PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ružne igre



W3DR4N
11-01-2007, 00:42
Zašto je većina igara full ružna?
Na stranu sva ta fancy grafika, shaderi, HDR, sjene i ultra detaljne teksture.
Ukratko, da ponovim, igre su ružne.
Sve su nekako tamne, izgledaju isprano i jednolično. Imaju ružne i nepotrebne detalje.
S druge strane, sve stvari koje su normalne u životu, u igrama ružno blješte i reflektiraju. Ljudska lica, automobili u mraku, kutije cigareta na stolu. Sve je premazano kremama, lakovima i mastima.

Iskreno, kad ste zadnji put vidjeli pucačinu koja ne izgleda kao mrtva mačka na pruzi? Kojoj ne treba brightness na 200% da bi uočili detalje?
Kad ste zadnji put vidjeli lijepu FF0000 teksturu? Kad ste vidjeli igru u kojoj je bitnija detaljnost flore, nego li smeća razbacanog po ulicama?

Zašto je nebo u igrama uvijek sivo ili narančasto? Programeri nikad nisu bili izvan zagušenih prostorija, pa uočili lijepu plavu boju neba?

Apeliram da se počnu koristiti mogućnosti današnjeg hardvera i da se počnu raditi lijepe igre.

The Boz
11-01-2007, 00:59
I meni ide malo na jetra, ali moraju se neke stvari žrtvovat za dobrobit drugih... valjda... nadam se :p
Glavni primjer toga što je Weks reko je recimo Half Life i Half Life 2. Prvi HL je imo ok osvjetljenje, genijalnu grafiku za to doba, normalnu razinu detalja i sitnica. Enter HL2. Prvo nabiješ brightness i gamu do točke u kojoj poželiš da je slider duži. Zatim upališ lampu. Grafika izgleda genijalno, ali pati od nebalansiranosti količine detalja.
Zadnja igra koja je OK izgledala je Serious Sam 1. Meni još nije jasno zašto ta igra sa toliko revolucionarnim grafičkim(stupnjevitost full detaljnih tekstura, odličan polycount) i fizičkim(multigravity mogučnosti) mogučnostima enginea za svoje doba nije bila uspješnija, barem u pogledu prodavanja tog enginea.

Burek_fr0m_SPACE
11-01-2007, 01:03
Programeri nikad nisu bili izvan zagušenih prostorija, pa uočili lijepu plavu boju neba?
Programeri rijetko kad određuju boju neba u igri, napomenuću. A što se tvog ranta tiče, problem je u tome što je previše igara orjentisano na neke post-apokaliptične svjetove. Ne znam ni sam zašto, ali činjenica je da se sve više igara smiješta u neke mračne kutke ostataka civilizacije(a). Good point, uglavnom, ne bi škodilo vidjeti više "vedrijih" igara.

GrannyKiller
11-01-2007, 01:04
pa ako se mene pita, najneblještavija (omg) i "najumjerenija" grafika je u HL2...onako, sve je oštro, čisto i pregledno, a detalji su gdje trebaju biti.

meni je najgori primjer Far Cry...ljudi izgledaju ko nauljeni Ekšnmeni (copyright by Arthas) :rotfl: a još kad mlate rukama i nogama izgleda kao da su im ruke od kartona, doslovce se prelamaju na zglobovima (pogledajte laktove mlao bolje). hebote, bolje likove je umao prvi UT...

Rocchiro
11-01-2007, 01:53
istina W3DR4N,živa istina.To blještanje i HDR me stvarno živcira i mislim da igre idu više k reklami za pur extra nego realnosti :naughty:

Babitz
11-01-2007, 08:41
hl2 od ovih nazovi next genova ima još najbolje detalje i nema svo ono nepotrebno osvijetljenje kao Far Cry i Doom3
al opet, kralj debilnog i suvišnog osvijetljenje je Cronicles of Riddick. igra je meni odlična, al to osvijetljenje je debilno. gore nego FC
slično i novi tomb raider

ma jebote
source, cell shading i rukom crtana grafika ftw

Ementaler
11-01-2007, 10:01
http://www.ukresistance.co.uk/2005/11/b ... nched.html (http://www.ukresistance.co.uk/2005/11/blue-sky-in-games-campaign-launched.html)

Arbiter of Change
11-01-2007, 10:05
E to dobijete sa ovim krasnim engine-ima koje svi u zadnje vrijeme koriste.

dugi
11-01-2007, 10:12
Mislim da vam je potrebna malo veca pauza i micanje od compa jer previse filozofirate.

