PDA

Pogledaj cijelu verziju : Memories



xaviaz
19-01-2007, 11:36
Ovo me kopka vec par dana od mojeg zadnjeg susreta sa wowom.I mislio sam da ce biti lagano zaboraviti sve te dane uz nesto novo,ali nije kad sam vidio pcplay guild drugi dan da ce se otvoriti ffs nisam mogo doci sebi.Al dobro kolko sam vidio ljudi koji imaju po par lvl 60 i ogromnog iskustva su prestali wow igrati sekundu prije TBC.Zasto?Ja sam umro od dosade,ali ne vjerujem da su i oni.....sad me kopka taj guild :cry: Svi vi koji ste prestali kolko vam je tesko zaboraviti to ?Ja iskreno nikad necu a na rubu sam da otrcim u algoritam i pokupim wow,a vi ?I glavna stvar dali opce ima takvih tu :)Jedino sam wizarda vidio.Nedostatak RL ili nesto drugo ?

Kirby
19-01-2007, 11:50
Ja sam isto prestao igrat prije TBC-a. Međutim, ni sad kad je došao TBC više ne igram "Onim žarom" kako sam igrao ranije. Niti imam vremena, niti energije. TBC jest donio mnoštvo novih stvari. Ako ništa drugo, poremetio je piramidu u kojoj oni sa T3 mlate sve "slabije", barem privremeno. Sad svaki level 60 ima svoju šansu.

Ono zašto sam počeo ponovno igrati i nastaviti dalje igrati jest to da - koliko god se trudio - neću nikada moći popuniti svoje slobodno vrijeme u potpunosti "IRL" stvarima. Iako se može reći da se "Wow igra u nedostatku drugih stvari", tako se jednako može reći "druge stvari se rade u nedostatku wowa". Npr. većina današnjih filmova i serija su inferiorni wowu i po priči, i po zabavi a bogami i po "napetosti". A sad da su Terminator 4 ili Battlestar Galactica nešto pametniji od WoW-a, pa baš i nisu. I kod off-line igara (a bogami i on-line) morao bih se dobro napeti (ili posegnuti za nekim starijim naslovom) da bih se zabavio koliko u wowu.

Uglavnom praksa je pokazala slijedeće. Ljudi koji počnu igrat 20 sati dnevno obično padnu godinu ili razred za par mjeseci i onda "goodbye forever". Oni koji igraju 2-4 sata dnevno (i to ne svaki dan), ti mogu igrat vječno, bez da išta drugo pati.

azuregos
19-01-2007, 11:52
Ovo me kopka vec par dana od mojeg zadnjeg susreta sa wowom.I mislio sam da ce biti lagano zaboraviti sve te dane uz nesto novo,ali nije kad sam vidio pcplay guild drugi dan da ce se otvoriti ffs nisam mogo doci sebi.Al dobro kolko sam vidio ljudi koji imaju po par lvl 60 i ogromnog iskustva su prestali wow igrati sekundu prije TBC.Zasto?Ja sam umro od dosade,ali ne vjerujem da su i oni.....sad me kopka taj guild :cry: Svi vi koji ste prestali kolko vam je tesko zaboraviti to ?Ja iskreno nikad necu a na rubu sam da otrcim u algoritam i pokupim wow,a vi ?I glavna stvar dali opce ima takvih tu :)Jedino sam wizarda vidio.Nedostatak RL ili nesto drugo ?

Ja san takoder presta igrat wow, diga san na 60 rogua i magea, huntera na 52.... nades neku novu zanimaciju i boli te k za wow i ta smeca... ima san previse playeda i kad san razmislija koliko san vrimena provodia isprid kompica, odlucia san da cu prestat i to je to.
a to sta ce neki rerollat klase u pc play gildi... razmisli bi li ti opet diza od 1-60 a tek onda 60-70 ma daj, osim ako bi transfera likove

Kirby
19-01-2007, 11:59
Ja san takoder presta igrat wow, diga san na 60 rogua i magea, huntera na 52.... nades neku novu zanimaciju i boli te k za wow i ta smeca... ima san previse playeda i kad san razmislija koliko san vrimena provodia isprid kompica, odlucia san da cu prestat i to je to.
a to sta ce neki rerollat klase u pc play gildi... razmisli bi li ti opet diza od 1-60 a tek onda 60-70 ma daj, osim ako bi transfera likove

Nije ti wow kriv što se ne znaš kontrolirati. Hoćeš da stave kao u kini, hard cap na max. 3 sata igranja dnevno? To ne bi bilo loše. :)

xaviaz
19-01-2007, 12:09
ispuniti satnicu wowa je tesko napocetku evo iskreno neznam sta bi....kupio bf vratio se na tft cod 2 ponovno krecem ali nema toga,nema jedne stvari koja moze to ispuniti.....Nema stfvari kad te rl zove van a ti kazes ne neda mi se.....ostat cu igrati wow....Nisam jos vidio igru koja to radi to se odnosi na svaki put a ne ono kad je vani zima ili nema dosta ekipe :D wow je preokrenuo 8 milja ljudi i postao jedan nacin zivota.Koji nazalost ljudi koje ne igraju ne zanima ih protiv toga su.Imam neki osjecas da mama tama baka deda frendovi etc.....koji nisu ovisni bi najrade potpisali peticju da se to ukine.Kazi upisi sport ma ffs upisao 3 i nije mi dosta ^^

JedimiNjoke
19-01-2007, 14:13
Isto prestao igrati, naravno da mi fali, al neću natrag tamo... Dvije godine su mi prošle uz WoW, ne izlaženje zbog raidova etc. Glavna zanimacija sad su mi prijatelji, cura i faks trenutno. Sve je to OK, al kad se osjećam u kurcu nakon 10 sati provedenih pred kompom i malo usamljeno svi epici svijeta ne mogu pomoći.

flander
19-01-2007, 14:24
Isuse Bože ovak tema ima na izvoz, hebote igra ko svaka druga,i meni je bed kaj sam presto igrat baš tjedan prije izlaska TBC-a. I sad čujem za taj guild(koda bu dugo izdržo)i ne cvilim.

Wizard
19-01-2007, 15:14
Ja sam vec duze vrijeme "prestajao" igrati, prije par miseci sam izgubia volju, napravia stanku od par tjedana, kasnije sam se vratia, ni mi se dalo igrati iopet nego sam dosa jer su me frendovi stalno nagovarali, igra sam oko tjedan dana tako, skoro nikako, s altom, oda poslje nove me bila uvatila zelja za WoW-om, ponovno se preplatia i shvatia da nema gusta ko nekada, onda sam dao acc i izbrisa lika nakon par dana.
I sada WoW PCPlay guild, uvik sam se potajno nada da ce se i to jednom dogoditi, ali jos ne znam hocu li se vratiti, nemogu reci da se potpuno zelim vratiti, ali prijatelji me nagovaraju, nude mi acc i sve, iako se cini da cu se vratiti, nevjerujem da cu igrati ko nekada, nije WoW sto je nekad bio, to je gorka istina. Tesko se bilooprostiti, a cini se jos teze ponovno vratiti.

Shadowhell
19-01-2007, 15:34
Ja sam vec duze vrijeme "prestajao" igrati, prije par miseci sam izgubia volju, napravia stanku od par tjedana, kasnije sam se vratia, ni mi se dalo igrati iopet nego sam dosa jer su me frendovi stalno nagovarali, igra sam oko tjedan dana tako, skoro nikako, s altom, oda poslje nove me bila uvatila zelja za WoW-om, ponovno se preplatia i shvatia da nema gusta ko nekada, onda sam dao acc i izbrisa lika nakon par dana.
I sada WoW PCPlay guild, uvik sam se potajno nada da ce se i to jednom dogoditi, ali jos ne znam hocu li se vratiti, nemogu reci da se potpuno zelim vratiti, ali prijatelji me nagovaraju, nude mi acc i sve, iako se cini da cu se vratiti, nevjerujem da cu igrati ko nekada, nije WoW sto je nekad bio, to je gorka istina. Tesko se bilooprostiti, a cini se jos teze ponovno vratiti.

Napiši knjigu :)

Wizard
19-01-2007, 15:41
Jednoga dana, ispovjest mladoga Wizarda, Moj zivot u WoW-u :D , ko zna mozda jednom i napisem, ali tesko da ce tema biti WoW osim ako budem pisa autobiografiju :P

ALG
19-01-2007, 17:10
Nekako je mlaka tema u ovom topicu pa da i ja nešto napišem, ali kontra.

2 godine igranja, 7 šezdesetki, sve klase osim warriora i roguea, priest i mage u tier1(više nisam mogo jer bi mi se guildovi raspadali nedugo nakon što bi se MC stavio na farm ali ne žalim se), i još mala legija likova oko levela 30.

U jednom momentu u zadnje dvije godine, a igram otkad je prva pošiljka wowa došla, mi nije palo na pamet da quitam, u jednom momentu mi nije bilo dosadno a radio sam svašta, od grindanja istanci pa do exalted sa Wintersaber trenerima i Timbermaw holdom.


Sad polako dižem drenej šamana a nakon toga ću krvavog paladina do 60 što bi trebalo bit gotovo tamo negdje do sredine 2 mjeseca, s kojim ću likom prvim do 70 nemam blage veze a quitat ću kad zadnji server bude išo offline. ;-)

M4mut
19-01-2007, 17:53
Ne dolazim do razmišljanja quitat wow...zašto?

zato jer mi je wow kao svaka druga igra, niti mi je opterećenje, niti mi je pod must igrat...onako...laganini igram kad mi je dosadno..kad sam doma...

A sad...nekome je wow potreba...ono bez čega nemože...jebiga

ALG
19-01-2007, 18:52
Ne dolazim do razmišljanja quitat wow...zašto?


Zato jer igra roka, u svakom momentu se mijenja ko i RL i ono što je propušteno je propušteno.
Budući da kod nas RL baš i nije bajan, radije sam u wowu dok se situacija malo ne popravi(ako se popravi). ;-)
A i nema neke igre koja bi mogla bit alternativa wowu.

To je MMORPG, kad se jednom navučeš na taj tip igre teško da ćeš više nešto drugo zagrat.

passko
19-01-2007, 19:32
to je pitanje koje sve nas muci,jednom sam "pauziro" oko 6 mjeseci wow mi nije falio ali onda me frendovi nagovorili i opet sam kupio acc,napravio 60 maga pa quito.nakon mjeseca dana opet kupio malo pvpo,pa kad je došo "grindable" honor puno pvp (imam45khonora na mainu nepotrosenog).
u ovoj drugoj pauzi igrao sam w3,probao w:dotu ali na kraja samo mi je jedna igra bolja od wowa koju sam igrao 4 godine tako da 1-2 godine wowa i nisu tako puno :D
There is no life there is only AFK :shock:
S druge strane ako uspijes uskladit RL i igranje onda su uspio 8)

xaviaz
19-01-2007, 20:49
kolko je moguce balansirati rl i wow life?Nrp. ukutro se grinda *kako kad ali najvise za repair* popodne hm? neko zove u instancu ili pvp ? Navecer raid
6-7 do 11-12 nekad se i produzi.Heh i sada ako si u guildu koji pokusava npr naxx i polagano ima progres reapir raste znaci grind.Grind vrijedi i za honor od onog patcha (ovo je price tbca).I tako iz dana u dan,doso TBC lvl 70 heh ekipa zove ko ce 1. do 70 ? kad ces sve instance vidjeti i epica novih skupiti.Dosta je toga,a opet u rl stalno te netko je**u zdrav mozak zasto ici linijom tezeg otpora.Svaka cast ljudima koji mogu to se ne odnosi na one koji ne igraju wow redovno.Cijeli dan sam na kompu dodem doma pa sam opet na kompu heh...aj da bar nes pametno radim :| I tako iz dana u dan kad prestati ?Btw ovo se ja ne zalim nisi ne placam neg cisto ocu neka druga misljenja u vezi wowa :?

Shadow
19-01-2007, 21:26
Ma dajte ljudi sto je vama...WoW za mene igra ko svaka druga, igraš malo pomalo i nece ti dosadit, a možeš nešto i postić.
Ali kako kažete ne vjerujem da cu ja bas nesto puno igrat na 70, instance i to. A kad pocne ljeto necu ga nikako palit...Igra ko svaka druga, samo uno zabavnija i igrivija

Lumen
26-01-2007, 09:05
eto 13. veljače biti će pune dvije godine da ga igram, suma sumarum sa svim likovima cca 200 dana igranja. Međutim nikada mi radi toga nije patio RL, jednostavno sve guilde u kojima sam bio su znale da me četvrtkom i subotom nema u online, a i ponedjeljkom nisam za raid.

A ono najpozitivnije što mi je WoW dao u životu je upravo činjenica da više ne pregledavam 10 novih igara svaki mjesec u potrazi za onom nekom koja će me upaliti. Tu je uvijek ekipa koju rado sretnem i IRL, s kojom se slave rođendani, godišnjice braka, pa i ide na skijanje. I naravno voice chat non stop. Nebrojeno puta sam iz firme čavrljao s ekipom koja je igrala, dok sam ja uređivao službeni web ili patchirao servere. I uživao skupa s njima. Meni wow nije opsesija, već primarno zabava u životu i kao takva može ostati zauvijek. A to da neki mjesec igram više neki manje, Jxxx ga. I sa sexom je slično :wink:

JedimiNjoke
26-01-2007, 09:24
@ Lumen: kad igram bilo koju igru, ili bilo koji sport il bilo što što me zanima, pokušavam biti najbolji - ili među boljima. Tako je bilo i sa WoWom... Uvijek sam išao prema višem - prvo instance: Odradio ih kolko oćeš u 2 godine staža, ali nisam imao sreće sa guildama baš pa mi je jedno vrijeme plafon bio BWL, pred kraj "igračke karijere" sam upao u BWL/AQ40 guild, da bi iz nje odmah prešao u Naxx guild (koji se nažalost raspao kratko nakon mog ulaska - interne stvari) /played mi je 100 dana na mainu - rank 12 još na starom sistemu. Tako da je bolje da sam prestao s igrom, jer mene je ubijalo kad sam otišao van i padne neki item koji oću i ja ga ne pokupim (makar sam bio DKP king među warrovima). :P

Shadowhell
26-01-2007, 09:25
@ Lumen: kad igram bilo koju igru, ili bilo koji sport il bilo što što me zanima, pokušavam biti najbolji - ili među boljima. Tako je bilo i sa WoWom... Uvijek sam išao prema višem - prvo instance: Odradio ih kolko oćeš u 2 godine staža, ali nisam imao sreće sa guildama baš pa mi je jedno vrijeme plafon bio BWL, pred kraj "igračke karijere" sam upao u BWL/AQ40 guild, da bi iz nje odmah prešao u Naxx guild (koji se nažalost raspao kratko nakon mog ulaska - interne stvari) /played mi je 100 dana na mainu - rank 12 još na starom sistemu. Tako da je bolje da sam prestao s igrom, jer mene je ubijalo kad sam otišao van i padne neki item koji oću i ja ga ne pokupim (makar sam bio DKP king među warrovima). :P

Ma to je najbolje .. item nije pao već 2 mjeseca i baš taj raid propustiš.. znam osjećaj :D

Lumen
26-01-2007, 09:39
eeeeej o dropovima neću ...

oni koji su čitali gamera vjerojatno pamte moj dnevnik iz UBRS-a i 57 (pedeset i sedam) runova za Devout Shouldere...

ili Leggsi na 23 Ragy killu...

a bilo je tu i 11 tjedana zaredom na Neffu, naravno nula dropova i prestanak farmanja BWLa

ne, o dropovima u WoW treba definitivno šutjeti jer svi imamo "divnih" iskustava .. 'em ti Blizz

