PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lucidni snovi



Stranica : 1 [2] 3

Aerospark
09-01-2009, 23:17
Deja vu = moždani lag, veoma uobićajeno

thonchek
09-01-2009, 23:31
meni se svaki dan po 5-6 puta dogodi,ali nikad ne u mojoj kući, uvijek kod prijatelja, na ulici i tako slično

LD
10-01-2009, 14:54
Deja vu = moždani lag, veoma uobićajeno

Olaksanje.. Bolje da trokam nego da nesto nije u redu samnom :)

Sony Ericsson
17-01-2009, 12:09
meni se nekad dogodi da se par minuta nakon sto zaspem naglo probudim, jer imam osjecaj kao da sam pao sa visine od 10-20 centimetara na krevet. ono, spavam i samo tresnem odjednom i srce mi luđački lupa. znam da nista nisam sanjao jer pogledam na budilicu i vidim da sam jos prije 5 minuta bio potpuno budan. i nakon toga opet brzo zaspim i kao da se nista nije dogodilo.

Razzarach
17-01-2009, 12:22
ja isto
force within Sony Ericsson :D

croat1gamer
17-01-2009, 17:16
maloprije imao lucidni san, samo ovako je pao, posto sam skuzio da je nemoguce da se ne mogu nimalo pomaknuti, i da mi je desna ruka "mrtva" onda mi postane sumnjivo, ali vuklo je polagano na nocnu moru pa sam se probucio, steta

inace, nisam niti jednom vjezbao ovo, pa vi koji vjezbate, malo placite

Sony Ericsson
18-01-2009, 14:13
ja se tako nekad probudim, a ne mogu pomaknit nijednu ruku jer su bile ispod mene pa su utrnule dok sam spavao. moćan osjecaj kad se ujutro koprcas da bi se nekako maknuo s ruku pa onda jos cekas da malo krene cirkulacija :rotfl:

cham3leon
18-01-2009, 18:15
maloprije imao lucidni san, samo ovako je pao, posto sam skuzio da je nemoguce da se ne mogu nimalo pomaknuti, i da mi je desna ruka "mrtva" onda mi postane sumnjivo, ali vuklo je polagano na nocnu moru pa sam se probucio, steta

inace, nisam niti jednom vjezbao ovo, pa vi koji vjezbate, malo placite

Evo plačem :cry:

Ja redovito padam u krevet, ništa čudno. Ali kad mi se čudne stvari dešavaju u snu, ne mogu nikako dokazat sam sebi da sanjam. U zadnje vrijeme sam i pospan tako da svako moje WILD-ovanje završi tako da slučajno zaspim prije hypnagogica.

croat1gamer
18-01-2009, 18:51
pa, probaj ovako:
zaspi u nekome polozaju gdje ti je neki dio tijela nepomican, posto ces u rem fazi se pokretati, ali ce ti neki dio tijela bit imobiliziran, sto ce te dovesti da ti mozak ubaci san negdje gdje ces biti u slicnoj poziciji, ali jos nesto, ne raditi preko noci posto ces vjerovatno prespavati san, najbolje popodne, posto je tesko da ces prespavati san

Sony Ericsson
18-01-2009, 19:49
znaci ispada da ti se tijekom lucidnih snova mozak ne odmara? :yuck:

croat1gamer
18-01-2009, 20:41
pa za vrijeme svih snova je mozak najaktivniji :roll:

eddie2142
18-01-2009, 20:57
pa za vrijeme svih snova je mozak najaktivniji :roll:

da, treba netko loadati sve te teksture!

cham3leon
18-01-2009, 21:50
Kad smo već kod toga, jednom sam imao, iako ne lucidan, vrlo realističan i opipljiv san na temu Jurassic Park - The Lost World-a.

Sjećam se kako sam s kolegama ulovio malog stegosaura. Kad je bio u transportnom kavezu, sjećam se da sam ga pogladio. I osjetio sam to kao da je RL!

Kasnije je bilo malo bježanja od T-Rexa i drugih interesantnih stvari, jurcanja s kombijima kroz šumu. Texture su bile sjajne, pixel i vertex shaderi 3.0, rekao bih, čak i AA. :D

Aerospark
19-01-2009, 11:29
Kad smo već kod toga, jednom sam imao, iako ne lucidan, vrlo realističan i opipljiv san na temu Jurassic Park - The Lost World-a.

Sjećam se kako sam s kolegama ulovio malog stegosaura. Kad je bio u transportnom kavezu, sjećam se da sam ga pogladio. I osjetio sam to kao da je RL!

Kasnije je bilo malo bježanja od T-Rexa i drugih interesantnih stvari, jurcanja s kombijima kroz šumu. Texture su bile sjajne, pixel i vertex shaderi 3.0, rekao bih, čak i AA. :D

U lucidnim snovima (barem meni) stvari su veoma opipljive, kao da ih diraš IRL, još moram probati pojesti nešto u LD-u da vidim ima li hrana okusa :)

Saint Jimmy
22-01-2009, 11:17
Dogodi mi se nekad da mogu upravljat snom. Radim šta god hoću. Ali, nekad mi se desi da sanjam nešto što se zbilja dogodi. Neki flashback sa mojom učiteljicom kako se dere a ja sjedim u drugoj klupi. Obično se moja nastavnica ne dere ali ja sam promjenio klupu i ona se derala, ali sve je bilo isto, točno onako kako sam sanjao, ista odjeća, isti raspored predmeta, ma sve!
To mi se dešava često, možda imam neki deja vu forward edition? :rotfl:

eddie2142
22-01-2009, 12:17
Evo sna:

Stari nesto podje srati da mu vratim sve pare koje mu duzim, i cifra je bila tocno 11, 562 KM
ja pod pritiskom kradem kljuce od auta i bjezim u neku vukojebinu
I vozam se ja, pijem jeger neznam sta cu na rubu sloma, kad vidim frenda kako prca kozu!
on udje iza sa kozom i nastave se karati![WTF?!]
I tako se mi vozili kad ja proleti niz provaliju, ali ja GTA 4 stajl ispadam iz auta i zatim sam se kotrljam u 100-metarsku provaliju, pokusavam se uhvatiti za ono sitno granje i za korjene nekih stabljika i onda samo vidim gomilu iskrivljena zeljeza :shock:
koza je proslost, bas kao i moj prijatelj
tako ja nastavim bjezati suprotno od doma po mrklom mraku i kad je sunce napokon doslo, odjednom imam sta vidjeti!
krajolik ko iz shivering islesa!
penjem se ja na nakvu terasu nalik na gljivu, dakle na stupu terasa
kad sam se napokon popeo vidim sva cuda i divim se...
odjednom skoci na tu platformu/terasu nakav carobnjak
proba on na meni castati par spellova, ali nista nisam osjetio
i ja ga stocem u nos 2-3 puta i on padne i raskrivi se, ali bas podje plakati ija ga onak podignem, ispricam mu se, kazem da necu vise i on me samo gurne dolje i ja smrskam glavu.
probudio sam se s osmjehom i tek sam se sjetio sna za 2 dana, tj jutros

cham3leon
22-01-2009, 19:00
Dogodi mi se nekad da mogu upravljat snom. Radim šta god hoću. Ali, nekad mi se desi da sanjam nešto što se zbilja dogodi. Neki flashback sa mojom učiteljicom kako se dere a ja sjedim u drugoj klupi. Obično se moja nastavnica ne dere ali ja sam promjenio klupu i ona se derala, ali sve je bilo isto, točno onako kako sam sanjao, ista odjeća, isti raspored predmeta, ma sve!
To mi se dešava često, možda imam neki deja vu forward edition? :rotfl:

To i jest deja vu, samo što se ti očitio sjećaš da si to vidio u snu valjda.

@eddie:

:o OMG...

Lucker_001
23-01-2009, 21:21
Jel može neko objasniti ove metode MILD, WILD i kombinacije sa njima kako ih treba napraviti i kako ću znati da sam došao u to hypnogogic stanje(kako izgleda)?

cham3leon
24-01-2009, 10:58
Sve ti je na http://www.ld4all.com, potraži Guide, i tamo je svaka metoda opisana.

Hypnagogic state je ono kad počneš padat u san pa ti počnu razne stvari padat na pamet. Kao što kažu na ld4all, to mogu bit zvukovi, riječi slike, predmeti, itd. Najbliže što sam ja došao LD-u sam postigo tako da sam uspostavio interakciju s tim slikama. Npr. ako ti na pamet tokom toga padne na pamet, štajaznam, prozor (ne, nije cenzura :D ), zamisli ciglu i razbij ga s njom. Ili napravi bilo šta drugo, samo da stupiš u interakciju.

Hypnagogic stanje, na kraju krajeva, je stanje u kojem si još uvijek donekle budan, pa bi ga trebao bez problema prepoznat.

Ja pak imam problema s Reality checkom. Skužio sam da često u snu znam da sanjam, ali nikako se ne sjetim da mogu iskoristit tu činjenicu da pokrenem LD. :)
Sinoć sam sanjao da se vozim na motoru i nisam mogao brže od trideset, a znao sam da je to zato šta je ovo san, pa moj mozak ne može obrađivati kretanje brže od 30-ak kph.

Lucker_001
24-01-2009, 14:08
Ja radim RC stalno i nikak da ga u snu napravim, BTW ovo je na engleskom pa baš i ne razumijem i neče mi loudat stranicu piše loading dreams i tako cijelo vrijeme...

cham3leon
24-01-2009, 14:45
Eh, da, dobrodošao na forum :D

Bitno je da prije hypnagogic stanja napraviš vježbu za opuštanje - dok udišeš napneš mišiće nogu, izdahneš - opustiš. Zatim isto s trbuhom i ostalim dijelovima tijela sve do glave. Mislim da je netko to opisao u ovom topicu, pred nekoliko stranica.

Korpse
24-01-2009, 16:15
Evo sna:

Stari nesto podje srati da mu vratim sve pare koje mu duzim, i cifra je bila tocno 11, 562 KM
ja pod pritiskom kradem kljuce od auta i bjezim u neku vukojebinu
I vozam se ja, pijem jeger neznam sta cu na rubu sloma, kad vidim frenda kako prca kozu!
on udje iza sa kozom i nastave se karati![WTF?!]
I tako se mi vozili kad ja proleti niz provaliju, ali ja GTA 4 stajl ispadam iz auta i zatim sam se kotrljam u 100-metarsku provaliju, pokusavam se uhvatiti za ono sitno granje i za korjene nekih stabljika i onda samo vidim gomilu iskrivljena zeljeza :shock:
koza je proslost, bas kao i moj prijatelj
tako ja nastavim bjezati suprotno od doma po mrklom mraku i kad je sunce napokon doslo, odjednom imam sta vidjeti!
krajolik ko iz shivering islesa!
penjem se ja na nakvu terasu nalik na gljivu, dakle na stupu terasa
kad sam se napokon popeo vidim sva cuda i divim se...
odjednom skoci na tu platformu/terasu nakav carobnjak
proba on na meni castati par spellova, ali nista nisam osjetio
i ja ga stocem u nos 2-3 puta i on padne i raskrivi se, ali bas podje plakati ija ga onak podignem, ispricam mu se, kazem da necu vise i on me samo gurne dolje i ja smrskam glavu.
probudio sam se s osmjehom i tek sam se sjetio sna za 2 dana, tj jutros

Kozojebaču jedan...

Meni ti lucidni snovi više ne idu, prije je i bilo nekako a sada nema šanse.

eddie2142
25-01-2009, 21:05
a znate sta je bilo poslije sna?

na toj istoj lokaciji koju sam sanjao(selo, dje mi je pokojni deda zivio, zovu se Goranci)
se izvrnuo auto, s jednim preminulim a drugi je prezivio

http://www.bljesak.info/content/view/24841/158/

tu je inace 2-3 coeka poginulo pa sam valjda zbog te cinjenice bas to sanjao

ps

usporedite datume

Saint Jimmy
25-01-2009, 23:17
Eto, tako se to dogodi, nekad zna bit i creepy, al eto...

Inače, prošli san je bio dosta čudan. I dalje sam mogao upravljat, i dalje sam bio polusvjestan ali opet nešt ne valja. Sanjao sam da me proganja neki toster na ulici i da se smeće prevrnulo ( netko je prevrnuo kontijener )
Sve bi to bilo dobro da nisam naišao kasnije na pokvareni toster i prevrnuto smeće. Mene ovo pomalo plaši, svima kažem ali opet me baš ne shvaćaju ozbiljno, osim mog frenda, on se bavi okultizmom i misticizmom i pitaj boga čime sve. Jel mi može neko ovo objasnit, jer bi htio da ovo konačno riješim?

Death By Sexy
25-01-2009, 23:21
ne možeš to sam tak.. treba ti bunika..nadam se da ne pušiš :D

K4ciga
25-01-2009, 23:22
Ja ću ti reći.Netko je,kad je išao na posao,nedvojbeno slučajno srušio kantu za smeće u kojemu je,među ostalim stvarima,bio i stari,dotrajali toster.

Možda je netko kopkao po njemu,i vidio stari toster od svoje susjede,sa nadom pružio ruku prema tosteru,i vidio da ne valja,nakon čega je isfrustrirano lupio kantu za smeće i bacio toster.

Da nastavim?

Saint Jimmy
26-01-2009, 00:15
:rotfl:

Može, slobodno...

K4ciga
26-01-2009, 01:16
OK.

Baka je išla kupiti novi toster,ali joj se pokvario i iz bijesa bacila toster u kantu,koja se srušila,a od jačine samog bacanja tostera i on se razbio.

Neki klinci su provalili u susjednu kuću i bacili toster sa prozora,gađajući mačku na kanti za smeće,ali se toster razbio i oni su,u žurbi u kojoj su napuštali kuću,uspaničeno bježeći,srušili kantu za smeće.

Alieni su pokušavali otkriti kako funkcionira toster,i kad su skužili,bacili su ga s visine od 1000 metara,koji je uz gromoglasan tresak pao na kantu za smeće.

Nekome je pregorio toster i bacio ga je u kantu za smeće,isfrustrirano ga u hodu lupivši,usput rušeći kantu za smeće.

Još?

Karlo_from_Bjelovar
28-01-2009, 13:18
ja sam imao lucidne snove jos tamo sa 10-11 godina... (sad 14 imam)
ali sam jako cesto mjesecario, i s vremenom sam prestao imat lucidne snove - a s time i mjesecarenja...

samo sto ja nisam prakticirao nikakve uber fensi tehnike... :O

Bara
28-01-2009, 16:46
Puno puta sanjam nešto što ne mogu promjeniti, iako ja počnem taj san, utjecaj nekih vanjskih likova dosta puta zajebe radnju i na kraju ispadne uglavnom kao neki horor film ili igra, nešto najsličnije Silent Hillu... :) Ali što je najgore, baš kada bi trebao biti neki vrhunac, majka me probudi za ić u školu, nevjerojatno, a svaki put kada sanjam subotom neda mi se sanjat ništa posebno, pa se prepustim spavanjcu...

Mirko L
29-01-2009, 12:40
više mi je dopizdilo da govorin ''neka me još malo da ležin, kasnije ću ja to probat'' i tako uvik zaspen.
dopizdilo mi je i da zaspen tjekon WILD-a.
danas ću pokušat ono sa RC-evima.

i da, regga san se na LD4all forum

cham3leon
29-01-2009, 15:56
Meni je problem šta dođem u hypnagogic stanje i zaspem. Bilo bi dobro da se i ja reggam na LD4all...

FaTaL_mRkvA
23-06-2009, 23:49
Nabrzinu sam prolistao temu, ali je dosta velika, i nigdje nisam našao način kako imati lucidne snove osim nekakvih hintova...
Jel ima tu nekih posebnih stvari koje se trebaju učini prije spavanja ili nešto slično?

Insert
24-06-2009, 00:16
Bilo je nekih linkova koji vode na stranice sa detaljnim uputama. Probaj u google "lucid dreaming for all".

Inače, moji snovi su dovoljno morbidni sami po sebi. Nisam pokušavao dosad navedene metode.

Aral
24-06-2009, 00:26
Zanimljiva stvar, ne dogadja mi se svaki put ali ponekad, i to samo rijetko, sanjam na taj nacin. Ono, probudim se i u prvu ruku sam ko fol svjestan da sam za stvarno budan ali onda skuzim nakon nekog vremena da nisam, e tad nastaje problem; naime nekad se skoro pa nemogu probudit. Kul je stvar kaj sam svjestan toga, e onda mogu radit kaj hocu. Bed je kaj kratko traje. Tad obicno otidjem do prvog ducana, uzmem neku ležaljku, posto sam ovak i onako fanatik za motore, dobro se zrejsam ali...postoji problem, opte se nemogu probudit :rotfl: Onda sam se sjetio jednog brijega i zavoja u kvartu, dodjem gore s motorom, zaletim se i umjesto da skrenem produzim ravno, letim jedno par sec u zraku i strgam se ko majka te se nakon toga trznem i probudim. Tad sam skuzio da mi je jedini nacin da se probudim da se ustvari "ubijem", nes u tom smislu. Ma totalno uvrnuto, nekad pozelim da tak cesce sanjam a neznam kak to postic ili kontrolirat.
Zanimljivo je ovo o letenju, obozavam letit ali ako otidjem malo previsoko pocinje mi se vrtit, kao da se bojim visine, iako u stvarnosti to nije slucaj. Mozda se pocinjem malo baviti time.
Samo se tada postavlja pitanje, sta ako ne sanjamo cesto, recimo samo 3-4 puta mjesecno...

Nodakim
24-06-2009, 02:13
Ti uvijek sanjaš,samo što je pitanje da li se sjećaš sna.

Midwintertears
24-06-2009, 07:22
Ne sanjam prečesto lucidne snove ali kad se zadesi neki ono u ptpunosti ga mogu mijenjati i izobličavati sve u njemu.

Mirko L
24-06-2009, 11:26
Ako neznate kako i šta, odite u stranicu LD4all, tu ćete sve pročitat, a uvik postoji i forum.

cham3leon
24-06-2009, 13:38
Kad ste već oživili temu, da priopćim da sam pomalo odustao od LDanja. :(

Možda opet počnem za praznike. Al đebiga, treba vodit dream journal...

Kid A
24-06-2009, 15:23
Potpuno pogrešan pristup.

Ta tehnika je poznata kao Astralna projekcija, i poenta je svesno otići u astral i kontrolisati situaciju, a ne sanjati i onda u toku sna se osvestiti u Astralu. Do problema može doći jer se onda meša san(uplivi energija sa Astrala) i vaše lične energij (odnosno htenja).

Lucidni snovi, kao i neke vidovnjačke tehnike (vizije, predviđanje) se još nazivaju "Divljim talentima", ti talenti su u svima od nas, dok se nekome oni javljaju spontano. Elem, oni nisu poželjni u tom vidu, iz razloga što prečesto osoba koja ih doživljava ne može da ih kontroliše i često do njih dolazi spontano. Dešava se takođe da tvz spiritualisti razviju određene sposobnosti za komunikaciju sa izvesnim energijama sa Astrala. One su potpuno pogrešne i jako opasne, objasniću i zašto, i takođe su divlji i bez zaštite.

Astalna projekcija je kolektivno nesvesno ali takođe fina eterična materija nastanjena svim mogućim energijama,duhovima,elementalima i entitetima. Ako se sagleda u totalitetu, tamo negde u bezgraničnom prostoru koji prožima sve materijalno egzistira i Najviša Inteligencija, ili Bog.

Opasnost se zapravo krije u najnižem sloju Astrala, na mestu gde se naše svesno dodiruje sa nesvesnim, sa Astralnim. Često je to trenutak pred san ili pred buđenje. Tada mi zapravo sanjamo. Snovi su slike i projekcije Astralne svetlost u našem umu. Tako zapravo Nesvesno komunicira sa nama, putem slika. To je arhetipsko pismo zajedničko svim ljudima, bez obzira na vreme i mesto.

Naime, najniži sloj Astrala nastanjen je Klifotima, samim talogom i šljamom Astrala. To je kao dno okeana, što si dalje od dna - to je voda bistrija. Citiraći Regardijea - najniži sloj Astrala nastanjen je klifotima i psolikim demonima, kao i najprimitivnijim elementarnim duhovima.

Malo sam razvukao priču, ali opasnost dolazi onda kada naše svetlosno biće napušta telo i odlazi u Astral (baš kao u gorenavedenim "Lucidnim snovima") telo ostaje "prazno" za to vreme i može biti nastanjeno nečim totalno nepoželjnim. Video sam to i verujte vi ne biste hteli to da vidite i doživite.

Bez teranja tih istih elemenata i bez zaštite, ne bih savetovao nikome upuštanje u tako nešto.

cham3leon
24-06-2009, 16:17
...reče čovjek koji misli da je religija samo način zavođenja narodnih masa i velika obmana...

Aral
24-06-2009, 16:22
...reče čovjek koji misli da je religija samo način zavođenja narodnih masa i velika obmana...
:rotfl: :pray:
Meni sve ovo djeluje kao bullshit al ajde, netko se sjetio nabaljezgat termine i sad je fensi, ekipa to naravno pljuga. Radje cu prici tome zdravoseljacki :D

Kid A
24-06-2009, 16:24
Kako se moj gornji post moze povezati s religijom?Pomiješao si neke stvari.....bar s moje tacke gledišta.

Aral
24-06-2009, 16:30
Pa ono, ima i nema iste veze. Isto kak je religija izmisljena, termini koji se tamo koriste, tako je i ovo izmisljeno. Neznam jel netko misli da ovdje ima kaj duhovnog ili nadnaravnog al nema. Samo rem faze, snovi itd. Mi smo preglupa i preprimitivna rasa jos uvijek da bi mogli prepricavati nesto sto se dogadja u mozgu a nismo ga istrazili jos niti kolko ono...5%. Djeluje zanimljivo al ono, to mogu isto tak mogu usporedit sa onim ljudima kaj na onom gangbangu iscjeljuju ljude rukama i bacaju se po podu.
Ako nista drugo zanimljivo je da takvo nesto postoji, iako je totalno neshvatljivo svakom zivom bicu.

cham3leon
24-06-2009, 16:37
Kako se moj gornji post moze povezati s religijom?Pomiješao si neke stvari.....bar s moje tacke gledišta.

Pa sigurno nije povezano s ničim objektivno/empirijski dokazivim. Ako mene pitaš, to spada u istu košaru kao i sve ostale religije. Ako zbilja vjeruješ u takve stvari, kako ti je onda teško prihvatit da su ostale religije nešto više od sredstva kontrole naroda?

Kid A
24-06-2009, 16:41
Gledaj....ako i postoji neka visa sila....to sigurno nije ono sto nam se svakodnevno servira putem medija i sl.

Mirko L
24-06-2009, 16:50
Točno tako.

cham3leon
24-06-2009, 16:53
Gledaj....ako i postoji neka visa sila....to sigurno nije ono sto nam se svakodnevno servira putem medija i sl.


Zašto?

Ova teorija sa astralnim projekcijama je također servirana putem medija, interneta, knjiga, itd. Također je nedokazana (zato i je samo oblik vjere), pa ne vidim po čemu je toliko različita od drugih religija.

Mirko L
17-07-2009, 11:13
Iman ih i ja dosta...
Nekad mi netriba uopće puno truda da ih dobijen.

Jedno vrime san samo kad san iša u krevet zaželija da iman lucidan san i tako san ih ima 3 u 6 dana.
Ako oćete, možemo se dogovorit i za shared dreaming.

I možete reć ako imate account na LD4all forumu?

