PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vidi E-Novation 2007. award na području izrade igara



W1k1n6
10-01-2007, 11:48
Mislim kako će ovo posebno zanimati ekipu ovog podforuma.
Dakle, ako vam možda nije poznato, 2006. godine je u Hrvatskoj po prvi puta održan Vidi e-novation natječaj na kojemu su se dodijeljivale nagrade najinventivnijim i najistaknutijim ICT projektima, izumima i idejama u Hrvatskoj protekle godine. Prva svjetska biorazgradiva Smart kartica; CCG rukavica za upravljanje računalom; jedinstveni kompjuterski stol-hladnjak; pametni digitalni dom; najbrži varijabilni printer na svijetu; mobilna digitalna analiza srca; prometna simulacija Urban Jungle; nanotehnološki tjerač komaraca; softver koji koristi i Deutche Bank... samo su neki od izuma i projekata domaćih mozgova, tvrtki i znanstvenih timova koji su osvojili Vidi e-novation nagradu za inovativnost, te postali poznati i u svjetskim mjerilima.
Pitate se kakve to veze ima s vama? Dakle, budući je ovaj natječaj postigao veliki uspjeh, namjera organizacijskog odbora je da ga se za 2007. godinu proširi na čim veće područje vezano uz ICT, pa je odlučeno kako će se od ove godine dodijeljivati i nagrade na polju inovativnosti u razvoju video igara i elektronske zabave.
Drugim rječima, ovime se svima vama koji ste zakoračili u polje izrade igara, ili se to tek spremate, nudi dodatni izazov. Znajte kako nije potrebno da napravite "veliku" igru tipa Serious Sam, niti da u razvoj ulažete velike novce, ili posjedujete ogromne timove programera i dizajnera, već se nastojte držati samo jedne niti vodilje - da stvorite nešto inovativno, originalno, bez obzira koliko to bilo tehnički (ne)savršeno. Ne bismo željeli da se opterećujete današnjom komercijalnom megalomanskom gaming produkcijom, već se držite originalnosti ideje kao jedine niti vodilje u vašim projektima. Isto tako, nemojte kretati od misli kako je "već sve izmišljeno", jer su takve priče pričane još od doba stare Grčke, a onima koji ih se nisu držali, dugujemo danas za sve izume i napredak tijekom proteklih tisućljeća.
Više informacija o ovom natječaju moći ćete čitati tijekom godine sa stranica PC Playa, počevši od broja 96, a ovime vam samo želim dati prvi poticaj za usmjerivanje vaše kreativnosti u pravom smjeru.

Arbiter of Change
10-01-2007, 13:21
Hmm... definitvno ima kandidata na forumu.

Burek_fr0m_SPACE
10-01-2007, 14:09
Samo, bojim se, Hellboy, da ćemo i ja i ti morati nešto novo započeti, jer nam igre baš i ne izgledaju mnogo inovativno :D Btw, ako neko već nije bio, od srca mu preporučujem da posjeti slijedeći site :

http://www.experimentalgameplay.com/

Pogledajte kakve igre imaju - ima stvarno otkačenih stvari, a mislim da se upravo takve i traže na ovom natjecanju. Ne propustite igre Tower of Goo, On a Rainy Day, Attack of the Swarm... Ludo, kažem vam :D

Burek_fr0m_SPACE
10-01-2007, 14:36
vjerojatno će trebati krenuti ispočetka
A ništa strašno... vidio si igre na Experimental Gameplay - sve je u ideji. Igre su relativno male i jednostavne, a ono što ih čini tako zabavnima su inovativne ideja oko kojih su napravljene. A ako ideju imaš, realizacija ne bi trebala oduzeti previše vremena u odnosu na ove "veće" projekte na kojima radimo. Ali, u svakom slučaju, meni će Hybrid basecode dobro doći :D

Rocchiro
10-01-2007, 15:05
Mislim,a mogli bi se ujeditniti i napraviti nešto vrlo kul.Imamo programere,modelere,muzičare,crtače...moglo bi se tu svašta napraviti

marijan95
10-01-2007, 15:12
hanzaplast dobra ideja
samo ja bih volio pomoc al jedva pisem
a i ja vam ne bi bio potreban jer kak ti nix4 kaze da sam n00b
ali i ja sam po svom misljenju mislim da sam n00b