Shadowhell
26-01-2007, 10:34
eeeeej o dropovima neću ...

oni koji su čitali gamera vjerojatno pamte moj dnevnik iz UBRS-a i 57 (pedeset i sedam) runova za Devout Shouldere...

ili Leggsi na 23 Ragy killu...

a bilo je tu i 11 tjedana zaredom na Neffu, naravno nula dropova i prestanak farmanja BWLa

ne, o dropovima u WoW treba definitivno šutjeti jer svi imamo "divnih" iskustava .. 'em ti Blizz

try 0 ( nula ) Judgement Legplates IKADA s novim guildom u više od 3 mjeseca farmanja

JedimiNjoke
26-01-2007, 20:02
Meni je Bonereaver`s edge pao nakon cca 10 mjeseci MC farme... I svaki Raggy kill sam ja bio tamo... pa jesem ti bigulicu :P

Fencing_LORD
26-01-2007, 20:21
Lako je uskladiti RL i WoW ili sam si barem ja tako zamislio. Ja ću igrati vikendom, petkom i možda koji put preko tjedna ako nemam testova, trening, ispitivanje i sl.

Shadowhell
26-01-2007, 20:26
Lako je uskladiti RL i WoW ili sam si barem ja tako zamislio. Ja ću igrati vikendom, petkom i možda koji put preko tjedna ako nemam testova, trening, ispitivanje i sl.

O ne, nećeš .. već vidim da će bit sranja i padanja ispita .. :D

dex
26-01-2007, 20:36
da istina... vidjet ces nakon nekoliko sati igre... htjet ces jos jos i samo jos...
ak bog da za mjesec dana dolazi adsl i onda cu se ja zapitati sto sa skolom :cry:

Fencing_LORD
26-01-2007, 21:17
Igro sam free trial i misil da mogu izdržat

cmeljo22
27-01-2007, 01:57
Igro sam free trial i misil da mogu izdržat

lol.. kad budes kupio wow i poceo igrat nakon mjesec dana igranja otvorit cu temu sam za tebe da vidim kako skola i ostalo... lol :D :D

Vedran12
02-02-2007, 16:08
Ma meni je wow super igra i sve to ali ja ga igram onako laganini kad mi se bas igra i kad ne znam sta radit, kad je hladno vani ili kad sam bolestan il u kazni :) al ovako meni wow nije ovisnost u skoli mi je sve super poceo sam igrat malo prije nego sto je pocelo prvo polugodiste skole i prvo sam polugodiste proso 5.0 bez problema tako da meni wow i nije neki problem so se tice skole.

Shadow
02-02-2007, 17:10
Koji si razred čovječe?...Prvi osnovne? :rotfl: :rotfl:

Spectre
02-02-2007, 17:47
...ja ga igram ... kad sam ... u kazni

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Pretpostavljam da broj u tvojem imenu označava tvoju dob? :rotfl:

Arbiter of Change
02-02-2007, 19:38
Ma evo sam ja na trialu opet da ne palim account.


-------- Must resist. :D

Vedran12
02-02-2007, 20:10
Koji si razred čovječe?...Prvi osnovne? :rotfl: :rotfl:S

Zapravo 8 osnovne sam a broj u mojem imenu ne oznacava moj broj godina.

Fencing_LORD
03-02-2007, 13:28
Ne mogu se suzdržat. ne znam šta da radim WoW kupujem slijedeći tjedan (sri ili uto), a frendovi me već ovu u igru. iskoristio sam onih 10 dana triala i sad me kopka da napravim još jedan account pa ne znam šta da radim. ne mogu se strpit još par dana :cry:

Arbiter of Change
03-02-2007, 15:30
Ne mogu se suzdržat. ne znam šta da radim WoW kupujem slijedeći tjedan (sri ili uto), a frendovi me već ovu u igru. iskoristio sam onih 10 dana triala i sad me kopka da napravim još jedan account pa ne znam šta da radim. ne mogu se strpit još par dana :cry:

Napravi novi da isprobaš još neke klase i rase ako nisi siguran s kojom ćeš igrati.