PDA

Pogledaj cijelu verziju : oblivion, opet



W3DR4N
16-01-2007, 04:29
Kratko rečeno, Oblivion je najveće govno koje se ikad pojavilo na našim hard diskovima. (točka)

Objašnjenje:

Na stranu EA-ovo naplaćivanje cheatova i dodatak reklama u igri. Oblivion je najbolji primjer odvratne praonice novca koji je uništila ono dobro u igrama.

Prvo, Bethesda je napravila i izdala svoj poluproizvod Oblivion. Ta igra je bila preplaćena, jer se radilo o nedovršenom proizvodu. Dugomjesečni rad communitya je pokrpao igru i napravio je funkcionalnom. Tko je zaradio? Samo Bethesda, i to na tuđoj gluposti.

Drugo. Kad su shvatili da im ni to nije dovoljno, počeli su ljude jednostavno "podjebavati". Svako malo, Bethesda izdaje neiskorištene ideje prvobitne igre po dva-tri dolara. Bez obzira šta su ti elementi trebali biti dio orginalne igre, gospoda misle da se to može prodati, i na tome zaraditi. Bethesda ponovo zarađuje na tuđoj gluposti.

Treće. Bethesda prva u povijesti gaminga radi patch "s imenom". Taj patch lijepo naziva Knights Of The Nine i prodaje ga po punoj cijeni. Igrači ne shvaćaju šta su zapravo platili, jer nisu dobili ništa, a mogli su dobiti pošten proizvod za tu lovu, recimo Relicov, čiji tim poštuje svoje kupce. Bethesda prodaje šareno zaprakirano "govno", i ponovo zarađuje na tuđuj gluposti.

Četvrto. Bethesda najavljuje prvu ekspanziju za Oblivion. Da, dobro ste pročitali, Bethesda sad ne priznaje KotN, a igrači koji su to kupili su naprosto budale u njihovim očima. Naravno, u novoj ekspanziji najavljuju nove lokacije, nove monstere, oružja i dugačak gameplay. Dodatak će izaći najkasnije do šestog mjeseca i naravno, tek je prvi u nizu. Bethesda će ponovo zaraditi na tuđoj gluposti.

Peto. Tek stiže od Bethesde...
------

Molim vas, ne pokušavajte braniti Oblivion, jer je to čisto kapitalističko govno od proizvoda. Možda će se koja od sljedećih expanzija zvati Adventures Of Justice Timbersea, nebi me čudilo.
Dugi, ne pokušavaj linkati "dokaze" (kako ih ti od milja zoveš) na IGN ili gamespot. Ne želim vidjeti ni ovo -> http://www.elderscrolls.com/links/links_oblivawards.htm, jer si Bethesda taj popis može zagurati duboku u tu pohlepnu guzicu. Nekad su značili kvalitetu, danas značu nulu.

Hvala

dugi
16-01-2007, 07:04
Onda ce biti najbolje da ti nitko ni ne odgovara na ovaj tvoj post posto ni nesmijem napisati vlastito misljenje.Najbolje da ostane ovako kako je a ovu moju primjedbu slobodno pobrisi.Nadam se da si se dovoljno ispuhao i da ti je sada konacno lakse pri srcu jer i ja kao i ti preferiram komunizam i njegova dostignuca u gaming indusriji.Dolje kapitalizam.

Kenyi
16-01-2007, 10:05
ok no comment jer ce doci do opakog flejma u ovoj temi (i have a feeling).

Babitz
16-01-2007, 10:40
mene je smiješno to naplaćivanje i prodavanje muda pod bubrege

al me rastuži kad vidim da se dobro prodaje :(

NiX4tHeG@M3R
16-01-2007, 14:02
NE seri igra je dobra :twisted:

ali bi trebbao poljuwat po naplačivanju tog sranja (čitowa i modova) a ne po samom oblivionu!!!



dakle pljuje se po Bethesdi

Burek_fr0m_SPACE
16-01-2007, 14:17
Onda ce biti najbolje da ti nitko ni ne odgovara na ovaj tvoj post posto ni nesmijem napisati vlastito misljenje.
Slažem se. Malo si previše isključiv. Instališeš sebi igru, naskidaš nekih besplatnih modova (kojih ima dosta kvalitetnih), u širokom luku zaobiđeš one koji se plaćaju (i koji su ionako trashina), kao i onu "ekspanzijicu" - i uživaš u igri. Works for me.

W3DR4N
16-01-2007, 14:32
Onda ce biti najbolje da ti nitko ni ne odgovara na ovaj tvoj post posto ni nesmijem napisati vlastito misljenje.Najbolje da ostane ovako kako je a ovu moju primjedbu slobodno pobrisi.Nadam se da si se dovoljno ispuhao i da ti je sada konacno lakse pri srcu jer i ja kao i ti preferiram komunizam i njegova dostignuca u gaming indusriji.Dolje kapitalizam.

Nope, krivo si skužio. Za pljuvanje samog Obliviona, malo niže je tema Oblivijona. Ja niti jednom nisam spomenuo samu igru, već Bethesdino preseravanje. Tako da ja ne pljujem po samoj igru (koju ni ne igram, jer je, IMO, prejednostavna i dosadna, no tko voli, nek izvoli), već po Bethesdi. Napiši vlastito mišljenje o njima, a samu igru ostavi za druge rasprave.

dugi
16-01-2007, 14:46
Iskreno, boli me ona stvar za njih.Isprika zbok krivo shvacenog posta ali nakon tvog objasnjenja tema mi je postala nezanimljiva tako da se vise necu ukljucivati.

[_[_[Sk8man]_]_]
16-01-2007, 14:56
Kao prvo ti tu ne pljujes na oblivion nego na Bethesadinu politiku prema kupcima(i ja se slazem da sucksa).
Iako je ona ocajna mene boli briga jer cu ja kupovati svaku expanziju, mod... koji izadje jer sam veliki fan TES serijala.Taman da pocnu naplacivat patch ja cu drage volje dati pare za njega.

I ja se slazem da je Bethesada postala pohlepna i da se radi o bilo kojem drrugom game developeru njihove proizvode nebih vise kupovao ali posto se ovdje radi o njima kupovacu sve sto ponude dok ne ostanem bez para.Jednostavno sam prevelik fan TES serijala.

Gothmog
16-01-2007, 14:59
Upravo iz ovog frustriranog Wedranovog posta,pajr-si cvjeta...i ostat ce tako...

Dok se neke stvari ne izmjene...

St. Jude
16-01-2007, 15:00
šta novac čini ljudima... :(

čini se da te je to dosta raspizdilo,zar ne ne weky ? :wink:

Kiklop
16-01-2007, 15:01
meni je svaka TES igra dosadna i neznimljiva

Wizard
16-01-2007, 15:24
Pa odlican post od wedrana, sto je je, nije nista krivo reka, samo sto Betsheda nije jedina koja ce izvuci i zadnju lipu od kupaca, novac je prevazan u danasnjem svijetu i hebiga, zato se pouzdamo u decke i cure koji rade naslove bez multimilijunske potore i ojima nije jedini cilj skupiti sto vise love vec napraviti dobru igru, ja jednostavno nisam moga vjerovati kad sam vidia da moras platiti mod za oklop za konja par dolara, bolesno, tada sam napisa da ce i patcheve poceti naplacivati, nazalost cini se da sam bia u pravu, aj iz principa nebi nista kupia od njih (i nisam), i mislim da ce takvi ljudi i takvbe kompanije koje s poluproizvodima crpe gleme kolicine love unistiti gamingg scenu, osim ako se dopusti da tvrtke kojeprije svega zele dati ljudima odlicne igre i kojima glavni cilj u zivotu nije novac i koji zele raditi igre jer to vole, ako takvi ne prevladaju gaming je propao

St. Jude
16-01-2007, 15:34
kad pogledate EA games,koja sranja rade i onda se neki čude zašto je piratizacija tako popularna,jer nitko pametan neće dat 500 kn i da se onda iznevjeri u igri,kad vidi koje je sranje kupio, a to vrijedi i za bethsedu,zašto bi ljudi kupovlai te glupe modove kad ih mogu d nekoga nabavit po manjoj cijeni.Da su modovi besplatni da su igre igrivije i da su jeftinije bi vidjeli kako bi piratizacija brzo spala.

Domy
16-01-2007, 16:38
Nema kompanije koja ne koristi sva moguća sredstva u povećavanju zarade. Ak ti se to ne sviđa,slobodno se teleportiraj natrag kroz vrijeme nekih 500 godina jer je kapitalizacija neizbježan proces bilogdje u svijetu i na svakom području. Slobodno se uvjeravaj u drugo,al imaj na umu da jednom davno kad su igre još bile u povojima nije bio toliko izražen profit koliko proboj same činjenice da se može igrati na novoj tehnologiji,komodorcima,amigi,PC-jevima.
Jednom davno su to bili entuzijasti,možda se i jesu radile odlične igre,al danas su oni programerski timovi koji se bore za opstanak u surovom svijetu novca. Mnogi propadaju i bivaju progutani od strane velikih korporacija koje su znale iskoristiti situaciju na tržištu. To je jednostavno kako svijet danas funkcionira,može ti se ne sviđati ali to nikako ne možeš promijeniti.

A kaj se obliviona tiče,igra je ok,ništa više ili manje eksploatirana od strane izdavača nego neka druga igra. Mnogo modova koje oni sad prodaju ja već imam jer sam ih skinuo kad su bili u početnoj fazi izrade,ili bar netaknuti od Bethesde. Na pamet mi padaju horse armor, teleportiranje na toranj Imperial City-ja,neka nova mjesta i još par stvari.

Bioware je s NWN napravio istu stvar. Pružili su community-ju alate za razvoj u obliku Aurora toolseta,i opet se našlo par novih entuzijasta koji su napravili odlične modove. Toliko dobre da ih je Bioware otkupio,malo doradio,ubacio glasove i prodaje ih kao svoj proizvod. A one entuzijaste su vjerojatno probali zaposliti na nekoj razini,uspješna tvrtka zna kad je nešto dobro za posao. To je jedino kaj danas ikoga zanima...

Nemoj ni da počnem o Blizzardu,oni su usavršili kapitalizam u gaming svijetu. EA isto. Kao i neki drugi. Zato su njihovi brandovi jedni od rijetkih preostalih u svijetu,svi ostali su PROPALI.

kulamasta
16-01-2007, 17:00
Ah... NEma lijepsega u 5 poslijepodne nego dobro hracnut na ispljuvak iz Bethesdine kuhinjice IGRICA... A volim ja i plucnut i na IGRAČIĆE tihh IGRICA... O da... Veliki mi je gust to i zadovoljstvo....
Meni je smjesno (Vama nije?) kako Bethesda radi sve gluplje i gluplje igre a recezenti i igraci ih sve vise hvale i natjecu se tko ce joj dati vecu ocjenu tko apisat vecu hvalu... Jer culi su negdje da je to full cool velika igra pa se i sami osjecaju vecima sto igraju takvu igru... Gameri...
Eto, W3dran bas opisuje ovu njihovu prvu "ekspanziju" koju prodavaju po "punoj"cijeni a ja bas imam pri ruci jedan renomirani casopis jednoga renomiranog izdavaca u kojem nadjem recenziju renomiranog recenzenta koji recenzira, jelte, doticni ispljuvak. I kaze on, a cujte, ah... moglo je i to bolje, jelte... Ha... Al eto to je ipak Bethesdin ispluvak a ne od nekoga Pere Perica, pa cu mu ipak dati 78 %. Skoro pa 80%. Nije lose za ekspanziju koja bas i nije ekspanzija, kako kaze i sam autor.

I jos jedna ekspanzija u doticnome broju, ona od Heroesa (istina, od drugoga autora)... Niti ona nije bas nesto (ekspanzija).... Ali ima cak i nove mape i ima cak i novu kampanju, ali... To je Nival, a ne Bethesda... pa cemo ipak dat malo manju ocjenu, "samo" 75 %...

I tako, korak po korak, igra po igra, ekspanzija po ekspanzija, recenzija po recenzija.... I sve gore i gore, a ocjene sve vece i vece...

A onda se netko pita (potiho naravno)? A jel samo meni igre postale glupe? A jel samo se meni cini da vlada konzolitis i opce poglupljivanje i pojednostavljivanje igara, tako da bi i dvogodisnje dijete moglo potrositi novac na nju? Ma neeeeeeeeeeeeeeeee... Cini mi se... Sve je super i sve je za pet....

Prince-Artas
16-01-2007, 21:05
Nope, krivo si skužio. Za pljuvanje samog Obliviona, malo niže je tema Oblivijona. Ja niti jednom nisam spomenuo samu igru, već Bethesdino preseravanje.

ok šta je onda ovo


Kratko rečeno, Oblivion je najveće govno koje se ikad pojavilo na našim hard diskovima


Molim vas, ne pokušavajte braniti Oblivion, jer je to čisto kapitalističko govno od proizvoda


inače s ovim pljuvanjem po Bethesdi se slažem, nakon katastrofe zvane pirati s kariba 2, daju nam "expanziju" za Oblivion koja to sad odjednom nije, prodaju 2 texture za 2 dolara i sl. sramota

kulamasta
16-01-2007, 21:18
Sto je to?
Istina... Istina... i jos malo za kraj, istina...

[_[_[Sk8man]_]_]
16-01-2007, 21:19
@kiklop :o ajd dobro...
Signed.Ne izjavljuj gluposti.

Ps1ho
16-01-2007, 21:20
Još jednom kažem, ovo šta rade je zakrac i uopće mi nisu zanimljivi s tim naplaćivanjima, ali ako iduči nastavak bude mix Morrowinda i Obliviona, ma jebe mi se oće mi naplaćivat i kilovate ja ću to kupit...

medusa
16-01-2007, 21:24
1. bethseda se ponaša prema kupcima kao da su budale, istina. ali hrpa kompanija se ponaša također na taj način. evo recimo kod nas se čak i cjelokupna industrija ponaša tako, dignu cijene na sve proizvode zato jer postoji opasnost od piratizacije. ja to svrstavam u isti koš kao prodavanje par modova po cijeni ekspanzije.
2. oblivin je obećavao brda i doline. nije donio sve to. ali meni opet on nije loša igra. upravo suprotno, baš sam se zabavio uz njega. kao i uz morrowind. puno ljudi hvali oblivion, zato jer ga hvale potplaćeni recenzenti. također počinju se javljati ljudi koji ga pljuju, ali čini mi se da se i oni povode za nekim, u smislu da misle da će ispast face ak su oni neki rebelsi ili tako nešto

Ps1ho
16-01-2007, 21:37
1. bethseda se ponaša prema kupcima kao da su budale, istina. ali hrpa kompanija se ponaša također na taj način. evo recimo kod nas se čak i cjelokupna industrija ponaša tako, dignu cijene na sve proizvode zato jer postoji opasnost od piratizacije. ja to svrstavam u isti koš kao prodavanje par modova po cijeni ekspanzije.
2. oblivin je obećavao brda i doline. nije donio sve to. ali meni opet on nije loša igra. upravo suprotno, baš sam se zabavio uz njega. kao i uz morrowind. puno ljudi hvali oblivion, zato jer ga hvale potplaćeni recenzenti. također počinju se javljati ljudi koji ga pljuju, ali čini mi se da se i oni povode za nekim, u smislu da misle da će ispast face ak su oni neki rebelsi ili tako nešto

Ne Oblivion po defaultu suxa na veliko, to nisu rebelsi to su samo RPG igraci koji zele odlican naslov, a ne neko polusmeće, no Oblivion uz nekolicinu modova postaje jako dobra igra...

kulamasta
16-01-2007, 21:41
Zaboli mene osobno za Oblivion... Medjutim problem je da se takvi shitevi hvale, pa zasto bi onda radili nesto bolje??? To je problem, i zato gaming ide kvragu...

Sve me strah sto ce napraviti od Fallouta...

Babitz
16-01-2007, 22:06
kao da je blizz bolji

sad treba iskreširat 300kn za ekspanziju
i onda još 200kn da možeš igrat 2 mjeseca...

Prince-Artas
16-01-2007, 22:10
da nema pretplate igra bi imala 20+ milijuna igrača, pa ti održaji servere
i usto kad kupim njihovu igru znam da ću imati odličnu podršku bez obzira na to koliko je igra stara, a ne da kupim igru tipa oblivion koja ima hrpu bugova pa da moram tražit patcheve od comunity-ja

Babitz
16-01-2007, 22:20
tak je odlično da serveri redovito popadaju...
da...

Prince-Artas
16-01-2007, 22:25
tak je odlično da serveri redovito popadaju...
da...

istina padaju, ali zamisli da nema pretplate kako bi bilo, no mi idemo u OT

W3DR4N
16-01-2007, 23:16
kao da je blizz bolji

sad treba iskreširat 300kn za ekspanziju
i onda još 200kn da možeš igrat 2 mjeseca...

Oprosti King, ali svaki WoWov patch je veći i opsežniji od mase expanzija drugih proizvođača. WoW ima masu servera koji se trebaju održavati. WoW ima gamemastere i 24/7 tehničku podršku. I sam si igrao..
Uostalom, ako jedan Lineage, Matrix, Galaxies i mnogi drugi naplaćuju pretplatu, zašto nebi wow? To je postala tradicija u online roleplayingu.

Prince-Artas
16-01-2007, 23:24
kažeš da nepljuješ po oblivionu pa mogao si onda bethsedu stavit u naziv topica a ne oblivion :)

Glass
17-01-2007, 22:27
Oblivion kao igra mi nije loša, ali Bethseda je od objavljivanja Obliviona postalo jedno obično pohlepno smeće, no na njihovu nesreću nisu se sjetili stavit dobru zaštitu ni na igru ni na modove pa svatko s imalo mozga radje posjeti kakav torrent site nego da kupuje s njihove stranice.

wraithguard
17-01-2007, 23:24
ja pljujem na bethesdu jer je izdala oblivion koji po meni ruši ugled TES seriala...totalno su "zaglupili" tu igru...šteta...

Scuderia
18-01-2007, 10:23
TKO JE OBRIAO MOJ POST

Kenyi
18-01-2007, 11:45
nisam dirao tvoj post ali sad jesam i to kingov.

BlackDCRO
18-01-2007, 11:56
Oblivion je meni kao igra sasvim okej(s tim da nisam bas nesto igrao Morrowind)...
A za ove modove i patcheve koji se naplacuju, uvijek postoji p.iratski nacin da ih se nabavi(svatko tko zna malo baratati s internetom, moze ih bez vecih problema nabaviti potpuno besplatno)...
P.s. prestao sam igrati Oblivion jer mi je uzasno dosadio(mislio sam da se to nikada nece dogoditi, tako da se sad opet vracam wowu).

Tako da se potpuno slazem s Glassom...

Scuderia
18-01-2007, 13:07
nisam dirao tvoj post ali sad jesam i to kingov.

ja sam napao wekija pa je vjerovatno on,al može biti da nije

Prince-Artas
18-01-2007, 19:13
nisam dirao tvoj post ali sad jesam i to kingov.

ja sam napao wekija pa je vjerovatno on,al može biti da nije

ako nije Kenyi onda ostaju samo admini a od njih je vjerojatno weki, neshvatljivo, opet neke cenzure ko onda s t-birdom :?

Domy
18-01-2007, 21:19
Mene samo zanima kako itko ko se smatra administratorom može započinjat teme u kojima će neminovno biti neargumentiranog polemiziranja.
Vidim li samo ja tu sukob interesa? Očito ne,čim nečiji postovi nestaju... :rotfl:

Herr Schnitzel
18-01-2007, 21:32
Ah, ako je Creative Assembly napravio pogresku i sad se iskupio, valjda ce tako biti i sa Bethesdom...

Durin
18-01-2007, 23:24
Pukao mi je film..Totalno.Kada sam vidio ovu temu para mi je izašla iz ušiju.Ne bih ništa niti prigovorio da ova tema nije u Pljuvačnici.Možeš ti Vedrane,pljuvati po Bethesdi koliko hoćeš.Možeš ti pljuvati po Knights of the Nineu također.Ali nazvati Oblivion smećem i poluproizvodom.POLUPROIZVODOM!!!Pa meni ne trebaju ove nagrade na njihovoj službenoj stranici kako bih svatio da je igra dobra.Ti baš ne kužiš,zar ne?Pređeš glavni quest i izbrišeš igru sa kompa.Evo,na primjer ja malo drugačije razmišljam.Mogao bih igrati Oblivion danima samo šetajući po šumama pod zvijezdama,dok predivna glazba svira u pozadini.Dođem u grad,riješim koji zanimljivi quest,kojih ima na bacanje,itd.I malo ti se čudim,pa zar ti misliš da bi ljudi sa Gamespota pogrešno ocijenili igru i dali previsoku(!) ocijenu?Mislio sam da će pljuvanje po Medievalu II biti vrhunac,ali prevario sam se.Koristiš svoja administratorska prava kako bi pljuvao po hitovima i igrama koje su ljudima zaista drage.Ako to nije tvoj tip igre,još ti se više čudim.Npr.,smatram da COH nije zaslužila status igre godine,ali mi ne pada na pamet da otvorim temu u pljuvačnici,kojom ću je izvrijeđati.Znam da se drugim igračima sviđa,i meni se sviđa,ali ne onoliko za igru godine.

dugi
18-01-2007, 23:52
Stvar je u tome da je postalo pomodno pljuvati po toj i slicnim hitovima.Vjerovatno pljuvaci misle da ispadaju dubokoumni.Eto reko sam da vise necu postati u ovoj temi ali jednostavno nisam izdrzao.

Herr Schnitzel
19-01-2007, 07:34
Totalno se slazem sa gornja dva posta...

Burek_fr0m_SPACE
19-01-2007, 10:04
A istina je ono što dugi govori. Ako malo prelistamo pljuvačnicu, ustanovićemo da se jako mnogo topica odnosi na igre koje se smatraju hitovima, a nerijetko i igre koje se mogu smatrati vrhuncima pojedinog žanra, a možda čak i vrhuncima igara uopšte - što će reći da se uglavnom pljuje po objektivno dobrim stvarima - što će reći da je to pljuvanje često neosnovano/nerazumno i izazvano nekim ličnim frustracijama, tako da sadrži zanemarive količine objektivnosti. Ono što meni smeta na ovom topicu je, kao što je već neko spomenuo, da se Weky ne može odlučiti pljuje li po Bethesdi ili po Oblivionu. Tj. ubjeđuje nas u prvo, a ima ispade drugoga.

Nightyx
19-01-2007, 10:23
Igra je dobra nema šta. Kada se pljuje u ovakoj situaciji treba se pljuvati po Bethesdi zbog njihovih postupaka, a ne po Oblivionu. Igra je izvrsna.

Babitz
19-01-2007, 10:24
Koristiš svoja administratorska prava kako bi pljuvao po hitovima i igrama koje su ljudima zaista drageza to treba biti admin :pray:
ajebote
ovo mora neđe u sig :pray:

a nego
zaš ne bi pljuvao po igrama koje su (s)hitovi i ljudima drage igre?
žališ se kak je vedran nazvao igru poluproizvodom http://cro-gaming.com/forum/Smileys/Alpha/wildy.gif
igru za koju je rekao da ju je komjuniti učionio igrivom i koja trza svako malo treba dobit nagradu za kompatibilnost

al ne kužim vas koji serete da se sere po hitovima http://cro-gaming.com/forum/Smileys/Alpha/wildy.gif
mislim ono
koja ti je fora srati protiv nekog sranja koje bi dobilo ocjenu -40% kod rukavine
svi znaju da je to sranje i amen, nema se šta tu pljuvati
zaš nekima smeta pljuvanje po hitovima :o
izgleda da neki ne mogu prijeći preko nekih gluposti u nekim igrama, a sad dugi misli da svi želimo bit dubokoumni http://cro-gaming.com/forum/Smileys/Alpha/wildy.gif
sreća da je on tu da nas ispravi i usmejri na pravi put
zahvaljujući njemu ću igrati simse, fifu, nfs i sl., a neću govorit da su debilni
hvala ti http://www.shuma.org/forum/smileys/smiley27.gif

dugi
19-01-2007, 13:14
KingMortal ajde fino izrazi konacno neko misljenja da znamo na kojim osnovama stojis.Tvoje kvazi filozofije kod mene ne prolaze.Ajde fino napisi koje ti to igre smatras vrhunskim proizvodima pa da to zajedno prokomentiramo.Samo nemoj molim te sipati iz rukava igre stare 5-6 godina i tvrditi da su to igre a ne ovo danas.To ti ne priznajem.Retro gameri su posebna sorta koja nije spremna ici u korak s vremenom te oni ustvaru ni ne igraju nista vec misle da su valjda iznad danasnji standarda .i samo za kraj posluziti cu se onom starom "hrdjavom k...u i dlake smetaju".Toliko od mene jer ne namjeravam sa tobom ulaziti u bilokakvu polemiku jer te ne smatram vrijednim neceg takvog.Zato ubuduce okani se pisanja mog imena kao sto i ja izbjegavam pisanje tvog.

kulamasta
19-01-2007, 14:16
Moram ponoviti jer nekima nije jasno:

Oblivion je SSSSShhhhiiiiiittttttttttttttttttttttt

I to ne cak shit igra, vec SHIT IGRICA!!!

Dodjes u arenu i sve ih razbacas na prvome levelu :rotfl:

Nes ti rpg-a---

JedimiNjoke
19-01-2007, 14:18
Hmmmm, Vedrane zar ti nisi bio za Obliviona prije par mjeseci kad je bilo pitanje na forumu dolje vezano uz ankete? Ono kad sam se svađao mislim s dugim i još nekolicinom jel valja il ne.
Tad sam tvrdio i ostajem pri svojoj tvrdnji - igra mi je smeće jer: Je previše napuhana/nahvaljena a ne zaslužuje ni pola, brzo dosadi, monotona/jednolična (svo ono zatvaranje vrata) itd. 8) Ne da mi se opet SVAĐAT oko ovoga, zato jer ono prije nije bila rasprava nego nešto jako blizu tučnjavi. :killyou:

JedimiNjoke
19-01-2007, 14:25
KingMortal ajde fino izrazi konacno neko misljenja da znamo na kojim osnovama stojis.Tvoje kvazi filozofije kod mene ne prolaze.Ajde fino napisi koje ti to igre smatras vrhunskim proizvodima pa da to zajedno prokomentiramo.Samo nemoj molim te sipati iz rukava igre stare 5-6 godina i tvrditi da su to igre a ne ovo danas.To ti ne priznajem.Retro gameri su posebna sorta koja nije spremna ici u korak s vremenom te oni ustvaru ni ne igraju nista vec misle da su valjda iznad danasnji standarda .i samo za kraj posluziti cu se onom starom "hrdjavom k...u i dlake smetaju".Toliko od mene jer ne namjeravam sa tobom ulaziti u bilokakvu polemiku jer te ne smatram vrijednim neceg takvog.Zato ubuduce okani se pisanja mog imena kao sto i ja izbjegavam pisanje tvog.

Hmmmm, recimo da sam ja jedna vrsta retro gamera (zaluđen Diablom, Starcraftom i još par starijih igara koje sam igrao kad sam bio mlađi/čitaj klinac) a ipak ima dosta igara novijih koje mi se sviđaju, koje su vrhunski napravljene i u koje je uloženo puno truda i "ljubavi" (Oblivion tu ne spada - u mojoj knjizi). Recimo prvo i prvenstveno WoW, makar nije preporučljivi jer izaziva ovisnost pa poslušajte moj savjet i nemojte ga kupovati (savjet ovisnika u liječenju). To je igra pred kojom možeš provoditi sate i sate, a da ti ne dopizdi. Priznajem ima prednost što je MMORPG, al ipak meni je Oblivion bio umor igrati, nikakvo zadovoljstvo nisam imao iz toga. Nije isti žanr al Call of duty je isto predobra igra koja te može držati prikovanim za stolicu dok je ne pređeš. Ima ih još par, al neam baš vremena sada.
Samo bih htio spomenuti Homeworld serijal - jedna od boljih igara u svim aspektima - priča/grafika/gameplay/priča/priča/priča!!!! :) To je igretina, baš za singleplayer - e kad se sjetim te priče, kako su to dobro smislili ajmeeeee :shock: Naježim se kad se sjetim kampanje kad sam prelazio, bitke epskih razmjera. Savjet mlađima - ako sada gledate Galactica serijal na HRTu obavezno probajte Homeworld bilo koji dio (jedinica, Cataclysm expansion il dvojka), oduševit ćete se ako si date malo truda da se upoznate sa igrom i kontrolama.
Ne znam... mene se Oblivion jednostavno nije dojmio. Ne da me se nije dojmio nego mi se stvarno ne sviđa :?

JedimiNjoke
19-01-2007, 14:33
Pukao mi je film..Totalno.Kada sam vidio ovu temu para mi je izašla iz ušiju.Ne bih ništa niti prigovorio da ova tema nije u Pljuvačnici.Možeš ti Vedrane,pljuvati po Bethesdi koliko hoćeš.Možeš ti pljuvati po Knights of the Nineu također.Ali nazvati Oblivion smećem i poluproizvodom.POLUPROIZVODOM!!!Pa meni ne trebaju ove nagrade na njihovoj službenoj stranici kako bih svatio da je igra dobra.Ti baš ne kužiš,zar ne?Pređeš glavni quest i izbrišeš igru sa kompa.Evo,na primjer ja malo drugačije razmišljam.Mogao bih igrati Oblivion danima samo šetajući po šumama pod zvijezdama,dok predivna glazba svira u pozadini.Dođem u grad,riješim koji zanimljivi quest,kojih ima na bacanje,itd.I malo ti se čudim,pa zar ti misliš da bi ljudi sa Gamespota pogrešno ocijenili igru i dali previsoku(!) ocijenu?Mislio sam da će pljuvanje po Medievalu II biti vrhunac,ali prevario sam se.Koristiš svoja administratorska prava kako bi pljuvao po hitovima i igrama koje su ljudima zaista drage.Ako to nije tvoj tip igre,još ti se više čudim.Npr.,smatram da COH nije zaslužila status igre godine,ali mi ne pada na pamet da otvorim temu u pljuvačnici,kojom ću je izvrijeđati.Znam da se drugim igračima sviđa,i meni se sviđa,ali ne onoliko za igru godine.

Oblivion je dobio tako visoku "ocijenu" zbog prvog dojma i prekrasne grafike. Ne zbog gameplaya ili bilo čega drugog (što je meni puno bitnije od ovog dvoje) nego upravo zbog ova dva razloga. Igra jednostavno postane monotona nakon nekog vremena, i to ne govorim mjesec dana, puno, puno manje. Ako se želim prošetati ispod zvijezda uzet ću auto i otići negdje s curom i prijateljima, komp mi zato ne služi. Po meni igra i je poluproizvod, jednostavno nema ono nešto što će me držati pred kompom duže vremena. Još me više živcira to Bethsedino muženje para (što je izgleda postalo trend u zadnje vrijeme - čitaj Blizzard - makar mi njima nije bio bed plaćat jer se stvrano isplati/lo). Oblivion je jedna igra koju sam odigrao i poslije mi je bilo žao. :wink:

Durin
19-01-2007, 15:08
Nemojte govoriti da je igra glupa,i da ne valja.To je samo vaše mišljenje.Ako tako mislite,zašto samo ne odgovorite da vam se igra ne sviđa/nije vaš tip igre/prezahtjevna i zbog toga je ne želim igrati.A ako je igra dobila ocjenu na račun prvog dojma,moram ti reći da mi je "prvi dojam" trajao dva mjeseca.Ja nalazim zadovoljstvo u rješavanju questova,drugi u druženju sa frendovima na LANu ili netu.Ovi drugi će igrati CS ili BF ili nešto drugo.Ja ću igrati Oblivion,Gothic3 i čekati ekspanziju za Oblivion.Ali je neću otvoriti temu kojoj ću izvrijeđati Counter Strike.Ova tema bi bila ekvivalentna onoj da otvorim temu u pljuvačnici i kažem da BF ništa ne valja,da bi joj ja dao 0% jer je namjenjena samo za net i LAN,a singleplayer ne valja.Pa to i je igra koja se igra na internetu,isto kao što je i Oblivion igra za one koji vole taj žanr,i koji vole rješavati zanimljive questove,sve to umotano u srednjovjekovnu atmosferu.A Call of Duty je igra koja mi se gadi.Ali doslovno,ja tu igru ne mogu smisliti.Ali poštujem mišljenje svih vas koji ju volite i nema šanse da bih izvrijeđao igru,ili nametao tuđe mišljenje drugima na forumu poput kulamaste koji je napisao:"Moram ponoviti jer nekima nije jasno:

Oblivion je SSSSShhhhiiiiiittttttttttttttttttttttt"(nemoj se uvrijediti što sam te citirao)
Mislite što hoćete,igrajte što hoćete,ali nemojte vrijeđati igre koje drugi smatraju dobrima,jer time automatski vrijeđate i samu osobu koja to igra,automatski time naznačujući da i sama osoba nema pojma o dobrim igrama.

JedimiNjoke
19-01-2007, 15:41
Nemojte govoriti da je igra glupa,i da ne valja.To je samo vaše mišljenje.Ako tako mislite,zašto samo ne odgovorite da vam se igra ne sviđa/nije vaš tip igre/prezahtjevna i zbog toga je ne želim igrati.A ako je igra dobila ocjenu na račun prvog dojma,moram ti reći da mi je "prvi dojam" trajao dva mjeseca.Ja nalazim zadovoljstvo u rješavanju questova,drugi u druženju sa frendovima na LANu ili netu.Ovi drugi će igrati CS ili BF ili nešto drugo.Ja ću igrati Oblivion,Gothic3 i čekati ekspanziju za Oblivion.Ali je neću otvoriti temu kojoj ću izvrijeđati Counter Strike.Ova tema bi bila ekvivalentna onoj da otvorim temu u pljuvačnici i kažem da BF ništa ne valja,da bi joj ja dao 0% jer je namjenjena samo za net i LAN,a singleplayer ne valja.Pa to i je igra koja se igra na internetu,isto kao što je i Oblivion igra za one koji vole taj žanr,i koji vole rješavati zanimljive questove,sve to umotano u srednjovjekovnu atmosferu.A Call of Duty je igra koja mi se gadi.Ali doslovno,ja tu igru ne mogu smisliti.Ali poštujem mišljenje svih vas koji ju volite i nema šanse da bih izvrijeđao igru,ili nametao tuđe mišljenje drugima na forumu poput kulamaste koji je napisao:"Moram ponoviti jer nekima nije jasno:

Oblivion je SSSSShhhhiiiiiittttttttttttttttttttttt"(nemoj se uvrijediti što sam te citirao)
Mislite što hoćete,igrajte što hoćete,ali nemojte vrijeđati igre koje drugi smatraju dobrima,jer time automatski vrijeđate i samu osobu koja to igra,automatski time naznačujući da i sama osoba nema pojma o dobrim igrama.

Prvo i osnovno - Oblivion je zahtjevan mentalno isto toliko kolko je "zahtjevno" skuhat hrenovke. Odmah u početku da se razumijemo, govoriš paradoksalno u jednu ruku. Prvo kažeš da ne ocjenjujemo igru subjektivno i onda kažeš da je tebi prvi dojam trajao dva mjeseca, tj upravo ti ocjenjuješ subjektivno. Zatim kažeš da je CoD igra koja ti se gadi (čestitam uspio si uvrijediti više od polovice gaming zajednice), a poslije toga kažeš da ti ne pada napamet da vrijeđaš nešto što se nekome sviđa. ?!?!?!?!11 Odluči se čovječe. Oprosti CSu se nema što prigovoriti, makar je meni dosadila - nit su muzli lovu, igra ima veliku igrivost i imala je (ima) dosta veliku zajednicu. Btw Oblivion se vrijeđa upravo zato jer je nekolicina napuhuje izvan proporcija, što stvarno ne zaslužuje izuzev grafiku. Pls nemoj svrstavat Gothic i Oblivion u istu kantu, Gothic zaslužuje bolje.





da vam se igra ne sviđa/nije vaš tip igre/prezahtjevna i zbog toga je ne želim igrati.

Igra zaista nije moj tip, makar je mogla vrlo lako biti da se još malo poradilo na njoj. Upravo zbog te nedorađenosti je ljudi tolko pljuju, jer su naprosto RAZOČARANI. Ja sam Oblivion čekao jer sam mislio da će igra stvarno bit vrijedna love, al eto i ja sam jedan od razočaranih. Stvarno bih volio da mogu pisat hvalospjeve igri, al jednostavno to nije zaslužila - ponavljam: Osim grafike, koja je izvrsna. 8)

dugi
19-01-2007, 15:48
JedimiNjoke ti molim te nemoj nista pisati o mentalno zahtjevnim igrama jer si deklarirani Diablo ljubitelj koji zahtjeva mozak amebe:klik,klik i opet klik pa ponovno klik i jos jednom klik pa jos malo klik,klik,klik,klik sve dok te mis ne posalje u onu stvar.Zato klikaj jos malo i napregni sive stanice.

W3DR4N
19-01-2007, 15:51
Ono što meni smeta na ovom topicu je, kao što je već neko spomenuo, da se Weky ne može odlučiti pljuje li po Bethesdi ili po Oblivionu. Tj. ubjeđuje nas u prvo, a ima ispade drugoga.

Pljujem po Bethesdinom slučaju Oblivion. Naime, oni misle da su boga uhvatili za bradu tom igrom, pa im sad sve prolazi. Nikad prije nisu takvo što ni pokušavali.

JedimiNjoke
19-01-2007, 16:00
JedimiNjoke ti molim te nemoj nista pisati o mentalno zahtjevnim igrama jer si deklarirani Diablo ljubitelj koji zahtjeva mozak amebe:klik,klik i opet klik pa ponovno klik i jos jednom klik pa jos malo klik,klik,klik,klik sve dok te mis ne posalje u onu stvar.Zato klikaj jos malo i napregni sive stanice.

Jesi ti vidio da sam ja igdje spomenuo da je Diablo mentalno zahtjevna igra?!??!?!?! Ha? Daj pls napiši quote ak jesam! Ključna riječ ovdje je IGRIVOST!!! :fof:
Sam ovaj tvoj post pokazuje ustvari koliko malo argumenata imaš za obranu Obliviona i onda počinješ vrijeđati. Svaka čast :bravo: Btw. hvala na tituli "deklarirani Diablo ljubitelj" stvarno lijepo od tebe, nisam očekivao da ću nešto tako lijepo čut iz tvojih usta (tj. pročitat iz postova). Pusa! :boohoo:

Durin
19-01-2007, 16:01
JedimiNjoke ti molim te nemoj nista pisati o mentalno zahtjevnim igrama jer si deklarirani Diablo ljubitelj koji zahtjeva mozak amebe:klik,klik i opet klik pa ponovno klik i jos jednom klik pa jos malo klik,klik,klik,klik sve dok te mis ne posalje u onu stvar.Zato klikaj jos malo i napregni sive stanice.
:rotfl: :rotfl:
Dakle,Vedrane u tomu je stvar.E pa,onda pljuj po Bethesdi i njezinim modovima a ne po Oblivionu.

dugi
19-01-2007, 16:02
JedimiNjoke nema frke i drugi put :boohoo: klik,klik,klik,klik i jos jednom klik.

JedimiNjoke
19-01-2007, 16:08
JedimiNjoke nema frke i drugi put :boohoo: klik,klik,klik,klik i jos jednom klik.

Hehe, opet skrećeš s mog pitanja i bacaš se na trivia dio mog posta, al nvm :) Navikao sam hehe. Click, click, click. :pray:

dugi
19-01-2007, 16:16
JedimiNjoke nema frke i drugi put :boohoo: klik,klik,klik,klik i jos jednom klik.

Hehe, opet skrećeš s mog pitanja i bacaš se na trivia dio mog posta, al nvm :) Navikao sam hehe. Click, click, click. :pray:

Stobom se i nemere drugacije ,kak da te shvatim ozbiljno kad mi saljes puse i imas korisnicko ime JedimiNjoke.Nisam ti ja za tu vrstu druzenja tj. ne volim musku ljubav ali postujem ako si tako deklariras nema frke.

JedimiNjoke
19-01-2007, 16:25
JedimiNjoke nema frke i drugi put :boohoo: klik,klik,klik,klik i jos jednom klik.

Hehe, opet skrećeš s mog pitanja i bacaš se na trivia dio mog posta, al nvm :) Navikao sam hehe. Click, click, click. :pray:

Stobom se i nemere drugacije ,kak da te shvatim ozbiljno kad mi saljes puse i imas korisnicko ime JedimiNjoke.Nisam ti ja za tu vrstu druzenja tj. ne volim musku ljubav ali postujem ako si tako deklariras nema frke.

Kakve veze sad to ima s ičim? Joj majko... Kako da me shvatiš ozbiljno? Da čitaš malo ovo gore što sam napisao možda bi i razumio neke stvari. Ne trebam ja tebe da me shvaćaš ozbiljno lol, samo ti živi u svom svijetu i nastavi vrijeđat ekipu s kojom se ne slažeš. /clap. To je baš "ozbiljno". Pusa je napisano čisto iz zajebancije, mislim da tebi ne trebam dokazivati svoju heteroseksualnost. A moj nick? E pa to je pokupljeno iz Večernje škole i kakve veze nick ima sa ičim ovdje?
nvm, sad totalno idem u offtopic.
Sve što mislim o Oblivionu sam napisao gore i stojim iza toga. Voliš tu igru? Ma voli je čovječe, al nemoj se ponašat ko malo dijete i tu neke uvrijedice bacat - neće pomoći da tebe shvaćaju ozbiljno (samo jedan prijateljski savjet).

dugi
19-01-2007, 16:47
JedimiNjoke nema frke i drugi put :boohoo: klik,klik,klik,klik i jos jednom klik.

Hehe, opet skrećeš s mog pitanja i bacaš se na trivia dio mog posta, al nvm :) Navikao sam hehe. Click, click, click. :pray:

Stobom se i nemere drugacije ,kak da te shvatim ozbiljno kad mi saljes puse i imas korisnicko ime JedimiNjoke.Nisam ti ja za tu vrstu druzenja tj. ne volim musku ljubav ali postujem ako si tako deklariras nema frke.

Kakve veze sad to ima s ičim? Joj majko... Kako da me shvatiš ozbiljno? Da čitaš malo ovo gore što sam napisao možda bi i razumio neke stvari. Ne trebam ja tebe da me shvaćaš ozbiljno lol, samo ti živi u svom svijetu i nastavi vrijeđat ekipu s kojom se ne slažeš. /clap. To je baš "ozbiljno". Pusa je napisano čisto iz zajebancije, mislim da tebi ne trebam dokazivati svoju heteroseksualnost. A moj nick? E pa to je pokupljeno iz Večernje škole i kakve veze nick ima sa ičim ovdje?
nvm, sad totalno idem u offtopic.
Sve što mislim o Oblivionu sam napisao gore i stojim iza toga. Voliš tu igru? Ma voli je čovječe, al nemoj se ponašat ko malo dijete i tu neke uvrijedice bacat - neće pomoći da tebe shvaćaju ozbiljno (samo jedan prijateljski savjet).

Sad smo i prijatelji lol.Blago meni od takvih prijatelja lol.Hvala za savjet ali stvarno nije trebalo lol.Citam ja tebe i ne razumijem te ni malo,pises posprdno kako je Oblivion mentalno zahtjeva kao i skuhati hrenivke a sa druge srane ganjas Diablo vec 5 godina i jos nisi skuzio da je ta igra napravljena u suradnji sa proizvodjacima miseva kao razlog cescem kupovanju istih.Ne trebas ti meni dokazivati svoje hetero opredjeljnje samo malo mi je degutantno slanje nekakvih pusica,stvarno se nisam nadao takvoj zajebanciji.Ak si tak zajebavas tvoja stvar lol.

Burek_fr0m_SPACE
19-01-2007, 17:35
Ono što meni smeta na ovom topicu je, kao što je već neko spomenuo, da se Weky ne može odlučiti pljuje li po Bethesdi ili po Oblivionu. Tj. ubjeđuje nas u prvo, a ima ispade drugoga.

Pljujem po Bethesdinom slučaju Oblivion. Naime, oni misle da su boga uhvatili za bradu tom igrom, pa im sad sve prolazi. Nikad prije nisu takvo što ni pokušavali.
Ok, s tim ću se složiti. Istina je da je Oblivion precijenjen i da su svi u Bethesdi puni sebe zbog toga. Ali, opet, daleko od toga da je igra smeće. Što se mene tiče, pozitivne stvari su joj što su u odnosu na Morrowind bolje izbalansirali klase, i bolje ih izveli uopštemo, tj. ni u jednom stilu igranja se ne osjećaš "zakinuto". A, naravno, kao višegodišnjem igraču Morrowinda, ni meni se ne sviđa previše to "zaglupljivanje" igre što se questova tiče. Jeste da je u Morrowindu bilo frustrirajućih trenutaka kad je trebalo pronalaziti stvari imajući samo prilično subjektivno-neprecizan opis na raspolaganju, ali u neku ruku, i to je doprinosilo atmosferi i realnosti. A i ono levelovanje cijelog svijeta mi se ni malo ne sviđa. U Morrowindu si na kasnijim levelima baš imao osjećaj da si jak i da gaziš sve one slabiće, a takođe, dešavalo se i da se dobro opečeš kada uletiš u skrovište nekih rmpalija. U Oblivionu su jako rijetke i jedne i druge situacije što mu i nije baš plus, iako to možda na papiru izgleda "pravedno". Jbg, sve ovo sam vjerovatno već istipkao par puta na forumu, ali eto... samo hoću reći da je izjava da je Oblivion sranje 6x pretjeranija nego sve njegove recenzije zajedno.

The Boz
19-01-2007, 18:55
Oblivion nije smeche, daleko od toga. Oblivion je u odnosu na Morrowind dva koraka naprijed u grafici, dva koraka nazad u igrivosti, jedan korak nazad u inteligenciji igrača. Ali OK, to nije ono što me najviše smeta.
Ja kupujem piratske igre. Ako mi se igra svidi, kupit ću original, ne zato jer mi treba, nego zato je vjerujem da su tvorci napravili jako dobar posao i zavređuju moju lovu. Tako radim odkad imam komp, sa Q3A, Soldier of Fortune, StarCraft, Ground Control, GalCiv2...
I baš sam si mislio kupit Oblivion nakon što je izašao. Slab mi je stroj, ali na medium-low detaljima vrti igru čisto dobro. Mislio sam iskreno dat lovu jer se vidi da su se potrudili, premda igra pati od konzolitisa. E, onda su počele mini-transakcije. Pa prvi ekspansion. Tvrtka koja PRODAJE ovakva SMEČA koja se inače s neta skinu BESPLATNO i to BOLJE NAPRAVLJENO definitivno ne zavrjeđuje moj, a ni vaš novac.

Babitz
19-01-2007, 22:54
KingMortal ajde fino izrazi konacno neko misljenja da znamo na kojim osnovama stojis.Tvoje kvazi filozofije kod mene ne prolaze.Ajde fino napisi koje ti to igre smatras vrhunskim proizvodima pa da to zajedno prokomentiramo.Samo nemoj molim te sipati iz rukava igre stare 5-6 godina i tvrditi da su to igre a ne ovo danas.To ti ne priznajem.Retro gameri su posebna sorta koja nije spremna ici u korak s vremenom te oni ustvaru ni ne igraju nista vec misle da su valjda iznad danasnji standarda .i samo za kraj posluziti cu se onom starom "hrdjavom k...u i dlake smetaju".Toliko od mene jer ne namjeravam sa tobom ulaziti u bilokakvu polemiku jer te ne smatram vrijednim neceg takvog.Zato ubuduce okani se pisanja mog imena kao sto i ja izbjegavam pisanje tvog.ma jebote
:pray:
kako si dobar :pray:

jao
ne mogu do riječi :pray:

ti očito čitaš nešto lijevo, a ne ono kaj sam ja napiso :pray:
jebote :pray:


di sam se ja naveo kao retro gamer? :pray:

ja sam samo rekao da ima pravo čoek srati po bilo kojoj igri
isto tak sam ja srao po FC-u, Omega po hl2 i PES6 i neam pojma tko još o koječemu
ja izvaljujem kvazi filozofije :pray:

javlja se lik koji govori neš sasvim lijevo od onog kaj sam ja reko

ti sereš ljudima jer pljuju po hitovima
ja sam srao tebi da odfakaš od takih jer, na koncu, svaka igra ima mane, pa i one zauvijek pamtive

nekome se nešto ne sviđa i to će istaknuti
i onda ti meni sereš da sam kreten i slično, a ti nemoš podnijet da neš nije po tvome

imaš moju vječnu ljubav :pray:

T.N.T.
19-01-2007, 23:00
dugi, ženi me... :pray:

dugi
19-01-2007, 23:07
KingMortal bla bla bla,jos ne vidim popis onoga sto ti stujes i nemoras mi se toliko klanjati bute kicma zabolila.

dugi
19-01-2007, 23:07
dugi, ženi me... :pray:

fala,ozenjen sretno vec deset godina 8)

Babitz
19-01-2007, 23:34
KingMortal bla bla bla,jos ne vidim popis onoga sto ti stujes i nemoras mi se toliko klanjati bute kicma zabolila.zašto je to relevantno?
al da te usrećim da nisam retrić, navest ću ti nedavno izašle igre koje smatram dobrima

KOTOR (oba)
Oblivion (dobar, al relativno brzo mi dosadio)
GTA SA
Half - Life 2
PES6

sam dokazao da nisam retrić? :(

JedimiNjoke
19-01-2007, 23:56
E dugi, ganjam Diablo već 5 godina? E da malo izvadiš, da mi prostiš, glavu iz guzice možda bi znao da sam napisao da Diablo više ne igram!!! Već dugo, ali to ne znači da igra nije dobra. WoW sam igrao već duže vrijeme, isto bi znao da si pročitao. Ja ti nisam prijatelj, Bože sačuvaj, al ipak volim pomoći ljudima prijateljskim savjetima, ma kakvi ti ljudi bili... Diablo izrađen u suradnji s miševima? A šta misliš u suradnji s kim je Oblivion izrađen!?!?!? Ili još bolje s kim ne? Bethseda je postala kurva što se tiče toga, nabrijana grafika hmmm - mislim da ipak više košta grafička bijesna od jadnog miša. Šta si tako zapeo za tu pusicu hahaha? Šta se osjećaš ugrožen il kaj? Nisam ja kriv što si ti homofobičan, ali ako te takve stvari čine potpunim samo daj. Btw. u svim tvojim postovima dosad nisi naveo nijedan razlog zašto je Oblivion "igretina" kakvom je držiš, nego si samo flameo ljude koji su našli i argumente protiv. Inteligentna osoba UBIJA ARGUMENTIRANIM VRIJEĐANJEM NA KULTURAN NAČIN"

Btw, burek pročito sam tvoj post, potpuno se slažem. Svaka čast :)

dugi
19-01-2007, 23:58
KingMortal zasto je to relevantno? Pa volim znati sa kime diskutiram a kako cu to znati ako neznam sto ta osoba stuje.Neznam za tebe ali ako netko pljuje nesto sto ja volim osjetim stati u odbranu toga sto volim.Naravno da svatko ima pravo pljuvati neku igru uostalom pa to su samo igre nista ozbiljno zar ne.Kao sto netko ima pravo pljuvati tako i ja imam pravo uzvratiti.E tu ti upadas kao neka moralna vertikala te sto se ja bunim pa svatko moze pljuvati koliko kod ima pljuvacke te me vec u jednoj ranijoj temi nazivas dezurnim dusebriznikom.Do tada sve sto sam pisao pisao sam opcenito pa ako se i neko nasao prozvanim za to mu nisam kriv.Medjutuoa ti si me isao okarakterizirati makar te nisam nicime direktno dotaknuo.E pa nemoze.Ako netko voli nesto ispljuvati onda mora biti spreman ponesto i primiti.Istina ti nisi nista pljuvao nego me direktno prozivao i sve pet ja sam spreman prihvatiti kritiku ako ima nekog smisla.Tvoje kritike naprotiv sa hrpom svaka ti dala djeluju djetinjasto ili bolje receno nezrelo tak da stvarno neznam koji mi je kad sam se uspio navuc na raspravu sa tobom.Idem spavati sutra je novi radni dan.

dugi
20-01-2007, 00:11
E dugi, ganjam Diablo već 5 godina? E da malo izvadiš, da mi prostiš, guzicuSiz glave možda bi znao da sam napisao da Diablo više ne igram!!! Već dugo, ali to ne znači da igra nije dobra. WoW sam igrao već duže vrijeme, isto bi znao da si pročitao. Ja ti nisam prijatelj, Bože sačuvaj, al ipak volim pomoći ljudima prijateljskim savjetima, ma kakvi ti ljudi bili... Diablo izrađen u suradnji s miševima? A šta misliš u suradnji s kim je Oblivion izrađen!?!?!? Ili još bolje s kim ne? Bethseda je postala kurva što se tiče toga, nabrijana grafika hmmm - mislim da ipak više košta grafička bijesna od jadnog miša. Šta si tako zapeo za tu pusicuShahaha? Šta se osjećaš ugrožen il kaj? Nisam ja kriv što si ti homofobičan, ali ako te takve stvari čine potpunim samo daj. Btw. u svim tvojim postovima dosad nisi naveo nijedan razlog zašto je Oblivion "igretina" kakvom je držiš, nego si samo flameo ljude koji su našli i argumente protiv. Inteligentna osoba UBIJA ARGUMENTIRANIM VRIJEĐANJEM NA KULTURAN NAČIN"

Btw, burek pročito sam tvoj post, potpuno se slažem. Svaka čast :)

Opet ti sa svojim prekrasnim izjavama koje su u skladu sa tvojim imenom,svaka cast.Oblivion je takva igretina jednastavno zato jer se odvija u prekrasnom svijetu(tu ne mislim na grafiku makar je i ona jako dobra).Borbe su izvedene jako dobro sam udrac gotovo da osjetis na vlastitoj kozi.Igra ti daje na biranje zelis li kroz nju proletiti u tjedan dana ili ju igrati polako mjesec i vise.Najbolja stvar u Oblivionu je vrhunska atmosfera koja te uvlaci u igru od prve minute.Naravno ako nemas pristojan stroj sve to pada u vodu jer igra tada moze postati mucenje uostalao kao i svaka druga.Da je najbolja igra svih vremena nije ali da je igretina je.Za muznju para me bas briga ako se razumijemo.

Babitz
20-01-2007, 00:42
Tvoje kritike naprotiv sa hrpom svaka ti dala djeluju djetinjasto ili bolje receno nezrelo tak da stvarno neznam koji mi je kad sam se uspio navuc na raspravu sa tobomS:pray:

vidim da pišam u vjetar
ne namjeravam te više kvotat ni išta :(

JedimiNjoke
20-01-2007, 01:41
E dugi, ganjam Diablo već 5 godina? E da malo izvadiš, da mi prostiš, guzicuSiz glave možda bi znao da sam napisao da Diablo više ne igram!!! Već dugo, ali to ne znači da igra nije dobra. WoW sam igrao već duže vrijeme, isto bi znao da si pročitao. Ja ti nisam prijatelj, Bože sačuvaj, al ipak volim pomoći ljudima prijateljskim savjetima, ma kakvi ti ljudi bili... Diablo izrađen u suradnji s miševima? A šta misliš u suradnji s kim je Oblivion izrađen!?!?!? Ili još bolje s kim ne? Bethseda je postala kurva što se tiče toga, nabrijana grafika hmmm - mislim da ipak više košta grafička bijesna od jadnog miša. Šta si tako zapeo za tu pusicuShahaha? Šta se osjećaš ugrožen il kaj? Nisam ja kriv što si ti homofobičan, ali ako te takve stvari čine potpunim samo daj. Btw. u svim tvojim postovima dosad nisi naveo nijedan razlog zašto je Oblivion "igretina" kakvom je držiš, nego si samo flameo ljude koji su našli i argumente protiv. Inteligentna osoba UBIJA ARGUMENTIRANIM VRIJEĐANJEM NA KULTURAN NAČIN"

Btw, burek pročito sam tvoj post, potpuno se slažem. Svaka čast :)

Opet ti sa svojim prekrasnim izjavama koje su u skladu sa tvojim imenom,svaka cast.Oblivion je takva igretina jednastavno zato jer se odvija u prekrasnom svijetu(tu ne mislim na grafiku makar je i ona jako dobra).Borbe su izvedene jako dobro sam udrac gotovo da osjetis na vlastitoj kozi.Igra ti daje na biranje zelis li kroz nju proletiti u tjedan dana ili ju igrati polako mjesec i vise.Najbolja stvar u Oblivionu je vrhunska atmosfera koja te uvlaci u igru od prve minute.Naravno ako nemas pristojan stroj sve to pada u vodu jer igra tada moze postati mucenje uostalao kao i svaka druga.Da je najbolja igra svih vremena nije ali da je igretina je.Za muznju para me bas briga ako se razumijemo.

Ajde fala Bogu da si nešto napisao on-topic. Al daj prestani s flejmanjem, kad si već 10 godina sretno oženjen jel... A jesi zapeo za ime. Šta reć na tvoje? Ime kao ime... Ispravih gore tipfeler, zato si ti tu da tražiš drugima greške...
Ma sve što si ti napisao je divno i krasno, ali (netko je već napisao) kad ti na lvl 1 budeš arena grandmaster nemamo više išta pričat. Svaki quest je isti, zatvori vrata x10. Pa daj molim te, see the pattern? Mene igra oprosti nije "uvukla od prvog trenutka", nego me uvukla na jako mali "trenutak", dok nisam shvatio koliko je jednolična. Oblivion je više akcija nego RPG, RPG status mu daju samo questovi i neka isprika za statsove(RPG = Neverwinter Nights, Icewind dale npr. sa varijacijama) pa me valjda i to odbilo. Stroj, bar u mom slučaju, nije bio problem, imam više nego dobar komp.

Ovo što si rekao da te za mužnju para nije baš briga - ČESTITAM - ušao si u krug ljudi vrlo bliskih prekooceanskim "prijateljima" Amerima koji se daju musti ko turopoljske krave. Kako to oni zovu... a da: "pushover" :wink:


Oblivion je takva igretina jednastavno zato jer se odvija u prekrasnom svijetu

E pa ovo si napisao ko da si kopirao od mene sastavak iz četvrtog osnovne, argument ti nije baš na mjestu. "Djelo mi se jako svidjelo jer na kraju zločesti zmaj umre." :boohoo:

dugi
20-01-2007, 06:23
Ako je za tebe netko pushover jer je potrosio 25 kn onda dobro,jer kada sam rekao da me za muznju bas briga ti me ocito nisi razumio pa ti treba crtati a ja detaljnije od ovoga ne zelim.Sad bi ti mogao zaljepiti ovdje barem desetak linkova sa recenzija i nagradama koje je ova igra dobila za proslu godinu.Po mnogima je to igra godine.Obicno te "dokaze" izvucem na kraju neke rasprave jer tada se jasno vidi da ovo sto prigovaras igri je ni manje ni vise od obicnog trkeljanja.To sto se tebi ne svidja ok ali nalazis se u debeloj manjini.Vidis nisi u stanju biti objektivan niti 5% li i ne cudim se sobzirom na godine fali ti neko zivotno iskustvo za nesto takvo.Npr.jedne Simse osobno nemogu igrati jer nije moj tip igre niti ce ikada biti da budem iskren radije bi isao na pecanje koje mrzim vise od icega nego igrao Simse.Ali nikako nemogu napisati da je igra sranje jer nije cak stovise vrlo je kvalitetna,kompleksna,nekima sa vrhunskom igrivoscu,dobre grafike ....ak me kuzis kaj ti hocu reci.To ti je objektivnost,imati dovoljno "mudrosti" priznati necije kvalitete makar se tebi osobno adrenalin ne pomakne ni milimetra.E sad ti trkeljaj kooliko zelis jel moj iduci post ce biti linkovi sa recenzijama preko 90 i sa dodjeljenim nagradama ovoj igri at pronadji linkove sa losim kritikama pa mozemo usporediti omjer. :wink:

JedimiNjoke
20-01-2007, 09:43
Ti tvoji linkovi meni vrlo malo znače, kad vidim kakve su sve kiksevi imali časopisi i internet recenzenti... Recenzije su subjektivno mišljenje, a igra je dobila tako visoke ocjene zbog GRAFIKE (ti si stvarno malo slijep, i zato pišeš idiotarije - ČITAJ što drugi pišu). Ima ih i više nego previše. Btw, te recenzije ocjenjuju "stručnjaci", EU balavci koji čim vide nešto sa pixel shaderima 2.0 i nekim tweakovima odma daju sky high ocjenu. već sam napisao zašto je igra dobila visoku ocjenu. Bez uvrede, ali ti si taj koji trkelja i priča bezveze. Meni fali životno iskustvo? Ma koji si ti kurac da mi sudiš?!?!?!? Ha? Nemaš ti pojma što sam ja sve prošao! Kako uopće imaš obraza tako sudit ljudima? Previše si umišljaš, spusti se na zemlju.
Bio sam objektivan u svojoj "recenziji" Obliviona, rekao sam i dobre i loše strane, samo što je s moje strane loših više nego dobrih (po ne znam koji put: čitaj što drugi pišu, nemoj se ponašat kao neuk političar prije nego što napadneš).
Moje mišljenje u manjini? Daj molim prolistaj kroz ovaj topic polako pa ćeš vidjeti tko je u manjini! Koliko sam igara igrao što su imale dosta male ocjene, a ipak su bili hitovi u gaming populaciji! Ti si stvarno kao mala ovčica koja trči di joj pastir pokaže. :bravo:

Za kraj, jer se više ne mislim uopće raspravljat s tako prgavom i bezobraznom osobom (svaka čast ženi što te trpi) - u mojoj glavi (kako vidim po forumu ne samo u mojoj) ti si taj kojem fali iskustva i koji je ustvari balavac u tijelu odrasle osobe.

P.S. Nepismen si, pa ti i dalje "ljepi" linkove...

Uživaj u neznanju, ja te ne mislim više poučavat.
Sve najbolje:
Ivan

JedimiNjoke
20-01-2007, 09:48
Ah... NEma lijepsega u 5 poslijepodne nego dobro hracnut na ispljuvak iz Bethesdine kuhinjice igra... A volim ja i plucnut i na IGRAČIĆE tihh igra... O da... Veliki mi je gust to i zadovoljstvo....
Meni je smjesno (Vama nije?) kako Bethesda radi sve gluplje i gluplje igre a recezenti i igraci ih sve vise hvale i natjecu se tko ce joj dati vecu ocjenu tko apisat vecu hvalu... Jer culi su negdje da je to full cool velika igra pa se i sami osjecaju vecima sto igraju takvu igru... Gameri...
Eto, W3dran bas opisuje ovu njihovu prvu "ekspanziju" koju prodavaju po "punoj"cijeni a ja bas imam pri ruci jedan renomirani casopis jednoga renomiranog izdavaca u kojem nadjem recenziju renomiranog recenzenta koji recenzira, jelte, doticni ispljuvak. I kaze on, a cujte, ah... moglo je i to bolje, jelte... Ha... Al eto to je ipak Bethesdin ispluvak a ne od nekoga Pere Perica, pa cu mu ipak dati 78 %. Skoro pa 80%. Nije lose za ekspanziju koja bas i nije ekspanzija, kako kaze i sam autor.

I jos jedna ekspanzija u doticnome broju, ona od Heroesa (istina, od drugoga autora)... Niti ona nije bas nesto (ekspanzija).... Ali ima cak i nove mape i ima cak i novu kampanju, ali... To je Nival, a ne Bethesda... pa cemo ipak dat malo manju ocjenu, "samo" 75 %...

I tako, korak po korak, igra po igra, ekspanzija po ekspanzija, recenzija po recenzija.... I sve gore i gore, a ocjene sve vece i vece...

A onda se netko pita (potiho naravno)? A jel samo meni igre postale glupe? A jel samo se meni cini da vlada konzolitis i opce poglupljivanje i pojednostavljivanje igara, tako da bi i dvogodisnje dijete moglo potrositi novac na nju? Ma neeeeeeeeeeeeeeeee... Cini mi se... Sve je super i sve je za pet....

Tebi majstore skidam kapu, rekao si sve što je trebalo! :bravo:

dugi
20-01-2007, 15:06
Ti tvoji linkovi meni vrlo malo znače, kad vidim kakve su sve kiksevi imali časopisi i internet recenzenti... Recenzije su subjektivno mišljenje, a igra je dobila tako visoke ocjene zbog GRAFIKE (ti si stvarno malo slijep, i zato pišeš idiotarije - ČITAJ što drugi pišu). Ima ih i više nego previše. Btw, te recenzije ocjenjuju "stručnjaci", EU balavci koji čim vide nešto sa pixel shaderima 2.0 i nekim tweakovima odma daju sky high ocjenu. već sam napisao zašto je igra dobila visoku ocjenu. Bez uvrede, ali ti si taj koji trkelja i priča bezveze. Meni fali životno iskustvo? Ma koji si ti ***** da mi sudiš?!?!?!? Ha? Nemaš ti pojma što sam ja sve prošao! Kako uopće imaš obraza tako sudit ljudima? Previše si umišljaš, spusti se na zemlju.
Bio sam objektivan u svojoj "recenziji" Obliviona, rekao sam i dobre i loše strane, samo što je s moje strane loših više nego dobrih (po ne znam koji put: čitaj što drugi pišu, nemoj se ponašat kao neuk političar prije nego što napadneš).
Moje mišljenje u manjini? Daj molim prolistaj kroz ovaj topic polako pa ćeš vidjeti tko je u manjini! Koliko sam igara igrao što su imale dosta male ocjene, a ipak su bili hitovi u gaming populaciji! Ti si stvarno kao mala ovčica koja trči di joj pastir pokaže. :bravo:

Za kraj, jer se više ne mislim uopće raspravljat s tako prgavom i bezobraznom osobom (svaka čast ženi što te trpi) - u mojoj glavi (kako vidim po forumu ne samo u mojoj) ti si taj kojem fali iskustva i koji je ustvari balavac u tijelu odrasle osobe.

P.S. Nepismen si, pa ti i dalje "ljepi" linkove...

Uživaj u neznanju, ja te ne mislim više poučavat.
Sve najbolje:
Ivan

JedimiNjoke(hvala nisam gladan) koliko ono imas godina jedno 18 ako i toliko i pises o balavcima iz EU a jos uvijek si na maminoj i tatinoj cici.Stvarno hrpa gluposti.Tvrdis da to sto recezenti pisu netreba slusati a koga cu pa necu valjda tebe tko si ti uopce.Vidim da sam ti uspio dignuti zivac znaci da sam na pravome putu.Lupis post tipa Oblivion je sranje i ocekujes hvalospjeve zbog toga,stvarno dubokoumno.Vise neznas od muke sto bi napisao pa si se uhvatio moje obitelji i moje ogromne pravopisne pogreske.Nakraju mi porucujes da me vise ne zelis poucavati.pa ti neznas ni grafu zamjeniti bez pomoci ljudi sa ovog foruma.To da se neznas sluziti internetom smo zakljucili vec odavno.Ti mene neces poucavati,pa gdje bi ja dosao da slusam takve.

m777
20-01-2007, 15:51
Oblivion... weee... Mrzim igru jer mi šteka ko luda... :(
Al inače... dobra grafika... gaymplay je orašast... najs mjuza...
Pljuv, hrač... da budem u trendu...

THUNDER_DINIX
20-01-2007, 16:34
oblivion je dobra igra, al nije ni do yaya Gothicu...

JedimiNjoke
20-01-2007, 20:17
Ti tvoji linkovi meni vrlo malo znače, kad vidim kakve su sve kiksevi imali časopisi i internet recenzenti... Recenzije su subjektivno mišljenje, a igra je dobila tako visoke ocjene zbog GRAFIKE (ti si stvarno malo slijep, i zato pišeš idiotarije - ČITAJ što drugi pišu). Ima ih i više nego previše. Btw, te recenzije ocjenjuju "stručnjaci", EU balavci koji čim vide nešto sa pixel shaderima 2.0 i nekim tweakovima odma daju sky high ocjenu. već sam napisao zašto je igra dobila visoku ocjenu. Bez uvrede, ali ti si taj koji trkelja i priča bezveze. Meni fali životno iskustvo? Ma koji si ti ***** da mi sudiš?!?!?!? Ha? Nemaš ti pojma što sam ja sve prošao! Kako uopće imaš obraza tako sudit ljudima? Previše si umišljaš, spusti se na zemlju.
Bio sam objektivan u svojoj "recenziji" Obliviona, rekao sam i dobre i loše strane, samo što je s moje strane loših više nego dobrih (po ne znam koji put: čitaj što drugi pišu, nemoj se ponašat kao neuk političar prije nego što napadneš).
Moje mišljenje u manjini? Daj molim prolistaj kroz ovaj topic polako pa ćeš vidjeti tko je u manjini! Koliko sam igara igrao što su imale dosta male ocjene, a ipak su bili hitovi u gaming populaciji! Ti si stvarno kao mala ovčica koja trči di joj pastir pokaže. :bravo:

Za kraj, jer se više ne mislim uopće raspravljat s tako prgavom i bezobraznom osobom (svaka čast ženi što te trpi) - u mojoj glavi (kako vidim po forumu ne samo u mojoj) ti si taj kojem fali iskustva i koji je ustvari balavac u tijelu odrasle osobe.

P.S. Nepismen si, pa ti i dalje "ljepi" linkove...

Uživaj u neznanju, ja te ne mislim više poučavat.
Sve najbolje:
Ivan

JedimiNjoke(hvala nisam gladan) koliko ono imas godina jedno 18 ako i toliko i pises o balavcima iz EU a jos uvijek si na maminoj i tatinoj cici.Stvarno hrpa gluposti.Tvrdis da to sto recezenti pisu netreba slusati a koga cu pa necu valjda tebe tko si ti uopce.Vidim da sam ti uspio dignuti zivac znaci da sam na pravome putu.Lupis post tipa Oblivion je sranje i ocekujes hvalospjeve zbog toga,stvarno dubokoumno.Vise neznas od muke sto bi napisao pa si se uhvatio moje obitelji i moje ogromne pravopisne pogreske.Nakraju mi porucujes da me vise ne zelis poucavati.pa ti neznas ni grafu zamjeniti bez pomoci ljudi sa ovog foruma.To da se neznas sluziti internetom smo zakljucili vec odavno.Ti mene neces poucavati,pa gdje bi ja dosao da slusam takve.

Nisi mi pogodio živac, gdje bi ja bio da obraćam pozornost na takve... Oprosti ja sa svojih 19 godina imam bolju percepciju i diskusiju od tebe sa svojih kolko već imaš. I još preuveličavaš stvari...
Obrati pozornost na zadnji dio moga posta, strašno si prgav i jako bezobrazan - a ja se sa takvima ne mislim raspravljati, moja mišljenja su gore upisana, a neka ljudi na forumu presude tko je imao bolje argumente. Neću više hvala, imam pametnijeg posla nego se prepirati sa tobom. Pozdrav.

P.S. problem nije bio u grafi nego u sistemskoj grešci na windowsima koje je prouzročila promjena kartica (windowse sam zadnji put reinstalirao prije cca 2 godine).
Btw. "ljepi" ti nije jedina pogreška, pročitaj postove svoje pa ćeš vidjeti koliko ih ustvari ima.

dugi
20-01-2007, 22:35
JedimiNjoke (hvala nisam gladan) ako je netko prgav i bezobrazan onda si to upravo ti.Prvo mi sasljes puse,pa mi porucujes da izvadim glavu iz guzice,pa da sam ovca ,pa da sam ja prgav i bezobrazan i secer na kraju da bi mogao od takvoga ponesto i nauciti.Stalno tvrdis kako se ne zelis prepirati samnom a uporno to cinis.Ispljunuo si da je Oblivion sranje i obicna Hrenovka e pa sad pojedi to sto si skuhao.

Arbiter of Change
20-01-2007, 22:39
Hehe, ajde da se sad pobijete oko toga. :roll:

btw. sjećam se da je netkoSiz ove teme svojevremeno pljuvao po Gothicu...

Ps1ho
20-01-2007, 23:28
o kru vam je*em, oci mi otpale dok sam ovo citao, zadnjih par strana, samo mogu reci, KingMortal big fakin rispekt :pray:

Nightyx
20-01-2007, 23:29
Ti tvoji linkovi meni vrlo malo znače, kad vidim kakve su sve kiksevi imali časopisi i internet recenzenti... Recenzije su subjektivno mišljenje, a igra je dobila tako visoke ocjene zbog GRAFIKE (ti si stvarno malo slijep, i zato pišeš idiotarije - ČITAJ što drugi pišu). Ima ih i više nego previše. Btw, te recenzije ocjenjuju "stručnjaci", EU balavci koji čim vide nešto sa pixel shaderima 2.0 i nekim tweakovima odma daju sky high ocjenu. već sam napisao zašto je igra dobila visoku ocjenu. Bez uvrede, ali ti si taj koji trkelja i priča bezveze. Meni fali životno iskustvo? Ma koji si ti ***** da mi sudiš?!?!?!? Ha? Nemaš ti pojma što sam ja sve prošao! Kako uopće imaš obraza tako sudit ljudima? Previše si umišljaš, spusti se na zemlju.
Bio sam objektivan u svojoj "recenziji" Obliviona, rekao sam i dobre i loše strane, samo što je s moje strane loših više nego dobrih (po ne znam koji put: čitaj što drugi pišu, nemoj se ponašat kao neuk političar prije nego što napadneš).
Moje mišljenje u manjini? Daj molim prolistaj kroz ovaj topic polako pa ćeš vidjeti tko je u manjini! Koliko sam igara igrao što su imale dosta male ocjene, a ipak su bili hitovi u gaming populaciji! Ti si stvarno kao mala ovčica koja trči di joj pastir pokaže. :bravo:

Za kraj, jer se više ne mislim uopće raspravljat s tako prgavom i bezobraznom osobom (svaka čast ženi što te trpi) - u mojoj glavi (kako vidim po forumu ne samo u mojoj) ti si taj kojem fali iskustva i koji je ustvari balavac u tijelu odrasle osobe.

P.S. Nepismen si, pa ti i dalje "ljepi" linkove...

Uživaj u neznanju, ja te ne mislim više poučavat.
Sve najbolje:
Ivan

JedimiNjoke(hvala nisam gladan) koliko ono imas godina jedno 18 ako i toliko i pises o balavcima iz EU a jos uvijek si na maminoj i tatinoj cici.Stvarno hrpa gluposti.Tvrdis da to sto recezenti pisu netreba slusati a koga cu pa necu valjda tebe tko si ti uopce.Vidim da sam ti uspio dignuti zivac znaci da sam na pravome putu.Lupis post tipa Oblivion je sranje i ocekujes hvalospjeve zbog toga,stvarno dubokoumno.Vise neznas od muke sto bi napisao pa si se uhvatio moje obitelji i moje ogromne pravopisne pogreske.Nakraju mi porucujes da me vise ne zelis poucavati.pa ti neznas ni grafu zamjeniti bez pomoci ljudi sa ovog foruma.To da se neznas sluziti internetom smo zakljucili vec odavno.Ti mene neces poucavati,pa gdje bi ja dosao da slusam takve.

Nisi mi pogodio živac, gdje bi ja bio da obraćam pozornost na takve... Oprosti ja sa svojih 19 godina imam bolju percepciju i diskusiju od tebe sa svojih kolko već imaš. I još preuveličavaš stvari...
Obrati pozornost na zadnji dio moga posta, strašno si prgav i jako bezobrazan - a ja se sa takvima ne mislim raspravljati, moja mišljenja su gore upisana, a neka ljudi na forumu presude tko je imao bolje argumente. Neću više hvala, imam pametnijeg posla nego se prepirati sa tobom. Pozdrav.

P.S. problem nije bio u grafi nego u sistemskoj grešci na windowsima koje je prouzročila promjena kartica (windowse sam zadnji put reinstalirao prije cca 2 godine).
Btw. "ljepi" ti nije jedina pogreška, pročitaj postove svoje pa ćeš vidjeti koliko ih ustvari ima.

lol imaš 19 godina a prepireš se ko djete od 9 god

dugi
20-01-2007, 23:48
Hehe, ajde da se sad pobijete oko toga. :roll:

btw. sjećam se da je netkoSiz ove teme svojevremeno pljuvao po Gothicu...

Nikada jer je losa igra pogledaj moje postove ponovno.Tvrdio sam da je zanimljiva ali lose optimalizirana i prezahtjevna a time nikako ne vrijedjam inteligenciju njegovih igraca.Uostalom nakon izlaska zadnjeg patcha samo sam nahvalio igru.Pa upravo zbog te igre sam kupio dodatnu gigu rama kako bi ju mogao odigrati u "miru".Znaci nije bilo pljuvanje po igrivosti ili grafici ili bilo cemu drugome osim po losoj optimaliziranosti.Uostalom imao sam ju medju prvima na forumu pa se i razvila takva polemika ali sve sto sam tvrdio oko toga poslije su skoro svi i potvrdili.Uostalom evo ti link

viewtopic.php?t=3204&start=420 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=3204&start=420)

Kenyi
21-01-2007, 11:31
ljudi ako nastavite sa prepucavanjem lokacu ovo.

THUNDER_DINIX
21-01-2007, 11:33
ljudi, zast se prepirete o oblivionu... be cool and play Gothic...igra je bolja...

Babitz
21-01-2007, 13:15
KingMortal big fakin rispekt :pray:tenkju, tenkju 8)

JedimiNjoke
21-01-2007, 20:33
JedimiNjoke (hvala nisam gladan) ako je netko prgav i bezobrazan onda si to upravo ti.Prvo mi sasljes puse,pa mi porucujes da izvadim glavu iz guzice,pa da sam ovca ,pa da sam ja prgav i bezobrazan i secer na kraju da bi mogao od takvoga ponesto i nauciti.Stalno tvrdis kako se ne zelis prepirati samnom a uporno to cinis.Ispljunuo si da je Oblivion sranje i obicna Hrenovka e pa sad pojedi to sto si skuhao.

Iza toga stojim, ne moram ja ništa pojesti. Ako ti nije jasno zašto sam te nazvao prgavim i bezobraznim, okreni par strana i pogledaj svoj prvi upućen meni post - taj post nije napad na moje mišljenje o igri nego izravno na mene i svaki idući je isti (pogledaj jedan svoj prvi post upućen KingMortalu, također napad na osobu, ne na mišljenje). Previše izvlačiš riječi iz konteksta, pogledaj kao cjelinu. Nisam uzvraćao istom mjerom neko vrijeme, trpio sam, al ne možeš to uzastopno radit - nisam ja od onih što non-stop okreću drugi obraz. Da se vratim na ono životno iskustvo i kako ga ja nemam... pa nemoj molim te pisati nešto o čemu pojma nemaš, mada ne znam zašto si to uopće spomenuo, ovdje je važno gaming iskustvo.
Neću više offtopic, igra je takva kakva je, ali drago mi je što vidim da nisam jedini koji misli da je igra precijenjena (uočio sam dosta "respektabilnih" imena koji pišu protiv). Mislim da je postotak za/protiv ovdje negdje podjednak, makar malo više vuče na protiv - ne bih sada u brojanje glasova hehe. Samo toliko.

21-01-2007, 20:55
Ja jos nevidim sta ste vi vidili u oblivionu.Koja je radnja te igre.

dugi
21-01-2007, 21:22
He,he kliknite ako se usudite o vi nevjernici :)

http://www.gamerankings.com/htmlpages2/924363.asp?q=oblivion

gore na linku je zbroj tj avg ratio ili ti postotak svih recenzija na svim vaznijim stranicama i iznosi 93%

i samo za kraj Lenardo da Vinci nije bio vanzemaljac,sve oko nas nije jedna velika urota i nisu svi recenzenti potplaceni tak da misljenje nekolicine "pametnih" ovdje ne mjenja nista na stvari :boohoo: . i jos jednom

http://www.gamerankings.com/htmlpages2/ ... q=oblivion (http://www.gamerankings.com/htmlpages2/924363.asp?q=oblivion)

i da samo za kraj USER VOTING iznosi 9.0.

oprosti Vedran ali morao sam to je jace od mene :)

Kenyi
21-01-2007, 21:29
oblivion je zakon.

Ps1ho
21-01-2007, 21:46
sa OOO i nekolicinom ostalih modova 8)

mEtAXa
22-01-2007, 00:55
Onda ce biti najbolje da ti nitko ni ne odgovara na ovaj tvoj post posto ni nesmijem napisati vlastito misljenje.Najbolje da ostane ovako kako je a ovu moju primjedbu slobodno pobrisi.Nadam se da si se dovoljno ispuhao i da ti je sada konacno lakse pri srcu jer i ja kao i ti preferiram komunizam i njegova dostignuca u gaming indusriji.Dolje kapitalizam.


sry na spamu ali morao sam :pray: :pray: :pray: dugi legendo

dugi
22-01-2007, 05:30
Onda ce biti najbolje da ti nitko ni ne odgovara na ovaj tvoj post posto ni nesmijem napisati vlastito misljenje.Najbolje da ostane ovako kako je a ovu moju primjedbu slobodno pobrisi.Nadam se da si se dovoljno ispuhao i da ti je sada konacno lakse pri srcu jer i ja kao i ti preferiram komunizam i njegova dostignuca u gaming indusriji.Dolje kapitalizam.


sry na spamu ali morao sam :pray: :pray: :pray: dugi legendo


hvala,hvala ali nema potrebe za ovakvim tvojim potpisom nisam ti ja za nekog uzora a i malo me :oops: , :) .

medusa
22-01-2007, 15:26
glupost, oblivion shit :rotfl: :rotfl: . glupa glavna radnja, ali je ostatak igre super. atmosfera -vrlo visoka. u nekim trenutcima(poput black brotherhood) igra je izvrsna i pravi je užitak igrati ju. grafika meni nije najvažniji element,,oblivion nije najbolja igra, ali je ipak jebeno dobra. a inače oni koji pljuju po njemu, evo izazova, nabrojite suvislo njegove loše strane, a ne urlajte "igra jeeee shiiiiittttt" ko neka djeca

Babitz
22-01-2007, 15:34
to smo već prije imali :roll:

wraithguard
22-01-2007, 17:06
ma ima oblivion puno dobrih strana i rekao bih da je oblivion vrhunska akcijska igra,ali nije dobar RPG...te mu ne ide u prilog da pati od velikog "konzolitisa" i velikog hmm "poglupljivanja" (uspoređujući ga sa morrowindom)...al dobro nije oblivion morrowind pa ko voli nek izvoli

*e da bethesda se prodala daddy billu i xboxu,te je postala ko EA

Burek_fr0m_SPACE
22-01-2007, 17:26
Nezgodan je ovaj topic jer je područje razmatranja vrlo usko, a koliko vidim, malo ko ga pogađa. Naime, priča se (ili bi se bar trebalo pričati) o ekonomskoj politici Bethesde što se tiče Obliviona, tj. njegovih modova i (")ekspanzija("), a ne o kvalitetu same igre.

mravojed20
22-01-2007, 18:29
glupost, oblivion shit :rotfl: :rotfl: . glupa glavna radnja, ali je ostatak igre super. atmosfera -vrlo visoka. u nekim trenutcima(poput black brotherhood) igra je izvrsna i pravi je užitak igrati ju. grafika meni nije najvažniji element,,oblivion nije najbolja igra, ali je ipak jebeno dobra. a inače oni koji pljuju po njemu, evo izazova, nabrojite suvislo njegove loše strane, a ne urlajte "igra jeeee shiiiiittttt" ko neka djeca

Oblivion je kao igra OK,kao RPG je jako loš.

Dobre stvari su sustav borbe,dark brotherhood questovi,stealth i grafika.

Loše:

-nikakav izbor u dijalogu s likovima,sve se svodi na prihvaćam ili ne prihvaćam quest.

-uf,strelica i pop up prozorčić,jebote dajte nam opciju da ih uključimo isključimo i tekstualne upute kako doć do nekog mjesta,ša je to tako teško bilo?,netreba nam dijalog o uputama,samo papir s tekstom,odi dolje po cesti desno pa preko ograde itd..
-nikakav utjecaj na svijet
-level scaling
-itemi nisu hand placed,ko u morrowindu,falloutu2 itd,svaka spilja i tamnica ima nasumično popunjene kovčege i što je još gore ovisno o vlastitom levelu tako da nema šanse da naletim na neki zakon oklop u nekoj tamnici na ranijim levelima,nema šanse za bilokakav osjećaj nadmoći nad protivnicima jer dizu level zajedno s tobom,nije li jedna od zabavnijih stvari u RPG igrama jedva prezivit borbu s nekim tipom koji čuva recimo npr ulaz u rudnik i kasnije kad ojačaš i skupiš bolje iteme,vratit se,i s guštom ga razbit( kao u Morrowindu,Arx Fatalisu,Falloutu,Baldurs gateu,Gothicu,ma gotovo svakom RPGu.)

-likovi zvuče svi isto,daleko premalo voice actora.

- šume prazne,od neprijatelja do neprijatelja treba čak i po 5 min trčanja,ma ne bi to bio problem kad bi svijet bio dizajniran rukom,a ne kompjuterski,svi koji su igrali gothic 2,3 znaju da ne moraš ništa klat da bi ti bilo uzivancija igrat,dovoljno je samo šetat se po svijetu i skupljat biljke,toliko je prokleto dobro dizajniran.

-spilje,tamnice,sve su toliko slične da imaš osjećaj ko da hodaš uvijek po istoj,a taj osjećaj pojačava i činjenica da u svakoj nalaziš iste predmete kao i u prethodnoj.

-svih boli qurac za invaziju Daedra,gradovi šalju ČAK po 2-3 vojnika u pomoć Brumi.

-s onako jakim strazarima i vojnicima, čovjek se zapita zasto baš ja moram otić spasit svijet,kad me nakon što sam pobio oko 10 demona razbije neki strazar u 20 sekundi,šta njega ne pošalju da spasi svijet?

- razgovori NPCa na ulicama koji nakon sat vremena igranja postanu bolesno dosadni,a da ne kazem koliko su retardirani tipa:

NPC 1: I saw some mudcrabs today...
NPC2: Go away!!!!!!
NPC1:Goodbye!
NPC2:Hi!
NPC1:How are you?
NPC2:Bye!
:o :o

toliko o tome..

-pošto nisu htjeli imat više skillova stavili su sjekiru pod BLUNT weapons-NO comment

-malo vrsta skillova,oruzja,

-blade skill- jednako sam sposoban borit se sa bodezom i sa dvometarskim mačem iako sam ga sad nakon 10 sati igranja prvi put upotrijebio...ajde dobro,ko je ovo smislio nek se ubije.

Glavnii quest je toliki klišej da je to strašno,ne bi mi čak ni smetalo toliko da je prezentacija bila na višem nivou. primjer vam je HL i HL2,klišej priča ali majstorski ispričana i prezentirana.

- strazari su svečujući i svevideći
-zasto ja ne mogu prodati ukradenu jabuku na drugom kraju mape nekom kretenu? jel on zna da je ukradena? ne! zasto ne mogu prodati?jer je označena kao ukradena i ekipa iz Bethsede je odlučila da je tako bolje i realnije. ( u morrowindu su napravili normalno,ako je ukradeno,prodaj negdje drugdje,problem rješen)

ima još ,ne mogu se sad sjetit.

modove ne brojim,ovo je opisan Oblivion onakav kakvim su ga programeri napravili.


šta se tiče wekijevog posta,slazem se u potpunosti.

kulamasta
22-01-2007, 18:58
Ja bih jos dodao...

Razvijanje skilova, tj, rastu samo oni koje koristis... Za kompjutersku igru je ovo totalno neprimjeren nacin razvijanja skilova.

Mozda je "realniji" ali ovo je igra a ne realan svjet, iako su mozda neki zabrijali...

Kompjuterskim igrama je puno "prirodniji" i svrsihodniji leveling putem exp bodova iako nije "realan" sto got to znacilo

dugi
22-01-2007, 20:17
Kuzim "okorjele" rpg igrace i njihove zamjerke koje su na mjestu ako to sve gledate iz tog kuta.Medjutim Oblivion je radjen izmedju ostalog i sa namjerom da privuce nove igrace koji nikad nisu ni probali neki rpg.Da pojednostavljen je,ima ga i na konzoli i da ciljali su na mladju populaciju gamera.Svejedno i dalje mislim da su pogodili atmosferu i da su uspjeli uvuci igraca u samu igru sto je po meni najvaznija stvar a Oblivion to radi perfektno sve ostalo je sporedno.Ne opterecujem se nekim sablonama cak nije mi vazno jeli neka igra rts,rpg avantura ili fps pod uvjetom da je igra dobra i da ju zelim zavrsiti.Priznajem nisam odigrao sve sto se moze odigrati u Oblivionu jer mi je prije toga dosadio ali ako ga usporedim sa bilo kojom drugom igrom onda sam se sa njime zabavljao daleko najduze i jedva cekam expanziju.Sto se Bethesde tice ja im nemogu nista prigovoriti i to ponajvise iz razloga jer nisu koristili omrzenu sarforce zastitu.Meni je to dovoljno za razliku od jednog Ubisofta a za ostalo iz moje perspektive me nije briga.

medusa
22-01-2007, 20:20
Ja bih jos dodao...

Razvijanje skilova, tj, rastu samo oni koje koristis... Za kompjutersku igru je ovo totalno neprimjeren nacin razvijanja skilova.

Mozda je "realniji" ali ovo je igra a ne realan svjet, iako su mozda neki zabrijali...

Kompjuterskim igrama je puno "prirodniji" i svrsihodniji leveling putem exp bodova iako nije "realan" sto got to znacilo
pa slušaj, recimo da ti učiš matematiku. postat češ bolji u njoj. nečeš postati bolji u otkidanju glava orkovima. mene živciraju xp, jer je bedast sistem. kako to da ja ubijam orkove sjekirom, a onda mogu povisiti inteligenciju? ili persuasion.
ali da se ja vratim na temu topica. bethseda radi sranja, ali pogledajte oko sebe. recimo kod nas poskupljuju cd-i i dvd-i zato jer pjevačima "p*irati kradu novce prženjem" nadalje bethseda se može usporediti s pjevačem. pjesme su mu dobre, ali se ponaša bahato. kod takvih slučajeva, ja pljujem po pjevaču, a ne po pjesmi

Kenyi
22-01-2007, 20:40
i mislim stvarno ja sad ako ubijem nekog zmaja il tako nes veliko na 10 levelu neam nis od toga osim ako ne dobijem skill pa god damnit to nije normalno.

Ps1ho
22-01-2007, 20:58
Kuzim "okorjele" rpg igrace i njihove zamjerke koje su na mjestu ako to sve gledate iz tog kuta.Medjutim Oblivion je radjen izmedju ostalog i sa namjerom da privuce nove igrace koji nikad nisu ni probali neki rpg.Da pojednostavljen je,ima ga i na konzoli i da ciljali su na mladju populaciju gamera.Svejedno i dalje mislim da su pogodili atmosferu i da su uspjeli uvuci igraca u samu igru sto je po meni najvaznija stvar a Oblivion to radi perfektno sve ostalo je sporedno.Ne opterecujem se nekim sablonama cak nije mi vazno jeli neka igra rts,rpg avantura ili fps pod uvjetom da je igra dobra i da ju zelim zavrsiti.Priznajem nisam odigrao sve sto se moze odigrati u Oblivionu jer mi je prije toga dosadio ali ako ga usporedim sa bilo kojom drugom igrom onda sam se sa njime zabavljao daleko najduze i jedva cekam expanziju.Sto se Bethesde tice ja im nemogu nista prigovoriti i to ponajvise iz razloga jer nisu koristili omrzenu sarforce zastitu.Meni je to dovoljno za razliku od jednog Ubisofta a za ostalo iz moje perspektive me nije briga.

Eto ti potvrdio si Wekijev post, ciljali na mladje (čitaj neznajuče) irgače, koji nikad nisu igrali RPG sa glavnim ciljem da im uzmu lovu...

sad sam se ovak postavio, ak im iduci nastavak nebude remek djelo, kupujem kartu za Ameriki i idem im pokazat koliko to Hrvati znaju psovat i na Hrvatski i na Engleski...

The Boz
22-01-2007, 21:09
Nezgodan je ovaj topic jer je područje razmatranja vrlo usko, a koliko vidim, malo ko ga pogađa. Naime, priča se (ili bi se bar trebalo pričati) o ekonomskoj politici Bethesde što se tiče Obliviona, tj. njegovih modova i (")ekspanzija("), a ne o kvalitetu same igre.
Imam filing da su te ignorirali.

dugi
22-01-2007, 21:13
Kuzim "okorjele" rpg igrace i njihove zamjerke koje su na mjestu ako to sve gledate iz tog kuta.Medjutim Oblivion je radjen izmedju ostalog i sa namjerom da privuce nove igrace koji nikad nisu ni probali neki rpg.Da pojednostavljen je,ima ga i na konzoli i da ciljali su na mladju populaciju gamera.Svejedno i dalje mislim da su pogodili atmosferu i da su uspjeli uvuci igraca u samu igru sto je po meni najvaznija stvar a Oblivion to radi perfektno sve ostalo je sporedno.Ne opterecujem se nekim sablonama cak nije mi vazno jeli neka igra rts,rpg avantura ili fps pod uvjetom da je igra dobra i da ju zelim zavrsiti.Priznajem nisam odigrao sve sto se moze odigrati u Oblivionu jer mi je prije toga dosadio ali ako ga usporedim sa bilo kojom drugom igrom onda sam se sa njime zabavljao daleko najduze i jedva cekam expanziju.Sto se Bethesde tice ja im nemogu nista prigovoriti i to ponajvise iz razloga jer nisu koristili omrzenu sarforce zastitu.Meni je to dovoljno za razliku od jednog Ubisofta a za ostalo iz moje perspektive me nije briga.

Eto ti potvrdio si Wekijev post, ciljali na mladje (čitaj neznajuče) irgače, koji nikad nisu igrali RPG sa glavnim ciljem da im uzmu lovu...

sad sam se ovak postavio, ak im iduci nastavak nebude remek djelo, kupujem kartu za Ameriki i idem im pokazat koliko to Hrvati znaju psovat i na Hrvatski i na Engleski...


Probudi se,sve se danas radi zbog love,uostalom ako se igra dobro ne proda nema ni nastavaka.Pa sto su trebali,napraviti igru koju ce kupiti i igrati uski krug ljudi.To sto si me citirao i podebljao si krivo protumacio kao manu.Upravo pristupacnost je jedna od vecih vrlina ove igre.

Ps1ho
22-01-2007, 21:25
Dugi, privlacnost igre je taka da igra dosadi djetetu od 10 godina
nakon 30 sati igranja, a taj isti krug ljudi je bome velik, ok ,tebi nesmeta da igrash shit od igre, meni smeta, e sad ok, prodali se i smuknuli pun kurac love na širokoj publici sad ih ljepo molim da se vrate korijenima i naprave poštenu igru...

dugi
22-01-2007, 21:31
Dugi, privlacnost igre je taka da igra dosadi djetetu od 10 godina
nakon 30 sati igranja, a taj isti krug ljudi je bome velik, ok ,tebi nesmeta da igrash shit od igre, meni smeta, e sad ok, prodali se i smuknuli pun ***** love na širokoj publici sad ih ljepo molim da se vrate korijenima i naprave poštenu igru...

Pa zasto se opterecujes ak ti nevalja nastavke nemoras ni kupovati zar ne.Kazes 30 sati,po meni sasvim pristojna duzina cak i vise nego pristojna.

kulamasta
22-01-2007, 21:41
Ja bih jos dodao...

Razvijanje skilova, tj, rastu samo oni koje koristis... Za kompjutersku igru je ovo totalno neprimjeren nacin razvijanja skilova.

Mozda je "realniji" ali ovo je igra a ne realan svjet, iako su mozda neki zabrijali...

Kompjuterskim igrama je puno "prirodniji" i svrsihodniji leveling putem exp bodova iako nije "realan" sto got to znacilo
pa slušaj, recimo da ti učiš matematiku. postat češ bolji u njoj. nečeš postati bolji u otkidanju glava orkovima. mene živciraju xp, jer je bedast sistem. kako to da ja ubijam orkove sjekirom, a onda mogu povisiti inteligenciju? ili persuasion.
i

Ponavljam... Igre su igre a stvaran zivot je stvaran zivot...

Za igru je puno bitnije da bude zabavna nego realna...

Ako je nekome zabavno skakat na mjestu 2 sata da bi digao svoj skil u igri onda ok... Ako je nekome zabavno se dignut do 50 levela u oblivionu a da se ne makne iz pocetne tamnice... onda ok

Ps1ho
22-01-2007, 21:58
Dugi, privlacnost igre je taka da igra dosadi djetetu od 10 godina
nakon 30 sati igranja, a taj isti krug ljudi je bome velik, ok ,tebi nesmeta da igrash shit od igre, meni smeta, e sad ok, prodali se i smuknuli pun ***** love na širokoj publici sad ih ljepo molim da se vrate korijenima i naprave poštenu igru...

Pa zasto se opterecujes ak ti nevalja nastavke nemoras ni kupovati zar ne.Kazes 30 sati,po meni sasvim pristojna duzina cak i vise nego pristojna.

Je jako pristojno, u usporedi sa 500 sati Morrowinda (main quest i jedan-dva guild-a), dok Oblivion ima 100 sati (sve Gilde, main quest), je, jaaaako pristojno...ali mi govorimo ovdje o pohlepnoj Bethesdi pa bi bilo dobro da se vratomo na ontopic...

dugi
22-01-2007, 22:07
Dugi, privlacnost igre je taka da igra dosadi djetetu od 10 godina
nakon 30 sati igranja, a taj isti krug ljudi je bome velik, ok ,tebi nesmeta da igrash shit od igre, meni smeta, e sad ok, prodali se i smuknuli pun ***** love na širokoj publici sad ih ljepo molim da se vrate korijenima i naprave poštenu igru...

Pa zasto se opterecujes ak ti nevalja nastavke nemoras ni kupovati zar ne.Kazes 30 sati,po meni sasvim pristojna duzina cak i vise nego pristojna.

Je jako pristojno, u usporedi sa 500 sati Morrowinda (main quest i jedan-dva guild-a), dok Oblivion ima 100 sati (sve Gilde, main quest), je, jaaaako pristojno...ali mi govorimo ovdje o pohlepnoj Bethesdi pa bi bilo dobro da se vratomo na ontopic...

Da mi je samo znati tko ga je igrao 500 sati,pa to je ak se igras dva sata dnevno 250 dana zivota samo sa jednom igrom,hvala meni je 30 sati sasvim dovoljno za bilo koju igru.A tu je i nadolazeca expanzija meni dovoljno.

Ps1ho
22-01-2007, 22:13
Dugi, privlacnost igre je taka da igra dosadi djetetu od 10 godina
nakon 30 sati igranja, a taj isti krug ljudi je bome velik, ok ,tebi nesmeta da igrash shit od igre, meni smeta, e sad ok, prodali se i smuknuli pun ***** love na širokoj publici sad ih ljepo molim da se vrate korijenima i naprave poštenu igru...

Pa zasto se opterecujes ak ti nevalja nastavke nemoras ni kupovati zar ne.Kazes 30 sati,po meni sasvim pristojna duzina cak i vise nego pristojna.

Je jako pristojno, u usporedi sa 500 sati Morrowinda (main quest i jedan-dva guild-a), dok Oblivion ima 100 sati (sve Gilde, main quest), je, jaaaako pristojno...ali mi govorimo ovdje o pohlepnoj Bethesdi pa bi bilo dobro da se vratomo na ontopic...

Da mi je samo znati tko ga je igrao 500 sati,pa to je ak se igras dva sata dnevno 250 dana zivota samo sa jednom igrom,hvala meni je 30 sati sasvim dovoljno za bilo koju igru.A tu je i nadolazeca expanzija meni dovoljno.

tu se razilazimo u misljenjima pa cu tu i stati, meni je 30 sati sit, Morrowind sam igrao cijeli 8 razred sa ekspanzijama i uzivao sam u svakom trenutku, i to je igra...

mEtAXa
22-01-2007, 22:13
sry na ot ali dugi plz odgovori na pm jer nikako da nađem na onoj stranic c****k :(

W3DR4N
22-01-2007, 22:15
mali offtopic:



Kako to izgleda kad se netko Morrowindu posveti na dvije i po godine...

Kolegin Morrowind i likica, izmoddani.

http://www.koalicija.net/users/slafko/persephone/

Ps1ho
22-01-2007, 22:20
mali offtopic:



Kako to izgleda kad se netko Morrowindu posveti na dvije i po godine...

Kolegin Morrowind i likica, izmoddani.

http://www.koalicija.net/users/slafko/persephone/
http://www.geocities.com/ingchemsd/perseph1.html
http://www.geocities.com/ingchemsd/perseph2.html

Reci frendu da mu je zenska nenadjebiva i da je car

Prince-Artas
22-01-2007, 23:06
mali offtopic:



Kako to izgleda kad se netko Morrowindu posveti na dvije i po godine...

Kolegin Morrowind i likica, izmoddani.

http://www.koalicija.net/users/slafko/persephone/

čudno, a gdje mu je east empire company frakcija (koja se dobije s bloodmoonom). čudno takav fan a nije to prešao :o

mravojed20
22-01-2007, 23:31
ja ga igrao godinama,evo upravo sad skidam neke modove,šta ćeš,igra je zaraznija od WoWa.

Kenyi
23-01-2007, 12:25
igram bez modova tj igrao sam neki 81. level j amislim breton battlemage sa svim skilovima i attribtuima na 100 . 8)

Mafioz0r
01-05-2007, 19:20
Ok, znam na što misliš, nisam dao dovoljno razloga zašto mrzim Oblivion. Inače je to dobra igra, ali
1) Grafika - odlična, ali brutalna za ljude sa slabijim kompovima. Pa bolje imat ludo zabavnu igru sa lošijom grafikom ( :pray: WoW :pray: ) nego solidnu igru sa zahtjevnom grafikom
2) Modovi - Evo, baš sam zbog modova pisao da je igra sranje. Pa ko je čuo za modove i patcheve koji se plaćaju (prije Obliviona, naravno) samo zato da bi u igru stavili sadržaj koji ne bi trebali stavljat u modove da su igru izdali malo kasnije. Ovo sa "Capitalist pigs!!!" ne znači da sam ja nekakav socijalist, nego samo hoću reći da bi uživanje u Oblivionu bilo skoro potpuno kad bi ti modovi bili besplatni, kao i skoro svi ostali.
Što se tiče mojih mišljenja o RPG-ovima, ja ih nikome ne želim gurat pod nos i nadam se da ne moram navesti razloge zašto su to tako dobre igre, jer se nadam da ih je većina kolega s foruma odigrala.
Nadam se da ću ovim postom odgoditi ili spriječiti brisanje prošloga, koji ću sada malo editirati.

Arbiter of Change
01-05-2007, 23:13
Community-made modovi su ti masu puta bolji od onih službenih, s nekoliko iznimaka naravno, koje možeš slobodno preskočiti.

Svinjoguz
02-05-2007, 13:17
Kratko rečeno, Oblivion je najveće govno koje se ikad pojavilo na našim hard diskovima. (točka)

Objašnjenje:

Na stranu EA-ovo naplaćivanje cheatova i dodatak reklama u igri. Oblivion je najbolji primjer odvratne praonice novca koji je uništila ono dobro u igrama.

Prvo, Bethesda je napravila i izdala svoj poluproizvod Oblivion. Ta igra je bila preplaćena, jer se radilo o nedovršenom proizvodu. Dugomjesečni rad communitya je pokrpao igru i napravio je funkcionalnom. Tko je zaradio? Samo Bethesda, i to na tuđoj gluposti.

Drugo. Kad su shvatili da im ni to nije dovoljno, počeli su ljude jednostavno "podjebavati". Svako malo, Bethesda izdaje neiskorištene ideje prvobitne igre po dva-tri dolara. Bez obzira šta su ti elementi trebali biti dio orginalne igre, gospoda misle da se to može prodati, i na tome zaraditi. Bethesda ponovo zarađuje na tuđoj gluposti.

Treće. Bethesda prva u povijesti gaminga radi patch "s imenom". Taj patch lijepo naziva Knights Of The Nine i prodaje ga po punoj cijeni. Igrači ne shvaćaju šta su zapravo platili, jer nisu dobili ništa, a mogli su dobiti pošten proizvod za tu lovu, recimo Relicov, čiji tim poštuje svoje kupce. Bethesda prodaje šareno zaprakirano "govno", i ponovo zarađuje na tuđuj gluposti.

Četvrto. Bethesda najavljuje prvu ekspanziju za Oblivion. Da, dobro ste pročitali, Bethesda sad ne priznaje KotN, a igrači koji su to kupili su naprosto budale u njihovim očima. Naravno, u novoj ekspanziji najavljuju nove lokacije, nove monstere, oružja i dugačak gameplay. Dodatak će izaći najkasnije do šestog mjeseca i naravno, tek je prvi u nizu. Bethesda će ponovo zaraditi na tuđoj gluposti.

Peto. Tek stiže od Bethesde...
------

Molim vas, ne pokušavajte braniti Oblivion, jer je to čisto kapitalističko govno od proizvoda. Možda će se koja od sljedećih expanzija zvati Adventures Of Justice Timbersea, nebi me čudilo.
Dugi, ne pokušavaj linkati "dokaze" (kako ih ti od milja zoveš) na IGN ili gamespot. Ne želim vidjeti ni ovo -> http://www.elderscrolls.com/links/links_oblivawards.htm, jer si Bethesda taj popis može zagurati duboku u tu pohlepnu guzicu. Nekad su značili kvalitetu, danas značu nulu.

Hvala

Slažem se.

Izbace nedovršeni poluproizvod na tržište i zatim PRODAVAJU dijelove koji su trebali doći sa originalnom igrom.

Bethesda se sve više okreće marketingu i zarađivanju para,što nikako nije dobro.

ZorgTheBorg
05-05-2007, 15:29
Bethesda, Blizzard, EA = FIGHT CAPITALISM WITH PIRACY :killyou: :killyou: 8) :killyou: :killyou:

Mjutant
05-05-2007, 17:23
NE seri igra je dobra :twisted:

ali bi trebbao poljuwat po naplačivanju tog sranja (čitowa i modova) a ne po samom oblivionu!!!



dakle pljuje se po Bethesdi


Slažem se, igra je dobra :D

ZorgTheBorg
06-05-2007, 11:29
U želji za lovom ponekad niknu i dobri naslovi.

Kenyi
06-05-2007, 13:56
fight spamm with lock , upozorenje pred lock.

McPingvin_v2.0
06-05-2007, 14:06
Oblivion bi bio ok da po defaultu dolazi sa Shivering islesom, knights of the nineom, onim pluginovima i dvadesetak user made modova te vanilla oblivionom i oooom u paketu.

ali ne dolazi pa je goli oblivion dobra igra, ali napsram morrowinda smetche.

Svinjoguz
06-05-2007, 14:19
Nevjerojatno je što si Bethesda može dopustit da izbaci tako zahtjevnu i neoptimiziranu igru,ako 1 giga rama,6600 i i 3000+ štekaju na 800x600 sa mid detaljima i minimalnim lišajem...

Nije da je komp slab,ali dođe da se zapitate kako developeri mogu izdati sve i svašta :wink:

Outmind
06-05-2007, 14:30
Ok, oblivion sam počeo igrat prekjučer, tako da ne mogu suditi o igri u globalu, ali evo onog što sam do sada zapazio a smeta me:

Sustav borbe je nekak retardiran. U morrowindu si znao kako sa kojim oružjem trebaš postupati i sve je bilo ok, a sada samo mlatara okolo kao neki divljak...
Block je strašno napravljen. Em moraš sam blokirati (što nije nužno loše), em to oduzima užasno puno vremena.
Nema pauldronsa više, meni su baš bili simpa i bez veze mi je kaj su ih izbacili.
možeš do bilo koje iole važnije lokacije doći odmah. Totalno ubija u pojam avanturističku dimenziju igre.
Inventar je potpuno nerazuman. Trebalo mi je 10 minuta da skužim koji simbol označava koju karakteristiku. I još uvijek ne kužim što to točno znači ako neko oružje ima damage 7...
Nema kopalja i šurikena. Istiina u morrowinu su bili potpuno beskorisni, ali mogli su ih malo tweakat i sve bi bilo ok
Lukovi su još uvijek jedno veliko sranje.
Ovaj novi persuade sustav mi baš i nije nešto. Jedino je dobro što kao totalni početnik u speechcraftu možeš polučiti dosta dobre rezultate
Nisu (barem ja još nisam ništa vidio) napravili nikakve promjene u sustavu magija.

McPingvin_v2.0
06-05-2007, 14:45
Meni najviše smeta sustav cijenkanja... U MWu u košaricu natrpaš 298146548 stvari i spuštatš cijenu dokle ide. a ovdje slider, pa vidi jel oće, ako neće opet itd.

mravojed20
06-05-2007, 18:46
Ok, oblivion sam počeo igrat prekjučer, tako da ne mogu suditi o igri u globalu, ali evo onog što sam do sada zapazio a smeta me:

Sustav borbe je nekak retardiran. U morrowindu si znao kako sa kojim oružjem trebaš postupati i sve je bilo ok, a sada samo mlatara okolo kao neki divljak...
Block je strašno napravljen. Em moraš sam blokirati (što nije nužno loše), em to oduzima užasno puno vremena.
Nema pauldronsa više, meni su baš bili simpa i bez veze mi je kaj su ih izbacili.
možeš do bilo koje iole važnije lokacije doći odmah. Totalno ubija u pojam avanturističku dimenziju igre.
Inventar je potpuno nerazuman. Trebalo mi je 10 minuta da skužim koji simbol označava koju karakteristiku. I još uvijek ne kužim što to točno znači ako neko oružje ima damage 7...
Nema kopalja i šurikena. Istiina u morrowinu su bili potpuno beskorisni, ali mogli su ih malo tweakat i sve bi bilo ok
Lukovi su još uvijek jedno veliko sranje.
Ovaj novi persuade sustav mi baš i nije nešto. Jedino je dobro što kao totalni početnik u speechcraftu možeš polučiti dosta dobre rezultate
Nisu (barem ja još nisam ništa vidio) napravili nikakve promjene u sustavu magija.

Šta fali lukovima?osim što ih ima premalo vrsta i različitih modela :D

ako neko oruzje ima damage 7 onda to znači da kad lupiš vuka koji recimo npr ima 12 hit pointova njemu ostane još 5 hit pointova. naravno tu se još doda i protivnikov armor rating.

ne kuzim šta ti tu nije jasno? pa to su stavili za klince kojima je damage iz Morrowinda 1-5 ili 34-45 bio prekompliciran za shvatit.

Block je po meni ok,jedino je debilno što zaustavi jako malo damagea,bez obzira na skill,mater mu ako imam komad zeljeza između sebe i štakora valjda nebi smio izgubit pun kurac healtha u 10 sekundi,makar mi skill bio na nuli jednostavno nema logike.

Ovo ostalo što nisam spomenuo se slazem i nemam šta komentirati. :D