PDA

Pogledaj cijelu verziju : Half Life jedan u kaputu od drugog..



bounce
29-01-2007, 06:25
Sta kazete na skoro sad 8 godina staru, najbolju FPS SP igru svih vremena,
da igrate ponovno ali u novoj koži. Modderi pripremaju BLACK MESA, "mod" HL2
SOURCE. Da, da .. stari Polu Zivot, ista prica, redizajnirani leveli, nove
teksture, ispolirano i blještavo... uostalom pogledajte screenshotove ili
skinite trailer.

http://www.blackmesasource.com

To3cuTTer, hr.comp.igre.fps

jedva čekam taj mod, izgleda predobro .. :pray:

Rocchiro
29-01-2007, 09:13
:o suze mi idu na oči.kad to izlazi?!

29-01-2007, 10:01
OMG, cant wait.. Kada to dolazi?!

Lord of Darkness
29-01-2007, 10:13
:pray: :pray: :pray: Počet ću plakat. Kako mi znaju uljepšati život i dan. Piše li na stranici kad izlazi ili je već dozvoljeno za download?(Free?)

Pilip
29-01-2007, 10:48
Bezveze.
Cemu trosit promet kad mos ljepo igrat original koji odise svojom tipicnom grafikom dok ce ovu tako zabljestavit da ce bolit za oci.
Ipak, dobar potez IMO jer ce navuc hrpu decurlije.

W3DR4N
29-01-2007, 11:31
Valve je već napravio službeni remake. Grafika jedinice je dovoljno dobra i funkcionalna, tako da je ovo krajnje nepotrebno.

*čeka Goldeneye:Source*

Ps1ho
29-01-2007, 14:38
najs...

bounce
29-01-2007, 17:13
Valve je već napravio službeni remake. Grafika jedinice je dovoljno dobra i funkcionalna, tako da je ovo krajnje nepotrebno.

*čeka Goldeneye:Source*

ajd iskreno wede4n, zakaj ti stalno smetaju nove igre, stalno psominješ kak je svaka prije nje bolja i nikad nisi zadovoljan ničim? to ti je neki imidž ili ?? mislim, nije mi cilj provocirati, daleko od toga, ali nije mi jasno.. uvijek se vraćaš nazad... kak bi reko cigan s malnara, ali mi idemo dalje, prema bogu, prema čovijeku .. :D

Rocchiro
29-01-2007, 17:18
Valve je već napravio službeni remake. Grafika jedinice je dovoljno dobra i funkcionalna, tako da je ovo krajnje nepotrebno.

*čeka Goldeneye:Source*

ajd iskreno wede4n, zakaj ti stalno smetaju nove igre, stalno psominješ kak je svaka prije nje bolja i nikad nisi zadovoljan ničim? to ti je neki imidž ili ?? mislim, nije mi cilj provocirati, daleko od toga, ali nije mi jasno.. uvijek se vraćaš nazad... kak bi reko cigan s malnara, ali mi idemo dalje, prema bogu, prema čovijeku .. :D

da,to sam se i ja pital več u par navrata :roll:

GrannyKiller
29-01-2007, 17:53
ajd iskreno wede4n, zakaj ti stalno smetaju nove igre, stalno psominješ kak je svaka prije nje bolja i nikad nisi zadovoljan ničim? to ti je neki imidž ili ??

:roll: hmmm....čudnovato pitanje...

da citiram baptistov post iz teme "budućnost" :


Inace, postoji jedan psihološki fenomen kod čovijeka, a taj je da nam se prošlosat uvijek čini ljepšom nego sadašnjost. To je zbog obrambenog mehanizma svijesti koji nam čuva lijepe uspomene i ugodne osječaje, dok potiskuje nugodna iskustva i ružne stvari.

Sjetite se samo koliko smo puta čuli da netko priča: "E kad sam ja bio mlad stvari su bile drugačije..." I onda krene lavina sječanja, osječaja.

Ima i jedna pjema koja lijepo govori o tom fenomenu, a najupečatljiviji mi je dio (sa engleskog prevedeno ) "... političari su bili pošteni, cijene su bile razumne..."

bounce
29-01-2007, 18:24
valjda nostalgija.. ili ga je zlostavljao neki programer dooma 3 pa se sad iskaljuje nad svim igrama koje vuku na njega.. :wink:

Ps1ho
29-01-2007, 18:47
Ili se čoeku fakat sviđaju starije igre, ste o tom razmislili...

dugi
29-01-2007, 18:55
dopizdilo je njemu igranje opcenito.

Regret
29-01-2007, 19:00
Isto meni MMO igre, do prije godinu spavo za kompom, sad mi se gade i ni jedna me ne privlaci.

Prince-Artas
29-01-2007, 21:58
svaka čast onima koji to rade ali ja bih radije da se dovrši ona expanzija za hl1 koja je izašla samo na konzole

Pilip
29-01-2007, 23:18
Valve je već napravio službeni remake. Grafika jedinice je dovoljno dobra i funkcionalna, tako da je ovo krajnje nepotrebno.

