PDA

Pogledaj cijelu verziju : AVI to DIVX



Lord of Darkness
04-02-2007, 08:13
Možete li mi preporučiti koji converter za formate gore u naslovu navedene?

olio
04-02-2007, 09:27
Dr.Divx

Burek_fr0m_SPACE
04-02-2007, 13:29
Pobrkao si lončiće. Ne možeš porediti AVI i DivX jer su to dvije totalno različite stvari. AVI je tzv. container format, tj. format filea koji sadrži podatke kodirane audio i video codecima (uključujući i DivX), a DivX je samo codec koji se opet može naći u različitim containterima (a najčešće AVI). Tako da je moguće i da je taj tvoj AVI već kodiran DivXom, a ako nije, najbolja stvar za baratanje AVIjima je po meni VirtualDub (http://www.virtualdub.org/download). A uvijek možeš probati i SUPER.

04-02-2007, 13:30
http://www.soft32.com/download_76004.html

Lord of Darkness
04-02-2007, 13:32
Pobrkao si lončiće. Ne možeš porediti AVI i DivX jer su to dvije totalno različite stvari. AVI je tzv. container format, tj. format filea koji sadrži podatke kodirane audio i video codecima (uključujući i DivX), a DivX je samo codec koji se opet može naći u različitim containterima (a najčešće AVI). Tako da je moguće i da je taj tvoj AVI već kodiran DivXom, a ako nije, najbolja stvar za baratanje AVIjima je po meni VirtualDub (http://www.virtualdub.org/download). A uvijek možeš probati i SUPER.

Ovako ja trebam filmiće prebaciti iz AVI formata u DIVX ili neki drugi format tako da mi ih DVD player može čitati.

Burek_fr0m_SPACE
04-02-2007, 15:41
[quote="Burek_fr0m_SPACE":3d8d1o73]Pobrkao si lončiće. Ne možeš porediti AVI i DivX jer su to dvije totalno različite stvari. AVI je tzv. container format, tj. format filea koji sadrži podatke kodirane audio i video codecima (uključujući i DivX), a DivX je samo codec koji se opet može naći u različitim containterima (a najčešće AVI). Tako da je moguće i da je taj tvoj AVI već kodiran DivXom, a ako nije, najbolja stvar za baratanje AVIjima je po meni VirtualDub (http://www.virtualdub.org/download). A uvijek možeš probati i SUPER.

Ovako ja trebam filmiće prebaciti iz AVI formata u DIVX ili neki drugi format tako da mi ih DVD player može čitati.[/quote:3d8d1o73]
DVD playeri na kojima piše da mogu puštati DivX znaju čitati AVI fileove u kojima se nalazi standardni MPEG-4 zapis. A taj zapis može biti kodiran DivX-om, XviD-om, 3ivX-om ili čime već. Ti trebaš provjeriti da li je taj tvoj AVI kodiran DivXom i ako jeste, onda je već spreman za DVD player, a ako nije, onda da trebaš reenkodirati u DivX čime opet dobijaš AVI file. Ako imaš Media Player Classic, otvori taj filmić u njemu, stisni Shift+F10, prebaci na Details i pogledaj dole red koji će izgledati otprilike ovako :

Video: DivX 5 704x528 25.00fps [Stream 00]

Ako ti za Video piše da je bilo koji DivX ili XviD, nemaš frke. Audio bi ti trebao biti MP3 (MPEG Audio Layer 3).

olio
04-02-2007, 15:48
ma majstorski si to objasnio :pray:

Frky
04-02-2007, 16:00
[quote="Lord of Darkness":3t0le5c4][quote="Burek_fr0m_SPACE":3t0le5c4]Pobrkao si lončiće. Ne možeš porediti AVI i DivX jer su to dvije totalno različite stvari. AVI je tzv. container format, tj. format filea koji sadrži podatke kodirane audio i video codecima (uključujući i DivX), a DivX je samo codec koji se opet može naći u različitim containterima (a najčešće AVI). Tako da je moguće i da je taj tvoj AVI već kodiran DivXom, a ako nije, najbolja stvar za baratanje AVIjima je po meni VirtualDub (http://www.virtualdub.org/download). A uvijek možeš probati i SUPER.