MartinC
10-01-2007, 16:00
Samo, bojim se, Hellboy, da ćemo i ja i ti morati nešto novo započeti, jer nam igre baš i ne izgledaju mnogo inovativno :D Btw, ako neko već nije bio, od srca mu preporučujem da posjeti slijedeći site :

http://www.experimentalgameplay.com/

Pogledajte kakve igre imaju - ima stvarno otkačenih stvari, a mislim da se upravo takve i traže na ovom natjecanju. Ne propustite igre Tower of Goo, On a Rainy Day, Attack of the Swarm... Ludo, kažem vam :D

Igre su male, jednostavne, ali zarazne :pray:

Burek_fr0m_SPACE
19-01-2007, 17:52
I, ima li ko šta? Ideje bar?

Burek_fr0m_SPACE
19-01-2007, 18:08
Ništa ne ovom podforumu ne ide uopšte, a kamoli da ide brzo :D Nego, znamo li kakvi su rokovi za ovo?

Shadowhell
19-01-2007, 23:23
Što kažete na virtualnu parodiju na Big Brother? Nešto tipa zabavne point 'n' click flash igre.

Možda glupo ali prvo kaj mi palo na pamet

downforce3d
19-01-2007, 23:29
Zanima me jel mora bit neka zasebna igra ili može bit mod za neku igru?

W1k1n6
23-01-2007, 10:23
Ništa ne ovom podforumu ne ide uopšte, a kamoli da ide brzo :D Nego, znamo li kakvi su rokovi za ovo?
Krajnji rok za prijavu vaših radova je 1. listopada 2007. Sve dodatne informacije, kao i obrasce za prijavu možete naći na web adresi http://www.e-novation.info

C
17-02-2007, 18:53
Hey, Helly, hoćemo li i mi predstaviti svoj projekt na E-novationu. Možda poberemo kakvu nagradu. Postao sam optimističan što se tiče projekta...mislim, ne bi bilo loše kad već i mi imamo konja za utrku, zašto ga ne iskoristiti? :D
Burek from Space bi nam bio konkurencija. :D
A ja koristim njegov program za UV. :D :D :pray: :rotfl:

Burek_fr0m_SPACE
17-02-2007, 19:42
C, vidimo se na sudu... Jack Thompson će me zastupati... :rotfl: Btw, imate li šta za natječaj?

C
17-02-2007, 19:50
Na sud?? Ajd` da mi to na ulični način. Dok dočekamo sud, slučaj će zastarit, a ovako riješimo to odmah. :D :rotfl: :rotfl:

Imamo samo AA, ali ti toga imaš ko u priči, još sigurno imaš nekog asa u rukavu. :pray: :D

Burek_fr0m_SPACE
17-02-2007, 20:10
Mah, daleko je to... možda bih upotrijebio svoj Icy Tower za mob, ali to će ipak ostati moj poklon čovječanstvu... Možda za natječaj napravim svoj dugo planirani Turbo-folk (De)Generator.

C
17-02-2007, 20:57
Hellboy --> Helly, šta je tu tako čudno? Pa tako te već zovem duže vrijeme. :(
Trebamo se prijaviti... 8) :D
Ja ne znam kako to ide, a ne da mi se čitat`... :|

spidEY
17-02-2007, 22:19
Hellboy --> Helly, šta je tu tako čudno? Pa tako te već zovem duže vrijeme. :(
Trebamo se prijaviti... 8) :D
Ja ne znam kako to ide, a ne da mi se čitat`... :|

Da trebali bi se prijaviti.

Simon the Dreamer
17-02-2007, 23:17
Ja sam za, rado bi pomogo sa svojim c++ vještinama :D

C
17-02-2007, 23:19
Misliš na NeonGlow Team?
Šta ti ne radiš već u njemu? :?

Simon the Dreamer
18-02-2007, 09:58
Tehnički, još ništa nisam napravio... JOŠ

Lord Jambrek
24-02-2007, 22:13
E ovo je cool, baš da vidimo kaj nam javnost ima za ponuditi od igara.

E, kaj neko ne oživi dobar fighting na kompu. Recimo napravite Bore Lee igru u stilu tekkena.

LoGy
27-04-2007, 16:40
Evo ja trenutno izrađujem neke igre pomoću FPS Creatora i RPG Makera.
Igre su još u fazi izrade,ali dobro izgleda.
Trebalo bi biti gotovo do listopada.

