PDA

Pogledaj cijelu verziju : Da li je ok tražiti smrt?



Sonic_Moronic
25-01-2007, 17:32
Gledajte ovo http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6186347.stm

Ovaj čovjek je paraliziran i mora govoriti preko kompjutera, i želi da mu isključe stroj koji ga održava na životu. Ali vlada to ne dopušta.

Da li mislite da treba dopustiti ovo?
Ne samo ovaj primjer, što mislite općenito?

Ja mislim da je glupost odbiti njegov zahtjev. Jedino što može je ležati u krevetu, i sasvim sigurno pati. Mislim da nema većeg zla od boli koja ne može prestati, bila ona fizička ili psihička.

Zašto ovaj čovjek (ili bilo koji drugi kojega se održava na životu samo tako, a nema više nade za njega) nema pravo svršiti svoj život?

Na stranu što je to grijeh, mislim da je totalna idiotarija držati ga tamo godinama i godinama, a napustio je sve nade.

Taj sudac je okrutan... Zamislite sebe u toj poziciji. Sumnjam da bi ja imao ikakve volje za životom. To njima izgleda nehumano, a zapravo su i sami nehumani.

Svakakvi lijekovi se daju osobama da im bol prestane, a upravo smrt je "lijek" za ovoga čovjeka...

JohnDoe
25-01-2007, 17:46
Ja eutanaziju odobravam samo u takvim slučajevima. Kao što si rekao, zašto da osoba pati, ako stvarno nema spasa.

O ovome sam se vječito kačio sa vjeroučiteljicom i nikad na zelenu granu s njom.

Wizard
25-01-2007, 18:03
Teska odluka, kao prvo ja bi trazia da se mene ne odrzava na zivotu na aparatima, to se moze potpisati zar ne ? , a ovo, neznam, stvarno teska odluka, na jednu stranu covjek koji zeli pociniti samoubojstvo, ali zapravo nije samoubojstvo, nego ga netko treba ubiti, ali ne i odgovarati za to, zamrsen slucaj, to je kriva medicina koja je previse napredovala. Moje vjersko stajaliste mi ne dopusta da kazem da eutanaziji, ali ljudski je dobro pustiti covjeka da umre a ne "zivi" , ako je okey davati ljekove da ublaze bol kad nema spasa zasto onda nije okey i napustiti svijet kad vise nema nade, samo zeli ublaziti bol. mislim da bi trebao zamoliti nekoga da ga ubije, ili se pokusati sam ubiti, tesko je traziti od visih organa vlasti da odlucuju oces li ti ziviti ili ne, gubis osnovna ljudska prava onda, mislim da bi na kraju odluka trebala biti na njemu, ao zeli smrt neka je dobije, zivimo u demokraciji, nije problem ubiti milijune civila koji to nisu zasluzili, ali nekoga koji pati i zeli zavrsiti svoju patnju jeveliki problem ubiti iako on to zeli, ovo je pitanje o kojem se moze jako, jako dugo raspravljati, a ja neznam kako bih na njega odgovorio, jednostavan se ogovor trazi, ali je zamrseno odgovaranje, ja mislim da svatko ima pravo odlucivati hoce li se ubiti ili ne, ali traziti od nekoga da uciti to umjesto tebe vec daje potpuno drugu sliku, jer ja to ne bih mogao uciniti pa...

Sonic_Moronic
25-01-2007, 18:06
Čovjek bi vjerojatno ubio sebe da nije paraliziran...

Burek_fr0m_SPACE
25-01-2007, 18:29
Zašto nekoga siliti da živi ako on to ne želi? To mi nikako nije jasno...

Kenyi
25-01-2007, 18:43
naravno da trebaju dozvoliti jedan manje ^^

Arbiter of Change
25-01-2007, 18:46
Inače se ne bi složio ali ako čovjek to ŽELI....

