PDA

Pogledaj cijelu verziju : Planescape: Torment



Arbiter of Change
09-01-2007, 16:46
Ne mogu vjerovati da je jos nitko nije spomenuo, ali ajde. Kakva vam je igra?

Ja osobno mislim da je to bio jedan od zadnjih pravih old school RPG-ova.

POSA
09-01-2007, 16:56
o da planescape mi je na top 15 listi. doista jedna od legendarnih igara
evo još uvijek u fubar situacijama znam citirati Bezimenoga
jednom nogom u grobu, drugom u paklu
uh što bih dao za nešto slično tome, nastavak barem
rade ljudi mod za nwn2 - planescape, pa možda....

Neven <R>
09-01-2007, 18:22
Morte - seksualno frustrirana lebdeća lubanja, je'l potrebno išta više reći za igru? :D

Arbiter of Change
09-01-2007, 18:32
Morte - seksualno frustrirana lebdeća lubanja, je'l potrebno išta više reći za igru? :D

Da, poboljšavaš mu napad tako da mu "ugrađuješ" bolje zube. :D

Outmind
09-01-2007, 21:23
Negdje mi je na hardu... možda ju zaigram iz nostalgije...

Svinjoguz
22-01-2007, 18:21
Dajte mi link di da ju kupim ORIGINAL a ne neko piratsko smeche

the_stup
07-03-2007, 20:10
e ljudi, ajde da probam oziviti ovaj topic malo jer sam prije tjedan-dva slucajno pretrazivajuci ovaj podforum vidio naslov ove igre i odlucio da cu probati. cuo sam i prije da je jako dobra i sada ju napokon imam i igram. moram reci da je igra S I C K. kao fallout, samo drukciji kalup. sami likovi u igri su bolesni, a zasad mi je definitivno najopiceniji lik ona zenska Marta u Buried selu koja ti moze rakolit lubanju i ine fine stvarcice. pa kad prvu obdukciju napravi, dialozi izgledaju kao da mucas .... ma predivno, umro sam od smijeha na to! :D :pray: :pray:

takoder neizostavni morte koji se upucava zombie-zenskama, pa kada uci psovati itd.
sama radnja igre mi je poprilicno originalna jer izgleda kao neki krimic, kao da citas knjigu. vrlo je misteriozno.

evo ako mislite komentirati, samo imam molbu da ne pisete spoilere jer ja nisam dosao jako daleko, pa ne zelim ni znati sta se dalje radi, ALI, ako vec budete, naravno ne branim, samo napisite onda prije spoilera boldano SPOILER da se zna :wink:

eto, toliko zasad od mene, samo sam htio izraziti odusevljenje i da igru preporucam svima! 8)

RIPtheREAPER
07-03-2007, 21:46
o cemu se radi?
dajte ss ili download link
:P

the_stup
07-03-2007, 22:39
dajte covjeku link ako tko ima da proba ovaj biser od igre 8)

kulamasta
07-03-2007, 22:49
Necemo davat nikakve download linkove jer igra nije niti abandonware niti freeware...

the_stup
08-03-2007, 00:08
da, u pravu si, jebga RIP, morat ces na old fashion way kao i mi svi: odi do frenda po cd-e

Arbiter of Change
08-03-2007, 00:30
Ili PP. :wink:

the_stup
08-03-2007, 09:50
SPOILER

jucer bas presao dio gdje sam grad zapravo "rodi" novi prolaz do lower wards....... ROFL :rotfl: :rotfl:

Aerial
08-03-2007, 16:06
Ah, legendarna igra. Dosadan sam već sam sebi koliko ju hvalim... :pray:

Jedna jedina mana igre (uvjetno rečeno) je što se klasa ne može birati odmah na početku igre nego kroz interakciju sa NPC-evima.
E, sad... to je mana samo u onom "golom" gamplay smislu.
Klasa se ne može birati vjerojatno iz razloga što na ovakav način bolje služi priči i atmosferi igre - izgradnji i otkrivanju lika postepeno, utjecajem sredine i slično...

U svakom slučaju, fenomenalna "igra".
Meni je zapravo čudno Planescape nazvati igrom. Ovo je jedan čudan komad softvera - mješavina igre, glazbe, filozofije, humora, religije i tko zna čega još... pravi predstavnik one teorije o kompjuterskim igrama kao umjetnosti :)

Arbiter of Change
08-03-2007, 19:05
A jeste vidjeli što se dogodi kad glavni lik "umre"?

............. ništa. :D

the_stup
08-03-2007, 21:18
@Aerial_51

da meni je isto na pocetku bilo malo WTF, prvenstveno jer nisam mogao birati kak mi lik izgleda. na to sam navikao iz ostalih igara, ocito me malo razmazilo. ali kad sam malo dublje usao u pricu i skuzio kak je igra zapravo zamisljena sam skuzio da je zapravo super ovak kak je, da je lik taj jedan jer se jedino tako uklapa u pricu.

imo, igra je zamisljena kao knjiga, samo sto je ova interaktivna i puno zanimljivije je "citati" ovakvu knjigu od prave :)

Arbiter of Change
09-03-2007, 20:07
Šta mislite o veličini sprite-ova likova? Meni je najviše trebalo da se naviknem na onako ogromne likove... posebno nakon BG2. :D

Još se sjećam one zagonetke sa preklapajućim papirom iz mrtvačnice.... kad pogledam današnje zagonetke u RPG-ovima. :boohoo:

the_stup
09-03-2007, 20:54
da teze se naivknut na likove iz prve, meni trebalo 4-5 sati igre. sad mi je skroz normalno :)


hmm o cem se radi u toj zagonetci? ja sam izasao tak da sam se prerusio u zombie-a kod Vaxisa

Arbiter of Change
09-03-2007, 21:01
hmm o cem se radi u toj zagonetci? ja sam izasao tak da sam se prerusio u zombie-a kod Vaxisa


SPOILER ALERT
Ma to je niti 10 minuta nakon početka u mrtvačnici kad izvadiš komad papira iz lica jednog od onih zombija nakon šta ga izrežeš skalperom.
SPOILER ALERT OVER


To mi je ostalo u pamćenje, a ne znam ni sam zašto. Vjerojatno inteligencija igra ulogu u tome tako da možda lik i ne zna riješiti?

the_stup
09-03-2007, 21:06
SPOILER

zapravo sam i krenuo sa vrlo visokom inteligencijom jer sam mage. a valjda sam propustio to nekak. nvm, kak velis, odma kod pocetka je pa se lako istrazi to :wink:


i kad smo vec kod inteligencije, je li itko ikad rijesio onu zagonetku u kak-se-zovu-iznad-drowned-nationsa-su Nations? onu kod kostura, kada treba naci 3. rijec koja zavrsava na GRY. ak jeste, nemojte mi ju odat, moze samo hint, volim se bavit zagonetkama.
zato mi je i zao sto mi lik nije bio dovoljno pametan da otkrije jos zagonetki od skeletona koji ih zadaje... :-x
SPOILER OVER



nego mene zanima: koji je max int koji bi lik trebao/mogao imati? moj sad ima 19 i pise da sam lumen tak da nisam stavljao vise nista u to

Arbiter of Change
09-03-2007, 21:16
Hmmm... ne mogu se baš sada sjetiti toga, možda će mi se kasnije posrećiti.

Ako se dobro sjećam 25 je limit statsa, ali onda opet koliko je moje sjećanje pouzdano? :D Kad smo kod statsa, trebaš se fokusirati na Wisdom. Zašto? Zato jer daje direktni bonus na dobiveni experience; na 20 (koliko sam imao) daje negdje oko 20-22% ne znam točno. Za podizanje ostalih statistika će poslužiti tetovaže. ;) Ali inteligencija mi je obično 2. stat kojeg podižem jer te zna izvuči iz dosta problema (navodno je moguće završiti igru tako da ukupno sudjeluješ u samo 2 borbe).

the_stup
09-03-2007, 21:42
da vidis, jos nisam probao staviti tetovaze na lika, budem probao, ionak sam pun para, a ne znam kud bi s svom tom lovom.

enivej
SPOILER
sad sam zarazen sa nekom kletvom da stalno stucam pa idem otkriti kak to maknut :D

Aerial
11-03-2007, 00:18
Stup, jel ti ovo prvi put da igraš Torment? Mislim, čisto zato jer je teško sve pohvatati "na prvu", pa ono, ako ti se bude dalo, prođi ju kasnije opet, kladim se da ćeš povezati nešto što ti je promaklo ili tako nešto :roll:
Lako promakne, u svakom slučaju. Zato i jest najbolje raditi lika sa ogromnim WIS i INT, jer možeš zaviriti u svaki kutak priče.

Btw, probaj ljudima govoriti da se zoveš Adahn, pa nakon nekog vremena svrati u onaj kafić od dustmena. Ta-da! iznenađenje, entko te tamo čeka :)

Arbiter of Change
11-03-2007, 11:12
Da, igra ima ogroman replay value.... vrlo zanimljivo s obzirom da ima relativno mali broj likova i JAKO mali (početni) customizability glavnog lika.

Noviji RPG-ovi bi se definitvno trebali ugledati na starije klasike.

the_stup
11-03-2007, 15:39
da igram prvi put sad i trudim se skuzit sto vise.

SPOILER
upravo sam nasao dnevnik od nekog bivseg mene. ma prejebeno, fakat je prica luda i tjera te da ju otkrijes do kraja

Aerial
11-03-2007, 19:07
E, za one koje zanima kako zvuči dobar soundtrack, evo linka

http://www.planescape-torment.org/soundtrack/

"Credits" ownaju :)

whiskey
18-03-2007, 20:25
Ja taman prilazim igru 2. put i iman nove likove u ekipi. Spoileri....
Ignus i Nordom :D U prvom prelasku igre nisan ima pojma za Nordoma, a za Ignusa nisan uspija nac decanter of endless watter. Kupi se igracka modrona u Clerk's wardu koja je u biti portal u modron's maze. I tamo je na najtežem levelu moguce naici na Nordoma, vrlo je teško inace dobit tog lika al je cool kad ga dobijete. Ma šta reci još nego da je igra masterpiece... :pray:

Lord Coldwolf
18-03-2007, 20:43
Šta mislite o veličini sprite-ova likova? Meni je najviše trebalo da se naviknem na onako ogromne likove... posebno nakon BG2. :D

Još se sjećam one zagonetke sa preklapajućim papirom iz mrtvačnice.... kad pogledam današnje zagonetke u RPG-ovima. :boohoo:

:) e vidis foru,.

Ja sam prvo igrao Arcanum ,. Planescape Torment,.

I sad dok igram Baldur's Gate 2 (nakon bg1,.al a,.tek sad) pitam se zast i tu nisu likovi malo veci.

Nekako mi je Planescape bolji,jaci,.zanimljiviju mrvicu od Baldura (mozda i zbog te jako cudne morbidne atmosfere,..precudan svijet) no oba su masterpiece.

:) ne pljujem po danasnjim rpgovima,. volim ja i Oblivion i gothic ,. isvasta sto izadje cu probati,. no danasnje stvari mogle bi bit i bolje i stvarno u nekim djelovima ugledat na stare rpgove (d&d igre,arcanum,vampire,fallout nisam igrao,.sorry ljudi) :)

Arbiter of Change
18-03-2007, 21:23
Defintivno preporučam Fallout (oba) jer mogu rangirati već navedenim naslovima, pogotovo jer direktno utječeš na rasplet događaja na kraju s gotovo svakim gradom u igri ovisno o svojim akcijama.

Lord Coldwolf
19-03-2007, 10:00
Defintivno preporučam Fallout (oba) jer mogu rangirati već navedenim naslovima, pogotovo jer direktno utječeš na rasplet događaja na kraju s gotovo svakim gradom u igri ovisno o svojim akcijama.

Nisam ni sumnjao (cita puno o falloutu) ,. :) al frend nikako da mi se sjeti donesti cd-e fallouta.

the_stup
19-03-2007, 19:56
pa udavi ga malo jace! nemas pojma sta propustas 8)

Domy
19-03-2007, 22:46
Naruči si na crovortexu fallout pack. 150 kn + dostava budući da si u križevcima,može se preuzet i u njihovoj trgovini u Zagrebu, ima sva 3 fallouta-1,2 i Tactics. Neizostavno za svakog ljubitelja serijala koji slučajno već ne posjeduje igre i sve one koji će to tek postati.

A sad ontopic, P: T je jedna od najboljih crpg-a. Tad još nije bila fora u grafičkim poslasticama pa je priča i izvedba bila sve kaj imaju. I odrađeno je fenomenalno. Što drugo očekivati od Black Isle studiosa...
Za neupućene,pogledajte popis naslova...

http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Isle_Studios

Aerial
21-03-2007, 18:55
Uskrsnuti će oni jednog dana! :pray: :D

Hebeš Antikrista, Apokalipsu, 2. dolazak Isusa - BLACK ISLE treba vratiti :)

Svinjoguz
22-03-2007, 08:58
Uskrsnuti će oni jednog dana! :pray: :D

Hebeš Antikrista, Apokalipsu, 2. dolazak Isusa - BLACK ISLE treba vratiti :)


:pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Sickmanno1
22-03-2007, 10:42
Kaj nisu stare igre igre koje nisu ni na CD izasle :o

Pa ova igra jedva da ima 10 godia, ako ima i toliko :?

Hebote kak vrijeme prolazi, nagodinu cu ovdje vidjeti i StarCraft :(

EDIT: Pa vec ga ima :shock: :shock: :shock:

Simon the Dreamer
22-03-2007, 10:50
A da, u biti ovdje stavljaju sve ono kaj je starije od 5 godina, a trebali bi malčice starije, tj. igr do '95e....

the_stup
22-03-2007, 11:03
planescape ima 8 godina, ali mislim da se ovdje stavljaju sve igre koje bi se mogle smatrati "tehnoloski zaostale" glede grafike i inih stvari. ali to nas ne sprjecava da ih stujemo jer su PREJEBENE! :pray:

nego, znam da je OT, ali bas sam se sjetio neki dan fallouta i ako imas zenskog lika da mozes popusit frajeru u Reno-u za 1$, a poslije toga si poisoned.... ROFL :D :D

mravojed20
22-03-2007, 16:12
[quote="Sickmanno1"]Kaj nisu stare igre igre koje nisu ni na CD izasle :o

Pa ova igra jedva da ima 10 godia, ako ima i toliko :?

Hebote kak vrijeme prolazi, nagodinu cu ovdje vidjeti i StarCraft :(

EDIT: Pa vec ga ima :shock: :shock: :shock:[/quote

Tebe DUGO nisam vidio na forumu. :D

Pa stavili su i NOLF 2,igra nema ni 5 godina e.

medusa
22-03-2007, 20:00
pa arcanum nije tako star, a ovdje se spominje

Arbiter of Change
22-03-2007, 22:55
pa arcanum nije tako star, a ovdje se spominje

Za današnje standarde, Arcanum (zajedno s još nekim ovdje navedenim) je relikvija zaboravljenog doba.

Sickmanno1
25-03-2007, 17:50
igre stare 5 godina su stare...lol

sta sve necu vidjeti :o

POSA
25-03-2007, 19:24
naravno da nisu stare. ima nekih igara koje nikad neće biti stare, ali i sam znaš da, recimo uzmeš neku tek izašlu igru, krik moderne tehnologije, nema bolje, ona će za dva mjeseca biti zastarjela

whiskey
26-03-2007, 23:26
Upravo san priša igru 2. put! Damn what a ride! :pray: :pray: :pray:
Ovaj put mage level 22, inteligence, wisdom i charisma 25. Sa glavnim neprijateljem se nisam ni borija nego san se spoija sa njim i resurecta Mortea, Dakona, Vhailora i Nordoma. Uz Fallout i Arcanum najbolja igra svih vremena. Uz sva ova graficka cuda današnjice koja nemaju dušu nevjerovatno je kako u ovako staroj igri još ima vatre za još par prelazaka. Izgled vara ljudi, gameri...


Endure... In enduring grow strong. :pray:

Lord Coldwolf
27-03-2007, 09:01
Bravo,..

;) sad odi jos igram Bladur's Gate (ja trenutno igram dvojku i throne of bhaal expansion pack,.cekam da nabavim jos i jedinicu i njezin exp. pack)
Icewindale, Neverwinter Night,. Greyhawk Temple of elemental evil , _D i sve te dobre rpgeove. :)

the_stup
29-03-2007, 07:20
ljudi, trebam pomoc
dosao sam do dijela kad moram nabaviti dio one Hag zenske i znam da je Kessay Serris (ili kako se vec pise) njezina kcer, ali ne kuzim kak da uzmem dio nje.... nema nista za kupiti u onom ducanu, kroz razgovor ne mogu nista (probao i spell friendship na sebi, ne pomaze)....


helpajte :)

whiskey
29-03-2007, 14:22
Pricaj sa svima u bordelu i razgovorom je nagovoriš da ti da kap krvi. Barem sam ja tako moga jer glavni su mi statsi bili wisdom i inteligence,a to ti pomaže u razgovoru sa npc-ievma jer dobiješ više mogucnosti u odabiru recenice. E da imaš maramice po levelu u ladicama pa ti kapne na maramicu.

Svinjoguz
04-12-2007, 20:22
e sorry kaj rezam temu al ima negdje u nas kupit planescape )?

The Great Duck
23-01-2008, 18:26
e sorry kaj rezam temu al ima negdje u nas kupit planescape )?
Isto pitanje...

The Great Duck
04-02-2008, 21:12
e sorry kaj rezam temu al ima negdje u nas kupit planescape )?
Isto pitanje...
?

mravojed20
04-02-2008, 22:00
Nema :(

I sumnjam da će biti.

Gregor847
30-10-2008, 00:33
Uvijek možete skinuti, mislim naručiti preko interneta. Inače evo i ja malo zaigrao nakon dugo vremena, stvarno legendaran RPG :bravo: I ostale igre sa infinity enginom http://en.wikipedia.org/wiki/Infinity_EngineSsu mi odlične s tim da je BG2 najbolji !

Babitz
30-10-2008, 14:07
Ja to igram... Krenuo sam igrat sve RPG-e koje sam propustio.... Nakon ovog mislim na baldura
Enivej, igram kao mage, tak je nekak najkul, pogotovo s dijaloške strane. Igra preowna inače. Premorbidnoooo

I svi koji to mislite krenut igrat - skinite svaki peč koji se da skinut jer bez tog je JEBENO NEIGRIVO BUGOVITO.

Gregor847
30-10-2008, 14:19
Evo ovdje su upute i patchevi http://www.rpgclassics.com/shrines/pc/p ... oads.shtml (http://www.rpgclassics.com/shrines/pc/planescape/downloads.shtml)

Babitz
30-10-2008, 14:37
Ja sam došao do ravel. Pwna bit mage, al još mi se ne isplati previše i prečesto castat spellove :(

Jedan od najkul dijelova igre su mi priče o Zerthimonu.

Babitz
11-11-2008, 10:12
Prešo igru. Još sam euforičan od dojmova. Svršavam. :(

Arbiter of Change
11-11-2008, 11:08
Sad ajde opet... replay value na max. :)

Bartuc
29-04-2010, 12:55
Ako netko želi igrati ovu igru, ovo je OBAVEZNOSštivoS- Instrukcije kako SAVRŠENO instalirati i podesiti igru (http://thunderpeel2001.blogspot.com/2009/01/planescape-torment-fully-modded.html)S:pray:


Sadržava sve, od patcheva, unofficial patcheva, custom rezolucija i popratnih patcheva, tweakanja igre za moderne konfiguracije itd. Pre savršeni vodič, full ga je jednostavno pratiti, SVE je na jednom mjestu i funkcionira SAVRŠENO :pray: :pray:


A sada, odo igrati :D


EDIT:

Najbolje od svega, igra se i dan danas dorađuje sa unofficial patchevima, tako da je datum izlaska posljednje verzije bio 12.04.2010Sgodine :pray:

Horny Devil
29-04-2010, 19:39
Ovo cu morati probati. Zadnji put kada sam pokrenuo Torment, Winsi su se rusili k'o lokalni pijanac.

Sonic_Moronic
29-04-2010, 19:42
Igram. Predobro je. Samo, jedva čekam da dobijem nekog wizarda pošto prezirem fajtere.

GeraltofSmeg
29-04-2010, 19:45
Postani mag ili uđi u bar u hiveu i pricaj s svima.

Sonic_Moronic
29-04-2010, 19:47
Nemože, glavni lik ima izgled barbara i vjerojatno je bio fajter dok još nije izgledao ko mrtvac. Ne bi bilo rolplejerski.

Horny Devil
29-04-2010, 19:57
Nisi nasao Dak&#39;kon-a u The Smoldering Corpse Bar-u? On je doduse fighter-mage, ali dobro dode za pocetak.

Babitz
30-04-2010, 08:44
Nemože, glavni lik ima izgled barbara i vjerojatno je bio fajter dok još nije izgledao ko mrtvac. Ne bi bilo rolplejerski.
Sad bi te htio spojlat jedno 500x, al dobro. :(

Inače, igranje ko mag > ostalo.

System
30-04-2010, 17:50
Ja se sjebo ko rokan. Mogu li instalirat patcheve i te bug fixeve a da mi ostane savedgame??

GeraltofSmeg
30-04-2010, 20:01
Nemože, glavni lik ima izgled barbara i vjerojatno je bio fajter dok još nije izgledao ko mrtvac. Ne bi bilo rolplejerski.
Sad bi te htio spojlat jedno 500x, al dobro. :(

Inače, igranje ko mag > ostalo.
Biojemag tisucuputa.

Horny Devil
12-05-2010, 16:32
Konacno instalirao Torment prema uputama sa stranice koju je Bartuc preporucio. Za sada djeluje jako dobro. Hvala Bartuce na linku. :thumbs2:

baldrick_
14-05-2010, 10:20
a bartuc tek sad otkrio torment.. bitno da je prešo dragon age 2045 puta

Sonic_Moronic
14-05-2010, 11:38
Mislim da ću ipak Baldur's Gate igrati prije ovoga. Strašno mi smeta što ne mogu izabrati klasu od početka igre, koliko god igra ownala u dijalozima.

Horny Devil
14-05-2010, 12:38
a bartuc tek sad otkrio torment.. bitno da je prešo dragon age 2045 puta

Ne znam kada ga je otkrio, ali je linkao stranicu na kojoj su jako dobre upute za instalaciju na bilo koji Win OS noviji od 98-ice. Meni sad radi odlicno na XP-u, iako mi se rusila na standardnoj instalaciji prije par mjeseci.

EDIT: Skuzio sam sada da si ciljao na nesto drugo, tako da slobodno ignoriraj moj post.

@Sonic - :(

baldrick_
14-05-2010, 13:38
klase, borbe i sl. je ovde nebitno. ovo se igra manje-više isključivo zbog priče

Sonic_Moronic
14-05-2010, 19:55
Možda probam ispočetka sa visokom inteligencijom i mudrošću, pa probam izbjegavati borbu što je više moguće.

System
14-05-2010, 19:57
Ja se sjebo ko rokan. Mogu li instalirat patcheve i te bug fixeve a da mi ostane savedgame??

Babitz
14-05-2010, 20:24
Kolko ja znam, da. Napravit bekap sejvova prvo ipak.

baldrick_
15-05-2010, 01:28
Možda probam ispočetka sa visokom inteligencijom i mudrošću, pa probam izbjegavati borbu što je više moguće.
to. ja sam tako igrao, a taman mi se uklopilo što sam i u stvarnosti pacifista

Horny Devil
17-05-2010, 20:12
Evo, bas ga dovrsih po tko zna koji put. Bez obzira na mane, Torment je jedna od rijetkih igara koje me nikad ne mogu razocarati. RIP Black Isle.

Sonic_Moronic
27-06-2010, 21:33
Ja se vratio igri nakon što mi je Baldur's Gate brzo dosadio... O bože, kako je totalno drugačiji doživljaj sa likom koji sve bodove ima u INT, WIS i CHA. Nisam ni sanjao da dobivaš ovoliko iskustva kroz dijaloge :pray:
Totalno se uživljavam u setting sad, razgovarao sam s onim planewalkerom u Smoldering Corpse-u, još pokušavam pohvatati sve to. :)

Babitz
27-06-2010, 22:48
Si uzeo Dak'kona u Smoldering Corpseu?

Sonic_Moronic
28-06-2010, 21:46
Yup. Danas sam evo, na 5. levelu tek našao prokletu ženu koja me uči magijama, pa mi je tona expa ošla u vjetar. Ali želim biti mag. :(

baldrick_
28-06-2010, 22:24
tako treba

W3DR4N
12-09-2010, 05:26
Za kolekcionare, Planescape je ponovo izdan, prepakiran na jedan DVD.
http://www.amazon.co.uk/Plane-Scape-Tor ... 314&sr=1-8 (http://www.amazon.co.uk/Plane-Scape-Torment-PC-DVD/dp/B002TOKQIG/ref=sr_1_8?ie=UTF8&s=videogames&qid=1257500314&sr=1-8)

Babitz
13-09-2010, 01:01
Samo što amazon ne šalje u RH kolko ja znam.

Sickmanno1
13-09-2010, 02:24
Od kad? :?

Chupacabra
05-10-2010, 15:46
Nabavio, samo da doma instaliram :pray: :pray: :pray:

Horny Devil
06-10-2010, 15:57
Enjoy, bro!

Chupacabra
14-10-2010, 11:43
instalirao. u spoileru je horda, nemojte reci da vas nisam upozorio--

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

inace, lvl 8 thief, imam mortea, anu, grace, dakkona i ignusa. zapeo sam na dijelu kad sam nabavio 'kljuc' za ravelin maze, dakle onu krv. sad ne znam ni di su vrata ni nis :(

dijalozi sa Anom :pray:
MORTEOVA VRIJEDJANJA SELJAKA :pray: :pray:

e da, stalno se predstavljam ko Adahn, ko bi me trebo cekati u birtiji, sta kazes Kroati :/

Chupacabra
14-10-2010, 12:01
Btw, probaj ljudima govoriti da se zoveš Adahn, pa nakon nekog vremena svrati u onaj kafić od dustmena. Ta-da! iznenađenje, entko te tamo čeka :)

fixd.

tko me ceka? nitko poseban, na koga aludiras :(

Horny Devil
14-10-2010, 12:42
Zapravo pojavit ce se spomenuti Adahn u Smoldering Corpse Baru. Zivi dokaz da se ideja doslovce moze materijalizirati u Planescapeu.

baldrick_
14-10-2010, 16:41
ma sjajna igra

Babitz
14-10-2010, 18:55
Kad ćeš opet igrat, obavezno idi magea. Razgovori s dakkonom rulaju. I općenito imaš više jebačkih dijaloga kroz igru ko mag. Ah, nostalgija. :(

Feanor
14-10-2010, 20:13
Igrati ili neigrati opet pitanje je sad. E kako uspješno izbrisati long term memory, na hmmm neznam, tjedan dana :D

Babitz
14-10-2010, 20:31
Ubij se. Tako bar nameless one to radi.

Chupacabra
15-10-2010, 10:58
Ubij se. Tako bar nameless one to radi.


:rotfl:

E da, razgovor-

Nordom: Morte, does your life have a purpose?
Morte: Is Annah still wearin' her underwear?
Nordom: Affirmative
Morte: Then yes.


KOJI JEBACKI DIJALOZI

Feanor
15-10-2010, 13:52
Ubij se. Tako bar nameless one to radi.

Šadap Alehandro. Odi gori u požaru ili tako nesto.

Feanor
19-10-2010, 12:02
E evo, prvi put otkrio da ako pricas s nekim Githzerai Townspersonom dok ti je Dak'kon u ekipi da se ponudi opcija da ti Dak'kon to prevede il da te nauci jezik. Nakon sto te nauci osnove opet ides pricati s Githzerai Townspersonom i onda pratis kako Dak'kon prica s njim i onda sadznaš da ti je on u biti tvoj rob, jer si ga ti ''spasio'' u prošlom životu.

Eh i da ako svoju ruku koju ste našli u drowned nationsu pokazete onom tipu sto tetovire kraj smoldering corpsa, a pritom kazete Dak'konu da prevodi (iako i sami znate jezik nema veze), saznate jos veliki komad price iz svog proslog zivota, i otvara vam se mogucnost dobivanja odlicnog itema za fightera koji povecava statse.

Prebolesno, evo drugi prelazak, a prvi put ovo otkrio :D :pray:

EDIT DOuble post, nyaaaa :3

Chupacabra
19-10-2010, 16:10
presao igru sa thiefom,
mergao se sa Transcendentom.

Animacija kad se Bezimeni pojavi u Blood Waru je aaawesome:D

Sad prelazim igru sa Mageom i usput nabavljam Baldur's gate... dvoumim se izmedju dvice i jedinice :/

Duke of Earl
19-10-2010, 16:15
Sad prelazim igru sa Mageom i usput nabavljam Baldur's gate... dvoumim se izmedju dvice i jedinice :/
Jedinica s BG Tutu modom koji prebacuje igru u engine dvojke, i onda sam nastavis s dvojkom kad završiš, jebena stvar.

baldrick_
19-10-2010, 19:31
Prebolesno, evo drugi prelazak, a prvi put ovo otkrio :D :pray:

to je zato što u prvom prelasku nisi bio dovoljno pažljiv

Babitz
19-10-2010, 20:19
Yep, ja sam to u prvom isto otkrio. Kod svakog kompanjona ima neš mega za otkrit.

Btw, feanorko, jesi otključao sve krugove?

Feanor
19-10-2010, 20:21
Yep, ja sam to u prvom isto otkrio. Kod svakog kompanjona ima neš mega za otkrit.

Btw, feanorko, jesi otključao sve krugove?

Yup :D, sredio sve i sad lagano idem u Clerc's Ward, po ''the word'' za Ignusa...




Sad prelazim igru sa Mageom i usput nabavljam Baldur's gate... dvoumim se izmedju dvice i jedinice :/
Jedinica s BG Tutu modom koji prebacuje igru u engine dvojke, i onda sam nastavis s dvojkom kad završiš, jebena stvar.

This. Tako ja sad imam instalano jedinicu i dvojku, pa to lagano nakon Planescapea...

Chupacabra
20-10-2010, 16:16
jeste li znali da Zerthov Neslomljeni Krug ima

8 krugova, a ne šest? dva nova spella se dobiju, od kojih je jedan lejm donekle :/

Inace, upravo idem u Ulicu Saptajucih Uzdaha. Ae.

Nego, jeste li nasli sve kompanjone svoje bivse inkarnacije? Za tri znate: Deionarra, Dak'kon i Morte, a ko je naso cetvrtog, ja jesam :D

I opcenito mi je dobar onaj seljacki skotski/irski naglasak negih seljaka u Hiveu :)

I pokusajte postaviti pitanje babetini koja je blizu Crnog Spomenika iznad Dustie Bara. Kad se pocne derat heh.

baldrick_
20-10-2010, 18:25
ja jesam. mislim da sam našao 95% stvari koje sam mogao. iz prvog prelaska

Babitz
20-10-2010, 19:10
Jel tko postao Silent King u igri?

Feanor
20-10-2010, 21:12
jeste li znali da Zerthov Neslomljeni Krug ima

8 krugova, a ne šest? dva nova spella se dobiju, od kojih je jedan lejm donekle :/

Inace, upravo idem u Ulicu Saptajucih Uzdaha. Ae.

Nego, jeste li nasli sve kompanjone svoje bivse inkarnacije? Za tri znate: Deionarra, Dak'kon i Morte, a ko je naso cetvrtog, ja jesam :D

I opcenito mi je dobar onaj seljacki skotski/irski naglasak negih seljaka u Hiveu :)

I pokusajte postaviti pitanje babetini koja je blizu Crnog Spomenika iznad Dustie Bara. Kad se pocne derat heh.

Pa za to sam baš napisao gore
Četvrti je zombi broj 366 u mrtvačnici tj. na prvom katu mrtvačnice, koji ti da svoje srce, a dobiješ još i jetru gratis... :D

Chupacabra
21-10-2010, 11:47
jeste li znali da Zerthov Neslomljeni Krug ima

8 krugova, a ne šest? dva nova spella se dobiju, od kojih je jedan lejm donekle :/

Inace, upravo idem u Ulicu Saptajucih Uzdaha. Ae.

Nego, jeste li nasli sve kompanjone svoje bivse inkarnacije? Za tri znate: Deionarra, Dak'kon i Morte, a ko je naso cetvrtog, ja jesam :D

I opcenito mi je dobar onaj seljacki skotski/irski naglasak negih seljaka u Hiveu :)

I pokusajte postaviti pitanje babetini koja je blizu Crnog Spomenika iznad Dustie Bara. Kad se pocne derat heh.

Pa za to sam baš napisao gore
Četvrti je zombi broj 366 u mrtvačnici tj. na prvom katu mrtvačnice, koji ti da svoje srce, a dobiješ još i jetru gratis... :D

Xachariah. Kul lik.

Nego, vecina vas je vidjela onaj finale u kojem se Bezimeni probudi dole, u Blood Waru sa buzdovanom. Ali...

Ljudi u igri kazu da na Pillaru of Skullsa zavrsavaju veliki lazljivci koji su time ugrozili neciji zivot. Jel moguce da ako dovoljno lazem u igri, zavrsim na kraju igre na Pillaru?

Babitz
21-10-2010, 14:23
Kolko ja znam, nije.

baldrick_
21-10-2010, 17:14
nije moguće, a nije ni moguće postati silent king (zar ne?)

Babitz
21-10-2010, 21:31
Nisam nikad postao, ali sam čitao negdje da se može i da onda igra završava.

Trebaš imat karizmu 16 ili iznad (spell friends ftw) da razgovaraš s onom zombi(jicom) koja te nauči pričat s mrtvima i pusti te da posjetiš silent kinga. Vidiš da je mrtav i moš samo izać i eventualno reć štakorima, a moš postat silent king i to je kraj igre. Rula, jelda. :D

Feanor
21-10-2010, 21:39
Ja sam štakorima rekao da je silent king prejak za njih, da ga sa uopce ne usuđuju napast jer ce ih pobit, sjecam se da mi to u prvom prelasku nisu povjerovali(jer je laž jelte),ali ovaj put jesu :D, jebeni stakori mrzim ih...

Babitz
21-10-2010, 21:43
Valjda prvi put nisi imao dosta karizme. Kaj se desi kad popuše? Ja sam skroz zaobišao štakore, lololo.

Feanor
21-10-2010, 21:46
Valjda prvi put nisi imao dosta karizme. Kaj se desi kad popuše? Ja sam skroz zaobišao štakore, lololo.

Prvo ti obecavaju brda i doline ako kao to provjeris za njih, i onda ti kazu kad preneses tu informaciju da su ta brda i doline u biti bila tvoj zivot, i da ce ti za nagradu dopustit da izađeš iz njihovog teritorija bez da te ubiju, a ako ne prihvatiš počme ih se spawnat valjda u beskonačnost, neznam ja sam ih ubio 30 i onda sam ''krepo'' :D

Babitz
21-10-2010, 21:51
Za štakorsko superračunalo su prilično retardni.

Feanor
21-10-2010, 21:53
Pa nitko nije rekao da su vrhunac inteligencije u cijelom tom svemiru, mozda je njih stajaznam 1000-2000 zajedno inteligentno kao jedan covjek, ali fora je u tome sto ako ih je 2000 zajedno svaki od tih 2000 je inteligentan kao jedan covjek(a ne raste eksponencijalno :D ) i 2000 ih je pa su prilicno mocni u borbi.

Babitz
21-10-2010, 22:30
Mislim da si malo sjebo brojke. Mislim da ih je manje potrebno za veću pamet. To ti objašnjava neki tip. Mislim da ih je 20 inteligentno ko čovjek.

Chupacabra
22-10-2010, 10:41
ne znam , ja ih zaobisao, vise mi se svidjaju Dead Nationsi.

Jel se ko sjeca ona dva kostura sa zagonetkama :D

I moram istalirati neki mod u kojem se napokon vise spominje YEMETH.

