jer oni koji neidu u srednju za početak nisu imali baš puno bodova. znači--- bolje če se škole(i bolja zanimanja) ispuniti, a lošija isprazniti, jer če 3-godišnja zanimanja nestati, a nitko nije lud da ide na lošije 4-godišnje zanimanje ako može uzeti bolje.

St. Jude
09-02-2007, 15:44
ah, zar vi mislite da je to dobar zakon? pa promislite malo koliko ljudi ne završi osnovnu. to znači da če odsad u srednju u 1. razred dolazit musavi likovi bez 3 kune u džepu, koji neće radit ništa, propadat do 18 i zajebavat državu, jer če svi uđbenici MORATI postati besplatni(oni najsiromašniji si ih ne bi mogli priuštiti, pa bi automatski padali- diskriminacija siromašnih) i na njih će se trošiti državni resursi tipa učitelji, stolice, kreda, udžbeninici i sl. osim mi imamo specijalizirane škole, u koju svaku stane određen broj učenika. neke su poluprazne, a neke pune. to se do sada donekle reguliralo bodovima, ali sad če se morati ukiniti bodovanje, zato jer oni koji neidu u srednju za početak nisu imali baš puno bodova. znači--- bolje če se škole(i bolja zanimanja) ispuniti, a lošija isprazniti, jer če 3-godišnja zanimanja nestati, a nitko nije lud da ide na lošije 4-godišnje zanimanje ako može uzeti bolje.

kako ce ti glupi musavi bedaci moć upisat četverogodišnju ako nemaju ocienu za nju,ti si malo krivo napisao,četvrogodišnje ce ostat prilično iste,a trogodišnje ce se sipunit,jer takoreć odmah nakon nje idu zarađivat za sebe i obitelj,a tako ce doć do dosta nezaposlenosti

olio
09-02-2007, 15:46
ali prvo vlada govori o problemima nedostatka love i malih plaći na poslu i onda uvedu obaveznu srednju pa ono WTF tko će plaćat sve i knjige i troškove :shock: .... možda vlada ???????

Tsumetai Ryujin
09-02-2007, 16:06
ne... udzbenici ce biti besplatni samo u zagrebu kolko sam zakljucio... jer su i udzbenici za osnovnu skolu besplatni SAMO u zagrebu...

Lord Jambrek
09-02-2007, 16:06
bolje da su uveli zakon da je najmanja ocjena 2:D..tako da niko nemoze pasti


Je je, sigurno bi to napravili, a mislim pa koja je svrha padanja i popravnog, najveća glupost. Da se uvede ovaj tvoj sustav onda bi svi prolazili, ali naravno bilo bi toliko glupih ljudi koji ništ neće radit i poslije škole neznaju ništ o svojoj struci, ali to je njihova briga. Zašto bi ja padao razred iz nekog predmeta koji mi apsolutno ne treba i nikad mi neće biti potrebno znanje iz toga predmeta?! Tvoj navedeni sustav bi trebalo uvest na one predmete koji nemaju veze sa tvojom strukom. Ono što hoću reći je to da se mogu pasti samo oni važni i stručni predmeti koji će ti trebati dalje.

Simon the Dreamer
09-02-2007, 16:17
Ovo "svi su isti" i "svako dobije koliko treba, a radi koliko može" mi sve skupa jaaako vuče na socijalizam. Vraćamo li se mi možda svojim korijenima?? Još da sad SDP dobije izbore...

medusa
09-02-2007, 16:18
ah, zar vi mislite da je to dobar zakon? pa promislite malo koliko ljudi ne završi osnovnu. to znači da če odsad u srednju u 1. razred dolazit musavi likovi bez 3 kune u džepu, koji neće radit ništa, propadat do 18 i zajebavat državu, jer če svi uđbenici MORATI postati besplatni(oni najsiromašniji si ih ne bi mogli priuštiti, pa bi automatski padali- diskriminacija siromašnih) i na njih će se trošiti državni resursi tipa učitelji, stolice, kreda, udžbeninici i sl. osim mi imamo specijalizirane škole, u koju svaku stane određen broj učenika. neke su poluprazne, a neke pune. to se do sada donekle reguliralo bodovima, ali sad če se morati ukiniti bodovanje, zato jer oni koji neidu u srednju za početak nisu imali baš puno bodova. znači--- bolje če se škole(i bolja zanimanja) ispuniti, a lošija isprazniti, jer če 3-godišnja zanimanja nestati, a nitko nije lud da ide na lošije 4-godišnje zanimanje ako može uzeti bolje.

kako ce ti glupi musavi bedaci moć upisat četverogodišnju ako nemaju ocienu za nju,ti si malo krivo napisao,četvrogodišnje ce ostat prilično iste,a trogodišnje ce se sipunit,jer takoreć odmah nakon nje idu zarađivat za sebe i obitelj,a tako ce doć do dosta nezaposlenosti
mmmmda, ali ako je obvezna srednja škola, to bi značilo da se moraš školovat do 18. zar ne? ili sam ja to pogrešno skontao, ako jesam, moja greška

Babitz
09-02-2007, 16:23
tak me boli jer sam maturant

MindReader
09-02-2007, 16:39
mene isto briga.. upiso sam šta sam htio, to namjeravam svršitSi onda dalje.. :(

i poznajem dost ljudi koji ne idu u srednju.. par iz mog razreda u osnovnjaku..