Burek_fr0m_SPACE
25-01-2007, 18:52
Inače se ne bi složio ali ako čovjek to ŽELI....
Neko želi da umre, a ti ga prisilno držiš na životu - neko želi da živi, a ti ga ubiješ. I u jednom i u drugom slučaju se protiv nečije volje odlučuje o njegovom životu, ali nekako je prvo sasvim uredu, a drugo je nepojmljivo loše...

Kiklop
25-01-2007, 19:45
tog lika kao i sve druge koji vegetiraju i nemogu se kretat treba naucit astralnu projekciju i bit ce sretni,ja bi bio :)

NITROS
25-01-2007, 20:01
Ja mislim da netreba to dopustiti. Njemu je Bog darovao zivot, i samo mu ga Bog moze oduzeti.

Babitz
25-01-2007, 20:21
analan topik
+gramatički loš :(

St. Jude
25-01-2007, 20:22
ajde vi bite željeli sami sebi život da ste u onom stanju

Burek_fr0m_SPACE
25-01-2007, 20:32
Ja mislim da netreba to dopustiti. Njemu je Bog darovao zivot, i samo mu ga Bog moze oduzeti.
A šta ako subjekt ne vjeruje u boga? Trebao bi ispaštati zbog nekog tvog vjerovanja?

Berax0r
25-01-2007, 20:35
Pa gledajte ako čovijek tako želi onda neka tako i naprave.Nemože nitko suditi nelog čovijeka tj. govoriti šta će biti sa njim.Stoga trebali bi ga pustiti u život vijećni :roll:

Outmind
25-01-2007, 20:42
Ja mislim da netreba to dopustiti. Njemu je Bog darovao zivot, i samo mu ga Bog moze oduzeti.

Khm, da, tvoje mišljenje...

Pustiti nekog da pati stvarno je manje u duhu kršćanstva nego pomoći mu da se "približi" bogu. Mislim da bilo koji čovjek koji takvo što ne proživljava svaku sekundu svakog dana svog života nema nikakav autoritet nad takvom odlukom.

Rocchiro
25-01-2007, 20:50
naravno da podržavam,bolje umrjeti nego živjeti cjeli život na mašinama.ima jedan vrlo gadan film o tome,Johnny got his gun...oni koji su vidli spot od metallice od One znaju o cemu se radi jer su isječki iz filma korišteni u spotu

Maloki
25-01-2007, 20:53
Kenyi i kiklop, vama je ovo smijesno? Covjek se muci, a vi se tomu smijete? Nemam rijeci za vas onda...
A cuj NITROS, ti mozda jesi pobozan, ali kaj ako on nije? I kakav ti je to zivot na apratima? To je po meni gore od smrti. To je vjerojatno najblize definiciji pakla. Sto on ustvari radi tako prikovan uz krevet? NISTA! LEZI! I jako me smeta kada netko kaze "Bog je darovao zivot, samo ga Bog moze uzeti" i takvi slicni komentari. Danas sam bas razgovarao sa prijateljem o tome kako je glupo kada netko oce pociniti samoubojstvo, ide si rezat zile, objesit se i slicno. Samo jednom se zivi i to treba iskoristit. Ali ovo je potpuno drugi slucaj. Ovdje je on ustvari "mrtav, a zivi" i mislim kako je taj sudac najveci idiot koji postoji...

Kenyi
25-01-2007, 20:56
ne smijem se btw ako hoce da umre nek umre damnit .

W3DR4N
25-01-2007, 20:57
Sonic, idi u prvu videoteku i traži film "Život je more". Dobiti ćeš 2 sata vrhunskog filma, i odgovor na postavljeno pitanje.

