PDA

Pogledaj cijelu verziju : Software za optimizaciju Windowsa???



Bartuc
03-02-2007, 19:05
Ljudi, zanima me koj software koristite (ako koristite) za optimizaciju windowsa i imate li neki favorite link ili hint za optimizaciju windowsa??!!??

Evo ja koristim TweakXP i xp-AntiSpy, ako treba link recite!!!

Odkad optimiziram windowse komp mi je primjetno brži i efikasniji al mislim da se uvjek može dobiti bolje rezultate pa ako imate koju rječ na ovu temu slobodno se raspišite!!!

pHo3nyX
03-02-2007, 19:09
Ja koristim TuneUp Utilities 2007 i registry mehanic!

Bartuc
03-02-2007, 19:10
I kako si zadovoljan njima??? Kaj sve nude ti programi???

pHo3nyX
03-02-2007, 19:21
Pa registry mehanic čisti i popravlja registry, a tuneup ima u sebi diskclener, diskdoctor, registry cleaner, registry defrag, i tako, ima dosta toga za visual style, ...memory optimizer

Prince-Artas
03-02-2007, 21:47
moj set
TuneUp 2007
jv16 PowerTools
Registry Mechanic v6
RegCleaner v4.3
RegSupreme v1.4
CCleaner
OO Defrag
mst Defrag
+sređene nepotrebne windows services

Gwin
03-02-2007, 22:02
Pa registry mehanic čisti i popravlja registry, a tuneup ima u sebi diskclener, diskdoctor, registry cleaner, registry defrag, i tako, ima dosta toga za visual style, ...memory optimizer

i od toga NIŠTA ne ubrzava komp, osim možda memory optimizera

Bartuc
03-02-2007, 23:41
Ajd ljudi hvala, bum probao navedene programe!!!

Moderatori može LOCK na ovu temu jer tak i onak je propali slučaj :cry:

Očito svi imaju jake kompove pa ne trebaju optimizaciju, samo mi sa malima ovaj oću reć sa slabima trebamo optimizaciju da bi igrali nekaj poštenoga!!!

NITROS
03-02-2007, 23:59
inace ovaj memory optimizer se govorilo da skoro nista ne poboljsa perfomanse mozda kojih 1-5%

Bartuc
04-02-2007, 00:01
Da ja sam pročitao da ti memory optimizeri samo mogu pogoršati stvari. U naj boljem slučaju ne rade ništa. Zato kaj da bi on peglao odnosno optimizirao memoriju on mora cjelo vrjeme brisati iz memorije stvari koje se često koriste a komp ih mora ponovo aktivirati i tak se kolju i smanjuju performanse. Čital sam to u jednom jako dobrom vodiču za optimizaciju!!!

GrannyKiller
04-02-2007, 01:28
ja koristim jedino TuneUp 2007, i to sam samo postavio neke skrivene stvari u Win (iako ih sve češće uspijevam naći ovako...), što sam možda mogao i sa TweakUI. ostalo sam napravio kojekakvim registry-keyevima i sl.

Instalacija Windowsa mi je stara već 7 mjeseci, i planiram da tako bude do Viste. nikakvi TuneXP, BootVis, super-dupe(r)....previše loših iskustava sam imao s njima, najbolje kad sve lijepo ručno postaviš, a ono u praksi nebitno ne mijenjaš.

vidim da ste svi zapeli za te memory cleanere, pa da se i ja malo osvrnem na njih. to je obični drek! bilo bi dobro samo kad bi čistili učitane dll-ove, no ne znam za takav program...

Burek_fr0m_SPACE
04-02-2007, 02:01
+sređene nepotrebne windows services
Imaš li gdje kakav spisak servisa sa detaljnijim objašnjenjima? Jer kad sam ja zadnji put gasio servise po svom, morao sam Windoze reinstalisati. Btw, zna li neko za još neku "optimizovanu" verziju Windowsa a da nije TinyXP?