Burek_fr0m_SPACE
27-04-2007, 17:18
Ako imaš neke screenshote ili detalje za prikazati, otvori novi topic.

C
27-04-2007, 17:58
Neki dan sam nešto bio čitao o VIDI E, ne sjećam se o čemu, ali, znam da će tamo biti sve zvijeri predstavljene... :(
Mislim da nema šanse nešto što je napravljeno u FPSC, a kamo li u RPG Makeru XP... :(

LoGy
28-04-2007, 07:37
Vidjet ćemo

W1k1n6
02-10-2007, 10:24
Rok za prijavu je na isteku, ako imate igara, ili drugog softvera koji biste željeli predstaviti na e-novationu, sada je zadnji trenutak da to učinite.

Burek_fr0m_SPACE
02-10-2007, 17:29
nažalost još nije gotovo...srry...slijedeće godine možda...ju vil si da pava of NeonGlow ... :D
A još uvijek radite nešto?

Burek_fr0m_SPACE
02-10-2007, 19:52
Šta znam... tihi ste zadnjih mjeseci. Any info?

C
02-10-2007, 19:57
U NeonGlow-u se trenutno ništa ne radi, pa se nama ni šta pričati.
Tu i tamo ponešto krene, odjednom svi se ubrzaju, svi rade, pa nakon nekog vremena, svi odjednom stanu, pa nitko ni ne dolazi na forum, da nešto radimo glede dogovaranja. Jednostavno svi umru, pa svi ožive, pa opet svi imru, i tako u nedogled očito...

Burek_fr0m_SPACE
02-10-2007, 19:57
heh...rpg pogonjen serious 2 engineom...fully licensed BTW...
Opa... stvari su postale ozbiljne izgleda. Sve najbolje.

C
02-10-2007, 20:02
A, znam, jbga...
Evo, upast' ću u Kreativni Odjel... http://kreativni.hr/
Pa mogu njih pitati za malu pomoć...pogledajte šta sve znaju raditi...
Ne znam više ni gdje sam šta trebao, za sada sam prenapuhan, radim papirologiju za Tehničku školu za strojarstvo i bordogradnju, uključujući i pečat, znak, 3D modeliranje i animiranje, pa i izradu weba... :twisted:

C
02-10-2007, 20:05
Ali, pazi ti to, pogledaj koje sve članove imaju, i od svih tih članova, za 3D imaju voditelja i onog tko pravi 3D. :rotfl:
A kamermana i novinara ko u pričama... :shock:

Edit: NeonGlow je drugi za kojeg ću pitati da nam pomognu, imam previše posla, pa ću ih prvo pitati za suradnju sa školom i izložbom, pa kasnije za NeonGlow...

C
02-10-2007, 20:11
Nećemo u pretjerani OffT.

Nego, Burek, hoćeš ti sudjelovati na e-novationu, ili?

Burek_fr0m_SPACE
02-10-2007, 20:20
Nego, Burek, hoćeš ti sudjelovati na e-novationu, ili?
Nažalost, ne. Mrzim te duge rokove... uvijek na kraju potpuno zaboravim na njih, a jedva da ikad išta radim unaprijed. Preko ljeta sam ionako bio prilično neaktivan; sad se pokušavam vratiti u formu, ali teško ide - nije baš da sam na vrhuncu karijere. Na E-novationu sigurno neću sudjelovati, jer niti imam s čim, niti imam vremena da napravim nešto respektabilno. Ali nije ni propušten E-novation ono što me zabrinjava, već moje sve veće poteškoće u realizaciji planova... jednostavno mi se ne da više programirati kao što mi se nekad dalo. Ali to je opet offt...

Burek_fr0m_SPACE
02-10-2007, 20:26
nema veze...admin si smiješ u off... :D
ne da ti se programirati više? hm, zvuči nezgodno, pogotovo za programera tvog kalibra...
Mah, kalibar... nemoj me precjenjivati. Ipak, ova hronična mrzovolja uopšte ne pomaže. I, da, ima li neko ko će ekšueli učestvovati na E-novationu?

C
02-10-2007, 20:34
A, meni se ne da više pištati, pa barem nadogradi Nojz. :D

C
02-10-2007, 20:39
O, pa da, kako ne? Zar sumnjaš??
Ono, kuiš...e-novation. :D