PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lucidni snovi



Stranica : 1 2 [3]

GDra
20-08-2010, 16:17
Pričaj više!

Mirko L
20-08-2010, 16:22
A šta da ti pričam, letiš :)
Zapravo, ništa nije teško u lucidnim snovima i treba to znat.

Ako stvarno vjeruješ i z naš zapravo da možeš, onda možeš to.

CrazySmurf
20-08-2010, 19:37
Ja sam uspio jedan put ld ali samo jedanput i nisam mogao ništa radit samo sam znao da sanjam a kad sanjam ne mogu radit reality checkove jer nisam svjestan ničega plz help

Mirko L
20-08-2010, 19:50
LOL.

Well, prvo, nisi mogao ništa radit jer nisi bio dovoljno lucidan.
Kad budeš lucidnijii, sve će ti biti jasnije i mozak će ti biti u stanju razmišljati kao u pravom životu.

Radi i dalje reality checkove (ako planiraš nastavit s tom tehnikom), pa kad-tad bi to trebao automatski učinit u snu.

Nemoj ga radit samo iz obveze, onako...vrlo je moguće da tada uopće ne radi.
Moraš uvijek strvarno ispitati stvarnost. Čak i kad znaš da si budan, ponašaj se kao da si u snu dok RC-aš.

Imaj strpljenja, nemoj žurit.

Mirko L
21-08-2010, 10:17
Samo napomena...
Za danas je na LD4all forumu određen međunarodni dan lucidnih snova.
Sretno svima :)

GDra
21-08-2010, 19:37
Sretan međunarodni dan lucidnih snova!
Nisam ni znao da to postoji. :D

Mirko L
21-08-2010, 22:02
Pa nije priznat u svijetu, samo je smišljen na LD4all-u :)

Inače, razmišljao sam o pisanju velike teme tamo o rješavanju svakakvih problema na kakve jedan sanjar (lol) može naletjeti, nekakva vrsta F.A.Q-a.

keko
22-08-2010, 22:01
Sad malo proučavam LD4all stranicu, odnosno načine za dobivanje lucidnog sna, počet ću malo to isprobavati. Važni savjeti prije nego počnem?

Mirko L
22-08-2010, 22:03
E, sad si me sjetio...idem se bacit na pisanje one teme.
Hah, bolje ti prvo pročitaj pa pitaj :)

EDIT: Očito nisam još approvan za scribea, morat ćete se malo strpit : )

keko
22-08-2010, 22:41
Evo, pročitao cijeli guide, no imam par pitanja. Kako da pišem dnevnik snova? Mora li to biti cijeli roman ili par ključnih stvari? Koja metoda za postizanje lucidnog snova se preporuča za one koji tek počinju? Nekako mi najlakše izgleda MILD, a i čini mi se kad bi barem jedanput uspio postići lucidan san da bi mi bilo lakše metodom WILD.

Mirko L
22-08-2010, 22:49
U DJ bi bilo poželjno pisat sve čega se možeš sjetit.
Što više to bolje, jer to upućuje da ti se ''dream recall'' poboljšava.

Često ćeš se naći u poziciji da se ne sjećaš skoro ničega, ali i tada vrijedi zapisati iti nekakav osjećaj koji si osjetio ako ga se sjećaš. Baš bilošto.
Još nešto...napisao bih ovo u onom guideu.

Ne preporuča se da iskočiš odmah iz kreveta kad se probudiš, jer to može štetit sjećanju snova, kao i alarm (dakle, možeš i s alarmom, ali ako imaš volje, koristi autosuggestion da se probudiš po noći ako planiraš koristit MILD), nego ostani ležati malo (samo pazi da ne zaspeš), razmišljaj o snovima, i često će te poplaviti još sjećanja iz snova.

Što se tiče preporučljivih tehnika...stvarno je nemoguće reći, jer svatko je drugčiji i to je subjektivno.
Nekome jedna tehnika može biti efektivna, dok je drugome neefektivna i vice-versa.

Ako hoćeš početi s MILD-om, možeš također, ako hoćeš, kombinirati s WBTB-om za bolje rezultate.
Zapravo tehnike su samo put prema lucidnosti, važna je tvoja predanost i motivacija.

keko
22-08-2010, 22:55
Hvala ti na odgovorima mirko, vidim da si ti stručnjak za to. Može još jedno pitanje: kako to kod tebe djeluje? S obzirom na to da pretpostavljam da se već dugo time baviš, imaš li svaki put lucidan san? Što se tiče MILD tehnike, ako se uspijem probuditi usred noći, da li da odmah idem natrag spavat i pokušam dobiti lucidan san ili da prvo napišem ono što sam sanjao u dnevnik snova?

Mirko L
22-08-2010, 23:00
Ja ne koristim više tehnike, nego ih dobijam spontano casually.
Možda koji put opalim kakav WILD, ili da čak pokušam OBE.

Prvo zapiši snove (inače se nećeš sjećati kad se ponovo probudiš) pa idi leć. Osim ako ćeš kombinirati s WBTB-om.
Tada prvo odeš na net (LD4all forum, ili bilo što vezano za lucidne snove, pišeš tamo, čitaš) ili čitaš neku knjigu vezanu za to (za što sumnjam da imaš, budući da si tek sad čuo za to) i onda odeš leć.

keko
22-08-2010, 23:04
Ok, sad ću odmah probati ove noći.

GDra
23-08-2010, 08:57
Mislim da sam imao LD. Sanjao sam da me neiki otmičar proganja, pomislio sam da možda ovo nije stvarno i probudio sam se.
Svega sam se sjećao nakon toga, sve mi je bilo jasno.
Je to LD?

keko
23-08-2010, 09:23
Je, samo je problem što si se probudio. Ja sam ove noći prvi put pokušao, prvo sam se fokusirao na to da zapamtim snove i dogodilo se nešto nevjerojatno. Zapamtio sam snove i sanjao sam više nego obično, ko da sam bio u jedno 5 filmova. Naravno, sve sam upisao u dnevnik snova. Genijalno.

GDra
23-08-2010, 09:26
Uvijek sanjaš jednako, samo si sada više zapamtio. :D

CrazySmurf
23-08-2010, 09:29
Počeo sam Dream journal. Moj današnji san možete vidjeti u o čemu sanjate

Mirko L
23-08-2010, 12:40
Uvijek sanjaš jednako, samo si sada više zapamtio. :D
^
What he said.

Dobro, keko...ide ti odlično :)

Inače, bio je to lucidni san ako si baš shvatio da sanjaš pa se probudio.
Ako si samo shvatio da nešto nije u redu i da ne valja, to se može klasificirati kao pre-lucidity.

Inače, i meni se prije događalo da mi san brzo nestane, kao i velikom broju ljudi.
Tada ti je preporučljivo trljati ruke (moj način) ili dirati objekte iz snova, čime ćeš učiniti san više stabilnim.

Ima doduše još jedan tehnika koju, koliko znam, samo ja koristim.
Otvorio sam temu o tome na LD4all, ali odaziv nije bio baš velik i zvučalo je...čudno :)

Dakle, kad god postanem lucidan, obično to bude mala lucidnost i nejasan san.
Tada učinim sljedeće:

Stanem tamo i otvorim oči, ostajući u snu, ali se stvorim UVIJEK u svojoj sobi.
Dakle, može se reći namjerno induciranje False Awakeninga.

Tada dobijem potpunu kontrolu i osjećam se kao u pravom životu.
Možda zvuči malo čudno, ali eto vam naputak.
Meni uvijek radi.

Constantine
23-08-2010, 13:03
ja nekad kazem sam sebi u snu koji k.,nema sanse da je ovo stvarno,nesto tu ne valja i probudim se :)

GDra
23-08-2010, 13:57
Da, samo sam shvatio da nešto nije u redu.

keko
23-08-2010, 14:50
Ma nažalost nisam shvatio da je to san, meni je sve u snu još uvijek bilo u potpunosti normalno. :wink:

Mirko L
23-08-2010, 14:51
Govorio sam GDR-i ^^

keko
23-08-2010, 14:57
Aha, mislio sam da meni pričaš. :)

keko
23-08-2010, 17:37
Pogledao sad ovaj video (isZURf2UjpA), još me više potaknuo da probam lucidno sanjati. LOL na komentar:

why is that when i lucid dream, the first i want to do is have sex :S then when i have sex, i wake up, it ruins everything!!! :( (and to note im not a pervert)

:rotfl: :rotfl:

CrazySmurf
25-08-2010, 06:40
Sinoć sam uspio na sredini sna postići lucidnost metodom reality checkova, ali nisam se mogao kontrolirati sam osam znao da sanjam

Mirko L
25-08-2010, 12:54
Rečenice ti još uvijek ne čine smisla, ali bravo, poboljšavaš se :thumbs2:

Mislim da sam ti gore napisao kako se boriti protiv niske lucidnosti i kako poraditi na stabilnosti sna.
EDIT: Scribe sam, očekujte nešto brzo : )

CrazySmurf
25-08-2010, 20:42
Znam da jesi ali sam samo u jednom trenutku shvatio da sanjam

GDra
26-08-2010, 14:22
Još ništa, ali pokušavam. Možda najbolje da pustim LD na neko vrijeme.

Mirko L
26-08-2010, 16:00
http://ld4all.com/forum/viewtopic.php?p=594954#594954
Evo vam linkač za početna pitanja.
Vrijedi i za vas: Ako imate kritike, sugestije, ili nova pitanja, slobodno pišite.

Trudio sam se :P

GDra
04-09-2010, 12:23
Uspio sam!
Problem je što sam se, čim sam skužio da sam u snu, probudio.

cham3leon
04-09-2010, 13:20
Reality checkovi?

GDra
04-09-2010, 13:24
Da, tu metodu koristim.

keko
04-09-2010, 14:48
Ja sam odustao od toga, jednostavno nemam volje da se time duže bavim, no pred par noći sam imao lucidan san, naime, sanjao sam kako hodam ulicom i odjednom kao da mi je nešto udarilo u glavu i shvatio sam da sanjam te sam odmah poletio. Naravno, za par sekundi sam bio budan. Sad ću ovu noć probati dobiti lucidan san tako da si dajem autosugestije.

Mirko L
04-09-2010, 18:04
Uspio sam!
Problem je što sam se, čim sam skužio da sam u snu, probudio.

Već sam napisao odgovor na to, kako ovdje, tako i u priloženom linku ;)
Keko, ako nemaš volje, nemoj odustat, samo malo prestani mislit o tome, može ti doć spontano.

keko
04-09-2010, 20:27
Pa napisao sam da mi je došao jedan lucidan san, to je bilo nakon što sam odustao. Ne da mi se pisat dnevnik snova, probat ću dobivati lucidne snove bez toga, samo autosugestijom.

GDra
06-09-2010, 09:51
Rekao sam svima u razredu da mogu LD. Rekli su da sam lud i da to nije moguće.
Samo jednog to zanima i predložio sam mu da proba s RC.
Čitam na LD4All forumu popis stvari koje možeš raditi u LD. Jedva čekam da uspijem imati duži LD.

Mirko L
06-09-2010, 11:26
Lol, nije preporučljivo pričat ''normalnim'' ljudima o lucidnim snovima.
Radije nemoj, jedino nekom prijatelju kojem vjeruješ. Možda.

To su samo prijedlozi tamo, lista je beskrajna.

BigBongman
07-09-2010, 20:15
ovo je bolesno kako mozes ''uvjezbati'' LD-ove....sad brijem da mogu radit sta ocu 8)

cham3leon
07-09-2010, 20:19
Ja još ništa. Sad pauziram dok su ispiti, važnije mi je da se pošteno naspavam, a od lucidnosti ni trunke.

BigBongman
07-09-2010, 20:21
ja uopste se vise nemoram ni truditi...samo napravim RC i paf...onda koristim metode kao staviti alarm na mobu da me podsjeti da sanjam itd..

cham3leon
07-09-2010, 20:25
Jel koristiš onu fintu da svako malo u stvarnosti gledaš u ruke ili nešto da se naučiš provjeravati da li sanjaš? Ili na koji način uvježbaš reality checkove?

BigBongman
07-09-2010, 20:28
pa prvenstveno gledam dali sam budan...stilom da se bas to pitam svako tolko...i kad se u snu upitas skuzis i pocnes...onda recimo brojanje do 10 i takve gluposti....naravno sad je lakse kad sam se vec ''uvjezbo''
ali ima na onom forumu dosat dobrih savjeta..

Mirko L
07-09-2010, 22:02
ovo je bolesno kako mozes ''uvjezbati'' LD-ove....sad brijem da mogu radit sta ocu 8)
Pa naravno da možeš.

cham3leon
07-09-2010, 22:13
__p_MbzZ6LE

Markecgrad
13-09-2010, 20:25
Danas sam imao dosta kratki i zanimljivi LD :)

Bio sam na radioničkim vježbama u školi i spavalo mi se ( naravno da sam pokušavao ostati budan ). Koncentrirao sam se na jednu točku i odjednom sam vidio nekakve vlakove kako mi voze ispred glave. Kada sam se okrenuo vidio sam ekipu iz osnovne škole. Tada sam shvatio da nešto nije u redu i skužio da spavam, a pošto znam da spavanje na satu nije normalno na silu sam se probudio. Kada sam pitao lika do sebe koliko sam dugo bio "miran" odgovorio mi su prošle jedva dvije minute.
Vjerujem da je to bila neka vrsta WILD-a jer se meni činilo da uopće nisam oči zatvorio, samo su se pojavile razne slike i počeo sam sanjati.
Koliko god jako želio dobiti LD nebih volio da se ovo ponovi :)

rudeboy95
10-11-2010, 21:06
Lucidan san - San u kojem vi shvatite da sanjate. S tim shvaćanjem dolazi i određeni stupanj mogućnosti upravljanja snom. Katkad, snom se može upravljati u potpunosti. Samo zamislite kakve ovo mogućnosti stvara. Sve što poželite možete imati. Možete igrati najbolju igru na svijetu koju možete zamisliti, i mijenjati njezine feature dok napreduješ u igri. Možete kreirati potpuno nove svijetove, možete se riješiti nedostatka samopouzdanja, smršaviti (umjesto da jedete ukusnu, debljajuću hranu u stvarnosti, jedite je u snu, okus je isti, a katkad i bolji), možete se riješiti noćnih mora, možete upoznati svog dream guide-a, iliti "višeg sebe", možete proći kroz sve zemlje svijeta, upoznati bezbroj ljudi, družiti se sa Peterom Molyneuxom, Einstein-om ili nekim drugim uzorom. I još bezbroj toga.
Onaj tko istražuje "dreamworld" se zove Oneironaut.

Napomena - Lucidan san je znanstveno dokazan, to nije nikakva vrađbina ili pokušaj magije i slično. Ispitanik je prije spavanja micao prst ispred nosa i gledao u njega. Uređaj za preuzimanje moždanih valova je snimio ispitanikove moždane valove. Ispitanik je u snu micao prst u snu, i moždani valovi su bili jako jako slični.

E sad,
Ima par načina da se postigne lucidan san, a da nije slučajno. Neki imaju urođeni talent za ovo, a neki to postognu. Ja ću vam dat par natuknica i linkova.
- Prvi korak pri ostvarivanju Lucidnog sna je dobro sjećanje na snove, iliti dream recall. Svaki put kad se sjetiš sna, zapiši to na papir, ili još bolje napravi svoju knjižicu snova, ali treba bit po nečemu posebna. Ili po coveru ili neznam.
- Često imaš noćne more? E pa, sljedeći put prije spavanja si reci da češ skužit da sanjaš dok imaš noćnu moru.
- Prije spavanja si ponavljaj u glavi neku kratku rečenicu ili skup rečenica. Tipa "Ja sam sanjač. Ja se sjećam svojih snova. Ja sam svjestan da sanjam". Važno je da nije više od 15 riječi. Što kraće i jasnije, to bolje.
- Pojedi par banana prije spavanja. Ili čokolade. Ili gutljaj kave. Ili par naranči. Glavno je da se utrpa puno vitamina B6 i određena količina kofeina. Ta količina kofeina je drugačija za sve. Ako unesete premalo kofeina, nećete biti svijesni pri snu. Ako unesete previše, nećete sanjati uopće, ili uopće nećete zaspati. Zbog banana ćeš se vjerojatno budit dosta preko noći, misleći da je krevet neudoban ili tako nešto. Probaj se tada sjetit što si upravo sanjao. Ako se sjetiš zapiši to na papir.
- Naprednija tehnika je WILD (Wake Induced Lucid Dream).STo je kada direktno iz stanja svijesti uđeš u san (zapravo prolazeći kroz stanja polu-spavanja, kao što je hypnogogika i slično). Long story short, relaksiraš se, pratiš hypnagogičke slike i ostaješ svijestan, odnosno da ne gubiš svijest. S vremenom ćeš ući u san, i sa nešto sreće, ostat ćeš svijestan i ući češ u lucidan san.
- WBTB (Wake-Back-To-Bed).SIliti, buđenje i natrag spavanje. Po meni je najbolje spavat 6 sati (točno, 10 min više manje). I onda otić natrag spavat koristeći WILD tehniku. Iako nikad nisam imao lucidan san, došao sam prilično blizu s ovom tehnikom, iako sam je koristio svega 3-5 puta.
- Ima još par triksova kojih se sad nemogu sjetit, kasnije ću napisat u threadu.
EDIT: Još postoje određene biljke koje povečavaju postotak imanja lucidnog sna, al neznam dal smijem to pisat tu, biljke su legalne, al svejedno ne želim upropastit temu koju sam pisao 30 min.

E sad, linksići:
http://www.ld4all.com/S- eBena stranica.
http://www.ld4all.com/forum/S- Komjuniti navedene stranice. Ugostit će sve nove članove, pa zaboga mu, Mirko (novije Lord Antares) je član ove stranice, i svejedno se dobro ponašaju prema njemu. :D
http://www.ld4all.com/guide.htmlS- Gajd za biginere. Obavezno čitajte od uvoda.
http://www.lucidity.com/S- Stranice Stephen Laberge-ova instituta za lucidne snove. Neznam kolko će vam pomoć, ali moram da bar mali kredit Stephen Laberge-u, koji je pridonio gro u istraživanju lucidnih snova, cijeli život je posvetio samo tomu.
EDIT: I e da, proguglajte malo pojmove "lucid dream", "Wake induced lucid dream", "Mnemonic Induced Lucid Dream", "Dream Induced Lucid Dream", "Stephen Laberge" i slično.