Bartuc
04-02-2007, 09:05
Taman kad tražim lock ljudi se raspišu :rotfl:

Burek evo ti jedan jako dobar link, prouči ga i uživaj, imaš opisano koje servise možeš isključiti i zakaj!!!

http://mywebpages.comcast.net/SupportCD/OptimizeXP.html

Imaš dosta štiva za pročitat al vjeruj mi fakat se isplati, možeš naučiti štošta novaga :wink:

dugi
04-02-2007, 10:41
Taman kad tražim lock ljudi se raspišu :rotfl:

Burek evo ti jedan jako dobar link, prouči ga i uživaj, imaš opisano koje servise možeš isključiti i zakaj!!!

http://mywebpages.comcast.net/SupportCD/OptimizeXP.html

Imaš dosta štiva za pročitat al vjeruj mi fakat se isplati, možeš naučiti štošta novaga :wink:

ima nekih korisnih linkova za pocetnike ali i ponesto reklama :wink: .Inace upala mi u oko jedna "sitnica" za koju i ja trubim pa cu je citirati:

Firefox is not being recommended here for many reasons. Some of those reasons are that it is slower than Internet Explorer, insecure and not completely compatible with 10-15% of all web sites. Get the facts.

Sa ovime se slazem 100% i zato mogu samo preporuciti tvoju stranicu :D

Inace koristim TU 2007 ali nema boljeg ubrzanja ili optimalizacije do formata c: barem jednom godisnje.

04-02-2007, 11:43
[quote="Prince-Artas":1ztgjly2]+sređene nepotrebne windows services
Imaš li gdje kakav spisak servisa sa detaljnijim objašnjenjima? Jer kad sam ja zadnji put gasio servise po svom, morao sam Windoze reinstalisati. Btw, zna li neko za još neku "optimizovanu" verziju Windowsa a da nije TinyXP?[/quote:1ztgjly2]


Alerter---sluzi za administrativne uzbune uglavnom DISABLE

Automatic updates---updejti za windowse DISABLE (ako ocete ostavite kako je)

ClipBook---sluzi za cuvanje copy paste matrijala za sheranje drugim kompovima DISABLE

COM+ Event System---skoro da nisam nasao nista o ovome servisu ja sam ga disejblo i nemam nikakvih problema dakle DISABLE

COM+ System Application---isto kao i ovo gore znaci DISABLE

Distributed Link Tracking client---ovo nemojte iskljucivati ako ste u mrezi jer cuva "puteve" do fajlova drugim kompovima DISABLE

Distributed Transaction coordinator---nisam nasao nista korisnog za ovaj servis pa sam ga disejblo ako uocite probleme stavite ga na automatic inace DISABLE

Error reportin service---sluzi za DOSADAN error reporting DISABLE

Help and support--- nikada nisam citao taj help a bogme nije nikada niti pomogao DISABLE

Indexing service--- sluzi za indeksiranje fajlova prilikom pretrage ali imho niem nesluzi DISABLE

IPSEC services--- sluzi za mnoge sigurnosne restrikcije prosjecnom covjeku to netreba DISABLE

Messenger---jedan od najgorih servisa on baca one glupe pop upove koji upozoravaju na sve zivo i nezivo OBAVEZNO DISABLE

NETmeeting remote desktop sharing---Trebali bi iskljuciti ovaj servis jer bi ljudi u mrezi mogli vidjeti vas desktop DISABLE

Network DDE---ako ste u mrezi ostavite upaljeno ako nista DISABLE

Network DDE DSDM--- slicno ko i ovo gornje ako ste u mrezi ostavite inace DISABLE

NT LM security support provider---uglavnom sluzi za telnet protokole ja sam ga iskljucio znaci DISABLE

Performance logs and alerts---sluzi kako mu ime kaze za skupljanje logova i uzbunu DISABLE

Qos RSVP---uglavnom nesluzi nicemu osim sto zna rezervirati 20% net bandwitha za sebe DISABLE

Remote Desktop help session manager--- Nesluzi apsolutno nicem DISABLE

Remote Procedure call nesluzi nicemu ako nekoristite windows NT ili 2000 DISABLE

Remote registry services---sluzi za editiranje registrija sa drugog kompa DISABLE

Routing and remote access---ako niste u mrezi DISABLE

Secondary logon---nisam nasao puno informacija o tome ako bude bilo problema lako ga stavite na automatic inace DISABLE

