PDA

Pogledaj cijelu verziju : Grafika u igrama



mravojed
23-01-2006, 21:01
treća sreća :cry:

Svatko od nas brije na grafiku,netko više netko manje,netko vrti sve na max netko ne,uglavnom svi volimo vidjeti vizualno atraktivnu igru..

Napišite koji su vaši favoriti od već izašlih igara,komentirajte koja igra po vašem mišljenju ima najbolje modelirane likove,vodu,particle efekte,oružja,prirodu i urbani prostor,usporedite igre iz istog žanra itd..

Prince-Artas
23-01-2006, 21:09
Po meni najbolju grafiku ima FEAR a zatim Far Cry. no kako grafika ne čini igru (bar meni) ja još i sad igram Warcraft 2, Flashpoint,

miro u sutonu tihom
23-01-2006, 21:09
Meni su najbolje sjene u igre,jer vidim kada mi odu neprijatelji!
Primjer FEAR! :)

MarkaN
23-01-2006, 21:36
Doom 3 definitivno! Prvi je donio grafiku i engine koji defiiraju ovu i sljedeću generaciju grafike. FarCry ne računam jer njihov engine ne može ni pola koliko D3. 8)

Rocchiro
23-01-2006, 22:23
hmm..sad....

silent hill serial mi jednostavno ima bolesno dobro napravljene interijere...

a grafika-fenomen je quake 3.još se dan danas divim toj grafici...

svojevrsna revolucija je bil i Morrowind

jeretik
23-01-2006, 22:25
treća sreća :cry:

Svatko od nas brije na grafiku,netko više netko manje,netko vrti sve na max netko ne,uglavnom svi volimo vidjeti vizualno atraktivnu igru..

Napišite koji su vaši favoriti od već izašlih igara,komentirajte koja igra po vašem mišljenju ima najbolje modelirane likove,vodu,particle efekte,oružja,prirodu i urbani prostor,usporedite igre iz istog žanra itd..

Ubjedljivo najbolju grafiku ima Far Cry

Al najbolje osvjetljenje i najrealniji prikaz ima Quake 4, koji takodje ima i najbolje modelirane likove :D

Najbolju upotrebu shadera imaju Half-Life 2 i Far Cry

Najbolje animirane likove imaju Fahrenheit, Quake 4 i Half-Life 2

Ementaler
23-01-2006, 23:44
SFarCry ne računam jer njihov engine ne može ni pola koliko D3. 8)

Upravo obrnuto... Doom 3 engine je pogodna smao za t vrstu igara... pogledaj malo eksterijere u kvaki 4 :P

...


F.E.A.R ima jebačku grafiku totalno, ali shodno tome i zahtjeva jaku mašinu... no ne možete očekivat da ćete vritit takvu grafiku na nekom govnu...

HL2 mi je ipak draži što se tiče grafike,fizike, ma općenito enginea... izgleda fino bez nekih finesa ,bluranja i sl.. normal mapping lijepo ubačen u igru, ne pretjerano da se nalazi na svakom zidu pun k izbočina već samo na likovima i ponekim površinama... jednosavno lijepo...

Cryengine je definitivno zvjer, u FC , koji je već straija igra i nije više toliko impresivan,ali definitivno ima i previše potencijala da bude jebenica od enginea za buduće igre. Oni koji su pogledali The Project na nekoj boljoj konfi znaju o čemu pričam...

a FC nove generacije , točnije Crysis ( recimo da je to nastavak FC-a, a ujedno će biti i prvi dx 10 naslov ) izgleda prejebeno ( vidio neki tech demo) ...

eto


:boohoo:

Osiru$
23-01-2006, 23:46
F.E.A.R. je impresivan u svakome aspektu.

Om3G@
23-01-2006, 23:47
Ovako, kod grafike me najvise fascinira upotreba kvalitetnih shadera, kontrastnost...
Moje nominacije:
------------------------------------------------------------
Najbolja grafika: SC:CT, FEAR
Najbolji engine: CryEngine
Najsprdnja engine: Doom 3 i Source
Najintenzivnija upotreba shadera: FarCry, HL2, SC:CT, FEAR
Najkvalitetniji shader programi: SC:CT, FEAR, HL2 (samo zbog vode!!!)
Najbolje sjene: SC:CT, FEAR
Najlosije sjene: HL2
Najkontrastnija igra: Doom 3
Najnekontrastnija igra: FarCry

Eto, to je to :boohoo:

miro u sutonu tihom
24-01-2006, 00:20
A ja nekužim zašto vi svi govorite da za FEAR treba neka ultra mašina;ja imam:
Amd athlon 64 3000+
1024 mb
6600 gt (agp)
80 gb...
I vrtim igru u 1024X768,mix medium i high detalja i NIJEDNOM nije zaštekala!!!