Sonic_Moronic
17-07-2009, 15:34
Ja imam account, ali nisam bio tamo već jako dugo.

loo
31-07-2009, 15:47
Ja nisam nikad pokušao imati lucidan san, ali mislim da mi dosta često dođu sami od sebe. Kako znati dali je to bio običan ili lucidan san? Nikad nisam, kao što neki pišu, mogao kontrolirati što ću radit i takve stvari. Evo jedan primjer.
Bio sam na nekoj plaži i nešto radio. Pokraj mene je došla neka obitelj i počeli se sunčat i šta ti ja znam. Jedna cura mojih godina (16) je izvadila neku plastičnu vrečicu iz svoje torbe, stavila ju oko glave i počela letit. Onda je neka praznina, ne znam šta se dogodilo, pa sam se ja nekako našao u posjedu te vrečice. Stavio sam ju na glavu i napuhao zrakom iz usta. Počeo sam letit polako i par puta sletio i poletio. Onda sam odjednom odletio jako visoko i nisam se mogao vratit. Letio sam iznad mora i čuo kako neka žena viče nešto kao:'Pa ne može disat sa plastičnom vrečicom oko glave! Ugušit će se!' Ja sam onda shvatio da se gušim. Zatim je neki drugi čovjek s plaže viknuo: 'Sunce će mu rastopit vrećicu i umrijet će!'. Baš u tom trenutku se počela topit vrečica i ja sam pao u vodu. Nisam čak ni otišao pod vodu, samo sam počeo plivat prema obali. Kad sam izašao van, mislio sam si kak sam kul i svi su me gledali s poštovanjem :rambo:
Onda sam krenuo nazad prema onom mjestu s početka sna. Odjednom sam se našao u nekom parkiću i iz nepoznatog razloga sam poželio vidjet svoje prijatelje. Zapitao sam se gdje bi oni mogli bit sada navečer(odjednom je bio pao mrak). Naravno, na cajkama. Krenuo sam prema nekoj kučici iz koje su se čule cajke i vidio sam par prijatelja kako izlaze iz nje. Pozdravio sam ih i ugledao neku gadnu ciganku u bikiniju kako hoda po rubu staze. Slijedio sam ju do nekog crnog trosjeda. Kad je tamo legla se pretvorila u predivnu žensku zamamnih oblina. Počeli smo se ljubit i tak to. Ja sam se napalio ko nikad u životu. I onda smo odjednom bili u krevetu u kojem spavam kad sam kod bake i dide. Sve je lijepo išlo. Taman kad je postajalo najzanimljivije sam vidio brata kako ulazi u sobu. Počeo sam mu psovat boga, ali on je samo nešto tražio po sobi. Zatim sam čuo i staru. Vikala je nešto s vrata. Nedugo nakon toga sam se probudio i vidio da su mi njih dvoje stvarno u sobi.
Eto, opisah to najbolje što sam mogao. Jel' mi sad netko može reć dal' bi to bio lucidni san ili običan? Još sam tako sanjo par snova koji su se par puta ponovili (indentični su bili). Jel' to to?

Ehhhh još uvijek sam napižđen što nisam završio onaj san :-x :-x :-x
To bi mi bilo prvi puta u životu da dobijem malo akcije :cry: :cry:

kikl0p
31-07-2009, 15:57
lucidan san ti je kad sam sebi u snu kazes ovo je san,sve je u mojoj glavi znaci da mogu i kontrolirat

MWAHAHAHAHA
10-08-2009, 08:09
ja to nikad nisam imo (nazalost ^^) :(

miska10
18-08-2009, 20:58
kako to???'.,...ja nism imao.....imao sam puno puta predvidje ne dogadjaje i tako nesto...sta je to??..recimo da kad se noesto dogodi..kao da sam to vece vidio..a sanjao sam...mah....nego...kako kontrolirati san, ili sta to...da dobijes taj lucidan san??-..kako to "istrenirat??".... :D

olio
18-08-2009, 23:32
imao sam puno puta predvidje ne dogadjaje i tako nesto...sta je to??..recimo da kad se noesto dogodi..kao da sam to vece vidio..a sanjao samdeja vu se to zove

Mirko L
19-08-2009, 13:21
kako to???'.,...ja nism imao.....imao sam puno puta predvidje ne dogadjaje i tako nesto...sta je to??..recimo da kad se noesto dogodi..kao da sam to vece vidio..a sanjao sam...mah....nego...kako kontrolirati san, ili sta to...da dobijes taj lucidan san??-..kako to "istrenirat??".... :D

Odi na LD4all stranicu, tamo ti pišu metode.

I onda se joinaj na forum.

Mirko L
27-03-2010, 23:03
OK, bumpam.
Danas sam također imao jedan...vrlo čist (vivid, jel).

Opet sam se išao žvalit :)
Doduše, ženska nije micala prst iz usta(?)

Ajde, sanjari, javite se.

cham3leon
27-03-2010, 23:10
Rado bih, ali ne stignem trenirat u zadnje vrijeme :/

josip_kraš
28-03-2010, 11:02
Samo mi se jedan put dogodilo da sam znao da sanjam i odlučio sam se probuditi i probudio sam se.Bio je neki ružan san.
Deja vu sam imao par puta.

Mirko L
28-03-2010, 21:34
Rado bih, ali ne stignem trenirat u zadnje vrijeme :/
Ne vježbam ja uopće.

Also, deja-vueovi nisu ništa neuobičajeno.

cham3leon
28-03-2010, 21:41
Onda što, dođe ti samo od sebe? A prije nisi mogao? Mislim, ja sanjam i obično se sjećam snova već cijeli život, ali nijednom nisam lucidno sanjao iako sam katkad znao da sanjam.

Mirko L
28-03-2010, 22:07
NIšta...ili mi odjednom randomly dođu, ili nekad kad ih zaželim prije spravanja, dobijem ih.Ono...

cham3leon
28-03-2010, 22:08
Definiraj to "željenje" lucidnih snova prije spavanja. Šta, kažeš "baš mi se lucidno sanja danas"?

Mirko L
28-03-2010, 22:10
Nešto slično :)

Ono, nešto tipa ''I'm gonna have a lucid dream'' ili u krevetu nekad ''I am in a lucid dream''.

Ma, jednostavno...pročitaj ovo:

http://www.ld4all.com/forum/viewtopic.p ... motivation (http://www.ld4all.com/forum/viewtopic.php?t=36975&highlight=motivation)

Systematic Reverse
30-03-2010, 12:13
ja to nikad nisam imo (nazalost ^^) :(

+1

SharpDressedChevap
03-04-2010, 00:21
Evo, pokušavam u zadnje vrijeme stvoriti lucidne snove al dovraga, ja neznam kako osloboditi um od briga. Ima li negdje kakav tip ili nešto? :|

The Boz
03-04-2010, 02:13
Pročitaj cijelu temu, ima hrpetina dobrij savjeta.

osvetnik_sch3l3
03-04-2010, 02:42
Evo, pokušavam u zadnje vrijeme stvoriti lucidne snove al dovraga, ja neznam kako osloboditi um od briga. Ima li negdje kakav tip ili nešto? :|

bilo je i na rubu znanosti vise nego nekoliko puta

SharpDressedChevap
03-04-2010, 15:07
Pročitao sam, ali opet ne mogu. Sinoć sam probao, koncetrirao se na pomisao da ću tu noć sanjati i da ću se tog sna sjećati, ali sam par minuta nakon toga jednostavno zaspao bez da sam bio svjestan sna. Jednostavno mi mozak previše informacija pobrka, moram paziti na to da ponavljam tu rečenicu ("Sanjat ću i ujutro ću se sjećati sna" ili slično), biti opušten, koncetrirati se na neki unutarnji spokoj i još mi uz to dolete neke random misli.

osvetnik_sch3l3
03-04-2010, 15:38
Pročitao sam, ali opet ne mogu. Sinoć sam probao, koncetrirao se na pomisao da ću tu noć sanjati i da ću se tog sna sjećati, ali sam par minuta nakon toga jednostavno zaspao bez da sam bio svjestan sna. Jednostavno mi mozak previše informacija pobrka, moram paziti na to da ponavljam tu rečenicu ("Sanjat ću i ujutro ću se sjećati sna" ili slično), biti opušten, koncetrirati se na neki unutarnji spokoj i još mi uz to dolete neke random misli.

pocni voditi dnevnik u kojima ces pisati sto i kada si sanjao te koje pojave u njima nikako ne bi bile moguce u fizickom svijetu.
Pomogao bi ti u podizanju svijesti prilikom spavanja

SharpDressedChevap
04-04-2010, 11:11
Baš kao u inat se ne sjećam svojih snova, niti sam svjestan njih.
A neznam što bi moglo biti... uvijek u isto vrijeme zaspem, bit će da je to zbog prevelike želje.

Mirko L
05-04-2010, 18:25
Kao prvo, ne dobijaju se lucidni snovi samo tako.

Nikad nemoš odustati nakon nekoliko pokušaja.
Ali da, dream journal, kao što schele kaže, je nešto najbolje što možeš napraviti za sjećanje snova.

SharpDressedChevap
05-04-2010, 22:23
A u prozor, više uopće ne sanjam.
Nit se sjećam, nit sam svjestan. :?

Azer
05-04-2010, 22:37
A u prozor, više uopće ne sanjam.
Nit se sjećam, nit sam svjestan. :?

Da, to je i meni bilo u proteklih... pa, mjesec dana.
Ali sam recimo, u petak, sanjao jedan san (kako će na Uskrs snijeg napadat do koljena) i od tada, redovito sanjam (ovih par dana).

Mirko L
06-04-2010, 15:43
Ah, danas sam imao najlucidniji san dosad.

Bilo je toliko jasno i čisto, kao u pravom životu, pa i više.
Predivno.

cham3leon
06-04-2010, 18:47
Lijepo. Još mi nije jasno koja je to metoda LDanja, ali ipak.

Mirko L
06-04-2010, 20:29
Ja ne koristim nijednu.

Dobijam ih nasumično.

Znaš, upravo se otvorila tema na forumu ''letters to the brain'' u kojoj na papiru napišeš svoje namjere.
Ljudi koji se uopće nisu sjećali svojih snova su napisali da će se sjećati i uspjeli su...

SharpDressedChevap
06-04-2010, 23:04
Sinoć sam imao san, ali ja budala sam bio preumoran da ga zapišem i onda sam opet zaspao.

Čudna stvar čega se sjećam da sam poslije toga, kad sam ponovno zaspao, sanjao sebe kako zapisujem taj san u mobitel. Sad se ne sjećam baš sna, al tada je bio jasan.

Idem sad knjavat, možda nešto iskrsne.

Korpse
07-04-2010, 20:33
Samo mi se jedan put dogodilo da sam znao da sanjam i odlučio sam se probuditi i probudio sam se.Bio je neki ružan san.
Deja vu sam imao par puta.

Ja uvijek kada sanjam ružan san i dođem baš do nečeč pravo ružnog, npr. da me neki Jason ganja ili slično, jednostavno pomislim ovo je san i probudim se, i puno mi se puta to dogođalo, pogotovo ljeti kada mi škola nije na pameti. Ali nikada nisam probao kontrolirati to. Čudno, uvijek sam svjestan da sanjam. :/

bornathepicek
07-04-2010, 23:32
Kod mene je prob, kaj se ja uopće ne sjećam kaj sam sanjo. Kažu da čovijek uvijek sanja dok spava. Ja se jednostavno nemogu sjetit snova. Jel možda neko zna zaš?
Imam snove al fakat rijetko, i najčešće su noćne more u kojima uvijek ja pobijedim na kraju :P

The Fury
08-04-2010, 09:24
Kod mene je prob, kaj se ja uopće ne sjećam kaj sam sanjo. Kažu da čovijek uvijek sanja dok spava. Ja se jednostavno nemogu sjetit snova. Jel možda neko zna zaš?
Imam snove al fakat rijetko, i najčešće su noćne more u kojima uvijek ja pobijedim na kraju :P

Mene uglavom ubiju, u noćnim morama i to uglavnom zombiji...

Cassie
08-04-2010, 19:33
Kod mene je prob, kaj se ja uopće ne sjećam kaj sam sanjo. Kažu da čovijek uvijek sanja dok spava. Ja se jednostavno nemogu sjetit snova. Jel možda neko zna zaš?
Imam snove al fakat rijetko, i najčešće su noćne more u kojima uvijek ja pobijedim na kraju :P

Mene uglavom ubiju, u noćnim morama i to uglavnom zombiji...
:kill: :rotfl:

previše različitih misli pred spavanje, nikad nije dobro :)
oslobodi glavu od ikakvih misli, zatvori oči i koncentriraj se na način na koji dišeš, slušaj otkucaje srca, ugl, skoncentriraj se na jednu stvar, jedan zvuk.
sjećaš se da sam ti pričala nešto za astralnu projekciju? recimo da je ona korak iznad lucidnih snova. pustiš tijelo da zaspi i oslobodiš um :) moćna stvar.
vježba, vježba, strpljenje :thumbs2:

Azer
08-04-2010, 20:01
Danas sam (vjerojatno) po prvi puta u životu bio svjestan da sanjam. Nakratko.
Uglavnom, pošto sam totalno nabrijan na Nokiu 5800 XpressMusic sanjao sam da sam ju kupio.
E, i sad šetam se ja, pišem poruke, zovem, igram igrice na mobitelu (da, to su za mene igrice), blabla.
I, onako, odjednom, pukne me, jebote, pa ovo je san, ja nisam kupio ovaj mobitel. (ajme meni koliko zareza :D )
I izvadim mobitel iz džepa (valjda sam ga stavio u džepu u međuvremenu), kad ono, moj sadašnji mobitel, a ne 5800 XM.

keko
08-04-2010, 21:37
Ja imam poremećene snove... :? Nedavno sam sanjao da me jede morski pas, s time da sam to promatrao iz perspetkive morskog psa.