Za kraj, šta vi mislite o ovome? Je li vam ovo prvi put da čujete pojam lucidnog sna? Jeste li imali lucidne snove? Je li vas ova tema zaintrigirala za isto?

Molim da mi ne uletavate sa glupostima tipa: "To je pre dobro da bude istinito", jer nije istinito. San nije stvarnost.
Ili nekim bezglavnima tipa da to ne postoji i slično, ljudi koji su to imali lažu. Zaboga, ovo je znanstveno dokazano.

Forengner
10-11-2010, 21:08
Nay,we have a thread.
viewtopic.php?f=107&t=9652&hilit=lucidni+snovi (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=107&t=9652&hilit=lucidni+snovi)
c/p taj teskst tamo.

rudeboy95
10-11-2010, 21:14
Nay,we have a thread.
http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.ph ... idni+snovi (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=107&t=9652&hilit=lucidni+snovi)
c/p taj teskst tamo.
Fuckidy. Onda lock na ovu, iskopiravam tekst tamo.

rudeboy95
10-11-2010, 21:16
Evo sad počeo pisat temu o lucidnim snovima, i tek onda svatio da već postoji. :(
Ništa, iskopirat ću tekst tu.


Lucidan san - San u kojem vi shvatite da sanjate. S tim shvaćanjem dolazi i određeni stupanj mogućnosti upravljanja snom. Katkad, snom se može upravljati u potpunosti. Samo zamislite kakve ovo mogućnosti stvara. Sve što poželite možete imati. Možete igrati najbolju igru na svijetu koju možete zamisliti, i mijenjati njezine feature dok napreduješ u igri. Možete kreirati potpuno nove svijetove, možete se riješiti nedostatka samopouzdanja, smršaviti (umjesto da jedete ukusnu, debljajuću hranu u stvarnosti, jedite je u snu, okus je isti, a katkad i bolji), možete se riješiti noćnih mora, možete upoznati svog dream guide-a, iliti "višeg sebe", možete proći kroz sve zemlje svijeta, upoznati bezbroj ljudi, družiti se sa Peterom Molyneuxom, Einstein-om ili nekim drugim uzorom. I još bezbroj toga.
Onaj tko istražuje "dreamworld" se zove Oneironaut.

Napomena - Lucidan san je znanstveno dokazan, to nije nikakva vrađbina ili pokušaj magije i slično. Ispitanik je prije spavanja micao prst ispred nosa i gledao u njega. Uređaj za preuzimanje moždanih valova je snimio ispitanikove moždane valove. Ispitanik je u snu micao prst u snu, i moždani valovi su bili jako jako slični.

E sad,
Ima par načina da se postigne lucidan san, a da nije slučajno. Neki imaju urođeni talent za ovo, a neki to postognu. Ja ću vam dat par natuknica i linkova.
- Prvi korak pri ostvarivanju Lucidnog sna je dobro sjećanje na snove, iliti dream recall. Svaki put kad se sjetiš sna, zapiši to na papir, ili još bolje napravi svoju knjižicu snova, ali treba bit po nečemu posebna. Ili po coveru ili neznam.
- Često imaš noćne more? E pa, sljedeći put prije spavanja si reci da češ skužit da sanjaš dok imaš noćnu moru.
- Prije spavanja si ponavljaj u glavi neku kratku rečenicu ili skup rečenica. Tipa "Ja sam sanjač. Ja se sjećam svojih snova. Ja sam svjestan da sanjam". Važno je da nije više od 15 riječi. Što kraće i jasnije, to bolje.
- Pojedi par banana prije spavanja. Ili čokolade. Ili gutljaj kave. Ili par naranči. Glavno je da se utrpa puno vitamina B6 i određena količina kofeina. Ta količina kofeina je drugačija za sve. Ako unesete premalo kofeina, nećete biti svijesni pri snu. Ako unesete previše, nećete sanjati uopće, ili uopće nećete zaspati. Zbog banana ćeš se vjerojatno budit dosta preko noći, misleći da je krevet neudoban ili tako nešto. Probaj se tada sjetit što si upravo sanjao. Ako se sjetiš zapiši to na papir.
- Naprednija tehnika je WILD (Wake Induced Lucid Dream). To je kada direktno iz stanja svijesti uđeš u san (zapravo prolazeći kroz stanja polu-spavanja, kao što je hypnogogika i slično). Long story short, relaksiraš se, pratiš hypnagogičke slike i ostaješ svijestan, odnosno da ne gubiš svijest. S vremenom ćeš ući u san, i sa nešto sreće, ostat ćeš svijestan i ući češ u lucidan san.
- WBTB (Wake-Back-To-Bed). Iliti, buđenje i natrag spavanje. Po meni je najbolje spavat 6 sati (točno, 10 min više manje). I onda otić natrag spavat koristeći WILD tehniku. Iako nikad nisam imao lucidan san, došao sam prilično blizu s ovom tehnikom, iako sam je koristio svega 3-5 puta.
- Ima još par triksova kojih se sad nemogu sjetit, kasnije ću napisat u threadu.
EDIT: Još postoje određene biljke koje povečavaju postotak imanja lucidnog sna, al neznam dal smijem to pisat tu, biljke su legalne, al svejedno ne želim upropastit temu koju sam pisao 30 min.

E sad, linksići:
http://www.ld4all.com/S- eBena stranica.
http://www.ld4all.com/forum/S- Komjuniti navedene stranice. Ugostit će sve nove članove, pa zaboga mu, Mirko (novije Lord Antares) je član ove stranice, i svejedno se dobro ponašaju prema njemu. :D
http://www.ld4all.com/guide.htmlS- Gajd za biginere. Obavezno čitajte od uvoda.
http://www.lucidity.com/S- Stranice Stephen Laberge-ova instituta za lucidne snove. Neznam kolko će vam pomoć, ali moram da bar mali kredit Stephen Laberge-u, koji je pridonio gro u istraživanju lucidnih snova, cijeli život je posvetio samo tomu.
EDIT: I e da, proguglajte malo pojmove "lucid dream", "Wake induced lucid dream", "Mnemonic Induced Lucid Dream", "Dream Induced Lucid Dream", "Stephen Laberge" i slično.

Za kraj, šta vi mislite o ovome? Je li vam ovo prvi put da čujete pojam lucidnog sna? Jeste li imali lucidne snove? Je li vas ova tema zaintrigirala za isto?

Molim da mi ne uletavate sa glupostima tipa: "To je pre dobro da bude istinito", jer nije istinito. San nije stvarnost.
Ili nekim bezglavnima tipa da to ne postoji i slično, ljudi koji su to imali lažu. Zaboga, ovo je znanstveno dokazano.

Sonic_Moronic
10-11-2010, 21:21
Jel koristiš onu fintu da svako malo u stvarnosti gledaš u ruke ili nešto da se naučiš provjeravati da li sanjaš? Ili na koji način uvježbaš reality checkove?

Meni je najjednostavniji RC začepiti nos rukom, i pokušati disati. Osim ako nisi majstor pa imaš strašno lucidan san, u snu ćeš moći disati kroz začepljen nos bez problema. Pa eto. :)

Viper33
10-11-2010, 21:21
http://img51.imageshack.us/img51/1998/captureuib.png

:?

rudeboy95
10-11-2010, 21:24
http://img51.imageshack.us/img51/1998/captureuib.png

:?
Znam, lol, rekoh, kad dodje mod nek locka.

rudeboy95
10-11-2010, 21:35
Jel koristiš onu fintu da svako malo u stvarnosti gledaš u ruke ili nešto da se naučiš provjeravati da li sanjaš? Ili na koji način uvježbaš reality checkove?

Meni je najjednostavniji RC začepiti nos rukom, i pokušati disati. Osim ako nisi majstor pa imaš strašno lucidan san, u snu ćeš moći disati kroz začepljen nos bez problema. Pa eto. :)
Ne, ti svi RC-i su površni. Ima slučajeva gdje ljudi stvarno naprave taj RC u snu, al svejedno ne skuže da sanjaju. Najbolji je, da se stvarno zapitaš da li ti sad sanjaš. Pogledaš sve oko sebe i zapitaš se da li je išta od toga out-of-ordinary. I nakon toga, zapitaš se gdje si bio prije mjesta gdje si sad. Shvatit češ da si bio u krevetu, i da sad mora da sanjaš. Kažu da ako napravimo takav mindset da svako malo se pitamo ta pitanja u stvarnosti, svaku noć ćemo imat LD.
Ali, RC-evi su najteža metoda koju si mogao odabrat. Činjenica da ih moraš svako malo radit, i da ti često ometaju svakodnevni život je nekako uznemiravajuća. Kao da si ovisnik o nekom MMO-u, i stalno moraš provjeravat stanje svog chara.
Imaju metode kao što su zdrava prehrana i sl, što ne samo da produljuju život, nego i uzrokojuju svakonoćne LD-eve, bar kod nekih ljudi. Tajna je u uzimanju vitamina B6.

Sonic_Moronic
10-11-2010, 21:41
Ma imao sam ja i te šeme, svašta sam radio, ali prestao sam već otkad. Give me some credit, ipak sam temu otvorio. :)

I RC-evi zahtijevaju 2 minute dnevno, dok radiš bilošta drugo, nije nikakav problem.

A ovo za vitamine prvi put čujem, zanimljivo.

rudeboy95
10-11-2010, 21:54
Ma imao sam ja i te šeme, svašta sam radio, ali prestao sam već otkad. Give me some credit, ipak sam temu otvorio. :)

I RC-evi zahtijevaju 2 minute dnevno, dok radiš bilošta drugo, nije nikakav problem.

A ovo za vitamine prvi put čujem, zanimljivo.
Neznam, ja kad sam radio stalno RC-eve ometali su me u komunikaciji i slično.. Neko nešto čudno kaže što nema smisla i ja se odmah pitam dal da sanjam.. a ne sanjam, i zaboravim o čemu sam uopće pričao s tim likom/likđinicom.

I da, nisam skužio da si ti otvorio temu, al vidiš da ni ti neznaš sve, vitamini!
Jesi znao da kofein isto može inducirat lucidne snove? Održava te opreznim i svjesnim, što pomaže uveliko pri WILD-u.

EDIT: I kombinacija određene doze kofeina i vitamina B6 uzrokuje da se budiš po noći iza svake REM faze, što pak pomaže početnicima kao što sam ja pri poboljšavanju dream recalla.

cham3leon
10-11-2010, 22:01
Ne hvala, želim postići LD bez pomoćnih supstanci. Inače, ovaj blok na faxu mi je suicidalan, tako da mi ne pada na pamet još i LD trenirat. Počinjem ispočetka za tjedan dana ako bog da.

GDra
10-11-2010, 22:03
Danas sam letio u LD. :pray: :pray:
Nekako sam osjećao svoje RL tijelo i nisam baš kompletno mogao upravljati.
Ali sam bio svjestan da je san cijelo vrijeme.

Razzarach
10-11-2010, 22:42
Danas sam letio u LD. :pray: :pray:
Nekako sam osjećao svoje RL tijelo i nisam baš kompletno mogao upravljati.
Ali sam bio svjestan da je san cijelo vrijeme.
lol marijuana

rudeboy95
10-11-2010, 22:42
Ne hvala, želim postići LD bez pomoćnih supstanci. Inače, ovaj blok na faxu mi je suicidalan, tako da mi ne pada na pamet još i LD trenirat. Počinjem ispočetka za tjedan dana ako bog da.
Pomoćne supstance, banane i naranče, lol. :pray: Well, čokolada i crni ili zeleni čaj ponekad. Te supstance su inače poznate po tome da stvaraju nevjerojatno realistične halucinacije, postoje slučajevi gdje su ljudi umislili da su nojevi pa su masovno zakopavali glave u pijesak.

@GDra: Prava riječ je dream body. Nemožeš osjećat RL body u snu, možda izgleda kao pravo tijelo, ali nije. Pogledaj ruke sljedeći put.

cham3leon
10-11-2010, 22:48
Prije sam mislio na kavu, ali dobro.

rudeboy95
11-11-2010, 07:30
Prije sam mislio na kavu, ali dobro.
Kavu vjerojatno tu i tamo ionako popiješ. Važno je samo pogoditi točno vrijeme i dozu.
Ako nevoliš kavu, tu ti je crni i zeleni čaj. A ako ni to ne voliš, imaš čokoladu.

Uostalom, kava je dokazana da ne šteti tijelu u malim količinama, nego čak imunosni sustav pobojšava

rudeboy95
11-11-2010, 21:49
Upravo pogledao film Waking LIfe :pray: :pray:

Pogledajte obavezno~

Dania
17-11-2010, 18:02
Upravo pogledao film Waking LIfe :pray: :pray:

Pogledajte obavezno~
:D
O,da

McPingvin_v2.0
18-11-2010, 00:36
Noćas sam imao nešto blizu lucidnom snu...

U snu sam išao do kuće, stara mi je rekla da odem nahraniti nojeve. Ne, nemamo nojeve doma. Kada sam išao nahraniti malog noja skužio sam da me veliki noj čudno gleda i pobjegao sam jer me lagano počeo napadati. Kada sam iz vrta otišao u dvorište vidio sam svog psa. Tu sam stao i točno se sjećam situacije "ovo je sigurno san, nemoguće, psa smo uspavali prije dva tjedna". Pas je negdje otrčao, ja sam se od noja sakrio u kuću u kojoj je bio moj brat koji je spolno općio sa svojom curom na kauču (uz izliku da je vruće i da nemaju što drugo raditi) koja nije bila njegova cura, nego debela crnkinja koja ima amputirano pola desne noge.

I tak, normalan sam ja i to, jel.

FaTaL_mRkvA
18-11-2010, 01:18
Noćas sam imao nešto blizu lucidnom snu...

U snu sam išao do kuće, stara mi je rekla da odem nahraniti nojeve. Ne, nemamo nojeve doma. Kada sam išao nahraniti malog noja skužio sam da me veliki noj čudno gleda i pobjegao sam jer me lagano počeo napadati. Kada sam iz vrta otišao u dvorište vidio sam svog psa. Tu sam stao i točno se sjećam situacije "ovo je sigurno san, nemoguće, psa smo uspavali prije dva tjedna". Pas je negdje otrčao, ja sam se od noja sakrio u kuću u kojoj je bio moj brat koji je spolno općio sa svojom curom na kauču (uz izliku da je vruće i da nemaju što drugo raditi) koja nije bila njegova cura, nego debela crnkinja koja ima amputirano pola desne noge.

I tak, normalan sam ja i to, jel.
:pray: :pray:


Inače, jedini san kojeg se barem malo sjećam u zadnjih par tjedana je da sam star i oženjen. Bez nekih dodatnih detalja. Jesam li trudan?

A lucidne snove sam imao par puta onako usput, ali pokušavao sam i čitao ovu temu po par puta dok je imala manji broj stranica, ali nikad nisam namjerno uspio.

The Boz
18-11-2010, 03:29
Moram spomenuti da sam nedavno počeo eksperimentirati sa novom disciplinom. Ne radi se o punokrvnom lucidnom sanjanju, nego o nekakvim lucidnim intervencijama. Trik je u zaboravljanju da se lucidno sanjalo. Cilj je doživjeti neki pre zakon san bez da ga upropasti onaj godlike feeling prisutan u svjesnom sanjanju. Uspjelo mi je dva puta do sada, od jedno petnaestak koliko sam pokušavao.
Evo, baš noćas sam bio tajni agent koji je Zagrebom (koji je grad na moru, btw) tražio mafijaše koji su slučajno ukrali super tajne vladine planove. Ugledao sam u Teslinoj četvero čelavih tipova u odijelima, počeo ih ganjati pješice, ali su oni ušli u Hummera i pobjegli. Našao sam neki nabrijani motor u blizini, i zajašio ga. Dok sam ih ganjao po Vlaškoj, iz pretinca na motoru sam izvadio Uzi, postavio se sa strane Hummera, i rafalom raznio obe lijeve gume. Mafijaši su se strmopizdili u neku zgradu i eksplodirali, te sam tako saznao(!) da su planove sakrili u zgradi Vjesnika (koja je taman na obali, btw). Nakon što sam se uspješno došuljao do ureda na pedesetom katu (šta, niste znali da zgrada Vjesnika ima preko pedeset katova?), pištoljem sam upucao dvoje, trećeg opalio kružnim, i onda vidio kako Glavni Negativac iz ladice vadi Super Tajne Planove, i u ruci mu je upaljač. "Ne prilazi" kaže on meni "Inače palim!" Vidio sam da je odmah iza njega prozor, stoga sam se zaletio prema njemu. On je opalio po upaljaču, ali sam se taman zaletio u njega, i zajedno nas bacio kroz prozor. U slobodnom padu sam zgrabio planove, kresnuo ga da me pusti, i povukao ručku u svom sakou koja je privezana za prikriveni padobran na mojim leđima. Mene je padobran taman usporio i usmjerio da sigurno sletim u more, dok je Glavni Negativac postao sataraš ispred ulaza u neboder. Planovi su, naravno, bili vodootporni. U ovom snu sam imao dvije uspješne intervencije. Prva je bila motor sa Uzijem. Ni sad nemam pojma kako sam saznao za planove u neboderu, nakon što sam jedine ljude koji su to znali digao u zrak, ali to me unutar tog sna nije zabrinjavalo. Druga intervencija je bila bull-rush-tackle-window-jump-punch-grab-parachute, koji sam svjesno započeo, ali sam nesvjesno nastavio negdje taman prije nego što sam razbio staklo i ispao iz nebodera.
Prvi put mi je bilo prije jedno šest dana. Sanjao sam da sam u Maksimiru, ali je odjednom cijeli park puno ogromniji, jezera su mnogo veća, i sva su jezera bila spojena dosta širokom rijekom. Bio sam na nekom jezeru duboko u šumi, i rekao sam si "ajme, tko će sve ovo preplivat sad da dođe doma..." Ušao sam u vodu, počeo plivati sve brže i brže, i odjednom više nisam plivao, nego sam jurio vodom. Nešto kao jetski, ruke su mi bile ispred, prema dolje, i rukama i stopalima sam se odbijao od površine vode, dok mi je ostatak tijela bio potpuno u zraku. Jurio sam vodom dosta brzo, i kada sam došao do dijela rijeke koji je blizu glavnog ulaza u park, nasukao sam se na obalu i ustao. Tamo me čekala jedna frendica koja me pitala "Ajme gdje si? Što se ne javljaš, zvala sam te na mobitel deset puta!" Popipao sam hlače i shvatio da nemam mobitela. Kvragu, sad modam nazad po njega. Krenuo sam nazad u vodu, a ona me zaustavila i pitala "Kuda češ? Nebuš valjda plivao do tamo? Pa u vodi ima krokodila!" Pogledao sam prema rijeci, i tamo se u daljini stvarno vidjelo nekoliko gmazova kako se izležavaju na suprotnoj obali. "Nije problem, brzo ću ja." i krenuo sam ponovo plivati, i mlatiti rukama da idem sve brže i brže, ali ona brzina mi se nije vraćala. Tu sam se negdje probudio. Prvotno ubrzanje mi je bila intervencija, ali drugi puta se nisam uspio osvjestiti da ju ponovo pokrenem. Neka kombinacija panike nestao-mi-mobitel i straha pojest-će-me-aligatori me vjerojatno paralizirala. Ali opet, prvotni feeling jurnjave po jezerima i rijeci je bio dosta zakon.
Jel itko iskusio ili radi na nečemu sličnom?