Lord of Darkness
09-02-2007, 17:25
Joj srednja. Izabro sam ju nasljepo i sad sam sastavio super plan i ako ga ostvarim bit će predobro zbog jedne stvari:široko znanje.

Upisao sam za TK tehničara(telekomunikacije), na praksu idem u servis za računala, a fakultet ću ići(ako ona viša sila da Bog ili već tko) u Varaždin za Informatičara.

Inače volim ići u školu. Mogu pušit da me starci ne vide.

MindReader
09-02-2007, 17:28
Mogu pušit da me starci ne vide.
ti si ko ps1ho.. kad on meni krene.. pregadan je.. treba osnovat servis :D

Herr Schnitzel
09-02-2007, 18:51
ah, zar vi mislite da je to dobar zakon? pa promislite malo koliko ljudi ne završi osnovnu. to znači da če odsad u srednju u 1. razred dolazit musavi likovi bez 3 kune u džepu, koji neće radit ništa, propadat do 18 i zajebavat državu, jer če svi uđbenici MORATI postati besplatni(oni najsiromašniji si ih ne bi mogli priuštiti, pa bi automatski padali- diskriminacija siromašnih) i na njih će se trošiti državni resursi tipa učitelji, stolice, kreda, udžbeninici i sl. osim mi imamo specijalizirane škole, u koju svaku stane određen broj učenika. neke su poluprazne, a neke pune. to se do sada donekle reguliralo bodovima, ali sad če se morati ukiniti bodovanje, zato jer oni koji neidu u srednju za početak nisu imali baš puno bodova. znači--- bolje če se škole(i bolja zanimanja) ispuniti, a lošija isprazniti, jer če 3-godišnja zanimanja nestati, a nitko nije lud da ide na lošije 4-godišnje zanimanje ako može uzeti bolje.


Upravo sam to htio reci, ali si me preduhitrio :)
Inace, sad ce se sve srednje skole ispunit idiotima kojima tamo nije mjesto. Vjerojatno ce gimnazije ovoga biti postedene (htjet ce nesto lakse, hvala bogu)...

Tsumetai Ryujin
09-02-2007, 18:59
pa de mi objasni kak ce se srednje ispunit idiotima koji nebi isli u srednju kad ce i dalje ostat ovaj bodovni sistem... ti kreteni koji nebi zavrsili srednju skolu ce ici tam za postavljat klime... ke brijes ti...

C
09-02-2007, 19:21
Napokon je srednja škola uvedena kao obavezna, ali ima jedna mana u svemu tome.
Hoće li taj zakon svi poštivati?
-Neće, zakoni su tu da se krše!
Recimo romi se danas đikaju u autobusima bez karte, i nitko im ne smije ništa (Tužiš ih, naravno, popušio si jer se brane na načine kao; jel` to zato što sam crn? ili na diskriminaciju, a bilo šta da im kažeš, dođe njih 50 i pozdrave te noževima i bokserima)! Čast izuzecima!

Meni je jedina mana tu: "Bit` će veća konkurencija za posao." :D
- To stvarno mislim.

THUNDER_DINIX
09-02-2007, 19:40
Napokon je srednja škola uvedena kao obavezna, ali ima jedna mana u svemu tome.
Hoće li taj zakon svi poštivati?
-Neće, zakoni su tu da se krše!
Recimo romi se danas đikaju u autobusima bez karte, i nitko im ne smije ništa (Tužiš ih, naravno, popušio si jer se brane na načine kao; jel` to zato što sam crn? ili na diskriminaciju, a bilo šta da im kažeš, dođe njih 50 i pozdrave te noževima i bokserima)! Čast izuzecima!

Meni je jedina mana tu: "Bit` će veća konkurencija za posao." :D
- To stvarno mislim.

morat ce postivat zakon i ici u srednju skolu. ili ce u pržun. inace, neznam kako misle placat prijevoz ako nemaju novaca, a iz nekog udaljenijeg sela su

Lord Myrkul
10-02-2007, 12:07
Napokon je srednja škola uvedena kao obavezna, ali ima jedna mana u svemu tome.
Hoće li taj zakon svi poštivati?
-Neće, zakoni su tu da se krše!
Recimo romi se danas đikaju u autobusima bez karte, i nitko im ne smije ništa (Tužiš ih, naravno, popušio si jer se brane na načine kao; jel` to zato što sam crn? ili na diskriminaciju, a bilo šta da im kažeš, dođe njih 50 i pozdrave te noževima i bokserima)! Čast izuzecima!

