PDA

Pogledaj cijelu verziju : O klanu i klanskom igranju



John Wayne
31-01-2007, 01:13
Za razliku od single player igranja, on-line igranje je igranje sa drugim živim ljudima na netu tj. druženje.
Postoje dve glavne vrste takvog socijaliziranja:

1) public igranje... Ljudi se na public serverima uglavnom ne poznaju ili se poznaju površno. Tu svatko igra za sebe i komunikacija se vrši preko kratkih kucanih poruka. Nema neke namjerne kordinacije među igračima.

2) klansko igranje... To je timsko igranje ljudi koji se poznaju bolje IRL ili virtualno. Klanovi su kao udruge građana, ili rekreativni klubovi, ili ekipe iz kvarta koje zajedno nogomet igraju.

Kao i kod ostalih klubova i tu se koriste neki alati i sredstva da bi sve lakše funkcioniralo. Klanovi obično imaju svoju stranicu ili svoj Forum. Tu se članovi informiraju o tome što ima novo... kad se koji meč igra... na koje serveru... koji je pass za server... ljudi se izjasne dal igraju tad i tad ili ne...izbace koju pošalicu... na primjer.

Za izravniju komunikaciju i pronalaženje drugova preko neta postoji X-fire. jako jednostavno pokaže dal je neka osoba on-line, na kojem je serveru, na kojem je TS kanalu. Bez problema se pošalje pisana poruka ili čak i glasovna poruka.
U klanskom fajtu pisane su poruke nepodesne za razgovor. U svjetskim razmjerima je prihvaćena glasovna komunikacija kao jednostavnija. Također je svjetski prihvaćeno da se za to koristi program TS2. Ako to ne postoji, ne postoji jedan jako bitan dio druženja koji klan pruža svojim članovima.
Onaj koji nije na TS-u za vrijeme klanskog meča, je sveden na bezlično public igranje. Prema tome, nema ni razloga za ljutnju jer ga se ne sluša. To je iz jednostavnog razloga što ga se ni nemože čuti. A i jako je teško uz svu akciju još i čitati što se piše na dnu ekrana. Ponekad je dovoljno i da se prikopča na kanal, pa da se taj problem ublaži. Nemora se pričat. Al se bar čuje što vođa tima i ostali trkeljaju. A i pristojnije je ako ništa.

Prema tome... Ako se želi igrati solo i bez opterećenja jer si dio kolektiva, igra se public i ne zamara se sa ovim što sam napisao tu gore. U tome nema ništa loše, i kome se to više sviđa, samo napred.
Ako se želi igrat Klanski, onda to ZAHTJEVA ČITANJE FORUMA, KORIŠTENJE X-FIREA, UKAPČANJE NA TS KANAL, I MALO TRUDA OKO CIJELE STVARI.

:-x :-x :-x

W1k1n6
31-01-2007, 09:44
Ajmo se radije skinut goli i vozit biciklima do Siska u znak prosjeda protiv zagađivanja okoliša. To će dati klanu pravi uzlet pred nove ekološke katastrofe protiv ostavština komunizma (čitaj NOB-a) :twisted:

John Wayne
31-01-2007, 10:32
Mislim da nisi shvatio poantu, al nema veze.

W1k1n6
31-01-2007, 13:31
:) baš me podcjenjuješ. ako svi znaju da jedan dan nemam ts, onda bi bilo lijepo da mi u igri odgovaraju na pisane poruke, a ne ko te jebe kad nisi na kanalu.

i to sve nakon one neuroze s rukometom. najte kaj zamerit, al došlo mi da izbrišem sve forume u rvackoj i franciji
:rotfl:

the_stup
31-01-2007, 14:00
moze onda TS ip i pass, pa kad ce mec bit ja direkt se spojim na to i cujem se s vama. da ne bude nesporazuma

Blek_Stena
31-01-2007, 14:04
Wiking usred matcha, usred fajta, ja ne mogu stati i tebi napisati pazi leda ili nemoj ici na north jer ce eksplodirati jer nemas vremena difjuzati! Kad bi ti odgovarali na svaku poruku i pisali ti sta da radis nebi se bas puno makli od spawna..

W1k1n6
31-01-2007, 14:26
nisam ja ljut bio zbog toga, već zbog nekih općih stvari koje bi trebali znati svi osim Tr1e. Dakle, bez obzira na ts ili sms, u napad se ide u grupi, engovi naprijed, medici iza, kaj za to treba priče? Ili u najgorem slučaju, medic nikada neće fulati ako si izabere jednog enga pa ga prati. Ostaviti enga samog u bilo kojem trenutku je veleizdaja :)
U obrani mi je još manje bilo jasno zašto ljudi idu na krivi top, što tumačim time da očito nisu u igri i ne prate što se događa. Možda je tome baš bio kriv ts, jer ste pričali viceve, ne znam.
Na kraju, ako netko stisne v21, odnosno traži doktora, po meni tu medic nema što razmišljati, prvo i osnovno mu je dići suborca bez obzira na sve drugo. Kaj i to treba nekom crtat ili objašnjavat ts-om?
Zašto imam osjećaj kao da pričam bez veze, možda ste to sve jednostavno zaboravili? Ako jeste, onda sorry, ja sam stari čovjek, pa isto znam zametati stvari :)
Najgore je to kaj smo igrali protiv ekipe koja je ko putar. Krivo ga pogledaš i on umre, pa je zato loš osjećaj kad gubiš od takvog.
Drago mi je jedino za Grobu, jer sad ima što pričati djeci kako je rasturo vampire :)

Blek_Stena
31-01-2007, 17:38
lol.. pa dobili su nas kad je gizmo dosao, tj on nas je sve ubijao a ostatk je radio objective.. Bez njega nisu nista mogli.. Sto se tice ovog dizanja i svega ovoga sta si naveo.. jednostavno nemam volje niti zelje za raspravu! Zivjeli!

John Wayne
31-01-2007, 19:52
I na Pabu svatko zna što treba radit. I na pabu frcaju poruke ko lude. Jedino kaj ih nemam vremena čitat a ni pisat odgovore. I nemaš se kaj pjenit kaj nitko ne obrača pažnju na tebe. Ne zanima me kaj si pametniji od svih ako nisi s nama. Jebiga druže.
Ako je več meč dogovoren i ako piše na Forumu di i kada, onda se ne šalje poruke preko druge osobe:"Koji je IP i koji je pass?"
X-Fire i TS su najnormalnija stvar. Jedino je valjda među nama postoji pitanje "Instalirati ili ne?". Kaj te košta da se logiraš i samo slušaš ako ništa drugo?

Ono šta mene ljuti je inertnost. Jebemu, ovo je ugovarano tjedan dana unapred. I to zbog toga kaj ste tražili da igramo. I onda dan dođe a vi se na kapaljku skupljate. I šta je teško pročitat post na Forumu ili poslat poruku prek X-firea?

Meni nije... a nije ni masi drugih s kojima igram. Sabbat je izgleda izuzetak.

Cr00k
01-02-2007, 14:31
E da se jednom ja ne sekiram :D
Btw ako nemozes pricat na TS bar slusaj lakse je koordinirati sve a i zanimljivije je igrat sa komentarima .Ali sve u svemu meni je bilo jako zabavno .

W1k1n6
02-02-2007, 09:11
E da se jednom ja ne sekiram :D
Btw ako nemozes pricat na TS bar slusaj lakse je koordinirati sve a i zanimljivije je igrat sa komentarima .Ali sve u svemu meni je bilo jako zabavno .
Ma bilo bi i meni puno zabavnije da me nisu sjebali oni francuzeri. Želio sam se utješiti guženjem partizana, ali očito nije bio dan za niš.