PDA

Pogledaj cijelu verziju : Cijena gaminga



Michel
09-01-2007, 14:57
Da počnem. Želim pljuvati po tolikim stvarima da nemam pljuvačke..... pa ću skratit i orijentirat se na samo jednu stvar zasad.

Bez obzira što su milijuni prije mene rekli nikoga nije briga za jednu banalnu i osnovnu stvar : CIJENE ORIGINALNOG SOFTVERA!!!

Pa evo govorimo o piratskim igrama . Na forumu je pravilo nemoj govorit o njima...... a svi se pravimo ludi a svi ih imamo......(ako me banaju zbog ovog onda je još jedan gamer pao poražen od nepravde )

Moj apel ide na smanjenje cijena originalnog softvera. Da nove igre koštaju npr 100 kn. Meni ne bi nikad napamet palo kupit nešto piratsko. Ne bi imo razloga. Ali da ja platim igru 450 kn?! Pa nisam popizdio! Dalje OS.
Da platim 1300+ kuna za poluproizvod microsofta ?! Yeah right.....

I na kraju proizlazi jedan poražavajuči zaključak. Da su cijene jeftinije ja bi samo uzimao originalne stvari.
A sad učinimo malo matematike

Da imam samo trečinu onog što imam i da je sve origigi oni bi imali lijepu zaradu. Ovako su dobili šipak. :rotfl:
Zamislite samo koliki bi uzimali originalno..... zapravo proizvođači softvera sami sebi dižu pare s tako visokim cijenama.

(btw nemoj da se nađe neki pametnjaković i spomene mi low budget jer ta sranja neću ni štapom, i da nađe se nekad nešto ok ali u globalu to je SVE stvar prošlosti)

Arbiter of Change
09-01-2007, 14:59
Zato imaš lijepo STEAM.

POSA
09-01-2007, 15:00
u pravi si al štaš.
no da si ti tvorac igara sumnjam da bi tako pričao i da si napisao windowsov source sumnjam da bi ga nazvao poluproizvodom

Michel
09-01-2007, 15:02
Da. To je jedina pozitivna stvar......
Ali tu ne dobiješ kutiju.....manual.... gubi se čar.... a uostalom treba to sve poskidat :(

Michel
09-01-2007, 15:02
u pravi si al štaš.
no da si ti tvorac igara sumnjam da bi tako pričao i da si napisao windowsov source sumnjam da bi ga nazvao poluproizvodom

Da ali zato ipak gameri znaju da je poluproizvod a ja sam gamer :)

POSA
09-01-2007, 15:08
neka si
sve u svemu slažem se s tobom. trebalo bi to jeftinije, a sumnjam da će biti tako, pa dotad trčimo kod cd-roma

Burek_fr0m_SPACE
09-01-2007, 15:11
Joj, al' bi ja zabranio to takvo pljuvanje svima koji nisu bar neki "Hello world!" program napisali, pa veze nemaju šta pričaju. Kod Windowsa i njegov način rada je nešto što višestruko nadmašuje mentalne kapacitete onih što uzimaju sebi za pravo da ga pljuju i govore da je sranje. A što se cijena igara tiče, jedina veća nepravda od njihove cijene je raspodjela zarade između izdavača i developera. Ispada da su tu developerti zaslužni oko 10%, a to je jedna od najvećih nepravdi koje sam ja vidio.

Rocchiro
09-01-2007, 16:32
Joj, al' bi ja zabranio to takvo pljuvanje svima koji nisu bar neki "Hello world!" program napisali, pa veze nemaju šta pričaju. Kod Windowsa i njegov način rada je nešto što višestruko nadmašuje mentalne kapacitete onih što uzimaju sebi za pravo da ga pljuju i govore da je sranje. A što se cijena igara tiče, jedina veća nepravda od njihove cijene je raspodjela zarade između izdavača i developera. Ispada da su tu developerti zaslužni oko 10%, a to je jedna od najvećih nepravdi koje sam ja vidio.

slazem se s tobom.veliki je trud u tim igrama i nek ostanu takve cjene jer su realne,al ja ih bome necu placati i radije cu krsiti zakoni.svi sretni i zadovoljni

a nekom debelom kratkovidnom ameru nije problem izdvojiti 70 dolara za igru...a nemogu onda sad oni reci:"Ameri,vi cete placati 70 dolara a Balkanci 10 dolara pa se jebite"

Michel
09-01-2007, 16:32
Joj, al' bi ja zabranio to takvo pljuvanje svima koji nisu bar neki "Hello world!" program napisali, pa veze nemaju šta pričaju. Kod Windowsa i njegov način rada je nešto što višestruko nadmašuje mentalne kapacitete onih što uzimaju sebi za pravo da ga pljuju i govore da je sranje. A što se cijena igara tiče, jedina veća nepravda od njihove cijene je raspodjela zarade između izdavača i developera. Ispada da su tu developerti zaslužni oko 10%, a to je jedna od najvećih nepravdi koje sam ja vidio.

Oprosti ako sam te uvrijedio :yuck:
Ali ako cijeli svijet kaže to onda ti sereš po svima nama.
I napiso sam hello world i vidio da je sranje i dosadno lupat kodove da nisam toliki ......... da se tim bavim je li..... :rotfl:
A ako ti je windows savršen bogami si prvi..... vjerojatno i zadnji.

gogs
09-01-2007, 16:40
ma nek si svatko određuje cijene za svoje proizvode, ak njima to odgovara i ak imaju dovoljno kupaca i profit, zašt bi smanjivali cijene?
nekih 90%;možemo se kladit; ljudi koji danas kupuju kod pir.ata će to iz čiste navike nastavit radit i da se cijene smanje na nekih 100 kn za igru o čemu ti pričaš, a i opet bolje je dat 20 kn nego 100 pa ti malo prouči ljudsku psihologiju i kome je kaj u interesu...

Burek_fr0m_SPACE
09-01-2007, 16:46
i vidio da je sranje i dosadno lupat kodove
Upravo zato nemaš pravo srati ni po kakvom softveru jer nemaš poštovanja prema tome. Nisam ja rekao da je Windows savršen, svi znamo da ništa nije savršeno, a pogotovo ne Windows. Ali znajući mnogo programiranju i čitavom procesu izrade softvera i njegovog funkcionisanja, imam mnogo poštovanja prema ljudima koji su napravili Windows, jer znam koliki je trud uložen u to i koliko je to kompleksna stvar. I onda nakon svega toga dođe neko poput tebe i kaže da je Windows sranje, da je programiranje sranje i da je dosadno lupat kodove... Pa ko si ti da to izjavljuješ?!

Rocchiro
09-01-2007, 16:58
i vidio da je sranje i dosadno lupat kodove
Upravo zato nemaš pravo srati ni po kakvom softveru jer nemaš poštovanja prema tome. Nisam ja rekao da je Windows savršen, svi znamo da ništa nije savršeno, a pogotovo ne Windows. Ali znajući mnogo programiranju i čitavom procesu izrade softvera i njegovog funkcionisanja, imam mnogo poštovanja prema ljudima koji su napravili Windows, jer znam koliki je trud uložen u to i koliko je to kompleksna stvar. I onda nakon svega toga dođe neko poput tebe i kaže da je Windows sranje, da je programiranje sranje i da je dosadno lupat kodove... Pa ko si ti da to izjavljuješ?!

istina,ovo mu nije trebalo :naughty:

Kenyi
09-01-2007, 17:03
hajd ti napravi windows koji funkcionira perfektno i ja cu se smijat.

Eddie9
09-01-2007, 18:16
Joj, al' bi ja zabranio to takvo pljuvanje svima koji nisu bar neki "Hello world!" program napisali, pa veze nemaju šta pričaju. Kod Windowsa i njegov način rada je nešto što višestruko nadmašuje mentalne kapacitete onih što uzimaju sebi za pravo da ga pljuju i govore da je sranje. A što se cijena igara tiče, jedina veća nepravda od njihove cijene je raspodjela zarade između izdavača i developera. Ispada da su tu developerti zaslužni oko 10%, a to je jedna od najvećih nepravdi koje sam ja vidio.

slazem se s tobom.veliki je trud u tim igrama i nek ostanu takve cjene jer su realne,al ja ih bome necu placati i radije cu krsiti zakoni.svi sretni i zadovoljni

a nekom debelom kratkovidnom ameru nije problem izdvojiti 70 dolara za igru...a nemogu onda sad oni reci:"Ameri,vi cete placati 70 dolara a Balkanci 10 dolara pa se jebite"

istina sta si rekao

Shadowhell
10-01-2007, 01:36
hajd ti napravi windows koji funkcionira perfektno i ja cu se smijat.

Ma pusti, došao ovdje "iskaliti" svoj bijes prema cijenama originala općenito pri čemu samo ruši sebe u pogledu svih na forumu srozavajući djela ljudi o kojima nema pojma.

Nadalje, ponavlja činjenicu da je on gamer, faca nad facama, sve zna i nitko njega neće dirat a kao gamer bi trebao već znati koliko truda je uloženo u jednu jedinu igru a kamo li u jedan OS poput Windowsa ( za koje nitko nije rekao da su savršeni, što si opet uzima za pravo ).

Možda publisheri igara uzimaju prevelik dio novca od prodaje za sebe, dok su samo developeri zakinuti kao što je spomenuto ( a u konačnici publisheri određuju cijenu softwarea ).