Meni je jedina mana tu: "Bit` će veća konkurencija za posao." :D
- To stvarno mislim.

morat ce postivat zakon i ici u srednju skolu. ili ce u pržun. inace, neznam kako misle placat prijevoz ako nemaju novaca, a iz nekog udaljenijeg sela su

pa dolazit ce sa traktorom obv :D :D

Fenrir
10-02-2007, 12:15
Napokon je srednja škola uvedena kao obavezna, ali ima jedna mana u svemu tome.
Hoće li taj zakon svi poštivati?
-Neće, zakoni su tu da se krše!
Recimo romi se danas đikaju u autobusima bez karte, i nitko im ne smije ništa (Tužiš ih, naravno, popušio si jer se brane na načine kao; jel` to zato što sam crn? ili na diskriminaciju, a bilo šta da im kažeš, dođe njih 50 i pozdrave te noževima i bokserima)! Čast izuzecima!

Meni je jedina mana tu: "Bit` će veća konkurencija za posao." :D
- To stvarno mislim.

A za koji su to oni posao konkurencija ??
Ionako ja mislim ići u gimnaziju tako da me to ne dira, cigichi će ići u ove dvogodišnje itd...

Maloki
10-02-2007, 12:17
A za koji su to oni posao konkurencija ??
Ionako ja mislim ići u gimnaziju tako da me to ne dira, cigichi će ići u ove dvogodišnje itd...

1. kolko ja znam, ne postoje dvogodisnje skole
2. sa ovakvim predrasudama prema Romima ispadate vece seljacine od njih...

Fenrir
10-02-2007, 12:23
A za koji su to oni posao konkurencija ??
Ionako ja mislim ići u gimnaziju tako da me to ne dira, cigichi će ići u ove dvogodišnje itd...

1. kolko ja znam, ne postoje dvogodisnje skole
2. sa ovakvim predrasudama prema Romima ispadate vece seljacine od njih...

1. Ja znam i postoje

2. E pa sory al svakom prema zaslugama, nikad nisam Cigana vidio u gimnaziji, nit poznam nijednog koji ima namjeru zavrsit srednju ili uopce ici u srednju, a ni naci posao, a vjeruj znam ih puno, škola mi je u ZG ( Peščenica )

Tsumetai Ryujin
10-02-2007, 12:31
NE ne postoje dvogodisnje skole... to si ti decko malo pobrko...

srednja skola CE biti obavezna... ali po zakonu ces MORATI zavrsiti SAMO dve godine srednje skole...

THUNDER_DINIX
10-02-2007, 12:37
NE ne postoje dvogodisnje skole... to si ti decko malo pobrko...

srednja skola CE biti obavezna... ali po zakonu ces MORATI zavrsiti SAMO dve godine srednje skole...

nekontam kakva uopce korist od samo 2 god. mogli su bar 3 stavit

BOOM!
10-02-2007, 12:42
pa da...i onda mu isti kurac jel je zavrsio 2 ili nijednu

Fenrir
10-02-2007, 12:46
NE ne postoje dvogodisnje skole... to si ti decko malo pobrko...

srednja skola CE biti obavezna... ali po zakonu ces MORATI zavrsiti SAMO dve godine srednje skole...

Sry, my bad, hvala na objasnjenju.

THUNDER_DINIX
10-02-2007, 12:56
pa da...i onda mu isti ***** jel je zavrsio 2 ili nijednu

upravo tako. bolje da onda nisu ni stavili

Wizard
10-02-2007, 14:12
Nije isti k****, kad ide 2 godine koje mora, vjerovatno ce odluciti zavrsiti i oni 3. kad je vec poceo (pretpostavljam da oni koji ne zele u srednju nece u cetverogodisnje), ovi zakon treba, srednja bi svakako morala biti obavezna, ako zelimo da napredujemo moramo imatu bolje obrazovanje

THUNDER_DINIX
10-02-2007, 15:23
Nije isti k****, kad ide 2 godine koje mora, vjerovatno ce odluciti zavrsiti i oni 3. kad je vec poceo (pretpostavljam da oni koji ne zele u srednju nece u cetverogodisnje), ovi zakon treba, srednja bi svakako morala biti obavezna, ako zelimo da napredujemo moramo imatu bolje obrazovanje

to je samo predpostavka da ce ljudi htjet i zavrsit i 3. i 4. god. ma trebali su oni sve uvest pod obavezno, nekontam sta glume

C
10-02-2007, 15:25
Vladi je cilj da mulja i stalno nešto mjenja. :?

Lord of Darkness
10-02-2007, 15:28
Ovo što stavljaju obavezno školovanje je i dobro i loše. Dobro je zbog toga što će svi imati srednju stručnu spremu, a loše je zbog toga što će to biti onda kao da si i osnovnu školu završio. Moraš ići na fakultet ili ćeš raditi kao komunalac, ako ti se posreći.

THUNDER_DINIX
10-02-2007, 15:29
Ovo što stavljaju obavezno školovanje je i dobro i loše. Dobro je zbog toga što će svi imati srednju stručnu spremu, a loše je zbog toga što će to biti onda kao da si i osnovnu školu završio. Moraš ići na fakultet ili ćeš raditi kao komunalac, ako ti se posreći.

pa i danas nemozes nac dobar posao (ako uopce nađes posao) sa samo SS

medusa
10-02-2007, 21:21
nije istina. možeš naći dobre poslove, ako ti se da raditi. e sad, problem je što većina ljudi(pa i ja, ustvari) žele dobar posao, pristojnu plaću, ali bez da rade. sad če se to promijenit, morat če oni napraviti veče fakultete, jer če inače jadan narod skapavat od gladi, jer če izlazit svi sa sa sš, a i ono što sam rekao o dobrom poslu ak ti se da raditi, bit če laž, jer če i mladi fakultetlije morati raditi kao konobari i striptizeri u mračnim, zadimljenim konobama, ili prodavati lubenice uz autocestu

Herr Schnitzel
10-02-2007, 21:47
nije istina. možeš naći dobre poslove, ako ti se da raditi. e sad, problem je što većina ljudi(pa i ja, ustvari) žele dobar posao, pristojnu plaću, ali bez da rade. sad če se to promijenit, morat če oni napraviti veče fakultete, jer če inače jadan narod skapavat od gladi, jer če izlazit svi sa sa sš, a i ono što sam rekao o dobrom poslu ak ti se da raditi, bit če laž, jer če i mladi fakultetlije morati raditi kao konobari i striptizeri u mračnim, zadimljenim konobama, ili prodavati lubenice uz autocestu

SSS ili VSS... Pitam se koga ce uzet...
Treba na fakultet ic i to je to, stvarno se ne moze samo sa srednjom nac pristojan posao. Pa cak i ako nema posla, bar ces biti obrazovan (to se bar, negdje daleko u Europi, jos uvijek cijeni)...

Letva
10-02-2007, 22:26
Sa srednjom školom ne možeš ni kopati.

Neven <R>
10-02-2007, 22:43
Sa srednjom školom ne možeš ni kopati.
Reci to frendu kuharu koji sada zarađuje 5k kn, istina da se krvavo naradio ali zarađuje.

Lord of Darkness
11-02-2007, 14:59
nije istina. možeš naći dobre poslove, ako ti se da raditi. e sad, problem je što većina ljudi(pa i ja, ustvari) žele dobar posao, pristojnu plaću, ali bez da rade. sad če se to promijenit, morat če oni napraviti veče fakultete, jer če inače jadan narod skapavat od gladi, jer če izlazit svi sa sa sš, a i ono što sam rekao o dobrom poslu ak ti se da raditi, bit če laž, jer če i mladi fakultetlije morati raditi kao konobari i striptizeri u mračnim, zadimljenim konobama, ili prodavati lubenice uz autocestu

Malo sanjaš ali dobro. Dobar posao možeš dobit jedino ako ti je stari poznat tj. na nekom položaju ma tebi je budućnost osigurana. Dok ne riješimo odnos bogati-srednji stalež-siromašni bit će nezaposlenosti i to puno

Kiklop
11-02-2007, 15:22
ma to bi bilo zakon jer nam vise profesori nebi mogli rec da srednja skola nije obavezna i da mi nemoramo tu bit i onda pola razreda zakljucit jedan :-x

THUNDER_DINIX
11-02-2007, 15:25
ma to bi bilo zakon jer nam vise profesori nebi mogli rec da srednja skola nije obavezna i da mi nemoramo tu bit i onda pola razreda zakljucit jedan :-x

i koja je korist od toga?

Letva
11-02-2007, 15:30
ma to bi bilo zakon jer nam vise profesori nebi mogli rec da srednja skola nije obavezna i da mi nemoramo tu bit i onda pola razreda zakljucit jedan :-x


Sa srednjom školom ne možeš ni kopati.

Opet govorim :D

THUNDER_DINIX
11-02-2007, 15:33
ma to bi bilo zakon jer nam vise profesori nebi mogli rec da srednja skola nije obavezna i da mi nemoramo tu bit i onda pola razreda zakljucit jedan :-x


Sa srednjom školom ne možeš ni kopati.

Opet govorim :D

kopat uvijek mozes. ma nije da se nemoze nac posao sa srednjom, ali jako tesko. mozda ak te neki privatnik zaposli da radis kod njega

King tiger
11-02-2007, 15:33
Pa normalno kad su neki glupi ko letve :D


shala mala, Karabaja

Lord of Darkness
11-02-2007, 15:46
ma to bi bilo zakon jer nam vise profesori nebi mogli rec da srednja skola nije obavezna i da mi nemoramo tu bit i onda pola razreda zakljucit jedan :-x


Sa srednjom školom ne možeš ni kopati.

Opet govorim :D

kopat uvijek mozes. ma nije da se nemoze nac posao sa srednjom, ali jako tesko. mozda ak te neki privatnik zaposli da radis kod njega

Nedo bog da te privatnik zaposli, osim ako nije pošten, jer ako nije može te zajebavati i morat ćeš ga slušati ili sayonara posao, a drugi nemožeš naći.

THUNDER_DINIX
11-02-2007, 15:48
[quote=Kiklop]ma to bi bilo zakon jer nam vise profesori nebi mogli rec da srednja skola nije obavezna i da mi nemoramo tu bit i onda pola razreda zakljucit jedan :-x


Sa srednjom školom ne možeš ni kopati.

