PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kraj konzolitisu?



Akul
01-02-2007, 12:10
Na jednim forumima sam vidio i čuo da bi XBox360 uskoro mogao postati kompatibilan s mišem i tipkovnicom. Uzimajući to u obzir, mislite li da će ti dodatci spasiti sve igre igrane našim ljubljenim mišem?

Đeri
01-02-2007, 12:17
Nisam siguran pa ću samo šutiti, ok?

THUNDER_DINIX
01-02-2007, 12:31
Nisam siguran pa ću samo šutiti, ok?

Kron
01-02-2007, 12:39
komp je komp, i nema te stvari koja ce mi je zamijenit

Arbiter of Change
01-02-2007, 13:16
U gaming pogledu možda, ali meni je komp više od samo napredne gaming konzole (programi i ostale zgodne stvari) tako da imam samo jednu stvar za reći.... kek. :D

flander
01-02-2007, 13:48
isti klinac drugo pakovanje :wink:

icecoldkilla
01-02-2007, 14:17
komp je komp, i nema te stvari koja ce mi je zamijenit

signed

Shadowhell
01-02-2007, 14:50
Konzolitis kako ga zovete nije samo u mišu i tipkovnici..

NiX4tHeG@M3R
01-02-2007, 15:45
Konzolitis kako ga zovete nije samo u mišu i tipkovnici..

Istina,pa pička materina konzolama,najbolje je bilo kada se govorili da nam neće trebati više PC a nakraju su isti ti izjvali da će postojati /ne znam koja je konzola bila/ mogućnost spajanja sa PC-om.Šta nije Miš i Tipka obilježje kompa a konzola Joistick,makar ewo sada PC ima joysticke a konzole miševe i tipkovnice.

Frky
01-02-2007, 15:49
Ako se bude miš i tipkovnica mogla spajati na Xbox to će biti glupo !

Di bi vi stavili miša i tipkovnicu ispred tv-a ? Na pod ? Sve bi to bilo nezgodno i glupo !
Zamislite da kupujete PC-stol za tv i Xbox !

Ma glupo !

Rocchiro
01-02-2007, 16:45
konzolitis se ne odnosi samo na kontrole nego na puno stvari.al dobro je ovo u vezi xboxa.ako niš drugo,bar budu konzolaši mogli malo osjetiti pravi gaming

Y0$$1p
01-02-2007, 16:50
to nece nist promijenit

KR1ST1J@N
01-02-2007, 16:57
komp je komp, i nema te stvari koja ce mi je zamijenit
tako je nebi ga dao ni za 10 xboxova ustvari bi prodo bi ih i kupio super komp :D :D :D :D :rotfl:

unknown
01-02-2007, 18:34
j... vi i konzole bavite se kompovima, a ne konzolama

reiki_
01-02-2007, 20:49
bavit cu se gameanjem jebo vas rasisticke. na ps3 se lijepo da istalirat linux a uskoro i vista pa je to lijepo super pc za 600 ojrića. nije mi važno čim igram , glavno da je igra dobra .

THUNDER_DINIX
01-02-2007, 21:49
komp je komp, i nema te stvari koja ce mi je zamijenit

yep.

Babitz
01-02-2007, 22:04
boli me kita...

FearLess
02-02-2007, 10:09
bavit cu se gameanjem jebo vas rasisticke. na ps3 se lijepo da istalirat linux a uskoro i vista pa je to lijepo super pc za 600 ojrića. nije mi važno čim igram , glavno da je igra dobra .

Vista nece moci na PS3 gdje si tu dezinformaciju pokupio

Tsumetai Ryujin
02-02-2007, 10:51
to je cista glupost... ... i ne vjerujem da ce to napraviti jer nema nikakve logike...

xbox bi ti onda doso ko komp... ali komp SAMO za igre... sto je cista glupost.. jer cu rade uzet kopm... na kojem mogu imat i igre i programe... ... ... (ne samo ja nego bilo koji pametni covjek na ovoj planeti)

02-02-2007, 11:00
boli me kita...

nisi jedini..

Nightyx
02-02-2007, 11:18
Neznam kakve to ima veze s ićim al ajd šutit ću.

Ementaler
02-02-2007, 11:44
Upravo to.

Kakve veze ima to što je za Xbox 360 izašao adapter za miša i tipkovnicu sa nestajanjem konzolitisa? :roll:

Dok god se uz konzolu umjesto standardnog gamepada ne izdaju miš i tipkovnica kao standardizirani uređaji za kontroliranje Xbox 360 igara, neće od toga biti ništa. I iskreno meni je drago. Volim igrat i konzolaške i PC igre, a razlika između njih dvoje definitivno nije samo u načinu kontrole.

Uostalom, developer kada radi igru za Xbox 360 radi ju tako da ju prilagodi za Xbox 360 kontroler. Ako se radi o FPS-u, onda pazi na to da igra ima određeni auto-aim, pazi na to da se chroshair miče analogom, a ne mišom i sl. I sad ti na tako napravljenu igru, prilagođenu gamepdau ideš uštekat tipkovnicu i miša... Radit će , ali daleko od toga da će biti isti filing kao kad na kompu igraš FPS koji je već predviđen za kontrolu mišem i tipkovnicom. ..

02-02-2007, 11:48
Općenito je to glupa tema. Vauu... vidi konzola.. sada psi gameri nemaju više šta igrat. De odrastite.

darth burek
02-02-2007, 11:55
Pa...više i više se ljudi odlućuju da igre samo izdaju za komp i slažem se...kompjuter rulz,koji će ti ku* nitendo.Dobro je to...alli imaš moj glas za komp.

Glass
02-02-2007, 12:59
To što će se miš i tipkovnica moći spajati na XBox samo znači da će sve više igara patiti od konzolitisa i da će se konzolaši poćeti gurati u žanrove koji su prije bili žaštićeni od njih (npr. MMORPG)

W3DR4N
02-02-2007, 13:22
Kraj konzolitisa?

Ja kažem početak.

Tko god je probao 360-icu, zna da se radi o vrhunskom komadu opreme. Ta stvar ima odličnu grafiku, odličan internet servis, multimedijske mogućnosti i još masu stvari...

Spojiti tipkovnicu i miš na konzolu s prilagođenim kontrolama, i sve to na lcd visoke rezolucije je isto kao i kupili light-kompjuter. Ionako većina vas koji prigovarate, kompjutere jedino koristite za net, divx, glazbu i debelo za igre, šta sve novi xbox također posjeduje. Zašto ste i kupili novi kompjuter? Opet za igre, jer većini ljudi ne treba jak kompjuter. Nije da ste baš svi tu grafički dizajneri.
Pitam ja onda vas, zašto za igre kupiti kompjuter od 10-15k, kad možete jednaku stvar dobiti za 2.5k-4k? Standardizacijom LCD televizora, pasti će i njihova cijena. Već sad možete dobiti 80+ ekran, hd ready po cijeni od 4-6k kn. Takav televizor, osim za konzolu, koristite za tv, dvd i ostale multimedijske sadržaje za cijelu obitelj. Monitore, LCD, za 1.5-3k koristite samo i jedino za vaša računala.

Šta se tiče igara, svi se pozivate na žanr FPSa. Ja pitam vas, kojeg FPSa? Šta niste dosad zaključili da je pojavom nove generacije SPFPS postao isključivo konzolaški žanr? Jedine fpsove koje igrate su portovi, loši fpsovi manjih firmi, davno najavljeni hitovi i multiplatformi. Jedini ekskluzivni fpsovi najavljeni za komjuter su oni koncentrirani samo i jedino na multiplayer, poput etqw, ut2k7...
GoW, CoD3, svi prilagođeni stilu i kontolama konzole, potvrđuju da je to itekako plodno tlo za razvoj žanra, a kompjutere bacaju u drugi plan.
Na kompjuterima će kao ekskluziva ostati samo igre iz maštrukove branše, no te igre s ovog foruma ne igra nitko, ali nitko.

Mislim, odbacite predrasude i razmišljajte racionalno. Tko će za igre kupovati kompjutere za 10k+, ako može bez muke s patchevima, leakovima, nekompatibilnostima i lošim driverima dobiti četiri puta jeftinije istu ili čak bolju stvar?

dugi
02-02-2007, 15:15
Slazem se da je x360 super stvar ali Vedrane jedan lcd televizor nikako ne moze biti za cijelu obitelj dovoljan ako mislis na njemu igrati taj box.Taj televizor ce biti onda samo za tebe dok ostatak obitelji moze kartati belu ili nekaj slicno.

Kao dodatak kompu x360 moze posluziti jako dobro ali samo kao dodatak.Kak da si ja na tom boxu napravim sigurnosnu kopiju jednog devedeja ili kak da si snimim neki film sa dvbt signalom i konvertiram ga na dvd format.Kada jedan solidan lcd televizor od 82 cm stvarno bude kostao jedno 3500kn i kada box bude kostao jedno 2000kn i to onaj sa hardom te na kraju i najvaznije kada prazni DVD +DL bude kostao neku sicu onda ce se i ta spravica isplatiti u odnosu na pc.Do tada nema sanse + sadasnji box ide na rekonstrukciju tako da skorasnji nece ni sliciti sadasnjemu i biti ce dosta bolji tako da prica o nadogradnji ne vrijedi samo za pc.

Znam o cemu pricam jer sam uz piceka imao i PSone i PS2 i bilo je stvarno dobrih igri na tim konzoloma pogotovo na PS1.Ali te konzole su bile jeftine,nisu zahtjevale zamjenu televizora i najvaznije barem u Hrvatskoj i mediji su bili jeftini za te konzole.Dnasnje konzole su sve samo ne jeftine i povoljne i po meni trenutno debelo neisplative bez obzira na cijenu pc od 10000-15000 kuna.Na kraju ja sam proslim,sadasnjim i a po najavama i buducim igrama vise nego zadovoljan .Uostalom za 4000 kn koliko kosta ta konzola bez lcd televizora ti slozim komp koji se posere na taj box u svemu ukljucujuci i kvalitetu grafike u igrama.

medusa
02-02-2007, 21:40
pa zar w3dr4n reklamira konzole :o .

Sgt. Bull
02-02-2007, 21:50
pa zar w3dr4n reklamira konzole :o .
gluho i daleko bilo zlo ne čulo...sada me strah :( htio sam nesto reci al vidjevsi komentare wekija i dugog neam ideje sta da pametno kazem...ali ja ipak ostajem za pc-jem

medusa
03-02-2007, 20:11
a čemu kupit komp od 15k kuna. pa zar kupuješ mainframe za FBI?!

GrannyKiller
04-02-2007, 01:44
a čemu kupit komp od 15k kuna. pa zar kupuješ mainframe za FBI?!

baš...kao da svi vrte 10M-poly rendere i 3Dmark06 na 2560x1600....

šta se isplativosti kompa tiće, i ove spike sa kvalitetom grafike i nadogradnjama - kupite recimo komp svake 3-4 godine i igrate igre na grafici koju on može vrtit. kupite konzolu na 3-4 godine i opet igrate na grafici koju ona može vrtit.

same thing...kao da morate sve igre igrati na high...nekima za mjesec dana neće više ni 8800GTX bit dovoljna kako su krenuli...

nisam pametan kaj da kažem o konzolama...samo se nadam da će standardizacijom DX10 i GfW doći bolja vremena...

C
04-02-2007, 02:30
Šutim...
Gle, ne može nitko ništa promjeniti. neka naprave i za PS1 miš (koju su već napravili) i tastaturu, pa neka naprave i za PS2, PS3 Xboxc, Xbox360 i za sve ostale konzole, opet se sve vrti oko kompa. Kao prvo, na kompu se prave igre za ostale konzole, a kao drugo, ovo što prave programe za te konzole...glupost...teško da će netko upaliti PlayStation3 da bi napravio muziku koju ne može Save-ati, poslati nekome, staviti na mob, net i sl.
Neka prave šta hoće, opet je PC kralj, a konzole...kmetovi i izgleda feudalci...