Babitz
11-01-2007, 10:27
dušebrižnik http://cro-gaming.com/forum/Smileys/Alpha/wildy.gif

MindReader
11-01-2007, 10:59
hehe.. weki - uvijek te pogodi nasret čeledre da se zamisliš :rotfl:

al mudro zboriš.. igre sve više potiču sjetu i tjeskobu kod ljudi.. treba igrat Sunčicu među brojevima i takve übercool igre...
ja najme mrzim kad je igra premračna i onda malo otvorim prozor da vidim sunca i to.. i onda niš ne vidim - primjer max payne

još najveselija igra koju sam igro je vice city.. oni prekrasni izlasci sunca.. gta3 je isto bio "zagušljiv", a san andreas... ajme.. meni je bilo muka te grafike.. ne zbog izgleda - baš zbog mračnog ugođaja..

weki, tebe ćemo poslat da ideš po programerskim kućama i govoriš da ubacuju plavo nebo, ovo na našim predjelima :wink: :D

dugi
11-01-2007, 11:23
dušebrižnik http://cro-gaming.com/forum/Smileys/Alpha/wildy.gif

filozof :fof:

Michel
11-01-2007, 11:27
Pa mislim da ste u pravu. Bilo bi bolje gledat ultra detaljne teksture i fenomenalne modele, nego zube s hdr-om koji blješte u mraku.
E da barem život ima stencil sjene da sakrije buduće nam punice :rotfl:

Babitz
11-01-2007, 13:08
dušebrižnik http://cro-gaming.com/forum/Smileys/Alpha/wildy.gif

filozof :fof:aukurac
sjebo me http://cro-gaming.com/forum/Smileys/Alpha/wildy.gif

Sonic_Moronic
11-01-2007, 13:16
Živa istina. Najvše volim kada je igra svijetla...
Znate vi koliko ja igara nisam mogao igrati jer mi je stari crt monitor bio najveće sranje??? 100% brightness, a ja ništa ne vidim...

Zašto se svi furaju na taj mrak, ne razumijem... Hurray za Serious Sama i ostale primjere SVIJETLE igre.
A ova "Blue skies in games" kampanja je zakon...Ide u moj sig :roll:

U zadnje vrijeme, programeri forsiraju samo ružnu istinu, okrutna ubojstva i "gangsta" setting... Na kraju neće biti razlike između stvarnog svijeta i igara... U obadva svijeta će biti samo nasilje, ubijanje...

Na kraju krajeva, ipak igramo da se odmorimo od činjenice da je život pljuga. Da bi onda probali nekakvu novu igru i shvatili da je ona nasilna, mračna, bolesna.

Umjesto da bude svijetla, zabavna i puna humora. Problem je što će većina osoba to odmah karakterizirati kao "dječje".
Ne kažem da ne bi trebale postojati takve nasilne igre, ali ne u ovolikom broju... Hoćemo i mi naš dio kolača, a ne samo "wannabe-gangsta" klinci.

Upravo me uhvatila ogromna želja da igram Sonica...

*ubacuje cd sa 256 SEGA igara*

DrunkyDuck
11-01-2007, 17:42
E to dobijete sa ovim krasnim engine-ima koje svi u zadnje vrijeme koriste.

Nije stvar u engineu, developeri imaju kontrolu nad intenzitetom HDRa ili izrazenosti bump mapa, npr.