Ovako ja trebam filmiće prebaciti iz AVI formata u DIVX ili neki drugi format tako da mi ih DVD player može čitati.[/quote:3t0le5c4]
DVD playeri na kojima piše da mogu puštati DivX znaju čitati AVI fileove u kojima se nalazi standardni MPEG-4 zapis. A taj zapis može biti kodiran DivX-om, XviD-om, 3ivX-om ili čime već. Ti trebaš provjeriti da li je taj tvoj AVI kodiran DivXom i ako jeste, onda je već spreman za DVD player, a ako nije, onda da trebaš reenkodirati u DivX čime opet dobijaš AVI file. Ako imaš Media Player Classic, otvori taj filmić u njemu, stisni Shift+F10, prebaci na Details i pogledaj dole red koji će izgledati otprilike ovako :

Video: DivX 5 704x528 25.00fps [Stream 00]

Ako ti za Video piše da je bilo koji DivX ili XviD, nemaš frke. Audio bi ti trebao biti MP3 (MPEG Audio Layer 3).[/quote:3t0le5c4]

A ako ti dvd nemože čitati divx , prebaci u svcd ili vcd ! Obavezno prije toga ugraviraj prijevod u film !

Cali
04-02-2007, 16:13
[quote="Burek_fr0m_SPACE":z8dcyozl]Pobrkao si lončiće. Ne možeš porediti AVI i DivX jer su to dvije totalno različite stvari. AVI je tzv. container format, tj. format filea koji sadrži podatke kodirane audio i video codecima (uključujući i DivX), a DivX je samo codec koji se opet može naći u različitim containterima (a najčešće AVI). Tako da je moguće i da je taj tvoj AVI već kodiran DivXom, a ako nije, najbolja stvar za baratanje AVIjima je po meni VirtualDub (http://www.virtualdub.org/download). A uvijek možeš probati i SUPER.

Ovako ja trebam filmiće prebaciti iz AVI formata u DIVX ili neki drugi format tako da mi ih DVD player može čitati.[/quote:z8dcyozl]

ako ti na dvd playeru piše da čita divx, onda slobodno snimi na cd ili dvd taj avi format, i čitat će ti 100%.

divx kao ekstenzija ne postoji, avi je divx (odnosno jedna od verzija kako je napisao burek...)

Lord Jambrek
04-02-2007, 16:30
divx kao ekstenzija ne postoji, avi je divx (odnosno jedna od verzija kako je napisao burek...)

postoji, Dr.divx je meni po defaultu kodiro u .divx, kad najdem fileove bum vam pokazo

Lord of Darkness
07-02-2007, 14:04
Ima nekoliko zanimljivih odgovora, ali još nije odgovoreno na ovo pitanje. Znači ja nemogu pokrenuti onaj avi format na DVD očito čim tražim konverter. Znači ja sad trebam neki program koji mi neće dugo prebacivati, ali da opet bude dobra kvaliteta.

Dr.Divx nemože pretvoriti stalno mi izbacuje neke greške.

Burek_fr0m_SPACE
07-02-2007, 18:21
neki program koji mi neće dugo prebacivati, ali da opet bude dobra kvaliteta.
Ima li još šta da želiš? :D Rekao sam ti već da probaš s VirtualDub-om. Dakle, loaduj taj file. Stisni Ctrl+P, sa spiska odaberi neki DivX (najnoviji koji ima, ili još bolje, XviD), stisni OK. Idi na Audio, odaberi Full processing mode. Ponovo Audio, pa Compression, odaberi MPEG Layer-3 (MP3), odaberi najveći bitrate koji imaš a da nije preko 192 kbps, pa OK. Zatim stisni F7, odaberi odredište, i sačekaj da ti se film rekompresuje (što bi moglo potrajati). Ako ti veličina na kraju ne bude odgovarajuća, onda reci pa da ti i to objasnim, jer mi se ne da sada...