SharpDressedChevap
08-04-2010, 23:21
Koje bolesti sanjam... Uglavnom, opet mi se desilo isto, probudim se pa opet zaspim, i onda sanjam polusvijesno... ali ne mogu uopće utjecati na san, jel.

Ovaj put sam bio u nekakvoj zgradi i sve se pretvorilo u FPS. Kraj mene su prošla dva lika iz mog tima a onda sam ja išao nekim stepenicama. E sad, mislim da sam ja sanjao neku lošu mješavinu Quake-a i Half Life-a, jer sam mogao double-jumpat, strafe-jumpat, pa čak i wall-jumpat.

Anyways, dođem do neke prostorije i na desnoj strani oveći otvori za ventilaciju. Gledam unutra i vidim onaj headcrab unutra. Pucam iz svoje puške i ubijem ga.

Sad dolazi morbidni dio. Tih otvora je bilo negdje 3 ili 4. U zadnjemu su bila 2 pauka, velike beštije. I kraj mene prođe JAKO debela baka, sa poderanim hlačama na stražnjici (WTF?) i onda se tekst ispiše, kao na HUD-u dok igram FPS, "Spiders can be used to kill opponents with very interesting animation". Ili tako nešto. I sad, ja otvorim otvor, pauci izađu i nasrnu na babu. Tada mi samo pred očima kako se nekad ružna babetina pretvara u lešinu svu krvavu i zelenu zbog pauka. I onda se "ekran" zavrti prema gore. Ja se probudim.

Najčudnije je bilo kako sam ja to sanjao a svijesno slušao oca i brata gdje se deru po kući. Kraj sna je bio takav da moj pogled skrene s babe izvan ekrana, izađem iz televizora koji se uopće nigdje ne spominje, i pogled mi se vrati na oca, koji je sjedio ispred mene. I tako se probudim.

Prokleto gadno iskustvo, bijah šokiran. Poslije opet idem knjavat pa šta bude, bude.

Mirko L
09-04-2010, 13:57
Ipak vas lorlon owna :P

Anyway...rekao sam kako se rješiti onoga za snove.

Dakle, prvo mantre.
Prije spavanja ponavljaj (bilo na engleski ili hrvatski) ''Kad se probudim, sjećat ću se snova''.
Mantre za mene rade, tako sam se uspijevao dizati kad hoću.

Onda snove zapisuj u dream journal, knjižicu u koju pišeš snove.Očito.

cham3leon
09-04-2010, 14:34
To sam probao, "mantranje" šta bi ti reko, ali ne znam koliko bih to morao ponavljat da bude iole efektivno, a i ne da mi se. DJ sam počeo par puta pisat, ali to mi se ne da još manje. Tko će ga nosit stalno sa sobom gdje god da spavam i svako jutro pisat u njega. Kad se dignem u 6:00 i žurim, nije mi baš najzgodnije da ležim u krevetu dok se ne prisjetim svih detalja i zapišem ih.

osvetnik_sch3l3
09-04-2010, 15:00
sat vremena prije spavanja maknuti se od tv-a i monitora

Mirko L
09-04-2010, 15:00
Vjeruj mi, duže je zapisivanje snova nego prisjećanje.
A presjećanje ono samo malo, do minute, ništa posebno.

A čuješ, ako se hoćete sjećat, treba malo truda :)

Ja s time nemam problema, tako da ni ne držim DJ, osim u zadnje vrijeme DJ lucidinih snova.
Pišem ih ili kad se probudim ili kad mi se da :)

osvetnik_sch3l3
09-04-2010, 15:12
Vjeruj mi, duže je zapisivanje snova nego prisjećanje.
A presjećanje ono samo malo, do minute, ništa posebno.

A čuješ, ako se hoćete sjećat, treba malo truda :)

Ja s time nemam problema, tako da ni ne držim DJ, osim u zadnje vrijeme DJ lucidinih snova.
Pišem ih ili kad se probudim ili kad mi se da :)

ma treba samo pisati :thumbs2:

gothic45
10-04-2010, 10:25
Imao sam par puta lucidne snove, bio sam svjestan da sanjam ali nisam radio ništa u snu, i nedugo nakon toga bih se probudio.

Kad sam bio klinac počesto su me znale mučiti noćne more ali sam se ''istrenirao'' da se probudim kad želim. Kad bih vidio da ''stvari'' idu nagore samo bih ponavljao: ''Ovo je samo san, probudi se!'' i to je to.

Slayer
12-04-2010, 23:27
Imao sam par puta lucidne snove, bio sam svjestan da sanjam ali nisam radio ništa u snu, i nedugo nakon toga bih se probudio.

Kad sam bio klinac počesto su me znale mučiti noćne more ali sam se ''istrenirao'' da se probudim kad želim. Kad bih vidio da ''stvari'' idu nagore samo bih ponavljao: ''Ovo je samo san, probudi se!'' i to je to.

haha nisam uopce imao nocne more ali jednostavno kada mi se nije svidao san dok sam bio mlađi jednostavno sam probudio, mozda i to djeluje na uspjesnost mojih LS. koristim onaj idoser mp3 ponekad. Trebao bi mi savjet kako postic da cesce sanjam(mislim znam da sanjamo uvijek ali se ne sjetim, takoder mozda je bitno to da malo spavam lol)

T3rm1n4t0r
21-04-2010, 08:50
kod mene je lucidna java:D

CrazySmurf
25-04-2010, 19:57
Moze me netko naučit kontrolirat snove?

cham3leon
25-04-2010, 20:25
Eh, da je bar tako jednostavno... idi na LD4all portal pa ćeš naučiti više o LD-anju, ali ne nužno i kako to činiti.

Sonic_Moronic
25-04-2010, 20:31
Nikako nemam volje da se posvetim LD-anju, svako malo se tjeram i zaboravim već sljedeći dan. Eh. :(

Dania
21-06-2010, 00:50
Heeeh, ja sam se posvetila prije kojih godinu, dvije ld-ovima i upalilo je nakon par mjeseci...samo što zahtjeva opuštenost i stress free life koji sumnjam da itko od nas vodi. Fora je u tome da prije sna razmišljate ili "maštate" o tome što želite sanjati, sasvim opušteno(i što češće); pritom paziti na svaki detalj, boju, oblik, mjuzu, miris...svejedno. I, kad god imate u snu osjećaj kako znate da sanjate, ne pokušati se probuditi nego izmijeniti tijek sna. Tako, otprilike :eyebrows:
Dakle, bez forsiranja, nešto što vas zabavlja.

SharpDressedChevap
21-06-2010, 10:40
Ja se danas nisam mogao probudit.


Uglavnom, čujem da me brat budi (svjesno) ali nastavim spavat.

E sad, tu slijede nekih 4 - 5 snova u kojim se budim i odlazim vani, svaki malo drukčiji.

I sad, 6 - i put se budim i onda mi nije jasno... kako se ovoliko puta budim, onda opizdim glavom o zid i probudim se (zapravo).



Zanimljivo, u jednom me snu Mirkov avatar ganjao po nekoj plaži :)

Mirko L
21-06-2010, 13:29
Baš sam danas imao (lucidan san) koji uključuje plažu :)

Ali mislim da ti je to više zbog nightmare choppera :)

croat1gamer
21-06-2010, 13:33
Imao sam semi-ld san danas, citajte sto ste spoznali da vidite kako je ispalo. :)

SharpDressedChevap
21-06-2010, 17:30
Baš sam danas imao (lucidan san) koji uključuje plažu :)

Ali mislim da ti je to više zbog nightmare choppera :)


Vidiš da nije slučajno... ali u lucidnom svijetu snova prijetnja poput Chopper kukca je gotovo nepostojeća.

Mirko L
21-06-2010, 17:36
Wrong.
Prijetnja čudovišta nije prijetnja...ali prijetnja choppera...you better watch your back, bro!

Azer
21-06-2010, 19:19
http://lookpic.com/d2/i2/553/aLhXEUnu.png

Nećete vjerovat, na /b/ arhivi našo.

4chanarchive.org > /b/ > Page 5

cham3leon
21-06-2010, 19:24
Ovo je zanimljivo! Mene inače uvijek prekine bar jedan svrbež ili nešto slično. Kad isprazniš pamet i nisi koncentriran ni na šta, često te iz čista mira počne svrbjeti :D

Azer
21-06-2010, 19:28
Neznam, probo bih to, ali mislim da bi se ustrtario zbog te paralize toliko da ne bih mogao ostat 'calm'.

cham3leon
21-06-2010, 20:07
Normalno je ustrtarit se, ja sam se ustrtario kad sam prvi put došao blizu lucidnog sna u WILD-u, pa sam fejlo, pa šta sad.

osvetnik_sch3l3
22-06-2010, 19:20
ma nemas se sta ustrtariti, btw. jos jedan dobar nacin provjere da li spavate je d apokusate prebrojati prste na rukama :wink:

SharpDressedChevap
22-06-2010, 19:34
E bravo, sad si me prosvjetlio kroz svih dvadeset i četiri stranica ove teme nečim što je spomenuto nekoliko puta ali ću to ignorirati jer si mi ti ipak NAJBOLJI :pray:

keko
22-06-2010, 22:49
Sad ću baš ovu noć isprobati tu stvar.

EDIT: Jel bi morao biti mrak u sobi da to upali, pitam jer brat igra komp kad ja idem spavat...

CrazySmurf
23-06-2010, 07:49
http://lookpic.com/d2/i2/553/aLhXEUnu.png

Nećete vjerovat, na /b/ arhivi našo.

4chanarchive.org > /b/ > Page 5
Probao sam i succes :D :D

keko
23-06-2010, 08:08
Meni skoro uspjelo, već sam polako osjećao kako gubim kontrolu nad tijelom pa sam mislivši da je to to, otvorio oči i naravno, sve je propalo. Probao sam onda još jedanput ali nije uspjelo.

Dania
23-06-2010, 08:47
Nisam spavala nekih 24 i kusur sati, idem isprobat' ovaj način pa javim dojmove :D

Arbiter of Change
23-06-2010, 09:33
Weak sauce, javi se kad provedeš više od 3 dana budna. :)

Dania
23-06-2010, 09:35
Evo mogu se odmah javiti, nisam rekla da mi je ovo rekord :D

Dania
23-06-2010, 10:05
Weird, weird, weird, weird, :shock:
prvi put sam ld-ove ovako doživjela
:o :o :o
Tijelo spava sasvim, a gledam oko sebe...vuš. Čak sam pogledala tv ispred sebe i zabrijala program...
Jedino što sam trebala još nastaviti, ali neki vrag nije dao mira i namjerno sam se probudila...ali funkcionira!
Ovo je deset puta brže od onih mojih prijašnjih, kad sam morala čekati turbo iscrpljujuće dane i tek onda... :D

cham3leon
23-06-2010, 10:57
:pray:

Jebate led, probao i ja. Super kul, došao sam dosta blizu, ali nisam mogao u san, možda sam se previše uzbudio. Ali ja mislim ako budem ovo napravio još par puta, ići će bez problema. Najbolja tehnika ikad, i to otkrivena na /b/ :pray:

Uglavnom, napravio sam vježbu opuštanja propisno, i onda samo čekao. Par puta me zasvrbjelo tu i tamo, nisam se obazirao, i onda krene neki osjećaj ko da ti pamet skače u warp ili tako nešto. Kao da se počinjem fokusirati na nešto sve bliže meni, čini mi se da sam počeo gledati u križ.