Burek_fr0m_SPACE
11-01-2007, 17:52
Problem je u potrebi za show-offom... Jer, ono, ljudi se pošteno namuče da naprave HDR u igri - i onda će ga, naravno, odšarafiti "do daske" da se slučajno ne bi desilo da ga neko ne primijeti. A to je toliko tipično za sve ljude na Zemlji, da je to zapravo žalosno... ali šta se može.

DrunkyDuck
11-01-2007, 17:55
Zato ja preferiram fake HDR. Osjeti se da je tamo a ne bode u oci. I jos se osjeti velika razlika u performansama (pozitivna).

Burek_fr0m_SPACE
11-01-2007, 18:02
Zato ja preferiram fake HDR. Osjeti se da je tamo a ne bode u oci. I jos se osjeti velika razlika u performansama (pozitivna).
Nikako se ne slažem s tim. Fake HDR (a.k.a. bloom/glare) ima samo jednu jedinu pozitivnu stranu - performanse. A što se izgleda tiče, fake je ono što mene bode u oči, jer ima tendenciju da proizvodi neko pastelno narandžasto-ljubičasto blještanje po licima likova i na svim drugim mjestima gdje ga nikako ne bi trebalo biti. Fake HDR je mnogo skloniji preizražavanju. Odigrao sam HL2 episode 1 (u jednom dahu) i bio sam oduševljen implementacijom HDRa - prilično je realan i neupadljiv, tj. samo doprinosi iskustvu i nikad ne smeta. Mislim da bi se drugi trebali ugledati na taj primjer.

DrunkyDuck
11-01-2007, 18:08
Sorry, mislio sam na fake HDR koji se postize dodatnim lightmapama. Povecava velicinu mapa (i same igre) ali je najbolje fake rijesenje koje sam vidio.

Za bloom/glare se slazem.

Ogg The Dogg
12-01-2007, 01:50
istina istina. igre jesu ružne više niko ne pokušava igru učinit detaljnom, nego PREDETALJNOM. stvari koje u stvarnom svijetu ne svijetle, ne sjaje se u igrama su se počele sjajit. li opet, nužni i bitni efekti ne postoje.
a što se tiče plavog neba, kakve je boje nebo u oblivionu?

tvrdite da su sve igre samo neke gangsta ikoljaža, a vi bi nešt veselo?
pa da vas pitam jednu stvar, ali ozbiljo: kad ste zadnji put ubili nekog? kad ste zadni put nekom izbili koji zub, polupali glavu ,polomili ruke i noge, izbili rupu u čelu, bili u drugom svjetskom ratu, vodili 50-ak tenkova u bitku i slično? kad ste zadni put vidjeli nekog da je Ubio nekog ili radio išta od gore navedenog? Većina će odgovorit nikad.
a evo sad još jedno pitanje: kad vam se zadnji put desilo nešta lijepo? kad ste zadnji put vidjeli neku zgodnu picu? prošetali psa, vidjeli PLAVO NEBO(!)?
odgovodite na ova pitanja pa će vam bit jasno zašto su sve igre maračne tamne i "gangsta"orjentirane

W3DR4N
12-01-2007, 02:33
Ogg, upravo stavljaš točku na i cijelom problemu.
Čini se da Jack Thompson sve više i više ima pravo.

Prema tvojim riječima, ispada da su igre utjelovljenje onog najgoreg u čovjeku. Igra nije zanimljiva ako nije o uličnim bandama i ratovima? O onome čega se ljudski rod može samo sramiti?
Zato i dobivamo kretenizme poput Postala i Manhunta. Jer to prolazi, nažalost. I na kraju, još se bunite kad netko ima nešto reći protiv igara? Protiv nasilja u njima.

Samo čekam igru u kojoj ću dobiti dodatne bodove za silovanje maloljetnice. Kako je počelo, ne čudi me da ću i to igrati za koju godinu.