YEMETH jebovas eee, YEMETH! :shock:

Feanor
22-10-2010, 11:36
ne znam , ja ih zaobisao, vise mi se svidjaju Dead Nationsi.

Jel se ko sjeca ona dva kostura sa zagonetkama :D

I moram istalirati neki mod u kojem se napokon vise spominje YEMETH.

YEMETH jebovas eee, YEMETH! :shock:

Jup, riješenje je Laugh, a to saznaš tako što postavljaš zagonetke onom drugom kosturu....

Babitz
22-10-2010, 12:54
Ne, rješenje je "tongue". I btw, ak imaš INT 19 ili 21 (ne sjećam se točno), automatski znaš odgovor, tj. ne moraš rješavat onu seriju zagonetaka.

baldrick_
22-10-2010, 14:00
Nisam nikad postao, ali sam čitao negdje da se može i da onda igra završava.

mislim da je to laž. čini mi se da me je u jednom od prelazaka pustila da dođem do silent kinga, i nisam imao opciju da postanem on

wat ist yemeth?

Feanor
22-10-2010, 14:04
Ne, rješenje je "tongue". I btw, ak imaš INT 19 ili 21 (ne sjećam se točno), automatski znaš odgovor, tj. ne moraš rješavat onu seriju zagonetaka.

Da istina, onaj kostur koji treba pogodit zagonetku misli da je rijesenje ''laugh'', kad prolaziš pokraj njega to mu pise iznad glave, nesto u stilu ''maybe it's laugh, I don't know''

BTW - Taman nabavio Ignusa (Uzo sva 4 lvl-a njegovog ''učenja'' pa sad imam samo 35 healtha), izgubio Mortea, a i dobit cu Grace za još nekih 20 min igre :D

Babitz
22-10-2010, 14:04
Yemeth je bio neki čarobnjak koji je shvatio da stari te se na račun drugih pomlađivao. Eventualno je ubijen ili nešto. To je izbačen quest neki koji moš otključat i dobiješ "pendant of yemeth". Neki misle da je yemeth neka davna inkarnacija bezimenog, no nije jer malo drukčije funkcioniraju njihove besmrtnosti, a bezimenog su tako zvali radi one fore sa sjenama, jel. Za jednu njegovu smrt umre netko drugi, dok se yemeth pomlađivao na račun drugih.

baldrick_
22-10-2010, 14:11
šteta što su to izbacili

inače, ignus je jedan od slabijih likova budući da s njim imaš najmanje priče, i najmanje se otkriva tokom igre.. ja ga nikad ne vodim, kao ni vailnora (ako se tako zove) jer njega dobiješ previše kasno, a do tad se vežeš za likove. možda je to i jedna od retkih mana igre - likovi se najviše razvijaju kad ih tek dobiješ, a posle muk (čast izuzecima - morte i dakkon, a dakkon samo zato jer na početku nemaš dovoljnu mudrost pa da otključaš sve krugove).

Babitz
22-10-2010, 14:14
Pa o morteu i dakkonu otkrivaš sve više kako priča napreduje jer su prije bili s tobom i osobno su mi najzanimljiviji likovi na igri. Razgovori o krugu zerthimona su mi jedni od najboljih dijaloga u igri.

*Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine. *Know* that when all dies around you, *know* I shall live for your sake.
:D

Ni jedna igra nema ni približno odlične pc i npc likove kao ova. :(

Feanor
22-10-2010, 14:15
šteta što su to izbacili

inače, ignus je jedan od slabijih likova budući da s njim imaš najmanje priče, i najmanje se otkriva tokom igre.. ja ga nikad ne vodim, kao ni vailnora (ako se tako zove) jer njega dobiješ previše kasno, a do tad se vežeš za likove. možda je to i jedna od retkih mana igre - likovi se najviše razvijaju kad ih tek dobiješ, a posle muk (čast izuzecima - morte i dakkon, a dakkon samo zato jer na početku nemaš dovoljnu mudrost pa da otključaš sve krugove).

Anna ultra dosadan i nezanimljim tip, a Ignus je barem ''spaljen'' heh...

baldrick_
22-10-2010, 15:33
Pa o morteu i dakkonu otkrivaš sve više kako priča napreduje jer su prije bili s tobom
da, i velika je šteta što svi moderni rpg-ovi ne upliće sporedne likove koje vodiš u glavnu priču, pa ni nemaju prilike za razvitak. zaista velika šteta

annah je meni bila ok jer sam sve vreme pokušavao da je smuvam.. posle kad sam u tome uspeo, pa do kraja nije bilo nikakvog razvoja. bedno. ali dobro, sjajno kad se uporedi sa ostalim rpg-ovima

Babitz
22-10-2010, 22:06
A čuj, bar nije igra dating simulator kao što je postala praksa među jednim developerom. Da, mislim na Bioware.

croat1gamer
23-10-2010, 00:19
Poceo sam igrati.
Prije dva-tri sata.

Katkad samo napravim quicksave i zajebavam se u dijalozima, tj. kad Morte upadne u iste. :)

baldrick_
23-10-2010, 12:44
ja ne volim tako da igram. mislim na quickload posle dijaloga.. nije mi roleplayerski, kad nešto sjebem u dijalogu, ja onda živim za posledicama.. mnogo je lepše iskustvo. a i kad stalno quickloaduješ dobijaš pomalo monotono iskustvo, stalno si uspešan.. kao kad u manageru loaduješ svaku utakmicu dok ne pobediš

croat1gamer
23-10-2010, 13:02
Pogresno si skuzio.
Imam taj jedan alignment sa kojim igram i to pratim. Ovi ostali su samo da vidim koji bi efekti bili od ostalih odabira, ne da trazim najbolje rjesenje.

Arbiter of Change
23-10-2010, 13:03
Replay value. :eyebrows:

baldrick_
23-10-2010, 19:25
Pogresno si skuzio.
Imam taj jedan alignment sa kojim igram i to pratim. Ovi ostali su samo da vidim koji bi efekti bili od ostalih odabira, ne da trazim najbolje rjesenje.
ok, ali ja kad igram, tako nešto mi ubija roleplay iskustvo. volim "potpuno" da se uživim u lika, a otkud on može da sazna sve efekte.. jednostavno, kad igraš tako kao ja dobijaš mnogo fluidnije i "realističnije" iskustvo, manje deluje kao da igraš igru

pričam u svoje ime

Chupacabra
25-10-2010, 12:32
@yemeth rasprava-

kako sam ja razumio, Yemeth je inkarnacija Bezimenog koja je naučila Ignusa Umjetnost (the Art, je li :) )

Mozete vidjeti taj memory u razgovoru sa Ignusom, kad je on jos bio... nije gorio :)

Vasa inkarnacija ga je mucila u vatri.

Ta inkarnacija nije bila The Practical Incarnation, posto je isti i sam rekao da nema pojma tko je Ignus.

Osim toga, u grobnici Bezimenog, mozete vidjeti kako su vas ljudi nazivali, imena tipa Broken One, Bringer of Misery itd. na kraju liste je ime Yemeth, sto moze znaciti da je Yemeth zapravo bio Bezimeni.

Also, zelim procitati Gracin dnevnik al ne da kurva :(

SPOILERI
~AoC

Babitz
25-10-2010, 14:46
Dnevnik ne moš proučit. Nikad. Nikako.

Yemeth nema veze s bezimenim. Objasnio sam ti gore paralelu po kojoj je dobio taj nadimak.

