PDA

Pogledaj cijelu verziju : STAND BY



DonPato of the Druid
07-02-2007, 21:40
Poštovani!
Instalirao sam Warcraft III Frozen Throne i sve potrebne dodatke da bi igra radila.. igra se starta i pokaže mi INTRO MOVIE ali čim je intro gotov monitor mi se prebaci na stand by mode, dok mi zvuk ukazuje da igra radi... samo slike nema..
Posjedujem dovoljno jako računalo Intel Pentium sa nVidia grafičkom Geforce karticom te 15" Belinea Monitor koji ima max 60Hz refresh rate..
Unaprijed zahvalan na odgovoru..

Lord Jambrek
07-02-2007, 21:46
Možda ti monitor ne podržava RR koji igra namjesti, dakle igra baci veći Refresh Rate nego kaj monitor podržava i zbog tog dođe do zacrnjenja i stand by-a. Ima program da se regulira RR. Kad ga nađem onda ti javim.


Btw. Dobro došao na PC PLAY Forum, nemoj spamat i poštuj pravila foruma

DonPato of the Druid
07-02-2007, 21:55
hvala na ultra-brzom odgovoru...
i ja sam mislio da je u tome problem, ali me smotalo što je prijatelju na 15" radilo.. ali nisam se sjetio na RR kod njega..
ocekujem program cim prije moguce...

Bartuc
07-02-2007, 22:00
100% je stvar monitora!!!

Ja sam svojedobono imao 14" monitor koji nije išao iznad 800x600, uglavnom prilikom pokretanja "Black Hawk Down" monitor je poludio jer je igra kretala u 1024x768!!! Vjerovatno se ista stvar i tebi dešava!!!

Frend ti ima moguće jaći model monitora te mu zbog toga radi!!!

DonPato of the Druid
07-02-2007, 22:04
ok, a misliš da postoji tako nešto za modificiranje RR?

Dux
07-02-2007, 22:12
taj refresh rate je užasno mali.
i ako je to najviše što monitor može prikazivati, onda obavezno se bacaj u štednju i kupuj novi monitor ( po mogućnosti LCD)

Prince-Artas
07-02-2007, 22:15
Jedan član ovog foruma (Lord Ragnarok) je imao isti problem sa warcraftom, posjedovao je tnt2 grafu i belina 15 inčni monitor, neznam kako ga je/da li ga je riješio. pošalji mu pp

Bartuc
07-02-2007, 22:19
Neznam dali postoji takav software, sumnjam u to!!!

Što Dux kaže, moj savjet je da uštediš nekako i da kupiš monitor jer prvo i osnovno nije zdravo gledati u monitor s tako niskom frekvenciom!!!

CRT mora ići barem do 85Hz dok LCD je normalno da radi na 60Hz.

Si siguran da ti monitor nejde iznad 60Hz?? Na kojoj rezoluciji ti je 60Hz??
Naj se dat uvrjedit al jel znaš kak se mjenja frekvencija monitora (pitam jer ima ljudi koji nisu rođeni s kompom i treba im pomoć oko takvih stvari)??

Lord Jambrek
07-02-2007, 22:27
Program još tražim, to sam imao davno. Probaj uzet od frenda monitor i smanjit rezoluciju i onda vratit svoj pa da vidiš dal bu radilo.

DonPato of the Druid
07-02-2007, 22:31
naravno da znam kak se promijeni :p
100% sam siguran da max RR 60Hz i da radi na 1024X768
pokusao sam sve kombinacije ali nista..
Kupit cu novi monitor ali do onda moram složiti ovo..

p.s.slucajno sam poceo pisati na engleskom jer sam trazio na nekim stranim forumima pomoc ali ovaj je daleko najbolji...

olio
07-02-2007, 22:34
so first try with another screen (maybe your friends screen) .....
and how old is you tiny 15" monitor?

Bartuc
07-02-2007, 22:35
Why do we speak English :rotfl:

Did you try to change resolution to 800x600 and then rise refresh rate to 85Hz???

If you did and it didn't work than it's about time you buy yourself a new Belinea 17"!!!

Your only chance is to wait and see if Lord finds what he's looking for!!!

Cjeli život sam bio najbolji iz engleskog (osnovna, srednja i fax) :D

Lord Jambrek
07-02-2007, 22:51
Evo pito sam na jednom drugom forumu i dobil sam slijedeći odgovor.

Odi na start-->Run-->dxdiag.

Tamo imaš opciju "More Help" i trebala bi pod tim tabom biti opcija "Override" pod override napiši max RR i to bi trebalo riješit prob.


Za eventualno nastale štete ne odgovaram. :wink:

Bartuc
07-02-2007, 22:56
Za eventualno nastale štete ne odgovaram. :wink:

Tak treba :killyou: 8) :killyou:

Arbiter of Change
07-02-2007, 22:58
Može jedno povezano pitanje? Zašto mi kad se prebacim u standby hard i dalje ostaje upaljen te se samo monitor ugasi?

Lord Jambrek
07-02-2007, 22:59
Može jedno povezano pitanje? Zašto mi kad se prebacim u standby hard i dalje ostaje upaljen te se samo monitor ugasi?

zato jer je to stand by, a ne hibernate :wink:

Arbiter of Change
07-02-2007, 23:02
[quote="Arbiter of Change":1zaxzyt9]Može jedno povezano pitanje? Zašto mi kad se prebacim u standby hard i dalje ostaje upaljen te se samo monitor ugasi?

zato jer je to stand by, a ne hibernate :wink:[/quote:1zaxzyt9]

E pa do prije nekoliko dana bi se sve lijepo ugasilo i kad bi ga upalio bi me prebacilo na logon screen i sve ok. :?

Bartuc
07-02-2007, 23:04
Taj standby ti je neka vrsta hibernacije!!!

Komp ti radi na minimalnoj potrošnji i spreman je za brzi nastavak rada!!!

Brijem da je to korisno samo za servere koji se nikada ne gase!!!

Lord Jambrek
07-02-2007, 23:05
[quote="Lord Jambrek":21yuoxie][quote="Arbiter of Change":21yuoxie]Može jedno povezano pitanje? Zašto mi kad se prebacim u standby hard i dalje ostaje upaljen te se samo monitor ugasi?

zato jer je to stand by, a ne hibernate :wink:[/quote:21yuoxie]

E pa do prije nekoliko dana bi se sve lijepo ugasilo i kad bi ga upalio bi me prebacilo na logon screen i sve ok. :?[/quote:21yuoxie]

nisam previše prćkal, pogledaj ovdje makar mislim da ni tu nema riješenja za to.

odi na start-->run-->msconfig