KingTomy
24-01-2006, 09:59
a to kao nije ultra mašina.to ti spada među high-end compove,

mravojed
24-01-2006, 10:25
a to kao nije ultra mašina.to ti spada među high-end compove,
6600GT sigurno nije kartica za high end kantu.

ali iskreno ja ne razumijem u čemu je takva zahtjevnost FEARA?
igra po meni nema nešto atraktivne prostore,dosadni su i monotoni,pokoja slika na zidu,tu i tamo aparat za gašenje požara,jedino šta su teksture na max stvarno oštre ali ako je to razlog zahtjevnosti onda :kill:
ili soft shadows..biće da je soft shadows :D

FEAR ima najbolje "specijalne efekte"od svih igara ali sveukupno nije najbolji.

i da.ljudi,možete i o ostalim žanrovima pričat!

Stiffy
24-01-2006, 11:36
pišite šta hočete ,ali ipak FEAR i Splinter Cell su prve igre koje su upotrebljavale SM 3.0 i zbog toga imaju najbolju grafu

Kimi
24-01-2006, 12:07
A ja nekužim zašto vi svi govorite da za FEAR treba neka ultra mašina;ja imam:
Amd athlon 64 3000+
1024 mb
6600 gt (agp)
80 gb...
I vrtim igru u 1024X768,mix medium i high detalja i NIJEDNOM nije zaštekala!!!

ti ko da si skopirao moj komp....al ja ipak imam 160GB i tam onu nvidinu geforce

Isto glas dajem FEAR, fakat kad pogledaš one svoje kompanjone kojih nigdje nema kad ih trebaš...onaj ćelavi je totalno 'pravi'
meni dosad definitivno najbolja

croWduh
24-01-2006, 17:27
Ja igram fear u low , 1024x768, radeon 9200,768 mb ram

Michel
24-01-2006, 17:37
Ne ja ču reč: Pišite što hoćete ali Fear ima problema za neoptimiziranosti soft shadowsa!!!!!
Ne ide dobro ni na 7800 GTX sa 512 DDR!!!!! (Pogledajte u Vidi-u) :hangin:

Büre
24-01-2006, 18:28
Iskreno, naježih se kad vidjeh Farcry, usro kad vidio Doom3, a prekrižio kad sam vidio F.E.A.R!
Fear definitivno ima najbolje definiran grafički dizajn.....

mravojed
24-01-2006, 20:12
U far cryu me se dojmilo skoro sve,voda,teksture,općenito ti otoci su ko sa razglednica,samo da su eksplozije ljepše...

doom 3,animacije su mi super,a sama igra isto ima loše eksplozije,vode u cijeloj igri uopće nema,kad se stavi na high onda teksture super izgledaju,pogotovo vrata)
i sjene su strava fkors

HL2,nekako mi je najljepše dizajniran od svih navedenih,paleta boja je stvarno super pogođena,loše sjene.likovi civila užasni i jako ih je malo.

FEAR-njegov bullet time je savršenstvo,sjene također,ali ostalo mi je tak tak,Jankowsky i onaj šef i likica dobro izgledaju,mislim detaljno :D

COD2--ja detaljnija oružja još nisam vidio u nekoj drugoj igri.

MarkaN
24-01-2006, 21:07
[R]
SFarCry ne računam jer njihov engine ne može ni pola koliko D3. 8)

Upravo obrnuto... Doom 3 engine je pogodna smao za t vrstu igara... pogledaj malo eksterijere u kvaki 4 :P


Nije istina, to je čista nesposobnost programera i nedostatak ideje da se naprave dobri "vanjski" leveli :yuck:

dajte meni taj engine pa ćete vidjeti tko je LevelLord :fof:

S4MUR41
24-01-2006, 21:10
grafika mi nije tolko važna u presudi dal je igra dobra il nije...

DrunkyDuck
24-01-2006, 21:21
Ako bi gledao omjer između kvalitete grafike i performansa, rekao bi HL2.
Odlične performanse + malo lošija grafika - GTA:SA
Odlična grafika - Q4

Ementaler
24-01-2006, 21:37
[R]
SFarCry ne računam jer njihov engine ne može ni pola koliko D3. 8)

Upravo obrnuto... Doom 3 engine je pogodna smao za t vrstu igara... pogledaj malo eksterijere u kvaki 4 :P


Nije istina, to je čista nesposobnost programera i nedostatak ideje da se naprave dobri "vanjski" leveli :yuck:

dajte meni taj engine pa ćete vidjeti tko je LevelLord :fof:

Engine se radi da bi između ostalog programerima koji ga koriste olakšao proces rađenja igre... tako da nisu krivi i nesposobni programeri kvake 4 nego programeri doom3 enginea. Da su ga odmah sredili da nema problema sa exterijerima(a ima ih,jer je prvotno pisan za igru čija se radnja odvija u masi hodnika,tj. interijera- doom3 ) ne bi bilo problema sa lošim eksterijerima u kvaki 4 i ne bi se programeri morali trudit uopće.... kao što se ne trebaju trudit sa source engineom.... sve lijepo i brzo radi i izgleda... a isto je i kod FC-a...
D3 sux :roll:

mravojed
25-01-2006, 17:11
grafika mi nije tolko važna u presudi dal je igra dobra il nije...
ovdje nie tema o tome je li grafika presudna u konačnoj ocjeni dali je igra dobra,nego se diskutira o grafici kao takvoj,malo filozofiram al eto :D