FearLess
25-01-2007, 20:58
Pusti djecu kraju

Ako covjek nezeli da zivi niko mu to pravo na smrt nebi smio zabraniti, a pogotovo sto ovaj covjek nema mogucnosti za zivot.
U njegovom slucaju smrt je lijek za njegov mir

Tsumetai Ryujin
25-01-2007, 21:20
PA JEBEMU MATER DAJ SE STAVI U NJEGOVU KOZU I RECI DAL BI HTIO ZIVJETI????? jos je i on sam reko da zeli eutanaziju... al ne... neda crkva eutanaziju... i zato eutanazija jos nije legalizirana u italiji...

odobravam eutanaziju u takvim slucajevima... ODOBRAVAM eutanaziju u slucajevima kada ljudi zive na aparatima, to NE ukljucuje komu...

mravojed20
25-01-2007, 21:20
Ja eutanaziju odobravam samo u takvim slučajevima. Kao što si rekao, zašto da osoba pati, ako stvarno nema spasa.

O ovome sam se vječito kačio sa vjeroučiteljicom i nikad na zelenu granu s njom.

brijem da se vjerska uvjerenja nebi trebala odnositi na ovakve stvari. onaj ko ima svoje neke male osobne moralne dvojbe neka ih slobodno zadrzi za sebe,ili nek proba bit 5 godina u takvom stanju pa ćemo vidjet oće onda htjet odobrit eutanaziju.

Burek_fr0m_SPACE
25-01-2007, 21:30
al ne... neda crkva eutanaziju... i zato eutanazija jos nije legalizirana u italiji...
Ah, pa to je ta dobra crkva koja prisiljava sve ljude da se drže njihovih principa i "moralnih vrijednosti". A to što neko ne misli isto kao i oni (koji šok...) uopšte nije važno... i ne pita ga se uopšte. Važno da crkva i vijernici znaju najbolje. Postoji li ijedan opravdan razlog zašto čovjeka siliti da živi ako on to ne želi?

mravojed20
25-01-2007, 21:33
al ne... neda crkva eutanaziju... i zato eutanazija jos nije legalizirana u italiji...
Ah, pa to je ta dobra crkva koja prisiljava sve ljude da se drže njihovih principa i "moralnih vrijednosti". A to što neko ne misli isto kao i oni (koji šok...) uopšte nije važno... i ne pita ga se uopšte. Važno da crkva i vijernici znaju najbolje. Postoji li ijedan opravdan razlog zašto čovjeka siliti da živi ako on to ne želi?

U ovakvim slučajevima ne. a oni koji se oće ubit jer..ne znam..ostavila ih cura jao idemo rezat zile..to je druga priča.

Maloki
25-01-2007, 21:37
al ne... neda crkva eutanaziju... i zato eutanazija jos nije legalizirana u italiji...
Ah, pa to je ta dobra crkva koja prisiljava sve ljude da se drže njihovih principa i "moralnih vrijednosti". A to što neko ne misli isto kao i oni (koji šok...) uopšte nije važno... i ne pita ga se uopšte. Važno da crkva i vijernici znaju najbolje. Postoji li ijedan opravdan razlog zašto čovjeka siliti da živi ako on to ne želi?

Care :pray:

NiX4tHeG@M3R
25-01-2007, 21:37
Mislim da sam sada zamrzio Crkvu

Valnjes 666
25-01-2007, 21:41
Ma pustite crkvu i sve drugo!

Pitanje je dali je tip živ!?

Mislim da kad čovjek ne može upravljati svojim životom postaje ne biljka,već kamen!

A kamen je mrtav,znači i tip je mrtav i zato mu treba bar ispuniti zadnju želju!

Smrt nije kraj,već početak...

Svi koji smo se rodili,samim rođenjem osuđeni smo na smrt...

Ako nismo mogli izabrati da se rodimo,možemo izabrati hoćemo li živjeti i ne...

Čovjeka muče,je ne shvaćaju...Ne može poljubiti svoju ženu,djecu,unučad...

Živ je a mrtav,pati se,a nedaju mu da se oslobodi svog tereta,bodljikave žice koja ga ubija a ostavlja na životu da i dalje pati...

Svaki čovjek treba odlučivati o životu i smrti...

Gledajući sa te strane,pa dajte da umre kao čovjek...dostojanstveno...

Tsumetai Ryujin
25-01-2007, 21:41
welcome to the club... mrzim crvku... al neam nike protiv toga da ljudi vjeruju u sto god oce...

THUNDER_DINIX
25-01-2007, 22:05
ja sam za eutanaziju ako pacijent vise nema nade za izljecenje i ako se on s tim slaze. barem se covjeku skrate muke.

Ps1ho
25-01-2007, 23:39
Ovakve moralne dileme su teske za svakog odraslog covjeka a kamoli za nas djecu...

flander
25-01-2007, 23:40
naravno da ne,mada i tražiš doktor te nesmije "uspavat" ak si na onim aparatima,ili tak neš. To je ubojstvo

Valnjes 666
26-01-2007, 00:04
naravno da ne,mada i tražiš doktor te nesmije "uspavat" ak si na onim aparatima,ili tak neš. To je ubojstvo


onda bolje ubojstvo nego vječna patnja!

Tsumetai Ryujin
26-01-2007, 06:55
pa opet cu vas pitat...

STO BI VI ODLUCILI DA STE NA NJEGOVOM MJESTU???
A: ZIVOT, ALI U NEPODNOSLJIVOJ AGONIJI
B: SMRT

i ajde mi sad iskreno odgovorite...

THUNDER_DINIX
26-01-2007, 10:04
ako nebi bilo izlaza i ako bi se previse patio, radije smrt. a neznam sad, jos bi promislio u toj situaciji

Simon the Dreamer
26-01-2007, 10:08
Morate shvatiti razliku između ovoga i pakla. Pakao je vječan, ovo ima završetak, kad-tad će on umrijeti prirodnim putem, i za svoje propaćene muke će vjerojatno biti nagrađen odlaskom u raj. Molim vas nemojte mi se izrugivati, to je moja vjera, i ja u tom vjerujem.

Burek_fr0m_SPACE
26-01-2007, 10:25
Morate shvatiti razliku između ovoga i pakla. Pakao je vječan, ovo ima završetak, kad-tad će on umrijeti prirodnim putem, i za svoje propaćene muke će vjerojatno biti nagrađen odlaskom u raj. Molim vas nemojte mi se izrugivati, to je moja vjera, i ja u tom vjerujem.
Ma sve 5 dok ti vjeruješ i držiš to za sebe, to poštujem, ali eto, vidimo pogotovo u ovakvim slučajevima da crkva svoju vjeru i principe prisilno nameće drugima, bez obzira što njih možda u tom trenutku zaboli nešto i za crkvu i za sve. Zbog toga sam se tih stvari davno i odrekao. Da... jedno vrijeme sam i ja bio neki "vijernik"... a zašto? Zato što sam imao obaveznu vjeronauku u školi - i kakvog sam izbora imao, pogotovo kao malo dijete? Jednom sedmično mi po 45 min ispiru mozak time - i šta sam ja mogao drugo nego prihvatiti to? Ko me pitao želim li to? Ko je pitao onog nesretnika živi li mu se? Niko. A i zašto bi? Kad crkva zna šta je najbolje za nas...

Tri66a
26-01-2007, 10:38
Trebaju ga isključiti. A nitko se od vas ne pita kako je njegovoj obitelji. Oni ne žive normalno nego stalno strepe o njemu. Hoće li umrijeti sutra,za dva dana,za mjesec dana? To čekanje je najgore. Trebaju ga isključiti i pokopati da se više ne muči. Bilo bi lakše i njemu i njegovoj obitelji.

Samael
26-01-2007, 11:06
Ako si u MIOC-u (bivšem) pravedno je tražiti smrt! :)

Armachus
26-01-2007, 11:06
Nije, ma baš je kul u MIOC-u.

MindReader
26-01-2007, 15:07
Ako si u MIOC-u (bivšem) pravedno je tražiti smrt! :)
cura mi ide u MIOC i ne želi se ubit.. još :D

FirstBorN
26-01-2007, 16:39
Nije, ma baš je kul u MIOC-u.

ne znas ti ni sta je MIOC...

