PDA

Pogledaj cijelu verziju : pištanje uzvraća udarac



POSA
13-01-2007, 14:54
evo mene opet
ako se sjećate prije nekog vremena objavio sam svijetu da mi nešto iz kompa pišti ko sumanuto. zajedno smo došli do zaključka da je to vjerovatno cooler na grafi. e kupio sam si opak jedan ventilator, ma pravi frižider i stavio ga na grafičku u nadi da će nesnosna buka prestati. no naravno nije prestala, i evo još uvijek pišti kad god igram neku igru.
neku zahtjevniju igru i koliko god smanjio sve grafičke điđe-miđe svejedno pišti. pa koji to vrag mene zafrkava
sljedeći na listi osumnjičenih mi je tvrdi disk
mišljenja, prijedlozi, recepti....

POSA
13-01-2007, 15:41
ne pakleni dječače, stvar nije u pištanju iz zvučnika, već u nekom paklenskom, mehaničkomSpištanju iz unutrašnjosti moje makine
i to vrijeđa uši

Kiklop
13-01-2007, 15:45
mozda napaanje..a ne onda bi pistalo cjelo vrjeme meni isto nesto pisti kad mi se komp pali

POSA
13-01-2007, 16:07
evo prm
upalim ga, radim stvarčice (slušam ziku, malo po netu) tako može i cijeli dan i ništa, ali pokrenem recimo medieval 2 ili double agent ili čak silent storm i stane pištat. pišti samo dok igram igre. u nekima pišti kako god, a u nekim samo dok je na najvećim detaljima. zato sam i mislio da je cooler na grafi, ali eto nije

Rope
13-01-2007, 16:07
ne pakleni dječače, stvar nije u pištanju iz zvučnika, već u nekom paklenskom, mehaničkomSpištanju iz unutrašnjosti moje makine
i to vrijeđa uši

Ja imam sl. "problem" mada to meni ne smeta ... Naime, kada ponekad recimo skrolam kroz Mozilu cuje se tiho pistanje ... I to pistanje je od grafe, to sam siguran, ali kazem to meni ne smeta... Ona je jednostavno tako programirana (smart cooling pise na njoj :) ) i mislim da se to ne moze promeniti ... btw. grafa je 7600GS, da nije tvoja mozda ta ?

POSA
13-01-2007, 16:17
nadam se da je fan na procu, jer ne bih htio mijenjati tvrdi
ali to se događa samo kad igram igre, a definitivno nije grafička jer sam nju sredio

The Boz
13-01-2007, 16:29
Kako pišti? Mora imati neki uzorak, red. U priručniku od matične imaš vjerojatno dešifriranje pištečeg koda, a ako ne, pogledaj si na netu. I nadam se da ne pišti ko hitna (ti-nu ti-nu stalno), to najčešče znači General Hardware Fault, iliti previše toga je otišlo u k***c.

POSA
13-01-2007, 16:38
ne ne kužiš. to nije pištanje matične, te stvari znam napamet, već mehanički zvuk
piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiii
kao da nešto tare o nešto
uglavnom nije ništa softversko već opipljivo, ako me kužiš

Berax0r
13-01-2007, 16:43
ako nije riječ o grafi vidi šta je sa procom :wink:
Otvori kučište te kada ti krene pištati ''vidjeti'' ćeš od kud dolazi :wink:

The Boz
13-01-2007, 16:45
OK, rastavi komp, sastavi komp. Osim toga, neznam šta ti reć. Vidim prije sam te kriv razumio kad si reko da nije iz zvučnika, mislio sam da pričaš o speakerima a ne o pištatelju kučišta.

POSA
13-01-2007, 16:51
pokušao sam čuti odakle dolazi (otvorio komp) ali prejak je zvuk, pa ne mogu točno locirati izvor
ali dobro, idem sada gledati cijene coolera za proc, a ako ni to ne upali očekujte treću ediciju pištanja pod nazivom

Povratak pišteraja

Zeryx
13-01-2007, 18:56
provjeri kako ti leži cooler na procu. meni ti je cooler isto poceo "cvilit" kad pocnem neš igrat. pa malo lupim po kućistu i prestane, ko da je ošo neki ležajcic na ventilatoru

Athaetu
13-01-2007, 19:01
lol dobar naslov teme

i moj komp pisti brijem da je procesor ili cooler
napajanje krepava ali ne pisti
hard zuji drma mi se cijela soba


to vrijeđa mozak

13-01-2007, 22:32
Onda je to i meni sta i tebi.Isto tako nesto pisti kad pođem igrat.