PDA

Pogledaj cijelu verziju : System Shock 2 (WinXP Fix + Model Pack inside)



DrunkyDuck
12-01-2007, 23:23
Look at you hacker.

Mislim da bi svatko tko posjecuje ovaj podforum trebao znati nesto o igri ali za svaki slucaj:

Informacija (http://en.wikipedia.org/wiki/System_Shock_2)

Screenshotovi (http://www.mobygames.com/game/windows/system-shock-2/screenshots)


Ponovno sam instalirao igru na hard da isprobam XP patch. Slucajno sam naletio na SS2 Rebirth projekt koji mijenja low-poly modele sa onima nesto vise kvalitete. Jedini problem je taj sto je time izmjenjen i izgled likova sto mozete vidjeti na ovim screenshotovima (http://mods.moddb.com/3329/system-shock-rebirthhigh-poly-pack/image-gallery/).
Ali, have no fear, nasao sam drugu verziju istog model packa koji vraca likovima stari izgled (u vecem broju poligona).

Sve to + XP fix sam stavio u jedan .zip koji mozete skinuti sa slijedeceg linka:
SS2P_F.zip - 9.22MB (http://rapidshare.com/files/11429857/SS2P_F.zip.html)

Uputstvo za instaliranje se nalazi unutra, samo slijedite 4 lagana koraka.


Ako nemate System Shock 2, mozete ga skinuti ovdje:

SS2 @ Home of the Underdogs (http://www.the-underdogs.info/downloadfile.php?file=games/s/sysshock2/files/sysshock2.zip&id=3924)S- Hvala na linku Neven
Malo skrolajte dole i prepisite broj sa mini-bannera u prvu formu.

Burek_fr0m_SPACE
13-01-2007, 01:38
Jbt, to SS2 je non-stop hebavao s savegameovima... ako ovaj XP fix uspije, imaš pivo od mene :D

Neven <R>
13-01-2007, 09:18
SS2 je abandonware ima na underdogsima (http://www.the-underdogs.info/game.php?gameid=3924)S skinuti torrent.

DrunkyDuck
13-01-2007, 10:15
E, hvala, stavio sam link u prvi post.

Takodjer, nije potrebno skidati torrent, vidis da pod "where to get it:" pise i "If you don't use BitTorrent, click here to download [148MB]."

RIPtheREAPER
13-01-2007, 11:06
ah, steta.
predobra grafika za moj comp, a bas mislio odigrat jedan FSP
:(

Neven <R>
13-01-2007, 14:31
Takodjer, nije potrebno skidati torrent, vidis da pod "where to get it:" pise i "If you don't use BitTorrent, click here to download [148MB]."
Iz mog iskustva preko torrenta je puno brže jer underdogsi su na sporom serveru pa se download vuče sporo.

Burek_fr0m_SPACE
13-01-2007, 15:23
Pošto je igra abandonware, onda je valjda uredu da neko bude toliko ljubazan da mi pošalje zaopatchovan sshock2.exe koji mi neće tražiti CD. Ima li ko takav?

DrunkyDuck
13-01-2007, 15:55
Buduci da je XP fix modificirana SSHOCK2.EXE datoteka, vjerojatno bi imao problema nakon owerwrite-a.

Burek_fr0m_SPACE
13-01-2007, 16:08
Ja sam nekad ranije s torrenta skinuo SS2 i instalisao, i ono se pokrene i sve to, ali me baci na desktop svaki put kad probam savegame uraditi. I sada sam instalisao ovaj XP fix, ali mi onda traži CD, koji, naravno, nemam. I šta sad da radim? Aj strpaj svoj EXE na RapidShare ili negdje da probam, nemam šta izgubiti.

DrunkyDuck
13-01-2007, 16:35
Imam istu .exe datoteku kao i ti, onu iz .zip datoteke koju sam postao.

Burek_fr0m_SPACE
13-01-2007, 18:40
Imam istu .exe datoteku kao i ti, onu iz .zip datoteke koju sam postao.
I kod tebe ne traži nikakav CD?

DrunkyDuck
13-01-2007, 18:46
Trazi. Pa ubacim CD.

Sva sreca, nisam zapamtio kodove u igri pa mogu igrati bez spoilera. :D

Neven <R>
13-01-2007, 19:43
Imam istu .exe datoteku kao i ti, onu iz .zip datoteke koju sam postao.
I kod tebe ne traži nikakav CD?
Probaj pretvoriti igru u ISO pa ga mountat preko Daemon Tools-a. Možda igra pomisli da je to cd.

DrunkyDuck
13-01-2007, 19:47
Nece ici tako.