Nego ogg, da te pitam jednu stvar, ali ozbiljno: kad si zadnji put vozio bolid formule 1? kad si zadnji put bilo pomahnitali plavi jež? Kad si zadnji put iz ničega sagradio lunapark? kad si zadnji put otkrio drevnu tajnu reda templara? Odgovoriti ćeš nikad.
a evo sad još jedno pitanje: kad ti se zadnji put dogodilo nešto ružno? kad si zadnji put pročitao da si je ratni invalid radi teškog života oduzeo život? da je grupa balavurdije razbila novi tramvaj? da je bombaš samoubojica raznio vlak sa stotinjak ljudi u podzemnoj željeznici?

Odgovori na ova pitanja, pa će ti biti jasno zašto želimo "plavo nebo u igrama".


Ne, nemam problema s akcijom, s oružjem i s pucačinama, ali to ne moraju biti ružne igre, reinkarnacije velikih ratova i slično. Nek to bude fiktivna akcija. Razne horror avanture, SF naslovi, špijunska napucavanja, fantasy svjetovi, mačevi, magije, laserske pištolji i drugo. I plavo nebo, naravno.

Helena
12-01-2007, 02:42
Nego ogg, da te pitam jednu stvar, ali ozbiljno: kad si zadnji put vozio bolid formule 1?Skad si zadnji put bilo pomahnitali plavi jež? Kad si zadnji put iz ničega sagradio lunapark? kad si zadnji put otkrio drevnu tajnu reda templara? Odgovoriti ćeš nikad.



Ja bi formulu vozila... Al nema... :(

Da, ovaj, da ne pišem nebuloze sad, slažem se s većinom navedenih stvari.

Ogg The Dogg
12-01-2007, 02:46
Ogg, upravo stavljaš točku na i cijelom problemu.
Čini se da Jack Thompson sve više i više ima pravo.

Prema tvojim riječima, ispada da su igre utjelovljenje onog najgoreg u čovjeku. Igra nije zanimljiva ako nije o uličnim bandama i ratovima? O onome čega se ljudski rod može samo sramiti?
Zato i dobivamo kretenizme poput Postala i Manhunta. Jer to prolazi, nažalost. I na kraju, još se bunite kad netko ima nešto reći protiv igara? Protiv nasilja u njima.

Samo čekam igru u kojoj ću dobiti dodatne bodove za silovanje maloljetnice. Kako je počelo, ne čudi me da ću i to igrati za koju godinu.

Nego ogg, da te pitam jednu stvar, ali ozbiljno: kad si zadnji put vozio bolid formule 1? kad si zadnji put bilo pomahnitali plavi jež? Kad si zadnji put iz ničega sagradio lunapark? kad si zadnji put otkrio drevnu tajnu reda templara? Odgovoriti ćeš nikad.
a evo sad još jedno pitanje: kad ti se zadnji put dogodilo nešto ružno? kad si zadnji put pročitao da si je ratni invalid radi teškog života oduzeo život? da je grupa balavurdije razbila novi tramvaj? da je bombaš samoubojica raznio vlak sa stotinjak ljudi u podzemnoj željeznici?

Odgovori na ova pitanja, pa će ti biti jasno zašto želimo "plavo nebo u igrama".


Ne, nemam problema s akcijom, s oružjem i s pucačinama, ali to ne moraju biti ružne igre, reinkarnacije velikih ratova i slično. Nek to bude fiktivna akcija. Razne horror avanture, SF naslovi, špijunska napucavanja, fantasy svjetovi, mačevi, magije, laserske pištolji i drugo. I plavo nebo, naravno.


e vidiš mi se uopće nismo razumjeli. meni to što si tinabrojao nije uopće zanimljivo. ja neželim zidat lunapark niti vozit formuku 1. ja želim radit stvari koje su opasne po život. ako neko napravi zanimljivu igru u kojoj ću ja bit samoubojica i skakat sa zgrade ja ću to igrat. razumiješ, želim radit stvari koje mi nikad neće past napamet u stvarnom životu(ko i većina ljudi koji igraju takve igre) i u tome je štos a ne u bombašu samoubojici i sličnome. ako si bimbaš smoubojica samo u igri, nećeš nikom napravit ništa loše, jelda.
da pojasnim: ja želim u igrama radit stvari koje u stavrnom životu ne mogu,a većina tih stavri uključuju puške, pištolje mačeve i slično. što je tebi možda čudno ali ja se rijtko kad tučem, nemam pištolj, niti ga namjeravam nabavit a o odlasku u rat ne želim ni razmišljat. stoga želim igrat igre u kojimaću to radit jer nije opasno zam oj život a mogu u tome uživat do mile volje.

