PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dina



Prince-Artas
07-01-2007, 23:29
Da vidimo da li je tko čitao ovaj fantastičan serijal

Karzah
07-01-2007, 23:39
A za nas koji nismo čitali napiši par rečenica da vidimo o čemu se radi :wink:

Prince-Artas
07-01-2007, 23:53
nisam ni ja knjige pročitao, ali me baš zanima, znam da ima na wikipediji ali radije ću posudit knjige. uglavnom Frank Herbert je napisao 3 dijela a nakon njegove smrti sin i još netko su nastavil pisati. prvo su napisali trilogiju bliže povjesti (u odnosu na prva 3 dijela) a onda trilogiju daleke povjesti. proše godine izašao je nastavak trećeg dijela (ovog šta ga je frank napisao) i sad rade na još 2 nastavka.

malo zbunjujuće pisano :) inače moram to pročitati, krenut ću kronološki, ali ima puno knjiga 10 izašlo i još 2 i pripremi

GrannyKiller
07-01-2007, 23:58
nisam čitao, al gledao sam neke dijelove...

Prince-Artas
08-01-2007, 00:00
da, ekranizirana su samo ta 3 prva dijela i čuo sam da filmovi i miniserije nisu nešto

Arbiter of Change
08-01-2007, 00:06
Veliki fan serijala, ali jednostavno to nije nešto šta se prepričava ovako u kratkim crticama i većina koji su čitali knjige će se složiti ja mislim.

Jednostavno pre opširno štivo.

Prince-Artas
08-01-2007, 00:11
samo me zanima da li su knjige nakon smrti Franka Herberta ostale na postojećoj razin kvalitete

Arbiter of Change
08-01-2007, 00:16
samo me zanima da li su knjige nakon smrti Franka Herberta ostale na postojećoj razin kvalitete

Knjige su definitivno postale... pristupačnije i jasnije, ali su nažalost izgubile onu pravu mističnost koju su imale originalne knjige,

Inače, mnogo ljudi misli da je Herbet za Sci-Fi ono što je Tolkien za Fantasy.

Prince-Artas
08-01-2007, 00:19
po onome što sam čuo dina serijal mi se čini zanimljivijim od Tolkienova serijala, jebote čovjek je napisao 3 knjige i napisao odrednice za još 9 :pray:

Arbiter of Change
08-01-2007, 00:23
po onome što sam čuo dina serijal mi se čini zanimljivijim od Tolkienova serijala, jebote čovjek je napisao 3 knjige i napisao odrednice za još 9 :pray:

Da, ali obojica su praktički definirali moderne smjerove tih žanrova, sa iznimkom da su poslije svi počeli kopirati LotR dok je Dina i dan danas originalna.

A usporedba je ta što oba universa imaju ogromnu količinu Lore-a oko sebe, npr. izašla je enciklopedija pojmova za Dinu, itd.

flander
08-01-2007, 00:46
znam samo za Dinu bomberman,staru igru ali legendarnu :D

Valtiel
08-01-2007, 04:25
Odlican serijal intrige, politike, ljubavi, jednostavno receno: realni zivot u fantasticnom svijetu. Sve procitao, i mini serija za TV mi je bila zaaaaakon, plakao sam dok sam gledao :cry: :pray: :pray: :pray:

St. Jude
08-01-2007, 09:34
ja nisam gledo seriju,ni film ni čito knjigu ali sam poslušo pjesmu :" To Tame A Land" od Irona Maidena koja je napravljena prema knjizi.
Evo lyricsa :


He is the king of all the land
In the Kingdom of the sands
Of a time tomorrow.

He rules the sandworms and the Fremen
In a land amongst the stars
Of an age tomorrow.

He is destined to be a King
He rules over everything
On the land called planet Dune.

Bodywater is your life
And without it you would die
On the desert the planet Dune.

Without a stillsuit you would fry
On the sands so hot and dry
In a world called Arrakis.

It is a land that's rich in spice
The sandriders and the "mice"
That they call the "Muad'Dib".