Burek_fr0m_SPACE
10-01-2007, 03:09
Ja ću uvijek smatrati idiotom onog ko pljuje po stvarima o kojima pojma nema, pa nek' se sad vrijeđa ko hoće. Dječak je vidio da je u modi pljuvanje po Windowsima, pa će sad on reći kako su Windowsi smeće i da je programiranje sranje? Da mi bi znat gdje li bi se sad on pravio pametan da nije programiranja i Windowsa...

Cali
10-01-2007, 03:33
ionako microsoft ne zarađuje od privatnih korisnika windowsa nego od firmi i ostalog.

a što se originala tiče, problem je malo dublji... naime problem je u državi gdje su plaće preniske općenito, pa tako i za redovite kupnje igara i ostalog... naravno da u americi ili njemačkoj nije problem kupit 1 igru mjesečno koja košta 450 kn, kad ti je plaća 1000€ pa na dalje...

naravno, ovo govorim u globalu, uvijek ima bogataša i siromaha, ali srednja klasa je uvijek najbrojnija, a kod nas je srednja klasa ustvari presiromašna za takav luksuz kao što je kupovanje originalnih igara.

Michel
10-01-2007, 12:08
Ja ću uvijek smatrati idiotom onog ko pljuje po stvarima o kojima pojma nema, pa nek' se sad vrijeđa ko hoće. Dječak je vidio da je u modi pljuvanje po Windowsima, pa će sad on reći kako su Windowsi smeće i da je programiranje sranje? Da mi bi znat gdje li bi se sad on pravio pametan da nije programiranja i Windowsa...

ok. Amo ovako....
Ja idiot kažeš ok. Ti si idiot kažem ja :) Zaboga tvoja je izjava bila da je cijela 9xxx serija radeona directx 9. Samo zbog te izjave nek te bude SRAM
što znaš išta programirat. OK idemo dalje windowsi haha . Ne mislim ja da je to lako pa nisam idiot. Zašto sam bijesan pa evo ti : ljudi napravili te jebene win i što sad , rupe na sve strane , i godinama nakon toga još su mnoge tu.
I što je najgore od svega mnoge za koje znaju ne žele ispravit . (Ili ne znaju kako nisu znali napravit ni web browser. Trebo si vidit listu programera koji su radili na internet exploreru, ima dovoljno imena za shindlerovu listu sramota. E i btw BESPLATNI alternativci im na tom polju razbijaju glavu. BESPLATNI im razbijaju glavu i na sigurnosti ko spywareblaster i spybot itd. Pa onda bs player i slično kolje wma. Lista se nastavlja. Ovo rade ljudi besplatno (dobro imaju donacije..... i slično)
a s druge strane firma vrjedna milijarde nije u stanju.
I ok priznajem da sam krenio malo preagresivno u temu , ali što češ kad nepravda boli.

goGAMERo
10-01-2007, 12:54
Da i ja nešto kažem.

Zamislite ovo, prosječna četveročlana obitelj, dok poplaćate račune, namirnice i sve ostalo, ostade vam tek nešto love. Zamislite koliko dobrih i kvalitetnih igara izlazi tijekom godine, usudio bih se reći i tokom mjeseca, koje pravi gamer treba odigrati. Ako je prosječna plaća 4.000 kn, a igra 400, pa di bi kraj bio ljudi. Ja nisam štovaljelj piratskog, jer prepoznam koliko programeri truda i rada ulože u svoje projekte, ali isto tako trebaju uzeti u obzir da taj proizvod nije namjenjen samo za Američko tržište gdje su prosječne plaće po 5.000 $. Da se cijena orginalnog softvera smanji za bar nekih 30-ak posto vjerujte mi bila bi posve druga priča.

Michel
10-01-2007, 12:59
Da i ja nešto kažem.

Zamislite ovo, prosječna četveročlana obitelj, dok poplaćate račune, namirnice i sve ostalo, ostade vam tek nešto love. Zamislite koliko dobrih i kvalitetnih igara izlazi tijekom godine, usudio bih se reći i tokom mjeseca, koje pravi gamer treba odigrati. Ako je prosječna plaća 4.000 kn, a igra 400, pa di bi kraj bio ljudi. Ja nisam štovaljelj piratskog, jer prepoznam koliko programeri truda i rada ulože u svoje projekte, ali isto tako trebaju uzeti u obzir da taj proizvod nije namjenjen samo za Američko tržište gdje su prosječne plaće po 5.000 $. Da se cijena orginalnog softvera smanji za bar nekih 30-ak posto vjerujte mi bila bi posve druga priča.

Slažem se 100% s tobom.

dugi
10-01-2007, 13:15
Izokrenuli ste sve skupa.
1.igre su preskupe i to je istina
2.igranje je luksuz ili zabava ali svakako luksuz pa kao takav moze i kostati
3.ako je igranje luksuz a ne primarna aktivnost onda je bespredmetno traziti da bude jeftino jer nikome ne pada na pamet da npr.trazi da pojeftine prostituke ili nesto slicno.

Burek_fr0m_SPACE
10-01-2007, 13:52
Zaboga tvoja je izjava bila da je cijela 9xxx serija radeona directx 9. Samo zbog te izjave nek te bude SRAM
I sad bi se moje izostavljanje R(V)2*0 trebalo uporediti s tvojim pljuvanjima? Kao drugo, vidim da si oduševljen besplatnim programima. I ja sam, prilično. Svaka čast ljudima. Jer jako često i jesu bolji od komercijalnih rješenja. Ali, opet, prije ili kasnije, pojaviće se neki drugi program (bilo komercijalni, bilo besplatan) koji će biti utoliko bolji od ovih besplatnih koliko su ovi bili od Windowsovih - i šta onda? Onda ćemo ove pljuvat? Reći kako su MPC, Spybod S&D, Firefox, foobar2000, VirtualDub i ko zna koji sve još - sranje? Prirodno je da softver, kao i sve drugo, evoluira vremenom, ali to ti ne daje pravo da pljuješ po prethodnicima, koji su im jako često uzori, a i pioniri nekih ideja.

@dugi, good point.

@Michel, kad mi već cjepidlačiš, moraću i ja tebi...

Pa onda bs player i slično kolje wma.
WMA? Windows Media Audio? I, eto, već vidim odgovor tipa "a daj, to je typo...". Vjerovatno. Ali eto, vidiš i sam - ljudi griješe. Pa šta ti misliš, da ja nisam nikad čuo za Radeone? I da ja pojma nemam o njihovim jezgrama i koje PS imaju? Htio sam napisati nešto tipa "9250<" ili "9500+", ali na brzinu napisah "9xxx" i na kraju nisam ni zapazio propust. Ali eto, tebi za volju, odoh naći post i ispraviti ga.

Bishop_45_(2)
10-01-2007, 14:46
dugi ima pravo
ali i ne mozes traziti da igre pojeftine; ti znas koliko ljudi radi na jednoj igri, sada uzmi dio koji developerska kuca uopce dobije; jako je cesto puno manji od dijela kojeg je pokupio izdavac, i sada tu svotu podijeli na sve ljude koji su radili na toj igri !!! I NE nece pojeftiniti, jer ne samo da ljudi koji su zaslzni za igru dobivaju malo, vec izdavac prisiljava autora na komercijonalizaciju produkta i zahtijeva vishe novca !!!; tako mi koji kupujemo igre gubimo puno para; programeri i concept artisti (mrzim sto njih cesto izostavljaju) dobivaju malo; jedino izdavac dobiva pun qrac; i to je posljedica kapitalizma (naravno ne zelim da me zbog ove izjave netko prozove komunistom, to je jos gore; jer kao to je dugi rekao, igre su luksuz, i ako mislite da bi u komunizmu itko vidio igru, a kamoli ju jos doma igrao, ...)

a Win ti je primjer komercionaliziranog proizvoda, u njemu se ne vidi nikakva kreativnost, njega su napravili za uredsku upotrebu, postao je prilicno poznat,prema tome i popularan; ta popularnost i mu je omogucila veliku zaradu, a sa zaradom dolazi do unaprijeđivanja; to sto je Win najpoznatiji i najrasireniji nije stvar kvalitete koda, vec kvalitetne prodaje; NARAVNO tebi koji si uvjeren da je programiranje sranje nista i nitko nedaje pravo da vrijedjas ikakav kod, POGOTOVO LOW-BUDGET, jer gledas sa drugacije perspektive koja ocito nije objektivna !!!

Da auti kostaju 100 kn takodjer bi im porasla prodaja, prosjecan stanovnik si ne moze priustiti svako toliko nov auto !!!

I zasto bi sada nekog izdavaca bilo briga za nas koji rijetko kupujemo originale:::>1) ako pojeftini proizvod kako moze znati da cemo mi kupovati
2) pojeftinio ili ne, njegovo trziste u Americi ce uvijek biti vece, bile vishe cijene ili nize, a zbog razloga 1) mu je bolje zadzrati vishu cijenu
3) Nikoga nije briga za druge, svi se brinu za sebe; tako da mozes prestati ocekivati da ce nesto pasti s neba, nece, NIKADA !!!