Kid A
18-11-2010, 04:09
Kopiras Lorlona.
Lose :(

cham3leon
18-11-2010, 08:57
Pa zapravo meni je samo par puta uspjelo tako intervenirati, i ovisi o potpunoj slučajnosti, nema nikakve tehnike kojom bih mogao doći do toga. Naprosto kad sanjam ponekad nađem dovoljno volje da promijenim nešto. Zadnji put mi se dogodilo da sam gledao sam sebe, onako iz trećeg lica kako stojim na nekom krugu, recimo kao da imate character creation screen u nekoj igri pa vam lik stoji tamo nepomično i možete ga okretati. Dakle, samo ja, taj disk, krug na kojem sam stajao, i ništa, ali baš ništa više. I nekako sam skužio da sanjam (odnosno, znao sam da to nije stvarno, ali nisam bio sasvim siguran da li baš spavam ili je to tek usputna misao jer sam bio istovremeno svjestan realne okoline), i reko ja sebi, lol, gle, sad ću moć upravljat snovima.
I sad, sve što sam radio je da sam samo htio uspostavit kontrolu nad tom cijelom scenom, ali koliko god sam se trudio tako se moj lik tamo počeo okretati oko sebe (ili moja perspektiva oko njega) sve brže i brže dok se nisam skroz probudio.

rudeboy95
20-11-2010, 00:18
Neki dan imao prvi (pravi) lucidan san, iako je količina lucidnosti bila jako mala.

Sanjao sam da sam na nekakvoj tramvajskoj stanici, sve je izgledalo nekako kao u onom trenutku prije smaka svijeta, kada svi otputuju u Njemačku i u gradu ostane par lokalnih redikula. I tako, ja stojim na tramvajskoj stanici, čekam tramvaj. Do mene stoje dvije žene raščupanih kosa, izgledale su kao beskučnici. Jedna u ruci drži mačku, a druga nekakvu pticu. Pogledam ja na onu tablu gdje piše kad dolazi tramvaj i na njoj piše nešto u stilu: "Samo za odabrane", ali u stilu da će odabrani umrjeti (WW2 style, yes). U tom trenutku bacim pogled na one dvije žene, i skužim da su one zapravo vještice. (Tranzicija scene). Sada se nalazim na mračnom mjestu, ja i žgabe iz razreda stojimo u krugu. Odjednom, shvatim da sanjam (došlo od nikud). To me odvuče iz sna, ali na ne probudim se skroz i na silu ponovo uđem u san. Pomislim, zašto ne bih pokušao testirati lucidne moći. Prvo što mi je palo na pamet, najnemogućiji zadatak na svijetu, pretvorit žgabu iz razreda u kuglu. Nije mi uspijelo, i kako sam čitao nešto o imaginarnim lucidnim 'tabletama' (zamislite si u đepu tabletu koja povećava vaše lucidne moći i jasnoću sna, i pojedete je), tutnem ja ruku u đep, kad ono, đep nema kraja. U tom trenutku, iživciran činjenicom da znam da sanjam, a svejedno nemogu ništa napravit, počnem skakat i trčat u krug. To me probudi.

Moram još jedanput preporučit vlastitu tehniku, CaffILD, iliti kofeinski inducirano lucidno sanjanje. Preporučujem da 2-3 spavanja prije spavanja popijete šalicu srednje jakog Earl Grey-a. Isprva vam neće uspijet, ali nastavite pokušavat par dana. Već će te prvi dan skužit da se budite cijelu noć, i svaki put kad se probudite, sjećat ćete se sna. U roku od tjedan-dva, 'awareness' u snovima će doživit ogromni boost. U snovima spoznaja da sanjate će doletavat od nikud. Ako ne volite crni čaj, pojedite koju crnu čokoladu, a ako ni to ne volite, ostajete na bananama i soku od jabuke.
Problem kod tog CaffILD-a je taj da su snovi jako nestabilni, no tu bi mogao pomoći nekakav blagi sedativ, ali sedativi imaju veči problem, a to je da uzrokuju kadkad čak i jaku ovisnost. (look-up Google: Krakom). Tako da ne preporučujem da uzimate takve gluposti, nego da kad shvatite da sanjate, i to vas 'odvuče' iz sna jednostavno se probati vratiti u san (ako otvorite oči, onda je gotovo).
I da, imao sam i prije slična iskustva ovom gore navedenom, da shvatim da sanjam, ali me to odvuče iz sna, no nisam znao da se mogu ponovo 'uvuć' u njega.

rudeboy95
22-11-2010, 23:31
Da bumpam malo temu..

http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/hs625.ash1/27537_98240906625_2590_n.jpg
Ovaj tu gore likčac tvrdi da je imao lucidan san koji u dreamworldu trajao 100 godina, a u stvarnosti 2 sata.
Vjerovati mu na riječ ili ne? (uzmite u obzir da je to Robert Monroe, imao je jako velik doprinos u istraživanju OBE-a i sl.)
Zamislite da svaki dan imate lucidan san od 100 godina, 'živjeli' bi 32,4 milijuna godina, ukoliko kontamo da u stvarnom životu živimo 90 godina.

Sonic_Moronic
22-11-2010, 23:46
Ludo :o

rudeboy95
22-11-2010, 23:49
U tu brojku od 32 milijuna nije ubrojano nekoliko faktora, na primjer činjenica da ne možemo imat lucidne snove kojih se sjećamo od rođenja, jer se ionako i ovako do 4 godine života ničega ne sjećamo, ali svejedno, brojka je ogromna.

Insert
22-11-2010, 23:59
Kako je to moguće ako sanjamo samo tijekoom REM faze što znači da san traje 5-20 minuta.

U tih 20 min nije mogao sanjati 100 godina bez nekih rupa (većih) u sijećanju kroz tih 100 god.

Nemam iskustva sa lucidnim snovima pa je moguće da nisam u pravu, ali to je moje mišljenje.

rudeboy95
23-11-2010, 00:04
Kako je to moguće ako sanjamo samo tijekoom REM faze što znači da san traje 5-20 minuta.

U tih 20 min nije mogao sanjati 100 godina bez nekih rupa (većih) u sijećanju kroz tih 100 god.

Nemam iskustva sa lucidnim snovima pa je moguće da nisam u pravu, ali to je moje mišljenje.
Lol, ovo što govoriš nema smisla. Dreamtime =/= Realtime, odnosno vrijeme snova nije jednako vremenu u stvarnosti. Pogotovo u lucidnim snovima, tih vremenskih anomalija je još više. Zato u snu satovi nikad ne rade.

Ubuduće, nemoj postati nešto što neznaš takvim tonom, rađe pitaj.

McPingvin_v2.0
23-11-2010, 06:50
U tu brojku od 32 milijuna nije ubrojano nekoliko faktora, na primjer činjenica da ne možemo imat lucidne snove kojih se sjećamo od rođenja, jer se ionako i ovako do 4 godine života ničega ne sjećamo, ali svejedno, brojka je ogromna.
Ja se sjećam stvari od prije svoje četvrte godine.

Paran0a
23-11-2010, 07:35
I ja D:

rudeboy95
23-11-2010, 08:05
U tu brojku od 32 milijuna nije ubrojano nekoliko faktora, na primjer činjenica da ne možemo imat lucidne snove kojih se sjećamo od rođenja, jer se ionako i ovako do 4 godine života ničega ne sjećamo, ali svejedno, brojka je ogromna.
Ja se sjećam stvari od prije svoje četvrte godine.
Sjećam se i ja, ali to je zato jer su mi pričali kasnije. :eyebrows:

cham3leon
23-11-2010, 10:29
Dobro za tebe.

Inače, čitao sam jednu knjigu od Monroea. Tip je imao puno apstraktnija iskustva od onih koja se klasično spominju kao lucidan san. To su više bila OOBE iskustva u kojima je posjećivao naš normalni svijet i ono za što je pretpostavio da bi mogli biti paralelni univerzumi, te nekakva apstraktna mjesta između koja bi prema njemu mogla biti pakao i raj. Opisivao je i razna bića koja se tu susreću, izglede paralelnih svjetova i slično.

GDra
23-11-2010, 13:21
Zanimljivo, kako se zove knjiga?

cham3leon
23-11-2010, 13:24
Zaboravio sam, mislim Izvantjelesna putovanja.

rudeboy95
23-11-2010, 14:23
Dobro za tebe.

Inače, čitao sam jednu knjigu od Monroea. Tip je imao puno apstraktnija iskustva od onih koja se klasično spominju kao lucidan san. To su više bila OOBE iskustva u kojima je posjećivao naš normalni svijet i ono za što je pretpostavio da bi mogli biti paralelni univerzumi, te nekakva apstraktna mjesta između koja bi prema njemu mogla biti pakao i raj. Opisivao je i razna bića koja se tu susreću, izglede paralelnih svjetova i slično.
Obično oni koji se bave OBE-ima bave se i lucidnim snovima, a ovo da je proveo 100 godina u jednom snu sam pročitao na ld4all forumu, i ne vjerujem da su tamo pobrkali OBE i lucidan san. Tako da..

The Boz
23-11-2010, 14:46
Koliko ja znam, taj lik je izumio termin Out Of Body Experience, stoga nije da mu fali kredibiliteta.

Sonic_Moronic
23-11-2010, 16:08
Zanimljivo, kako se zove knjiga?


Robert Monroe was the author of three books:
Journeys Out of the Body (1971)
Far Journeys (1985)
Ultimate Journey (1994)

Baš zvuči zanimljivo, pitam se da li bi mogao naći išta od njega u knjižnici...

rudeboy95
23-11-2010, 16:14
Zanimljivo, kako se zove knjiga?


Robert Monroe was the author of three books:
Journeys Out of the Body (1971)
Far Journeys (1985)
Ultimate Journey (1994)

Baš zvuči zanimljivo, pitam se da li bi mogao naći išta od njega u knjižnici...
Ne vjerujem, jer ako nema knjiga od Laberge-a, nema ni od Monroe-a. Al svejedno, pokušaj. Ako ne možeš nać u knjižnici, potraži u pdf formatu, nevjerujem da će se Robert ljutiti. :)

Sonic_Moronic
23-11-2010, 16:19
A gdje bi ja bio da imam volje čitat pdf-ove, uf. :)

rudeboy95
23-11-2010, 16:20
A gdje bi ja bio da imam volje čitat pdf-ove, uf. :)
Nisi ti čuo za papirnice i printanje?

Jbg, isplati se dat stotinjak kuna za takvo što.

McPingvin_v2.0
23-11-2010, 23:16
U tu brojku od 32 milijuna nije ubrojano nekoliko faktora, na primjer činjenica da ne možemo imat lucidne snove kojih se sjećamo od rođenja, jer se ionako i ovako do 4 godine života ničega ne sjećamo, ali svejedno, brojka je ogromna.
Ja se sjećam stvari od prije svoje četvrte godine.
Sjećam se i ja, ali to je zato jer su mi pričali kasnije. :eyebrows:
Meni nisu pričali, pa se sjećam stvari koje sam doživio s dvije godine (ljetovanje, konkretno).

CrazySmurf
26-11-2010, 08:27
Danas sam i ja imao lucidan san. Sanjao sam da mi je otac donio xbox 360 slim s 3 igre. Pošto znam da se to ne može dogoditi, shvatio sam da je san i odmah se probudio

rudeboy95
26-11-2010, 14:43
Sljedeći put probaj ne otvorit oči i vratit se u san. Probaj zamislit tu scenu ponovo. Možda ti uspije, meni je.

GDra
26-11-2010, 15:07
Da, kao da imam izbor želim li biti u snu ili ne.
Npr, napravio sam RC i odabrao sam da želim nastaviti sanjati i poletio. :)

rudeboy95
26-11-2010, 15:22
Da, kao da imam izbor želim li biti u snu ili ne.
Npr, napravio sam RC i odabrao sam da želim nastaviti sanjati i poletio. :)
Neznam jel sarkazam ili šta, ako je:
Zapravo i imaš izbor da budeš u snu ili ne. Ključ svega je to da se iztreniraš da ujutro ne otvaraš oči, al to ovisi o pozornosti u snu, ili ti dream awareness. Ima više načina da to postigneš, npr čaj, banane, i čak kolko čujem naranče, iako su banane bolji izbor (naravno uz Earl Grey). Čaj dodaje awareness, a banane stabilnost sna.

GDra
26-11-2010, 15:32
Nije sarkazam, stvarno. :)

Mirko L
05-12-2010, 22:53
Jel koristiš onu fintu da svako malo u stvarnosti gledaš u ruke ili nešto da se naučiš provjeravati da li sanjaš? Ili na koji način uvježbaš reality checkove?

Meni je najjednostavniji RC začepiti nos rukom, i pokušati disati. Osim ako nisi majstor pa imaš strašno lucidan san, u snu ćeš moći disati kroz začepljen nos bez problema. Pa eto. :)
Ne, ti svi RC-i su površni. Ima slučajeva gdje ljudi stvarno naprave taj RC u snu, al svejedno ne skuže da sanjaju. Najbolji je, da se stvarno zapitaš da li ti sad sanjaš. Pogledaš sve oko sebe i zapitaš se da li je išta od toga out-of-ordinary. I nakon toga, zapitaš se gdje si bio prije mjesta gdje si sad. Shvatit češ da si bio u krevetu, i da sad mora da sanjaš. Kažu da ako napravimo takav mindset da svako malo se pitamo ta pitanja u stvarnosti, svaku noć ćemo imat LD.
Ali, RC-evi su najteža metoda koju si mogao odabrat. Činjenica da ih moraš svako malo radit, i da ti često ometaju svakodnevni život je nekako uznemiravajuća. Kao da si ovisnik o nekom MMO-u, i stalno moraš provjeravat stanje svog chara.
Imaju metode kao što su zdrava prehrana i sl, što ne samo da produljuju život, nego i uzrokojuju svakonoćne LD-eve, bar kod nekih ljudi. Tajna je u uzimanju vitamina B6.

Lol, ne gledaj.
RC se radi u kombinaciji ovoga što si spomenuo u 2. i 3. rečenici.
Nije istina da RC-evi ne rade zato što suckaju, nego zato što se previše privikneš na RC i radiš ga samo iz navike, a ne da bi stvarno provjerio stvarnost.

Citirat ću jedno pitanje iz FAQ-a kojeg sam napravio:



I did a reality check in the dream and it failed (indicating that I wasn't dreaming). Is it a bad RC or is it something else?

-Generally speaking, there are no bad reality checks. Some may work better for you than they work for some other people, and vice-versa.
But the reason it didn't work is because you're doing it carelessly.
Instead of doing it casually, when you do one, really question your reality and want it to work, even if you are 100% certain you are in real life.

To da ćeš od vitamina i sličnih supstanci imat ''svakonoćne'' lucidne snove je pomalo smješno.
Može imat pozitivnog utjecaja na tvoju memoriju ili jasnoću zna, ali iznad toga nekakva banana neće ništa napraviti.

Megapoznate stvari kao omega12 isto neće puno više učiniti.
Inače, ako imate koja pitanja, shootajte.

rudeboy95
08-12-2010, 15:27
Nije istina da RC-evi ne rade zato što suckaju, nego zato što se previše privikneš na RC i radiš ga samo iz navike, a ne da bi stvarno provjerio stvarnost.
To sam i htio reći.


To da ćeš od vitamina i sličnih supstanci imat ''svakonoćne'' lucidne snove je pomalo smješno.
Može imat pozitivnog utjecaja na tvoju memoriju ili jasnoću zna, ali iznad toga nekakva banana neće ništa napraviti.
Ponovo, krivo sam se izrazio. Htio sam reć da če se memorija znatno pobošljat, do stadija gdje svaku noć se sjećamo po par snova, što ponovo vodi do toga da pomaže pri LD-anju, uz još par metoda ogromna je slucajnost za LD. Problem je kad prestanete na jedan dan jest banane i pit čaj, sve se uruši i ponovo ispočetka sve treba.

The Boz
08-12-2010, 15:38
Banane i Earl Grey? Fakat? Ne kužim, čaj ima teina, i to definitivno ne pomaže, a banana je mineralno/vitaminsko/šečerna bomba...

rudeboy95
08-12-2010, 16:06
Tein ti pomaže u određenim količinama (vjerojatno jako malim, ali za svakog je drugačije) jer te održava 'budnim' (opreznim - aware), a banana ima vitamin B6, koji je poznat po tome da potiče snove in general, iako neznam zašto.

rudeboy95
08-12-2010, 17:57
Sori evo za*ebo sam, nisam razmišljao dok sam pisao a sad nema edit. Kofein te budi, a tein smiruje. Tako da je savršena komba.

