PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s netom



goGAMERo
03-02-2007, 20:57
Pazite ovo ekipa!

Frend ima Motorola kabelski modem, i svaki put kada upali PC, automatski se restarta, sve dok modem potpuno ne isključi iz struje, te kada se PC upali bez automatskog konektanja, uključi. Lud problem, a jel netko zna što bi moglo biti, ili JE RIJEČ O KAKVOM SPYWAREU!?

C
03-02-2007, 22:45
Boo...znam samo da zbog modema može biti svašta. Moj rođak ga je instalrao pet puta i nije radio, pa sam ja uzeo stvar u ruke...i kad upališ komp, sve učita i zamrzne se...bilo je još toga...ali sam na kraju sredio...
Jeli ti frend probao prvo instairati Drivere, pa ga onda priključiti?
Ako je na USB, onda neka pokuša priključiti nešto drugo što je isto na USB. Možda je do matičnjaka, možda do modema ili možda neka infekcija...možda...

goGAMERo
03-02-2007, 23:08
Ma caka je u tome, što je prije sve radilo dok se nije pojavio spyware koji se neda ama baš ničime očistiti (Ad ware personal, ewido, spy bot...)

C
03-02-2007, 23:13
Zna li barem gdje se nalazi?

goGAMERo
04-02-2007, 10:21
Gle, stalno mu iskače poruka u donjem desnom kutu, kako je PC zaražen spywareom, i kada klikne, preporuči mu neki Anti Vermins program, koji se naravno ne može besplatno skinuti, tj. nemože nikako. U tome i jeste caka, ja sam slične probleme riješio sa Spy Botom, ali mi nije jasno što njemu ne ide, a imam osjećaj da mu se zbog toga i događa to s modemom!

C
04-02-2007, 10:28
Molim te da ga pitaš, jeli prije toga instaliravao nešto što je skinuo sa neta. Imao sam sličan problem, sve sam pretražio, on i dalje javlja da imam neku infekciju, a na PC-u nema žive duše...na kraju sam našao taj glupi proces koji starta (tri su) pri pokretanju PC-a i obrisao ga sa Erase.
Ta instalacija o kojoj ti govrim jest reklamiranje proizvođača kako bi kupio njihov program, tj. da bi očistio PC na kojemu nema ništa.
Ja sam već dva puta naletio na tu instalaciju, i popizdio sam... :-x