Ne zna se ni koja je točno inkarnacija podučavala Ignusa.

baldrick_
25-10-2010, 15:35
to što u grobnici piše yemeth, ne mora da znači da je nameless zaista yemeth zato što je grobnicu sagradio neki levi lik koji je verovatno čuo tu legendu koju pominje kingmortal

Babitz
25-10-2010, 16:06
Grobnicu je sagradio bezimeni. Al oke, već spojlam.

baldrick_
25-10-2010, 21:44
da, da... bio sam uveren da je grobnicu napravio neki levi lik koji je hteo da ubije bezimenog, ali se sad sećam da je to bila beše paranoična inkarnacija (koja ti isto postavlja zamke širom igre), right?

svejedno, to ne menje činjenicu da ni sam bezimeni ne može da zna da li je ili nije bio yemeth, osim ako je ova inkarnacija imala neke podatke koje mi nemamo, ali sa tim ulazimo u domen čistog nagađanja, pa...

Babitz
25-10-2010, 22:15
Nije nagađanje je li on yemeth ili ne kad jednostavno nije. Bezimeni je bio vječno mlad i umjesto njega su drugi umirali. On je ostao bez smrtnosti. Yemeth je bio čovjek koji je druge ubijao da se pomladi, osim toga je bio smrtan.
Btw, grobnicu je sagradio "praktični" dio bezimenog kako bi zarobio transcendent onea. Paranoični je samo poboljšao zamke.

Chupacabra
26-10-2010, 12:23
E da,

Nakon što poljubite Ravel (bilo u obličju Grace ili Annah), nakon toga, možete razgovarat sa Anom i dat joj pusu. Ja je kroz cijelu igru pokusavam odvuci u krevet, no to se moze dogoditi jedino u dvije &#39;lažne&#39; scene koje su zakon, ali svejedno Annah laže u obje. Nakon što Ani krv uzavre nakon Ravel, jel moguće išta drugo sa njom?

baldrick_
26-10-2010, 14:25
prilično sam siguran da nije. inače, ne moraš da ljubiš ravel da bi poljubio anu, ja sam prilično siguran da sam ravel odbio, a ipak je palo ljubljenje odmah po ulasku u curst.. a možda sam je smuvao i pre toga, ne sećam se

Chupacabra
26-10-2010, 22:12
ma mozes smuvat Ravel u oblicju Grace i svejedno smuvat Anu, nema veze, al mene zanima jel ima išta poslije toga?

baldrick_
27-10-2010, 11:07
ko što rekoh, mislim da nema

Chupacabra
28-10-2010, 11:26
i čitam knjigu Planescape-Torment. Da, ima i knjiga.

baldrick_
28-10-2010, 13:46
čuo sam da je sranje

Babitz
28-10-2010, 14:43
Imaju dvije knjige. Prva je smeće jer je tek konceptom bazirana na igri, dok je manje - više sve izjebano.
Druga je kolekcija dijaloga i opisa iz igre. Kudikamo bolje od prvog jer je uzeto iz igre, al ono, niš vrijedno čitanja ak si igrao.

Da_killah
10-01-2011, 20:52
dakle, sutra ću vjerojatno po prvi put dobiti ovu igru pa me zanima koji savjet oko same igre, kakav lik je najbolji, party, neke cake, ovo, ono ;)

Babitz
11-01-2011, 00:21
Osobno preporučam da igraš ko wizard. Nabij intelligence i wisdom do jaja, karizmu osrednje jer ćeš pokupit masu stvari koji ti je povise + spell koji je privremeno povisi.
Ostalo ti neću govorit neg samo uživaj u igri.

Imaš par stranica iza tutorijale za povećavanje rezolucije i patchanje igre. OBAVEZNO patchaj igru jer je sigurno nećeš završit u protivnom. Bez patcheva je najbugovitije govno ikad.

Da_killah
11-01-2011, 00:34
hvala, to mi je i chupacabra rekao, da najbolje s mageom s visokim wisdomom. proć ću i kroz temu da vidim što ima :D
btw, verziju s 2 cd-a navodno ne moram patchirat?
i kad krenem igrat, ona lubanja monte prvu rečenicu kaže s voice-actingom, ostale ne. to je normalno? čisto da znam

Babitz
11-01-2011, 17:56
Imaš 2 patcha. 1.1 koji je službeni i 1.37 il tak neš koji je fan patch i koji bih ti preporučio. Ugl, guglaj.

Da, normalno je. Stara igra; voice-acting je samo kod nekih bitnijih scena, što je šteta s obzirom na vrlo impresivnu glasovnu postavu.

Chupacabra
11-01-2011, 18:09
Nordoma glumi Homer Simpson :)))))))))

Vedro
11-01-2011, 18:15
Ako netko želi igrati ovu igru, ovo je OBAVEZNOSštivoS- Instrukcije kako SAVRŠENO instalirati i podesiti igru (http://thunderpeel2001.blogspot.com/2009/01/planescape-torment-fully-modded.html)S:pray:


Sadržava sve, od patcheva, unofficial patcheva, custom rezolucija i popratnih patcheva, tweakanja igre za moderne konfiguracije itd. Pre savršeni vodič, full ga je jednostavno pratiti, SVE je na jednom mjestu i funkcionira SAVRŠENO :pray: :pray:


A sada, odo igrati :D


EDIT:

Najbolje od svega, igra se i dan danas dorađuje sa unofficial patchevima, tako da je datum izlaska posljednje verzije bio 12.04.2010Sgodine :pray:

@Da killah
Ovo gore uradi.

Da_killah
11-01-2011, 18:25
jesam ;)

Arbiter of Change
12-05-2011, 22:51
Ja... ovaj... od sada živim u strahu.
Obsidian Entertainment CEO Feargus Urquhart has touched upon the possibility of Planescape: Torment 2 (http://pc-mmo.nowgamer.com/news/5797/obsidian-dev-ponders-planescape-torment-return)

So what does this mean for the chances of a sequel to the adored PC RPG, Planescape: Torment? Urquhart was surprisingly candid: “I remember right after finishing Planescape: Torment I spoke to Chris Avellone [Obsidian creative director]Sand asked what he wanted to do, and he was like, ‘I don’t wanna do a sequel!’ We haven’t talked about it in ten years, but it might be different now. But a lot of revisiting old games is about saying, ‘okay, that worked in 1999, what would work now?’ And how would you do it again?”

“It would have to be done right, otherwise the fans of the original would be pissed off”

But while it’s not entirely off the table, Urquhart does have concerns that would have to be addressed: “We’d have to think a lot about it, because it would have to be done right, otherwise the fans of the original would be pissed off and new people wouldn’t get it. That would be terrible.”

Babitz
13-05-2011, 00:31
Planescape (setting) igra - može. Veoma može.
Planescape: Torment novi (sequel ili prequel) - nabijem vas nakurac i bojkotiram.

Hexfire
13-05-2011, 10:02
Baš me ulovila neka nostalgija, trebao bih ponovno zaigrat ovo savršenstvo.

Šta se nastavka tiče, moram se složit s Babićem. Ne vidim prostora za direktni sequel. Raditi prequel isto nema previše smisla pa se nadam da će samo preuzeti setting. Iako sam i u vezi toga skeptičan, jer ne znam dali će uspjet pogoditi tu genijalnu atmosferu prvog dijela. Živi bili pa vidjeli.