Snake
25-01-2006, 23:58
najbolje od grafike sam vidio u trećem splinter cellu, iako mi se jedino to sviđa u igri. a od pucačina far cry i half life 2
doom3 na ultra uopće nije ništ posebno za mene u odnosu na gore navedene pucačine.
fear je ipak mogao biti malo bolje optimiziran s obzirom da nudi dosta jednolične i monotone prostore.

Om3G@
28-01-2006, 03:26
Gledajte, FEAR ima super shader programe - - dugacki su, stoga nije mogao biti optimiziraniji jer ne igra ulogu geometrija vec texici i pixici

v4MP1r3
28-01-2006, 09:09
grafika mi nije tolko važna u presudi dal je igra dobra il nije...

:pray:

mislim da tako barem 60% ljudi razmislja, neka igra sa skroz shit grafikom moze biti bolja od neke super grafike ako nema pricu, dogadjaje, il dobru radnju... to se sve vrti oko igrivosti i ako netko napravi Pokemon MMORPG i premda je neka shit grafika ja bi to igrao, mislim Pokemoni su stvoreni za MMORPG...samo zamislite tu igrivost, ja znam barem 100tinjak ljudi koji bi to zaigrali premda nisu neki fanovi...al da taj svijet bude barem nekakav... bilo bi super, mislim MRAK

IgGy
28-01-2006, 10:58
[R]

Engine se radi da bi između ostalog programerima koji ga koriste olakšao proces rađenja igre... tako da nisu krivi i nesposobni programeri kvake 4 nego programeri doom3 enginea. Da su ga odmah sredili da nema problema sa exterijerima(a ima ih,jer je prvotno pisan za igru čija se radnja odvija u masi hodnika,tj. interijera- doom3 ) ne bi bilo problema sa lošim eksterijerima u kvaki 4 i ne bi se programeri morali trudit uopće.... kao što se ne trebaju trudit sa source engineom.... sve lijepo i brzo radi i izgleda... a isto je i kod FC-a...
D3 sux :roll:

sve manje-vise stoji sto si napisao, ali da vidis sto radi splash damage, zapitao bi se radi li se doista o doom 3 engineu:-)

dzanny
03-01-2007, 18:27
Meni grafika nije toliko bitna,samo da je dobra igra :)

MindReader
03-01-2007, 18:30
lol di si ovo iskopo... :roll:
meni je grafa bila prije jako važna.. a sad - manje :rotfl:
igrivost je uvijek na prvom mjestu.. al ipak ne volim kad čikci imaju kockaste šake..

Pilip
03-01-2007, 18:31
Day of Defeat: Source svakako ima najljepsu vodicu napravljenu. ;(((

Letva
03-01-2007, 18:32
Jok,kakva grafika,još dan danas igram avanture,naravno od Lucas-a.Full Throttle,Monkey-i svi,Grim Fandago itd....

dzanny
06-01-2007, 14:45
I ja kazem da je to tako jer je vazno da je igra COOL :bravo:

Kiklop
06-01-2007, 14:52
ma bravo care
izvuko temu staru godinu dana

Arbiter of Change
06-01-2007, 15:01
Nekrofilija je u mod čini se.

Nightyx
06-01-2007, 15:09
DMoMM - najbolja voda
F.E.A.R. - sjene
CoD2 - osvjetljenje
Medieval II: TW - shader detalji
Battlefield 2&2042 - detaljnost oružja
Far Cry - vegetacija

dzanny
06-01-2007, 17:30
:rotfl: :fof:

GrannyKiller
06-01-2007, 18:16
:rotfl: :fof:

:pray: :toilet: da bude šareno...

nego, kad je već tema "probuđena", da kažem da mi nekako najumjereniju i najlijepšu grafiku ima HL2, nije krcat efektima, ali sve izgleda oštro i realno. zagledajte se bolje.

baš me zanima kako će ispasti vegetacija u Episode 2 :D pogledajte malo trailere, ja sam ostao -> :shock:

Arbiter of Change
06-01-2007, 18:18
Meni osobno WoW ima onaj neki šarm u grafici kao nijedna druga igra osim Legend of Mana-e. :wink:

ran6er
06-01-2007, 18:29
DMoMM - najbolja voda
F.E.A.R. - sjene
CoD2 - osvjetljenje
Medieval II: TW - shader detalji
Battlefield 2&2042 - detaljnost oružja
Far Cry - vegetacija
Me2
Half-life2=the best :pray: :pray: :pray: