PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koje zvučnike uzeti?'



Berax0r
23-01-2007, 19:11
Znači za svoj rođendan stara bi mi kupila neke zvučnike.Pa bih molio da mi kažete koje da uzmem.Bilo bi dobro da imaju 2 satelita i buffer te da su po mogućnosti Logithec i naravno ne jako skupi :D

The Boz
23-01-2007, 19:25
Baš moraju bit logitek? Ja imam Creative Labsove 2.1 Inspire T3000, i pre savršeni su mi.
http://www.ooine.com/Image/t3000.jpg

ivan
23-01-2007, 19:25
što tebi znači skupo? :)

imaš Logitech X-230 za ~320kn i Logitech z-3e za ~520kn...

ja imam ove druge i mogu reći da su sasvim prostojni za tu cijenu ;)
pogotovo subwoofer koji je za svoja 23w više nego moćan :)

Bartuc
23-01-2007, 19:32
Logitech je ODLIČNA marka miševa i tastatura no za zvuk nisam nikad čuo nit da je loš nit da je dobar.

Osobno doma ima 2 Altec Lansing seta(5.1 i 2.1) i jako sam zadovoljan. Imam još 3 frenda koji su isto nakon mene kupili Altec Lansinga 5.1 i svi su full zadovoljni. Kristalan zvuk, niska frekvencija sub-a, sve u svemu savršeno.

Što se cjena tiće i gdje ih možeš nabavit neznam al ak vidiš ime Altec Lansing nemoj biti skeptičan, odlični su. Jedina zamjerka 2.1 setu je to što je regulacija zvuka i paljenje/gašenje na wuferu, al jebiga. Preporuka - uzmi si 5.1 ak možeš izdvojit kojih cca350kn.

23-01-2007, 19:39
2.1

Altec VS2221 -280kn
Logitech Z3 ili Z4 -500-600kn

1vs 1-Altec ljepše zvuči od z3(z4)ali je zato slabiji!!!


5.1
Logitech x-530-oko 600kn i manje

Uglavnom best buy 5.1 sistem!

marko
23-01-2007, 19:43
Jel se isplati kupit LOGITECH 5.1 Z-5500 Digital THX, jest da koštaju 2600 kn u linksu al mislim da vrijede svake kune,505 W RMS nije mala snaga? Mislim ih kupit kroz neka 3 mjeseca kad skupim novce 8) .

23-01-2007, 19:45
Ne!!!Ne isplati se..Uzmi za tu lovu Z-5400 i Creative Audigy4 zvučnu ko i ja!!Z-5500 je jači samo po subu..za nekih 10%...Visokotonci su tu negdje!A tih 500watta to ti je dečko samo na papiru....Da čuješ samo pravih 100-200watta na hi-fi sustavu reko bi da je Logitech banana!

Berax0r
23-01-2007, 19:47
pa negjde oko 300-350kunica i jel moze linkove na neke stranice od Hgspota,vemila ili neceg da vidim kako izgledaju i sta pise :wink:

23-01-2007, 19:48
Več sam ti reko definitivno Altec VS2221 -280kn!!!I imaš još za čevape i par pivica :)

http://www.ve-mil.hr/cjenik.aspx?string ... %20Lansing (http://www.ve-mil.hr/cjenik.aspx?string=p:Altec%20Lansing)

kulamasta
04-02-2007, 16:40
Ne!!!Ne isplati se..Uzmi za tu lovu Z-5400 i Creative Audigy4 zvučnu ko i ja!!Z-5500 je jači samo po subu..za nekih 10%...Visokotonci su tu negdje!A tih 500watta to ti je dečko samo na papiru....Da čuješ samo pravih 100-200watta na hi-fi sustavu reko bi da je Logitech banana!

100 W po satelitu ili ukupno 100 w sa svim satelitimi i buferom opcijalno?

goGAMERo
04-02-2007, 16:48
Da sam na tvom mjestu uzeo bih X 230 zvučnike, provjerena kvaliteta, odličan bass, dobra softverska podrška i još mnogo toga za kojih 300-njak kuna!

W3DR4N
04-02-2007, 16:58
Ne!!!Ne isplati se..Uzmi za tu lovu Z-5400 i Creative Audigy4 zvučnu ko i ja!!Z-5500 je jači samo po subu..za nekih 10%...Visokotonci su tu negdje!A tih 500watta to ti je dečko samo na papiru....Da čuješ samo pravih 100-200watta na hi-fi sustavu reko bi da je Logitech banana!

Ako mene pitaš, i prvo, i drugo, i treće navedeno je nepotrebna i skupa investicija.
Većina vas precjenjuje svoje potrebe.

Kao odgovor na temu, Altec je kvalitetnija firma od Logitecha.

THUNDER_DINIX
04-02-2007, 17:10
imam Smart Box zvucnike. reci cete da nije neka marka, ali zvucnici rasturaju. ima 2 prednja i dva zadnja zvucnika i buffer. ima skroz cisti zvuk, bez sumova i ostalih gluposti.

NITROS
04-02-2007, 18:52
Ne!!!Ne isplati se..Uzmi za tu lovu Z-5400 i Creative Audigy4 zvučnu ko i ja!!Z-5500 je jači samo po subu..za nekih 10%...Visokotonci su tu negdje!A tih 500watta to ti je dečko samo na papiru....Da čuješ samo pravih 100-200watta na hi-fi sustavu reko bi da je Logitech banana!

Khmm ta audigy4 kartica inace nije najbolja za zvuk. A pogotovo ne za slusanje zvuka.

Thunder_Dinix

gle da je tak onda ljudi nebi kupovali Creative Labs, altec, logitech ili slicno.

04-02-2007, 20:22
Zato kad ti nemaš pojma zato.....Audigy 4 za 400 kn....ak nemaš para Audigy SE za 200kn...ak imaš para X-FI MUSIC za 700kn....A ovo profesionalne zvučne su bacanje para!

Pogotovo ako stavljaš na zvučnike za pc..to idioti rade....

NITROS
04-02-2007, 20:48
Zato kad ti nemaš pojma zato.....Audigy 4 za 400 kn....ak nemaš para Audigy SE za 200kn...ak imaš para X-FI MUSIC za 700kn....A ovo profesionalne zvučne su bacanje para!

Pogotovo ako stavljaš na zvučnike za pc..to idioti rade....

LOL da te sad cuju sa music foruma. Ovako E-MU je skuplja od Musica kojih 50kn. Bolja je ima vise prikljucaka.

Na pcekspertu se vodila rasprava i svi su mi preporucili da kupim rade E-MU a ne X-Fi kao prvo zbog problema sa nforce 4, a drugo zbog dizanja chipa u nebesa koji ustvari nije nista posebno.

S druge strane ljudi na pcekspertu koji imaju puno bolje zvucnike i sisteme od tvojeg su rekli da prelaskom sa Audigy 4 na E-MU se jako puno toga promjenilo u samome zvuku i kvaliteti. Pa si ti misli.
Nisam nikada imao niti audigy4 niti E-MU. Sutra mi stize, tak da neznam, ali ovo je potvrdeno, od mnogo respektabilnih clanova pceksperta

Bartuc
04-02-2007, 20:51
, od mnogo respektabilnih clanova pceksperta

NITROS priznaj da si tu rjeć popalil iz mog vokabulara :D

04-02-2007, 20:52
Tip stavlja pc zvučnike a ne hi-fi komponente pa nema potrebe za boljom zvučnom!

Kako si se samo uživio jebote..Daj si smiri živce! :D

White
11-02-2007, 22:13
da i ja nešt napišem... ustvari pitam...

jel su Logitech x-530 bolji od Genius 5.1 SW-HF 5000? Meni se ovi od Geniusa stvarno čine prehebeni...
uglavnom, spreman sam dat do milju kuna za zvučnike pa želim uzet najbolje što mogu za tu lovu (ko i svaki normalan čo'ek)
:)

Cali
11-02-2007, 22:22
logitech su dosta glasni zvučnici općenito s obzirom da imaju dosta snage (redovito više od konkurencije), a o kvaliteti zvuka bi se dalo raspravljati...

imam creative inspire T5400, nisu loši, ali nisu ni ništa posebno... radije bih imao X-530, koje frend ima i koji su ipak bolji zvučnici...

altec nisam imao, pa nemogu komentirati.

što se tiče audigy-a, sve serije (originalni audigy, 2 zs, 4) su daleko bolje riješenje od bilo kojeg onboard sound blastera (uključujući i sam creativeov sb na msi diamond pločama), te zadovoljavaju svakog prosječnog usera koji na njih spaja pc zvučnike...

što se mene tiče, znam da više nikad neću imati komp bez audigy-a, a i dan danas sam prezadovoljan sa audigy-em kojeg imam već više od 3 godine...

Dyslexia
11-02-2007, 22:28
ma to su gluposti kupis si liniju recimo sony i spojis ju sa kompom i braco nemas frke zvuk je deset puta bolji od ovih zvucnika za komp.A jos na liniju mozes i spajat zvucnika ja na svojoj drzim 800 W.Pa ja mislim da je bolje dat 1200 kuna za kvalitetnu liniju i prave stupove nego za ove sitove od logitecha koji nemaju ni 50 wata ciste snage

Bartuc
11-02-2007, 22:42
ma to su gluposti kupis si liniju recimo sony i spojis ju sa kompom i braco nemas frke zvuk je deset puta bolji od ovih zvucnika za komp.A jos na liniju mozes i spajat zvucnika ja na svojoj drzim 800 W.Pa ja mislim da je bolje dat 1200 kuna za kvalitetnu liniju i prave stupove nego za ove sitove od logitecha koji nemaju ni 50 wata ciste snage

Da!!! Mojem frendu je pisalo na zvučnicima da ima 500W a platil ih je 40 kuna :rotfl:

Kak volim noobove s takvim upadima! Istina linija ima savršen zvuk, al to kaj ti piše da ima 800W to možeš zaboraviti! Na tom logitechu barem ne stavljaju tu imaginarnu snagu nego stavljaju real power!!!

Kad malo bolje pročitasmo specifikacije onih "500W" zvučnika i kad smo to sve uvrstili u jednađbu kaj učiš u srednjoj tehničkoj školi dobili smo realnu snagu od 0.7W!!!

Kak mogu napisati 500W na zvučnike koji daju snagu od 0.7W :rotfl:

Cali
11-02-2007, 22:46
ma to su gluposti kupis si liniju recimo sony i spojis ju sa kompom i braco nemas frke zvuk je deset puta bolji od ovih zvucnika za komp.A jos na liniju mozes i spajat zvucnika ja na svojoj drzim 800 W.Pa ja mislim da je bolje dat 1200 kuna za kvalitetnu liniju i prave stupove nego za ove sitove od logitecha koji nemaju ni 50 wata ciste snage

normalno da linija ima bolji zvuk od pc zvučnika, pogotovo jeftinih...

ali, spoji kakvu god hoćeš liniju na onboard soundblaster i imat ćeš jadan zvuk, a spoji ju na audigy i razlika će biti ogromna...

NITROS
12-02-2007, 00:10
ma to su gluposti kupis si liniju recimo sony i spojis ju sa kompom i braco nemas frke zvuk je deset puta bolji od ovih zvucnika za komp.A jos na liniju mozes i spajat zvucnika ja na svojoj drzim 800 W.Pa ja mislim da je bolje dat 1200 kuna za kvalitetnu liniju i prave stupove nego za ove sitove od logitecha koji nemaju ni 50 wata ciste snage

normalno da linija ima bolji zvuk od pc zvučnika, pogotovo jeftinih...

ali, spoji kakvu god hoćeš liniju na onboard soundblaster i imat ćeš jadan zvuk, a spoji ju na audigy i razlika će biti ogromna...

E jedno pitanje cali. U vezi zvucnika. Dal se ti zvucnici od linije mogu opticki povezati sa kompom ??

Cali
12-02-2007, 01:38
misliš pojačalo... da može ako postoji optički izlaz na matičnoj/zvučnoj (s/pdif) i digitalni ulaz na pojačalu.

Burek_fr0m_SPACE
12-02-2007, 07:51
što se tiče audigy-a, sve serije (originalni audigy, 2 zs, 4) su daleko bolje riješenje od bilo kojeg onboard sound blastera (uključujući i sam creativeov sb na msi diamond pločama), te zadovoljavaju svakog prosječnog usera koji na njih spaja pc zvučnike...
Hm... mene zadovoljava i integrisana nForce Sonata koju imam, pa zato vjerovatno i jesam teški skeptik po ovom pitanju. Pošto vidim da ima raje koja se razumije, može li mi ko reći šta bih ja mogao dobiti uzimanjem neke zasebne kvalitetnije zvučne kartice bez promjene zvučnika? (ne, nemam zvučnike od 50 kn) I kako te zvučne postižu bolji zvuk ako ga postižu uopšte? U pitanju je samo "kvalitetnija izrada" ili imaju neke napredne tehnike poput kristalizacije o kojoj sam čitao za X-Fi?

NITROS
12-02-2007, 09:28
što se tiče audigy-a, sve serije (originalni audigy, 2 zs, 4) su daleko bolje riješenje od bilo kojeg onboard sound blastera (uključujući i sam creativeov sb na msi diamond pločama), te zadovoljavaju svakog prosječnog usera koji na njih spaja pc zvučnike...
Hm... mene zadovoljava i integrisana nForce Sonata koju imam, pa zato vjerovatno i jesam teški skeptik po ovom pitanju. Pošto vidim da ima raje koja se razumije, može li mi ko reći šta bih ja mogao dobiti uzimanjem neke zasebne kvalitetnije zvučne kartice bez promjene zvučnika? (ne, nemam zvučnike od 50 kn) I kako te zvučne postižu bolji zvuk ako ga postižu uopšte? U pitanju je samo "kvalitetnija izrada" ili imaju neke napredne tehnike poput kristalizacije o kojoj sam čitao za X-Fi?

X-FI music uzmi ako mozes. 800kn kosta
Ako ne to onda lijepo Audigy 4

Burek_fr0m_SPACE
12-02-2007, 10:04
X-FI music uzmi ako mozes. 800kn kosta
Ako ne to onda lijepo Audigy 4
Moje pitanje je više bilo u smislu ZAŠTO da nešto uzmem, a ne ŠTA da uzmem, žišku? Nisam siguran isplati li mi se uzimati išta pored integrisane zvučne, pa me interesuje koliko dobijam nekim Audigyjem ili X-Fijem?

White
12-02-2007, 10:38
Moje pitanje je više bilo u smislu ZAŠTO da nešto uzmem, a ne ŠTA da uzmem, žišku? Nisam siguran isplati li mi se uzimati išta pored integrisane zvučne, pa me interesuje koliko dobijam nekim Audigyjem ili X-Fijem?

to koliko ti se isplati uzimat ovisi samo o tebi... ovisi koliko uzivaš u glazbi, kolko ti je važna u životu, kolko ti je zvuk u igrama važan i te stvari... sa neintegriranom zvučnom dobiješ mnogo bolji zvuk (ovisi o modelu, naravno :) )... a sad koliko je tebi to osobno važno sam moraš procijenit... ako želiš čuti svaki ton koji je odsviran, svaki šum, koliko je mp3 ustvarni nekvalitetan standarad, itd, onda DA, uzmi neku skupu zvučnu i još skuplje zvučnike... ukoliko ne "slušaš" glazbu, ako samo čuješ zvuk onda ti je integrirana sasvim dovoljna...

dugi
12-02-2007, 10:50
X-FI music uzmi ako mozes. 800kn kosta
Ako ne to onda lijepo Audigy 4
Moje pitanje je više bilo u smislu ZAŠTO da nešto uzmem, a ne ŠTA da uzmem, žišku? Nisam siguran isplati li mi se uzimati išta pored integrisane zvučne, pa me interesuje koliko dobijam nekim Audigyjem ili X-Fijem?

Ako te ne svrbe novci ne kupuj nista.Ako si zadovoljan sa integriranom zasto da bacas novce.Ja nisam bio pa sam kupio Audigy SE i prezadovoljan sam.Sve igre mi rade savrseno ,nema pucketavog zvuka niti sumova kao sto sam imao sa integriranom i to ne na ovoj ploci koju imam sada(Na ovoj ploci nisam cak ni probao da li radi integrana jer sam odmah ukljucio Audigy SE) vec na bivsoj sa nforce 2 chipsetom i toliko hvaljenim integriranim sundstormom.Inace vecina integriranih zvucnih chipova su Realteck zvucne koje obavljaju svoj posao pristojno.Sve se svodi na tvoje osobne potrebe,ako se zelis baviti glazbom amaterski ili poluprofesionalno onda moras pljunuti i neku vecu lovu.Za igranje i slusanje MP3 ti je Audigy SE savrseno dovoljan.Ako si bas zahtjevan onda Audigy 4.Naravno i zvucnici bi trbali biti malo bolji jer inace neces ni osjetiti razliku izmedju integrirane i nekog audigya.Rasterecenje CPU i dobitak na perfomansama nisam bas primjetio.

NITROS
12-02-2007, 10:55
X-FI music uzmi ako mozes. 800kn kosta
Ako ne to onda lijepo Audigy 4
Moje pitanje je više bilo u smislu ZAŠTO da nešto uzmem, a ne ŠTA da uzmem, žišku? Nisam siguran isplati li mi se uzimati išta pored integrisane zvučne, pa me interesuje koliko dobijam nekim Audigyjem ili X-Fijem?

Ako te ne svrbe novci ne kupuj nista.Ako si zadovoljan sa integriranom zasto da bacas novce.Ja nisam bio pa sam kupio Audigy SE i prezadovoljan sam.Sve igre mi rade savrseno ,nema pucketavog zvuka niti sumova kao sto sam imao sa integriranom i to ne na ovoj ploci koju imam sada(Na ovoj ploci nisam cak ni probao da li radi integrana jer sam odmah ukljucio Audigy SE) vec na bivsoj sa nforce 2 chipsetom i toliko hvaljenim integriranim sundstormom.Inace vecina integriranih zvucnih chipova su Realteck zvucne koje obavljaju svoj posao pristojno.Sve se svodi na tvoje osobne potrebe,ako se zelis baviti glazbom amaterski ili poluprofesionalno onda moras pljunuti i neku vecu lovu.Za igranje i slusanje MP3 ti je Audigy SE savrseno dovoljan.Ako si bas zahtjevan onda Audigy 4.Naravno i zvucnici bi trbali biti malo bolji jer inace neces ni osjetiti razliku izmedju integrirane i nekog audigya.Rasterecenje CPU i dobitak na perfomansama nisam bas primjetio.

Pa rekao je da ima bolje zvucnike pa sam mu i preporucio bolju zvucnu. Ako mislis amaterski se baviti muzikom onda ides na E-MU seriju.
Ako slusas mjuzu na intergriranoj i to ti je ok. Onda ne kupuj novu.
Inace sa dodatnom zvucnom imat ces PUNO bolji zvuk

Burek_fr0m_SPACE
12-02-2007, 11:48
Ne, ne bavim se muzikom u smislu da sviram instrument i da nešto skladam, ali je jako volim i slušam je po čitav dan. I, White, ne brini, sposoban sam ja u većini slučajeva po zvuku procijeniti bitrate MP3ce (+/- 10%), samo ne mislim da će mi neka skupa zvučna čuda napraviti od tih MP3ca. A, jbg, o ovakvim stvarima mi se ne vrijedi raspravljati ovako, to bih trebao čuti, pa sam ocijeniti da li mi zvuči dovoljno bolje da ispljunem pare za takvo nešto. I dalje smatram zvučnike boljom investicijom od zvučne, jer smeće od zvučnika čini zvuk i najbolje zvučne kartice lošim, tj. bolja je kombinacija loša zvučna + dobri zvučnici, nego dobra zvučna + loši zvučnici. A ne bi škodilo ni slušanje originalnih Audio CDova umjesto 128 kbps MP3. Ok sad sam u ovom postu napisao hrpu glupoti koje su već X puta ponovljene i koje svi znaju, pa ću se povući s topica...

Dyslexia
12-02-2007, 14:46
ma to su gluposti kupis si liniju recimo sony i spojis ju sa kompom i braco nemas frke zvuk je deset puta bolji od ovih zvucnika za komp.A jos na liniju mozes i spajat zvucnika ja na svojoj drzim 800 W.Pa ja mislim da je bolje dat 1200 kuna za kvalitetnu liniju i prave stupove nego za ove sitove od logitecha koji nemaju ni 50 wata ciste snage

Da!!! Mojem frendu je pisalo na zvučnicima da ima 500W a platil ih je 40 kuna :rotfl:

Kak volim noobove s takvim upadima! Istina linija ima savršen zvuk, al to kaj ti piše da ima 800W to možeš zaboraviti! Na tom logitechu barem ne stavljaju tu imaginarnu snagu nego stavljaju real power!!!

Kad malo bolje pročitasmo specifikacije onih "500W" zvučnika i kad smo to sve uvrstili u jednađbu kaj učiš u srednjoj tehničkoj školi dobili smo realnu snagu od 0.7W!!!

Kak mogu napisati 500W na zvučnike koji daju snagu od 0.7W :rotfl:


Jebem ti isusa boga kretunu jedan bavim se glazbom odkad znam za sebe i ti ces mene ucit o zvucnicima ja nisam rekao da linija ima 800waata nego da na njoj drzim 800 wata zvucnika TO JEST (ZA VAS GLUPE) NJEZINI ORGINAL ZVUCNICI 2 x 120 W STUPOVI 2 x 200 W I JEDAN SUBWOFER OD 200 W.

Pa nek mi neko onda neko kaze da idem kupovat kojekava logitech sranja ili creative labs.

Ili jos bolja mogucnost uzmes si ljepo beghringer opremu znaci miksetu pojacalo 2 X 700 W i zvucnike sa stalcima 2 X 550 W i braco miran si ides ljepo ozvucavat gdje god oces.

Ti ces meni govorit da sam ja noob :twisted:

Cali
12-02-2007, 16:13
super ti je ovaj zadnji post...

@ burek...

naravno, ako su zvučnici od 50 kn, onda je sasvim svejedno koju zvučnu koristiš...

međutim ako ćeš komp spojit na liniju, ili ako ćeš kupit neki bolji sistem zvučnika, onda će se razlika između audigy-a i bilo kojeg onboard sounda osjetit ko nebo i zemlja...

evo ti konkretni primjer: frend mi ima spojenu liniju (zvučnici jamo serija bx, 1 komad je koštao 1200€) na soundstorm zvučnu (abit nf7s),a soundstorm glasi kao jedan od boljih onboard chipova za zvuk, i mogu reć da taj zvuk je meni užas. nemoguće je usporedit kvalitetu zvuka kad ta linija daje zvuk sa cd playera ili sa kompa... nebo i zemlja.

12-02-2007, 16:19
@THE LIK:Pa normalno da se neki bolji HI-FI nemre uspoređivat s pc-zvučnicima!

@Cali:U pravu si!

Burek_fr0m_SPACE
12-02-2007, 17:11
super ti je ovaj zadnji post...

@ burek...

naravno, ako su zvučnici od 50 kn, onda je sasvim svejedno koju zvučnu koristiš...

međutim ako ćeš komp spojit na liniju, ili ako ćeš kupit neki bolji sistem zvučnika, onda će se razlika između audigy-a i bilo kojeg onboard sounda osjetit ko nebo i zemlja...

evo ti konkretni primjer: frend mi ima spojenu liniju (zvučnici jamo serija bx, 1 komad je koštao 1200€) na soundstorm zvučnu (abit nf7s),a soundstorm glasi kao jedan od boljih onboard chipova za zvuk, i mogu reć da taj zvuk je meni užas. nemoguće je usporedit kvalitetu zvuka kad ta linija daje zvuk sa cd playera ili sa kompa... nebo i zemlja.
Ah, toliki guru za zvuk nisam... Na komp imam spojene dosta stare Encore P-160-3D zvučnike koji su mi i više nego dovoljni za igre i nešto malo muzike, a kad baš hoću muziku slušati onda upalim i Panasonicovu liniju na AUX, pošto ona ipak ima malo bolje zvučnike (koji odvratno počnu gubiti dubinu zvuka kada se prijeđe polovina snage), ali su sasvim dobri pri nekoj razumnoj glasnoći i to je sasvim dosta za moje potrebe slušanja muzike (ili bar ja tako mislim). Ovaj topic je za druge ljude...

Bartuc
12-02-2007, 18:17
[quote=Bartuc][quote="THE LIK":3w2w6trd]ma to su gluposti kupis si liniju recimo sony i spojis ju sa kompom i braco nemas frke zvuk je deset puta bolji od ovih zvucnika za komp.A jos na liniju mozes i spajat zvucnika ja na svojoj drzim 800 W.Pa ja mislim da je bolje dat 1200 kuna za kvalitetnu liniju i prave stupove nego za ove sitove od logitecha koji nemaju ni 50 wata ciste snage

Da!!! Mojem frendu je pisalo na zvučnicima da ima 500W a platil ih je 40 kuna :rotfl:

Kak volim noobove s takvim upadima! Istina linija ima savršen zvuk, al to kaj ti piše da ima 800W to možeš zaboraviti! Na tom logitechu barem ne stavljaju tu imaginarnu snagu nego stavljaju real power!!!

Kad malo bolje pročitasmo specifikacije onih "500W" zvučnika i kad smo to sve uvrstili u jednađbu kaj učiš u srednjoj tehničkoj školi dobili smo realnu snagu od 0.7W!!!

Kak mogu napisati 500W na zvučnike koji daju snagu od 0.7W :rotfl:


moju ti isusa boga kretunu jedan bavim se glazbom odkad znam za sebe i ti ces mene ucit o zvucnicima ja nisam rekao da linija ima 800 wata nego da na njoj drzim 800 wata zvucnika TO JEST (ZA VAS GLUPE) NJEZINI ORGINAL ZVUCNICI 2 x 120 W STUPOVI 2 x 200 W I JEDAN SUBWOFER OD 200 W.

Pa nek mi neko onda kaze da idem kupovat kojekakva logitech sranja ili creative labs.

Ili jos bolja mogucnost uzmes si ljepo beghringer opremu znaci miksetu pojacalo 2 X 700 W i zvucnike sa stalcima 2 X 550 W i braco miran si ides ljepo ozvucavat gdje god oces.

Ti ces meni govorit da sam ja noob :twisted:[/quote:3w2w6trd][/quote:3w2w6trd]

Dećko dragi imaš ozbiljinh problema, još uz to kaj si neki freek si i nekulturna konjina bez imalo kučnoga odgoja! Pročitaj si pravila ponašanja na ovom forumu i odrasti malo!

Ice-Cube
12-02-2007, 19:20
THE LIK jesi rekao da imas na liniji 800w.Ja imam dva Boina Stupa E100 od 280w i zvuk mi je ok. a nemres to usporedjivat s pc zvucnicima. i ostavi Bartuca na miru.

NITROS
12-02-2007, 22:24
Zato kad ti nemaš pojma zato.....Audigy 4 za 400 kn....ak nemaš para Audigy SE za 200kn...ak imaš para X-FI MUSIC za 700kn....A ovo profesionalne zvučne su bacanje para!

Pogotovo ako stavljaš na zvučnike za pc..to idioti rade....

Cek kaj ti si ljubomoran kaj imam bolji komp od tebe ili koji kurac ??
Ti ces meni govoriti da sam idiot. Nisam kupio E-MU zato da bih slusao muziku na ovim zvucnicima vec da mogu gitaru spojiti na komp.

Znam da su mi ljudi na pcekspertu govorili koja je razlika, ali i na glazbenom forumu.hr

Da, sigurno su bacanje para E-MU kada je jeftinija od X-FI music.