Michel
10-01-2007, 15:48
Zaboga tvoja je izjava bila da je cijela 9xxx serija radeona directx 9. Samo zbog te izjave nek te bude SRAM
I sad bi se moje izostavljanje R(V)2*0 trebalo uporediti s tvojim pljuvanjima? Kao drugo, vidim da si oduševljen besplatnim programima. I ja sam, prilično. Svaka čast ljudima. Jer jako često i jesu bolji od komercijalnih rješenja. Ali, opet, prije ili kasnije, pojaviće se neki drugi program (bilo komercijalni, bilo besplatan) koji će biti utoliko bolji od ovih besplatnih koliko su ovi bili od Windowsovih - i šta onda? Onda ćemo ove pljuvat? Reći kako su MPC, Spybod S&D, Firefox, foobar2000, VirtualDub i ko zna koji sve još - sranje? Prirodno je da softver, kao i sve drugo, evoluira vremenom, ali to ti ne daje pravo da pljuješ po prethodnicima, koji su im jako često uzori, a i pioniri nekih ideja.

@dugi, good point.

@Michel, kad mi već cjepidlačiš, moraću i ja tebi...

Pa onda bs player i slično kolje wma.
WMA? Windows Media Audio? I, eto, već vidim odgovor tipa "a daj, to je typo...". Vjerovatno. Ali eto, vidiš i sam - ljudi griješe. Pa šta ti misliš, da ja nisam nikad čuo za Radeone? I da ja pojma nemam o njihovim jezgrama i koje PS imaju? Htio sam napisati nešto tipa "9250<" ili "9500+", ali na brzinu napisah "9xxx" i na kraju nisam ni zapazio propust. Ali eto, tebi za volju, odoh naći post i ispraviti ga.

Da ali vidiš ja sad vidim da sam typo ali da me plačaju da riješavam probleme ja bi sad to ispravio........ a microsoft bi ostavio ...

Michel
10-01-2007, 15:51
dugi ima pravo
ali i ne mozes traziti da igre pojeftine; ti znas koliko ljudi radi na jednoj igri, sada uzmi dio koji developerska kuca uopce dobije; jako je cesto puno manji od dijela kojeg je pokupio izdavac, i sada tu svotu podijeli na sve ljude koji su radili na toj igri !!! I NE nece pojeftiniti, jer ne samo da ljudi koji su zaslzni za igru dobivaju malo, vec izdavac prisiljava autora na komercijonalizaciju produkta i zahtijeva vishe novca !!!; tako mi koji kupujemo igre gubimo puno para; programeri i concept artisti (mrzim sto njih cesto izostavljaju) dobivaju malo; jedino izdavac dobiva pun qrac; i to je posljedica kapitalizma (naravno ne zelim da me zbog ove izjave netko prozove komunistom, to je jos gore; jer kao to je dugi rekao, igre su luksuz, i ako mislite da bi u komunizmu itko vidio igru, a kamoli ju jos doma igrao, ...)

a Win ti je primjer komercionaliziranog proizvoda, u njemu se ne vidi nikakva kreativnost, njega su napravili za uredsku upotrebu, postao je prilicno poznat,prema tome i popularan; ta popularnost i mu je omogucila veliku zaradu, a sa zaradom dolazi do unaprijeđivanja; to sto je Win najpoznatiji i najrasireniji nije stvar kvalitete koda, vec kvalitetne prodaje; NARAVNO tebi koji si uvjeren da je programiranje sranje nista i nitko nedaje pravo da vrijedjas ikakav kod, POGOTOVO LOW-BUDGET, jer gledas sa drugacije perspektive koja ocito nije objektivna !!!

Da auti kostaju 100 kn takodjer bi im porasla prodaja, prosjecan stanovnik si ne moze priustiti svako toliko nov auto !!!

I zasto bi sada nekog izdavaca bilo briga za nas koji rijetko kupujemo originale:::>1) ako pojeftini proizvod kako moze znati da cemo mi kupovati
2) pojeftinio ili ne, njegovo trziste u Americi ce uvijek biti vece, bile vishe cijene ili nize, a zbog razloga 1) mu je bolje zadzrati vishu cijenu
3) Nikoga nije briga za druge, svi se brinu za sebe; tako da mozes prestati ocekivati da ce nesto pasti s neba, nece, NIKADA !!!

Moj cijeli smisao je kad bi igre bile jeftinije ja bi kupio. Ovako UOPĆE ne kupujem. Bolje bi im bilo da se proda u 50 milijuna primjeraka nego u 2 milijuna pa bi na kraju jeftinija cijena bila veća zarada jer bi daleko više ljudi uzimalo......

Rocchiro
10-01-2007, 16:26
dugi ima pravo
ali i ne mozes traziti da igre pojeftine; ti znas koliko ljudi radi na jednoj igri, sada uzmi dio koji developerska kuca uopce dobije; jako je cesto puno manji od dijela kojeg je pokupio izdavac, i sada tu svotu podijeli na sve ljude koji su radili na toj igri !!! I NE nece pojeftiniti, jer ne samo da ljudi koji su zaslzni za igru dobivaju malo, vec izdavac prisiljava autora na komercijonalizaciju produkta i zahtijeva vishe novca !!!; tako mi koji kupujemo igre gubimo puno para; programeri i concept artisti (mrzim sto njih cesto izostavljaju) dobivaju malo; jedino izdavac dobiva pun qrac; i to je posljedica kapitalizma (naravno ne zelim da me zbog ove izjave netko prozove komunistom, to je jos gore; jer kao to je dugi rekao, igre su luksuz, i ako mislite da bi u komunizmu itko vidio igru, a kamoli ju jos doma igrao, ...)

a Win ti je primjer komercionaliziranog proizvoda, u njemu se ne vidi nikakva kreativnost, njega su napravili za uredsku upotrebu, postao je prilicno poznat,prema tome i popularan; ta popularnost i mu je omogucila veliku zaradu, a sa zaradom dolazi do unaprijeđivanja; to sto je Win najpoznatiji i najrasireniji nije stvar kvalitete koda, vec kvalitetne prodaje; NARAVNO tebi koji si uvjeren da je programiranje sranje nista i nitko nedaje pravo da vrijedjas ikakav kod, POGOTOVO LOW-BUDGET, jer gledas sa drugacije perspektive koja ocito nije objektivna !!!

Da auti kostaju 100 kn takodjer bi im porasla prodaja, prosjecan stanovnik si ne moze priustiti svako toliko nov auto !!!

I zasto bi sada nekog izdavaca bilo briga za nas koji rijetko kupujemo originale:::>1) ako pojeftini proizvod kako moze znati da cemo mi kupovati
2) pojeftinio ili ne, njegovo trziste u Americi ce uvijek biti vece, bile vishe cijene ili nize, a zbog razloga 1) mu je bolje zadzrati vishu cijenu
3) Nikoga nije briga za druge, svi se brinu za sebe; tako da mozes prestati ocekivati da ce nesto pasti s neba, nece, NIKADA !!!

Moj cijeli smisao je kad bi igre bile jeftinije ja bi kupio. Ovako UOPĆE ne kupujem. Bolje bi im bilo da se proda u 50 milijuna primjeraka nego u 2 milijuna pa bi na kraju jeftinija cijena bila veća zarada jer bi daleko više ljudi uzimalo......

u americi oni i više nego dobro zarade,naših 100 primjeraka im niš ne znači

Samael
10-01-2007, 16:47
Prava cijena gaminga: vaše oči i vaši prsti
:)

Rapttor
10-01-2007, 17:00
Moj cijeli smisao je kad bi igre bile jeftinije ja bi kupio. Ovako UOPĆE ne kupujem. Bolje bi im bilo da se proda u 50 milijuna primjeraka nego u 2 milijuna pa bi na kraju jeftinija cijena bila veća zarada jer bi daleko više ljudi uzimalo......

U hrvatskoj bi im bila veca zarada. U europi, japanu i americi ne. A posto oni cine 90% trzista...
Njima bi igre umjesto jeftine bile ultrajeftine. Sumnjam da ce se svjetsko trziste igara ikad prilagodavati tebi.

hacker
10-01-2007, 17:04
Da počnem. Želim pljuvati po tolikim stvarima da nemam pljuvačke..... pa ću skratit i orijentirat se na samo jednu stvar zasad.

Bez obzira što su milijuni prije mene rekli nikoga nije briga za jednu banalnu i osnovnu stvar : CIJENE ORIGINALNOG SOFTVERA!!!

Pa evo govorimo o piratskim igrama . Na forumu je pravilo nemoj govorit o njima...... a svi se pravimo ludi a svi ih imamo......(ako me banaju zbog ovog onda je još jedan gamer pao poražen od nepravde )

Moj apel ide na smanjenje cijena originalnog softvera. Da nove igre koštaju npr 100 kn. Meni ne bi nikad napamet palo kupit nešto kretensko. Ne bi imo razloga. Ali da ja platim igru 450 kn?! Pa nisam popizdio! Dalje OS.
Da platim 1300+ kuna za poluproizvod microsofta ?! Yeah right.....

I na kraju proizlazi jedan poražavajuči zaključak. Da su cijene jeftinije ja bi samo uzimao originalne stvari.
A sad učinimo malo matematike

Da imam samo trečinu onog što imam i da je sve origigi oni bi imali lijepu zaradu. Ovako su dobili šipak. :rotfl:
Zamislite samo koliki bi uzimali originalno..... zapravo proizvođači softvera sami sebi dižu pare s tako visokim cijenama.

(btw nemoj da se nađe neki pametnjaković i spomene mi low budget jer ta sranja neću ni štapom, i da nađe se nekad nešto ok ali u globalu to je SVE stvar prošlosti)

gle,jednostavno je,da programeri nebi toliko zaradivali na svojim igrama,bile bi nize cijene....