Armachus
26-01-2007, 16:45
Matematićko Informativno obrazovni centar

KR1ST1J@N
26-01-2007, 16:48
Zašto nekoga siliti da živi ako on to ne želi? To mi nikako nije jasno...

MindReader
26-01-2007, 16:50
[quote="Burek_fr0m_SPACE":315lfs7s]Zašto nekoga siliti da živi ako on to ne želi? To mi nikako nije jasno...[/quote:315lfs7s]
jer samo Bog ima pravo oduzeti čovjeku život
iako mi se, kao kršćaninu, to čini apsolutno nelogično.. al eto... Crkva je Crkva

St. Jude
26-01-2007, 16:56
[quote="Burek_fr0m_SPACE":3azl2gj4]Zašto nekoga siliti da živi ako on to ne želi? To mi nikako nije jasno...
jer samo Bog ima pravo oduzeti čovjeku život
iako mi se, kao kršćaninu, to čini apsolutno nelogično.. al eto... Crkva je Crkva[/quote:3azl2gj4]

svi bi te vi pjevali drukčiju pjesmu da ste na mjestu od tog jadnika

FirstBorN
26-01-2007, 17:04
Matematićko Informativno obrazovni centar

sorry al ide č umjesto ć :)

MindReader
26-01-2007, 17:05
[quote="The_Unreal":t9ai0sbb][quote="Burek_fr0m_SPACE":t9ai0sbb]Zašto nekoga siliti da živi ako on to ne želi? To mi nikako nije jasno...
jer samo Bog ima pravo oduzeti čovjeku život
iako mi se, kao kršćaninu, to čini apsolutno nelogično.. al eto... Crkva je Crkva[/quote:t9ai0sbb]

svi bi te vi pjevali drukčiju pjesmu da ste na mjestu od tog jadnika[/quote:t9ai0sbb]
znam da bih, i ja bih tražio da me isključe..
jedino što nikad ne bih napravio je samoubojstvo, a da sam zdrav... previše strahopoštovanja prema Bogu..

Armachus
26-01-2007, 17:08
Matematićko Informativno obrazovni centar

sorry al ide č umjesto ć :)

Whatever

W1k1n6
26-01-2007, 17:08
Ovo su očito preteške teme za ovaj forum. Doista mi nije ugodno vidjeti idiotske postove u raspravama oko ovog slučaja, pa preporučam svima koji otvaraju nove teme, da se pokušaju suzdržati sličnih topica, za koje u startu postoji velika vjerojatnost da će otići u totalno krivom smjeru.
Osobno mislim kako je pitanje eutanazije vrlo teška stvar. Ukoliko imate ili ćete imati ikakvih iskustava s osobama koje su bile u bezizlaznim teškim situacijama poput ove, shvatiti ćete koliko su to teška pitanja za koje je gotovo nemoguće ponuditi prihvatljivo rješenje. Etička i moralna prije svega, a ne treba zanemariti i religiozna.
Ja bih svakome tko se pita zašto ne izvrše eutanaziju postavio protupitanje - Da li biste mu konkretno VI pritisnuli dugme na aparatima za održavanje života, ili ubrizgali smrtonosnu injekciju da vas zatraži?

Wizard
26-01-2007, 17:10
Kako znas sto bi ko pjeva da je na njegovom mjestu, ja ti s sigurnoscu mogu reci da ne osjecs isto ko i on, niti niko od nas, a jos manje zna kako je to pa molim te nemoj srat, a po svakoj demokratskoj logici covijek ima pravo izbora smrti, neshavam zasto mu uskracuju to pravo, po strani i Crkva i sve, ako vlada nece da mu oduzme zivot, a podupiru smrtnu kaznu, sad kad neko trazi smrt nece mu je dati, ja nisam na njihovom mistu niti zelim biti, nije ga lako ubiti, ali ako mogu ubiti i one koji su optuzeni na smrtnu kaznu zasto ne ubiju njega koji zeli smrt jer mu je zivot gori od smrtne kazne, moje vjersko stajaliste je da svaki ocvjek si ima pravo skratiti zivot i sam je kriv za posljedice kako god one bile, a demokracija jos zesce izrazava to pravo, zar ne? Ubiti kriminalca je moralno, skratiti mu muke i postedit ga patnje u zatvoru, a ubiti covjeka koji ZELI smrt i koji pati vise nego sto bi ijedan krriminalac u zatvoru nije moralno, pa svit je u k****, zam da je teska odluka, ali di bi bili kad bi izbjegavali sve teske odluke?