Možda sam se malo previše fokusirao na to da bih zaspao, i bio sam poprilično uzbuđen, a ako se ne varam, ono što sam vidio bila je (ne pitajte kako) 3D slika glave tigra ili nečeg sličnog. Bila je potpuno crna, kao da teksture fale, ali sam joj vidio oblik u 3D-u. Neobično. Međutim, to nije bio ni san. Cijelo vrijeme sam bio svjestan gdje sam i gotovo da sam osjetio okolinu. Falio mi je samo jedan ključni korak da to stanje svijesti preselim u san...

Paralizu nisam doživio. Činilo mi se kao da osjećam da mi se tijelo "odspaja" od mozga, ali kad sam poslije nakon neuspjeha pomaknuo nogu, taj osjećaj je odmah prošao i pomaknuo sam je isti čas.


@Dania: To ti se zove Out of Body Experience, ili OOBE. Isto mora da je fora. Neki to doživljavaju umjesto LD-a :D


Sad ću baš ovu noć isprobati tu stvar.

EDIT: Jel bi morao biti mrak u sobi da to upali, pitam jer brat igra komp kad ja idem spavat...

Da, mislim da ti je idealno ako je u sobi totalni mrak (RGB = 0,0,0) i potpuna tišina (0 dB). Tako sam ja najdalje dolazio. Ako pored tebe buraz mlati po kompu to će ti biti velika dekoncentracija.

Dania
23-06-2010, 11:05
Hmm...znam za out of body, doživjela sam ga jednom ili dvaput u životu,
ali ovo je onda nešto treće :) Baš me zanima kako će slijedećih puta djelovati, imam osjećaj da neće biti problema, samo da ne pokvarim nestrpljenjem, k'o inače :wink: Ovo za warp što si rekao, tako sam i ja osjetila, samo što nisam mogla dočekati pa nisam ništa konkretno vidjela...I nisam se baš mogla brzo vratiti micanjem, nekih minutu nisam uopće mogla micati tijelo
U svakom slučaju, baš me zanima ovo kako na koga djeluje 8)

CrazySmurf
23-06-2010, 14:02
Ja sam napravio sve kako treba. Svaki put prije nego bi mi se počeo umrtlavat dio tjela osjetio sam jači svrbež. Prvo mi je otišla desna ruka pa ljeva ruka pa lijeva noga pa onda desna noga i na kraju prsa. Malo sam otvorio oči i vidio sam neke raznobojne točkice. Onda sam zaspao i bam there u go.

Dania
23-06-2010, 14:04
I jesi već ispraksirao upravljanje ili?

CrazySmurf
23-06-2010, 14:07
To sam odmah mogao što je čudno.

The Boz
23-06-2010, 14:08
Ako vam je od Feb 07. trebalo do sada da konačno shvatite da WILD funkcionira, onda, neznam... nešta nije u redu :p

Dania
23-06-2010, 14:11
Nadam se da se ne odnosi na mene (a ne vidim ni razloga, iskreno, da se odnosi - nit' sam tu od 2007., niti sam sad skužila da šljaka :P)

R@pt0r
23-06-2010, 14:37
Weird, weird, weird, weird, :shock:
prvi put sam ld-ove ovako doživjela
:o :o :o
Tijelo spava sasvim, a gledam oko sebe...vuš. Čak sam pogledala tv ispred sebe i zabrijala program...
Jedino što sam trebala još nastaviti, ali neki vrag nije dao mira i namjerno sam se probudila...ali funkcionira!
Ovo je deset puta brže od onih mojih prijašnjih, kad sam morala čekati turbo iscrpljujuće dane i tek onda... :D
Astralna projekcija (http://www.blog.hr/print/?id=53833), maybe? :)

Neznam ako ste gledali...

XWNKR6Q0sco

Te forum Gordana Topića (http://niahr.forum0.net/forum.htm)Si jedan zanimljiv topic (http://niahr.forum0.net/lucidno-sanjanje-f4/astralna-projekcija-iz-lucidnosti-t7.htm)Sna istom forumu.

Mirko L
23-06-2010, 14:38
:pray:

Najbolja tehnika ikad, i to otkrivena na /b/ :pray:

Da, uopće nije otkrivena prije više od 100 godina.

Dania
23-06-2010, 14:48
/cut

:D Moguće...Ja sam ovako reagirala jer nisam inače koristila ovu metodu, nego je dolazilo spontano ili na sasvim druge načine...
Gledala sam davno tu temu Na rubu Znanosti, nisam čitala forume i ništa (morati ću staviti u sig da internet doma imam prvih 2 mjeseca u životu), ali sam čitala hrpu knjiga i pričala sa dosta raličitih ljudi o tome, pa imam neke temelje :eyebrows:

cham3leon
23-06-2010, 18:28
Ako vam je od Feb 07. trebalo do sada da konačno shvatite da WILD funkcionira, onda, neznam... nešta nije u redu :p

Nismo vježbali :oops:

I mislim da ovo nije klasična WILD tehnika.

Inače, trebao bih prvo osjetiti paralizu? Jer sigurno nisam došao do paraliziranja.

The Boz
23-06-2010, 18:34
Nadam se da se ne odnosi na mene (a ne vidim ni razloga, iskreno, da se odnosi - nit' sam tu od 2007., niti sam sad skužila da šljaka :P)
Ne, mislim na one koji su već dulje vrijeme u topicu, i doživjeli su preporod sa onom slikom :p

croat1gamer
23-06-2010, 18:37
Koju sliku?

Non/semi ld snovi rulaju i sami po sebi. :)

Azer
23-06-2010, 18:41
http://lookpic.com/d2/i2/553/aLhXEUnu.png

Nećete vjerovat, na /b/ arhivi našo.

4chanarchive.org > /b/ > Page 5


^
Ta slika.

Kontam da probam to večeras, al kobog ću otvorit oči i sjebat sve.

SharpDressedChevap
23-06-2010, 18:50
Ja probao sinoć i uopće nemam pojma kako sam zaspao :(

Azer
23-06-2010, 18:54
E isusati ako ovo uspije :pray: .

cham3leon
23-06-2010, 19:07
Da, imajte na umu da ovo ne bi bilo dobro isprobavat ako se mislite dobro naspavat te noći.

SharpDressedChevap
23-06-2010, 19:11
Meni ne smeta, ljeto je, mogu spavat kad hoću :D

Azer
23-06-2010, 19:16
Ni meni nesmeta. Probavam večeras sigurno.

CrazySmurf
23-06-2010, 19:39
Ako vam je od Feb 07. trebalo do sada da konačno shvatite da WILD funkcionira, onda, neznam... nešta nije u redu :p

Nismo vježbali :oops:

I mislim da ovo nije klasična WILD tehnika.

Inače, trebao bih prvo osjetiti paralizu? Jer sigurno nisam došao do paraliziranja.
Ako nisi osjetio paralizu onda nešto krivo radiš

cham3leon
23-06-2010, 19:45
To me i muči. Vidim da ste svi prije svega došli do paralize. Ja napravim vježbu opuštanja, i onda samo čekam. Odupirem se svakom svrbežu i ostalom i čekam. Onda mi misli warpaju i to, ali paralize nema. Što bih trebao osjetiti, odnosno kako da znam da kreće paraliza osim očitog da se probam pomaknut?

kikl0p
23-06-2010, 20:45
ovo kaj je opisano u tekstu, tako se radi astralna projekcija al to tesko da ikom uspjet iz prvog puta prije da moras radit 2-3 mjeseca da bi nes dozivio...

Mirko L
23-06-2010, 20:45
Sleep paralysis nije nužnoSdio WILD-a.

Azer
23-06-2010, 20:59
@kiklop



http://lookpic.com/d2/i2/553/aLhXEUnu.png

Nećete vjerovat, na /b/ arhivi našo.

4chanarchive.org > /b/ > Page 5
Probao sam i succes :D :D

Mirko L
23-06-2010, 21:40
ovo kaj je opisano u tekstu, tako se radi astralna projekcija al to tesko da ikom uspjet iz prvog puta prije da moras radit 2-3 mjeseca da bi nes dozivio...

Lol, ne postoji vremensko razdoblje u kojem je opisano kad mora netko dobit LD/AP/OOBE/whatever...
Možeš dobit na prvi dan, moš za 50 godina...

Ja osobno sam prvi lucidan san (iako ne baš vivid) dobio nakon tjedan dana pokušavanja...

Znam neke koji su 2 godine pokušavali...varira, varira...
Al ako odustaneš od svega, sigurno ne poboljšava šanse...

Azer
23-06-2010, 23:08
K, here we go. Javljam sutra, ili možda kasnije večeras.

SharpDressedChevap
23-06-2010, 23:14
Ja moram ostat budan preko 2 ujutro da budem ful izmoren, a čak ni tada nisam nekad :(

Macolla
23-06-2010, 23:15
U svakom snu mogu radit sta hocu, i kad se probudim ne prestanem sanjat odmah nego ga kao "drzim upaljenim" jos neko kratko vrijeme za slucaj ako zaspem. Ta sposobnost mi se razvila nakon godina ranijeg budjenja nizasto, pa se samo odmah vratim spavat kad mogu.

Jedini razlog zasto spavam do popodneva (vikendom) su snovi, probudim se u 7 ako sanjam nesto dobro il zanimljivo nastavim, i sve tako dok ne moram ustati. Spavanje je nesto najbolje u zivotu!

Azer
24-06-2010, 00:03
Jebote ja neznam šta je bilo.

Lego sam kako je sve bilo napisano i ležo sam tako nekih 10ak minuta (po mojoj procjeni). Onda sam vidio sebe kako browsam nekim forumom. Zapravo, nisam vidio sebe, vidio sam forum, recimo kao da sam u njemu. Bez ekrana, bez ičega, kao da stojim pred zidom. I kako sam šta pomislio, ta se tema otvarala, taj se odgovor napiso etc. Onda sam se budio, pa opet zaspo, pa budio...nekoliko puta. Uopće nisam bio svjestan toga. Da jesam vjerojarno bi pomislio na nešta (letjenje, preobrazba u džukelu ili nešta). Ali uopće nisam osjetio svrbež ni ništa. Samo "poriv" da "progutam knedlu" (mislim da se tako kaže) i da dignem ljevu ruku. Onda me zasvrbilo negdje na nosu pa sam to trpio 10 ak minuta. I na kraju, probudim se i pomislim, jebeš ovo probat ću sutra. I ful čudno sam se osjećao prvih par sekundi dok sam micao noge/ruke kako bi se usto. I onda kasnije skužim da je to možda bilo to.

Damn.

cham3leon
24-06-2010, 06:37
Ja moram ostat budan preko 2 ujutro da budem ful izmoren, a čak ni tada nisam nekad :(

Umor =/= pospanost.

Ako ostaneš do 2 budan, bit ćeš pospan, ali najbolji rezultati se postižu kad si pravo umoran, a to možeš samo fizičkom aktivnošću tijekom dana postići.

CrazySmurf
24-06-2010, 06:40
To me i muči. Vidim da ste svi prije svega došli do paralize. Ja napravim vježbu opuštanja, i onda samo čekam. Odupirem se svakom svrbežu i ostalom i čekam. Onda mi misli warpaju i to, ali paralize nema. Što bih trebao osjetiti, odnosno kako da znam da kreće paraliza osim očitog da se probam pomaknut?
Paralizu ćeš osjetiti kao trnce i težinu

SharpDressedChevap
24-06-2010, 09:45
Fejlo sam. Mislim da sam jedno 15 minuta ostao nepomičan a onda sam se sam od sebe počeo micat (wtf) i onda sam nekako odustao jednim dijelom, a drugi dio mene je psovao sve svece što ne mogu zaspat.


Al opet sam poslije ko beba spavao, nije loš učinak.

Azer
24-06-2010, 11:31
Eda, zaspo sam oko pola 4, trebo se budit u 7. Stara me uspjela probudit tek u 10 do 8. On me probudi, "saću mama", (hrkanje)...

Paran0a
24-06-2010, 11:45
Neznam zasto imate tolke muke sa paralizom. :/
Jednom kad sam uspio u stanju sam je dobit za minutu.

Mirko L
24-06-2010, 16:40
Zašto ne odete na LD4all?
Tu ćete dobit puno bolje odgovore nego vamo...

