PDA

Pogledaj cijelu verziju : Herci



prcko
23-01-2007, 22:39
Ovak imam monitor sync master 930bf i refresh rate mu je 60hz-a.Mene zanima mogu li ja u nekim igramama dić refresh rate na npr 75 i kad to napravim oče li to štetiti mom monitoru ili ne.

flander
23-01-2007, 22:52
mislim da neće jel imaš isti monitor ko moj,i moj dela na 70Hz i dela bez problema :wink:

prcko
23-01-2007, 23:04
mislim da neće jel imaš isti monitor ko moj,i moj dela na 70Hz i dela bez problema :wink:
Thx a neki su mi govorili da mora radit na točnoj razini hercova na koji je podešen inače će se kvarit

Burek_fr0m_SPACE
23-01-2007, 23:09
Veći refresh rate od predvišenog može oštetiti monitor (iako jako teško). Ali čisto sumnjam da je maksimum tvog monitora 60 Hz. Koliki ti je refresh rate u Windowsu i do koliko ti dozvoljava da ga postaviš?

GrannyKiller
23-01-2007, 23:12
preporučeno je da LCD držiš na 60Hz, na 75 Hz zna doći do oštećenja nakon određenog vremena...jako rijetko, ali moguće.

ostavi na 60Hz, razlike nema jer je način iscrtavanja slike drugačiji nego na CRT-u.

prcko
23-01-2007, 23:15
Veći refresh rate od predvišenog može oštetiti monitor (iako jako teško). Ali čisto sumnjam da je maksimum tvog monitora 60 Hz. Koliki ti je refresh rate u Windowsu i do koliko ti dozvoljava da ga postaviš?
U windowsu ga mogu postaviti do 75 herca,a do sad mi je bio na 60 herca.I kaj onda šteti li to i kakvi su kvarovi :)

Bartuc
23-01-2007, 23:18
LCD je stvoren za 60Hz i za razliku od CRT-a pri toj frekvenciji ne vidiš titranje ekrana. Ne vidim razloga zašto bi dizao refresh rate iznad 60Hz, nećeš dobiti apsolutno ništa na kvaliteti slike ako ga digneš za tih dodatnih 10Hz!!!

GrannyKiller
23-01-2007, 23:27
Veći refresh rate od predvišenog može oštetiti monitor (iako jako teško). Ali čisto sumnjam da je maksimum tvog monitora 60 Hz. Koliki ti je refresh rate u Windowsu i do koliko ti dozvoljava da ga postaviš?
U windowsu ga mogu postaviti do 75 herca,a do sad mi je bio na 60 herca.I kaj onda šteti li to i kakvi su kvarovi :)

pa znam da je jednom bila rasprava o tome da sve preko 60Hz šteti LCD-u...ne sjećam se sada gdje i kada. uglavnom, ja ih držim na 60Hz. kvarovi su čini mi se na području kvalitete slike i mrtvih pixela...

e da, i nije pametno koristiti screensavere na LCD-u, dok je recimo na CRT-u preporučljivo...opet, ništa zabrinjavajuće, al ono, mjera opreza.

Burek_fr0m_SPACE
24-01-2007, 00:15
Veći refresh rate od predvišenog može oštetiti monitor (iako jako teško). Ali čisto sumnjam da je maksimum tvog monitora 60 Hz. Koliki ti je refresh rate u Windowsu i do koliko ti dozvoljava da ga postaviš?
U windowsu ga mogu postaviti do 75 herca,a do sad mi je bio na 60 herca.I kaj onda šteti li to i kakvi su kvarovi :)

pa znam da je jednom bila rasprava o tome da sve preko 60Hz šteti LCD-u...ne sjećam se sada gdje i kada. uglavnom, ja ih držim na 60Hz. kvarovi su čini mi se na području kvalitete slike i mrtvih pixela...

e da, i nije pametno koristiti screensavere na LCD-u, dok je recimo na CRT-u preporučljivo...opet, ništa zabrinjavajuće, al ono, mjera opreza.
Heh, pa ja nisam ni skužio da je riješ o LCD ekranu... tu ti je prilično nevažno koliki je refresh rate, jer slika ionako ne treperi, razliku ne možeš vidjeti jer se slika asinhrono osvježava.