PDA

Pogledaj cijelu verziju : U Podgorici vlak iskocio iz tracnica:-(



IgGy
24-01-2006, 11:23
Ako netko nije gledao vijesti

PODGORICA - Spasilačke ekipe pretražuju teren, posebno ispod prevrnutih vagona. Rad ekipa ometaju nepristupačan teren i ledeni vjetar.

Tragedija se dogodila kod Bioča, desetak kilometara sjeverno od Podgorice, kada se kompozicija putničkog vlaka, koji se kretao od Bijelog Polja prema Baru, nakon iskliznuća s tračnica, survala u kanjon rijeke Morače, u provaliju duboku nekoliko desetina metara.

Prema svjedočenju jednog od preživjelih, vlaku su otkazale kočnice, pa je počeo naglo ubrzavati po opasnoj dionici pruge i izletio sa šina u jednom tunelu, što ga je donekle usporilo, ali nedovoljno, pa je pao u provaliju.

Drugi svjedok tvrdi da je vlak neposredno prije nesreće bio zaustavljen. Putnicima se, kaže, učinilo da je strojovođa na jednoj od stanica (Lutovo) nešto popravljao. On je navodno i pozvao Željezničku stanicu i prijavio kvar. Onda se vlak pokrenuo i naglo počeo ubrzavati.

Putnici tvrde da je već u tunelu, posljednjem na nizbrdici prema Podgorici, kompozicija iskliznula iz šina i udarala u zidove. Po izlasku iz tunela u blagoj desnoj krivini vlak se još oko 200 metara kretao između šina, a zatim se strmoglavio u provaliju.

Prvi i drugi vagon sletjeli su stotinjak metara ispod pruge, treći se prevrtao 50 metara, a četvrti se zaustavio na tridesetak metara od šina i putnici u njemu imali su najviše sreće.

'Prema prvim podacima, pretpostavljamo da je došlo do kvara na sustavu kočenja, da se vlak toliko ubrzao da nije bilo moguće zaustaviti ga, a na to su utjecale i karakteristike pruge. Ekipe Željeznica i njeni stručnjaci ispitat će cijeli slučaj i dati točne podatke o uzrocima nesreće', kazao je i direktor Željeznica Crne Gore Ranko Medenica.


Strava covjece:-(

Neven <R>
24-01-2006, 11:35
Katastrofa :(

Kimi
24-01-2006, 12:02
Od sad se vozim u zadnjem dijelu vlaka, just in case.... KOMA! A ja svaki dan vlakom.....

raven5
24-01-2006, 12:13
Ja se dosad nisam vozio vlakom a ni ne namjeravam!

nameless
24-01-2006, 15:23
Zašto je uopće otvorena ova tema?!?! :?

Nećemo sad valjda početi pričati o tome koje smo simulatore vožnje vlaka(?!?!?!) igrali i koji je bio najbolji?

Ementaler
24-01-2006, 16:24
Zašto je uopće otvorena ova tema?!?! :?

Nećemo sad valjda početi pričati o tome koje smo simulatore vožnje vlaka(?!?!?!) igrali i koji je bio najbolji?

:o

....

enivej...

ovo je definitino katastrofa..
ali ipak je najbolje putovat vlakom.. nesreća ima najmanje, a i ekološki su najprihvatljiviji upravo vlakovi...

S4MUR41
24-01-2006, 16:27
slažem se s tobom S][R...

dogodila se katastrofa... al to ne znači da se netrebamo voziti vlakom...

jeretik
24-01-2006, 17:42
Pakao

Büre
24-01-2006, 18:22
Zašto je uopće otvorena ova tema?!?! Confused

Nećemo sad valjda početi pričati o tome koje smo simulatore vožnje vlaka(?!?!?!) igrali i koji je bio najbolji?

Tebi je bolje da šutiš.....

komentar: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

nameless
24-01-2006, 20:53
Tebi je bolje da šutiš.....

komentar: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Imaš pravo, ono je bila malo neukusna izjava, ali nije mi bila namjera sprdati se sa ljudskom tragedijom, samo me malo iznenadilo da je ovakva tema otvorena.

Ako ljudi kažu da su otkazale kočnice, zašto je vozač uhićen?

miro u sutonu tihom
24-01-2006, 20:59
Nije se najsigurnije voziti vlakom,nego autobusom i avionom (osim ako ga otmu talibani!).Bilo je istraživanje!

Nego,što se tiče katastrofe to je žalosno i tužno,i smatram da bi se trebalo nekako pomoći njima,jer mi je najžalije djece koja nisu ni počela živiti život,a eto,tragedioja se dogodi u trenutku!

Večeras ću se pomoliti za njih,a to bi preporučio i ostalim vjernicima!

Ementaler
24-01-2006, 21:01
ja baš čitao da je najsigurnije vlakom putovat :|

miro u sutonu tihom
25-01-2006, 13:39
Ja koliko znam nije,nego busom i avionom!

mrs.croft
25-01-2006, 16:05
i avioni se ruše,i autobusi slijeću u provalije.

danas ništa nije sigurno.

Sterpo
25-01-2006, 16:50
avionom je najsigurnije ,a autobusom nije baš sigurno


:( :(

emp!
25-01-2006, 18:45
A čuj, sigurno nije sigurno... Nikad neznaš da će se tebi dogoditi; Voziš cijeli život motor i onda šetaš psa, zapneš za kamen i mrtav :roll:

Sterpo
25-01-2006, 22:51
moguće!

Ludjak
26-01-2006, 14:08
Grozno je to što se desilo... Widio sam slike na webu...

v4MP1r3
27-01-2006, 19:02
Grozno je to što se desilo... Widio sam slike na webu...

jadni oni, samo kazem, bolje oni nego mi, ne znam zasto sam ovo rekao al sumnjam da bi se neko zrtvovao da spasi hrpu njih, ZAR VISE NEMAMO NI JEDNOG JUNAKA!?? DI STE DOBRI SUPERHEROI!?????

dEmEnTeD
27-01-2006, 23:49
Grozno je to što se desilo... Widio sam slike na webu...

jadni oni, samo kazem, bolje oni nego mi, ne znam zasto sam ovo rekao al sumnjam da bi se neko zrtvovao da spasi hrpu njih, ZAR VISE NEMAMO NI JEDNOG JUNAKA!?? DI STE DOBRI SUPERHEROI!?????

Mirišem li ja to malo nacionalizam :D :D :D ?

Prince-Artas
27-01-2006, 23:54
ti bi da se to nama desilo a ne njima ???!!!

Osiru$
28-01-2006, 00:48
Ne budite bešćutni... kome god da se desilo šteta je ista. Ljudski život je ljudski život.

v4MP1r3
28-01-2006, 00:55
kazem NE

mislil sam naglasiti da vise nema supermana il batmana ko bi nas spasaval od sranja za koja smo sami krii, a bome ni WounderWoman... <smrc, smrc> :cry: :cry: :cry:

miro u sutonu tihom
28-01-2006, 14:31
Vampiru,ja sam tvoj post protumačio mali nacionalistički,ali nema veze,jer sam ja možda krivo shvatio,ili možda ne...
Nego,kako možeš napisati bolje oni nego mi!!???Pa tko je tebi dao prvo da odlučuješ čiji je život skuplji?
Čovjek je čovjek!

S4MUR41
28-01-2006, 14:41
"Nebo postoji zbog ljudi,
I zemlja postoji zbog ljudi,
Voda postoji zbog ljudi,
Zrak postoji zbog ljudi,
.
.
.
I smrt postoji zbog ljudi.

Kad nebi bilo smrti, tada bi bilo previše ljudi i nebi bilo mjesta za sve nas"

ovo je jedna pričica koju poručuj Zen-Budizam... ... ... ... ^^ ROTFL...

zal mi je kaj je mnogo njih umrlo... ali to je proces života...

Sgt. Bull
04-02-2006, 15:37
"Nebo postoji zbog ljudi,
I zemlja postoji zbog ljudi,
Voda postoji zbog ljudi,
Zrak postoji zbog ljudi,
.
.
.
I smrt postoji zbog ljudi.

Kad nebi bilo smrti, tada bi bilo previše ljudi i nebi bilo mjesta za sve nas"

ovo je jedna pričica koju poručuj Zen-Budizam... ... ... ... ^^ ROTFL...

zal mi je kaj je mnogo njih umrlo... ali to je proces života...

nebuloza.to sve postoji zato sto postoji.MOZDA JE TO BOG STVORIO?!!!
i "bolje oni nego mi"?!!!!! kakva je to izjava???????ahhh razocarenje razocarenje covo.
:shock: