PDA

Pogledaj cijelu verziju : virus



MTF*
02-02-2007, 18:15
:shock: :cry:
http://img185.imageshack.us/img185/8599/untitledma2.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=untitledma2.jpg)

kaj raditi?

C
02-02-2007, 20:54
Da nam daš malo više informacija, možda bi i odgovorili...
Jesi kad "naglo" resetirao PC, i jel ti se prije toga "zamrznuo" PC?

flander
02-02-2007, 21:49
a niš počni po redu,čistit sa svakim anti virusom kojim raspolažeš. Pa onda javi :wink:

C
02-02-2007, 21:51
Nije li logično da je iz prve ruke to i uradio? :o

flander
02-02-2007, 22:02
pa neznam,niš nije rekao,sam je postao sliku i ono "Kaj da radim??"

MTF*
03-02-2007, 08:54
blah...jesam, kasnije sam ocistio...
ali prije tog je bio "blue screen" i moro sam restartat...

03-02-2007, 08:56
Nod 32+Spyware Doctor pa onda javi za dalje..

C
03-02-2007, 12:14
blah...jesam, kasnije sam ocistio...
ali prije tog je bio "blue screen" i moro sam restartat...

Jesi probao reinstalirati windowse?
...i da li ti se "plavi ekran smrti" pojavio za vrijeme rada na PC-u ili kada si ga tek upalio?

MTF*
03-02-2007, 12:17
blah...jesam, kasnije sam ocistio...
ali prije tog je bio "blue screen" i moro sam restartat...

Jesi probao reinstalirati windowse?
...i da li ti se "plavi ekran smrti" pojavio za vrijeme rada na PC-u ili kada si ga tek upalio?

ne znam reinstalirat, a pojavio se ovak:
normalan dan, bio na kompu, igro CoD2, izaso, nekaj brljo po forumu, sluso glazbu...i odjedanput zasteka...i taj "ekran smrti" i to je to...
danas mu nikaj nije...

C
03-02-2007, 12:23
Jesi pokušao sa "System Restore"?

Edit: Gle, ako ti je sad sa PC-om sve OK, onda nemaš frke.
Ako imaš Windows na nekoj drugoj particiji (ne na C:), onda je to normalno, i nema razloga za paniku. :wink:

MTF*
03-02-2007, 12:26
Jesi pokušao sa "System Restore"?

:rotfl:
pa daj mi pogle avatar i reci kaj mislis da ja to znam... :oops:

C
03-02-2007, 12:30
Jesi pokušao sa "System Restore"?

:rotfl:
pa daj mi pogle avatar i reci kaj mislis da ja to znam... :oops:

Vidi stvarno... :oops:
Ovako, otiđi na Start, pa na All Programs --> Accessories --> System Tools --> System Restore.
I prati upute...valjda znaš Engleski. :D

MTF*
03-02-2007, 12:31
ok, ali daj reci, oce mi to kaj zbrisat, neki file, kaj to radi?
ne moram se brinut da cu izgubit neke filove?

C
03-02-2007, 12:38
Ovako, prije toga isključi sve programe, i one koji su u System Tryu (dolje desno na ekranu).
To ti vraća komp onakav kakav je bio u to i to vrijeme. To vrijeme ti sam izabereš, i komp ti sve vrati onako kako je bilo u to vrijeme.
Fileove nećeš izgubiti, jedino je moguće da ti peimenuje neke Fileove. Recimo File po imenu "New Folder" ti preimenuje u "New Folder (2)" ili slično.

Ako znaš za "Safe mode", onda ti preporučijem da System Restore obaviš u njemu. :wink:

MTF*
03-02-2007, 12:41
dobro sad, u safe mode znam uc... :rotfl:
nego, vratim komp u vrijeme prije tog blue screna?

BTW. je li zdravo komp bacati u hibernate svaki put umjesto da ga normalno turn off?

C
03-02-2007, 12:46
dobro sad, u safe mode znam uc... :rotfl:
nego, vratim komp u vrijeme prije tog blue screna?

BTW. je li zdravo komp bacati u hibernate svaki put umjesto da ga normalno turn off?

Ako znaš ući u Safe Mode, jednostavno je. Kad uđeš u njega, jednostavno otiđi na Start, pa sve do System Restorea, i vratiš ga kako je bilo.
Po mogućnosti gledaj datum i sat da bude prije tog plavog ekrana smrti!

Bacanje kompa u Hibernaciju i nije baš dobro. Kao prvo zauzima dosta memorije, a kao drugo, loše utječe na PC općenito.
Kao ja kad sam igrao neku igru koja nema Save/Load, pa je minimiziram i bacim komp u hibernaciju, i sve se sjebe...