Edit: sad sam vidia W1k1n6ov post, i ja nebi moga ubiti ga, ali zato ja i nisam vladar, netko mora donositi takve teske odluke, netko ih mora izvrsavati?

St. Jude
26-01-2007, 17:11
Ovo su očito preteške teme za ovaj forum. Doista mi nije ugodno vidjeti idiotske postove u raspravama oko ovog slučaja, pa preporučam svima koji otvaraju nove teme, da se pokušaju suzdržati sličnih topica, za koje u startu postoji velika vjerojatnost da će otići u totalno krivom smjeru.
Osobno mislim kako je pitanje eutanazije vrlo teška stvar. Ukoliko imate ili ćete imati ikakvih iskustava s osobama koje su bile u bezizlaznim teškim situacijama poput ove, shvatiti ćete koliko su to teška pitanja za koje je gotovo nemoguće ponuditi prihvatljivo rješenje. Etička i moralna prije svega, a ne treba zanemariti i religiozna.
Ja bih svakome tko se pita zašto ne izvrše eutanaziju postavio protupitanje - Da li biste mu konkretno VI pritisnuli dugme na aparatima za održavanje života, ili ubrizgali smrtonosnu injekciju da vas zatraži?

da netko od moje obitelji,nedaj bože, tako završi, pretisnuo bi to dugme,makar bi mi bilo jako teško ga pretisnut i ostavilo bi mi velike ožiljek za cijeli život ali ne bi mogao trpit da netko od obitelji tako pati.

@wizard : ja sam kazo dA bi svi pjevlai drugu pjesmu onda,ali neznam šta,znam da ne bi govorili ni mislili isto kao i sada,miožda bi se dugo vremena borili da ostanu na žibvotu, vjerujuću u život vječni ali ta bol i to šta nema nade u oporavak ih ipak dokrajči pa je jedino šta počnu mislit je kako ce brže umrijet.

MindReader
26-01-2007, 17:12
ja ne bih stisnio.. ne bih se usudio nekog ubit

Lord Ragnarok
26-01-2007, 17:12
ja smatram da bi on trebo ostati na životu, ali ak on je tak odlučio nek se to napravi (slobodan je čovjek i ima pravo razmišljati što će i kako napraviti s svojim tjelom i duhom).
@Wiking, ja nebi stisnuo taj gumb, nebi mogo to učiniti

Armachus
26-01-2007, 17:20
Nebi... je neznam kako oni u Americi mogu u zatvorima imati smrtne kazne i elektrićnu stolicu. :cry:

Burek_fr0m_SPACE
26-01-2007, 17:44
Ja bih očekivao da mi neko stisne dugme da ja tražim, pa bih tako i ja stisnuo da neko drugi traži od mene.

Fenrir
26-01-2007, 18:37
Ovo su očito preteške teme za ovaj forum. Doista mi nije ugodno vidjeti idiotske postove u raspravama oko ovog slučaja, pa preporučam svima koji otvaraju nove teme, da se pokušaju suzdržati sličnih topica, za koje u startu postoji velika vjerojatnost da će otići u totalno krivom smjeru.
Osobno mislim kako je pitanje eutanazije vrlo teška stvar. Ukoliko imate ili ćete imati ikakvih iskustava s osobama koje su bile u bezizlaznim teškim situacijama poput ove, shvatiti ćete koliko su to teška pitanja za koje je gotovo nemoguće ponuditi prihvatljivo rješenje. Etička i moralna prije svega, a ne treba zanemariti i religiozna.
Ja bih svakome tko se pita zašto ne izvrše eutanaziju postavio protupitanje - Da li biste mu konkretno VI pritisnuli dugme na aparatima za održavanje života, ili ubrizgali smrtonosnu injekciju da vas zatraži?