White
12-02-2007, 22:34
Nemojte se svađat oko gluposti...
Profiesionalne zvučne su za stvarnje glazbe, ne samo za slušanje... neš kupit profesionalnu ako misliš samo gledat filmove, igrat igre i slušat glazbu...

isto tako nećeš kupit zvučnu za 200kn ako želiš nešto s njom snimat kad nemaš di uštekat svoju gitrau ili šta već sviraš i ne nudi ti ništa što ti trebaš osim reprodukcije...

Bartuc
12-02-2007, 22:43
Zato kad ti nemaš pojma zato.....Audigy 4 za 400 kn....ak nemaš para Audigy SE za 200kn...ak imaš para X-FI MUSIC za 700kn....A ovo profesionalne zvučne su bacanje para!

Pogotovo ako stavljaš na zvučnike za pc..to idioti rade....

Cek kaj ti si ljubomoran kaj imam bolji komp od tebe ili koji ***** ??
Ti ces meni govoriti da sam idiot. Nisam kupio E-MU zato da bih slusao muziku na ovim zvucnicima vec da mogu gitaru spojiti na komp.

Znam da su mi ljudi na pcekspertu govorili koja je razlika, ali i na glazbenom forumu.hr

Da, sigurno su bacanje para E-MU kada je jeftinija od X-FI music.

To je istina! Sviram gitaru već 12 godina i znam da ak je želiš spojiti na komp moraš imati zvjersku zvučnu inače sve može zgoriti od zvučne do elektronike u gitari! Frend je skurio matičnu, konj je spojil gitaru u integriranu zvučnu :rotfl: A ljepo sam mu rekel da se to ne smije :?

Iskreno ako želiš samo slušati muziku ne treba ti zvučna iznad kojih 200 kuna jer slušanjem muzike ni takvu zvučnu nemreš iskoristiti do kraja! No ako ti treba za neke pro primjene ili ako se želiš okušati sa obradom zvuka, komponiranjem, skladanjem (gitara u komp) tada ti definitivno treba nekaj jače/kvalitetnije!

Burek_fr0m_SPACE
13-02-2007, 11:26
Frend je skurio matičnu, konj je spojil gitaru u integriranu zvučnu :rotfl: A ljepo sam mu rekel da se to ne smije :?
Jbg, ja sam jednom prilikom malo bas svirao po integrisanoj... i ništa se nije dogodilo (srećom, valjda). A u čemu je problem? Izlaz s gitare prejak? Ne znam, nekako nisam dobio takav utisak...

Bartuc
13-02-2007, 12:10
Frend je skurio matičnu, konj je spojil gitaru u integriranu zvučnu :rotfl: A ljepo sam mu rekel da se to ne smije :?
Jbg, ja sam jednom prilikom malo bas svirao po integrisanoj... i ništa se nije dogodilo (srećom, valjda). A u čemu je problem? Izlaz s gitare prejak? Ne znam, nekako nisam dobio takav utisak...

Da, pre jak signal daje gitara! Nemora značit da buš skuril zvučnu al postoji šansa, pogotovo na njegovoj nForce 2 matičnoj sa integriranim zvukom! Čak sam mu svojedobno preradil one zvučnike od "500W" u zvučnike za gitaru al to je radilo par mjeseci mada je na njih nekim čudom lovio radio Sloveniju (pišali smo od smjeha) :rotfl:

Kad spajaš gitaru u komp uvjek je preporučljivo (iz vlastitog iskustva) spojiti je preko nekakvog efekta bilo to Zoom, Boss ili neki drugi! Tad se smanjuju šanse da skuriš nekaj ak imaš "low budget" zvučnu!

Destroyer
13-02-2007, 14:16
[quote=Bartuc][quote="THE LIK":10x8bdd1]ma to su gluposti kupis si liniju recimo sony i spojis ju sa kompom i braco nemas frke zvuk je deset puta bolji od ovih zvucnika za komp.A jos na liniju mozes i spajat zvucnika ja na svojoj drzim 800 W.Pa ja mislim da je bolje dat 1200 kuna za kvalitetnu liniju i prave stupove nego za ove sitove od logitecha koji nemaju ni 50 wata ciste snage

Da!!! Mojem frendu je pisalo na zvučnicima da ima 500W a platil ih je 40 kuna :rotfl:

Kak volim noobove s takvim upadima! Istina linija ima savršen zvuk, al to kaj ti piše da ima 800W to možeš zaboraviti! Na tom logitechu barem ne stavljaju tu imaginarnu snagu nego stavljaju real power!!!

Kad malo bolje pročitasmo specifikacije onih "500W" zvučnika i kad smo to sve uvrstili u jednađbu kaj učiš u srednjoj tehničkoj školi dobili smo realnu snagu od 0.7W!!!

Kak mogu napisati 500W na zvučnike koji daju snagu od 0.7W :rotfl:


moju ti isusa boga kretunu jedan bavim se glazbom odkad znam za sebe i ti ces mene ucit o zvucnicima ja nisam rekao da linija ima 800 wata nego da na njoj drzim 800 wata zvucnika TO JEST (ZA VAS GLUPE) NJEZINI ORGINAL ZVUCNICI 2 x 120 W STUPOVI 2 x 200 W I JEDAN SUBWOFER OD 200 W.

Pa nek mi neko onda kaze da idem kupovat kojekakva logitech sranja ili creative labs.

Ili jos bolja mogucnost uzmes si ljepo beghringer opremu znaci miksetu pojacalo 2 X 700 W i zvucnike sa stalcima 2 X 550 W i braco miran si ides ljepo ozvucavat gdje god oces.

Ti ces meni govorit da sam ja noob :twisted:[/quote:10x8bdd1]

Dećko dragi imaš ozbiljinh problema, još uz to kaj si neki freek si i nekulturna konjina bez imalo kučnoga odgoja! Pročitaj si pravila ponašanja na ovom forumu i odrasti malo![/quote:10x8bdd1]

majmuni ma to vam je POTROŠNA SNAGA ZVUČNIKA.

Cali
13-02-2007, 15:06
potrošna snaga? a koja je to molim te, objasni nama majmunima... :killyou:

postoji rms, ili nazivna snaga koju pojačalo/zvučnik može konstantno dati/primiti, te maksimalna snaga (peak power) koju pojačalo/zvučnik može dati/primiti samo na kratke burstove (par milisekundi).

Bartuc
13-02-2007, 15:14
Ma pusti ga, kaj ne vidiš da je noob!

White
15-02-2007, 09:53
jel su Logitech x-530 bolji od Genius 5.1 SW-HF 5000? Meni se ovi od Geniusa stvarno čine prehebeni...
uglavnom, spreman sam dat do milju kuna za zvučnike pa želim uzet najbolje što mogu za tu lovu (ko i svaki normalan čo'ek)
:)

Šta, nitko mi neće odgovorit na ovo pitanje? Molio bih vas ako imate malo iskustva s ovim Geniusima da nešto i kažete o njima! 8)

:D

Bartuc
15-02-2007, 10:26
Genius ti je jedna od lošijih marki u svemu ne samo zvuku!

Rađe idi na Logitech jer on je uglavnom u svemu (osim zvuku) vrh ponude!

White
15-02-2007, 11:25
Ajd onda može koji savjet za 5.1 zvučnike? Na PCEkspert forumu mi rekoše da su Geniusovi dobri zvučni (neki lik ih ima)...
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=59889

Bartuc
15-02-2007, 11:31
Pa ak je lik iz iskustva ti rekel da su dobri onda su dobri!

Ja imam Altec Lansing 5.1 i 2.1 i oboje su zvjerski!

crnisokol
15-02-2007, 13:52
Namjeravam kupiti nove zvučnike, 2.1 sustav...Dvoumim se između Altec Lansing VS2221 i Logitech X-230, pa molim vaše preporuke, mišljenja...

Bartuc
15-02-2007, 14:06
Tu su ti negdje po kvaliteti i jačini. Logitech je malo jači u ukupnoj snazi (32W) od Alteca (28W)!

Oba dva imaju dobre niske frekvencije woofera tak da kojeg god uzmeš nećeš pogrješiti!

Mada moja preporuka je Logitech, ak već ideš to tog cjenovnog ranga!

Dyslexia
16-02-2007, 15:41
Tu su ti negdje po kvaliteti i jačini. Logitech je malo jači u ukupnoj snazi (32W) od Alteca (28W)!

Oba dva imaju dobre niske frekvencije woofera tak da kojeg god uzmeš nećeš pogrješiti!

Mada moja preporuka je Logitech, ak već ideš to tog cjenovnog ranga!

u bog te jebo 32 wata pa to ima da mi cijelu sobu srusi koliko je jako.Jebote pa moji najmanji visokotonci imaju 32 wata.Gluposti pricate nemate vi pojma sta je prava snaga zvucnika.Kakav kurac logitech to nije marka za zvucnike da se razumijemo marka je pioneer ili keenwood alpine,to su marke a ne kurac logitech pa to moja baka nebi uzela sebi da slusa.Bog te jebo isus te jebo.Niste normalni trosit tolke pare za 50 wata zvucnika.Ja nekontam vas noobove kako nekontate kako moze biti cist zvuk na zvucnicima od 50 wata.To je kurac pa moje slusalice imaju 50 wata. :fof: :fof: :fof: :fof:

16-02-2007, 15:44
Pravih 100watta razara...imao sam prilike čut u autu.....hi-fi isto tako....a dečko da ti čuješ moje z-5400 + audigy4 vidio bi onda 50watta i te tvoje slušalice!

I daj se malo skuliraj..Možeš izrazit svoje mišljenje i bez psovki!

ivan
16-02-2007, 16:26
@ THE LIK

da se toliko kužiš u audio sisteme znao bi da marke koje si naveo nisu na vrhu hi-fi proizvoda, te da ima kvalitetnijih zvučnika...
i to kaj psuješ, samo ovdje stvaraš lošu sliku o sebi... i da, smiri malo hormone...

Cali
16-02-2007, 16:32
@ the lik

za prave audiofilske brandove ti nisi ni čuo, i bolje ti je da začepiš i ne vrijeđaš sve oko sebe, jer si glupavi mulac koji nema pojma o pojmu, a misli da je pametan.

White
16-02-2007, 17:01
Pa ak je lik iz iskustva ti rekel da su dobri onda su dobri!

Ja imam Altec Lansing 5.1 i 2.1 i oboje su zvjerski!

Koje Altec Lansing 5.1 imaš? Ja sam imao (tj. još uvijek imam ali su u kvaru trenutno :) ) 251 model

NITROS
16-02-2007, 18:28
The Lik upozorenje pred iskljucenje na 7 dana. Ides mi na zivce sa svojim preseravanjem. Nemas blage ali znas srat zar ne i jos onda druge vrijedat. Zbog tebe sam se dvoumio da li da zatvorim ovaj topic.

Bartuc
16-02-2007, 23:28
Pa ak je lik iz iskustva ti rekel da su dobri onda su dobri!

Ja imam Altec Lansing 5.1 i 2.1 i oboje su zvjerski!