Markecgrad
24-06-2010, 20:55
Upravo sam otkrio ovu temu i proveo sam puna dva sata čitajući ju :>
Lucidne snove sam imao kojih dvadesetak puta i nikada nisam koristio ove metode jer nisam znao da postoje. Problem je u tome da nakon što postanem svjestan sna se uplašim od buđenja (jer se ne želim probuditi), i na kraju se i probudim zbog te nervoze i straha :( . A i lucidni snovi mi zbog gore navedenog razloga traju vrlo kratko i ne stignem se baš "zabavljati" u njima.
Probati ću večeras ovu metodu sa slike gore jer sam se baš zainteresirao za ovo.



K, here we go. Javljam sutra, ili možda kasnije večeras.S :)

Azer
24-06-2010, 20:57
Kad ti se to desi (uzbudiš se zbog buđenja), zagledaj se u svoje ruke i ponavljaj "u lucidnom sam snu i neću se probudit". Negdje sam to pročito (ili nešta slično).

Markecgrad
24-06-2010, 21:01
Moram prvo do toga i doći :)

Prije sam imao lucidne snove dosta često no u zadnja dva mjeseca baš ništa tako da ne znam hoću li išta uspjeti. Moram i napomenuti da se u zadnje vrijeme dosta teško koncentriram na išta zbog prevelike nervoze oko srednje škole i upisa. :<

Aerospark
24-06-2010, 21:26
Meni uglavnom "prorade" lucidni snovi kad se probudim usred noci i zaspem opet. A za ove tehnike tipa WILD itd nemam zivaca, misli mi odlutaju pa nemogu zaspati sljedecih 2 sata jer o necem razmisljam

SharpDressedChevap
24-06-2010, 21:31
A ono, ovo je fakat demoralizirajuće. Ne mislim odustat od ovoga ali ipak bih volio vidjet kakve-takve rezultate ali ništa. Vidjet ćemo za par sati.

Aerospark
24-06-2010, 21:53
Nemoj forsirat, obicno onda nema rezultata. Ja kad sam prvo cuo za LDing, trazio sam po ld4all, gledao savjete, trazio po forumu itd. Uglavnom casual pristup svemu tome, i uspjeh nakon 3 dana :)

Mirko L
24-06-2010, 22:18
Alo...najgore što možeš napravit je bit ogorčen.
SDČ- Nastavi ovako i bit će ti još gore.
Neš ti koliko si tek pokušavao...ako se budeš tako osjećao, neznam jeli vjerojatno hoćeš li ih uopće imat.

Ja se ne trudim, dolaze mi prirodno.
Nedavno sam neko vrijeme samo zaželio da mi dođe lucidan san (nešto tipa ''imat ću lucidan san'' ili ''želio bih imat lucidan san'') i dobijao sam ih.

A kad postignete PUNU lucidnost...
Doslovno kao u pravom životu, potpuno...i to kad si do kraja odmoran, ne kad ti se spava.

Anyhow...bio sam već postao, al eto, ako kome treba...
(neki kažu da su zbog ove teme dobili lucidan san...moja je, jel)
Želim vam sreću:

http://ld4all.com/forum/viewtopic.php?t=36975

Markecgrad
25-06-2010, 08:38
Skoro sam uspio (barem mislim). Napravio sam sve što se traži na onoj slici, bio sam potpuno miran i koncentrirao sam se na brojanje otkucaja sata pored mene. Nakon 16 minuta sam počeo osjećati nekakve trnce u nogama i rukama a koju minutu kasnije neki čudni osjećaj padanja. No naravno da sam otvorio oči i zasro sve :(

sickpetey
26-06-2010, 09:48
Edit-maknuto :D sori

croat1gamer
26-06-2010, 10:11
Jebemu, nije to lucidan san, to je, well, obican san. :(

Imas GMK.

Slayer
27-06-2010, 23:50
lucid dreams mp3 od idosera - rjesenje :) Mala glavobolja prva 2-3 puta a kasnije je dovoljno samo cuti pocetak mp3 da se dobije lucid dream(8+ sati sna je obavezno za ucenje lucid dreamsa)

SharpDressedChevap
27-06-2010, 23:57
Idem brzo probat opet lucidan san, ali ne uspijevam nikako ostat budan. Samo zaspem ko klada.

cham3leon
28-06-2010, 08:42
lucid dreams mp3 od idosera - rjesenje :) Mala glavobolja prva 2-3 puta a kasnije je dovoljno samo cuti pocetak mp3 da se dobije lucid dream(8+ sati sna je obavezno za ucenje lucid dreamsa)

I cijelo vrijeme moraš imat sluške na ušima?

kikl0p
28-06-2010, 10:13
Neznam za ove tehnike, ali ja lucidne snove dobivam spontano i za mene nije zanimljiva sama cinjenica da postanem svjestan i mogu radit sto hocu vec to sto kad dobim takav san promjeni se vizualni dozivljaj sna i uvjek se nadem u snu zacuden detaljima i cinjenicom da je to sve stvoreno samo u mom umu...

Aerospark
28-06-2010, 11:44
Neznam za ove tehnike, ali ja lucidne snove dobivam spontano i za mene nije zanimljiva sama cinjenica da postanem svjestan i mogu radit sto hocu vec to sto kad dobim takav san promjeni se vizualni dozivljaj sna i uvjek se nadem u snu zacuden detaljima i cinjenicom da je to sve stvoreno samo u mom umu...

Da, baš to, meni se skoro svi LDovi svode na uživanje u bolesno lijepom krajoliku.

SharpDressedChevap
28-06-2010, 12:00
lucid dreams mp3 od idosera - rjesenje :) Mala glavobolja prva 2-3 puta a kasnije je dovoljno samo cuti pocetak mp3 da se dobije lucid dream(8+ sati sna je obavezno za ucenje lucid dreamsa)


Okej, ovo sam probao... i zaista djeluje na mozak, relaksira... odrvenile su mi ruke. E sad, morao sam skinut slušalice da sene upali AC/DC koji je bio poslije toga i skinuo ih. Ta radnja je potrajala 2 sekunde i odmah kad sam ponovo legao, glava me je počela boljeti. Cijeli jedan sat nisam spavao. Bila je super mp3ica dok sam ležao, ali poslije...


Uz to, jutros sam opet mješao san i javu, susjeda je uletjela da posudi stolicu (wtf) i ja sam valjda sanjao da sam tu stolicu i nosio, a zapravo sam cijelo vrijeme spavao. Ali je ona bila tu, i pričala o stolici... i nisam se uspio probudit neka 2 ili 3 puta.

McPingvin_v2.0
28-06-2010, 23:44
Bar mi je ijedan idoser radio :D

Dania
29-06-2010, 00:19
:shock: SAD ste me podsjetili na nešto, baš me zanima što je to i u koju kategoriju spada, ali sleepwalking NIJE (pozdano znam)

-prije jedno 2 godine-
1. probudila sam se ujutro, u koliko toliko ubičajeno vrijeme, sa STOLICOM kraj sebe NA krevetu
2. NA STOLICI su bile naslagane knjige barem pola metra, one su uvijek na toj stolici
3. ta stolica inače (godinama) stoji pokraj prozora jedno 5 metara dalje
4. imam bračni krevet na kojem sama spavam, ali obično na jednoj strani
5. oduvijek znam kad mjesečarim (za vrijeme/poslije) i TAJ put nisam
6. svaki put bez iznimke dok mjesečarim i/ili imam lucidni san (ponavljam to jer je dosad jedino logično objašnjenje),
povežem to sa nečim iz stvarnog života, ovo još uvijek nema smisla
7. fizički nema šanse da sam to prenijela u IDENTIČNOM položaju kako je stajalo kraj prozora....trebali ste to vidjeti
8. kad sam se probudila, sve je u sobi bilo posloženo tako da nikako nisam mogla bez nekih vidljivih tragova sama dofurat' stolicu...

...i ima toga još milijun detalja
well....WTF?

Sickmanno1
29-06-2010, 00:21
4. imam bračni krevet na kojem sama spavam, ali obično na jednoj strani

To se lako da ispraviti ^^

Dania
29-06-2010, 00:23
4. imam bračni krevet na kojem sama spavam, ali obično na jednoj strani

To se lako da ispraviti ^^

'alo, nisam rekla da imam baš TOLIKI krevet :pray:
ajde, šuti tamo, ozbiljna sam, na ovo još uvijek nemam odgovor i kopa me s vremena na vrijeme :P

Sickmanno1
29-06-2010, 00:27
:(

Mirko L
29-06-2010, 11:15
Nisi se probudila vjerojatno.

cham3leon
29-06-2010, 13:37
Telekineza u snu? Inače, ne potcjenjuj sposobnosti čovjeka u sleepwalking modu. Hodanje u snu nije nipošto povezano sa sanjanjem, dok se snova sjećamo, hodanja u snu nikada. U snu se ljudi znaju kretati jednako precizno kao da su budni. Nije nemoguće da si donijela cijelu stolicu sa knjigama.

Nego da se ja malo vratim na LD-anje. Moram vas pitat još neka pitanja.
Ova metoda mi je definitivno najbolja i najjednostavnija dosad, ali ne napredujem, i muče me stalno isti problemi.

1. U kojem položaju čekate LD? Ponekad bih se htio okrenut potrbuške pa tako ući u LD, ali sam skužio da mi ide samo ležeći na leđima.

2. Uspijevam se bez problema suzdržati od povremenog češanja, namještanja i sličnog, ali moram gutat slinu s vremena na vrijeme, i to jednostavno ne mogu kontrolirat. Taman kad osjetim nekakve znakove blokade moram slinu progutat i padne sve u vodu.

btw, opisali ste paralizu kao težinu na prsima i udovima. Večeras sam probao, i da, osjećam to, ali bez obzira na taj osjećaj kad god mi padne na pamet mogu pomaknuti bilo koji dio tijela.

Slayer
29-06-2010, 18:08
lucid dreams mp3 od idosera - rjesenje :) Mala glavobolja prva 2-3 puta a kasnije je dovoljno samo cuti pocetak mp3 da se dobije lucid dream(8+ sati sna je obavezno za ucenje lucid dreamsa)

I cijelo vrijeme moraš imat sluške na ušima?

poslusas prije spavanja, mozes i za kompom, ali cim zavrsi sto prije u krpe :) Doduse najveci efekt bi bio kad bi bila zamracena i izolirana soba ali zbilja nije potrebno.


A sto se tice sleepwalkinga, moguce je! Moj brat bez problema mjesecari i ide na WC, cilja u skoljku ko da je budan, istina - prvih par puta kad sam ga skuzio, dozivao sam ga imenom i jednom mi je doso pored kompa i skoro popisao masinu!!! ^^ stjero sam ga onak odmah u WC! A komunikacija dok sleepwalka nije moguca, ak ga nesto pitam, samo promrmlja i zazuji dalje.
p.s. Spava na krevetu na kat bez ljestvi

cham3leon
29-06-2010, 18:10
Pa to, ja sam se isto znao prošetati po noći kad sam još imao krevet na kat, bez problema sam se spustio i sve. :D

Mirko L
29-06-2010, 20:15
Kažem vam, vjerojatno se nije uopće probudila.
San...HH.

INače, kameleonče...mnogo ljudi muči taj problem gutanja s WILDom.
Bit će ti lakše ako se okreneš potrbuške, lakši protok pljuvačke/sline, ali više od toga sam moraš masterat.

cham3leon
29-06-2010, 20:17
To me malo muči, jer mi se čini da mi je neusporedivo lakše WILDat na leđima. Možda mogu kako namjestit jastuk. Ili ne piti ništa satima prije spavanja :(

Mirko L
29-06-2010, 20:19
Svima drugčija poza paše, probaj kako hoćeš...zapamti, ovo nije samo tebi...in fact, ovo je NAJVEĆI problem kod opuštanja u WILDu.

Slayer
29-06-2010, 20:25
lucidni snovi i sanjanje opcenito su puni iznenadenja. Ja sam gotovo siguran da sam postigo out of body experience prije par tjedana na 10ak sekundi. I 2 puta mi se dogodilo da sanjam "buducnost" odnosno tocno zapamtim tu kratku scenu(pola sekunde ili sl.) i kad to vidim siguran sam da nije deja vu i gotovo mogu rec kad sam to sanjo... uff kako bi mi pasalo da vidim rezultat koje tekme :D

Mirko L
29-06-2010, 20:42
Pa da, to i je definicija deja-vua.
Sanjaš i vidiš to.

