PDA

Pogledaj cijelu verziju : Drugo svjetsko klanje ( World War 2)



Fear Factory
23-01-2006, 23:50
Neki dan nakon Schindlerove liste,frend i ja smo u razgovoru došli na jednu temu o drugom svjetskom ratu.
Naime,da budem precizniji,radilo se o igrama s tematikom o WW-u 2.Može se reći da je ta tematika već duže vrijeme zlatna koka izdavačima igara,bilo to najčešće kroz fps-ove,strategije,letačke simulacije...

Da se razumijemo,i ja igram MoH,CoD,Blitzkrieg itd.

Moje pitanje glasi: da li je moralno od strane izdavača zarađivati na tim igrama? Meni je malo bizarno da se to ne baš blistavo razdoblje ljudske povijesti eksploatira za zabavu širokih masa.
Sumnjam da je to sve iz pobude da se igrače uči povijesti,čak gledajući kroz neki obzor obrazuje,veliča one koji su se hrabro borili proti okupatora i ginuli za slobodu...
Zaista,ne izgleda li na neki način odvratno vidjeti najavu za recimo neki novi MoH,koja glasi tako da nam se obećava igranje najvećih bitaka dr. svj. rata,povijesno autentične bitke,orgazmički dobar multiplayer i sve to uz 3.0 shadere u DirectX 9.0c okruženju...i kao šećer na kraju,da ćemo iskusiti nevjerovatno uzbudljivu atmosferu i realističnost bitke...

Ovo boldano je ono što me bode u oči.Ne zvuči li to licemjerno prema onima koji su prošli taj pakao?Jer,kao što svi znamo to i je bio pakao.Ne mislite li ponekad da se taj pakao prikazuje u sasvim krivom svijetlu?Nešto kao ćućni se,digni,spizdi švabu posred čela,popiješ metak ali nema beda jer tu medik koji te skrpa instantno...i kraj misije.

Siguran sam da tim ljudima nije bilo nimalo zabavno tamo,da im nije bila baš nevjerovatno uzbudljiva atmosfera i da nisu išli gledati krajolike i ravnice na ratištima da bi se divili tom šarenilu.I o kojoj to oni realističnosti govore?Smatram da o realističnosti mogu govoriti samo oni koji su tamo bili!!!

Ponavljam,i ja igram dotične igre,nisam nikakav moralist,revolucionar i sl. Samo smatram da u ovom mom razmišljanju ipak ima i nešto istine.

Nekima će se sve ovo činiti debilno,neki će me možda smatrati ne baš čistim,no molio bih vas da malo razmislite o svemu ovome napisanom i da barem malo raspravite o tome.

W3DR4N
24-01-2006, 00:21
I za to ti je trebala Schindlerova lista?

Bilo kako bilo, jedno sam vrijeme pisao o toj problematici, pa ako pronađem te papire prepisat ću ti barem dio.

miro u sutonu tihom
24-01-2006, 00:24
Imaš pravo to je sve nekak...PRENEVINO :rotfl:
Treba moći uletiti u logore i ubijati dok te ne zabole prste na lijevoj tipki miša.Opet šala!
Ma šta ja znam,danas je kapitalizam,danas se ne gledaju ljudski osječaji i znakovi morbidnosti i strahopoštovanja prema nečemu,već samo da se ubere novac!Ne,nisam komunist,ali moramo se suočiti da je KAPITALIZAM prisutan svugdje pa i u igrama!

=k.o=
24-01-2006, 19:15
Neki dan nakon Schindlerove liste,frend i ja smo u razgovoru došli na jednu temu o drugom svjetskom ratu.
Naime,da budem precizniji,radilo se o igrama s tematikom o WW-u 2.Može se reći da je ta tematika već duže vrijeme zlatna koka izdavačima igara,bilo to najčešće kroz fps-ove,strategije,letačke simulacije...

Da se razumijemo,i ja igram MoH,CoD,Blitzkrieg itd.

