PDA

Pogledaj cijelu verziju : dilema



Leoo
10-01-2007, 22:08
Molim lockajte onaj stari post...
Ovako:
Nabavljao sam mnogo programa za izradu igara i došao u dilemu:
1. Modeliranje
Što mislite, dali da se držim jednostavnijih programa za modeliranje ili da koristim 3dmax (imam ga, i puuuno tutoriala na drugom cd-u), uzimajući u obzir težinu...
2. dali da koristim FPSC ili pokušam neki engine???
također, koliko je uopće teško raditi sa engine-om???

DrunkyDuck
10-01-2007, 22:20
1. Modeliranje
Što mislite, dali da se držim jednostavnijih programa za modeliranje ili da koristim 3dmax (imam ga, i puuuno tutoriala na drugom cd-u), uzimajući u obzir težinu...
Pa kad vec imas profesionalni 3DSMax, stvarno ne vidim razlog za koristenje njegove okljastene verzije.


2. dali da koristim FPSC ili pokušam neki engine???
također, koliko je uopće teško raditi sa engine-om???
Ovisi o kvaliteti tvojeg programiranja. Ako si dobar sa modelima, a programiranje te niti ne zanima (s tim i bilo kakva kontrola nad onime sto radis) bi bilo bolje da uzmes neki jednostavan engine poput FPSC-a tek toliko da upotrijebis te modele.
Ako ti je i modeliranje nepoznanica tada se prerano zamaras sa ovakvim pitanjima. Prvo napravi neki sadrzaj, povezi ga u bilo kakvu igru, makar i sobicu sa jednim NPC-om pa prosiruj znanje, a s tim i igru.


Ovo su cesta pitanja. Nema jednostavnog puta, trazi tutoriale i pocni uciti.

downforce3d
10-01-2007, 22:55
Moje mišljenje je da je 3ds max najbolji program za modeliranje. :wink: Kad si već priuštio sebi 3ds max nema smisla da gledaš dalje. Ako si baš početnik preporučio bi ti da ne gledaš previše te tutoriale. Bit će dovoljno da naučiš osnovne stvari, a onda se sam snalazi.

Leoo
13-01-2007, 22:17
OK hvala, pomogli ste mi...
Jednostavno ima hrpa toga, neznam odakle početi.... a zaista želim to raditi, a namjeravam se sličnim stvarima i u životu baviti (ne samo igre, ali programiranje/modeliranje)

The Boz
13-01-2007, 22:37
Word of warning:
Ako u razvoju igre koristiš piratski program, nemaš pravo copyrighta. Znam da je bilo tako zeznuto sa likovima iz srednje, napravili su neku flash web stranicu za neku firmu, a kad su ih tražili uvid u programe, nisu ništa mogli pokazat, i eto ti, pocuclali karinu.

marijan95
15-01-2007, 21:11
ja predlazem jedan program za pocetnike koji mi je predlozio downforce on je na ovom http://www.zmodeler2.com/linku