Lord Jambrek
10-01-2007, 17:56
ionako microsoft ne zarađuje od privatnih korisnika windowsa nego od firmi i ostalog.

a što se originala tiče, problem je malo dublji... naime problem je u državi gdje su plaće preniske općenito, pa tako i za redovite kupnje igara i ostalog... naravno da u americi ili njemačkoj nije problem kupit 1 igru mjesečno koja košta 450 kn, kad ti je plaća 1000€ pa na dalje...

naravno, ovo govorim u globalu, uvijek ima bogataša i siromaha, ali srednja klasa je uvijek najbrojnija, a kod nas je srednja klasa ustvari presiromašna za takav luksuz kao što je kupovanje originalnih igara.


ali nije, ali švabo ima 1000-2000€ plaću, a prosječni hrvat ima 2000-3000kn plaću i sad gledajmo to po jedinicama, a ne po valuti. Švabi od tih 2000 ode oko 50 jedinica i ostane mu 1950. Dok hrvatu ode 450 jedinica od 2000 i ostane mu 1550. Kužiš kaj hoću reći?

The Boz
10-01-2007, 17:58
Da počnem. Želim pljuvati po tolikim stvarima da nemam pljuvačke..... pa ću skratit i orijentirat se na samo jednu stvar zasad.

Bez obzira što su milijuni prije mene rekli nikoga nije briga za jednu banalnu i osnovnu stvar : CIJENE ORIGINALNOG SOFTVERA!!!

Pa evo govorimo o piratskim igrama . Na forumu je pravilo nemoj govorit o njima...... a svi se pravimo ludi a svi ih imamo......(ako me banaju zbog ovog onda je još jedan gamer pao poražen od nepravde )

Moj apel ide na smanjenje cijena originalnog softvera. Da nove igre koštaju npr 100 kn. Meni ne bi nikad napamet palo kupit nešto kretensko. Ne bi imo razloga. Ali da ja platim igru 450 kn?! Pa nisam popizdio! Dalje OS.
Da platim 1300+ kuna za poluproizvod microsofta ?! Yeah right.....

I na kraju proizlazi jedan poražavajuči zaključak. Da su cijene jeftinije ja bi samo uzimao originalne stvari.
A sad učinimo malo matematike

Da imam samo trečinu onog što imam i da je sve origigi oni bi imali lijepu zaradu. Ovako su dobili šipak. :rotfl:
Zamislite samo koliki bi uzimali originalno..... zapravo proizvođači softvera sami sebi dižu pare s tako visokim cijenama.

(btw nemoj da se nađe neki pametnjaković i spomene mi low budget jer ta sranja neću ni štapom, i da nađe se nekad nešto ok ali u globalu to je SVE stvar prošlosti)

gle,jednostavno je,da programeri nebi toliko zaradivali na svojim igrama,bile bi nize cijene....
Programeri ne zarađuju, izdavači su ti koji se kupaju u lovi. Zato imaš pametnice koji rade stvari tipa Steam :D

Babitz
10-01-2007, 17:59
sad ispada da mi jedini u svetu imamo loše plaće i skupe igre :boohoo:

Silventus
10-01-2007, 18:00
Sve su origigi igre jako skupe,i bolje da se tako priviknes ako hoćes biti gamer.
Kopije su jeftinije zbog toga sto losije rade i velika je mogućnost da dobiješ virus.

P.S:Admini se zbilja zajebavaju.Ja napišem "h*iratske" post meni pokaze "kretenske"pa sam morao editirat :rotfl:

Mislim zbilja.

*p

Burek_fr0m_SPACE
10-01-2007, 18:06
Kopije su jeftinije zbog toga sto losije rade i velika je mogućnost da dobiješ virus.
To je ono što bi izdavači voljeli da vjerujemo. Nisu igre VHS kasete. Naravno, nije ni da podržavam piratstvo niti kažem da svi piratski naslovi besprijekorno rade, ali prosječnom balkancu se jednostavno ne isplati uzeti original kada može svratiti do obližnjeg gusara i nabaviti 50 igara za pare za koje bi uzeo jedan original i opet će mu vjerovatno sve raditi. Jedini spas je što se u zadnje vrijeme insistira na originalnim CD ključevima za online igre - smatram da je bar 80% p|rata preobraćeno samo zbog toga.

BTW, hehe, cenzura mijenja p.i.rat u gay... :D

Silventus
10-01-2007, 18:08
Točno,ali je svejedno veći risk.

hacker
10-01-2007, 18:22
Kopije su jeftinije zbog toga sto losije rade i velika je mogućnost da dobiješ virus.

Razlika je sto za origigi treba vrhunska ekipa,puno novca,i godinu dana posla,a za p.irat treba 3kn,jedan covjek i 5min posla...

Arbiter of Change
10-01-2007, 18:28
Kopije su jeftinije zbog toga sto losije rade i velika je mogućnost da dobiješ virus.

Razlika je sto za origigi treba vrhunska ekipa,puno novca,i godinu dana posla,a za kreten treba 3kn,jedan covjek i 5min posla...

I pazi sad; kod originala dobijes nadasve nepraktičnu ogromnu kutiju kojoj se samo polome kutevi. :roll:

Silventus
10-01-2007, 18:36
Kopije su jeftinije zbog toga sto losije rade i velika je mogućnost da dobiješ virus.

Razlika je sto za origigi treba vrhunska ekipa,puno novca,i godinu dana posla,a za kreten treba 3kn,jedan covjek i 5min posla...

loool
Cenzura ti unistila cijeli post :rotfl:

Lord of Darkness
10-01-2007, 19:58
Slažem se s Michelom, ne u potpunosti. Igre, da nema trademarka, koštale bi 100 do 200 kn. Taj trademark je totalni šit. Zašto da ja plaćam za to. Te tvrtke se prema nama ponašaju kao da smo potencijalni kradljivci ideja(možda neki i jesu). Neznam zašto nestave manju cijenu TM-a jer tako i tako zarada od prodaje igara premašuje višestruko cijenu trademarka.

Možda sam nešto krivo sada rekao, a ako tako mislite recite šta nevalja ovdje.

Prince-Artas
10-01-2007, 20:40
zanimljiv topic i moram reći da ste svi u nečemu u pravu, nemam ništa dodati osim da mi sa prostora ex-ju trošimo sve ili većinu na hranu, stanovanje i sl. tj. na opstanak, dok ameri i ostali građani bogatih zemalja troše samo malen dio na taj opstanak a većinu na luksuzna dobra gdje spadaju i igre. znači ako neće nama siromašnijima davat jeftinije orginale ja njima neću davat 500kn za 1 igru već idem, ma zante gdje idem

Cali
10-01-2007, 20:53
da kužim, jer si rekao isto što i ja, samo malo drukčijim riječima.

Lord Bazooka
10-01-2007, 20:54
preskupo, preskupo... i još nešto odakle recimo 15godišnjaku pare da kupi tijekom godine toliko puno dobrih igara? tu je glavni problem kod nas "mlađih" igraća, i zato ja imam uglavnom gusarske igre...

Prince-Artas
10-01-2007, 21:01
da kužim, jer si rekao isto što i ja, samo malo drukčijim riječima.

vidiš stvarno, očito da sam tvoj post letimice pogledao :) ispada da nisam imao ništa za dodati

commandante che
10-01-2007, 21:47
Joj, al' bi ja zabranio to takvo pljuvanje svima koji nisu bar neki "Hello world!" program napisali, pa veze nemaju šta pričaju. Kod Windowsa i njegov način rada je nešto što višestruko nadmašuje mentalne kapacitete onih što uzimaju sebi za pravo da ga pljuju i govore da je sranje. A što se cijena igara tiče, jedina veća nepravda od njihove cijene je raspodjela zarade između izdavača i developera. Ispada da su tu developerti zaslužni oko 10%, a to je jedna od najvećih nepravdi koje sam ja vidio.

Windows koji nadmašuje moje mentalne kvalitete sputava mi iste svojim podilaženjem masi... Ja znam da je windows sranje(za ljude koji se ozbiljno bave informatikom) zato i koristim linux, te samim korištenjem linuxa nosim breme inkopatibolnosti kojekakvog softwarea. Trebao bi tužiti microsoft za sate i sate mučenja da mi ova ili ona igra proradi pod linuxsom. Ovo je moj hračak!!!
Neobzirnost prema braći drugog OS-a. Zato pozivam sve samozvane kompjutorske experte (a na ovom forumu ih ima mnogo) da se iskušaju u linuxu i otkriju da li su stvarno takve face ili da se plaćući vrate tatici windowsu.