Opet govorim :D

kopat uvijek mozes. ma nije da se nemoze nac posao sa srednjom, ali jako tesko. mozda ak te neki privatnik zaposli da radis kod njega

Nedo bog da te privatnik zaposli, osim ako nije pošten, jer ako nije može te zajebavati i morat ćeš ga slušati ili sayonara posao, a drugi nemožeš naći.[/quote:3g3glcxt]

da, opaki su ti privatnici. sta mislis, treba u drzavnu firmu?

Booby
11-02-2007, 16:02
pa da ali ja nisam nikog upoznao da ne želi ić u srednju

Ima i takvih...
Al ak se uvede kao obvezna, onda bi cijela Hrvatska trebala omogucit besplatne godisnje karte za javni prijevoz, a ne samo Zagreb. Isto tako bi trebali davati i besplatne knjige jer ima puno ljudi koji si nemogu to priustit (i to ne samo za srednje skole vec i osnovne)...

e ova ti je dobra
sanse za tako nesto su astronomski male :wink:

To znam. Al opet, bilo bi dobro, kaj ne?

Pisalo u novinama,bilo u dnevniku... Prijevoz i knjige ce MORATI biti besplatne inače ništa od obavezne srednje. A jeste neinformisani...

unknown
11-02-2007, 16:03
kaže nama razrednik(četvrta godina maturanti) vi ste budućnost ove države. Jadna država ako smo joj mi budućnost :rotfl: :rotfl:

THUNDER_DINIX
11-02-2007, 16:04
kaže nama razrednik(četvrta godina maturanti) vi ste budućnost ove države. Jadna država ako smo joj mi budućnost :rotfl: :rotfl:

to i moj stari govori

Lord of Darkness
11-02-2007, 16:32
[quote=Letva][quote=Kiklop]ma to bi bilo zakon jer nam vise profesori nebi mogli rec da srednja skola nije obavezna i da mi nemoramo tu bit i onda pola razreda zakljucit jedan :-x


Sa srednjom školom ne možeš ni kopati.

Opet govorim :D

kopat uvijek mozes. ma nije da se nemoze nac posao sa srednjom, ali jako tesko. mozda ak te neki privatnik zaposli da radis kod njega

Nedo bog da te privatnik zaposli, osim ako nije pošten, jer ako nije može te zajebavati i morat ćeš ga slušati ili sayonara posao, a drugi nemožeš naći.[/quote:7f21fn75]

da, opaki su ti privatnici. sta mislis, treba u drzavnu firmu?[/quote:7f21fn75]

Neš u državnu ako nemaš jaku vezu. Za super život moraš dobit posao koji ti daje više od 5000 kn plaću pod uvjetom da je i žena zaposlena, ali takav posao ako nađeš onda imaš sreće osim ako nisi preko veze došao na taj položaj.

THUNDER_DINIX
11-02-2007, 16:33
[quote="THUNDER_DINIX":37z09kgz][quote=Letva][quote=Kiklop]ma to bi bilo zakon jer nam vise profesori nebi mogli rec da srednja skola nije obavezna i da mi nemoramo tu bit i onda pola razreda zakljucit jedan :-x


Sa srednjom školom ne možeš ni kopati.

Opet govorim :D

kopat uvijek mozes. ma nije da se nemoze nac posao sa srednjom, ali jako tesko. mozda ak te neki privatnik zaposli da radis kod njega

Nedo bog da te privatnik zaposli, osim ako nije pošten, jer ako nije može te zajebavati i morat ćeš ga slušati ili sayonara posao, a drugi nemožeš naći.[/quote:37z09kgz]

da, opaki su ti privatnici. sta mislis, treba u drzavnu firmu?[/quote:37z09kgz]

Neš u državnu ako nemaš jaku vezu. Za super život moraš dobit posao koji ti daje više od 5000 kn plaću pod uvjetom da je i žena zaposlena, ali takav posao ako nađeš onda imaš sreće osim ako nisi preko veze došao na taj položaj.[/quote:37z09kgz]

sta preporucujes onda?

King tiger
11-02-2007, 16:36
moras imat vezu...

Lord of Darkness
11-02-2007, 16:37
[quote="Lord of Darkness":3t14y2gf][quote="THUNDER_DINIX":3t14y2gf][quote=Letva][quote=Kiklop]ma to bi bilo zakon jer nam vise profesori nebi mogli rec da srednja skola nije obavezna i da mi nemoramo tu bit i onda pola razreda zakljucit jedan :-x


Sa srednjom školom ne možeš ni kopati.