*čeka Goldeneye:Source*

ajd iskreno wede4n, zakaj ti stalno smetaju nove igre, stalno psominješ kak je svaka prije nje bolja i nikad nisi zadovoljan ničim? to ti je neki imidž ili ?? mislim, nije mi cilj provocirati, daleko od toga, ali nije mi jasno.. uvijek se vraćaš nazad... kak bi reko cigan s malnara, ali mi idemo dalje, prema bogu, prema čovijeku .. :D

Zato jer je to Wedran.
Ocito ga ne poznajes bas dobro...

bounce
29-01-2007, 23:44
Zato jer je to Wedran.
Ocito ga ne poznajes bas dobro...

Naravno, ne poznajem.. Zato i pitam.. :) .. I ne mislim ga bolje upoznavati.. Hehe .. Nije me još ulovio sindrom jednog člana ovog foruma .. :rotfl:

mravojed20
29-01-2007, 23:52
Evo ja priznajem da nisam igrao half life 1 nikad,probao jučer i nije mi se svidio,ne zbog grafike,koja je blago rečeno uzasna,nije da nešto patim na to, npr. fallout 2 mogu igrat i grafika mi ne smeta,štoviše super mi je,ali ova igra mi izgleda tako isprano,i isprazno da je to strašno,a najgore od svega mi je trčanje,imam osjećaj ko da se vozim u nekom autu,pa zato prelazim 20 metara u sekundi..

jednostavno nakon odigrane dvojke ovo mi je bezveze,mislim da bi mi ovaj mod dobro došao.

kumE
30-01-2007, 01:03
Evo ja priznajem da nisam igrao half life 1 nikad,probao jučer i nije mi se svidio,ne zbog grafike,koja je blago rečeno uzasna,nije da nešto patim na to, npr. fallout 2 mogu igrat i grafika mi ne smeta,štoviše super mi je,ali ova igra mi izgleda tako isprano,i isprazno da je to strašno,a najgore od svega mi je trčanje,imam osjećaj ko da se vozim u nekom autu,pa zato prelazim 20 metara u sekundi..

jednostavno nakon odigrane dvojke ovo mi je bezveze,mislim da bi mi ovaj mod dobro došao.

... sry na offtopic-u ... moram komentirati .. fascinantno je to kako vrijeme učini svoje ... konkretno u ovom primjeru ... kako današnja mladež percipira starije igre ...
... Half-Life 1 .. u svoje vrijeme bio je šok za tadašnji FPS .. priča, akcija, grafika!, adrenalin ... nešto neviđeno! ... jao, kad se samo sjetim ... :friends: ...
... a što se tiče prerade u Source-u ... može! ... al' rađe bih da su napravili nastavak ... ili neku priču unutar ovih (znam da postoje 2 mission packa!) .. al' još jedan znanstvenik u bijelom mantilu .. sa rocket launcherom u ruci .. ne bih se žalio .. :wink:

bounce
30-01-2007, 01:47
.. al' još jedan znanstvenik u bijelom mantilu .. sa rocket launcherom u ruci .. ne bih se žalio .. :wink:

hmm, nikad nisu u bijelom mantilu i s bazookom .. . a di je Hazardous Environment Suit koje nose ? :D

W3DR4N
30-01-2007, 06:24
Kad već ne mogu riječima, opisat ću vam slikovito.

Otvaram Steam account..

http://www.imagesforme.com/images/5952valjve.jpg

Znači
prvi stupac prikazuje naziv igre
drugi stupac je trenutno nebitan
treći stupac prikazuje da je igre izradio valve

Ovaj source u nazivu igre prikazuje da se radi o novom hl2 engineu.

Sad, igra izgleda kao stari HL, uz dodatak HD packa i shadera, a ne kao HL2 ili gore opisani mod. Ali kako je ovo službena igra, a ne mod, za očekivati je da je proizvod gotov, funkcionalan i redovito patchan, a ne neka bugovita 0.2a beta. I je. I ja sam sasvim zadovoljan.

mravojed20
30-01-2007, 11:14
Evo ja priznajem da nisam igrao half life 1 nikad,probao jučer i nije mi se svidio,ne zbog grafike,koja je blago rečeno uzasna,nije da nešto patim na to, npr. fallout 2 mogu igrat i grafika mi ne smeta,štoviše super mi je,ali ova igra mi izgleda tako isprano,i isprazno da je to strašno,a najgore od svega mi je trčanje,imam osjećaj ko da se vozim u nekom autu,pa zato prelazim 20 metara u sekundi..

jednostavno nakon odigrane dvojke ovo mi je bezveze,mislim da bi mi ovaj mod dobro došao.

... sry na offtopic-u ... moram komentirati .. fascinantno je to kako vrijeme učini svoje ... konkretno u ovom primjeru ... kako današnja mladež percipira starije igre ...
... Half-Life 1 .. u svoje vrijeme bio je šok za tadašnji FPS .. priča, akcija, grafika!, adrenalin ... nešto neviđeno! ... jao, kad se samo sjetim ... :friends: ...
... a što se tiče prerade u Source-u ... može! ... al' rađe bih da su napravili nastavak ... ili neku priču unutar ovih (znam da postoje 2 mission packa!) .. al' još jedan znanstvenik u bijelom mantilu .. sa rocket launcherom u ruci .. ne bih se žalio .. :wink:

ma jesam ja mlad u pravom smislu jer imam 21 godinu,ali igram se na kompu od 2001. a prije toga n konzolama,nintendo,supercom,sega,itd.

jednostavno nikad nisam odigrao hl1,i nakon odigrane dvojke,ova igra mi se čini praznom,ne toliko grafički nego u dizajnu levela,općenito kao igra.
mozda sam očekivao više ko zna..

Pilip
30-01-2007, 12:21
Da, jer, naime, prije nisu bile takve mogucnosti da naprave ubergrafiku i kul level design.

mravojed20
30-01-2007, 12:30
LOL,znam,doom mi je zabavniji od hl1,duke nukem 3d još više,a puno su lošijeg grafičkog izgleda.

kumE
30-01-2007, 22:56
.. al' još jedan znanstvenik u bijelom mantilu .. sa rocket launcherom u ruci .. ne bih se žalio .. :wink:

hmm, nikad nisu u bijelom mantilu i s bazookom .. . a di je Hazardous Environment Suit koje nose ? :D

... e pa upravo to ... dakle da nas stave u ulogu jednog od onih znanstvenika (u bijelom mantilu i pepeljarkama) ... i jedan rocket launcher .. kao modni detalj :)

Prince-Artas
31-01-2007, 19:32
jedno pitanje, ima gravity gun u hl1

DrunkyDuck
31-01-2007, 19:45
Ne, nema svrhe bez fizickog enginea.

I lol.

MA4A1 aka. Wicked Weasel
04-02-2007, 18:08
Nema greviti gana, ali zato ima one laserske puske i one vanzemaljske sto ispaljuje "muhice" :fof:

Valnjes 666
04-02-2007, 18:34
Ja sam nabrijan na svaki HL mod ili igru! :)

D.E.M.O.
07-02-2007, 18:00
Ja sam nabrijan na svaki HL mod ili igru! :)

Aerial
07-02-2007, 20:16
Nema greviti gana, ali zato ima one laserske puske i one vanzemaljske sto ispaljuje "muhice" :fof:

E, Hornet Gun mi je jedno od najluđih oružja u igrama.. Nemam pojma zašto ga nisu stavili u HL-2 :?

Burek_fr0m_SPACE
08-02-2007, 00:10
Objašnjenje je prilično jednstavno. Taj gun je zapravo ud aliena koji to ispaljuje, a takvih aliena nema u HL2, tako da ga nemaš odakle nabaviti.

Aerial
08-02-2007, 14:45
Pa nije bilo teško napraviti scenu u kojoj se onaj alien nađe negdje na sred ceste (recimo, bori se s lokalnim pivopijama), ti ga ukokaš i voila! imaš Hornet Gun :)

No dobro, on-topic, zbilja mi se sviđa ideja o remakeu. Pošto ne mogu igrati HL 2 epizode.. iz.. određenih... ummm... pravno-legalnih.. i ... ehm... sličnih .-... razloga.. :)

Sonic_Moronic
08-02-2007, 16:44
Šta se svi bacili na redizajn starih igara...Nikad neće dostići original.

A i, lako je tako, imaju sve, samo naprave bolju grafiku i fiziku pa prodaju po cijeni najvjerojatnije puno većoj od originala...

Glupost. Ja bih sad baš igrao original, samo da ga negdje nabavim.

Lord of Darkness
08-02-2007, 16:54
Šta se svi bacili na redizajn starih igara...Nikad neće dostići original.

A i, lako je tako, imaju sve, samo naprave bolju grafiku i fiziku pa prodaju po cijeni najvjerojatnije puno većoj od originala...

Glupost. Ja bih sad baš igrao original, samo da ga negdje nabavim.

Neju u tom stvar. Stvar je u jednom pitanju:"Kako bi HL izgledao sa source engineom i grafikom?"

Lord Jambrek
08-02-2007, 18:56
Svejedno mi je dal naprave ovo ili ne jer meni nije bitna ni grafika u igri, Half-Life je legenda i pol i uvijek ga mogu igrat i uvijek mi je instaliran na kompu. Osim toga HL je puno teži od HL2. Iako bi bilo lijepo vidit HL sa HL2 grafikom i fizikom.

Prince-Artas
08-02-2007, 19:06
Šta se svi bacili na redizajn starih igara...Nikad neće dostići original.

A i, lako je tako, imaju sve, samo naprave bolju grafiku i fiziku pa prodaju po cijeni najvjerojatnije puno većoj od originala...

Glupost. Ja bih sad baš igrao original, samo da ga negdje nabavim.

hl1 anthology u crovortexa naruči, ja sam bio u njihovom offline dućanu početkom godine i nije ga bilo, neznam da li ga sad ima

sir Antonius
11-02-2007, 13:52
he he he...
jedva čekam...
velik sam obožavatelj HL-a uvijek mi je tu negdje na kompu baš kao i fenomenalna dvojka...

šteta samo što ne piše datum kada će se moći downloadati... :cry: :pray: :D :D