The Boz
08-12-2010, 23:31
Sori evo za*ebo sam, nisam razmišljao dok sam pisao a sad nema edit. Kofein te budi, a tein smiruje. Tako da je savršena komba.
...tein je kemijski identičan kofeinu.

rudeboy95
09-12-2010, 14:12
Onda tanin. Mislio sam da je to ista stvar. Ali bilo bi dobro pomiješat čaj sa kamilicom ili lipom, kažu da i oni imaju smirujuće djelovanje, ali nikako ne staviti više ovih smirujućih jer kažu da u velikim količinama 'ubiju' snove, pošto preduboko spavate.

Anyhow, jučer mi dođe lik na fejsu da je čuo da ja volim lucidne snove. Ja onako debilu, ja sam ti rekao za to.. I onda ja danas pričam to drugom liku, uleti treći lik kao da, da ti lucidni snovi su jebena stvar.. Ja onako brzo obavim 10 RC-a i ne sanjam.. Koji k. Šta cijela Hrvatska zna za to?

Aloha
09-12-2010, 14:14
kak je ovo glupo, zakkaj ste to stavili u znanost?

rudeboy95
09-12-2010, 14:17
Zato jer dotiče znanost. A nebi se bunio protiv teme o babi vangi?

Aloha
09-12-2010, 14:28
koje ta baba?

rudeboy95
09-12-2010, 14:55
Iza tebe je. Pazi se.

Aloha
09-12-2010, 15:01
našel sam babu na forumu, kak je fulala, epic fail.

rudeboy95
09-12-2010, 15:19
Dobro dosta ono.

Da, onaj lik koji mi je uletio sa onim da ja volim lucidne snove, mi je objasnio jednu novu tehniku.
Znači trebate u kući imat onaj sat koji ide tik-tak. Stavite ga negdje blizu kreveta i legnite. Razmišljajte o nečemu, nije važno o čemu. Nakon kraćeg vremena, prestanite razmišljat i slušajte sat kako ide tik-tak. Onda ponovo razmišljajte, pa ponovo prestanite i slušajte sat. Tako sve dok ne prestanete čut sat. Onda ulazite u SP. Od te točke sve ostalo je lagano, probajte se odvojit od tijela ili tako nešto. Problem je ako se počnete bojat SP-e.

cham3leon
09-12-2010, 15:20
Been there, svaki put se userem u toj fazi i opet sam na početku.

rudeboy95
09-12-2010, 15:28
Čudno je to kako te puca adrenalin, iako znaš da ti SP ne može nauditi ni na koji način.

cham3leon
09-12-2010, 15:35
Ne znam, počne srce tuć, uzbuđenje i to. Ali nije to baš nešto čudno, kad znaš šta je lucidan san i koliko mogućnosti pruža, i onda po prvi put stvarno iskusiš kakav je to osjećaj, onaj početak kad te nekako nosi i odvajaš se... Tko se ne bi uzbudio prvi put kad to osjeti?

Markecgrad
09-12-2010, 21:21
Zbog toga mi i fejla 99% pokušaja WILD-a:(

cham3leon
09-12-2010, 21:27
Ma to bi još bilo ok kad bi mi netko objasnio KAKO GUTAT FAKING SLINU bez da te drži budnim.

Markecgrad
09-12-2010, 21:31
Ne gutaš, samo ne misli o tome i neće biti problema.

rudeboy95
09-12-2010, 21:33
Problem je u tome što nemoš ne mislit o tome, ako prestaneš gutat onda boli i smeetaa.

blood4me
14-12-2010, 16:06
Meni lucidni snovi dodju sami od sebe..
Jednom sam sanjao da sam zapovjednik hjuuđ vojske i da napadamo kineski zid, nesto u LoTR stilu..
Drugi kojeg se sjecam je kada sam isto bio neki srednjovjekovni ratnik i bilo je par dvoraca i tako to.. taj je vise bio u Stronghold Crusader stilu XD

Bs0d
23-12-2010, 14:26
Sorry što dižem temu iz mrtvih (donekle)
Ali jeste li ikad sanjali da grlite nekoga i onako, baš osjetite da vam dira lice, toplinu ono.
Naježim se sav kad se probudim.

The Boz
23-12-2010, 15:11
Yeps. It nice. U snu možeš točno osjetiti sve što si do tada u životu osjetio, a malo neprecizno možeš osjetiti sve što nisi.

Bs0d
23-12-2010, 23:43
Yeps. It nice. U snu možeš točno osjetiti sve što si do tada u životu osjetio, aSmalo neprecizno možeš osjetiti sve što nisi.
I like dat dream thang.

I CAN TOUCH HER BOOTY :D :D

TeraBajt
03-01-2011, 02:09
imo sam za novu sad lucidan san i rulalo je boga isusa : )))))))))))))))))))))))))
kad sam skonto da mogu mjenjat sve prvo kaj sam napravio je stvorio zenu i karo ju. ne vjerujem da nisam probo letit u kurac : ((
ono dao bi lijevi bubreg sam da mi se opet to dogodi. ova govna i vjezbe ne pale na mene, ovo je bilo cisto random, vratio sam se zrokan u 3 i zaspo oko pol 4. mozda je do vremena il stajaznam.

Bs0d
03-01-2011, 11:47
imo sam za novu sad lucidan san i rulalo je boga isusa : )))))))))))))))))))))))))
kad sam skonto da mogu mjenjat sve prvo kaj sam napravio je stvorio zenu i karo ju.Sne vjerujem da nisam probo letit u prozor : ((
ono dao bi lijevi bubreg sam da mi se opet to dogodi. ova govna i vjezbe ne pale na mene, ovo je bilo cisto random, vratio sam se zrokan u 3 i zaspo oko pol 4. mozda je do vremena il stajaznam.
Moj čovjek :D

Kid A
05-01-2011, 01:56
Bilo je to prekjuce....
Pun energije nisam mogao zaspati do nekih 2 ujutro, konacno kad sam zaspao usnuo sam neobican san.
Ustvari nije bio neobican vec budni san i trajao je po mojoj mogucnosti percepcije vremena nekih 2 sata, cijelo vrijeme sam znao da sanjam, i cijelo vrijeme sam pokusavao promjeniti san sve sa ciljem da po*** nešto, svaki fragment sna svojom voljom mijenjao sam tako da ukljucuje cim vise seksa, problem je u tome sto koliko god da se trudio i koliko god lezbaca koje se lizu i striptizeta bilo u tom snu, jednostavno se nisam mogao uziviti u sve to, sjecam se da sam u jednome trenu svog sanjanja jos uvjek sanjajuci rekao samome sebi, kako su ove scene retardirane i debilne, u jednom trenutku sanjanja nasao sam se razmisljati kako vise jednostavno nemam ideja sto jos isprobati, i cak sam u snu razmisljao o tome kako je sve ovo glupo i besmisleno, u biti taj san koji bi se mogao opisati lucidnim u sebi nije sadrzavao sve one cudne stvari i simbole koje standardni haoticni snovi imaju, one neke spoznaje do kojih mozes doci i zive su na tren nakon budjenja iako ih kasnije zaboravis, a ipak prejake su kad ih dozivis, cak sam usred sna rekao samome sebi da je ovo jedan san koji zelim zaboraviti, naravno zaboravio sam vecinu detalja.
Dolazim do dobranog zakljucka da lucidni snovi nisu bas toliko dobri kao oni haoticni nakon kojih imas osjecaj da si dozivio nesto bitno.
Mislim da se ti zovu polu lucidni, kad sanjas radnju, svjestan si toga ali ne utjeces na san, ja sam tako utjecao na isti i pretvorio se u glupost, jest da sam striptizeti gurnuo ruku u medjunozje i bilo je zabavno, al nije to to :D

Feanor
05-01-2011, 01:58
Bilo je to prekjuce....
Pun energije nisam mogao zaspati do nekih 2 ujutro, konacno kad sam zaspao usnuo sam neobican san.
Ustvari nije bio neobican vec budni san i trajao je po mojoj mogucnosti percepcije vremena nekih 2 sata, cijelo vrijeme sam znao da sanjam, i cijelo vrijeme sam pokusavao promjeniti san sve sa ciljem da po*** nešto, svaki fragment sna svojom voljom mijenjao sam tako da ukljucuje cim vise seksa, problem je u tome sto koliko god da se trudio i koliko god lezbaca koje se lizu i striptizeta bilo u tom snu, jednostavno se nisam mogao uziviti u sve to, sjecam se da sam u jednome trenu svog sanjanja jos uvjek sanjajuci rekao samome sebi, kako su ove scene retardirane i debilne, u jednom trenutku sanjanja nasao sam se razmisljati kako vise jednostavno nemam ideja sto jos isprobati, i cak sam u snu razmisljao o tome kako je sve ovo glupo i besmisleno, u biti taj san koji bi se mogao opisati lucidnim u sebi nije sadrzavao sve one cudne stvari i simbole koje standardni haoticni snovi imaju, one neke spoznaje do kojih mozes doci i zive su na tren nakon budjenja iako ih kasnije zaboravis, a ipak prejake su kad ih dozivis, cak sam usred sna rekao samome sebi da je ovo jedan san koji zelim zaboraviti, naravno zaboravio sam vecinu detalja.
Dolazim do dobranog zakljucka da lucidni snovi nisu bas toliko dobri kao oni haoticni nakon kojih imas osjecaj da si dozivio nesto bitno.
Mislim da se ti zovu polu lucidni, kad sanjas radnju, svjestan si toga ali ne utjeces na san, ja sam tako utjecao na isti i pretvorio se u glupost, jest da sam striptizeti gurnuo ruku u medjunozje i bilo je zabavno, al nije to to :D

Što nisi rekao u onoj drugoj temi da davno nisi razmišljao o ženama, a sad tu moram čitati tvoje mokre teen snove. Prestani uskakat sam sebi usta brate...

Kid A
05-01-2011, 01:58
To je bilo prekjuce, pazi kad citas ccc :/
davno as in cijeli dan (mozda i vise)

W1k1n6
05-01-2011, 11:40
Evo samo da tema bude uklopljena u ovaj podforum, doista postoji znanost o snovima koja se zove Oneirologija.

rudeboy95
12-01-2011, 12:10
Ne kužim kako možete karat u lucidnom snu, ja odma izgubim lucidnost jer se previše fokusiram na to.. Al ionako iovako je bezveze.. Ima milijun boljih stvari za radit u lucidnom snu, npr. letit. Već zadnjih par lucidnih snova lebdim, prekuglast osjećaj. Znači zatrčim se, skočim u zrak ko da idem na bombu skakat i ostanem onako u onom beztežinskom stanju.. Ko da me netko odbacio u svemir. No doduše nikad nisam uspio izaći iz atmosfere.. Uvijek sletim prije toga. A baš želim probat kampirat na Marsu, ili još bolje na Planet X!

Mirko L
15-01-2011, 20:48
Bilo je to prekjuce....
Pun energije nisam mogao zaspati do nekih 2 ujutro, konacno kad sam zaspao usnuo sam neobican san.
Ustvari nije bio neobican vec budni san i trajao je po mojoj mogucnosti percepcije vremena nekih 2 sata, cijelo vrijeme sam znao da sanjam, i cijelo vrijeme sam pokusavao promjeniti san sve sa ciljem da po*** nešto, svaki fragment sna svojom voljom mijenjao sam tako da ukljucuje cim vise seksa, problem je u tome sto koliko god da se trudio i koliko god lezbaca koje se lizu i striptizeta bilo u tom snu, jednostavno se nisam mogao uziviti u sve to, sjecam se da sam u jednome trenu svog sanjanja jos uvjek sanjajuci rekao samome sebi, kako su ove scene retardirane i debilne, u jednom trenutku sanjanja nasao sam se razmisljati kako vise jednostavno nemam ideja sto jos isprobati, i cak sam u snu razmisljao o tome kako je sve ovo glupo i besmisleno, u biti taj san koji bi se mogao opisati lucidnim u sebi nije sadrzavao sve one cudne stvari i simbole koje standardni haoticni snovi imaju, one neke spoznaje do kojih mozes doci i zive su na tren nakon budjenja iako ih kasnije zaboravis, a ipak prejake su kad ih dozivis, cak sam usred sna rekao samome sebi da je ovo jedan san koji zelim zaboraviti, naravno zaboravio sam vecinu detalja.
Dolazim do dobranog zakljucka da lucidni snovi nisu bas toliko dobri kao oni haoticni nakon kojih imas osjecaj da si dozivio nesto bitno.
Mislim da se ti zovu polu lucidni, kad sanjas radnju, svjestan si toga ali ne utjeces na san, ja sam tako utjecao na isti i pretvorio se u glupost, jest da sam striptizeti gurnuo ruku u medjunozje i bilo je zabavno, al nije to to :D

Nisi se uspio uživiti jer nisi bio dovoljno lucidan, tj. san nije bio dovoljno jasan.
Dakle, osjećaji su bili blijedi kao i cijeli san.
Tada trljaš ruke (što ja bar pronalazim jako efektivnim), vičeš ''lucidnost x1000'' ili diraš stvari iz sna (zidove, drveće...).

Vjeruj mi, kada si dovoljno lucidan, osjećaš se svjesno kao u stvarnom životu, čak i više.
Čistije, jasnije.

Tada će biti drugčije, vjeruj mi. Ima mnogo ljudi koji su svršavali u takvim lucidnim snovima.
I ima ti tih lucidnih snovima sa skrivenim znakovima, o da.

Ne, ne zovu se polu-lucidni.
Imao ti u snu ništa ili potpunu kontrolu, ako si svjestan činjenice da sanjaš, lucidan si.

To je samo bio san s niskom razinom lucidnosti.

cham3leon
15-01-2011, 20:59
Damn, mirkane, svaki put kad postaš me primi volja za LD-anjem, ali svaki put fejlam :(

Mirko L
15-01-2011, 21:17
Koje tehnike pokušavaš?

rudeboy95
15-01-2011, 21:49
Iako mi se ne da čitat Karabašov post, mislim da si ti, Mirko, u krivu. To nije bio san s niskom lucidnosti, nego niskom vividnosti. Lucidnost je razina svijesti, a vividnost je razina detalja osjetila(mala vividnost ne-realno, a velika vividnost nad-realno (više realno nego u stvarnosti)). Iako su često proporcionalni, ne moraju biti uvijek (nekad normalni snovi mogu bit jako, jako vividni).

Za vividne snove preporučujem da upalite svjetlo kad idete spavat i tako ga ostavite. Ili jedite PUNO voća. A i ove tehnike Mirkove pomažu.

Mirko L
15-01-2011, 22:06
San mu je bio oboje.
Nisko vividan, da, ako mu nije bio poseban gušt raditi ono što navodi u postu, onda mu je san definitivno bio nisko vividan :)

Koliko sam razumio, nije isto imao potpunu kontrolu:

kad sanjas radnju, svjestan si toga ali ne utjeces na san, ja sam tako utjecao na isti i pretvorio se u glupost,
Dakle, malu lucidnost.

Ali, dobro da si napomenuo. Sad vidim da mi je prva rečenica pogrešna :P

Inače, što je ovo za upaljeno svijetlo, nikad čuo?

cham3leon
15-01-2011, 22:23
Koje tehnike pokušavaš?

Samo WILD u raznim varijacijama. Ne da mi se zajebavat sa onim buđenjem usred noći, malo se i ja želim naspavat, a nikad nisam uspio postić naviku da radim reality checkove cijeli dan.

Mirko L
15-01-2011, 22:45
Svi su drugčiji, i sve je subjektivno, ali WILD je inače smatran najtežom tehnikom.
Najviše pitanja i problema se postava oko njega.

Možeš probati doći na forum, možda kad se navikneš na društvo budeš dobio lucidan san.
Znaš, ja sam SVE lucidne snove dobio spontano, bez ikakve tehnike, koliko se sjećam.

Ako ne želiš, bar probaj raditi reality checkove tijekom dana, ili ako si extra lijen (moj čovjek), bar si ponavljaj da ćeš dobiti lucidne snove, motiviraj se (iako ja ni to ne radim).
U svakom slučaju, koliko god lijen da bio, ako ne radiš baš ništa i ne misliš o tome, naravno da ih nećeš dobijati.
Svi bi ih ljudi onda imali, jel.

Ček, tek sad sam pročitao ovo što si rekao za reality checkove.
Pa ne trebaš često, čak ni u ujednačenim intervalima.

Možeš staviti nekakve alarme, a možeš ih raditi kad god vidiš nešto određeno. Neznam, žensku guzicu, izaberi štogod, nije uopće važno.
Dok god se toga držiš.

cham3leon
15-01-2011, 22:48
Ma imam akaunt na LD4All ali nisam tamo bio već hiljadu godina. Možda opet čekiram malo i to.

Mirko L
15-01-2011, 22:56
Ideš manjom linijom otpora, a? :)
A dobro, evo taman se danas i ja vraćam an forum, nisam bio nekom vrijeme, kao ni ovdje, due to screwing up in school.

rudeboy95
15-01-2011, 23:03
Koje tehnike pokušavaš?