Precognitive dreams...

SharpDressedChevap
29-06-2010, 21:49
Mene to gutanje sline nervira, taman se opustim, nepomičan, nekako ignoriram kad me svrbi... i onda moram gutat slinu, inače me "guši".

I još uvijek ne mogu razaznati kad ću zaspati a kad ne, trebam pomoć :(

Aerospark
29-06-2010, 22:09
Šta nije deja-vu moždani lag?

Mirko L
29-06-2010, 22:14
Boz :)
Još se sjećam te izjave :)

Slayer
30-06-2010, 00:27
Pa da, to i je definicija deja-vua.
Sanjaš i vidiš to.

Precognitive dreams...


nope, deja vu je kada vidis nesto i onda ti mozak bude glup i zaboravi da si vec vidio pa kao opet vidis, ima neke veze sa tim kratkorocnim pamcenjem, ali vratimo se na temu

Dania
30-06-2010, 01:35
odustajem, pokušam nakon tisuću godina pitati nešto osobno, nadajući se kako barem ovdjeSnetko shvaća da nemam 12 godina i ružičaste naočale, niti manjak znanja kao podlogu za ono što pitam bez forsiranja terminologije....
ali ne...
nikako, nezainteresiranost :|
eh, ovo me začudilo, više od stolice...al' eto.
8)

Slayer
30-06-2010, 01:41
odustajem, pokušam nakon tisuću godina pitati nešto osobno, nadajući se kako barem ovdjeSnetko shvaća da nemam 12 godina i ružičaste naočale, niti manjak znanja kao podlogu za ono što pitam bez forsiranja terminologije....
ali ne...
nikako, nezainteresiranost :|
eh, ovo me začudilo, više od stolice...al' eto.
8)

ja ti kazem da je to sleepwalking, a ti reci sto hoces, znas moguce je da nisi cijeli stolac digla odjednom nego si mozda lijepo slozila knjige pa kasnije prenjela, kazem ti, sleepwalking je cudan...

Dania
30-06-2010, 01:47
(Evo još jedan dokaz da trebam odustati)
Zašto misliš da ne znam što je?
Kad sam ja to rekla da podcjenjujem sleepwalking?
Rekla sam da nije zato jer ZNAM. Čak sam to i ponovila par puta,
zašto sad misliš da ne znam o čemu pričaš?

p.s. podsjećate me na zaposlenike u GOTOVO SVIM IT prodajnim centrima...ali skroz :(

Dania
30-06-2010, 01:58
Oprosti(te)...niste vi krivi, nhf :oops:

Sickmanno1
30-06-2010, 02:33
:?

CrazySmurf
30-06-2010, 05:55
Ja isto kažem sleepwalk Ljudi se nekad znaju obući i izaći van ono kao da su budni. Za dodatne informnacije posjetite naš servis :P

Dania
30-06-2010, 06:01
Ja isto kažem sleepwalk Ljudi se nekad znaju obući i izaći van ono kao da su budni. Za dodatne informnacije posjetite naš servis :P
Upravo to i tim riječima 8)

cham3leon
30-06-2010, 08:08
E, i još jedna stvar. Kad padam u san (fizički, a psihički nastojim ostat budan), počnu mi se oči otvarat automatski. I onda moram napraviti kretnju kapcima da ih sklopim, jer kad su mi otvorene vidim oko sebe pa me te informacije dekoncentriraju. Je li to zbog nedostatka umora?

Mirko L
30-06-2010, 08:28
Pa da, to i je definicija deja-vua.
Sanjaš i vidiš to.

Precognitive dreams...


nope, deja vu je kada vidis nesto i onda ti mozak bude glup i zaboravi da si vec vidio pa kao opet vidis, ima neke veze sa tim kratkorocnim pamcenjem, ali vratimo se na temu

Nope.
Prilično sam siguran da to nije to.

Deja-vu je jednostavno kad nešto vidiš dva puta, bilo to jednom u snu, drugi put u javi ili štagod.

@cham- ajme, što me je to živciralo kad sam pokušavao WILD.
To ti nije do umora, nego jednostavno opušteniji ti je položaj s poluotvorenim očima.
Tako bi i ja se potpuno opustio pa bi se otvarale oči.

Neznam što da ti kažem, doć će to s navikom, možeš se izvježbat.
Neznam jeli ovo itko pokušao, al sad gledam...kad pogledaš malo gore sa zatvorenim očima, ne otvaraju ti se.

Al ono, ja ne WILD-am pa...

EDIT: Dania, zašto ignoriraš?
Najvjerojatnije objašnjenje je da se to nije ni dogodilo.
Koliko iluzija se meni dogodilo ili false awakeninga (misliš da se se probudila, ali još uvijek sanjaš).Nekad zna bit i chain.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 08:34
Deja-vu je jednostavno kad nešto vidiš dva puta, bilo to jednom u snu, drugi put u javi ili štagod.
Ne, nego ti mozak ima halove pa MISLI da je nešto vidio dva puta, a nije.

Mirko L
30-06-2010, 08:41
= vidiš nešto dvaput.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 09:00
Naravno da vidiš nešto dvaput, ali to vidiš u razmaku od mililsekunde, a ne znaš da si vidio. Nisi ti to sanjao prije dva tjedna.

Mirko L
30-06-2010, 11:39
= vidiš nešto dvaput.


No need to complicate :)

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 11:46
Gle, ne kužiš.

Postoji razlika između vidiš nešto sad pa opet to IDENTIČNO za dva tjedna i onog da vidiš nešto, mozak ti zaboravi da si to vidio pa mu je WTF?!!? za pola sekunde.

Prvo ne postoji, drugo se zove déjà vu.

Mirko L
30-06-2010, 11:49
Moja poanta je, bilo pola sekunde ili 100 godina, činjenica je da si vidio dva puta :)

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 11:50
Fasciniraš me na tako krive načine :(

bezimeni
30-06-2010, 11:53
Deja-vu je greška u Matrici . Svi smo mi baterija samo što su neki od nas popili pravu tabletu.Bijeli zeko će vam uskoro pokucati na vrata.

Mirko L
30-06-2010, 11:56
Fasciniraš me na tako krive načine :(
Sprdam se, e :)

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 12:01
Nisam ni sumnjao. Ja se sprdam s tvojim sprdanjem.

http://www.explosm.net/db/files/Comics/Kris/question.png

Mirko L
30-06-2010, 12:05
Lol, c je kawaii.
Kako ti znaš da se ne sprdam na tvoje sprdanje mojim sprdanjem?

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 12:09
Jer si glup.

Mirko L
30-06-2010, 12:14
That's enough.
Dobit ćeš ban zbog offtopica.

USER WAS BANNED FOR THIS POST

cham3leon
30-06-2010, 12:47
Navodno ima ljudi koji mogu doživjeti dovoljno jasan deja vu tako da ti mogu i reći neku sitnicu koja će se dogoditi.

Slayer
30-06-2010, 19:09
A nista onda, Dania, imas duhove u kuci koji vole knjige, to je jedino preostalo paranormalno objasnjenje. Nabavi termin na HRTu za "na rubu znanosti" da istraze tvoj slucaj :D


E, i još jedna stvar. Kad padam u san (fizički, a psihički nastojim ostat budan), počnu mi se oči otvarat automatski. I onda moram napraviti kretnju kapcima da ih sklopim, jer kad su mi otvorene vidim oko sebe pa me te informacije dekoncentriraju. Je li to zbog nedostatka umora?
Probaj potpuno zamracit sobu ako je to moguce jer onda nemas o cemu razmisljat ako nista ne vidis :boohoo: , pa se mozda rjesi problem

Aerial
08-08-2010, 19:23
Primjetio sam da sam kreativniji u nekakvom polusnu nego inače.
Padaju mi na pamet nekakve awesome melodije, kvazi-pametni aforizmi i slično.

...


ili sanjam da su awesome? O_o

...

must take more drugs...

Sonic_Moronic
08-08-2010, 19:42
Lol, tako i meni, padaju mi na pamet revolucionarne ideje u onih par sekundi nakon buđenja. :)

cham3leon
08-08-2010, 19:48
Meni nikad ništa pametno nije palo niti u snu niti u hipnagogičkom stanju, a ni LD-anje mi još uvijek ne ide.

Zadnjih par puta kad sam probao sam prebrzo zaspao, a prošli ili pretprošli tjedan sam za bolju koncentraciju napravio dvije vježbe za opuštanje i nisam mogao zaspat CIJELU noć. WILDanje zna biti naporno. I sve to bez rezultata. Naučio sam da je dobar trik zatvorenih očiju pogledati prema daljini, bar meni, ali svejedno nije to to.

Interceptor
08-08-2010, 19:50
Blago vama,ja prvih desetmnuta neznam gdje sam,onda još 15 ne mogu govoriti.

CrazySmurf
08-08-2010, 20:27
Lol, tako i meni, padaju mi na pamet revolucionarne ideje u onih par sekundi nakon buđenja. :)
Ja ih dobijem prije spavanja

Rang€r
08-08-2010, 20:34
SNaučio sam da je dobar trik zatvorenih očiju pogledati prema daljini, bar meni, ali svejedno nije to to.
:pray:

cham3leon
08-08-2010, 20:35
Ima li nešto posebno zanimljivo što sam ja s time rekao?

Rang€r
08-08-2010, 20:47
ne uopče lol, u 1 rečenici 3 kontraditkornosti

cham3leon
09-08-2010, 09:59
Zatvoriš oči i fokusiraš pogled kao da gledaš u daljinu. Nije nuklearna fizika.

Dania
09-08-2010, 10:01
A ne moraš ni zatvoriti oči, samo staviš prst ispred i eto, oči se same naviknu, čarobno nešto, ne bi ste vjerovali da vam krenem pričat :P

GDra
11-08-2010, 17:21
Pokušat ću MILD za par dana. Moj prijatelj je već pokušao i ne uspjeva. Imate neke savjete?

MindReader
11-08-2010, 19:54
jesu ovo lucidni snovi:

1) probudim se, sjednem na krevet i vidim psa pred sobom kako reži na mene. bacim deku na njega (na prazan krevet actually) i nakon 30-ak sekundi skužim da zapravo nema psa i zaspem. ujutro se svega sjećam

2) probudim se, ustanem, obučem nešto tek toliko da ne budem samo u gaćama, odem do ulaznih vrata i gledam kroz njih (ona pvc vrata s prozirnim dijelovima) i provjeravam jel bus došo po mene (to mi se dogodilo pred maturalac). isto se svega sjećam ujutro, ali u tom trenutku sam prilično uvjeren da će bus doći po mene

ili - ustanem, skinem zavjesu, stavim je na stol. legnem u krevet i pitam sam sebe "koji kok sam ja upravo napravio" i, sad svjestan šta radim, vratim zavjesu na karniše.

:D slobodno recite da nisam normalan, i mene to lagano plaši. iako je ovo šetanje okolo više mjesečarenje, zanima me dal je onaj pas (i u nekim slučajevima ptica koja mi uleti pod deku) lucidan san :

(nikad nisam imo sreće sanjati ljubavne scene i tako to :( )

Mirko L
11-08-2010, 21:34
@GDRa- Prvo mi reci kako on to radi, pa ću reć jel dobro.
Nemožeš, ali nemožeš ići (ti ili on) s takvim stavom u lucidne snove.

Bio bi sretan da odmah radi, glavno je biti strpljiv, dočekati to, i što je najvažnije, imati dobar stav i biti pouzdan.
Već sam dva puta linkao onaj svoj post o motivaciji, baci oko ako nisi ;)

Lucidni snovi su nešto što se s malo volje i truda lako može masterati.
Bio sam neko vrijeme i u periodu da bih samo zaželio lucidan san i dobio bih ga.

Samo mi ti reci kako ti prijatelj radi i nabacit ću pokoji savjet.

@MindReader- Ne, ništa od toga nisu lucidni snovi.
Lucidan san je san u kojem si svjestan činjenice da sanjaš. Ništa drugo.

Što se tiče onih slučaja dolje (ako si siguran da si bio budan, ako ne, bio je to ''false awakening''), to je je bio tzv ''sleep groginess''.
Ništa za zabrinut se, uvjeravam te, to ti ostane od sna.

Jednom prije me je mama probudila za školu, a ja nisam htio ustat jer sam mislio da sam lancima vezan za krevet i mislio sam da sam vidio veliki lokot kako lebdi u zraku.

GDra
12-08-2010, 11:41
Navije budilicu na par sati od kada zaspi, kada se probudi pokušava se sjetiti što je sanjao, pa opet pokušava zaspati, ali vizualizira prošli san.
Pokušao sam danas tu metodu, ali se ničega nisam sjetio.

Mirko L
12-08-2010, 13:02
Hm, on radi jednu varijaciju MILD-a, ne baš potpuno ispravno, isto.

Ovako...navij budilicu ako hoćeš, al moja preporuka je da se probudiš s autosuggestionima.
Dakle, ponavaljaš si kada bi se želio probudit, samo nemoj izabrat preranu uru.
Meni je uspijelo isprve.

To je produktivnije od alarma iz razloga što ti isti može uništit sjećanje snova tim naglim buđenjem.
Gore spomenuta metoda nije naj točnija po vremenu, ali je prilično dobra (Nekih max. 30 minuta od određenoga odstup) i sačuvat ćeš sjećanje na san.

Tada će bit dobro vrijeme da ga zapišeš u DJ, jer on je vrlo važan.
Poboljšava ti sjećanje na snove i jasnost istih, a to je velik korak prema lucidnom sanjanju.

Dalje možeš sam radit MILD tehniku, a možeš je kombinirati s WBTB-om.
Dakle, u MILD-u ćeš ponavljati autosugestiju da budeš imao lucidan san, u drugoj varijanti ćeš to obavit par puta pa ćeš krenit vizualizirat prošli san, ili možda neki drugi.
WBTB je kad se digneš po noći i nekih >30 minuti odeš na internet ili uzmeš knjigu i čitaš o lucidnim snovima, tako da umu odvratiš pažnju na to.

Kad se već budiš po noći, savjetovao bih ti da to kombiniraš.
Dalje, poželjno je radit reality checkove tijekom dana, tako su mnogi dobili prvi lucidan san.

Temelji se na tome da radiš stvari (poput provlačćenja prsta kroz dlan druge ruke ili začepljivanja nosa nakon čega češ još uvijek moć distati i sl.) nakon kojih bi trebalo bit jasno da sanjaš.

Radi ih u redovitim intervalima, naprimjer svako sat vremena.
Nemoj očajavati ako ne usiješ, bio bi vrlo sretan da uspiješ odmah na početku.

Samo ti treba strpljenja, dobre volje i siguran sam da ćeš savladati to.
Sretno, prijatelju ;)

GDra
12-08-2010, 20:54
Hvala. :D
BTW, kakav je osječaj u lucidnom snu? Možeš li mjenjati okolinu, birati što će se dogoditi...

Mirko L
12-08-2010, 22:00
Ovisi koliko je lucidan i jasan.
Može bit vrlo mutan, dad uopće nemaš osjećaš da imaš kontrole, kao normalan san ili gore, a može bit potpuno kao u pravom životu, baš isti osjećaj.

Nastaviš li pokušavat, ubrzo ćeš i sam saznat :P

BigBongman
12-08-2010, 22:09
tek sad vidio ovu temu :D
a ja imam lucidan san bar jednom tjedno...ja i frend smo culi za njih prije nekih 3-4 god i onda pokusavali skuziti kako to...ja se dosjetio jer sam imao neko vrijeme problema s mjehurom te sam trebao bar 3 puta urinirati po noći...naravno par puta mi ''pobjeglo'' :oops: i sad ja stvorio rutinu...cim idem pisat ustipnem se za dlan tako da u kad snu pisam ustipnem se i shvatim da je ovo ustvari san...and the fun begins...neznam kako bas usjmeravati snove, ali mogu kontrolirati sebe(nekad iz treceg lica) i spawnati neke stvari ako se dovoljo usredotocim...nazalost ti snovi samo odjednom ''puknu'' ja se preobudim i opet zaspijem, a drugog jutra se sjecam kako sam imao lucidan san i sve sta sam radio...

Mirko L
12-08-2010, 22:24
Ako nemožeš baš kontrolirati svoje radnje, onda je to san s nižom razinom lucidnosti.
Ali ako dobiješ jednog visoko lucidnog, e tu ti je mozak čist kao i kad si budan, a s malo samopuzdanja, možeš sve :)
Veoma zabavno.

Doduše, ja sam našao način kako se rješiti niske lucidnosti, iako možda može zvučat čudno...
http://www.ld4all.com/forum/viewtopic.php?t=38531

Možda zvuči zbunjujuće, al čitajte dalje i možda skužite.
Ne bih postao da ne radi, meni je odlična tehnika.

Bongač, prolistaj malo Knowledge base na tom forumu ili LD4all home page, svašta se može naći.

BigBongman
12-08-2010, 22:27
jedino sta ja nemogu ''kontrolirati'' je okolina...tamo di se stvorim tamo i stojim a nemogu se teleportirati ko sta sam negdje cito, a kad recimo vozim nesto onda sam stvaram cestu koja je najcesce u pustinji ili u nekom NY-tip gradu....sad cu malo ovo proucavat dok cekam meteore..hvala mirkec :D

GDra
13-08-2010, 13:52
Pročitajte ovaj popis stvari koje možete raditi u lucidnom snu. :D
http://ezinearticles.com/?10-Things-To- ... &id=769302 (http://ezinearticles.com/?10-Things-To-Do-in-a-Lucid-Dream&id=769302)

Mirko L
13-08-2010, 14:05
Članaka prilično saka.
Prvo, ne možeš definirati što je teško, a što je lagano, nekom to može biti lakše nego treptaj oka.
Na primjer umrijeti.
Ja sam u jednom lucidnom snu se skupio u kuglu, implodirao i raznio cijeli svijet. Just like that.
A i daju ti malo opcija. Moraš shvatit, u lucidnom snu, tvoje opcije su zapravo vrlo ogromne, veće nego u stvarnom životu.

Onda, jesi odlučio koju ćeš tehniku koristiti?

GDra
13-08-2010, 16:29
Da, već dva dana ponavljam reality checkove i pokušavam s autosuggestionima.
I vodim Dream Journal.

GDra
14-08-2010, 12:36
Failao sam totalno.
Probudim se, bro razmišljam što sam sanjao i ničeg se ne mogu sjetiti. :(
Danas opet, nadam se daću imati više sreće.

Dania
15-08-2010, 18:55
Mirko....ja više ne spavam :eyebrows: Od prošlogodišnjih pokušaja sa lucidnim snovima...pa nešto, nešto, insomnija as usual...do ovoga - 5 dana, mozak radi, tijelo automatizirano..brr, jedva se vratih u "normalu"...al' bih opet :) Ne znam kako se faza zove...ali je genijalno

GDra
16-08-2010, 16:14
Još nisam uspio. Pokušavam svaku noć, valjda ću uspjeti. :roll:

Dania
16-08-2010, 19:03
Mislim da ne moraš pokušavati, tj. forsirati često...samo pusti tijelo da spava, a mozak drži budnim i daj mu puno inspiracije više nego obično :D

Mirko L
16-08-2010, 23:04
Ako prejako pokušavaš, to je obično kontraproduktivno.
Zato se često savjetuje da se malo odmoriš od toga, tada možda uspiješ.
In fact, tako sam i ja prvi put uspio.

@Dania- Znam, takav efekt WILD ima, desilo se i meni kada sam pokušavao prvi put ;)

Markecgrad
18-08-2010, 09:55
Zato se često savjetuje da se malo odmoriš od toga, tada možda uspiješ.
In fact, tako sam i ja prvi put uspio.


Prije nekoliko dana sam prvi put imao pravi LD, i to zato što sam poslušao ovaj savjet. Nisam pokušavao imati LD, čak nisam ni razmišljao o tome, jednostavno se dogodilo :)

Probudio sam se usred noći i razmišljao o snu kojega sam maloprije imao, odjednom sam čuo zvukove i vidio nekakve boje koje su se počele pretvarati u slike, na kraju sam potpuno svjestan počeo sanjati. Bilo je genijalno:D

Mirko L
18-08-2010, 12:19
Znam, rekao si mi jučer na chatu :)
Drago mi je :)

Sretno ostalima.

Markecgrad
18-08-2010, 12:57
Znam da znaš :)
Govorim ostalima.

GDra
18-08-2010, 15:14
Prvi put sam se sjetio sna jer sam htio. :pray:
Nije bio lucidan, niti se sjećam puno, ali i to je početak.
Bio sam ispred nekakvog stola i gledao neka oružja.
Sjećam se ovoga (http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.sksparts.com/TEC9.jpg&imgrefurl=http://www.sksparts.com/tecparts.html&h=480&w=640&sz=35&tbnid=XK5daRazJSwzWM:&tbnh=103&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dtec%2B9&hl=hr&usg=__VM3SvPKoLAj7qyzECBNMdDufvFQ=&sa=X&ei=euprTImrOIPb4gaq4PHjAg&ved=0CBoQ9QEwAA)Si ovoga (http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.rc-trucks.org/Colt-45.jpg&imgrefurl=http://www.rc-trucks.org/colt-45.htm&h=264&w=400&sz=15&tbnid=bS6ocsGNm2OesM:&tbnh=82&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dcolt%2B45&hl=hr&usg=__L-xyuEjg89JepmHit9mxBRBzs7s=&sa=X&ei=q-prTI6ELZXa4AbBw52OAw&ved=0CB8Q9QEwAQ).

Dania
18-08-2010, 15:18
@ Mirko - Znam, znam...samo sam ti došla reći da je sad to to (prevedeno - pohvalit' se da više nemam sumnji oko toga) :)

GDra
20-08-2010, 14:12
Danas mi se dogodila najčudnija stvar dosad. Sanjao sam da imam LD, pa sam se probudio.
Ali nisam se probudio u stvarni svijet, nego u još jedan san. Bilo je kao san u snu.
Bio sam svjestan da je prvi dio samo san, ali sam mislio da sam se zapravo probudio.
Koji je to vrag?!

Mirko L
20-08-2010, 14:19
To je nešto najmanje čudno što ti se može desit.
Ta iskustva kad sanjaš o lucidnim snovima su česta i zovu se false lucid dreams (lažni lucidni snovi), iliti FLD.

To je jedno od najčešćih pitanja od strane novih LD-era, bar na LD4all forumu.
Ništa ne brini, to je isto napredak, jer pokazuje da ti mozak razmišlja o lucidnim snovima.
Mogao bi dobiti jedan pravi uskoro.

Što se tiče drugoga, to je false awakening (lažno buđenje), FA.
Ništa čudno također, događalo se mnogima, uključujući i mene.

Kul je što si dobio oboje u istom snu, tho ^^
Sad ti je, nadam se, jasnije.

Nastavi ti :)

GDra
20-08-2010, 14:21
TNX, jasnije mi je. Za dva dana se vraćam u ZG, onda ću moći više vježbati.

BigBongman
20-08-2010, 14:48
aaaa....prvi put da sam totalno owno u LD-u....radio sam sta hocu...cak sam i...i mogu reci da je najlaksa metoda ono podsjecanje da je ovo san...ja osobno sam stavio reminder u mob da me podsjeti...u LD-u naravno :D

Mirko L
20-08-2010, 14:52
MILD?
Well, autosugestije su dobre ^^

Čestitam.
Tebi je najlakša, ali to je vrlo subjektivno.

Je li bio baš čist san? Jasan, lucidan...?

BigBongman
20-08-2010, 15:00
sve cisto....mogu ti rec registracije auta koji sam spawno....samo vidim da mi velik utjecaj igra....jer kad bi spawno auto palu bi s neba i vidio bi u kutu cheat activated(GTA:SA)...a tijekom voznje mogao sam mijenjati kameru :pray:

Mirko L
20-08-2010, 15:13
Lol :)
Da, stvari iz života imaju velik utjecaj na snove, pošto u snovima mozak procesira ono što se dogodilo tjekom dana.
Nice, tho :)

GDra
20-08-2010, 15:44
Jeli netko ovdje uspio letjeti u LD? To i slične nemoguće stvari su djelom razlog zašto sam počeo LD. :D

Mirko L
20-08-2010, 16:06
Ja.