PDA

Pogledaj cijelu verziju : USB device not recognized



Scuderia
04-02-2007, 21:22
stavi ja svoj Cayon mp3 player u komp i pojavi mi se ova poruka:
USB device not recognized tipa da komp neznam čemu to služi..prije toga mi je ispao sa visina oko 1 metar al radi se o sport edition playeru koji treba izdržat takve udarce...i neželi svirat nikakve pjesme koje su na njemu i sl...šta da radim?????????

Valnjes 666
04-02-2007, 21:24
probaj sa ceda kojeg si dobio s njim flashati firmware!

pomaže!

flander
04-02-2007, 21:25
vjeruješ svemu što piše,i ja sam imao sat otporan na vodu,smočio ga i kikiriki.
Odnesi to na servis,i da upo mi iPod u WC :) i ja ga odma izvadio vanka i sviro on dalje kad nakon nekog tjedan kikiriki

Scuderia
04-02-2007, 21:25
probaj sa ceda kojeg si dobio s njim flashati firmware!

pomaže!

nisam dobio nikakav cd,,,,al cu probat nac na internetu
btw...kago ga flasthat kad gadu visu nesh nemogu poslat


radi se o ovom modelu http://www.canyonsportsline.nl/index.php?id=113
ali moj je jako star i iam 128 mb memorija....gdje mogu nac njegov firmeware...plizzz help

Frky
04-02-2007, 21:46
Ima sam istog takvog (od 128 mb također) i ja sam svog baca okolo i ništa mu ! Nakon par mjeseci nije mu više radio utor za slušalice pa sam ga otvori i zalemio (ne baš dobro) i opet je radio ! Lemio sam ga najmanje 5 puta ! Legendaran player ! Čudno kako je tvoj crka !


Nego imam i ja sličan (isti) problem sa data kabelom od moba (benq-siemens ef81) , samo što nisam baca kabel okolo nego je sam od sebe poblesavio ! Naime , radio je normalno prvih mjesec dana i odjednom ga xp nije počeo prepoznavati (nisam ništa čačka oko xp i drivera) i stalno govori da nema drivera ! Nakon reinstalla windovsa (jer sam formatira disk) sam ga opet uključio i sad ga uopće ne registrira , jedino ga nađe kad ga spojim s produžnim usb kabelom ali opet govori da nema drivera ! Instalira sam poslije neke siemens offical drivere sa neta ali ista priča !

Scuderia
04-02-2007, 21:54
Ima sam istog takvog (od 128 mb također) i ja sam svog baca okolo i ništa mu ! Nakon par mjeseci nije mu više radio utor za slušalice pa sam ga otvori i zalemio (ne baš dobro) i opet je radio ! Lemio sam ga najmanje 5 puta ! Legendaran player ! Čudno kako je tvoj crka !





LOL,meni radi samo desan slušalica,a ako hoću obje moram malo izvuć priključak slušalica :o


btw...meni kad ga uključim uopće ona lampica neželi radit,samo se čujem šum iz slušalica

C
04-02-2007, 21:57
stavi ja svoj Cayon mp3 player u komp i pojavi mi se ova poruka:
USB device not recognized tipa da komp neznam čemu to služi..prije toga mi je ispao sa visina oko 1 metar al radi se o sport edition playeru koji treba izdržat takve udarce...i neželi svirat nikakve pjesme koje su na njemu i sl...šta da radim?????????

To mi se događa sa MP4. Stvar ti je u priključku na MP-u. Vjerovatno je malo u kur*u, pa probaj naći pravi položaj kabela i utora na MP-u, jer, evo, kad je stavim, on se uključuje i isključuje, a windows mi javlja "USB device not recognized", ali kad namjestim kablo sa utorom, radi...pa se opet iskopča... :(

Frky
05-02-2007, 00:13
[quote="st.frky_":1xseyn96]Ima sam istog takvog (od 128 mb također) i ja sam svog baca okolo i ništa mu ! Nakon par mjeseci nije mu više radio utor za slušalice pa sam ga otvori i zalemio (ne baš dobro) i opet je radio ! Lemio sam ga najmanje 5 puta ! Legendaran player ! Čudno kako je tvoj crka !





LOL,meni radi samo desan slušalica,a ako hoću obje moram malo izvuć priključak slušalica :o


btw...meni kad ga uključim uopće ona lampica neželi radit,samo se čujem šum iz slušalica[/quote:1xseyn96]

Ako imaš lemilicu evo postupka : otvoriš player (nožem) i vidjet ćeš tamo gdje ugurneš šlušalice neke nogarice (3 sa svake strane) ! Njih lijepo zalemiš tako da ti se ne odvajaju ! Meni je radilo samo što se brzo odlemi ! Ako nemaš lemilicu probaj riključak slušalica vrtiti u player dok ti ne proradi i druga slušalica (šane su ti 20% za to) !

Valnjes 666
05-02-2007, 00:21
Što se tiče lemljenja,postupak je slijedeći:

Potrebno:
Lemilica max 40W sa točkastim vrhom (kao igla) a ne ravnom (kao odvijač)
Tinol žica,max 1,7mm debljine (može i 2 al je lošije)
Mokra krpica za čišćenje vrha lemilice!