Samo WILD u raznim varijacijama. Ne da mi se zajebavat sa onim buđenjem usred noći, malo se i ja želim naspavat, a nikad nisam uspio postić naviku da radim reality checkove cijeli dan.
Normalno da ti WILD ne radi kad ne radiš WBTB. Stvar ti je u tome šta ako želiš WILD, moraš biti u stanju ući u REM fazu odmah. A kada ideš navečer spavati prvo ulaziš u non-REM, i tek onda REM (treba ti par sati da uđeš u stabilnu REM-fazu). Kad radiš WBTB, onda si odmah u REM-u zato jer jednostavno prekineš REM i onda ga nastaviš. Also, probaj M-WILD (umiksaš binaural beat (google bwgen) s nekom muzikom koju ti voliš, a čilana je i nema puno riječi)

A ovo za reality check-ove, vjerojatno ih ne radiš zato jer su ti dosadni i neda ti se. Probaj ovo. (http://www.ld4all.com/forum/viewtopic.php?t=40281)SIstina je zapravo da je to netestirana metoda, i treba mi netko da je testira.

cham3leon
15-01-2011, 23:14
E, zanimljivo, ovo mi već djeluje kao nešto zabavnije od RC-ova, mogao bih se naučiti ovo raditi.

rudeboy95
16-01-2011, 01:03
Glavno ti je da dok to zamišljaš, čak i dok znaš sto-postotno sigurno da si u stvarnosti, testiraš realnost. Znači zamisliš da si u snu. Also, možda koristim krivu riječ. Ne zamišljaj, očekuj.

Bs0d
16-01-2011, 10:30
Isuse! Danas sam sanjao kao starci mi u sobi gledaju TV (ali u svojoj sobi, A U SVOJOJ SOBI NEMAJU TV LOL!). Ali to nisu bili starci, moji starci, nego netko šesnaesti. Oke, i sad ja tamo s "starom" gledam TV i čuje se vodokotlić u kupatilu. I kaže meni stari (sjedi onako na podu, naslonjen na krevet) "Ajde idi pusti vodu". Ja kažem "Idi ti neda mi se..". I čuješ vodu još jače i izlazi netko iz kupatila ono stari! A stara kaže WTF i ja s njom isto WTF! :D Pogledam dolje, stari više ne sjedi dolje, a ovaj lik koji je izišao iz kupatila dere se woopiedoo.
I onda sam se probudio. Osjećao sam nekakvu tjeskobu onako, bilo mi je tijelo teško 10 sekundi i onda mi je prestalo. Zapravo je bilo nešto kao noćna mora ali kada razmisliš ono molim te kakva je to noćna mora.. xD

Chupacabra
16-01-2011, 11:51
To ne bi bio lucidan san.
Osim ako si imao neku kontrolu nad snom?:?

rudeboy95
16-01-2011, 12:47
Ako imaš kontrolu nad snom to ne znači da je lucidan san. Ponekad ako puno razmišljamo o lucidnim snovima tijekom dana se dogodi da ima fejk. Odnosno imamo kontrolu, ali nema određenog trenutka kada shvatimo da sanjamo. Ako je pitanje o WILD-u, fejkovi ne postoje jer si cijelo vrijeme svjestan da sanjaš.

A takve noćne more ja često imam, i smijem se sam sebi ujutro. Onaj neki čudan osjećaj, ko umiksani tjeskoba, zbunjenost, strah. Onako imaš ono nešto "Zašto se ovo meni događa?", a opet nema šanse da shvatiš da sanjaš jer si previše okupiran tim snom.

croat1gamer
16-01-2011, 12:53
Imao sam san u kojem sam sanjao da imam lucidan san.
Al doslovno.
Sanjam jednu stvar, skontam da nesto nije u redu, "probudim se".
Sanjam kako razmisljam o tome sto sam sanjao prije "budenja".

Beat that.

rudeboy95
16-01-2011, 13:01
Meni se jednom dogodilo da sam u normalnom snu sanjao da želim imat WILD. Na kraju sam dobio OBE, u snu. I tako sam postao lucidan, ali sa podsvjesti. Jer u ovom snu u snu razmišljaš sa pod-podsvjesti, odnosno sa podsvjesti od tvoje podsvjesti. Tako da sam mislio da je onaj vanjski san (u kojem sam pokušavao dobit WILD) stvarnost.

Beat that.

Mirko L
16-01-2011, 14:00
Imao sam san u kojem sam sanjao da imam lucidan san.
Al doslovno.


To je JAKO JAKO česta pojava i dešava se skoro svim ''sanjarima''.

Nothin' to worry about.
To je zapravo dobra stvar. Dokazuje kako ti lucidni snovi ulaze u podsvijest i počinješ misliti o lucidnim snovima.

cham3leon
16-01-2011, 15:37
Inception, any1?

GDra
16-01-2011, 15:56
Imao sam san u kojem sam sanjao da imam lucidan san.
Al doslovno.

To se zove False Awakening.

rudeboy95
16-01-2011, 16:48
Da, FA. Ovo moje se zove meta-san, odnosno san u snu.

Imao sam i FA prije par dana. Imam ja normano lucidan san, letim ovo ono.. I sad dođem to kraja atmosfere i probudim se. Pogledam si ruke, i sve se nekako kvrče.. Ko da su mi mišići na šaci ukočeni. Pomislim da sam imao jaku paralizu spavanja. I tako ja dođem za komp (ostavio sam ga upaljenim, puštao sam muziku kad sam išao sanjat) i vidim da nije winamp upaljen, već Crysis. Počnem ja igrat, i sve se nekako psihodelično vrti, ekran od kompa mi nije widescreen (inače je). Tada shvatim da sam imao FA.

Bs0d
16-01-2011, 22:08
Da, FA. Ovo moje se zove meta-san, odnosno san u snu.

Imao sam i FA prije par dana. Imam ja normano lucidan san, letim ovo ono.. I sad dođem to kraja atmosfere i probudim se. Pogledam si ruke, i sve se nekako kvrče.. Ko da su mi mišići na šaci ukočeni. Pomislim da sam imao jaku paralizu spavanja. I tako ja dođem za komp (ostavio sam ga upaljenim, puštao sam muziku kad sam išao sanjat) i vidim da nije winamp upaljen, već Crysis. Počnem ja igrat, i sve se nekako psihodelično vrti, ekran od kompa mi nije widescreen (inače je). Tada shvatim da sam imao FA.
Ček.. Sanjao si u snu?
This is.. SICK!

blood4me
16-01-2011, 22:12
Ja sam za novu god imao san u snu...
Uglavnom, sanjao sam da sam spavao i da sam se u snu izbljuvo, onda sam se probudio(kod frenda, jer sam kod njega trebo prenociti..) i brzo sam cistio tu izbljuvotinu da njegovi starci ne bi skuzili, nakon toga uleti moja baba i probudi me.. Kad sam se zapravo probudio, bio sam sav umaljan u crnu kaljužu(bambus i metar): i ja onak "WTF?"
I taj cijeli dan mi je bio nekako wtfastican O.o

rudeboy95
17-01-2011, 07:25
Ne, to nije san u snu. To je False Awakening, lažno buđenje, jelte. Meta-san (san u snu) je kad zaspeš u snu (makar to bio lucidan ili normalan san). S time da se iz tog sna opet možeš probuditi u vanjski san, onda je to ponovo lažno buđenje. Al najjače je kad imaš meta san u snu koji je ne-lucidan. Onako cijelo vrijeme si toliko uvjeren da je ovaj vanjski san stvarnost.. Iako razmišljaš o lucidnim snovima u snu cijelo vrijeme ni na kraju pameti ti nije da je to sve samo san.. I onda se probudiš za stvarno. fucken uwsom.

http://thecia.com.au/reviews/w/images/waking-life-3.jpg

croat1gamer
17-01-2011, 07:51
Najbolji je mindfuck kada se probudis iz tog vanjskog sna i nemas pojma sta je na kraju bio pravi san. :)

rudeboy95
19-01-2011, 19:58
Hm.. Skužio sam da imam lucidne snove samo kad radim WBTB ili pridrijemam popodne. Anyways, jučer popodne ja spavam i da skratim, bila je noćna (ili popodnevna) mora. I ja shvatim da sanjam i sad zaklopim oči, mislim si da kad ih otvorim bit ću na polju nekom sa suncem i tako to. Al problem mi je što me to probudilo. Ima li netko neku metodu ili nešto da odjednom promjenim cijeli okoliš.. Nisam mogao jednostavno otić s tog mjesta jer je cijeli san bio nekako u štihu noćne more, tako da to nebi bilo puno korisno.

Viper33
19-01-2011, 20:47
ja se ne sjecam svojih snova? jednput u mjesec dva dana se mozda jednom sijetim sta sam sanjao O.o

Zeko149
19-01-2011, 20:50
ja se ne sjecam svojih snova? jednput u mjesec dva dana se mozda jednom sijetim sta sam sanjao O.o
same here :S

rudeboy95
19-01-2011, 22:22
Kao što rekoh u drugom threadu, napravi si dream journal. Ujutro kad se probudiš probaj ostat miran u krevetu.. Što manje kretnji radit i fokusirat se na sjećanje što si sanjao. Sve to zapisuj u dream journal. Onda ga pročitaj prije spavanja. Nadopiši ako nešto fali. Nakon najvišeStjedan dana sjećat češ se snova svaki dan, a možda čak i po 2-3 sna.

Also, možeš probat pit puno vode prije spavanja (i otić na pišanje). Zbog toga češ se budit usred noći, i vjerojatno češ se sjetit sna. Zapiši ga jer snovi overwritaju druge snove (makar se ti ne sjećao ovog agresivnog). Ova metoda će najbrže upalit ako se uspiješ probudit. Ali ima mogućnost da sanjaš o tome da pišaš i onda se popišaš u krevet.

Moraš znat da svi sanjamo svaku noć samo što se ne sjećamo sna. Unesi si tu misao u glavu.

Pojedi si bananicu prije spavanja. Ili još bolje, popij čašu-dvije soka od jabuke. +čokolada +Earl Grey. Biraj.

Ali moraš zapamtiti da ako želiš lucidno sanjat, da se moraš u potpunosti predat u to. Zato ja prvih mjesec-dva dana nisam imao dobar lucidni san. Vjeruj da je moguće, čitaj tuđe dream journale za inspiraciju (po mogućnosti od jako uspješnih sanjara).

E, Mirko, moram reć da me onaj tvoj post na LD4allu stvarno ohrabrio.. Mislim da od tad mogu imati LD-eve by will, iako samo kad ucinit WBTB. Fala.

cham3leon
23-01-2011, 11:39
Ja sam stvarno retardiran. Sanjao sam sinoć neki san koji je bio čak i dosta dugačak sa puno detalja, ali većinu sam zaboravio. Fora je bila u tome da sam u snu bio oženjen. I nakon nekog vremena skužim, ma čekaj malo. Pa nisam se ženio. Onda se sjetim da zapravo nisam oženjen nego forever alone, pa je ovo samo san. I reko, šteta, i nastavim sanjat.

Pa ti sad izmisli RC na koji ću ja reagirat i postat lucidan.

Mirko L
23-01-2011, 14:16
Normalnije od toga nemože.
To se dešava apsolutno svima i nisi retardiran niti malo više od ostatka.

Promisli malo...Da imamo željenu reakciju na svaki znak toga da sanjamo, ne misliš li da bi mi ljudi od početka civilizacije imali samo lucidne snove?
Nema sna, koliko ja znam, u kojem je sve bilo realno.

To ti je niska lucidnost.
Shvatio si, makar slabašno, da sanjaš ali nisi mogao kontrolirati i samo si nastavio sa snom.

Stvar je u tome da RC-jeve moraš raditi pravilno.
Moraš se stvarno zapitati je li sanjaš, moraš očekivati da sanjaš, čak i kad znaš da si budan.
Ako ih onako ležerno radiš tijekom dana, tako ćeš ih raditi u snu kao normalnu stvar, a ne kao neki indikator toga sanjaš li ili ne.

Btw, pročitajte moj (pomalo siromašan) FAQ, odgavara na pitanja na koja sam najčešće nailazio (figures, duh).

Znam da sam obećao da ću dodavati otkad sam ga napravio, ali se stvarno nisam sjetio, niti sam baš posjećivao stranicu:

http://www.ld4all.com/forum/viewtopic.php?t=38848

Rudeboy- Misliš na temu u mom sigu ili?
U svakom slučaju np :)

rudeboy95
23-01-2011, 19:14
Da quotam GHOSTIE11:

well, I can't be lucid without being lucid
Jednostavno ne možeš shvatiti da sanjaš ako si previše udubljen u san.. Jer je on u tom trenutku stvarnost, bar za tebe.
Znači da nije san to što triggera lucidnost, već stvarnost. Ili si već ušao u san s određenom razinom lucidnosti, koja te natjera da shvatiš da sanjaš, ili ti je nešto iz stvarnog života triggeralo lucidnost dok si sanjao (npr. da ti netko uđe u sobu i upali svijetlo, ili dnevno svijetlo).

Kid A
10-02-2011, 08:38
Prije pisanja dozivljaja, prvo jedna preporuka
http://ecx.images-amazon.com/images/I/51HncRC2xuL.jpg
S mnogo tog procitanog mogu se sloziti jer imao sam slicna iskustva i dosao do slicnih spoznaja kao i lik koji je pisao knjigu, iako moj nacin dolazenja do istih malkice je drugaciji. Po prvi puta u zivotu iz knjige sam nacuo za koncepte sanjanja i faze kroz koje se prolazi u potrazi za nekakvim odgovorima na pitanja tko sam, sta sam, gdje idem....jako zanimljivo stivo za svakog psihonauta u podsvjest i razne oblike njenog postojanja
----------------------------------------------------
Uglavnom juce sam odlucio primjeniti jedan koncept koji je iskazan u knjizi, rezultati su bili, kako se ono kaze "bliski iskustvu bozanskog ili blize duhovni dozivljaj" ne mogu sad naci tacne rije kako sam zamislio riječi, ukratko: Mojsije i plamteci grm :)
Dva koncepta sam isprobao; prvi je nemoj kontrolirati san vec pitaj stvaraoca snova da ti pokaze nesto vazno, drugi je zelim cuti svoj osjecajni ton, opisan je u knjizi, to je neka vrsta frekvencije na kojoj tvoje bice rezonira.
San mi je rekao samsara - nisam imao blage veze sta to znaci dok nisam proguglao rijec.
To je bilo sad negdje oko 3 ujutro, san mi je rekao ove stvari "omar shemet" (nesto kao "tajnik drustva predsjednika") i nesto kao "nevjerojatna velicanstvenost svemira" uglavnom trebao sam sve to zapisati kad je bilo jos svjeze.
Nakon sat vremena sam opet zaspao vjezbajuci koncentraciju, mislim da mi je san bio donekle plitak i onda se desilo ovo, vjerojatno potaknuto knjigom koju trenutno citam:

U toj knjizi covjek savjetuje da bi jednom kad postignes lucidnost bilo pametno pitati kreatora snova da ti pokaze nesto bitno, jer letiti i jebati plavuse i ostale naslade ega nisu ustvari bitne niti je navodno kontroliranje snova u kojima lucidni sanjaci uzivaju toliko, sve je to tek iluzija a prava istina o snovima lezi puno dublje, kaze da nakon svojih mnogo godina iskustva dosao je do spoznaje da lucidni sanjaci ustvari ne stvaraju san, postoji inteligencija iza toga, svjesna i itekako zivahna, nasa podsvjest ili nešto tako. Spominjao je odredjen "feeling tone"- osjetilni ton, to je kao vibracija na kojoj postojis i nešto slicno nirvani koju sam iskusio prije par godina. Uglavnom probudio sam se u snu, samo na sekundu, bilo je troje ljudi u nekakvom tunelu, sve me podsjecalo na nekakav SF film, jedan od njih bio je crnac, i kao iznenada palo mi je na pamet, nekako stidljivo, da ga pitam "pokazi mi nesto bitno",...samo to sam mu rekao dok me promatrao i kao da je mogao vidjeti moju nesigurnost, osjecala se u zraku i rekao mi je samo "jos nisi spreman".
Ne znam da li je on zakljucio to ili sta ali odjednom lik me je prebacio u scenu u avionu, puno zgodnih stjuardesa pocele su okruzivati moje sjediste i pjevale su, pjesma je bila toliko nevjerojatna, u tom trenutku mi se cinila kao nesto najljepse sto sam u zivotu cuo, energija i moc bili su nevjerojatni, njihovi glasovi stapali su se u melodiju koja je strujala kroz cijeli um, u jednome trenu vidio sam samoga sebe u krevetu kako svijetlim ispunjen nekom blagozutom energijom od struje koju je njihova pjesma izazvala u meni, bilo je nevjerojatno, tako savršeno da je nemoguce uopstee opisati. Da je tako nesto moguce proizvesti tu u ovome svjetu bilo bi to nevjerojatno. U jednome trenu savrsenstva pjesma je stala i imao sam osjecaj na meni red da nastupim, da stvorim ton, i ono sto sam cuo bila je blijeda slika ali na neki nacin glasovi su ono sto sam proizveo inkorporirali u tok svoga pjeva i ponijeli su moju ton nastavljajuci odzvanjati kroz savrsenstvo. U tom trenutku sam se sjetio neceg interesantnog. Mozda je moj ton bio na neki nacin potreban, sve se stopilo u tu harmonicnu melodiju i u iducem trenutku od sve te energije koju smo ukomponirali krecem put svemira i jurim kroz njega nevjerojatnom brzinom i dosao sam do ruba, tu je bila ta rijec nesto tipa "nevjerojatna velicanstvenost svemira" i vidio sam cijeli svemir pod sobom kao neku kuglu koja se upija, kuglu prepunu energije i vatre milijardu sunaca u kojoj je sadrzano sve.
Kad sam izasao van iz svemira nasao sam se na novome mjestu koje je bilo beskrajno, puno kovitlajucih stubova dima i poceo sam padati, sve brze i brze, padao sam tom brzinom kroz taj novi prostor da to nisam vise mogao izdrzati, zadrmao sam glavom i probudio se natrag u ovu stvarnost za koju sam kasnije saznao da se ustvari zove samsara.
Na neki nacin dosao sam do zakljucka da je taj usisavajuci svemir iz kog sam izronio bila moja svijest, to sam bio ja, moj ego, moje ovo tu, a ono bespregledno polje stupova kovitlajuceg dima - moja podsvijest
Vjerojatno je u usporedbi sa mnom velika koliko i cijeli svemir u usporedbi sa zemljom i vjerojatno je ono "nisi jos spreman" od crnca bila cinjenica jer izletio sam van iz sna kao metak :D
...ali sam izgleda zadrzao onaj woooooo! efekt koji po svemu sudeci ostaje jos dobar dio dana jer sam utisak je puno bolji od iceg sto sam vidio do sada

cham3leon
10-02-2011, 10:30
Cool story bro.