Opet govorim :D

kopat uvijek mozes. ma nije da se nemoze nac posao sa srednjom, ali jako tesko. mozda ak te neki privatnik zaposli da radis kod njega

Nedo bog da te privatnik zaposli, osim ako nije pošten, jer ako nije može te zajebavati i morat ćeš ga slušati ili sayonara posao, a drugi nemožeš naći.[/quote:3t14y2gf]

da, opaki su ti privatnici. sta mislis, treba u drzavnu firmu?[/quote:3t14y2gf]

Neš u državnu ako nemaš jaku vezu. Za super život moraš dobit posao koji ti daje više od 5000 kn plaću pod uvjetom da je i žena zaposlena, ali takav posao ako nađeš onda imaš sreće osim ako nisi preko veze došao na taj položaj.[/quote:3t14y2gf]

sta preporucujes onda?[/quote:3t14y2gf]

Proći srednju, otići na fakultet. Pogledaj prije koji su poslovi traženi nego što fakultet odabereš, najbolje za nekog inžinjera (građevinarstva npr. nikad kuće neće prestati graditi ni rušiti) i ako si prošao sa super ocjenama, ponude za posao će ti poštom dolaziti na kućnu adresu. :D

King tiger
11-02-2007, 16:39
Najbolje bit gradjevinar na Balkanu, stalno neki ratovi, stalno se nestho rushi, vazda posla imash :D

Lord of Darkness
11-02-2007, 16:43
Najbolje bit gradjevinar na Balkanu, stalno neki ratovi, stalno se nestho rushi, vazda posla imash :D

Da. To ja kažem. Kuća će uvijek biti.

THUNDER_DINIX
11-02-2007, 16:46
[quote="King tiger":16god42n]Najbolje bit gradjevinar na Balkanu, stalno neki ratovi, stalno se nestho rushi, vazda posla imash :D

Da. To ja kažem. Kuća će uvijek biti.[/quote:16god42n]

nije lose, iako je dobro biti i elektricar (uvijek ima nesta za popravilti) ili informatičar

Letva
11-02-2007, 16:47
[quote="Lord of Darkness":1s22wcwo][quote="King tiger":1s22wcwo]Najbolje bit gradjevinar na Balkanu, stalno neki ratovi, stalno se nestho rushi, vazda posla imash :D

Da. To ja kažem. Kuća će uvijek biti.[/quote:1s22wcwo]

nije lose, iako je dobro biti i elektricar (uvijek ima nesta za popravilti) ili informatičar[/quote:1s22wcwo]


Doktor,stalno se kolju ljudi 8)

King tiger
11-02-2007, 16:47
Mislis , doktor, stalno ima mita ?

Letva
11-02-2007, 16:49
Mislis , doktor, stalno ima mita ?


?Kakav mito?

Nijedan doktor u BiH,ne uzima pare.Ne znam sad za ostalo.

King tiger
11-02-2007, 16:51
Mislis , doktor, stalno ima mita ?


?Kakav mito?

Nijedan doktor u BiH,ne uzima pare.Ne znam sad za ostalo.

ha ha ha ha ha ha


Kad mi je nana bila na operaciji doktor je rekao da ce "ubrzati dolazak na red za operaciju uz odgovarajuci poticaj " ....

Arbiter of Change
11-02-2007, 16:53
?Kakav mito?

Nijedan doktor u BiH,ne uzima pare.Ne znam sad za ostalo.

Ti možda predstavljaš kolektivnu svijest svih doktora u BiH? :D

Da, to je ono ko fol "malo će brže doći/ući " i ta spika.

Letva
11-02-2007, 16:54
[quote="King tiger":1x27gakd]Mislis , doktor, stalno ima mita ?


?Kakav mito?

Nijedan doktor u BiH,ne uzima pare.Ne znam sad za ostalo.

ha ha ha ha ha ha


Kad mi je nana bila na operaciji doktor je rekao da ce "ubrzati dolazak na red za operaciju uz odgovarajuci poticaj " ....[/quote:1x27gakd]


Govorim za to što znam,moj stari je doktor.Ništa apsolutno NIŠTA ne uzima od pacijenata,sem što mu pacijenti donesu kafu ili kocku šećera.Glasine bezveze..

King tiger
11-02-2007, 16:57
Svaka cast njemu , al nit sam ja mislio na njega nit su svi doktori ko tvoj stari .

D.E.M.O.
11-02-2007, 17:01
[quote="King tiger":1ko5tloa]Mislis , doktor, stalno ima mita ?


?Kakav mito?

Nijedan doktor u BiH,ne uzima pare.Ne znam sad za ostalo.

ha ha ha ha ha ha


Kad mi je nana bila na operaciji doktor je rekao da ce "ubrzati dolazak na red za operaciju uz odgovarajuci poticaj " ....


Govorim za to što znam,moj stari je doktor.Ništa apsolutno NIŠTA ne uzima od pacijenata,sem što mu pacijenti donesu kafu ili kocku šećera.Glasine bezveze..[/quote:1ko5tloa]
dobro bih... hrvatska.. mito i korupcija :rotfl: :pray:

Letva
11-02-2007, 17:01
Svaka cast njemu , al nit sam ja mislio na njega nit su svi doktori ko tvoj stari .


Mali je taj postotak.

Maloki
11-02-2007, 17:02
Doktor,stalno se kolju ljudi 8)

A doktor ce lijecit mrtve ljude :thumbs2:

Letva
11-02-2007, 17:03
Doktor,stalno se kolju ljudi 8)

A doktor ce lijecit mrtve ljude :thumbs2:


Nisam bukvalno mislio na klanje.

THUNDER_DINIX
11-02-2007, 17:10
ma pokvareni su ti doktori. oni zapravo i najvise uzimaju mito. cast iznimkama

Maloki
11-02-2007, 17:14
ma pokvareni su ti doktori. oni zapravo i najvise uzimaju mito. cast iznimkama

Al ajd vi meni recite kaj imate protiv mita, kad ga ustvari mi sami nudimo. Najgori mi onaj slucaj kaj je nedavno bio, kaj je zenska prijavila da joj je doktor uzeo mito. Znaci prvo ponudi, nek tebe/voljnu osobu izljeci, a onda ga optuzi. Po meni su ti ljudi koji daju mito, a onda prijave, gamad.

Lord of Darkness
11-02-2007, 17:15
Zato budite doktori i primajte "poticaj" i evo para ko blata. :D

Električar ne baš jer njih ima dosta osim ako ne želiš biti diplomirani inžinjer elektrotehnike.

THUNDER_DINIX
11-02-2007, 17:40
Zato budite doktori i primajte "poticaj" i evo para ko blata. :D

Električar ne baš jer njih ima dosta osim ako ne želiš biti diplomirani inžinjer elektrotehnike.

zelim, osim ako se ne prebacim na racunalni smjer (sto najvjerojatnije hocu).

@ Maloki

ti sto daju mito pa prijavljuju su isto gamad. kao das mito, nevin si. lol, takve treba 1. hvatat. al zato ne treba ni uzimat mito

Letva
11-02-2007, 17:56
ma pokvareni su ti doktori. oni zapravo i najvise uzimaju mito. cast iznimkama


Ne znam kakva je situacija kod vas :D

D.E.M.O.
11-02-2007, 18:09
ma pokvareni su ti doktori. oni zapravo i najvise uzimaju mito. cast iznimkama


Ne znam kakva je situacija kod vas :D
gadna :D

Neven <R>
11-02-2007, 21:11
Al ajd vi meni recite kaj imate protiv mita, kad ga ustvari mi sami nudimo. Najgori mi onaj slucaj kaj je nedavno bio, kaj je zenska prijavila da joj je doktor uzeo mito. Znaci prvo ponudi, nek tebe/voljnu osobu izljeci, a onda ga optuzi. Po meni su ti ljudi koji daju mito, a onda prijave, gamad.
Nema takvih ljudi, oni koji daju mito ne prijavljuju jer je davanje mita isto kažnjivo kao i primanje, prijavljuju one koje doktor traži mito a oni odbiju dati.

THUNDER_DINIX
11-02-2007, 21:26
[quote="THUNDER_DINIX":1srkvnhs]ma pokvareni su ti doktori. oni zapravo i najvise uzimaju mito. cast iznimkama


Ne znam kakva je situacija kod vas :D
gadna :D[/quote:1srkvnhs]

svugdje je tako

Letva
11-02-2007, 22:04
Niste upoznati :P,nemate dokaza za mito.

Lord of Darkness
12-02-2007, 10:03
Niste upoznati :P,nemate dokaza za mito.

A ne. De mi babu sa upalom sljepog crijeva, kameru i 500 eura i evo dokaza.

medusa
12-02-2007, 13:09
ma pokvareni su ti doktori. oni zapravo i najvise uzimaju mito. cast iznimkama
vidi maloga što mi vrijeđa staru :-x . ako smatraš da su doktori pokvareni, onda ne moraš nikad više u životu iči kod njih. ali kad ti neko razlupa glavu zbog "pametnih" izjava ili dobiš AIDS, ti slobodno otiđi vraču ili u međugorje. kladim se da ti trčiš u bolnicu kad si prst porežeš. kako se usuđuješ vrijeđat cijelu profesiju, na temelju 2-3 idiota koji su primili mito.

Lord of Darkness
12-02-2007, 13:12
ma pokvareni su ti doktori. oni zapravo i najvise uzimaju mito. cast iznimkama
vidi maloga što mi vrijeđa staru :-x . ako smatraš da su doktori pokvareni, onda ne moraš nikad više u životu iči kod njih. ali kad ti neko razlupa glavu zbog "pametnih" izjava ili dobiš AIDS, ti slobodno otiđi vraču ili u međugorje. kladim se da ti trčiš u bolnicu kad si prst porežeš. kako se usuđuješ vrijeđat cijelu profesiju, na temelju 2-3 idiota koji su primili mito.

Tu si ti ispo idiot. Zar nije reko Čast iznimkama. Nemora to značit da tvoja stara prima mito osim ako se ne voziš svaki dan u školu sa privatnim vozačem u mercedesu.

Shadowhell
12-02-2007, 15:05
[quote="THUNDER_DINIX":3dvzeunz]ma pokvareni su ti doktori. oni zapravo i najvise uzimaju mito. cast iznimkama
vidi maloga što mi vrijeđa staru :-x . ako smatraš da su doktori pokvareni, onda ne moraš nikad više u životu iči kod njih. ali kad ti neko razlupa glavu zbog "pametnih" izjava ili dobiš AIDS, ti slobodno otiđi vraču ili u međugorje. kladim se da ti trčiš u bolnicu kad si prst porežeš. kako se usuđuješ vrijeđat cijelu profesiju, na temelju 2-3 idiota koji su primili mito.

Tu si ti ispo idiot. Zar nije reko Čast iznimkama. Nemora to značit da tvoja stara prima mito osim ako se ne voziš svaki dan u školu sa privatnim vozačem u mercedesu.[/quote:3dvzeunz]

Ispali ste sva trojica idioti..

Kao prvo THUNDER_DINIX koji generalizira sve doktore govoreći da primaju mito da bi napomenuo "čast iznimkama". "Iznimke" i jesu oni koji primaju mito, dok je, vjerujem, velika većina poštena.

Dalje, medusa koji na osnovu dinixovog posta iskazuje lažni bijes ili određenu ljudnju pokušavajući privući pozornost na sebe primivši tu "uvredu" kao nešto osobno. Doduše, on ispravlja dinixa te kaže da velika većina doktora nije takva.

Ipak, nakon madusinog posta, Lord of Darkness se vraća na takozvane iznimke potvrdivši glupost originalnog posta gdje dodaje svoj komentar..

Sad dosta OT-a i vratite se na jebenu temu.

Lord of Darkness
12-02-2007, 15:30
[quote="THUNDER_DINIX":2772lh0c]ma pokvareni su ti doktori. oni zapravo i najvise uzimaju mito. cast iznimkama
vidi maloga što mi vrijeđa staru :-x . ako smatraš da su doktori pokvareni, onda ne moraš nikad više u životu iči kod njih. ali kad ti neko razlupa glavu zbog "pametnih" izjava ili dobiš AIDS, ti slobodno otiđi vraču ili u međugorje. kladim se da ti trčiš u bolnicu kad si prst porežeš. kako se usuđuješ vrijeđat cijelu profesiju, na temelju 2-3 idiota koji su primili mito.

Tu si ti ispo idiot. Zar nije reko Čast iznimkama. Nemora to značit da tvoja stara prima mito osim ako se ne voziš svaki dan u školu sa privatnim vozačem u mercedesu.

Ispali ste sva trojica idioti..

Kao prvo THUNDER_DINIX koji generalizira sve doktore govoreći da primaju mito da bi napomenuo "čast iznimkama". "Iznimke" i jesu oni koji primaju mito, dok je, vjerujem, velika većina poštena.

Dalje, medusa koji na osnovu dinixovog posta iskazuje lažni bijes ili određenu ljudnju pokušavajući privući pozornost na sebe primivši tu "uvredu" kao nešto osobno. Doduše, on ispravlja dinixa te kaže da velika većina doktora nije takva.

Ipak, nakon madusinog posta, Lord of Darkness se vraća na takozvane iznimke potvrdivši glupost originalnog posta gdje dodaje svoj komentar..

Sad dosta OT-a i vratite se na jebenu temu.[/quote:2772lh0c]

Hahaha ovo je dobra fora. Ti stvarno nisi upućen u korupciju u hrvatskoj. Možda si od onih koji misle da korupcije nema.

King tiger
12-02-2007, 16:13
Dobro dosta o korupciji.

Back on topic.

Lord of Darkness
12-02-2007, 16:29
Dobro dosta o korupciji.

Back on topic.

Da istina. Topic je o srednjoj školi.

Da vas pitam onda što vas živcira u školi?

JedimiNjoke
12-02-2007, 16:36
nije istina. možeš naći dobre poslove, ako ti se da raditi. e sad, problem je što većina ljudi(pa i ja, ustvari) žele dobar posao, pristojnu plaću, ali bez da rade. sad če se to promijenit, morat če oni napraviti veče fakultete, jer če inače jadan narod skapavat od gladi, jer če izlazit svi sa sa sš, a i ono što sam rekao o dobrom poslu ak ti se da raditi, bit če laž, jer če i mladi fakultetlije morati raditi kao konobari i striptizeri u mračnim, zadimljenim konobama, ili prodavati lubenice uz autocestu

E stari ne znam ja di ćeš ti na fakultet sa takvim pravopisom...

Simon the Dreamer
12-02-2007, 17:03
nije istina. možeš naći dobre poslove, ako ti se da raditi. e sad, problem je što većina ljudi(pa i ja, ustvari) žele dobar posao, pristojnu plaću, ali bez da rade. sad če se to promijenit, morat če oni napraviti veče fakultete, jer če inače jadan narod skapavat od gladi, jer če izlazit svi sa sa sš, a i ono što sam rekao o dobrom poslu ak ti se da raditi, bit če laž, jer če i mladi fakultetlije morati raditi kao konobari i striptizeri u mračnim, zadimljenim konobama, ili prodavati lubenice uz autocestu

E stari ne znam ja di ćeš ti na fakultet sa takvim pravopisom...
Negdje če valjda otiči... :D