Horny Devil
13-05-2011, 18:25
Pravo zbore Mortal i Hex. Nova igra u settingu - da, nastavak Tormenta - fuck no!

Chupacabra
13-05-2011, 19:43
Oh hell no. Nikad. nastavak Tormenta bi jedino možda radio da se vratimo u vrijeme kad je još bila takva grafika i kad su bili aktualni takvi rpg-ovi. No, spiritualni nastavak u Planescape settingu-megamože, no, hoće li biti fallout-esque? mislim, Fallout I i II su bili izometrični, a 3... pa, znate. Baš me zanima hoće li i Planescape II biti takav.

Babitz
14-05-2011, 00:53
Ako bi Avellone vodio projekt, ja bi preordero dok god nije direktan nastavak il neki kurac.

Chupacabra
14-05-2011, 01:05
E da, Chris Avellone je apsolutni car. Jel itko skuzio ime u onom spellu Scroll of Enoll Eva? Ja sam odmah :)

Chupacabra
17-09-2011, 02:30
nBn4YXwn8zE&feature=related

Sonic_Moronic
17-09-2011, 07:16
Šta je to, nemogu ni izguglat.

Aha, NWN mod.

Chupacabra
29-01-2012, 22:54
Interesantan revive:
http://guidohenkel.com/2011/10/whats-in-a-face/

Arbiter of Change
10-02-2012, 16:25
What what what?
http://www.rockpapershotgun.com/2012/02 ... more-93668 (http://www.rockpapershotgun.com/2012/02/10/doublefines-happy-day-gives-planescape-dev-kickstarter-fever/#more-93668)

Chris Avellone, the lead developer of isometric RPG classic Planescape Torment and current creative director of Obsidian Entertainment, responded to Michael Antonelli’s suggestion on Twitter that “I’d kickstart $500 for an old school isometric RPG. For Planescape 2? $1000” by stating:

[quote:3dwn7vj4]Hmmmm. I admit, I’ve got Kickstarter fever now. I feel like a bunch of doors suddenly appeared in game development.[/quote:3dwn7vj4]

System
10-02-2012, 16:34
C. Avellone je rekao da nece praviti Torment 2. A WotC je zvanicno ubio Planescape. Tako da...
Nadam se da ce napraviti neki dobar izometrijski turn-based RPG, ali nedo im bog da prave novu Torment igru.

Delirium
25-02-2012, 17:28
Jebo. Mater.

Ja neznam kako sam ovo propuštao do sada.

Ima da padnem matematiku zbog ovoga.

Aerial
25-07-2012, 12:16
A very bit of an update...

http://www.pcgamer.com/2012/07/25/avellone-very-tempted-to-run-planescape-reboot-kickstarter/

Arbiter of Change
21-08-2012, 16:00
Što bi Planescape [spiritualni]Snastavak bio kad bi bio.
http://kotaku.com/5935737/the-guy-who-m ... -look-like (http://kotaku.com/5935737/the-guy-who-made-planescape-torment-tells-us-what-a-spiritual-successor-would-look-like)

- It'd be best not to use [the Dungeons & Dragons]Smechanics or the Planescape license. One reason is doing so would undermine some of the joys of the Kickstarter (not having to answer to anyone but the players – if we take a license, we have to answer to the franchise holder), I'm not sure Wizards/Hasbro/whoever knows where to take the license, and looking back on Planescape: Torment, it's been clear to me that we had to bend a lot of rules to get some of the mechanics and narrative feel we wanted. Could we have done that easier outside of a Planescape universe? Sure.

- Utilize similar writing style elements (slang, dialogue screen format similar to Planescape), depth (lots of choices per node, lots of reactivity), presentation (action descriptions interwoven in the text) and density (the Wasteland 2 backers have repeatedly asked for more text in Wasteland rather than spending resources on something else like [voiceovers], thankfully enough).

The Fury
03-09-2012, 17:23
Nabavio sam igru sa GOG.com ... Jel trebam još što stavljati, neke patcheve, modove za ugodnije igranje?

Arbiter of Change
03-09-2012, 17:53
Nabavio sam igru sa GOG.com ... Jel trebam još što stavljati, neke patcheve, modove za ugodnije igranje?
Samo slijedi ovo, tu je sve što ti treba.
http://thunderpeel2001.blogspot.com/200 ... odded.html (http://thunderpeel2001.blogspot.com/2009/01/planescape-torment-fully-modded.html)

The Fury
06-09-2012, 18:11
Sve sam sredio :D

Malo sam zapeo u početku, ne znam gdje trebam ići ... Imam Sanctum key i bio sam na 2. katu ali dalje ne znam.

Chupacabra
09-09-2012, 03:18
Skroz dolje.

Horny Devil
05-10-2012, 11:16
Instalirao ga ponovno. Pojavio se neki stuttering ingame pa sam uz obvezne modove nabacio i ovaj ddraw fix:

http://www.shsforums.net/topic/48732-ddraw-fix-for-slowdownsstuttering/

Radi savrseno.

Arbiter of Change
05-12-2012, 20:09
Kad se već kopa po Steamu.
http://cdr.thebronasium.com/app/205180

Chupacabra
03-03-2013, 15:24
Vhailor: When the injustice is great enough, justice will lend me the strength needed to correct it. None may stand against it. It will shatter every barrier, sunder any shield, tear through any enchantment, and lend its servant the power to pass sentence. Know this: There is nothing on all the Planes that can stay the hand of justice when it is brought against them. It may unmake armies. It may sunder the thrones of gods. Know that for all who betray justice, I am their fate. And fate carries an executioner's axe.
The Nameless One: I see.
Vhailor: No you do notSsee. Pray that you will neverSsee.

Reinstall imninent.

Deadwalker
06-05-2013, 19:05
Utrošio cca 10 sati igranja, stavio WD mod i sučelje, igra mi se crasha kada ulazim u pojedine manje prostorije. Postoji li lijek za to?

System
06-05-2013, 19:16
I meni je isto to bilo. Ali nije mi predstavljalo veliki problem. Samo udjem ponovo u igru i zbog autosavea odmah nastavim na istom mjestu bez gubitka progresa.

Deadwalker
06-05-2013, 19:23
Fora je što uopće ne mogu ući u pojedinu prostoriju u kojoj se nalazi NPC s kojim trebam izvršiti interakciju kako bi dovršio započeti quest. Navodno je problem samo s tim manjim prostorijama, no ne znam ima li smisla nastaviti igrati ako rušenje bude izraženije.
Iz početka mi se ponovno neda, bez obzira koliko igra bila briljantna :(

EDIT:
Većina savjeta - "new game". :(

System
06-05-2013, 20:27
A to. Ne znam, mene je nasumice izbacivalo iz igre. A ako te stalno izbacuje na istom mjestu, jebiga onda. Probaj reinstalirat igru ali sacuvaj save pa kasnije importaj, mislim da mozes.

Deadwalker
06-05-2013, 20:44
Saveovi mi ne vrijede budući da ih prilikom instalacije WS moda algoritam obradi.
Mislim da ću si ovo ostaviti za razdoblje nakon ispita - no onda prvo idu modovi, a tek onda igranje.

Kid A
02-10-2013, 21:36
http://steamcommunity.com/app/205180

Sonic_Moronic
02-10-2013, 22:02
Sjebo si se dosta što nisi barem napravio backup prije stavljanja modova.