Što se extenzije tiče, da postoji .divx container format koji je namijenjen sadržavanju isključivo DivX kodiranog videa, ali je jako rijedak i nikad ga nisam ni isprobavao s DVD playerima, ali sam zato pustio bezbroj DivXa u AVIju i na kompu i na DVD playerima, pa bih svima preporučio da se drže AVIja.

Lord of Darkness
07-02-2007, 18:32
[quote="Lord of Darkness":1guv2lly]neki program koji mi neće dugo prebacivati, ali da opet bude dobra kvaliteta.
Ima li još šta da želiš? :D Rekao sam ti već da probaš s VirtualDub-om. Dakle, loaduj taj file. Stisni Ctrl+P, sa spiska odaberi neki DivX (najnoviji koji ima, ili još bolje, XviD), stisni OK. Idi na Audio, odaberi Full processing mode. Ponovo Audio, pa Compression, odaberi MPEG Layer-3 (MP3), odaberi najveći bitrate koji imaš a da nije preko 192 kbps, pa OK. Zatim stisni F7, odaberi odredište, i sačekaj da ti se film rekompresuje (što bi moglo potrajati). Ako ti veličina na kraju ne bude odgovarajuća, onda reci pa da ti i to objasnim, jer mi se ne da sada...

Što se extenzije tiče, da postoji .divx container format koji je namijenjen sadržavanju isključivo DivX kodiranog videa, ali je jako rijedak i nikad ga nisam ni isprobavao s DVD playerima, ali sam zato pustio bezbroj DivXa u AVIju i na kompu i na DVD playerima, pa bih svima preporučio da se drže AVIja.[/quote:1guv2lly]

Ma ok hvala. Mislim da sam našao što sam tražio. Može LOCK.

Fenrir
07-02-2007, 21:13
Dobro, LOCK.

Ob3lix
25-02-2007, 02:01
[quote="Lord of Darkness":2wzq55uv]neki program koji mi neće dugo prebacivati, ali da opet bude dobra kvaliteta.
Ima li još šta da želiš? :D Rekao sam ti već da probaš s VirtualDub-om. Dakle, loaduj taj file. Stisni Ctrl+P, sa spiska odaberi neki DivX (najnoviji koji ima, ili još bolje, XviD), stisni OK. Idi na Audio, odaberi Full processing mode. Ponovo Audio, pa Compression, odaberi MPEG Layer-3 (MP3), odaberi najveći bitrate koji imaš a da nije preko 192 kbps, pa OK. Zatim stisni F7, odaberi odredište, i sačekaj da ti se film rekompresuje (što bi moglo potrajati). Ako ti veličina na kraju ne bude odgovarajuća, onda reci pa da ti i to objasnim, jer mi se ne da sada...

Što se extenzije tiče, da postoji .divx container format koji je namijenjen sadržavanju isključivo DivX kodiranog videa, ali je jako rijedak i nikad ga nisam ni isprobavao s DVD playerima, ali sam zato pustio bezbroj DivXa u AVIju i na kompu i na DVD playerima, pa bih svima preporučio da se drže AVIja.[/quote:2wzq55uv]

Evo da i tebe malo ispravim, imaš u BUGu opisane filove sa DivX ekstenzijom. Pogledaj si malo, moglo bi te zanimati. Upratio sam da ima mogućnosti više titlova i menija (kao DVD9, ali još nisam probao...

Burek_fr0m_SPACE
25-02-2007, 11:58
Evo da i tebe malo ispravim...
Čekaj, a šta sam ja pogrešno napisao?

Ob3lix
25-02-2007, 12:29
U tim bi .divx fileovima trebali biti i film i više vrsta titlova i meni.
Dok vjerujem da osnovni format filma ostaje .avi