Bs0d
10-02-2011, 14:15
U toj knjizi covjek savjetuje da bi jednom kad postignes lucidnost bilo pametno pitati kreatora snova da ti pokaze nesto bitno, jer letiti i jebati plavuse i ostale naslade ega nisu ustvari bitne
E brate, da ja nisam vidio ovu temu ja bi se i dalje budio umoran i bio mrzovoljan u školi :D ...

josip_kraš
12-02-2011, 08:48
Noćas sam sanjao da sam u školi, ne sjećam se detalja no sam sam sebi naredio da se probudim.I probudio sam se, ali jesam li se ja probudio u stvarnost ili u drugi san to ne znam. :?

Dreaming Jinx
16-02-2011, 16:30
Jako dobar tekst, Kid A. Di si nabavio knjigu?

R@pt0r
17-02-2011, 02:11
Zanimljivo iskustvo Kid. :)
Meni neide sa tim lucidnim snovima u zadnje vrijeme. Sve nešto sanjam al nikako da skužim da je to san, iako je toliko očito. Prije sam puno lakše kontrolirao san.
Nedavno sam pokušao pohvatat neke simbole i tekstove, jako čudna stvar. Isprve mi se recimo pojavi neka riječ i u trunčici sekunde znam šta piše ali što se više trudim baš pročitat tu riječ, slova se nekako stapaju, gube značenje, te poslije toga više ni neznam šta je pisalo.

SharpDressedChevap
17-02-2011, 11:46
Sinoć neposredno prije spavanja sam čitao o lucidnim snovima i iDoseru... i ništa, kako me se sve to dojmilo krenem spavat i normalno postignem neke čudne snove (ne, još ne mogu postat lucidan... ALI sam najednom znao da sanjam). A više mi je toga dosta.

Jer su mi snovi gotovo svi ili veoma morbidni ili jebeno depresivni... mislim, probudim se sav sjeban ujutro, zna bit stresno nekada ali eto.
Sinoć su bila dva sna, jedan u kojemu sam u jednom trenutku skužio da sanjam ali sam kasnije opet nastavio "da ide samo". Neznam kako to opisat al uglavnom, bio sam u razredu engleskoga, i neki ljudi su gledali neki ekran sa mnom. Bila je neka žena, neka voditeljica ili nešta. E sad, svi su bili neki seksualni manijaci i jedan je imao neki search program za žene na tom ekranu velikom (pitaj boga kako je to radilo) i tražio je samo one koji imaju deformirano lice ili neki čudni sindrom (tako ga je zvao taj lik) da ih siluje. Mene to nije u tom trenutku diralo ali sam se zato zalgedao u svoje ruke, koje su bile pune žuljeva i koža se gulila (ko ono od gitare, jel) i sad u snu zaključim, jebote ovo mi je od gitare, kako ću sad svirat? Jako sam se zabrinuo i tako blejio u njih kad shvatim... čekaj, ja sanjam sto posto, nisu mi ruke toliko sjebane, mogu i dalje svirat. E onda je zasvirala melodija Apachea (jebeno spooky zvuči kad skužiš da sam to zadnje sviruckao prije spavanja) i onda crnina i krećem u drugi san, jel.

Ovaj san sam već jedanput sanjao. Stojim u nekoj prostoriji, hladnoj i prljavoj, osvijetljena bijelim neonskim svijetlima koje napola ne rade i sa mnom neka dva čovjeka. Jedna je malkice velikog trbuha i izgleda retardiran, tj. lud. Drugi je običan čovjek. I sad, taj retardirani počinje slinit, pljucat sam sebe u facu (neznam kako je bilo moguće, al eto...) i baci drugoga na pod. I skače po njemu trbuhom, pa ga onda gazi, tuče ga nogama, sjeda mu na facu... sve popraćeno retardiranim deranjem (koje zvuči bolesno pihotično) i ja se derem na njega da pusti jadnog čovjeka, da prestane ali ko da me nisu ni vidjeli ni čuli. Najgore je što je taj čovjek koji je sve to trpio držao miran izraz lica, kao da se dosađuje ili nešto. Ali kasnije kad je ovaj retardirani prestao to radit i srušio se mrtav ovaj mi se osmjehnuo... i tu me budilica budi.


Onako, jebeno psihotično i naporno. Imam samo neke tužne ili neke morbidne i izmješane snove koji miješaju događaje proteklih par dana... Najgori mi je bio jedan san gdje je jedna ženska (a slatka skroz) koju znam molila za pomoć, plakala, vrištala i to... a na kraju završila mrtva ona i njena obitelj, OD JEBENE MAČKE.
Mislim, znam da zvuči trashy i sve, al ono... bar sam zadovoljan da sam bio iti malo lucidan u snu.
Ima nekog napretka.

Dreaming Jinx
17-02-2011, 12:20
Nemoj odustajat, kad postigneš pravu lucidnost i napraviš bar jednu stvar koju želiš napravit a ne možeš u stvarnosti, budit češ se odmoran i sretan ujutro, kao da ti se mozak osvježio. Nakon letenja u snu nećeš se budit sjeban sigurno.

croat1gamer
17-02-2011, 20:04
Nije lucidan san, ali mi je wtf u vezi toga, pa mi mozda moze netko pojasniti.
Ugl, maloprije sam sanjao, ako se to moze tako nazvati, nije bilo nikakvih slika ili bilo cega slicnoga, vec cista muzika. Cuo sam sve, melodiju, rijeci i slicno, ali nije bilo nicega vidljivog sto bih mnogao prepoznati, osim mozda nekakvog iskrivljenog lica, sve u ljubicastim tonovima.

Jel to uopce moguce?
Also, pjesma (TLjrD-oXkhA)

Mirko L
17-02-2011, 21:12
@Sharp- Bio si lucidan, samo slabo i nisi imao kontrolu nad sobom.
Dobro je, trebao bi biti zadovoljan, jer to je napredak, rijetko tko je započeo svoju lucidnu karijeru zbacivanjem boga s trona. Oh, moram si updateati ''things to do'' listu sad :)

U svakom slučaju, nastavi, trudi se i ne bi trebao imati puno problema.

@kroati- Postoji, iako je rijetko. Zove se ''black void''.

Bs0d
17-02-2011, 21:49
Oke, ja sam totalno postao ovisan o igrama. San počinje ovako: Stojim na nekoj zebri, bus je prošao i izlazi onaj "Hal" iz serije Malcolm u sredini i iza njega nekakva plavuša, ciganka. I priča on sada kako su cigani ne zdravi nešto buba vamo tamo. I ta ciganka pokuca na vrata, prvo sam ih pogledao nije ništa pisalo na njima, ali onda je počela vikati doktore i opet sam pogledao na vrata i zamislio si "Zamisli da sad tamo gore piše doktor..." I PISALO JE! xD ovo je totalno awesome.
I tako stala ta plava ciganka na zebru i počela vikati "Doktore da vam osvježim pamćenje?" JA ONAK GLEDAM KOJI QURATZ SE DEŠAVA!?!?!?
I pratim ja nju do nekih radnji i ona uđe tamo. Vidim nekog lika, izgleda kao da ima neki pištolj, čudan mi je bio. Pratim ga do neke radnje, on se okrene da vidi je li ima nekoga iza njega, bio sam ja ali sam si zamislio da sam ne vidljiv - I NIJE ME VIDIO!
I razbije on prozor, bila je to nekakva radnja bijela, sa majicama. I ja njemu pomažem u nekakvoj pljačci, murjaci dolaze, ja iskočim kroz prozor i onako si u zraku zamislim "Pa ja imam Commando Pro!", i skočim dolje, dobro mi je bilo. Pobjegao je i on iza mene. I odjednom se stvorimo u mojoj kući na moru. Imam svoju kuću i gore apartmani. I idem ja gore vidjet što ima, bili su gore neki čelavi tipovi sa sinom (Whata hell?) i taj lik s kojim sam opljačko to. I udari on sina od tih čelavih i kaže mu taj sin: "Daj me pusti čovječe!", I ON IZVADI AUG IZ DŽEPA I POČNE GA REŠETAT!! Ja skočim na njega, ali on i mene počne pucati, zamislio sam si "Imam pancirku!", i ja nakon nekakve nesvjesti od 3 sekunde se ustanem, bio sam svjestan, ali nisam mogao otvoriti oči, sve sam čuo što se dešava, i pogledam dolje, vidim ozbiljno pancirka. Rekao je onda kurvin sine i bacio je AUG na mene i ja sam odskočio i pao na neko uže. I tako se to uže ljuljalo i on je izvadio JOŠ JEDAN AUG! I počeo me pucati iz blizine. Ja onak A.. A A A.. i ostane on bez metaka, vratim se ja k svijesti, isto tako, ne mogu otvoriti oči, a sve čujem, kao da se pravim da sam mrtav, i on siđe, i čujem da je sišao i ja iza njega, on baci AUG ja ga uzmem i pogodim ga u glavu s njim i počeo sam vikati LOPOV LOPOV KRVARIM HTIO ME UBITI
.. i onda sam se probudio.

Mirko L
17-02-2011, 22:06
Inače, ima tema u GMK o običnim snovima, tamo se moš natjecat s LorLonom.
Nemam ništa protiiv tebe, samo ovo nije tema za sve snove, samo one vezane za lucidnost ;)

Dreaming Jinx
17-02-2011, 22:23
Krivo mirko, black void je nešto skroz drugačije.

@croat1gamer: To šta si ti imao su hipnagogički zvukovi. Hipnagogija je stanje između sna i jave iz kojeg se san kasnije formira. Vjerojatno si imao i slike, ali su bile premalo razvijene, vjerojatno si izgledale kao odbljesci svijetla. Vidim da imaš talenta za WILD metodu, tako da pročitaj malo o tome na internetu.

Mirko L
17-02-2011, 23:12
Kaže da je bio u snu, a ne budan.
Nije ništa vidio, samo je čuo.

Ergo, black void.

Bs0d
18-02-2011, 13:17
Inače, ima tema u GMK o običnim snovima, tamo se moš natjecat s LorLonom.
Nemam ništa protiiv tebe, samo ovo nije tema za sve snove, samo one vezane za lucidnost ;)
Kasnije sam si pogledao tijelo, i vidjeh da sam sav istetoviran, nabildan.
Mislim si; pa ja nemam tetovaže! I onda sam napravio facu, kao da sam se gledao iz trećeg lica. Sjetio sam se foruma; Čeeekaj maloo.. Što bi bilo ako bi; i zamislih psa; I PAS STOJI ISPRED MENE! Onda sam se probudio i išao u Crkvu :(

Dreaming Jinx
18-02-2011, 14:52
Kaže da je bio u snu, a ne budan.
Nije ništa vidio, samo je čuo.

Ergo, black void.
Znam točno zašto kažeš black void. Na LD4all-u je, sjećam se, bila tema o hipnagogičkim slikama i netko je odgovorio da ne vidi apsolutno ništa, a zatim je uletio netko s krivom informacijom, da je to the void. Ti si vjerojatno krivo napisao black void. Ne. The void je vrsta meditacije, i kad se postigne "the void", onda osoba ulazi u novu dimenziju, koja nema apsolutno nikakve veze s ovim svijetom, a pošto mi neznamo ništa što ne dolazi iz ovog svijeta, osoba se nalazi u crnilu. The void je relativno teško postići, i ne, ljudi ga ne mogu tek tako svaku noć dobiti.

Nije rekao da je bio u snu, rekao je da nezna da li je u snu ili ne. Često, informacije koje dobivamo za vrijeme spavanja ili tik prije spavanja su izbrisane, tako da pojam o vremenu je potpuno izmijenjen. Moguće da se on preko noći slučajno probudio, i išao ponovo spavati, i tako ušao u hipnagogiju.

Mirko L
18-02-2011, 19:55
Ne, ne mislim na the void.
Za to nikad nisam čuo.

Postoji nešto što se zove black void i, ako se ne varam, spominjalo se i na forumu.
Bio je o tome razgovor na IRC-u gdje smo zaključili da je jedan lik to imao.

Kroati kaže da je sanjao, a sad, je li ili nije...
Ako ne, onda je hypnagogia.

croat1gamer
19-02-2011, 18:15
Jos jedan.
Ide san na neku foru kao u busu sam s frendovima, navecer, i slusam muziku na mob. Neki blazi zenski glas, laganija melodija, nisam mogao vise raspoznati. Bilo ok, kad bus stane, jedan frend izlazi i vidim da ima dosta, dosta kracu kosu nego inace, zamislim se wtf kad skuzim sto je bilo. Zamjecujem da je muzuika na mobu skoro pa sinkronizirana sa onom u busu. Divim se sebi kako sam to pogodio, i jos malo usporedujem, nisu iste pjesme, ali 90% slicne. Jedna frendica me nesto pita, ali ju ne razumijem, vec cujem jedino melodiju. Pocinjem kontati da nesto ne stima kad mi u sobu ulijece stara i prekida san. Volio bih znati sto bi bilo dalje, ali nvm. Takoder me fasciniralo kako je vecina detalja bila vjerno preslikana iz rl- vanjski okolis sto sam zamjetio, interijer busa, polozaji i izgledi frendova, sve kao inace, jedino neuobicajeno je bila vecer i frizura od onog frenda.

Ugl, mislim da sam skuzio na koju foru mogu potaknuti snove s muzikom kod sebe. :)

Dreaming Jinx
19-02-2011, 23:52
Unatoč činjenici da uvijek idem spavati s muzikom upaljenom (kad radim wake-back-to-bed), nikad u snovima ne čujem glazbu.. Čudno je to, kako sve neočekivane stvari iz RL-a koje se događaju za vrijeme sanjanja potiču snove vezane uz to. Npr. kad si stavim normalni alarm na mobitelu za buđenje, to mi uopće ne promjeni san, već me samo probudi, a dok promijenim pjesmu za budilicu, uvijek sanjam da netko počne puštat muziku, upravo tu pjesmu, ali malo izmjenjenu (čitaj: ljepšu).

majstoro
16-04-2011, 20:35
Ja nikako nemogu postici lucidni san a jako bi volio da i ja nesto takvo uzbudljivo dozivim

The Boz
16-04-2011, 20:36
Baviš li se ičim fizičkim?

majstoro
16-04-2011, 20:39
Baviš li se ičim fizičkim?
nisam

The Boz
16-04-2011, 20:46
Onda jedan dan probaj. Nemoj piti kavu, kolu ili čaj na tri dana prije. Rano se digni, pospremi sobu, okopaj vrt, otrči sat vremena, guraj kontejner do Save i nazad, i lezi vrlo kasno spavat. Nemoj piti kavu, kolu ili čaj na tri dana prije. Nakon dva sata sna se probudi, otvori oči, pogledaj po sobi bez da se mičeš, i opet odi spavat.
Šanse 80%.

Kid A
16-04-2011, 20:50
Ja sam skuzio nedavno nekoliko naizgled glupih al vrlo prakticnih stvari vezanih uz lucidno sanjanje.
Npr auto zbog svoje skucenosti i mogucnosti podesenja sjedala u polulezeci polozaj, metalnost moze imat funkciju spilje tj katalizatora lucida,astralnih projekcija.
Do sad sve wildove koje sam dobio, dobio sam u autu a cesce sam pokusavao u krevetu.
Zatim jos nesto sto sigurno svi znaju kad se auto krece to ima uspavljujuc ucinak...
Vezano s tim, kad se ide u potragu za vizijom to se cini tako da jedan vozi po autocesti dok drugi lezi i fokusira se na skicu zadatka koju je olovkom za oci ucrtao na prozor, a zatim spontano krene tonut u lucid.
Nazalost ja nisam uspio izvrsit zadatak ovom tehnikom al sam uspio vidit kroz zatvorene kapke.
Zatim posljednje i najbitnije sto sam iz nekog razloga totalno podcijenio donedavno i tako potratio previse vremena ...kad se namjerava dobit lucid prethodno se treba postavit neku svrhu tome.
Tako sam npr trazio lijek za kasalj(otkrio bozur i neki postupak koji sam napola zaboravio) i sposobnost fotografskog pamcenja (sto je djelomicno uspjelo)
Na taj nacin su lucidi puno duzi i lakse ih je pamtit

cham3leon
16-04-2011, 20:56
Zatim posljednje i najbitnije sto sam iz nekog razloga totalno podcijenio donedavno i tako potratio previse vremena ...kad se namjerava dobit lucid prethodno se treba postavit neku svrhu tome.

Možeš malo preciznije objasnit ovo? To je nešto što si zadaš prije WILDanja, tokom hipnagogičkog stanja ili...?

BigBongman
16-04-2011, 20:56
Samo jedno pitanje.
Zasto spavas u jebenom autu?

Dreaming Jinx
16-04-2011, 21:06
Onda jedan dan probaj. Nemoj piti kavu, kolu ili čaj na tri dana prije. Rano se digni, pospremi sobu, okopaj vrt, otrči sat vremena, guraj kontejner do Save i nazad, i lezi vrlo kasno spavat. Nemoj piti kavu, kolu ili čaj na tri dana prije. Nakon dva sata sna se probudi, otvori oči, pogledaj po sobi bez da se mičeš, i opet odi spavat.
Šanse 80%.
To šta ti govoriš nema veze s vezom. Za lucidnost je potreban takozvani "awareness", a teško da češ to dobit ako si jako pospan i umoran. Druga stvar je to šta se u REM fazu ulazi tek nakon 5-6 sati sna, a ne nakon 2. I da, meni je znalo stvarno pomoć ispijanje Earl Grey-a (boost na awareness, ali kasnije ko da stvoriš toleranciju ili nesto), al samo pri startu..
Majstoro se vjerojatno premalo trudi.. Ovako, ako želiš imat lucidne snove svaki dan (u početku će ti se činiti da je dovoljno da imaš par lucidnih snova u memoriji, ali vjeruj mi kad takvo nešto iskusis htjet ces jos), trebaš imat i lucidan život. Ne izvlačit to iz glave uopće. Ja sam znao cijelo vrijeme promatrat okolinu oko sebe, da ne zamijetim nešto čudno, a kad zamijetim, napravim reality check. Takođe, rabio sam imaginaciju i smišljao neke stvari koje bi se mogle dogoditi kao da sam u lucidnom snu (opet ko vrsta reality checka), npr. sad ce odjednom ovaj forum postat psihodeličan.. Onda prije spavanja bi koristio onu metodu s mantrom, probudio bi se nakon 6 sati, pisao u dream journal i išao spavat jos, ali sad s WILD metodom. Često sam eksperimentirao s tim WILD-om.. i došao do nekih jako zanimljivih varijacija. Eksperimentiraj sa svim metodama koje koristiš, prilagodi ih sam sebi.. Al jebiga, ako nemaš vremena za to zbog faksa ili posla odmah odustani i ostavi to za vremena kad ces imati vremena, jer sve ovo što sam naveo trebaš raditi SVAKI dan da bi uspio. Jos da napomenem da ne uspija uvijek sve iz prve, meni je trebalo mjesec-dva dana. Ako zatrebaš koji savjet, ili produbljenje tehnika objašnjenih gore, samo pitaj u ovom threadu.
Peace&Love! :)

Kid A
16-04-2011, 21:06
@ cham3leon
Pa nesto gdje je pozeljno da se dovedes u predstanje gdje insistiras da ti okvir sna bude vezan za nesto opipljivo, tipa lokacija gdje je nekoliko objekata rasporedjeno. Najdalje sto sam uspio otici tom metodom je budjenje i svjestan san koji je trajao mozda 3-5 minuta, ne sjecam se.
Spavao sam u stanu i nesto me probudilo al ne do kraja nego sam ja ostao u fazi sanjanja i nasao sam se u necijem dvoristu i vocnjaku po noci.
Prvo sto sam isao radit (koliko sam citao) bilo je provjeravanje okoline, gledanje ruku itd.
Test je prosao pozitivno, prvo drvo koje mi je bilo u blizini sam uhvatio s rukama i poceo gledat lisce te ga na kraju jesti kako bih se do kraja uvjerio da dozivljavam lucidan san :D
Mislim ovo je za mene bio veliki napredak koji sam postigao sa dnevnikom snova svake noci i rekao bih da sam u tom periodu kada mi se ovo desilo bio preko dana izizetno koncentriran na temu lucidnog sanjanja.

Inace moram priznati da su dnevnici sanjanja vrlo korisna stvar i da kada sam se isprakticirao poceo sam ih vise pamtiti sto automatski potencira sansu budjenja u lucidnom snu

croat1gamer
16-04-2011, 21:09
Cek, u lucidnom snu si trazio lijek za kasalj i nasao si na bozur?
Daj pojasni to. :)

Eda, jucer sam sanao nesto, ugl, nemogu se sjetiti skoro pa nicega osim da je bio nekakav hepi osjecaj povodom toga. Pokusao sam se prisjetiti kako je uopce doslo do toga, ali sjecanje mi je bilo potpuno prazno. Onda mi je pala na pamet ideja da je to mozda san, pa sam se u tome ustipnuo. Sad, stvar je da sam ja to zapravo osjetio (polovica podlaktice, uhvaceno s kaziprstom i palcom, zavrnuto u smjeru kazaljke na satu). Slijed moment of bliss povodom shvacanja da je to vjerovatno istinito, ali sam onda ja idiot isao napraviti double check. Ovaj put nije bilo nicega, te sam se poceo rasanjivati i zadnje sto se sjecam je bila pseudomanifestacija rage guya.

Explanations? Zasad imam teoriju da sam toliko htio da je to istina da sam se psihicki uvjerio da je bilo tog osjeta.

Dreaming Jinx
16-04-2011, 21:12
Dnevnici ne da su vrlo korisni, nego su must.. Osim ako imas urođenu sposobnost pamćenja snova svaki dan.

@croat: Zapravo, u snovima osjećaš sve normalno, nego smo mi toliko uvjereni u to da ne osjećamo.

Dreaming Jinx
16-04-2011, 23:56
Npr auto zbog svoje skucenosti i mogucnosti podesenja sjedala u polulezeci polozaj, metalnost moze imat funkciju spilje tj katalizatora lucida,astralnih projekcija.
Tek sad vidio ovo..
Pojasni kakve veze ima metal sa lucidnim snovima?
Mislim da je auto dok vozi (po noći) samo po sebi najbolja moguća stvar za lucidne snove.. Zbog necega vam daje ogromnu količinu svijesti (jeste skužili kako kada spavate u autu to spavanje nikad nije tako duboko kao kad spavate doma - ocu rec niste toliko 'ukomirani', nego ste 'oprezni'), repetitivni zvuk automobila pomaže vam da zaspite dok vam stalno mijenjajuće osvijetljenje čak i može dat, osim opreznosti (awareness, jelte), i dream sign (ukoliko svijet snova blica ili nesto povezano uz to). I opet, poluležeći položaj vam daje taman ono stanje uma između jave i sna, tj nesto opreznosti ali i pospanosti. I jos mali milijun sitnica, da ne nabrajam..
Lijepo si to uočio Kid A, svaka čast. I bow to you. :pray: :pray: :pray:
Sad ću za praznike puno putovati i izfarmat cu te mašine do bola. :D

TeraBajt
17-04-2011, 11:07
bar u zadnjih par dana znam sta je san a sta java

: onaj psajdak smajl sa gamera:

Mirko L
17-04-2011, 15:02
Sodustani i ostavi to za vremena kad ces imati vremena, jer sve ovo što sam naveo trebaš raditi SVAKI dan da bi uspio.

Oprosti što se mješam, ali to je JAKO loš savjet.
Kao prvo, ja sam lucidni sanjar (?) i kao čovjek sam jako, jako lijen.

Sve bih želio, ali mi se ništa neda. Što god želim, pokušavam najviše half-ass za nekakve rezultate.
Nakon ono malo truda što sam uložio u snove sam prestao misliti na to i tek sam tada dobio prvi lucidan san.

To je jedno od važnijih pravila: ''ne trudi se previše'', jer te često neće dovesti do rezultata. Ako se trudiš previše i nemožeš, opusti se i prestani misliti na to neko vrijeme.
Meni je bilo dovoljno da sam na LD4all forumu i da mislim ponekad o tome. Bio je i period kad bih po noći prije spavanja pomislio ''Ala, želim lucidan san danas'' i dobio bih ga. Tek tako.

@Croati- Da. Basically, u snovima osjećamo kao i u stvarnom životu, s tim da što je san jasniji i čistiji, to više osjećamo, tako da je taj ''reality check'' loš.
S druge strane, pravi RC ti nije uspio. Vjerojatno zato što si mislio da je stvarnost, najčešći uzrok failanja RC-eva. Usput, ako smijem znati, koji RC je to točno bio?

croat1gamer
17-04-2011, 15:29
Kao sto sam rekao, nakon neuspjelog pokusaja da povratim ikakvo sjecanje koje je prethodilo tome, prva stvar (nakon kratkog "what to do" panicarenja) koja mi je pala na pamet je bio pinch and twist. Imas iznad opis kako se osjecao.

Daj par primjera kako bi izgledali dobri rc'ovi.

Mirko L
17-04-2011, 15:41
Mislio sam da kad si rekao ''double check'', da si probao nešto drugo ali nvm.

Primjer nekih dobrih (nema generalno dobrog RC-a, jer varira od osobe do osobe, ali oni koji se najviše i/ili najuspješnije koriste):

-Gledanje u dlanove. Dlanovi u snovima će mnogo više puta izgledati distorzirano nego normalno. Obično ćeš imati više/manje prstiju ili će jednostavno bit nepravilnog oblika.
-Čepljenje nosa prstima. U snovima, ako učiniš RC pravilno (stvarno se pitajući sanjaš li), moći ćeš disati. Jednostavno.
-Guranje prsta kroz dlan. Ako nemože proć, stvarnost je (u većini slučajeva), a ako prođe, ili je san, ili imaš jako snažan prst :)

To su naprimjer 3 najkorištenija/poznatija. Again, ne moraju nužno raditi, ali u svakom slučaju, jedan od njih će morati.

majstoro
17-04-2011, 15:55
Evo jucer probam i nikako se nemogu sjetit da uradim to

Aerial
17-04-2011, 17:03
-Guranje prsta kroz dlan. Ako nemože proć, stvarnost je (u većini slučajeva), a ako prođe, ili je san, ili imaš jako snažan prst :)

U neku ruku, vezano uz ovo je i brojanje prstiju na ruci.
Meni je uspijelo par puta; kad bi došao negdje do 7. ili 8. prsta odjednom bi mi prst druge ruke kojim brojim ostale počeo "prolaziti" kroz taj kojeg pokušavam nabrojiti :D

Kid A
17-04-2011, 17:21
[quote="Kid A":1kffnwv0]Npr auto zbog svoje skucenosti i mogucnosti podesenja sjedala u polulezeci polozaj, metalnost moze imat funkciju spilje tj katalizatora lucida,astralnih projekcija.
Tek sad vidio ovo..
Pojasni kakve veze ima metal sa lucidnim snovima?
Mislim da je auto dok vozi (po noći) samo po sebi najbolja moguća stvar za lucidne snove.. Zbog necega vam daje ogromnu količinu svijesti (jeste skužili kako kada spavate u autu to spavanje nikad nije tako duboko kao kad spavate doma - ocu rec niste toliko 'ukomirani', nego ste 'oprezni'), repetitivni zvuk automobila pomaže vam da zaspite dok vam stalno mijenjajuće osvijetljenje čak i može dat, osim opreznosti (awareness, jelte), i dream sign (ukoliko svijet snova blica ili nesto povezano uz to). I opet, poluležeći položaj vam daje taman ono stanje uma između jave i sna, tj nesto opreznosti ali i pospanosti. I jos mali milijun sitnica, da ne nabrajam..
Lijepo si to uočio Kid A, svaka čast. I bow to you. :pray: :pray: :pray:
Sad ću za praznike puno putovati i izfarmat cu te mašine do bola. :D[/quote:1kffnwv0]
Kao sto rekoh, primjetio sam da skucen prostor i monotone vibracije auta olaksavaju upadanje u lucidan san...
Tako da ti nebi znao objasnit povezanost metala s lucidima iako mislim da ona postoji(kao sto vrijedi i za sve ostalo), sjecam se da je Puharic u Svetoj Gljivi (http://www.profil.hr/knjiga/sveta-gljiva/8575/)Spisao (iako se mutno sjecam) kako su radili komore od nekog metala i da su otkrili kako bi to pojacalo izvantjelesnu percepciju ili vidovitost.

Dreaming Jinx
17-04-2011, 22:50
Oprosti što se mješam, ali to je JAKO loš savjet.
Kao prvo, ja sam lucidni sanjar (?) i kao čovjek sam jako, jako lijen.
Sve bih želio, ali mi se ništa neda. Što god želim, pokušavam najviše half-ass za nekakve rezultate.
Nakon ono malo truda što sam uložio u snove sam prestao misliti na to i tek sam tada dobio prvi lucidan san.
To je jedno od važnijih pravila: ''ne trudi se previše'', jer te često neće dovesti do rezultata. Ako se trudiš previše i nemožeš, opusti se i prestani misliti na to neko vrijeme.
Meni je bilo dovoljno da sam na LD4all forumu i da mislim ponekad o tome. Bio je i period kad bih po noći prije spavanja pomislio ''Ala, želim lucidan san danas'' i dobio bih ga. Tek tako.
To je zato jer ti to radiš već duže vremena, i već ti se ukorijenilo u podsvjest, podsvjest ti već prepoznaje misli tvoje svjesti dok kažu da želiš imati lucidan san, dok podsvjesti normalnog čovjeka riječ "lucidnost" potpuno nepoznata stvar. Ja preporučam maksimalan trud na početku dok ne dođeš do stanja opisanog prije. Vjeruj mi, bez truda nećeš nigdje dospjeti (eventualno svako tjedan dana lucidni san sa nešto sitno kontrole, koji će trajat 5 min maks). Kako treba proći vrijeme dok tvoja podsvjest se upozna sa RC-evima koje radiš po danu, tako treba proći i vrijeme da tvoja podsvjest shvati svaki novi pojam.

I još da spomenem nešto u svezi s RC-evima. Reality Checkovi su stvarno bezveze ako samo jednom dnevno napraviš RC dok ti je pažnja na drugom mjestu. Dok radiš RC, trebaš biti potpuno usredotočen na to. Trebaš očekivati da će RC pokazati da si u snu, makar ga ti radiš po danu. RC-evi zapravo i rade na shemu kontrole, ako nešto očekuješ, to će se i dogoditi (u snu). I još jedna shema na kojoj rade, ono što se često događa u stvarnosti, to će se dogoditi i u snu. Znači, ako ti samo rutinski radiš RC-eve u stvarnosti znajući da si u stvarnosti onda češ završiti radeći istu stvar i u snu. No ako ti se u stvarnosti dok radiš RC usredotočiš na njega, probaš zamisliti da misliš da si u snu, i očekuješ da će RC pokazati da si u snu, to će aktivirati tvoj lucid nakon nekoliko dana.

Mirko L
18-04-2011, 14:37
Nisam se nikad ni trudio. On nije esencijalan, važnija je želja od njega.
Možda si htio reći da se može na oba načina, al obično te trud dovede ka boljem i češćem rezultatu.

U tom slučaju da :)
Ali ipak, ne bih savjetovao previše truda.

majstoro
18-04-2011, 21:41
Evo veceras oprobavam i kladim se da se necu sjetit XD
a bas bi zeliooooo

croat1gamer
25-04-2011, 09:35
I accidentally lucid dreaming.
Ugl, bila je neka uobicajena svakodnevna scena, mislim da je nesto na foru odlazak u skolu. Neke stvari su nedostajale, a bez njih nikada ne idem, i nakon par minuta se san 'rewindao' na pocetak s tim izmjenjenim detaljima. Jos jedno par puta se isto dogadalo, vidim neku zamjerku, rewinda se na pocetak, kad dodem do te scene se zamjerka ispravila. Nakon toga je slijedio drugi san koji se nastavljao na prvi. Ovaj put sam uvjezbao da se rewinda na par trenutaka prije scene s problemom.
Ugl, zabavna stvar, san mi je trajao 5-10 puta dulje zbog toga. Nalazenje u bosni ima pozuivan ujecaj na lucidno sanjanje. :)

Mirko L
25-04-2011, 13:44
I accidentally lucid dreaming.

Wut? :)

Anyway...ček, jesi li onda bio lucidan u tom snu ili ne? To nam nisi rekao.

croat1gamer
25-04-2011, 14:34
Rekao bih djelimice, ovisi kako shvacas namjerno rewindanje te izmjenu ili stvaranje odredenih predmeta koji su mi nedostajali.
Kurva sam za detaljima i/ili realisticnoscu. :)

Mirko L
26-04-2011, 13:54
Jesi li ti namjerno rewindao stvari ili ne nema veze s lucidnošću :)

Važno jesi li shvatio da si u snu. Mnogo ljudi obično sanjaju i rade natprirodne stvari da im nije ništa čudno.
Ako nisi bio svjestan, pada ti teorija u vodu, jer bez toga možeš zbaciti boga s trona i vladati svijetom, neće imati veze s lucidnošću.

majstoro
26-04-2011, 19:30
Kako se vi mozete sjetiti da uopce provjerite da li sanjate

Dreaming Jinx
26-04-2011, 22:57
Kako se vi mozete sjetiti da uopce provjerite da li sanjate
Stvar je u tome sto moras vec bit lucidan prije nego sto udješ u san uopće.. Ili da isprogramiras svoju podsvjest na to da ces se sjetiti nakon par sati da si u stanju sna. Guglaj si "mnemonic induced lucid dream" i "wake induced lucid dream", pa si odaberi koja ti je bolja. Imaš još pod-tehnika, ali ove dvije su generalne. Ako odaberes WILD pitaj tu ako te nesto zanima sto nekuzis. :wink:

Mirko L
27-04-2011, 11:51
Žalim što se opet moram ubacit, ali to nije nimalo točno :)

Većina ljudi postane lucidna, bilo pomoću reality checkova, spontano ili dream signom - nakon što sanjaju neko vrijeme.
Ja sam samo možda jednom ušao u san lucidan, ali mi nije posve jasno, jer sam WILDao i nije bilo lako razaznati što je san, što nije.

Ne, ja postajem lucidan spontano. Uvijek. Bez reality checkova, bez ičega, samo od sebe.

@majstoro- da ti odgovorim na pitanje. Dakle, pretpostavljam da govororiš o RC-evima.
Kad ih u ujednačenim intervalima ponavljaš tijekom dana, svijest ti se na to navikne i shvati da je to važno nastaviti. Kao posljedica toga, u snu ćeš nesvjesno (zbog toga što si to uvukao u ''svijest'') napraviti RC.

Delirium
27-04-2011, 15:24
I accidentally lucid dreaming.

Ditto, kad se dignem ujutro, odem pišat, vratim se u krevet, zaspem na pola i onda sanjam, s tim da sam svjestan da sanjam, al se i jako lako probudim onda :(

Dreaming Jinx
27-04-2011, 16:33
Žalim što se opet moram ubacit, ali to nije nimalo točno :)

Većina ljudi postane lucidna, bilo pomoću reality checkova, spontano ili dream signom - nakon što sanjaju neko vrijeme.
Ja sam samo možda jednom ušao u san lucidan, ali mi nije posve jasno, jer sam WILDao i nije bilo lako razaznati što je san, što nije..
Očito nisi pročitao ostatak mog posta. Stavio sam dvije mogućnosti, programiranje mozga na to da se sjeti kasnije da postane lucidan ili da jednostavno uđeš u san lucidan. Sve ostale metode su varijacije na ovo sto sam ja rekao, ili hibridi jednog i drugog. Ako spontano postaneš lucidan onda ti je opet podsvjest isprogramirana na lucidnost, a to si napravio time što si prije koristio neke od metoda, ili jednostavno mislio na lucidnost, što je vodilo do toga da se podsvjest ponovo "spontano sjeti" lucidnosti. Treća mogućnost je to da si prirodni lucidni sanjar, što majstoro, očito, nije.

