PDA

Pogledaj cijelu verziju : Prašina



prcko
14-01-2007, 22:15
Jer postoji išta šta štiti komp od prašine.Nekaj kaj vuče prašinu na to a ne na vent ili na komponente jer mi je te glupe prašine u kompu dost nikak ju sredit :kill:

RA7R
15-01-2007, 08:40
ja sam stavio na ventilatore koji upuhuju kao neku vrstu tkanine (znaš li ono sivo govno na kojem stoji matična u kutiji) pa to sam izrezo pa mi je dosta smanjilo ulazak prašine.....

ezav
15-01-2007, 11:14
Ili stavi najlonku... ali ne pre debelu....

Ja se ne brinem, moje kuciste ima mrezicu prek svih otvora, pa ne ulazi prasina toliko jako :lol:

Ali ni mrezica tj. filter ti nisu garancija.... uvijek ce uci nesto prasine, tu se nemre nis...

Ja svoj svakih 6 mjeseci ispusem s kompresorom (mali modelarski ipak mi je Wh40k hobi :lol: ), ak nemas kompresor kupi za 40-60kn cand air.. radi jednako efikasno :lol:

NiX4tHeG@M3R
15-01-2007, 14:09
ili otwori kučište kada usisavaš kuću pa i onda i kompa usisaj

dugi
15-01-2007, 15:11
Ja koristim penzlin :) ili ti kist za farbanje i to naravno neki novi s kojim nisam nist farbao pa sa njime fino oprasim sve komponente kad mi se da.

prcko
15-01-2007, 15:17
ja sam stavio na ventilatore koji upuhuju kao neku vrstu tkanine (znaš li ono sivo govno na kojem stoji matična u kutiji) pa to sam izrezo pa mi je dosta smanjilo ulazak prašine.....
Da tak neš sam slično vidio na telki ali se više ne sječam ko neki komad tkanine ili nečeg kockastog oblika i to se stavi kod ventilatora pa to vuče prašinu na sebe a ne u ventove.

LD
15-01-2007, 21:23
Ali ako to ne cisti redovno zna ta prasina dosta gusit vent, barem kod mene

GrannyKiller
15-01-2007, 22:33
Ali ako to ne cisti redovno zna ta prasina dosta gusit vent, barem kod mene

i kod mene, očistio sam Zalmana na procu i temperatura je pala za 12-13 stupnjeva. :o

što se filtera za prašinu tiće, Chieftec radi pakete sa svakakvim vrstama filtera. mislim da ih ima u Linksu za kupit, ali ne zovu se službeno. potraži na netu "Chieftec Dust Guard".

EDIT: evo, to je ovo -> http://www.chieftec.de/?page=products_big&id=242&k_id=4&language=uk

ovu spužvu uglavnom svi dobiju sa matičnom, ja sam ju čak koristio neko vrijeme kao filter. al ostale stvari u paketu su korisne.

zlatko
19-01-2007, 20:35
Jer postoji išta šta štiti komp od prašine.Nekaj kaj vuče prašinu na to a ne na vent ili na komponente jer mi je te glupe prašine u kompu dost nikak ju sredit :kill:okreni ventilatone obrnuto..ako ih imas. odotraga na kucistu i na bocnoj stranici.znaci da ispuhuju zrak van. ako nemas nekih vecih temp problema..da.. i to ti to.. nes ga morat tako cesto cistit.znam da ti se neda al kaj ces.. :D

JohnDoe
19-01-2007, 21:17
što se filtera za prašinu tiće, Chieftec radi pakete sa svakakvim vrstama filtera. mislim da ih ima u Linksu za kupit, ali ne zovu se službeno. potraži na netu "Chieftec Dust Guard".

Link (http://www.links.hr/index.php?option=katList&id_kategorija=05265014&PHPSESSID=684f654dd6270e59fc740dd7527e4be9)

8)

BlackDCRO
19-01-2007, 21:25
Ja sam imao na starom pcu problem s prasinom. Ulazile su ogromne kolicine prasine, tolko ogromne da ventilator nije vise mogao vrtit, pa se pc stalno resetirao i gasio...
Tada fakat nisam znao zasto se pc stalno resetira, cak sam odveo na servis u net com, pa su rekli da je do prasine i slikali su te stavili slike na desktop, stari moj koje kolicine su to bile, steta sto sam izbrisao slike pa vam nemogu pokazati...
Od tada sam redovito cistio pc cca svakih tjedan dana i nisam imao vise problema...

THUNDER_DINIX
19-01-2007, 21:58
ili otwori kučište kada usisavaš kuću pa i onda i kompa usisaj

najprakticnije.... nije bas detaljno ciscenje, ali posluzi... ja to pocistim s onim malim usisavacem...

KR1ST1J@N
20-01-2007, 12:05
ja imam neki filter koji sam dobio uz kuciste imam ga vec pol god. a nijednom nisam cistio prasine skoro ni nema :pray:

THUNDER_DINIX
20-01-2007, 12:17
ja imam neki filter koji sam dobio uz kuciste imam ga vec pol god. a nijednom nisam cistio prasine skoro ni nema :pray:

ja isto nikad necistim prasinu... al kad treba zamijenit neki dio kompa, otvorim kuciste, a ono đungla unutra...

Kenyi
20-01-2007, 14:03
boah meni se jedno vrijeme komp grijao na 140 stepeni tj grafa i razmontiram ja nju i vidim prasine na bacanje ocstim ja nju kad pade temperatura na 60 70 jesam se husro kontao vent mi rikno il tako nesto.

Nightyx
20-01-2007, 23:33
ja sam imao prekrivač za tipkovnicu, štiti od prašine, ali je nepraktično

THUNDER_DINIX
21-01-2007, 12:06
ja sam imao prekrivač za tipkovnicu, štiti od prašine, ali je nepraktično

ma koji ce ti to... joj kad kod nekog vidim pokrivenu tipkovnicu, monitor i printer, padne mi mrak na oci. u mojoj tipkovnici ima kikirikija, cokolade i cega sve ne, a radi ko zmaj.