Za ovo drugo potpuno se slažem...
Ali sad se lova obrće u ekonomiji i marketingu...jadni developeri mogu proizvesti koliko god dobar software hoće ako ga raja ne kupuje oni su na prosjačkom štapu. A da ga raja kupuje trebaš izdavače, a kad te jednom izdavač uzme pod svoje plešeš kako on svira...tužno ali istinito...

dugi
10-01-2007, 22:31
zanimljiv topic i moram reći da ste svi u nečemu u pravu, nemam ništa dodati osim da mi sa prostora ex-ju trošimo sve ili većinu na hranu, stanovanje i sl. tj. na opstanak, dok ameri i ostali građani bogatih zemalja troše samo malen dio na taj opstanak a većinu na luksuzna dobra gdje spadaju i igre. znači ako neće nama siromašnijima davat jeftinije orginale ja njima neću davat 500kn za 1 igru već idem, ma zante gdje idem
Ovo kaj si napisao je poprilicno naivno.
Ameri rade i po dva posla dnevno kako bi prezivjeli jer su im kuce pod hipotekom i na 30-40 godina.Samo za skolovanje vlastitog djeta moraju izdvojiti malo bogatstvo.Zdravstvo nije ovako jeftino kao kod nas gdje se sve shvaca zdravo za gotovo.Istina situacija je bolja sto se tice pronalaska posla ali tamo se ne placa nerad.Nije bas sve tako crno-bijelo,tj. sve ima svoje prednosti i mane.Igranje je i u americi luksuz.Nije sve kao sto prikazuju na MTV-u :wink: .

Burek_fr0m_SPACE
10-01-2007, 22:41
Zato pozivam sve samozvane kompjutorske experte (a na ovom forumu ih ima mnogo) da se iskušaju u linuxu i otkriju da li su stvarno takve face ili da se plaćući vrate tatici windowsu.
I sad bi ja trebao prijeći na Linux samo zato da budem faca? Da, ja sam na Windowsu i nije me sramota, jer mi Windows odgovara. I dokle god mi bude odgovarao, biću na njemu. Nikada ja nisam ni rekao da su Windowsi idealno rješenje - daleko su od toga, ali su ipak najbolje kojim raspolažem. Prelazak na Linux bi mi u ovom trenutku samo donio muke, a to nikako ne želim. Dakle, koje ja to još imam razloge da prijeđem na Linux osim da budem faca?

dugi
10-01-2007, 22:44
[quote="commandante che":1k9gacf7]Zato pozivam sve samozvane kompjutorske experte (a na ovom forumu ih ima mnogo) da se iskušaju u linuxu i otkriju da li su stvarno takve face ili da se plaćući vrate tatici windowsu.
I sad bi ja trebao prijeći na Linux samo zato da budem faca? Da, ja sam na Windowsu i nije me sramota, jer mi Windows odgovara. I dokle god mi bude odgovarao, biću na njemu. Nikada ja nisam ni rekao da su Windowsi idealno rješenje - daleko su od toga, ali su ipak najbolje kojim raspolažem. Prelazak na Linux bi mi u ovom trenutku samo donio muke, a to nikako ne želim. Dakle, koje ja to još imam razloge da prijeđem na Linux osim da budem faca?[/quote:1k9gacf7]S


ma pusti ga samo nek on uziva na svom linux-u dam se kladiti da na drugoj particiji ima windowse,frajercina.

Prince-Artas
10-01-2007, 22:47
si siguran. istina je da je u njih život skuplji ali
BDP po stanovniku u SAD-u 41,600 USD
BDP po stanovniku u Hrvatskoj 12,400 USD

pa sad ti usporedi, njima jest skuplje živjeti ali mogu sebi prosječnom plaćom osigurati egzistenciju i k tome kupovati luksuzna dobra, a tu su i igre

DrunkyDuck
10-01-2007, 22:48
Da ali vidiš ja sad vidim da sam typo ali da me plačaju da riješavam probleme ja bi sad to ispravio........ a microsoft bi ostavio ...
E, updateovi za windowse dosta cesto izlaze. Samo, to ne radi sa onakvim windowsima kakve ti imas...


...samim korištenjem linuxa nosim breme inkopatibolnosti kojekakvog softwarea. Trebao bi tužiti microsoft za sate i sate mučenja da mi ova ili ona igra proradi pod linuxsom. Ovo je moj hračak!!!...
Pa kakve sad veze ima Microsoft sa Linuxovom nekompatibilnoscu?

dugi
10-01-2007, 22:53
si siguran. istina je da je u njih život skuplji ali
BDP po stanovniku u SAD-u 41,600 USD
BDP po stanovniku u Hrvatskoj 12,400 USD

pa sad ti usporedi, njima jest skuplje živjeti ali mogu sebi prosječnom plaćom osigurati egzistenciju i k tome kupovati luksuzna dobra, a tu su i igre

Da zato i imaju onoliko kamp prikolica u kojima zive kompletnu godinu za razliku od mene koji pomekad samo ljetujem u njoj.Sirotinja je svugdje sirotinja a tamo je ima ko u prici.Ali da je bolje nego kod nas u prosjeku i je ali sve je to relativno.

Prince-Artas
10-01-2007, 22:56
ima i tamo sirotinje naravno ali naš srednji stalež i njihov su nebo i zemlja.

Michel
11-01-2007, 10:34
[quote]Da ali vidiš ja sad vidim da sam typo ali da me plačaju da riješavam probleme ja bi sad to ispravio........ a microsoft bi ostavio ...
E, updateovi za windowse dosta cesto izlaze. Samo, to ne radi sa onakvim windowsima kakve ti imas...


...samim korištenjem linuxa nosim breme inkopatibolnosti kojekakvog softwarea. Trebao bi tužiti microsoft za sate i sate mučenja da mi ova ili ona igra proradi pod linuxsom. Ovo je moj hračak!!!...
Pa kakve sad veze ima Microsoft sa Linuxovom nekompatibilnoscu?[/quote:3031q38i]

Vjerovo ili ne ja imam originalne win..... i imam updatove. Ali za te win nisam kune dao, a svejedno ne ukrao :rotfl: (Dobio na poklnon professional xp )
I baš zato kad sam dozno cijenu popizdio :) Ali svejedno ima nekih propusta koje oni znaju ali nisu riješili. Ma dobro sve u svemu još je dobro.....moglo je i gore.

commandante che
11-01-2007, 13:22
[quote="commandante che":ppg351gt]Zato pozivam sve samozvane kompjutorske experte (a na ovom forumu ih ima mnogo) da se iskušaju u linuxu i otkriju da li su stvarno takve face ili da se plaćući vrate tatici windowsu.
I sad bi ja trebao prijeći na Linux samo zato da budem faca? Da, ja sam na Windowsu i nije me sramota, jer mi Windows odgovara. I dokle god mi bude odgovarao, biću na njemu. Nikada ja nisam ni rekao da su Windowsi idealno rješenje - daleko su od toga, ali su ipak najbolje kojim raspolažem. Prelazak na Linux bi mi u ovom trenutku samo donio muke, a to nikako ne želim. Dakle, koje ja to još imam razloge da prijeđem na Linux osim da budem faca?[/quote:ppg351gt]

Windows ti odgovara samo zato jer ima fancy sleš handy GUI kojime sve postane tako jednostavno i tako beskorisno... Ona tvoja "muka" je malčice shell skriptiranja i par komandi... Razlozi??? Hmmm... CIJENA GAMINGA!!!
Za one koji neznaju linux je open-source OS tj. BESPLATAN!!! Sigurnost!!!
Koliko vam se puta windows srušio zbog nekog virusa ili sl.?!?! Ja linux u kući imam od malih nogu, promjenio sam razne distribucije i nijednom nisam naišao na takvu vrstu problema... To su samo praktični razlozi ali vidio sam da na nekoliko mjesta braniš programere( :D tako treba :D )
pa valjda i sam imaš iskustva u programiranju, te ti mogu reći da je linux puno bolji i prirodniji OS za ljude koji se ozbiljno time bave... I još milijun razloga...neda mi se pisat...

BTW. mislim da si onaj moj post shvatio kao neki napad na tebe, samo sam htio reći da iz vlastitog iskustva znam da je windows sranje i treba pjluvati po njemu


Pa kakve sad veze ima Microsoft sa Linuxovom nekompatibilnoscu?
Evo vidiš... Ti ovom izjavom tvrdiš da je windows nekakav nepisani standard što ti ne zamjeram jer se stvarno tako čini... Mislim da je užasno bezobzirno prema linuxsašima taj microsoftov monpol nad proizvodnjom softwarea...


ma pusti ga samo nek on uziva na svom linux-u dam se kladiti da na drugoj particiji ima windowse,frajercina.S
Naravno da na drugoj particiji imam windowse jer nemam više toliko vremena za zaje*avanje sa nekompatibilnim programima...

Sonic_Moronic
11-01-2007, 13:36
Naravno da windowsi nisu savršeni, svaki windows doneo je novih prednosti, no također i novih rupa... A ponekad je tih rupa bilo mnogo više nego u starijim windowsima, jel...

U XP-u je povećana stabilnost, no npr. nije optimiziran za starije dos igre...

No uvijek ću tvrditi da je ME najgori OS koji je ikad postojao...

Babitz
11-01-2007, 14:08
No uvijek ću tvrditi da je ME najgori OS koji je ikad postojao...si kad vidio NT? http://cro-gaming.com/forum/Smileys/Alpha/wildy.gif

Burek_fr0m_SPACE
11-01-2007, 15:00
To su samo praktični razlozi ali vidio sam da na nekoliko mjesta braniš programere( :D tako treba :D )
pa valjda i sam imaš iskustva u programiranju
Da, mogu se smatrati programerom zadnjih 8 godina (otprilike +/- godinu), i imam dosta iskustva s tim, međutim trenutno mi je moj najveći projekt (http://hybridproject.7.forumer.com/viewtopic.php?t=18)Su Visual Basicu, tako da nema šanse ni da VB pokrenem na Linuxu (alternative nema, afaik), kao ni samu igru. A eto, ja Windows imam od malih nogu, i nakon tolikih godina bi mi jako teško bilo promijeniti OS potpuno. Instalisao sam ja par puta Linux, čisto da vidim kakav je. I lijepo izgleda, čini se mnogo customizabilnijim od Windowsa, ali kao što je bezbroj puta spomenuto - nekompatibilnost brzo pomrsi sve račune. Tako da nema šanse da imam Linux kao prioritetni i jedini OS. Eventualno kao sporedni, za neke zahebancije - kako ti Windows koristiš.

DrunkyDuck
11-01-2007, 17:38
Evo vidiš... Ti ovom izjavom tvrdiš da je windows nekakav nepisani standard što ti ne zamjeram jer se stvarno tako čini...
Stvarno? Ne vidim da sam to napisao.

Mislim da je užasno bezobzirno prema linuxsašima taj microsoftov monpol nad proizvodnjom softwarea...
Shvacas li da Microsoft ne proizvodi savSsoftver? Tvoj rant bi trebao biti usmjeren na developere koji rade samo windows kompatibilne verzije svojih programa. Nije da ih Microsoft na to prisiljava...


No uvijek ću tvrditi da je ME najgori OS koji je ikad postojao...
Po cemu? Boljoj plug&play kompatibilnosti, vecim multimedijskim mogucnostima ili laksim radom sa mrezama?

The Boz
11-01-2007, 17:46
Windows Me je daleko najgori windows ikad, to je činjenica.

Sonic_Moronic
11-01-2007, 17:48
Đžabe mi sve to, drunky, kad uopće nije stabilan...

DrunkyDuck
11-01-2007, 17:51
Cudno, ja s njime nisam imao problema, samo mi je malo falila DOS podrska koju je '98 pruzala.

The Boz
11-01-2007, 17:56
Cudno, ja s njime nisam imao problema, samo mi je malo falila DOS podrska koju je '98 pruzala.
OS zaista moraš zaribat gadno kada ti se nađe na 4. mjestu PCWorldove liste Worst Tech Products of All Time.

Burek_fr0m_SPACE
11-01-2007, 18:03
Cudno, ja s njime nisam imao problema, samo mi je malo falila DOS podrska koju je '98 pruzala.
OS zaista moraš zaribat gadno kada ti se nađe na 4. mjestu PCWorldove liste Worst Tech Products of All Time.
Zašto obraćati pažnju na to šta drugi pričaju? I ja sam imao Windows ME, istina relativno kratko, ali nisam imao apsolutno nikakvih problema s njim. Bio mi je bolji od prethodne 98-ice, u svakom slučaju.

The Boz
11-01-2007, 18:38
Ja sam imo Me negdje tri sata na kompu. A ta tri sata sam ga pokušavao ugasit a da se ne sruši.

Sonic_Moronic
11-01-2007, 19:27
Ja sam ga imao preko godinu dana, oh the pain...

Po prosjeku 15 restartovanja po danu. Jako dobar OS, nema što...

Prince-Artas
11-01-2007, 19:30
inače i 64 bitni xp je proglašen promašajem, ja sam čuo za ME da mu je velika mana sigurnost

The Boz
11-01-2007, 19:55
Me-u da je mana sigurnost? Nešto što OS ne posjeduje nemože biti proglašeno manom.

Tomyy
11-01-2007, 20:27
ja sam napisao pirata a ono ovdje piše gaya... :roll: :wink:

Karlo_from_Bjelovar
11-01-2007, 20:32
ja sam napisao gaya a ono ovdje piše gaya... :roll: :wink:

wtf? :toilet:

Quiet Riot
11-01-2007, 20:32
:killyou: daj ne serite,pa ja bi radije dao 100 kuna za orginal nego 20 kuna za gaya,orginal je orginal i nemam zajebancija s crackovima,alcoholom,deamon toolsom i ostalim sranjima... :killyou:

teške li zajebancije...

Babitz
11-01-2007, 20:34
koji homofob

neće gaya za 20kn :(

commandante che
11-01-2007, 20:50
Mislim da je užasno bezobzirno prema linuxsašima taj microsoftov monpol nad proizvodnjom softwarea...

Shvacas li da Microsoft ne proizvodi sav softver? Tvoj rat bi trebao biti usmjeren na developere koji rade samo windows kompatibilne verzije svojih programa. Nije da ih Microsoft na to prisiljava...

Ne prisiljava microsoft developere (
Ssad se lova obrće u ekonomiji i marketingu...jadni developeri mogu proizvesti koliko god dobar software hoće ako ga raja ne kupuje oni su na prosjačkom štapu. A da ga raja kupuje trebaš izdavače, a Skad te jednom izdavač uzme pod svoje plešeš kako on svira S...tužno ali istinito... ) nego publishere, opće je poznato da microsoft manipulira proizvodnjom softwarea i da koristi naizgled bezazlene trikove kojima krši pavila marketinga... Npr. sjećate li se kad je izašao Windows Media Player??? Ja se tog događaja sjećam po skandalu koji je microsoft koštao 613 MILIJUNA AMERIČKIH DOLARA. Naime, kao što je to svima poznato, WMP je dolazio zajedno s windowsom te je tako prekršio prava ostalih publishera jer nisu imali nikakve šanse da prodaju svoj software tj. više nisu bili konkurentni.
A da ne spominjem širenje lažnih glasina i dezinformacija koje kruže internetom... Naravno te glasine mogu popušiti samo informatički nepismenih ljudi (kojih na svijetu ima mnogo), a za nas nešto iskusnije mogu pružiti priliku da se dobro nasmijemo. Našao sam jednu koja me najviše zaboljela i od koje sam se ugušio od smijeha.

Pa kaže:

1. Linux is a spying tool!

"Linux uses a Netscape like browser called Mozilla. Mozilla as the name implies is a Japanese Red Army browser available for free. Free is good, but not when you have a central server somewhere in the far east collecting all of your credit card and email information. Even IP numbers are stored in that server. This is a very dangerous program. Criminals can track your home address by using your IP address since every place has its own IP address. I consider myself lucky since that we are moving to a new place soon and not have to worry about my house address stored in that server. I have cancelled all my credit cards and new ones should be on their way now as I write this.

2. Linux has many hidden agendas!

The monitor went blank two months ago so I sent the PC back to the shop since it was under warranty. They refused to replace the monitor because they said it was the programs we were using that torched it. I had a big fight with them because I did not believe them and ended up buying a new monitor. Now I know that the hacker Linyos Torovoltos, the creator of Linux, has a special deal with the monitor industry. They pay him fees so that he inserts dangerous code, parts of a hacker program, in Linux to destroy the monitors. I am happy that I saved this monitor in time before that code was activated. God knows what other deals these people have with other industries, so stay away from Linux.

3. Linux teaches profanity and sexism!

I was completely shocked to see a program called BitchX running when I caught my son by surprise. That was the main reason for grounding him. Linux teaches your son profanity and hatred towards the other sex. There are many other programs that use sexist names I've heard.

4. Linux is a pirate's heaven!

Linux has many programs that hackers use to steal music from people stereos by using the mp3 protocol, even when the internet connection is off! This is criminal activity, and your son can go to jail if he is caught doing it. Also be careful about some programs called rippers. These programs are used to rip music off a CD and store it in the hard drive. The music CD that you paid 15 or 20 dollars for is basically a blank CD after its ripped. Never lend a CD to anyone who is using Linux!

5. Linux is a virus!

Both Linux and Lilo are viruses. Lilo is a small virus that is used to load the main, and more destructive, virus Linux. When I caught my son using Linux I immediately rebooted and switched to windows. I scanned for viruses using Norton Anti Virus, and sure enough! Lilo was caught almost immediately and in vain, I've tried to remove it from the hard disk. I was shown the message "LI-" when I rebooted after removing Lilo. It seems that the virus Lilo detected it was going to be removed so it ruined the hard disk. The shop technician also told me that Linux extended the surface of the hard disk by using something called second extended files known to the hacker community by ext2. Even worst yet, there are new extended files that will completely ruin your hard disk called third extended files (ext3). These files do destory your hard disk surface by extending it to three folds! In short, I had to buy a new hard disk as the author suggested."

Tomyy
11-01-2007, 20:51
pa jel bi vi htjeli pirata za 20 kn?? :shock: :shock:

The Boz
11-01-2007, 21:04
Tomyy, ne spamaj, nisi zabavan.
commandante che, i meni je isto http://www.php.com/Sjedna od najdražih stranica na netu. Tako su duhoviti :rotfl:

DrunkyDuck
11-01-2007, 21:24
Hahaha, dobar post che, ali nije ni daleko od istine. Cini mi se da je Bill Gates usporedio open source (a time i Linux) sa komunizmom, a Steve Ballmer (psihopat-monkeyboy) sa rakom.

Kretenski i prozirno.

momak
13-01-2007, 22:25
Ja se slažem sa autorom ove teme, JEBEŠ orginalke ako za 10 puta manje možeš dobiti piratsku igru! Pa ovo je siromašna država, narod gladuje i sad da ja kupim orginalku, pa reći ću sam nešto na to KURAC da dobro ste pročitali KURAC!!! Pa kvragu sve te kompanije kada nece snizit cijene onda neka se JEBU! Neka prestanu SRAT i nek snize cijene!

Zbog ovog ce me sigurno bannati ali nema veze još jedan poginuo za pravdu!

Ako me banaju kasnije cu se zvat momak i nesto tako da me možete prepoznati! :wink:

commandante che
13-01-2007, 22:31
Da se razumjemo ***** zanči muško spolovilo! nije mi htijlo napisati pravu riječ...

Burek_fr0m_SPACE
14-01-2007, 02:41
Zbog ovog ce me sigurno bannati ali nema veze još jedan poginuo za pravdu!
Pravda je prilično subjektivna stvar. Možda je pravda tebi da cijene budu niže, ali nije onome ko za hljeb zarađuje od toga (mislim na developere, ne na izdavače).

DrunkyDuck
14-01-2007, 13:10
Da se razumjemo ***** zanči muško spolovilo! nije mi htijlo napisati pravu riječ...
Ok, samo, zaboravio si se loginati kao "momak".

medusa
14-01-2007, 20:52
ma autor teme ima pravo :pray: :pray: :pray: . original igre su zakon, ali preskupe. btw. svi oni koji kažu "neće se tebi tržište prilagoditi", j akžem a zašto ne? zašto se ne prilagodi našoj zemlji? pa mi sve plačamo niže nego npr engleska. da sad se podignu cijene, uz naše plaće, propali bismo. kao dokaz: strani turisti uvijek kažu nešto tipa"ovdje je sve tako jeftino", a cijene ono...

Lord Jambrek
14-01-2007, 23:15
"Linux uses a Netscape like browser called MozillaS:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

dobro da nije napiso da koristi Thunderbird :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Lord of Darkness
15-01-2007, 18:10
ma autor teme ima pravo :pray: :pray: :pray: . original igre su zakon, ali preskupe. btw. svi oni koji kažu "neće se tebi tržište prilagoditi", j akžem a zašto ne? zašto se ne prilagodi našoj zemlji? pa mi sve plačamo niže nego npr engleska. da sad se podignu cijene, uz naše plaće, propali bismo. kao dokaz: strani turisti uvijek kažu nešto tipa"ovdje je sve tako jeftino", a cijene ono...

Nisi gledao vijesti na ljeto. Turisti su se žalili na cijene u Hrvatskoj. Mislim dobro turistička je sezona pa su digli cijene za 200%. Imaš pravo.

CYBER-WOLF
24-10-2007, 12:39
ok priznajem da su cijene igara "malo" velike,ali razmislite koliko trošite love u gradu???
Radim u discu kao konobar pa vidim likove da puknu za noć 300 kn na cugu-ali tvrde da je igra preskupa!!!!
Braco nemoj toliko lokati-i kupi original igru!S:boohoo:

medusa
24-10-2007, 13:02
ok priznajem da su cijene igara "malo" velike,ali razmislite koliko trošite love u gradu???
Radim u discu kao konobar pa vidim likove da puknu za noć 300 kn na cugu-ali tvrde da je igra preskupa!!!!
Braco nemoj toliko lokati-i kupi original igru!S:boohoo:
ja nep ijem, ne pušim, ne drogiram se, ne plaćam kurve, pa mi je skupo.
kad nađem posao biti će druga stvar.

THUNDER_DINIX
24-10-2007, 13:15
upravo tako...kad budem imao svoju placu i svoje para onda cu vec stat i razmislit, a ovak...

SLIVER
24-10-2007, 15:26
Zasto tolko pljujete po windowsima, imaju svojih mana, al ak su vam tak losi, nemojte ih opce koristit...
ovi koji pljuju po cijenama, stavi se ti u kožu programera koji zaraduje za zivot radeci igre...
cijelu godinu radi, npr., igra kosta 400kn, od tog izdavac uzme oko 50%,
CIJELOM TIMU PROGRAMERA OSTANE 200 KN, KOJE TREBAJU PODIJELIT IZMEĐU SEBE, A NA MNOGIM IGRAMA RADI POZAMASAN BROJ PROGRAMERA.

Quiet Riot
24-10-2007, 15:30
Snpr., igra kosta 400kn, od tog izdavac uzme oko 50%,
CIJELOM TIMU PROGRAMERA OSTANE 200 KN, KOJE TREBAJU PODIJELIT IZMEĐU SEBE, A NA MNOGIM IGRAMA RADI POZAMASAN BROJ PROGRAMERA.
da al ako se igra proda u, recimo, milijun primjeraka, developeri dobivaju 200 milijuna kn...

100EURO
24-10-2007, 19:11
ma nije igra skupa nego smo mi jos uvjek zaostali u igrama ...npr. vecina ljudi u HR govore igrice i pritom misle da taj pojam obuhvaca igre tipa tetris i supermario a ne pojam koji obuhvaca rad programera i pun kurac ljudi 2-3 godine , duze i od snimanja nekih filmova za koji su neki naravno spremni u ducanu izdvojitit 100 kuna ili vise , naravno u stranim razvijenijim zemljama igre su drugacije shvacene i gotovo svi imaju originale :wink:

medusa
24-10-2007, 20:25
ne, nego imaju veće plaće i veći standard življenja
a gledajte, 400 kn igra, nek je kupi 200 000 ljudi, to ti je 8000 0000 kn. lijepa brojka, ne? čak i nek ode na izdavača i marketing đinđe minđe 40 % ostane ti svejedno povelika svota, ne možeš mi reći da tim ne profitira golemo. nek padne cijena, svejedno im ostane dobit dovoljno i za plaće i za profit, a to što se gaming počeo vrtit samo oko novca, te ej sada gotovo nemoguće sniziti cijenu, e pa to je pakao kapitalizma i tema za drugu priču

Neven <R>
24-10-2007, 21:18
Jesi ti pukao? Programeri imaju fiksnu plaću, a sav novac ide izdavaču.

darth burek
24-10-2007, 22:30
Ma naravno svi bi džabe!

Jedino je reješenje...PIRATSTVO,AMSTEL...hahahahaha zezeam se!To ubija cijeli smisao...pa ovako svi bi trebali kupovati onoliko koliko mogu i hoću ako imaju.Nemože se sada reći da bi ti da je jeftinije 100 kn-a...to je to!Nema druge uđi u dućan i pare na sunce!!!

medusa
25-10-2007, 13:31
Jesi ti pukao? Programeri imaju fiksnu plaću, a sav novac ide izdavaču.
ali govorim o samoj, ajmo reći tvrtki koja razvija igru, ak ti bolje ide, imat ćeš veću plaću, zar ne? nije isto jel radiš u nekoj tvrtki za prodaju gnojiva u posavini ili u američkoj multimiljiunskoj tvrtci

Iron Storm
25-10-2007, 17:32
Još jedna tema u koju se mogu uključit :)

Ajmo malo stati i razmisliti.
Koliko zarađuje prosječan Amer / Japanac / Kinez / (dodaj stanovnika razvijene države)? Sigurno ne 4000 Kn mjesečno, odnosno 700 $ mjesečno. Bio sam u Italiji i vidio sam da su tamo cijene skuplje (2 € 0.5 L coca-cole), no talijanima to sigurno nije. I koliko znam igre samo prvih tjedan - dva imaju cijenu 400 - 500 Kn, kasnije se "fiksiraju" na 350 Kn. I zašto bi morali kupovati sve nove igre? Meni su dovoljne 2 - 3 i to samo one koje mi se sviđaju ili s kojima mogu MP online. Istina izdavačima je tržište jače u zemljama G-7 (možete izostaviti Rusiju :rotfl: ).
Nije Micro$oft "kriv" što su Windowsi na gotovo svakom kompu. Gotovo sve aplikacije su prilagođene upravo Windowsima, i što ima više takovih aplikacija to Microsoft izdaje novije Windowse, i što su noviji Windowsi onda i developeri sve više proizvode aplikacije baš za Windows platformu, i tako u nedogled...
Ja programiram već par godina te znam i cijenim trud developera i smatram da su cijene opravdane, ali da je standard nas, Hrvata, prenizak. Točka.

Herr Schnitzel
28-10-2007, 18:19
Igra: Kupljena kod peerata
Komp: Kupljen na buvljaku
Gaming iskustvo: Neprocjenjivo

Daniel666
28-10-2007, 18:43
Mislim čovjek koji ima 30+ igara nema šanse da ih je sve kupio. kad nas stalno govorimo o piratima kako kradu naše pare jer bi poreza bilo više i mogli bismo eu guzicu lizati jače... ali ti porezi ne idu na vaše plaće nego na tajne račune mafije i političara koji su tako debilni da ih ne znaju ni sakriti (evo ban evo ban ban za govorenje istine). nemojte mi reći nije tako svi znamo da je ova se država na legalan način pljačkala za vrijeme khuena hedervarya (halo wiki) na razne načine... a tako i sad

ja tu nisam propagator apokalipse nego govorim istinu i zbog istine će me bannati jer se svi tu bojite govoriti pa i pcplay team ali oni znaju da je pola tu ljudi piratija...

Plexihack
28-10-2007, 18:48
Lol,jesi se ufurao da si propovjednik?

To svi odavna znaju.Nitko ne govori da ima sve originalne igre.

Daniel666
28-10-2007, 18:50
ne ja nisam propovjednik nego onaj koji testira do kojih granica mogu ići da ne dobijem ban

lol :rotfl:

Plexihack
29-10-2007, 16:59
Ja sam na nekom forumu to radio :P

Dobio sam Admin account poslije :rotfl:

Blaster32
29-10-2007, 23:35
Zato imaš lijepo STEAM.

na kojem bi cijene mogle bit i manje jel.. :?