Koje Altec Lansing 5.1 imaš? Ja sam imao (tj. još uvijek imam ali su u kvaru trenutno :) ) 251 model

Imam Altec Lansing isti ko i ti al šljaka (251)! Frend ih je kupil nakon mene i lik je išel s usisavaćem posaugat prašinu u rupi od woofera i sjebal je membranu! Kaj je najbolje dobil je potpuno nove i to noviji model, rekel je da nezna kaj se desilo :rotfl:

PS: Nemreš niš reć na ovom forumu da ti se ovaj THE LIK majke ne sjeti. Njega nebi nit trebalo upozorit neg mu treba dat ban i bok!

Mr.G4m3r
17-02-2007, 16:30
evo ja koristim Logitech X-220 - predobri su mi za dvjestotinjak kuna, dobro se cuje, i ne pise da imaju 586234632495632498756349 P.M.P.O "Watt-a"

nego ima sub-woofer 64 a 2 satelita svaki po 32 watt... Cuje se dobro..

Ali ipak najbolji su oni MS Industrial za 50kn od "1000" watta - mos mislit...

Isprobao sam i one Logitech 5500 - e od onog se tresu prozori :)

Dyslexia
22-02-2007, 11:40
Ja nemam pojma neserite molim vas pa vi u zivotu niste vidjeli prave zvucnike bili na pravim partyima nemate pojma molim vas ne serite jel iko od vas vidio 18 KW zvucnika.Znam ja koji su dobri brendovi brale ali za najbolje brendove moras i najbolje platit.to mi je najbolje kada mi neko dode sa takom provalom.Sta Behringeru fali ajde neka mi netko kaze.Koliko sam ljudi upozno koji imaju begringerovu opremu.

Dyslexia
22-02-2007, 11:47
The Lik upozorenje pred iskljucenje na 7 dana. Ides mi na zivce sa svojim preseravanjem. Nemas blage ali znas srat zar ne i jos onda druge vrijedat. Zbog tebe sam se dvoumio da li da zatvorim ovaj topic.

Ti neseri nece mi balavac poput tebe drzat lekcije doso si tu poslje mene i nabio bezveze postove i uvuko se svima u sule da mozes biti moderator. E VIDIS JA SAM DRUGACIJI JA NEPADAM TAKO NISKO KAO TI IMAM SVOJE JA
I NE SAMO TI SVI SE UVLACITE U GUZICU JEDNI DRUGIMA SAMO DA VAS PRIHVATE E PA TO KD MENE NEJDE TAKO JA SE NIKOME NE UVLACIM U GUZICU AKO CE ME NEKO MRZIT NEK ME MRZI JA SE NELJUTIM ALI OVO JE SLOBODNA ZEMLJA I JA IMAM PRAVO RECI STA GOD ZELIM I ONDA MI SE JAVI NEKI GLUPAN POPUT TEBE KOJI CE MI REC SUPROTNO.Zato klinjo odabi :killyou: :killyou:

MTF*
22-02-2007, 12:11
The Lik upozorenje pred iskljucenje na 7 dana. Ides mi na zivce sa svojim preseravanjem. Nemas blage ali znas srat zar ne i jos onda druge vrijedat. Zbog tebe sam se dvoumio da li da zatvorim ovaj topic.

Ti neseri nece mi balavac poput tebe drzat lekcije doso si tu poslje mene i nabio bezveze postove i uvuko se svima u sule da mozes biti moderator. E VIDIS JA SAM DRUGACIJI JA NEPADAM TAKO NISKO KAO TI IMAM SVOJE JA
I NE SAMO TI SVI SE UVLACITE U GUZICU JEDNI DRUGIMA SAMO DA VAS PRIHVATE E PA TO KD MENE NEJDE TAKO JA SE NIKOME NE UVLACIM U GUZICU AKO CE ME NEKO MRZIT NEK ME MRZI JA SE NELJUTIM ALI OVO JE SLOBODNA ZEMLJA I JA IMAM PRAVO RECI STA GOD ZELIM I ONDA MI SE JAVI NEKI GLUPAN POPUT TEBE KOJI CE MI REC SUPROTNO.Zato klinjo odabi :killyou: :killyou:

ti si neki opasan a?

kakve ima veze da li doso prije njega, on je aktivniji, razumije se u racunalnu periferiju i komponente, pomaze u hardware & software i koristan je......a kaj si ti?

Bartuc
22-02-2007, 13:10
Daj Tagan kaj ne vidiš da se lik preserava!

Kaj ti ne kužiš da je ovo AUDIO TEHNIKA ZA OSOBNA RAČUNALA!

Koja budala bi stavila 18kW na jebeni komp, pa daj se skuliraj i ne seri po ovom forumu više!

Ljudi žele zvučnike za gaming a ne za live koncerte!

kulamasta
22-02-2007, 13:18
Oce se meni tko ulizivat?

ivan
22-02-2007, 14:25
@THE LIK

ti tvoji partyji su sigurno bile cajke koje očito loše utječu na tebe....
sa svojom izjavom: "šta fali behringeru?" nisi ništa pametno izjavio... tko je u ovoj temi nešto rekao protiv? to što je tvoj vrhunac poznavanje karakteristika audio opreme iz reklamnih kataloga raznih trgovina, ne znači da možeš srat po svima nama kao da nemamo pojma i ponižavat nas. isto tako poznavanje audio opreme ne ovisi na koliko si partyja bio jer na istima nitko ne primjećuje kvalitetu zvuka nego samo traži glasnoću...

White
22-02-2007, 17:14
E LIK stvarno si prepametan....
Uostalom, da tako mnogo znaš i kužiš se u te stvari nebi psovao drugima nego bi ljepo objasnio... jer samo se neobrazovani i nekulturni ljudi mogu tako ponašat i dokazivat da su upravu na taj način... smiri se malo i idi lezi!

Cali
22-02-2007, 17:32
vidite što se desi kad mama neće da doji dijete....