Moje pitanje glasi: da li je moralno od strane izdavača zarađivati na tim igrama? Meni je malo bizarno da se to ne baš blistavo razdoblje ljudske povijesti eksploatira za zabavu širokih masa.
Sumnjam da je to sve iz pobude da se igrače uči povijesti,čak gledajući kroz neki obzor obrazuje,veliča one koji su se hrabro borili proti okupatora i ginuli za slobodu...
Zaista,ne izgleda li na neki način odvratno vidjeti najavu za recimo neki novi MoH,koja glasi tako da nam se obećava igranje najvećih bitaka dr. svj. rata,povijesno autentične bitke,orgazmički dobar multiplayer i sve to uz 3.0 shadere u DirectX 9.0c okruženju...i kao šećer na kraju,da ćemo iskusiti nevjerovatno uzbudljivu atmosferu i realističnost bitke...

Ovo boldano je ono što me bode u oči.Ne zvuči li to licemjerno prema onima koji su prošli taj pakao?Jer,kao što svi znamo to i je bio pakao.Ne mislite li ponekad da se taj pakao prikazuje u sasvim krivom svijetlu?Nešto kao ćućni se,digni,spizdi švabu posred čela,popiješ metak ali nema beda jer tu medik koji te skrpa instantno...i kraj misije.

Siguran sam da tim ljudima nije bilo nimalo zabavno tamo,da im nije bila baš nevjerovatno uzbudljiva atmosfera i da nisu išli gledati krajolike i ravnice na ratištima da bi se divili tom šarenilu.I o kojoj to oni realističnosti govore?Smatram da o realističnosti mogu govoriti samo oni koji su tamo bili!!!

Ponavljam,i ja igram dotične igre,nisam nikakav moralist,revolucionar i sl. Samo smatram da u ovom mom razmišljanju ipak ima i nešto istine.

Nekima će se sve ovo činiti debilno,neki će me možda smatrati ne baš čistim,no molio bih vas da malo razmislite o svemu ovome napisanom i da barem malo raspravite o tome.Sda,malo je nepošteno prema sudionicima tog pakla ali to donosi masne pare i to su zapravo antiratne igre jer opisuje baš taj opak osjećaj kad se nađeš na bojištu...isto kao i filmovi...to nisu ratni filmovi,već antiratni....kada im suborac umire na rukama,to zapravon govori gledateljima ili igračima----rat nema smisla,to je grozota...
ja osobno obožavam ww2 igre :ekipa:

jeretik
24-01-2006, 19:39
Nije uopste ni neposteno ni nemoralno

Historija je drustveno vlasnistvo, pa prema tome i predmet umjetnosti :D

Onaj kome to smeta nek se ubije, po toj logici se ne smiju pravit ni filmovi o molerima, jer boze moj, kako iko osim molera moze znat kako je molerima :?

I tako sve...

Fear Factory
24-01-2006, 20:31
I za to ti je trebala Schindlerova lista?




Ma palo je to meni na pamet prije,samo što sam nedavno tek prvi put raspravio s nekim o tome.

Fear Factory
24-01-2006, 20:36
Nije uopste ni neposteno ni nemoralno

Historija je drustveno vlasnistvo, pa prema tome i predmet umjetnosti :D

Onaj kome to smeta nek se ubije,Spo toj logici se ne smiju pravit ni filmovi o molerima, jer boze moj, kako iko osim molera moze znat kako je molerima :?
I tako sve...

Ma nisam na to mislio,samo velim da se ponekad čini da su pobude iz kojih se takve igre rade potpuno krive.

Da mislim ovako što si ti napisao,bilo bi to prilično priglupo,zar ne? :)

jeretik
24-01-2006, 21:25
Pa upravo si sad reko da si to mislio :rotfl:

Ukratko, pobude iz kojih se prave WW2 igre nikako nisu krive, nemoralne, itd, itb...

IgGy
24-01-2006, 23:32
Moje pitanje glasi: da li je moralno od strane izdavača zarađivati na tim igrama? Meni je malo bizarno da se to ne baš blistavo razdoblje ljudske povijesti eksploatira za zabavu širokih masa.
Sumnjam da je to sve iz pobude da se igrače uči povijesti,čak gledajući kroz neki obzor obrazuje,veliča one koji su se hrabro borili proti okupatora i ginuli za slobodu...
Zaista,ne izgleda li na neki način odvratno vidjeti najavu za recimo neki novi MoH,koja glasi tako da nam se obećava igranje najvećih bitaka dr. svj. rata,povijesno autentične bitke,orgazmički dobar multiplayer i sve to uz 3.0 shadere u DirectX 9.0c okruženju...i kao šećer na kraju,da ćemo iskusiti nevjerovatno uzbudljivu atmosferu i realističnost bitke...


Nekima će se sve ovo činiti debilno,neki će me možda smatrati ne baš čistim,no molio bih vas da malo razmislite o svemu ovome napisanom i da barem malo raspravite o tome.

Uopce nije debilno, u potpunosti si u pravu, vrlo je nemoralno. Ali sto je moralno u danasnjem svijetu showbusinessa? Jebiga, moral se izgubio pojavom novije americke kinematografije i njihovog patriotizma koji je stvorio nezaustavljivu masineriju "industrije zabave" kojoj ogromnim dijelom pridonose i videoigre. Drugim rijecima, posto su svi svrsavali na Band of Brothers, zasto ne bi jednako svrsavali na Brothers in Arms ili Call of Duty, ali u potpunosti interaktivnoj akciji?
Ljude vise uopce ne zanimaju zrtve Drugog svjetskog rata, vec iskljucivo njeni heroji, atmosfera i Spielbergovi specijalni efekti. Siguran sam da ce se ljudi pri pomisli na WWII prije sjetit BoB-a negoli Schindlerove liste.

W1k1n6
25-01-2006, 16:52
Možemo mi tu pričat bajke koliko god želimo, ali to je još uvijek najveći svjetski rat u povijesti, pa će još jako dugo biti tema mnogih romana, filmova, igara. Ja osobno uvijek imam osjećaj kako još mnogo toga u vezi WWII nije rečeno i razjašnjeno, pa se nadam kako će biti još puno kvalitetnih tekstova, filmova, pa i igara na tu temu. Kad pak govorimo o moralu, onda je po tome cijela industrija zabave i medija nemoralna. Najviše se oduvijek zarađuje na nasilju, seksu i zavirivanju u živote i sudbine drugih ljudi. Nemoralno? Da. Ljudski? Da. Alternativa? Postoji, ali uz nju dolaze fanatizam, apatija, dosada...

sTALKer
25-01-2006, 18:32
ja mislim da bi bilo genijalno da se ratovi budućnosti vode na virtualan način, pa kom odojci kom opanci što narod kaže :)

meni lično ne smeta "eksploatacija" tog razdoblja ljudske povijesti, čak naprotiv - jedini način da sve to proživimo na najbezbolniji način je sjesti i odigrati naslove te tematike, a nakon njih je veći ugođaj i gledati filmove i reći dok gledaš Spašavanje vojnika Rajana: eh eno baš na onoj plaži njemački snajper mi je povećao nivo olova u krvi (kako već piše u nečijoj recenziji, a ne da mi se tražiti)

čovjek nije miroljubivo biće (pa dovoljno je pogledati svu onu zlobu ženskog svijeta i njihova međusobna preopucavanja oko izgleda, kao jedan primjer te zlobe) i normalno je da treba imati neki ispušni ventil, a ijedan imalo normalan gamer zna razlikovati stvarnost, zabavu, ideologiju ...

pošto najsigurnije mogu o sebi govoriti - radi se o tome da znam praviti razliku između debila koji je ubio milione ljudi zato što nisu arijevci, i ljudi koje skoro da smatram živima dok u njhovom društvu prolazim doline i gore u nekim davnim vremenima

ROCCO_GRANDE
25-01-2006, 22:03
Možemo mi tu pričat bajke koliko god želimo, ali to je još uvijek najveći svjetski rat u povijesti, pa će još jako dugo biti tema mnogih romana, filmova, igara. Ja osobno uvijek imam osjećaj kako još mnogo toga u vezi WWII nije rečeno i razjašnjeno, pa se nadam kako će biti još puno kvalitetnih tekstova, filmova, pa i igara na tu temu. Kad pak govorimo o moralu, onda je po tome cijela industrija zabave i medija nemoralna. Najviše se oduvijek zarađuje na nasilju, seksu i zavirivanju u živote i sudbine drugih ljudi. Nemoralno? Da. Ljudski? Da. Alternativa? Postoji, ali uz nju dolaze fanatizam, apatija, dosada...

Sve ostalo navedeno OK, ali ne vidim nemoral u zarađivanju na seksu, naravno ako zanemarimo religijska stajališta.

The-Borg
25-01-2006, 22:31
da slazem se.. ali to vrijeme ww2 bitki je bilo ipak ludi dozivljaj na svoj nacin i valja ga dozivjet na najbolji i najbezbolniji nacin a to je via games...
da volio bih biti tamo u jednoj bitci ali da se mogu poslije respawnat..hhe
Zato svi uzivamo u ww2 naslovima... evo ja se sad koljem za staljingrad na blitz 2.

Snake
25-01-2006, 23:50
ma što danas nije nemoralno u ovom svijetu? ali kad vidiš da to jednostavno moraš prihvatiti, zaboravit ćeš žrtve i heroje rata. btw. začetnici nacizma pred kraj rata su govorili da u razdoblju koje dolazi više nije vrijedno živjeti.
ipak, sTALKer je dobro napisao: čovjek nije miroljubivo biće

mene samo zanima kako (da li) njemci jedva čekaju izlazak novog Cod-a da otrče kući, sjednu za high end mašine i deru po virtualnim inačicama svojih vojnika - švaba i užive se u virtualni rat te viču: eto ti na gade jedan švapski, a onda se sjete da su i oni njemačke narodnosti

The-Borg
26-01-2006, 00:11
mislim da ne ,,, jer je koma... te igre su teske obrade mislim na njemacke verzije ww2 games...

ma neznam meni je veci gust igrat s njemcima... jer mi je pun kuffer amera i onih njihovh filmova gdje sredu 500 ss-ovaca a i drugih slicnih stvari,,..
i njemci su imali jacu vojsku iako su popusili,,,

ipak su tigeri TENK a messershmitovi bf 109 ili 262 Avioni...
a mp 40 i 44 OWnagE

Rocchiro
26-01-2006, 15:56
WW 2 igre te mogu samo nauciti kak je zapravo rat najveca ljudska glupost...cilj ti je klati i klati-znaci rat je klanje bezveze... 8)

Metabolicc
12-03-2008, 20:41
WW 2 igre te mogu samo nauciti kak je zapravo rat najveca ljudska glupost...cilj ti je klati i klati-znaci rat je klanje bezveze... 8)

Ovo je njdebilnija izjava, rat nije klanje i klanje (samo najtvrdji od nas su mogli nozem ubiti nekog). Za rat se triba imat mozak. Nijedna PC igra , paintball i takva sranja nikad nece nikome prikazati pravi pakao rata.Te igre sluze za zabavu a ne za .....U svemu tome je najgore sto se WW2 u vecini slucajeva gleda sa americke strane gledista (koje je totalno krivo i propagandno) :wink:

Nadan se da se za ovo ne dobiva ban :) (sry na ozivljavanju starog topica ali kad san vidija ovu izjavu nisan se moga susdrzat)

Gwin
12-03-2008, 21:00
otprilike je jednako nemoralno kao i Need4Speed, jer što reći ljudima kojima je netko pregazio člana obitelji.
otprilike jednako nemoralno kao i dodjeljivanje "Purple Heart" ordena američkom heroju samo na temelju činjenice da je pobio više ljudi nego onaj nijemac s druge strane puške..

FioPro
12-03-2008, 21:13
Igre jesu nemoralne. Kako je Njemcima igrati recimo WW2 igre ? Sigurno da im nije ugodno... Svi mi gledamo na to kao na neko uzbuđenje i svi bismo željeli biti u tim bitkama "for real". Sigurno da je to nezaboravno iskustvo, no ono sa sobom nosi veliki broj i tužnih i vedrih sjećanja. U ratu se vide sve čovjekove vrline i mane. U igrama su većinom prikazane one dobre strane "band of brothers" i slično. U ratu se stvaraju prijateljstva i sklapaju čvrste veze jer ovisite o drugima. No mi u igrama nikad ne razmišljamo kako je onima koji su "for real" poginuli...

Kako god, WW2 je neiscrpna tema iz svakog pogleda. Svatko od nas bi želi da je bio dio toga. Pustolovina za kojom mnogo ljudi žudi... Čudni smo mi ljudi...

KingTomy
12-03-2008, 21:22
Rat se nikada neće moći prikazati u igrama kao što je zapravo.
U školi smo imali prezentaciju o Domovinskom ratu i došla su dva [kapetana, generala, zapovjednika]Si sada pričaju o svojim iskustvima itd.
Spavanje je bilo na smjene, a imali su i čuvare koji su ih čuvali.
Pucali su u ljude, i ljudi su padali, ali jesu li bili mrtvi, nisu znali.
Smrzavali su se i bojali. Vjerujte, nitko nije glumio ramba i izletio sa strojnicom usred vatre. Kažu da je užasan osjećaj ubiti čovjeka, niti ti mrziš njega, niti on tebe, ali se ubijate. Oni zapravo ni nisu sigurno jesu li nekoga ubili zato jer, ponavljam, ljudi su padali ali ne znači da su i umirali. A i sigurno nitko nije stao nad neprijateljem koji je na podu i ispraznio još 20 metaka u njega.

Ali za mene su igre igre, i koliko god je pravi rat strašan, igra se sastoji od modela i tekstura...

@

Kako god, WW2 je neiscrpna tema iz svakog pogleda. Svatko od nas bi želi da je bio dio toga. Pustolovina za kojom mnogo ljudi žudi... Čudni smo mi ljudi...

Svatko tko je bio u ratu više nikada u životu ne bi to htio iskusit, a i da ti sam to vidiš, vjeruj mi poželio bi stisnuti ESC.

Metabolicc
13-03-2008, 07:22
Rat se nikada neće moći prikazati u igrama kao što je zapravo.
U školi smo imali prezentaciju o Domovinskom ratu i došla su dva [kapetana, generala, zapovjednika]Si sada pričaju o svojim iskustvima itd.
Spavanje je bilo na smjene, a imali su i čuvare koji su ih čuvali.
Pucali su u ljude, i ljudi su padali, ali jesu li bili mrtvi, nisu znali.
Smrzavali su se i bojali. Vjerujte, nitko nije glumio ramba i izletio sa strojnicom usred vatre. Kažu da je užasan osjećaj ubiti čovjeka, niti ti mrziš njega, niti on tebe, ali se ubijate. Oni zapravo ni nisu sigurno jesu li nekoga ubili zato jer, ponavljam, ljudi su padali ali ne znači da su i umirali. A i sigurno nitko nije stao nad neprijateljem koji je na podu i ispraznio još 20 metaka u njega.

Ali za mene su igre igre, i koliko god je pravi rat strašan, igra se sastoji od modela i tekstura...

@

Kako god, WW2 je neiscrpna tema iz svakog pogleda. Svatko od nas bi želi da je bio dio toga. Pustolovina za kojom mnogo ljudi žudi... Čudni smo mi ljudi...

Svatko tko je bio u ratu više nikada u životu ne bi to htio iskusit, a i da ti sam to vidiš, vjeruj mi poželio bi stisnuti ESC.

Ti su ti dobro rekli, samo sta taj general sere (ionako nisu vidila rata kao nijedan domobran, pricuva, rocnik, rezervist)Triba si bit u gardistima da vidis rat!

4. Gardijska Brigada 4ever

ZorgTheBorg
13-03-2008, 09:33
Igre su zabava.... zabavno je klat se virtualno... ali nije zabavno klat se IRL... uopće...

Zapamtite, IRL se kolju ljudi, ljudi sa jednim životom, pod zapovjedništvom idiota koji žele od svoje države napravit nešto veće... a na kompu se miče hrpa elektrona.... i gotovo... to nema VEZE s RL-om... točka

Metabolicc
13-03-2008, 13:10
Igre su zabava.... zabavno je klat se virtualno... ali nije zabavno klat se IRL... uopće...

Zapamtite, IRL se kolju ljudi, ljudi sa jednim životom, pod zapovjedništvom idiota koji žele od svoje države napravit nešto veće... a na kompu se miče hrpa elektrona.... i gotovo... to nema VEZE s RL-om... točka

Signed...
Meni je ikakvu zelju za ratom ubio OpFlashpoint :D

Ti si bolestan ako si uopce imao zelju za ratom

Kad prvi put ubijes povracas danima ( u mom slucaju) a kako se sve vise i vise ubija to ti postane rutina i nije uopce tesko(ubit covika je ko izrizat komad kruva)

Ali igre su zestoke(ja se uzivin u njih ) ali nisu nimalo slicne ratu

Metabolicc
13-03-2008, 20:21
srbe naravno ali u ratu

Sta si ti mislija da san serijski ubojica :rotfl:

Prince-Artas
13-03-2008, 23:40
e došo si na moj podforum kakat (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?p=633649#633649)

mravojed20
14-03-2008, 00:00
srbe naravno ali u ratu

Sta si ti mislija da san serijski ubojica :rotfl:

LOL :rotfl: Šta te nije sram e?


e došo si na moj podforum kakat (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?p=633649#633649)

Metabolicc
14-03-2008, 06:29
Izvini,ali tesko mi je povjerovati...
U svakom slucaju,gdje si sluzio,t.j u kojoj jedinici?

4.Gardijska Brigada
3.Bojna

Gwin
14-03-2008, 12:52
hmm. možda metabolicc dijeli acc sa svojim sinom :D

pa je tata ovdje, a sin na "prosječnoj starosti" topicu melje bezveze..

a možda i ne :D

Metabolicc
14-03-2008, 13:41
hmm. možda metabolicc dijeli acc sa svojim sinom :D

pa je tata ovdje, a sin na "prosječnoj starosti" topicu melje bezveze..

a možda i ne :D

Kako si znao, samo sto ja nisam Metabolicc nego mi je to sin, ja san 66 godiste a on 89

btw. ja i nisan neki poznavatelj gaminga i ne citam pcpplay osim ako ima koji ratni FPS (igran samo njih :D ) :wink:

Jel zabranjeno djelit acc (ipak smo na istom kompu pa....

e da on nije pisao nista na ovom topicu koliko ja znam ali ako je tebi to bezveze onda stvarno...

Nodakim
14-03-2008, 13:43
:pray:
ovo me podsjeća na ona dva brata srbina

Metabolicc
14-03-2008, 13:46
Cek malo ja nisam srbin nego hrvat! i kakve veze imaju oni i tko su oni i sta je bilo s njima?

KingTomy
14-03-2008, 14:26
Cek, imas seasnest godina, znaci da si hm s par mjeseci sluzio u vojsci? :rotfl:

Metabolicc
14-03-2008, 14:28
Ja imam 42 a sin mi ima 19 neznam odakle ti 16 ali eto...

Tsumetai Ryujin
14-03-2008, 14:39
ocemo nazad na temu??

Metabolicc
14-03-2008, 14:42
Da moze naravno

btw. neznam za sto me optuzujete

mravojed20
14-03-2008, 14:50
Ako ti imaš 42 a sin 19, ko je pak onda ovaj šta ima 16?

viewtopic.php?p=633649#633649 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?p=633649#633649)

Da_killah
14-03-2008, 15:28
možda je mislio da je to pogađanje prosječne starosti čitatelja :)

Tsumetai Ryujin
14-03-2008, 17:52
cek mravojed se tebi treba crtat?? kad ti netko vise pozicioniran od tebe kaze da nema offtopica ond ima da sutis ako nemas nike pametnog za rec... ovo ti je zadnje upozorenje... a i da killa i metabolicc imate isto upozorenje... dosta vise o metaboliccu i njegovom sinu, o tom se raspravljajte preko msna...

Daniel666
14-03-2008, 22:39
Svaka tema ovakvog karaktera se pretvori u vrijeđanje... samo sam čekao...

Evo što ja mislim. Mislim da bi se trebala napraviti takva umjetnička djela (pa i igre da i one su umjetnost iako se to danas ne vidi) koja bi očuvala nijhove žrtve da ih nikada ne zaboravimo (ali ih najčešće čovjek usprkos svemu ponovi).