Helena
12-01-2007, 02:54
Kad smo već kod toga, ni meni nikad ne bi palo na pamet u stvarnom životu da sagradim lunapark, al bi bilo kul da mogu. http://freeyarmind.com/board/Smileys//My/unsure.gifSDaj zamisli, kaj god hoćeš imaš, vrtuljke, twistere, rangere, one male vlakiće, railcoastere... I besplatnu vožnju na svakom od njih. E da, i onaj vrtuljak s konjićima. :)

Ogg The Dogg
12-01-2007, 02:58
Kad smo već kod toga, ni meni nikad ne bi palo na pamet u stvarnom životu da sagradim lunapark, al bi bilo kul da mogu. http://freeyarmind.com/board/Smileys//My/unsure.gifSDaj zamisli, kaj god hoćeš imaš, vrtuljke, twistere, rangere, one male vlakiće, railcoastere... I besplatnu vožnju na svakom od njih. E da, i onaj vrtuljak s konjićima. :)
nimalo me ne privlači. ja imam svojih želja ali prije ću sku pa s tobom zidat lunapark nego štoće mi s te želje ispunit. evo jende:vrag te pita oš mu prodat dušu za sedam željai ti kažeš da može. on ti da papir da napišeš 7 želja i ti to napraviš a pod zadnju želju napišeš da očeš dušu nazad i fino dobiješ 6 želja džabe. milina! eto i takve bi ja stvari radio. cappyschi? :)

Helena
12-01-2007, 03:02
Hehe, samo sumnjam da bi ti tu dušu dobio natrag. :) Al kužim kaj misliš.

Ogg The Dogg
12-01-2007, 03:06
Hehe, samo sumnjam da bi ti tu dušu dobio natrag. :) Al kužim kaj misliš.
zašt ne!? to je moja želja a on obećo ispunit njih 7 :shock: :cry:

Burek_fr0m_SPACE
12-01-2007, 03:23
Kad smo već kod toga, ni meni nikad ne bi palo na pamet u stvarnom životu da sagradim lunapark, al bi bilo kul da mogu. http://freeyarmind.com/board/Smileys//My/unsure.gifSDaj zamisli, kaj god hoćeš imaš, vrtuljke, twistere, rangere, one male vlakiće, railcoastere... I besplatnu vožnju na svakom od njih. E da, i onaj vrtuljak s konjićima. :)
Možda da pođemo od toga šta je lakše za izvesti... (naravno, prije nego mi neko pođe s rantom kako potcjenjujem i omalovažavam neke stvari, izjasniću se odmah da sam prilično upućen u biznis i da ne izostavljam ništa iz razmatranja, makar to i ne napisao)

Za tipičan ubij-aliena-shooter :
- potrebna priča (ili bolje izgovor) koja će objasniti dolazak nekih sila zla u neku organizovanu civilizaciju (najčešće ljudsku)
- potrebni neki vrlo neorginalni i vrlo "generic" alieni/bilo-kakvi-već-neprijatielji, koji vam po pravilu izgledaju kao da ste ih već vidjeli negdje
- potrebna hrpa post-apokaliptičnih levela koje možete kreirati s malom grupicom modelera i texture artista, pošto se odvratno velika količina materijala može reciklirati u tim uslovima
- što se programiranja tiče, potrebna osnova FPS enginea, što uključuje kretanje, nekakav BSP, collision i hitboxove podršku za materijale sa shaderima, osnovni collision, particle efekte, malo skriptanja i to je uglavnom to.
- što se balansa i samog gameplaya tiče, potrebna hrpa monstera sa cjelobrojnim brojem healtha (i eventualno par zona, ne nužno), nekoliko oružja koja pucaju različitom brzinom i prave različite količine damage hit-pointsa, i eventualno pokoji power up
- leveli su uvijek linearni (ili prividno nelinearni), uvijek vode igrača da odigra igru onako kako je zamišljeno, a balans se postiže po principu "odvadi jednog monstera ako se ne može prijeći"