Da, definitivno , ako ti prijatelj umire polako, u velikoj muci bez mogućnosti oporavka, i traži te da mu muke životne skratiš, zar mu ne bi ispunio posljednju želju, ja bih, naravno da bih oklijevao i provjerio da li je to jedini način, ali bih, to nije ubojstvo, to je samo promjena stanja.

Babitz
26-01-2007, 18:45
Ja bih očekivao da mi neko stisne dugme da ja tražim, pa bih tako i ja stisnuo da neko drugi traži od mene.

mravojed20
26-01-2007, 18:53
Ovo su očito preteške teme za ovaj forum. Doista mi nije ugodno vidjeti idiotske postove u raspravama oko ovog slučaja, pa preporučam svima koji otvaraju nove teme, da se pokušaju suzdržati sličnih topica, za koje u startu postoji velika vjerojatnost da će otići u totalno krivom smjeru.
Osobno mislim kako je pitanje eutanazije vrlo teška stvar. Ukoliko imate ili ćete imati ikakvih iskustava s osobama koje su bile u bezizlaznim teškim situacijama poput ove, shvatiti ćete koliko su to teška pitanja za koje je gotovo nemoguće ponuditi prihvatljivo rješenje. Etička i moralna prije svega, a ne treba zanemariti i religiozna.
Ja bih svakome tko se pita zašto ne izvrše eutanaziju postavio protupitanje - Da li biste mu konkretno VI pritisnuli dugme na aparatima za održavanje života, ili ubrizgali smrtonosnu injekciju da vas zatraži?

Da je legalno,da znam da neće biti sudskog postupka protiv mene,da me ta osoba zamoli,ili na bilokoji način da do znanja,onda bih.

Ma kakav moral i etika? Ne znam kako da pišem o ovome a da ne ispadnem bezobrazan,ali ne shvaćam kako neki čovjek,ili ljudi,svejedno mogu određivati nečiju sudbinu u takvoj situaciji,a pritom mislim na Crkvu i te sudce,koji donose zabranu. zar se njihova moralna i etička uvjerenja moraju poštovati iako to znači da će ta osoba biti u stanju koje je toliko nezamislivo bolno,fizički i psihički,ili oboje,i koja moli da se taj pakao prekine.

Gdje je tu moralna dvojba? Iskreno ja bih bio do kraja zivota traumatiziran,da zbog moje odluke netko godinama nastavlja svoju agoniju.

Eutanazija je čin samilosti,i prilika da čovjek umre sa bar malo dostojanstva.a ne da ishlapi na krevetu.

St. Jude
26-01-2007, 18:58
Morate shvatiti razliku između ovoga i pakla. Pakao je vječan, ovo ima završetak, kad-tad će on umrijeti prirodnim putem, i za svoje propaćene muke će vjerojatno biti nagrađen odlaskom u raj. Molim vas nemojte mi se izrugivati, to je moja vjera, i ja u tom vjerujem.

šta misliš da čovijek dok je u tom stanju još ima vjeru u boga ? zar muisliš da ce on još uvijek vjerovat u boga ? neki ce ma vćina neće. večina će počet proklinjat boga i vraga zbog stanja u kojem se nalazi,te će potpuno izgubit vjeru u svog dobroćudnog boga,a i ako je taj bog tako dobroćudan, primit će ga u raj jer zna da je taj puno propatio.

Sonic_Moronic
26-01-2007, 18:59
da netko od moje obitelji,nedaj bože, tako završi, pretisnuo bi to dugme,makar bi mi bilo jako teško ga pretisnut i ostavilo bi mi velike ožiljek za cijeli život ali ne bi mogao trpit da netko od obitelji tako pati.