Postupak:

Otvoriti uređaj,pustiti bar 20 min da se lemilica dobro zagije,istopiti malo tinola na nju i očistiti od krpicu,probe radi!

Prvo staviti lemilicu na mjesto koje trebate lemiti,da se zagrije (2-3 sekunde) i prisloniti tinol na vrh lemilice da se otopi(sekunda).
Prvo uvjek maknete tinol žicu pa lemilicu!

Pazite da ne stavite previše tinola ili da ne zagrijete previše lemno mjesto!

Al prije prvog pravog lemljenja uzmite neki stari potrgani uređaj i vježbajte na njegovoj tiskanoj pločici!

Nadam se da sam pomogao,takav lem će držati skoo vječo,pa nećete stalno nanovo morati lemiti!

Napomena: vrh lemilice čistite od krpicu poslije svake zalemljene točke!

Frky
05-02-2007, 00:25
Jbga , ja imam onu sa vrhom kao odvijač i neku leguru (nije žica) debljine skoro 1 cm za lemljenje !

Ionako kod ovog playera nije to toliko sitno da se mora s tom preciznom lemiti !

Valnjes 666
05-02-2007, 00:38
ne mogu naći firmware,jesi ti siguran da nisi dobio nikakav CD uz njega?

Frky
05-02-2007, 00:40
Ja sam ga bio dobio ali mi nije trebao jer je radilo i na svježe instaliranom xp-u !

Valnjes 666
05-02-2007, 00:42
Ja sam ga bio dobio ali mi nije trebao jer je radilo i na svježe instaliranom xp-u !

gle,skini s tog mini CD-a onaj programčić za flashanje i onaj firmware koji je na njemu,zapakiraj ga u rar i hostaj na rapidshare pa stavi tu link!

Puno ćeš pomoći!

Frky
05-02-2007, 00:45
Sry , ali taj cd je odavno u smeću :( !

Uostalom g@mer uzmi si novi player ! Nisu previš skupi sad !

Valnjes 666
05-02-2007, 00:47
Sry , ali taj cd je odavno u smeću :( !

e moj bleso.. :(

jebi ga.. :(

Scuderia
05-02-2007, 06:43
lol,neću ja lemat ja oću samo novi firmeware :(

Valnjes 666
08-02-2007, 10:03
lol,neću ja lemat ja oću samo novi firmeware :(

ajd ga probaj otvorit da vidiš dali su sve lemne točke spojene(gledaj s povećalom,katkad ni ne vidiš da je odlemljeno)! :thumbs2:

Frky
08-02-2007, 15:19
[quote="g@mer4life_":4mba1904]lol,neću ja lemat ja oću samo novi firmeware :(

ajd ga probaj otvorit da vidiš dali su sve lemne točke spojene(gledaj s povećalom,katkad ni ne vidiš da je odlemljeno)! :thumbs2:[/quote:4mba1904]

Nisu baš tako male !

Scuderia
08-02-2007, 17:21
ja samo hoću novi firmeware :o

Valnjes 666
08-02-2007, 19:07
ja samo hoću novi firmeware :o

Tražio sam,nema! :(

Ajd odi tamo di si ga kupio i zatraži da ti sprže taj disk! :)

Frky
08-02-2007, 19:13
Ma kupi novi mp3 player (izvučeš nešto novčića od roditelja, baba, djedova, ....) jer ti je taj ionako poša u ku**c !

Valnjes 666
08-02-2007, 19:14
Ma kupi novi mp3 player (izvučeš nešto novčića od roditelja, baba, djedova, ....) jer ti je taj ionako poša u ku**c !


Čekaj,pa uređaj je ispravan,samo treba firmware!

Oš ti bacit svoj auto ako mu se probuši guma,you know what i meen! :D

Frky
08-02-2007, 19:18
Je , ispravan je ! Dok mu nenađe firmware !

Player ima 128mb pa sam mislio da bi bilo bolje da kupi novi s više memorije !

Ionako će mu ubrzo krepati taj player (znam iz osobnog iskustva) !

Valnjes 666
08-02-2007, 19:21
Ma dobro,al ak čovjek nema trenutno para,lakše mu ga je zakrpati! :)

Znam da nisi mislio ništ loše,al da je htio kupit novi,ne bi ni otvarao ovu temu! :)

THUNDER_DINIX
08-02-2007, 19:36
covjece, sad bar mp3 p nisu skupi

C
08-02-2007, 19:39
Mislim da mu je lakše nabaviti firmware, nego kupiti novi, a i ovaj mu je ispravan.

Scuderia
10-02-2007, 12:37
Mislim da mu je lakše nabaviti firmware, nego kupiti novi, a i ovaj mu je ispravan.

to to misliš...jel se može izvuć firmewaew iz ispravnog i istog playera kao što je moj

C
10-02-2007, 14:38
To ti ja ne znam. Jesi ga nisio na servis, oni bi trebali pomoć` na neku foru. :|

THUNDER_DINIX
10-02-2007, 15:18
da, ako player jos ima garanciju nosite ga na servis, a ako je garancija istekla opet ga nosite na servis, ali cete morati platit. ako je tolko smrdan i trosak velik bolje kupite novi