Za neku kompleksnu menadžersku/tycoon simulaciju :
- potrebno je predznanje o biznisu kojim se simulacija/tycoon bavi, jer je besmisleno da se uzgajaju svinje kako bi vaš hokejaški klub osvajao trofeje
- potrebno je utrošiti sate, dane, pa čak i mjesece na razradu koncepta, jer u takvoj igri si ne možete priuštiti da vam neki aspekt bude "u mutnom"
- potrebno je proći kroz pakao planiranja samog programa i programiranja, jer se jako često radi o simulaciji stvarnosti, a svi znamo da je to jako teška stvar za odsimulirati
- jako često je potrebno sastaviti algoritme koji će voditi na hiljade entiteta u igri, bili to igrači u timovima, bilo posjetioci luna-parka, bilo svi vagoni vozova u vašoj multimilijarderskoj prevoznoj kompaniji
- što se balansa tiče, rijetko kad su tu neki leveli da vode stvari onako kako je autor zamislio. igre su uglavnom vrlo free-form, pa se stoga treba svojski potruditi da sve bude tweakano i izbalansirano, da ni jedna mogućnost igre ne daje ne-fer prednost, niti da bude neupotrebljiva, jer takve greške u takvim igrama rastu eskponencijalno tokom igranja igre
- igru treba napuniti mogućnostima za igrača koje će učiniti iskustvo zanimljivim i u kasnijim stadijima, jer ako igrač za sat vremena već vidi sve što igra nudi - onda je to jedan vrlo promašen tycoon/manager
- što se same tehničke realizacije tiče, ovakve igre imaju tendenciju da u tom pogledu budu jednostavnije, tj. nemaju toliko složenu grafiku i sve fancy efekte, ali opet često moraju biti vrlo dobro optimizovane zbog masivnosti simuliranog svijeta


Dakle, šta li bi mogla biti poenta ovog mog prilično nekoherentnog teksta? Ono što ja hoću reći da su tipični shooteri i koljačine koje danas gledamo 10% inspiracija (za ideju, priču i sl.), a 90% perspiracija (izrada audio/vizualnog materijala), dok su tycooni i sl. upravo obrnuto - tj. njihova suština leži u ideji i njenoj razradi, a ne u fancy grafici i fizici. Zato mnogi danas podliježu uzimanju easy-way-outa, te naprave generic shooter za koji... ruku na srce... i ne treba previše maštovitosti. Naravno, njima se treba diviti zbog superiornog programiranja enginea i njegovih sposobnosti, ali to opet često završi jako neorginalnom igrom. Ako (pomalo nepravedno) zanemarimo programiranje i tehniku - shooteri i koljačine su igre u koje se ulaže najmanje truda. Hvala na čitanju.

dugi
12-01-2007, 06:51
Posto sam proglasen dezurnim dusebriznikom da se samo ponovim,ohladite ljudi malo od pc i igranja na njemu jer ste se stvarno poceli opterecivati glupostima osim ako netko ne zaradjuje za kruh direktno od toga.Igre su samo dobra zabava ni manje ni vise cemu filozofiranja i moraliziranja s time da ovo drugo posebno mrzim.Poceli ste traziti i dlaku u jajetu. Kaj me briga kakvo je nebo ak mi je igra zabavna.Ak ste takvi majstori napravite neku igru zgrnite pare i sve pet.Uostalo na novim igrama stavite detalje na najnize ako vam smetaju razne refleksije,sjene,prozirnosti i ostalo.