He is the Kwizatz Haderach.
He is born of Caladan
And will take the Gom Jabbar.

He has the power to foresee
Or to look into the past
He is the ruler of the stars

The time will come for him
to lay claim his crown,
And then the foe yes
they'll be cut down,
You'll see he'll be the
best that there's been,
Messiah supreme
true leader of men,
And when the time
for judgement's at hand
Don't fret he's strong
and he'll make a stand,
Against evil and fire
That spreads through the land,
He has the power
to make it all end.


inače odlična pjemsa

Valnjes 666
08-01-2007, 09:49
Knjige su odlične,imam 7 epizoda doma...samo su na srbskom,ali nema veze,daju se čitati..

Babitz
08-01-2007, 10:41
imam sve doma, ne da mi se čitati

jednom budem

kad budem imao više vremena
i kad mi neke druge knjige neće biti prije na pameti

Arbiter of Change
08-01-2007, 10:51
Odlican serijal intrige, politike, ljubavi, jednostavno receno: realni zivot u fantasticnom svijetu. Sve procitao, i mini serija za TV mi je bila zaaaaakon, plakao sam dok sam gledao :cry: :pray: :pray: :pray:

Istina, mini-serije su bile dosta dobre ali Dina nije bas neki materijal za video medije. Jer, ono, veliki dio radnje se oslanja na mnogobrojne dialoge i to, a manje na samu akciju.

W1k1n6
08-01-2007, 17:03
Da vidimo da li je tko čitao ovaj fantastičan serijal
Svaki pravi fan koji se želi smatrati poznavateljem SF-a, mora obavezno pročitati čitav Herbertov Dune serijal. Filmske i TV ekranizacije zaboravite, jer niti jedna nije uspjela uloviti priču, pa čak ni atmosferu originala.

Bishop_45_(2)
08-01-2007, 17:28
pa kada misle napraviti igru............

olio
08-01-2007, 17:42
pa već je izašlo nekoliko verzija igre Dune, da je netko kupovao hacker pored PCP-a sjetio bi se da je bila i recenzija Dune 2000, neka strategijaigrao sam tu igru na PS 1 davno igra je zakoon

W1k1n6
08-01-2007, 17:51
Bilo je već nešto igara na temu Dune, mislim da je najpoznatiji i najprodavaniji bio RTS Dune 2000, ali meni je najdraža igra na tu temu bila prva stara dobra "strateška avantura" Dune s Amige. Izašla je nešto kasnije i za PC. Nakon nje je izašla Dune II, koju mnogi smatraju prvom RTS igrom u povijesti (što je zapravo krivo, jer je prva bio Stonkers), a potom Dune 2000, pa Emperor: Battle for Dune i Frank Herberts Dune. Nakon toga trebao je izaći Dune Generations, ali je zatvaranjem Cryo studija otkazan.

DrunkyDuck
08-01-2007, 21:03
Meni je osobno najbolja prva Dune igra (http://www.mobygames.com/game/dune), kombinacija avanture i strategije u kojoj se kontroliranje vojskom izvodilo tako da bi igrac kao zapovjednik prvo trebao otici do polozaja pa direktno zapovijedati vojskom (raznim jedinicama).

Dune II je pokrenuo RTS zanr, Dune 2000 je samo remake dvojke sa lijepsim engineom, a sve ostalo vise nije vrijedno spomena.

Outmind
08-01-2007, 21:06
Nisam čitao knjige, ali sam igrao dune 2 koji mi je bio dobar, a filmovi su mi bez veze...

Neven <R>
08-01-2007, 21:20
Mora se priznati da je Harkonnen i njegova perverzija zorno prikazana i u ekraniziranim verzijama. :D

Arbiter of Change
08-01-2007, 21:27
Mora se priznati da je Harkonnen i njegova perverzija zorno prikazana i u ekraniziranim verzijama. :D

Perverzija? Mozda, ali da su bas prikazali Harkonnene onakvima kakvi su u knjizi? Tu bas i nisu uspjeli.

Gothmog
08-01-2007, 22:01
Meni je osobno najbolja prva Dune igra (http://www.mobygames.com/game/dune), kombinacija avanture i strategije u kojoj se kontroliranje vojskom izvodilo tako da bi igrac kao zapovjednik prvo trebao otici do polozaja pa direktno zapovijedati vojskom (raznim jedinicama).

Dune II je pokrenuo RTS zanr, Dune 2000 je samo remake dvojke sa lijepsim engineom, a sve ostalo vise nije vrijedno spomena.

Prvi Dune je i meni najbolja...to mi je bila druga igra koju sam igrao...ah,nostalgija...

Prince-Artas
10-01-2007, 20:02
ima li naznaka da bi mogle izaći nove igre s tematikom dine

St. Jude
10-01-2007, 20:04
ima li naznaka da bi mogle izaći nove igre s tematikom dine

nažalost nema

28-10-2007, 21:29
Citao sam prve cetiri knjige od Franka Herberta. Nabavio sam ih u Izvorima ako je netko zainteresiran za kupnju. Bas odlicno...potice te da razmisljas ali je i zabavno... :pray:

koloban
30-11-2008, 01:35
Dina je odgovor znanstvene fantastike na LOTR. Slozeno i uzbudljivo delo velikoga Herberta (u.1986). Serijal Dina se sastoji od Dina, Muad Dib, Mesija, Prorok, Djeca Dine, Bozanski car Dine, Jeretici Dine i Kapitol Dina. Cuo sam da, u maniru Cristophera Tolkiena, herbertov sin pise nastavak ...

Hellboy
30-11-2008, 11:21
http://i71.servimg.com/u/f71/11/71/19/94/no_shi10.jpg

Arbiter of Change
30-11-2008, 11:34
Bar je oživio temu. :)
Ja se inače veselim i bojim novom filmu (http://www.imdb.com/title/tt1160419/)Skoji bi trebao izaći kroz 2010. ako produkciju dotad ne dokrajče odvjetnici.

bezimeni
30-11-2008, 11:48
Iako film iz 84 nije remek djelo teško će ovaj rimejk nadmašiti David Lynch-a koji je ipak stvorio zavidnu atmosferu u filmu.

Arbiter of Change
30-11-2008, 14:11
Možda, ali meni se nikako nisu svidjele neke stvari (weirding moduli, anyone?) koje su, što je najgore od svega, mijenjale neke integralne elemente (kraj kad mu je popustio mjehur je bio komičan... kraj koji su nažalost prenijeli i u mini-seriju). Ali stilski je bio više manje OK (samo što su Bene Gesserit napravili ćelavima... to mi je tako išlo na jetru).

koloban
30-11-2008, 15:12
Kyle MacLachlan je jadan kao Pol

Arbiter of Change
07-08-2009, 05:26
Redatelj Hancocka planira snimiti film o Dini. Pitanje je sad je li to onaj isti koji se iščekuje u 2010. ili nešto drugo, ali čak i ako stavimo to na stranu, glavni razlog za brigu bi mogao biti citat ispod u kojem on iznosi kako je imao drugačije viđenje knjiga za razliku od Lynchovog filma ili SciFi mini-serija. Mogući reboot ili neizbježni trainwreck?


Berg says about his reaction to the book and where he wants to go with his film:

I think I had a much more different experience, I think, with the book than David Lynch did. To me, I think my interpretation will feel significantly different from that and the [Syfy]SChannel miniseries that aired. I have a different experience than both of those filmmakers did. [The book]Swas much more muscular and adventurous, more violent and possibly even a little bit more fun. I think those are all elements of my experience of the book that can be brought in without offending the die-hard fans of the Bene Gesserit and Kwisatz Haderach. There's a more dynamic film to be made.
:( - moje upotreba ovoga smileya sve govori.

megalodon
07-08-2009, 11:47
Ne znam, meni su se mini-serije svidjale, doduse nisam citao knjige niti gledao Lynchov film. No sumnjam da ce prilagoditi to neupucenoj publici, ergo sakace jako.