Iron Storm
30-10-2007, 10:33
Cijene su manji i na različitim popustima (božićni, uskršnji) pa zašto onda ne kupujete? I imaju rezidanja koja redovito koštaju 120 kuna, npr. Blizzardova i EA Gamesova. Ja sam tako kupio StarCraft origigi i SimCity 4:deluxe edition origigi i nije mi žao. Nakon 3 mjeseca cijena igre padne sa 350 na 120 (primjer: LoTR:BfME 2). Sad ću isto zamoliti da mi za Božić poklone jednu igru. Steam jest jeftiniji, ali po čemu se onda razlikuje kad igru skinutu sa Steama spržiš na DVD? Izgleda potpuno isto kao i pirat. U trgovini možda jest skuplje, ali se za to zna da je original. Istina, ja se beš ne mogu pohvaliti velikom kolekcijom originala, no trudim se što više kupovati originale (1 - 2 na godinu).

Arbiter of Change
30-10-2007, 13:44
Zato imaš lijepo STEAM.
na kojem bi cijene mogle bit i manje jel.. :?
Možda, ali bar znaš da novac ide ljudima kojima bi i trebao ići, a time i nije uludo potrošen na debljanje đepova prodavača. Inače se slažem sa Iron Stormom - malo po pomalo kupovati originale kad se ima para. Original jednostavno ima onaj štih. :)

Plexihack
30-10-2007, 13:51
Kad sam bio u mariboru crknuo sam kad sam vidio cijene.

Hitman Contracts 9.99 eura,Oblivion (Coll.) 25.99 eura,PoP:Trilogy 15.99 eura...igre su tamo jaaaako jeftine.CS (CS 1.6,CS:CZ,CS:CZ deleted scenes) na nekom popustu 6.99 eura...ponuda je ogrooomna.Ako neko bude tamo,neka ide u EuroStar i onda u najgornji kat,Big Bang mega...

mravojed20
30-10-2007, 14:04
I kod nas su jeftine. Odi na http://www.crovortex.comSi uvjeri se

Lord Jambrek
30-10-2007, 14:24
Cijene su manji i na različitim popustima (božićni, uskršnji) pa zašto onda ne kupujete? I imaju rezidanja koja redovito koštaju 120 kuna, npr. Blizzardova i EA Gamesova. Ja sam tako kupio StarCraft origigi i SimCity 4:deluxe edition origigi i nije mi žao. Nakon 3 mjeseca cijena igre padne sa 350 na 120 (primjer: LoTR:BfME 2). Sad ću isto zamoliti da mi za Božić poklone jednu igru. Steam jest jeftiniji, ali po čemu se onda razlikuje kad igru skinutu sa Steama spržiš na DVD? Izgleda potpuno isto kao i kreten. U trgovini možda jest skuplje, ali se za to zna da je original. Istina, ja se beš ne mogu pohvaliti velikom kolekcijom originala, no trudim se što više kupovati originale (1 - 2 na godinu).

Imamo apsolutno isto mišljenje.

Plexihack
30-10-2007, 15:16
I kod nas su jeftine. Odi na http://www.crovortex.comSi uvjeri se

Nije isti gušt kao kupit u trgovini...pogotovo ako je prodavač hard-core gamer pa s njim usput malo porazgovarati o igri :roll:

btw,kad se naruči,igra se dobije na kućnu adresu u pakovanju?i koliko se plaća poštarina?

Ako je na prvo odgovor da,a na drugo ispod 20kn,naručujem odmah sad mafiju...to je nezaboravna igra,a kad ju pokažem frendovima u original pakiranju biti ću car :P

mravojed20
30-10-2007, 15:24
Donesu ti na kućnu adresu,zapakiranu lijepo,poštarina ti je standardnih 25 kn bez obzira koliko igara kupio odjednom.

Plexihack
30-10-2007, 15:33
Mafia stiže čim stara dođe kući... :rambo: :thumbs2:

Chieftain
10-12-2007, 18:22
Ja imam jedino svoje orginalne igre kod kuće Warcraft III i TFT, ostalo je sve piratluk, al ga neću spominjat i dijelit savjete kod koga se može nabavit na ovom forumu jer znam da se nesmije. Jedino kad mi se neka igra jako svidi onda ju kupim kao što je Warcraft i sad razmišljam da natovim starce da mi kupe Crysis za Božić. preskupo mi je dat 400kn za svaku igru koja mi je cool, onda jedino kad je super-super igra onda se odlučim pa je kupim ili već nekako dođem do nje(rođendani itd.)... ajde da košta 200-250kn čisto nova igra, onda bi bio pošten i kupio, al ovako mi se neisplati bacat pare. Istina ima jos dosta igra koje su mi se zaista svidjele al sam Warcraft kupio zbog b.neta i Crysis mislim isto tako da mogu na net, mogu si ja nabavit piratsku verziju al ne mogu na netu i ak je već igra super-super nije mi teško dat tih 350kn... evo sad mi je prilika kad je Božić da uštedim svoju ušteđevinu tako da mi starci kupe.Ovo je moje mišljenje o svemu ovom, svijet misli zaustavit piratluk povečanjem cijena praznih i orginalnih CD-a dok proizvođačima to lijepo paše dok im se pare nabijaju, umjesto da im srežu cijene i informiraju ljude zašto kupit orginalni primjerak oni se bave glupostima koje nikad neće nešto postići.

Iron Storm
11-12-2007, 11:54
Cijene igara uvijek prvih tjedan dana budu 400 - 500 kn, nakon tjedan - dva padnu na 350 kn. Kasnije, kad prođe pola godine do 2 godine cijena igre pada prvo na 200, zatim na 120, zatim dolazi u paketu s drugim igrama itd. LoTR:BfME 2 je došao na cijenu od 120 kn u samo 6 mjeseci, i uzeo bih ga da nije došao RotWK, zbog čije cijene (200 kn expanzija) mi je malo preskupo uzeti. I, istina, orig igre se najviše kupuju zbog Neta. Jeste li vidjeli cijenu malo bolje obuće? O tomi se čak i Bill Gates izjasnio: "Cijena softvera je jednaka cijeni odjeće i obuće", jer bolje cipele koštaju 350 kn, upravo koliko i 1 igra, a cipele traju najviše 3 godine. I da su cijene jeftinije, ljudi bi ih više uzimali, ali pitanje je koliko bi proizvođači onda zaradili jer većina para ide izdavačina dok proizvođači imaju fiksnu plaću, od čeka su iznimka oni koji sami i proizvode i izdaju igre (npr. Blizzard)

Freestyler
12-12-2007, 20:24
istina
meni je krivo dati tolko para u algoritmu npr. kad mogu pirat sprzit i single player odigrat
da su po 100 kn bi kupovao garant original :boohoo: :boohoo:

Outmind
12-12-2007, 21:14
Problem je u standardu. Amer koji ima plaću 3000$ na mjesec mora za igru izdvojit najviše oko 70$. Hrvat koji ima prosječnu plaću 3000kn mora dati 5 puta više. Mislmda bi algoritmu i ostalim shopovima posao explodirao da se igre prodaju po 70kn...

dasoDD
12-12-2007, 21:44
Nisam u zivotu kupio bilo kakav softwer za racunalo , sve nabavljam od kolega koji isto tako nemaju originale, a mogu nabaviti svaku igru prije nego li izade recenzija u Pc playu!!

Outmind
13-12-2007, 09:44
Koliko god to možda bilo istina, editiraj post jer kad hellboj dođe ovo provjeravat popušit ćeš ban...

THUNDER_DINIX
13-12-2007, 10:08
Koliko god to možda bilo istina, editiraj post jer kad hellboj dođe ovo provjeravat popušit ćeš ban...
inace, hell ima tvornicu originala kuci... :wink:

Gravestone_bluz
13-12-2007, 15:55
da origionalni softver je definitivno preskup, mislim da kad bi ga pojeftinili da bi ga vise ljudi kupovali a piratija bi propadala ili bar nebi bila vise tolko koristena

Vorban
13-12-2007, 21:41
Gle moje mišljenje je da su cijene softvera i 100 kuna opet bi ziher neko rekao da je i to preskupo, tako da jednostavno samo će neki ljudi kupovat samo originale

pimp
13-12-2007, 21:55
evo u zadnje vrijeme se snizila cijena , sad su nove igre cim izadju oko 350 a prije su bile do 600kn , btw, sad imate i cdkeyeve po povoljnim cijenama

THUNDER_DINIX
13-12-2007, 22:32
kad pogledas i 350 kn je PREVISE

Plexihack
14-12-2007, 14:02
Pa zašto onda kupujete igre kad izađu?
Ja imam dosta originalnih igara,a ako kupim neku onda ZNAM da je ta igra dobra,a ne da odmah izađe pa da ju kupim i proglasim njemsra

THUNDER_DINIX
14-12-2007, 19:18
da, vrlo brzo opadne cijena

Peyo
03-01-2008, 17:00
Gle moje mišljenje je da su cijene softvera i 100 kuna opet bi ziher neko rekao da je i to preskupo, tako da jednostavno samo će neki ljudi kupovat samo originale

Slažem se. Jer kada prelistaš malo po oglasniku i vidiš ponude tipa: snimam PC igre 1 CD 15 kn, 1 DVD 30 kn pa bi opet netko dao rađe 15-30 kn nego 100 kn