Security accounts manager---nesluzi nicem osim sto je sigurnosna rupa DISABLE

Smart card---ako nekoristite i nemate pojma sto je DISABLE

Smart card helper---help za servis iznad DISABLE

SSDP discovery services---microsoft kaze da se iskljuci stoga DISABLE

System event notification---nesluzi gotovo nicem DISABLE

Task scheduler---ja sma ga iskljucio iako kazu da neki antivirusi trebaju to za planirano skeniranje tako da je na vama ja sam ga DISABLE

TCP/IP netbios helper services---radi sigurnosnih razloga (osim ako vam netreba) inace DISABLE

Telnet---ako neznate sto je i nekoristite ga DISABLE

Uninterruptible power supply---ako nemate UPS DISABLE

Universal plug and play device host---kazu radi sigurnosnih razloga DISABLE

Web client---nisam nasao nist o njemu ja sam ga makno a ako nekom treba neka javi sto je to inace DISABLE

Windows Time---nesluzi nicem DISABLE

WMI performance adapter---ja nisam otkrio cemu ovo sluzi ako netko zna neka javi inace DISABLE

GrannyKiller
04-02-2007, 15:53
[quote="Prince-Artas":3ib72wf6]+sređene nepotrebne windows services
Imaš li gdje kakav spisak servisa sa detaljnijim objašnjenjima? Jer kad sam ja zadnji put gasio servise po svom, morao sam Windoze reinstalisati. Btw, zna li neko za još neku "optimizovanu" verziju Windowsa a da nije TinyXP?[/quote:3ib72wf6]

ja znam...GrannyKiller nLited edition... :D

šalu na stranu, ne znam nijednu, ali TinyXP je smeche, ništa pobogu ne radi kak spada na njemu!

a evo i jedna domaća stranica sa deeeetaljnim objašnjenjima svih servisa -> http://infinite.on.neobee.net/xpservices/services.htm

Burek_fr0m_SPACE
04-02-2007, 16:06
ja znam...GrannyKiller nLited edition... :D
Da, baš sam danas i ja našao nLite, pa sam sebi sklepao instalaciju, te sam ju upotrijebio na svom ostarjelom laptopu... nije loše... za sada. Servise ću tek da pogledam.

Bartuc
04-02-2007, 19:04
Ja formatiram komp 2x mjesećeno :rotfl:

Imam hard od 40Gb pa si to mogu priuštiti - gotovo sve za 2 sata!!!

To je istina, stranica koju sam ja radio je na svim pretraživaćima zbrćkana osim na IE6, neznam zakaj!!!

+ Firefox nije više sigurniji od IE-a zato jer se Microsoft odlučio pobrinuti da ljudi dobivaju redovite up-dateove za 99% sigurnost.

Arbiter of Change
04-02-2007, 19:20
Za defragmetaciju definitivno Diskeeper (DDD :D).

kulamasta
04-02-2007, 20:20
Ja formatiram komp 2x mjesećeno :rotfl:

Imam hard od 40Gb pa si to mogu priuštiti - gotovo sve za 2 sata!!!

To je istina, stranica koju sam ja radio je na svim pretraživaćima zbrćkana osim na IE6, neznam zakaj!!!

+ Firefox nije više sigurniji od IE-a zato jer se Microsoft odlučio pobrinuti da ljudi dobivaju redovite up-dateove za 99% sigurnost.

2x mjesecno?
Ali stvarno prijatelju nemas potrebe za tim...

Bartuc
04-02-2007, 20:44
Gle ja ti pređem jednu ili dvije igre i formatiram, nije mi teško, zabavno mi je, a vjeruj mi jako se osjeti u performansama cjelog sustava ne samo u igrama!!!

Uvjek kak čevjek snima/briše komp se napuni smeča kojega se niti registry cleanerima nemreš rješiti i to ti fakat degradira performanse kompa!!!

Pošto imam slab komp to mi je postala rutina i upravo mi zbog toga i dan danas odlično rade igre poput obliviona, CoD2, FarCRY i slične!!!

_MoRTeM_
07-02-2007, 15:00
System Mechanic 6 Professional + WinXP Manager

Čista optimizacija