Edit: Ako si instalirao nešto nakon vremena na koje ćeš vratiti komp, onda je moguće da ti to uninstalira...niš strašno. :wink:

MTF*
03-02-2007, 12:58
ok, sad su restore...
nego, zna mi cod2 zastekat i ne mogu nikaj nego ga bacim ili u sleep ili u hibrnate...
kaj je bolje ili kaj preporucas?

C
03-02-2007, 13:12
Ako ti zašteka neka igra, jednostavno izađi iz nje (Alt + F4), ili pogledaj, dali radi pomoću Task Managera, ako je Not Responding, onda "End Process" na tu igru.
Ajd, pokušaj ovako:
Pokreni neku igru koja je jako zahtijevna, i namješti cijeli video, sound i ostalo na max. Igraj je pet do deset sekundi, i onda izađi iz nje.
Kad izađeš iz nje, pokreni Task Manager i ako ti CPU Usage bude preko 90%, onda mi reci, jer znam što je onda.
Mene je to jeb**o...CPU Usage bi mi bio od 98% do 99%, tj. igra samo zašteka...

Edit: Ja ni ne koristim Sleep, ni Hibernate, jer je glupo.
Hibernate, kao što sam već rekao, a Sleep, teško.
Sleep stavljaj samo ako ćeš opet brzo početi raditi na PC-u, i ne stavljaj ga ako nešto radiš na PC-u, pa čak nemoj stavljati ni kad igraš Solitarie. Sleep stavljaj samo kad ćeš brzo opet nešto raditi na PC-u, i kad ti PC ništa ne radi! :wink:

MTF*
03-02-2007, 13:16
1. kad zasteka, ja slusam i dalje glazbu, sve radi, ali ko da je ekran stao...
ni alt+f4, ni ctrl+shift+escape ne rade...
ne mogu mu nikaj... :|

2. ponekad mi nakon CoD2 guta jako puno memorije... prije cod2 je nekih 350mb, a nakon oo 450mb u uporabi...

C
03-02-2007, 13:18
Pitam za CPU, a za memoriju nisam obraćao pažnju.

MTF*
03-02-2007, 13:20
PCU mi je uvijek ok...
samo RAm malo hebe...

imam AMD 4200 proc

EDIT= a kaj predlazes kad onak zasteka?

C
03-02-2007, 13:31
PCU mi je uvijek ok...
samo RAm malo hebe...

imam AMD 4200 proc

EDIT= a kaj predlazes kad onak zasteka?

:rotfl:

Mislim da je to do CPU-a, zato te to i pitam, jer su vrlo male šanse da zašteka zbog memorije.
I ja uvjek slušam mjuzu kad sam na kompu, i ako nekaj zašteka, prvo pogledam na kućištu u LCD zaslon da li se hard disk okreće (ako da, onda nešto učitava), pa onda gledam zagrijavali se CPU (ako da, onda komp sigurno nešto radi), pogledam VGA temperaturu...pa tek onda pokušam izaći sa Alt + F4, ako ne ide, pokušam ga minimizirati sa Alt + Tab, ako opet ne ide, onda okrećem Task manager sa Ctrl + Alt + Del (Delete)...ako nema rezultata, nešto pojedem, pogledam tv, odem malo kod frenda...i kad se vratim, ako i dalje ne šljaka, onda resetiram naglo.

Moguće je da ti zašteka ako imaš Diskeeper koji možeš namjestiti na automatic defragmention, i onda ti grafu zašteka dok ne završi defragmentiranje.

C
03-02-2007, 13:56
Još ne znam koja je ovo infekcija, ali me je**la. Evo, sad je u arhivi koja se ne može extractati na hard disk, samo u memoriju.
Pritisni install, pa probaj igrati, pa procijeni, jeli ti se kad tako nešto događalo?
>Bez brige, bezopasna je. Testirao sam je na sve moguće načine. :wink:
http://depositfiles.com/files/587395

Edit: Zaboravih, kad želiš isključiti tu infekciju, u Task Manageru, pod Processes, nađi "VŠI_Idshr.exe" i na njoj odaberi "End Process Tree". :wink:

MTF*
03-02-2007, 13:57
a jbg, pogrijesio... :oops:
nego, ovo je onda jedino rjesenje, kak si i reko, prisilan restart...

C
03-02-2007, 14:07
Vjerovatno, da, ako si prije toga provjerio sve dal` šljaka.
Ako ti se desi da stane ekran i mjuza, onda ti je ispala grafička, najvjerovatnije.

03-02-2007, 14:27
Jednostavno daj da ti neko stavi novi windoze...i ako ti se opet počne pojavljivat plavi ekran hardware je u pitanju!....A ti Microsoftovi errori nekad znaju bit gotovo ništ...točnije nikakva šteta!