St. Jude
12-01-2007, 11:16
[R]http://www.ukresistance.co.uk/2005/11/blue-sky-in-games-campaign-launched.html

:rotfl: :rotfl: koje gluposti,zaustavimo nasilje u igrama :rotfl: :rotfl: sad su i ovdje počeli protestirat,šta ce bit sljedeće ? spas murlocima ? i veća prava gnomovima ? :rotfl: :rotfl:

Sonic_Moronic
12-01-2007, 13:57
Gnovomi su mi najbolja rasa :D

Burek_fr0m_SPACE
12-01-2007, 15:46
Eto, džaba se ja sinoć u 3 sata istipkah onoliko na prošloj stranici kada ste vi sad krenuli u totalni offtopic. Ako vas uopšte ne interesuje ova tema, onda nemojte postovati suvišne postove. Kažete da je to nevažno i da cjepidlačimo... pa onda to isto možeš reći svim muzičkim, filmskim, literarnim i inim kritičarima - pa njima je posao da cjepidlače. I onda smatrate da oni svi rade besmislen posao? Ako se neko želi ozbiljno uključiti u raspravu, dobrodošao je, ali ako sve ovo smatrate smiješnim onda i imajte na umu da će topic bolje proći bez vašeg ismijavanja.

Gothmog
12-01-2007, 16:20
Eto, džaba se ja sinoć u 3 sata istipkah onoliko na prošloj stranici kada ste vi sad krenuli u totalni offtopic. Ako vas uopšte ne interesuje ova tema, onda nemojte postovati suvišne postove. Kažete da je to nevažno i da cjepidlačimo... pa onda to isto možeš reći svim muzičkim, filmskim, literarnim i inim kritičarima - pa njima je posao da cjepidlače. I onda smatrate da oni svi rade besmislen posao? Ako se neko želi ozbiljno uključiti u raspravu, dobrodošao je, ali ako sve ovo smatrate smiješnim onda i imajte na umu da će topic bolje proći bez vašeg ismijavanja.

E,raspisao si se...to je istina...makar,tamo nigdje ne vidim povezanost sa ovom temom...

No,however,slazem se sa necim,sto si prije napisao...Kada se vec pomuce sa time HDR-om,onda se i posteno nahvalisaju sa njime...Dark Messiah eni1?

A to sa,plavim nebom...pa sad...netko je iisto vec rekao,zar to ne ovisi o temi igre?

Ne mozes neku survival igru,bacit na zelenu livadu sa leptiricima i toplim sunčekom koje te grije...tu treba bit magla,spooky mjuza...pokoja sovuljaga,i iznenadna vristanja...

D.E.M.O.
12-01-2007, 16:52
[quote="S][R":1nfjm92w]http://www.ukresistance.co.uk/2005/11/blue-sky-in-games-campaign-launched.html

:rotfl: :rotfl: koje gluposti,zaustavimo nasilje u igrama :rotfl: :rotfl: sad su i ovdje počeli protestirat,šta ce bit sljedeće ? spas murlocima ? i veća prava gnomovima ? :rotfl: :rotfl:[/quote:1nfjm92w]
njihovi zahtjevi i nisu tako glupi..


- Change everything that's grey into blue.
- From now on, everyone wears red shoes.
- Make everything happen at midday or sunset.
- Replace gun textures with banana textures.
- Turn all cars into pink convertibles that wobble and only do 15mph.
- If you get 100 of anything, a little tune plays.
- Instead of saying "crew" say "your buddies".
- Instead of saying "hood" say "zone".
- Make the female characters something other than prostitutes.
- Make the black characters something other than drug dealers.

Burek_fr0m_SPACE
12-01-2007, 16:54
E,raspisao si se...to je istina...makar,tamo nigdje ne vidim povezanost sa ovom temom...

...

A to sa,plavim nebom...pa sad...netko je iisto vec rekao,zar to ne ovisi o temi igre?
Da, naravno da ovisi. Moja poenta je bila da se developeri sve lakše opredjeljuju za teme za koje treba manje inspiracije i kreativnosti - one "ružne" o kojima smo do sada pisali i s kojima je W3ky započeo topic.