Upravo to...Iz vlastitog iskustva znam da bol bližnjih može biti mnogo, mnogo gora nego tvoja bol..Izjeda te iznutra, svaki puta sve više i više, moraš se nekome povjeriti...


Neko želi da umre, a ti ga prisilno držiš na životu - neko želi da živi, a ti ga ubiješ. I u jednom i u drugom slučaju se protiv nečije volje odlučuje o njegovom životu, ali nekako je prvo sasvim uredu, a drugo je nepojmljivo loše...

Ovo također...
Ljudi umiru svaki dan protiv svaki dan protiv svoje volje, a kad netko želi skratiti si život samovoljno, nema...
Na ovom planetu ne možeš ni umrijeti ako se ne možeš sam ubiti, goddamit!
A za sve koji misle da je to grijeh - Uskraćivanje smrti i produživanje patnje je po meni mnogo veći grijeh.

Zašto čovjek ne bi bio u spokoju, umjesto da obitelj plače svaki dan zbog njegove patnje, kao što je već netko rekao...

goGAMERo
26-01-2007, 19:05
Ako čovjek preklinje zašto ne...!?

D.E.M.O.
26-01-2007, 19:05
ok je. ako to stvarno zelis...

Sonic_Moronic
26-01-2007, 19:09
Sonic, idi u prvu videoteku i traži film "Život je more". Dobiti ćeš 2 sata vrhunskog filma, i odgovor na postavljeno pitanje.

Probat ću, hvala na preporuci.

St. Jude
26-01-2007, 19:11
Sonic, idi u prvu videoteku i traži film "Život je more". Dobiti ćeš 2 sata vrhunskog filma, i odgovor na postavljeno pitanje.

Probat ću, hvala na preporuci.

sad ce brzo to biti za kupit ko dvd u jutarnjem

Tsumetai Ryujin
26-01-2007, 20:23
Morate shvatiti razliku između ovoga i pakla. Pakao je vječan, ovo ima završetak, kad-tad će on umrijeti prirodnim putem, i za svoje propaćene muke će vjerojatno biti nagrađen odlaskom u raj. Molim vas nemojte mi se izrugivati, to je moja vjera, i ja u tom vjerujem.

ja ne vjerujem u raj i pakao... i mislim da bi ga trebalo eutanizirat... i da dobim priliku eutanizirati tog covjeka... ucinio bih to bez ikakvog poticaja... i ucinio bih to sasvim ladnokrvno...

Maloki
26-01-2007, 20:35
SDa li biste mu konkretno VI pritisnuli dugme na aparatima za održavanje života, ili ubrizgali smrtonosnu injekciju da vas zatraži?

Upravo sam o tome razmisljao danas. Cijeli dan sam se mucio s ovim pitanjem i sad shvacam zasto su odbili. Sutra imam etiku (da, sutra :( ) pa cu jos sa profom i ostalim ucenicima koji idu na etiku o tome porazgovarat....

D.E.M.O.
26-01-2007, 20:52
SDa li biste mu konkretno VI pritisnuli dugme na aparatima za održavanje života, ili ubrizgali smrtonosnu injekciju da vas zatraži?

Upravo sam o tome razmisljao danas. Cijeli dan sam se mucio s ovim pitanjem i sad shvacam zasto su odbili. Sutra imam etiku (da, sutra :( ) pa cu jos sa profom i ostalim ucenicima koji idu na etiku o tome porazgovarat....

japanci su mogli uspavljivati deformiranu djecu rodjenu sa extra udovima poslije bacanja atomske bombe... tuzno, ali oni su to mogli.
sto se tice ovoga... mogo bi se lik nekako nasloniti na dugme >.<

W3DR4N
26-01-2007, 23:49
[quote=W3DR4N]Sonic, idi u prvu videoteku i traži film "Život je more". Dobiti ćeš 2 sata vrhunskog filma, i odgovor na postavljeno pitanje.

Probat ću, hvala na preporuci.

sad ce brzo to biti za kupit ko dvd u jutarnjem[/quote:1xzl7k7d]

10.03. Život je moreS39kn