U DILD najčešće ulaziš u san lucidan, ali ne na način WILD-a, nego ti je mindset malo više logički, pa lakše prepoznaš stanje sna. Da nisi nimalo lucidan, to bi značilo da mislis sa isključivo podsvjesti u tom trenutku, a tako je nemoguće prepoznati stanje sna, osim ako ti je podsvjest isprogramirana na to da se sjetiš u jednom trenutku da trebaš početi razmišljati logički.

Mirko L
27-04-2011, 17:31
Izgleda da nisam vidio, da.
Rekao si ''moraš'' ući u san lucidan što me je logički navelo da je to jedini način...iako si napisao i drugu polovicu rečenice koju sam ja promašio.

FaTaL_mRkvA
09-05-2011, 18:41
Evo spavao sam do maloprije i imao sam lucidan san. Ne sjećam se što se sve događalo, ali se sjećam da sam ronio u moru s nekim ljudima i iskušao par RCova. Nije mi bilo dovoljno što mogu disati pod vodom, nego sam još želio i začepiti nos da vidim hoću li moći disati. No nije mi se dalo, pa sam radije zamislio neku dvojicu koji su se stvorili i počeli me gušiti, no nije mi smetalo.
I znam da sam razmišljao kako je to sigurno san jer nisam ništa vidio u vodi. I u snu sam pred kraj baš pomislio kak ću se ić hvalit na forum :D

Kenyi
09-05-2011, 19:11
Sado mazo pod vodom, svi imamo razlicite ideje erotskih snova.

Forengner
09-05-2011, 19:13
Ja sam sanjao da sam otisao u ZO vrt sa forumasima (?) I nekako me lav napao i ugrizao za nogu,na svu srecu,nekako sam se izvukao iz celjusti i uskocio u vodu,a voda bila puna zmija,pa sam izasao i pobegao nazad kuci???
E al ono,u zadnje vreme imam precudne snove.

Dreaming Jinx
09-05-2011, 19:24
Ovo s vodom. Nije ti to lucidan san. Odnosno nije full-lucid. Samo ime lucidan san, znači san koji dolazi sa određenim stupnjem lucidnosti (tu riječ bi bilo najlakše pojasniti tako da kažemo da je to stanje uma u kojem ste potpuno svijesni onog što trenutno radite, svijesni ste svoje okoline i svega što se događa oko vas. Svijesni ste onoga što ste radili prije 5 min, a kadkad, u snu, ste svijesni i onoga što će se dogoditi za 5 min - moglo bi se pričati jako puno o tome da li je to moguće u stvarnosti, no nema poante jer nitko nikoga neće u ništa uvjeriti - netko je jednostavno praznovjeran, a netko nije). Obično, iz pravog lucidnog sna se izlazi tako da se sjećamo svega što se dogodilo (ali često samo onog lucidnog dijela sna), baš kao da se to dogodilo stvarnosti prije 5 min, dok iz normalnog sna (ili onoga niske lucidnosti) se izlazi tako da se trebamo sjetiti istoga, odnosno posložiti priču u glavi - mislim da se to dogodilo u tvom slucaju. Komplicirana stvar je san i sve to, iako ti se ponekad čini da jesi svjestan u snu zbog onoga što radiš i razmišljaš u istom, ipak to nije tako.

Kid A
23-05-2011, 04:55
Prije neki dan zurka kod frendice, seli se u BG za par dana i sve onako opusteno; cuganje, prica, druzenje itd...oko 01:30 nas troje se preselimo u jednu sobicu da podijelimo par blottera. Sta se sve tad desavalo, skupa s tripovima je posebna prica. I duci dan i dan nakon tog sam imao povremene flasheve od po desetak sekundi do nepun minut ali nista sto bi mi uticalo na dozivljaj stvarnosti ili da bi drugi oko mene mogli to primjetit po mom ponasanju....neuobicajene kretnje drveca, jace boje na odjeci nekih osoba ili svi dijele jedan ton glasa, onako nedefiniran i bespolan ali totalno umirujuc.

I sada, jutros oko 1 sat odem u krevet i mislim da sam tu imao neku formu lucidnog sna gdje se sav prostor, skupa s predmetima svijao i otkrivao skrivenu simetriju koja se ne vidi na prvi pogled. Npr, ako gledam u neku osobu ona postaje jasnije osvijetljena da privuce moju paznju i tad se svija duz vertikalne linije otkrivajuci simetricnu prirodu ljudske forme. Ono, hrpa stvari koje sam dozivljavao, svakodnevno gledao u jednom obliku sad dijeli vise istih ali i istovremeno novih.
Kad sam se probudio prije sat vremena skuzio sam da se dosta stvari oko mene promijenilo u smislu koliko je sve sto vidim sada jace, i s vise simetrije i to me jos drzi.

Npr trenutno mogu stvoriti ambigram (http://en.wikipedia.org/wiki/Ambigram)Siz bilo koje rijeci ili cak kombinacija vise. Prvu sto sam uradio prije pola sata je varijacija rijeci water/earth.
http://i.imgur.com/7vn0D.jpg
Uradio sam dole jos par stvari ali trenutno se ne zadrzavam na rijecima jer su mi oblici i ljudi vise zanimljiviji.
Uglavnom predobra stvar je ovo sada a cijeli san bi bilo nemoguce rijecima opisati.
love/hate
http://i.imgur.com/yVP7t.jpg
robot/alien
http://i.imgur.com/lgm4p.jpg
infinity
http://i.imgur.com/pSx73.jpg

EDIT

sati je 5:55 kad sam zavrsio post :D

Azer
23-05-2011, 07:59
Ne bih reko da je to do lucidnosti, nego do toga što te pušili :D

Dreaming Jinx
23-05-2011, 15:52
Pa lik kaže da nije pušio.. Inače, takvi snovi su specifični za DMT. Neznam koliko je moguće da su blotteri bili utopljeni u DMT, a ne u LSD-u.. Inače se slično to događa i dok sam samo jako naduvan, iako nije to sve te jačine. Nego ono, ko da mi je lakše uć u hipnagogiju (puno lakše). Pogledaj si film "DMT - The Spirit Molecule", i vidi da li iskustva ljudi u tom filmu su slična tvom iskustvu. Budi sretan ako si dobio DMT, jer je on u našim krajevima jako, jako rijedak, a i najbolje kod DMT-a je to šta ti se sada (ako si ga uzeo) može desiti da za 10 godina (ili za par dana, tjedana, mjeseci, nije bitno) sanjaš da uzimaš DMT i ponovno proživiš isto iskustvo (ponovno, velike količine DMT-a ce ti se aktivirati, no ovaj put tvoj mozak ce ih proizvesti, tj. nemoras uzet ponovno). Inače, snovi se tako i stvaraju, uključi ti se mala količina DMT-a i ona skupa sa serotoninom i melatoninom tako djeluje na svijest. No ako ti se aktivira više DMT-a, doći ćeš u stanje tripa jednako kao i da si uzeo DMT.

Vidim da si master u LD-evima, tako da ako oces opet to prozivit, ali ne spontano nego namjerno probaj si stvorit tu istu situaciju (no ovaj put u snu, ne u stvarnosti).

majstoro
24-05-2011, 22:22
Ma nemogu nikako,neznam u cemu grijesim sa RC-evima

Dreaming Jinx
26-05-2011, 16:52
Ma nemogu nikako,neznam u cemu grijesim sa RC-evima
U tome šta trebaš se upoznati sa riječi "lucidnost" i shvatiti da ni sada, dok čitaš ovo, nisi skoro nimalo lucidan. Ti imaš misiju. Istu tu misiju ima i štakor u kutiji cipela. Ni on ni ti neznate gdje ste, te kako ste dospijeli tu. Jedina razlika između tebe i njega je to što njega na pronalazak izlaza iz kutije tjera glad, dok tebe tjera puka znatiželja, želiš vidjeti što je vani, gdje se nalaziš i što radiš tu.

Postani lucidan u stvarnosti, jer inače nikad nećeš postati u snu.

Azer
21-07-2011, 16:09
http://i.min.us/ibiBvS.png

Da ponovimo. Also bump.

Mirko L
25-07-2011, 13:05
Lucidni snovi zapravo obično pojačaju efekt odmorenosti i rijetko te iscrpe. Meni se naprimjer nikad nije desilo da sam se probudio umoran nakon lucidnog sna.

Osim toga, vrijeme u lucidnom snu teče kao i u stvarnosti?
Znam da je to za obično snove apsolutno netočno, vjerujem da je i za lucidne. Zar ne?

Pišem ovo uglavnom radi bumpa, ako ima tko što za pitati, neka pita. Ionako sam bio predugo već isključen od lucidnih snova i povezanih stvari.

SharpDressedChevap
25-07-2011, 13:54
Ja sam pokušavao neko vrijeme ali sam odustao zbog pada interesa. Rezultat je bio ovakav:

- nisam sanjao uopće (tj. sjećao se toga) nekih tjedan dana
- kad sam krenuo sa Dream Journalom onda bih dobivao snove random, jedan dan san, zapišem, pa slijedećih dva - tri dana ništa
- Još apsurdniji i realniji snovi, valjda jedini plus, nekako jače doživljavam emocije i događaje unutar snova iako više ne zapisujem

Mirko L
02-08-2011, 13:36
Prije me nikad nisu budile stvari kao bušilica ili išta u svijetu, ali...

Imao sam lucidan (!) san u kojem sam bio s Emmom Watson (!).
Naime, baš kad sam je počeo scrollati dole i dirati sise, probudila me je goddamn bušilica.

Prije nego što me optužite da sam foreveralone, u svoju obranu, san je sam išao u tom smjeru i spawnao Emmu Watson, postao sam lucidan tek kad je bila kraj mene :)

croat1gamer
02-08-2011, 13:51
Ali u biti, sanjao si:
http://i.imgur.com/EH3c0.jpg

Mirko L
02-08-2011, 14:12
:)

SharpDressedChevap
10-08-2011, 23:00
Imao sam jedan zanimljivi san prije nekoliko dana.

Bio sam kod nekog susjeda i on mi kaže da mu idem kupit Playboy dolje u trafiku pa da uzmem ostatak sebi. I ništa, ja idem dolje do trafike a tamo radi neka plavuša mojih godina, zelene oči, noga do poda, grud do grudnjaka :) I kažem joj "Jedan Playboy molim" a ona se nasmije i pogleda me onako, sa žaljenjem. "Ti ćeš zbilja kupovat to? Stvarno ti trebaju gole ženske pa nemožeš bez njih?" (točno ovako, od riječi do riječi se sjećam) i ja joj objašnjavam, ne, to mi je za susjeda i uostalom, koji će mi to kurac kad imam internet i to me kao prvo uopće ni ne zanima... a ona isprva ne vjeruje, ali kaže da mora zatvorit i da mi neće prodat Playboy. Ja sam se složio, reko ko jebe onog lika hvala ti na svemu. Onda se ona ponudi da me odveze s autom (15 godina imamo lol) a ja prihvatim, ali osjetim u autu da je neka čudna napetost. Pokušavam joj objasnit da to stvarno nije bio časopis za mene, da me to ne zanima i da se ne ljuti na mene jer se zbog njenog razočarenja osjećam ko govno (!). I derem se na nju (stali smo negdje u međuvremenu) da se ispričavam ako me mrzi ali da se ne ljuti na mene, da ću slobodno nastavit pješke ako joj smetam ali samo da se ne ljuti. Na kraju se pomirimo, zagrlimo, i krenemo autom u grad :?

E sad, to je uglavnom bilo prepričavanje nebitnog dijela. Sad smo kao šetali ulicom i pričali smo. E sad, tu sam osjeto nešto preposebno - totalni osjećaj kontrole. Ali ne u smislu da spawnam objekte uokolo, nego "ono nešto". Hodali smo ulicama, čitav grad je bio osvijetljen nekakvim plavozelenim svijetlima (malo prigušenima) , kamene ulice, prejebeno opuštena atmosfera i posebno čudna noć na nebu (tamna, ali opet kao da s druge strane sjaji Sunce u zalasku). I što je još važnije, dok sam pričao s njom bio sam skroz slobodan, prepričao sam joj sve svoje ciljeve, interese, važnije događaje u životu, potpuno otvoren sam bio. Čak sam koristio iste fraze i viceve koje inače nekad koristim u svakodnevnom životu.
Fora je bila ta da sam imao potpunu kontrolu, opet - ne onakva u smislu "ja sam Bog, idem gradit sranja" - to je bio osjećaj kad znaš da sve što radiš i misliš, da sve radnje koje učiniš i sve misli koje izgovoriš, da su sigurne. Da si nepogrešiv. Da znaš kako i što treba, i kada. Jedinstveni osjećaj, ne mogu ga baš opisati. Razgovor je tekao glatko, kao da sam upoznavao sebe isponova i nju, savršenu žensku iz mojih snova (ali to nije uopće bit u ovome).

I što se dogodilo? Taj osjećaj je bio toliko jak da se sjećam da sam si mislio "Ovo je nevjerovatno. Ovo DEFINITIVNO nije san, ovo je stvarnost." Znam da je jedna strana mislila "ali kako si onda uopće upoznao ovu žensku? Znaš da ona ne postoji" ali kao da me nije bilo briga. Postigao sam nešto obrnuto od lucidnosti, valjda. Je li se ikome ikad ovako nešto slično desilo? Malo sam zbunjen ali je san bio fenomenalan, od tog jutra kao da sam dobio nekakav +9000 na životni elan :)

Markecgrad
14-05-2012, 00:04
Onaj post vekijevog multija me podsjetio na jebeno čudan LD koji sam imao prije kojih tjedan dana.
Dakle, odmarao pod satom, ova poza (http://i.imgur.com/n6TXw.jpg), i odjednom skužim da se ne mogu pomaknuti, koliko god se trudio i mučio. Prvo sam pomislio da je to svakodnevno spavanje pod satom uzelo svoj danak, i da sam se jebeno ukočio, no popustilo je nakon kojih 30 sekundi te sam zbunjeno dignuo glavu, pogledao oko sebe i vratio se u sleep mode. Nakon kratkog vremena isti kurac, opet se nisam mogao pomaknuti, i nakon kojih pola minute je opet popustilo, no ovaj put sam vidio jebeno more i brodove kroz prozor (ZG, škola je u Palmotićevoj) i skužio da jebeno sanjam. I naravno, pošto je bio full LD, krenuo sam fino zbariti par pičoka (prva stvar koju bi svatko napravio u LD, siguran sam :D), i na pol puta se probudim, lik me pogodio jebenom kredom jer je đubre :(
Al dobro, prvi LD ove godine, sada barem znam kako ih lagano dobiti :)

cham3leon
14-05-2012, 08:11
LD pod satom :pray:

Morat ću probat na kakvom predavanju. Ima kod nas profesora kod kojih te pospanost tako jako trga da ti glava počne padat.

Mirko L
14-05-2012, 21:13
Reci mi jesi bio nepomičan prije ili poslije nego što si zaspao?
Ako prije, to je samo sleep paralysis. Ako kasnije, mogla bi također biti manifestacija SP-a u snu ili jednostavno dio tog sna, nepovezano s tvojim fizičkim tijelom.

Markecgrad
14-05-2012, 21:23
Poprilično sam siguran da je bio sleep paralysis. Točno se sjećam se što je profa govorila u trenutku kada se to dogodilo, i to mi je još potvrdio frend kasnije.

Alberto Poljak
31-07-2012, 03:01
Imao sam i ja par iskustava:
Kad sam bio jos mali zelio sam znati kakav je to osjecaj kad se bacis s litice lol.Naravno nsm mogo u stvarnom zivotu to napravit pa sam dosao na ideju da mozda pokusam to odsanjat (tad nsm znao ni za meditacije ni da uopce postoje takvi snovi pa mi se cinilo vrlo mogucim (nisam imao predrasude)).Pokusavao sam par tjedana , svaku noc prije spavanja u sebi sam govorio "sanjat cu liticu,sanjat cu liticu....) i nakon par tjedana sam uspio.Bio sam na litici nesto nalik grand canyon , ispred mene je bio ogroman rascjep ,a put do dole ogroman,sve bilo pusto.Bio sam svjeestan da sanjam mogo sam napravit sta god sam htio al meni je bilo u cilju da skocim i skocio sam brr , padao sam jedno minutu ,a osjecaj je bio nevjerovatan!Srce pumpa adrealin 100 na sat , osjetim snazan vjetar od kojeg sam izgubio dah...priblizavam se dnu jos uvjek bez daha i taman da cu udarit probudim se i iskocim iz kreveta sav znojan :S
A imo sam i nesto nalik na deja vu (ogroman ,trajo je minut-dve , nikad nsm tak nest dozivio).Bio ja u razredu na Hrvatskom ,pospan,umoran lezo na klupi dok je uciteljica blebetala nest....dignem glavu s klupe i vidim ja ko da se vec desilo ,uciteljica ce sad pitat el smo procitali lektiru ,mi cemo rec da nismo ,a ona ce razocarano odgodit za cetvrtak...i fakat se to desilo ,tad je trebala pitat jednog ucenika da joj donese knjigu (lektiru) na njezin stol , ja se okrenem i gledam tog ucenika kad za par sec ona ga prozove i sve se desi kako sam vidio.Sad je trajalo vec minutu ipo vec sam se uplasio sto je tak dugo trajalo kad onda vidim ucenika kako ce uci u ucionicu i ispricat se se zbog kasnjena ,navodno bus kasni...ja se okrenem prema vratima,osto bez daha , gledam par sekundi kad ono ude ucenik i isprica se zbog busa.U trenutku kad su se vrata otvorila tolko sam se prestrasio i deja vu je prestao.Smirio sam se za 2 sata.

GDra
31-07-2012, 13:33
Ako te zanima više o lucidnim snovima, pročitaj ovu temu ili još bolje, odi na stranicu ld4all.
Tamo ima hrpa uputa i forum na kojem možeš naći vjerojatno sve što te zanima.