Problem je u tome sto je u torrentima rip igre sa NoCD patchem. SSHOCK2.EXE datoteka zahtijeva CD pa rip postaje neupotrebljiv.

Napravio sam mini-image koji radi, cini se. Samo jos prepustam Bureku da testira.

Burek_fr0m_SPACE
13-01-2007, 20:50
Burek je testirao i image radi. Sve 5. Samo ja i dalje ne mogu normalno igrat igru, jer sam istalisao samo XPFix, pošto mi se patch ne želi instalisati jer "ne može pronaći instalaciju", što je donekle i logično jer igra nije instalisana, pa nema ključeva u registryju. Radim na tome trenutno... pa ako nađem neko efikasno rješenje, izvijestit ću narod.

ROCCO_GRANDE
13-01-2007, 21:27
Ako je stvarno abandonware neka ju ubace na PC Play DVD.

Babitz
15-01-2007, 10:11
ja sam skinuo torent neki i pokrenuo igru bez nekih divljih fixeva :o

zapravo, ni sam se ne sjećam

znam samo da mi je pomogao GCW (http://www.gamecopyworld.com)

Neven <R>
15-01-2007, 14:17
Kolko sam čitao po forumima ona hotu verija bi trebala raditi bez fixeva.

Jungheinrich
14-09-2007, 02:15
Kao sto kaze Flippy, ako se instalira patch i stavi 16 bitna boja igra se moze pokrenut i radi.

Kod mene se manifestira drugi problem: Igra radi ali samo dok igram na 640x480... Cim dignem na visu rezoluciju blokira...

Al sve u svemu, radi

vex
20-10-2007, 18:29
Ako je stvarno abandonware neka ju ubace na PC Play DVD.





Potpis ovome.

Karlo_from_Bjelovar
20-10-2007, 19:08
ja sam skinuo torent neki i pokrenuo igru bez nekih divljih fixeva :o

zapravo, ni sam se ne sjećam

znam samo da mi je pomogao GCW (http://www.gamecopyworld.com)

piratija?

Neven <R>
20-10-2007, 19:36
A citirao je post star 10 mjeseci. :/

Bishop_45_(2)
21-10-2007, 20:10
Eh ovoga,trebala bi mi mala pomoc; dwnloadao sam System Shock (jedinicu) i sad instaliram ju na d:\sshock i installer kaze da pokrenem CDSHOCK za full verziju sa zvukom i SSOCK za verziju bez zvuka (znaci ona sa floppy-a) ali bez obzira na to sto pokrenem NEMA zvuka uopce, ..... i neam pojma sto da napravim; negdje sam pronasao XP-fix, i u njemu se nalazi exe s imenom CDSHOCK,, kada ga stavim pored ovog originalnog bat-a, on funkcionira, ali opet nema zvuka; so liek any ideas ???

EDIT: plz, any ideas ???

Flippy
27-07-2008, 13:58
Znam da je ovo revive pa molim bez ''Zake revivaš'' itd. glupostima.

Pomoći ti nemrem Bishop_45_(2). A sad bih započeo raspravu o tome dali je itko probao proč na Impossible težini te kolko mu je trebalo te koliko je zapravo bilo teško.

Flippy
04-09-2008, 07:35
Zar nema nikog ko bi raspravljao o ovoj veličanstvenoj igri? :cry: :boohoo:

Flippy
05-09-2008, 11:27
Eh ovoga,trebala bi mi mala pomoc; dwnloadao sam System Shock (jedinicu) i sad instaliram ju na d:\sshock i installer kaze da pokrenem CDSHOCK za full verziju sa zvukom i SSOCK za verziju bez zvuka (znaci ona sa floppy-a) ali bez obzira na to sto pokrenem NEMA zvuka uopce, ..... i neam pojma sto da napravim; negdje sam pronasao XP-fix, i u njemu se nalazi exe s imenom CDSHOCK,, kada ga stavim pored ovog originalnog bat-a, on funkcionira, ali opet nema zvuka; so liek any ideas ???

EDIT: plz, any ideas ???


Našao kako to riješit:


***************************
Contents
***************************

1. What you Need
2. Places to get what you need on the Internet
3. Making System Shock 1 work for you
4. Disclaimer
5. Contacts



***************************
1. What you Need
***************************

Obviously to get the game work correctly you need a copy of the game. I have
the System Shock 1 enhanced CD version of the game, but I'm assuming the same
steps would work if you have the disk version of the game. But as stated earlier
this FAQ's main focus is to run the game with full everything.

A. Copy of System Shock

B. Programs - NOLFB.exe
MOUSE2KV.exe
Dos4gw.exe (1_97)
VDMSound
Mok's modified System Shock XP patch

C. The ability to read and follow directions and a tad bit of patience.


**********************************************
2. Places to get what you Need on the Internet
**********************************************

Here is a list of of links to get what programs you need to make System Shock work.
Over time im sure the links would die out so if your going to do this download and
save all the stuff you need so incase you need a retro fix again you can have the
stuff you need =)

A. Copy of System Shock - go find it on the net or buy it, I reccomend you buy it,
it may be a dated game but a great one. Ebay typically has them all the time for
under $10 US.

B. Programs - NOLFB.exe ----> http://www.advsys.net/ken/build.htm


Mouse2KV.exe--> http://vogons.zetafleet.com/showthre...?threadid=1059
<> The program can be downloaded here just scroll and click the attachment file.

Dos4gw.exe---->http://vogons.zetafleet.com/showthre...7&pagenumber=3
<> The program can be downloaded here just scroll and click the attachment file.

VDMSound ---> http://vogons.zetafleet.com/viewtopic.php?t=2071

Mok's Modified SS1 XP patch-------> http://vogons.zetafleet.com/showthread.php?threadid=726
<> The program can be downloaded here just scroll and click the attachment file.
Can also be got from sshock2.com here


Also, here are two good places to find stuff on the different programs and such just use the "SEARCH" function on the forums.

http://www.ttlg.com
http://vogons.zetafleet.com/index.php


*******************************************
Making System Shock 1 work for you
*******************************************

In this section I will try to symplify how to get SS to work and go into detail.

STEP 1: Take it for what its worth but....breath...calmdown (if your frustrated from trying
to get SS1 to work on your own).

STEP 2: Install VDMSound.

STEP 3: Install the game, I myself have the enhanced CD version.
MY COMPUTER---->SYSTEM SHOCK CD--->INST--->Right Click on INITIAL
and RUN WITH VDMS

STEP 4: A new window will open and from this menu you can select where you want
to install the game to and setup your sound system. I myself am using
Midi sound and for the digital sound using Soundblaster.

STEP 5: After you install the game to your desired directory folder and drive,
place the extracted nolfb.exe, mouse2kv.exe, mok's xp patch in the main
SSHOCK directory.

STEP 6: When you extract the Dos4gw application you downloaded you will see all
different versions of Dos4gw, the that I personally used was the one
that said 1_97. So, for the time being cut and paste 1_97 to your
desktop and rename it dos4gw.exe, then cut and paste the newly renamed
file to your SSHOCK main directory, the same directory you put the other
programs to. (NOTE: you can if you want play around with the different versions
of Dos4gw by simply renaming them to dos4gw.exe and placing them in you SSHOCK
main directory)

STEP 7: In your Main SSHOCK directory (the place you installed the game to where ever
that may be) Open the CDSHOCK.bat file in note pad and it should look something like this:


************************************************** *****************************************
@echo off
E:\Games\sshock\nolfb.exe
E:\Games\sshock\MOUSE2KV.EXE 640 480 8 8 E:\Games\SSHOCK\dos4gw.exe cdshock.exe
************************************************** *****************************************

Your .bat file should look something like this the only exception is the Drive letter and
where you installed the game to, everything else should look like the above with out the asteriks
above and below.

STEP 8: Here is where it gets somewhat complicated just remember to read and take your time.
Right click on CDSHOCK.bat and in the pop-out menu you should see "RUNS VDMS" and
"RUN VDMS - but with a musical note graphic infront of it". Click on the one that
has the musical note infront of it.

- Now a window that says VDMSound Configuration wizard should pop up. Select
SETUP A CUSTOM CONFIGURATION and click NEXT.

- Then CREATE A NEW CONFIGURATION FROM SCRATCH, then click NEXT

- Click NEXT again.

- If you like there is a box that says create a desktop shortcut, otherwise click NEXT.

- IT will most likely startup the game but exit because you arent done quite yet =P

STEP 9: Right-Click on the new Shortcut that was created in you SSHOCK main directory and click
Properties. The properties window will open up now and do the following:

- COMPATABILITY: make sure there is a "check" in all three boxes

- MIDI EMULATION: make sure this is "checked" and leave it on General MIDI (GM) or GS.

- Joystick Emulation: "uncheck" this box.

- "check" the box that says "close DOS window on exit", now click on "Advanced"

- In PROGRAM tab:

Program information:---> Program: E:\Games\SSHOCK\CDSHOCK.BAT (your directory maybe different.)
Arguments: (leave Blank)
Run in: E:\Games\SSHOCK (your directory maybe different)

- In Compatability tab:
Change the Expanded Memory (EMS) total to 16384 via the dropdown box.

- Click Apply then OK, then Click Apply then OK again.

STEP 10: Right-click on the CDSHOCK.exe (moks xp patch, the one you put in here earlier) and select
PROPERTIES

- Click on the Memory Tab and make sure you have the following set:

Conventional Memory:
Total: AUTO with protected "checked"
Initial Enviroment: 4086


Expanded (EMS) memory:
Total: 16384

Extended (XMS) memory:
Total: 16384 with USES HMA "checked"

MS-DOS protected-mode (DPMI) memory:
Total: 16384

- Click Apply then OK


STEP 11: Play the GAME!!!! To play the game just click on the CDSHOCK VDMSound shortcut
you created earlier. (The shortcut thats you do lots of configuring to in step 9)

LV-426
09-09-2008, 12:03
E dal bi se dako ovo na neki način animirat pa postavit kao active desktop. Znaš ono da se miču nule i jedinice :D

Flippy
09-09-2008, 12:04
Imam stotine slike shodana i nije mi ni jednom uspijelo animirat kvalitetno. :(

Ajmo mi o igri :D


Naj atmosferičniji Deck ti je?

Meni Hydroponics :D

LV-426
09-09-2008, 12:14
Ja sam se u tu igru tolko ufuro da mi se fakat teško odlučit...ali da možda je Hydroponics ipak nekako najbolji zbog onih ljiga koje prožimaju cijeli deck! :D

STVARNO MI NIJE JASNO ZAKAJ NISU NAPRAVILI NASTAVAK!!! :twisted:

Nekaj sam čuo kao da nisu mogli dobit autorska prava wtf?

Flippy
09-09-2008, 23:42
EA je odkupio prava...

LV-426
10-09-2008, 07:32
Briješ da bi od EA mogo izać neki jeben nastavak a?

Flippy
10-09-2008, 10:25
Gle. EA ko EA. Možda naprave totalni šit a možda hit. Pošto je System Shock dvaput proglašem najboljom igrom, sumnjam da će sjebat treći dio. A baš me zanima kaj je nakraju sa SHODAN :P

LV-426
10-09-2008, 13:39
Gle priča sa Shodan je toliko prokleto dobra da bi bio grijeh da se ne nastavi! Ja sam jednostavno uživao slušajući svaki od onih audio logova, fenomenalno je to sve skupa! Dan kad najave System shock 3 plakat ću ko dijete od sreće :D

Flippy
10-09-2008, 22:59
Brijem da je SS2 prva igra sa audio logovima.
I ja sam uživao u njima. Gle sad.. Shodan je po priči nekako ušla u onu jedinu žensku koja je uspjela pobjeć. Sad mene zanima. Kako? Kako umjetna inteligencija može poprimiti fizički oblik?

Šta misliš o tome?

BTW.

Si dobio onu secret poruku kad baciš košarkašku loptu u onaj koš u Recreation Deck? :D

LV-426
11-09-2008, 08:28
Nisam na to obraćo pozornost, koji je secret :D

Inače ovo sa Shodan i ženskom kaj je pobjegla...mislim da nije teško složit priču kak je to uspjela. Recimo pošto postoje oni cyber moduli i stanice za upgradeove i ta ženska je mogla na sebe stavljat implantante pa je Shodan mogla to iskoristit kao interface za downloadanje u njen mozak tj. namamit ju negdje gdje bi mogla napravit taj prijenos.

Meni druga stvar nije jasna. Nažalost nisam igrao SS1 :( pa mi nije jasan onaj dio kad je Von Braun pokupio signal s onog planeta pa su sišli dolje i našli ona jaja i kako su rekli u audio logovima fragmente umjetne intelegencije. Kako to, di su se ti fragmenti nalazili, u tim organizmima??? :?

Flippy
11-09-2008, 15:18
Nisam ni ja igrao SS1. Moram nabavit. Ali kolko ja znam glavni lik je jedini koji je dobio i imao implante na sebi :?

A što se tiče tvoje teorije... Odlična.

E sad.

Secret audio log ti je sljedeći:

Oni majmuni ti se jave i govore majmunski a piše na poruci kao da su ukrali i sakrili sve banane u igri :rotfl:

LV-426
12-09-2008, 07:32
HAHAHAHA...šteta kaj to nisam čuo! Kak bi ti volio da se nastavi radnja? Recimo da bude neka klasika, tipa da Shodan ode na Zemlju i tam počne radit sranja il da bude radnja i dalje u tami i bespuću svemira? Možda bi čak najbolje bilo da bude neki jezivi planet tipa ko onaj iz Aliena(LV-426) :D

A recimo ono kaj si reko da AI poprimi fizički oblik, mislim da to više ni nebi bilo zanimljivo zato jer bi onda bila ograničena. Umjetna intelegencija treba neki medij kroz koji će se širit i postajat sve moćnija i pametnija, a to mora bit neki sistem, računalna mreža itd.

Flippy
12-09-2008, 13:57
Si igrao kad Quake 4?

Ako jesi. Znaš onaj Nexus Hub? E to bi bilo fora. Da Shodan napravi taj neki toranj i da svi ti cyber ljudi se kontroliraju putem tog nexus hub-a :D

Zanima me i kako završava tvoj lik :D

LV-426
12-09-2008, 14:53
Igrao sam Quake 4 da(dobra igra al nije ko dvojka). Znači ti si za to da se radnja nastavi na Zemlji a?

Ne kužim kaj me pitaš s ovim "kak završava tvoj lik", misliš kak bi nastavio priču sa Shodan?

Flippy
12-09-2008, 14:56
Glavni lik u SS2. tj. ti. Zanima me kaj će bit sa njim. Jel on živ, mrtav ili kaj? :s

Bilo bi zanimljivo da je radnja na Zemlji ili na Tau Ceti V :D

LV-426
12-09-2008, 15:07
Živ i liječi se u umobolnici na Zemlji :D

Neznam čuj mi sad malo laprdamo al ta priča bi definitivno trebala bit dobro razrađena i ideja mora bit originalna. Recimo ak si gledo "Ghost in the shell", u tom svijetu budućnosti kakav je tam opisan je informatička mreža postala toliko ogromna i kompleksna da su njome svakodnevno putovale milijarde gigabajta informacija i posljedično se od toga svega spontano razvilo svjesno intelegentno biće unutar te mreže :shock:

Volio bi recimo takav sličan apstraktni pristup priči u SS3.

Flippy
12-09-2008, 15:10
Imaš zanimljive ideje ali stvarno :D

Mene najviše zanima onaj drugi AI.. onaj Xerxes. Zanima me njegova priča i početak. Znam da ga na kraju ubiješ i u njegov data loop ubaciš Shodan ali.... Tko je taj lik? Tko ga je stvorio? I kako je TriOp dobio natrag licenzu nakon onog kaj se dogodilo u SS1 tj Citadel?

LV-426
12-09-2008, 18:28
Xerxes je vjerovatno AI smanjenih mogućnosti tj. smanjene samosvijesti. Po meni je AI najopasniji kad postane svijestan samog sebe(tj. bio bi kad bi postojao). To ti je shema ono: mislim dakle jesam, i to mislim 10000 puta brže i bolje nego ovi salasti stvorovi koji mi naređuju...IDEM IH ISTRIJEBIT BUHAHAHAHA....tak nekak :D

Flippy
13-09-2008, 09:12
Mislim da je System Shock 2 pogled na moguću budućnost ^^

System
07-09-2010, 19:19
Bump...

Stvarno mi je zao sto je ovaj podforum jedan od najneposjecenijih, a zadnji post na ovoj temi je 2008.

Inace igram ovu igru i mogu reci da je jedan od najboljih shootera koje sam ikada igrao. Samo meni je dosta strasna. Iako je stara igra, jede sve nove shootere za dorucak. Preporuka svima...

Ako neko zeli da pocne da igra, ovo bi bio neki optimalne preporuke za skillove.


SKILL RECOMMENDATIONS

-Standard
-Maintenance
-Endurance
-Psi (tier 2 healing abilities)
-Hacking
-Cyber Affinity
-Strength
-Career (Navy)

UTILITY SKILLS

-Agility
-Research
-Modify
-Heavy
-Energy
-Psi (Tier 2-4 buffs)

SKILLS TO AVOID

-Repair
-Exotic
-Psi (high tier and nanite drainers)

Nisam trebao citati ovu temu...

Kid A
07-09-2010, 19:27
Ja cu ovo uskoro

DelPiero
08-10-2010, 17:18
Jedva čekam da ovo probam,čini se kao tjeskobna i atmosferična igra.Horor mi je oduvijek bio u krvi,instaliram za dan-dva kad se "otarasim" drugih naslova. :pray:

Outmind
11-10-2010, 19:40
Jedna od rijetkih "kultnih" igara koju u posljednjih 10-ak godina nisam odigrao. Moram probat...

Arbiter of Change
26-09-2012, 12:47
Autor iznimnog patcha koji poboljšava Thief 2 za moderne kompove je napravio isto i za System Shock 2, premda nemamo patch notes za ovaj.
http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=140085