Ahem, dakle ako mislite da sam ja za čistu koljačinu onda definitvno ne nisam (npr. danas u Japanu postoje kampovi (u stvarnom svijetu) gdje se ljudi igraju Domovinskog rata -->> ZA TO NISAM)

Ali jedan me tužan osjećaj ostavio na u Call of Duty, kada je na početku misije svatko 2 dobio pušku (realno, tako je i bilo) i kada sam jurišao na strojnice bez puške. To me nije ostavilo hladnim, iako je to igra, to se u nekoj mjeri realnosti i dogodilo.

Rang€r
15-03-2008, 01:13
Svaka tema ovakvog karaktera se pretvori u vrijeđanje... samo sam čekao...

Evo što ja mislim. Mislim da bi se trebala napraviti takva umjetnička djela (pa i igre da i one su umjetnost iako se to danas ne vidi) koja bi očuvala nijhove žrtve da ih nikada ne zaboravimo (ali ih najčešće čovjek usprkos svemu ponovi).

Ahem, dakle ako mislite da sam ja za čistu koljačinu onda definitvno ne nisam (npr. danas u Japanu postoje kampovi (u stvarnom svijetu) gdje se ljudi igraju Domovinskog rata -->> ZA TO NISAM)

Ali jedan me tužan osjećaj ostavio na u Call of Duty, kada je na početku misije svatko 2 dobio pušku (realno, tako je i bilo) i kada sam jurišao na strojnice bez puške. To me nije ostavilo hladnim, iako je to igra, to se u nekoj mjeri realnosti i dogodilo.

ah staljingrad :) po meni najbolja misija od svih FPSova sto postoje...

evo citam temu od 21h, vec sam 3-4 partije dote odigro ugl... vec sam zaboravio sta je pitanje... khm sam malo sad cu editat

EIDt: u usporedbi s ostalim sranjima sto se svaki dan vidi i cuje na TVu svuda oko nas imaju pravo na to i sasvim je moralno, jer to se dogodilo, jbg zivot ide dalje i ne vidim razloga zas bi se zaboravilo ili zapostavilo, a druga je stvar kad neko radi nes sto se nije dogodilo pa prica o atmosferi ko u ratu i sl. sranja... al atmosferu pravu nikad nece moci prenjet i ne zelim....

Nitro3d
15-03-2008, 10:48
Rat je največe zlo i definitivno se ne bih volio borit u ratu,koliko god to bilo zanimljivo u igrama na Kompjuteru,Ps2,XBOXU...
Hoču reči,ni oni branitelji kojima je (Možda) bilo u početku zabavno iči branit Hrvatsku,ne žele više iči u rat,niti se uopče više borit.
Uzet ću primjer svog starog,On ima 52 godine,bio je branitelj i borio se u Oluji,bio je onda donekle raspoložen i branio je Hrvatsku,a ovi naši političari su braniteljima tada obečavali brda i doline a na kraju nisu NIŠTA ostvarili od obečanog.
I sad da pitam svog starog bi li se on ponovo borio da dođe do rata,on bi mi rekao da se za ovu domovinu više ne bi borio,samo za sebe.

W3DR4N
15-03-2008, 20:29
Meni se ovaj najavljeni Velvet Assassin čini dosta zanimljiv.

FioPro
15-03-2008, 20:45
Kako je Activision najavio godišnja izdanja CoD-a, slijedeći bi se možda mogao opet vratiti u WW2... Nadam se... CoD + WW2, FTW 8)

Daniel666
16-03-2008, 08:55
Return to Castle Wolfenstein?

FioPro
16-03-2008, 11:36
Return to Castle Wolfenstein?

Uf, to baš i nije neka nova igra :D Ali je vrhunska... A i tematika bije baš previše na WW2, nego na Arijevske gluposti

Rang€r
16-03-2008, 13:58
Return to Castle Wolfenstein?

Uf, to baš i nije neka nova igra :D Ali je vrhunska... A i tematika bije baš previše na WW2, nego na Arijevske gluposti

RTCW 2, valjd je na to mislio...