PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s temperaturom!!!!!!



BlazE
06-01-2007, 22:01
Imam core 2 duo e 6600,i htio bi nesto pitat u vezi temperature??
Temp procesora mi je oko 35 C na idle i to je ok ali temp. prve i druge jezgre su različite.jeli to zabrinjavajuće odnosno jel to loše??
evo slike

http://img387.imageshack.us/img387/4829/cputempug7.jpg

Valnjes 666
06-01-2007, 22:05
Mislim da to nema veze jer je jedna jezgra bliže hladnjaku a druga dalje...pa sad sam zaključi...

NITROS
06-01-2007, 22:08
Mislim da to nema veze jer je jedna jezgra bliže hladnjaku a druga dalje...pa sad sam zaključi...

LOL sta si sada rekao :D jedna je blize druga dalje :))) provala stoljeca covjece !!!

Stvar je u tome da vecina programa nije optimizirana za dvije jezgre, pa ti prva jezgra ima vise procesa na sebi pa ti se i veca temperatura oslobada. A i senzor ti laze

Valnjes 666
06-01-2007, 22:35
Mislim da to nema veze jer je jedna jezgra bliže hladnjaku a druga dalje...pa sad sam zaključi...

LOL sta si sada rekao :D jedna je blize druga dalje :))) provala stoljeca covjece !!!

Stvar je u tome da vecina programa nije optimizirana za dvije jezgre, pa ti prva jezgra ima vise procesa na sebi pa ti se i veca temperatura oslobada. A i senzor ti laze

OMG!!!!

Pa jedna je jezgra par mikro metara bliže hladnjaku,vjeruj mi ,to čini razliku.


_______
____-----
_______

Zamisli da je ovo proc,zbog arhikteture je jedna jezgra malo povišena druga spuštena. Thats it.

NITROS
06-01-2007, 23:19
[quote="Valnjes 666":x6vraco2]Mislim da to nema veze jer je jedna jezgra bliže hladnjaku a druga dalje...pa sad sam zaključi...

LOL sta si sada rekao :D jedna je blize druga dalje :))) provala stoljeca covjece !!!

Stvar je u tome da vecina programa nije optimizirana za dvije jezgre, pa ti prva jezgra ima vise procesa na sebi pa ti se i veca temperatura oslobada. A i senzor ti laze

OMG!!!!

Pa jedna je jezgra par mikro metara bliže hladnjaku,vjeruj mi ,to čini razliku.



_______
____-----
_______

Zamisli da je ovo proc,zbog arhikteture je jedna jezgra malo povišena druga spuštena. Thats it.[/quote:x6vraco2]

E a ja tvrdim da je zbog opterecenosti procesora

Kiklop
06-01-2007, 23:22
[quote="Valnjes 666":2fx8993q]Mislim da to nema veze jer je jedna jezgra bliže hladnjaku a druga dalje...pa sad sam zaključi...

LOL sta si sada rekao :D jedna je blize druga dalje :))) provala stoljeca covjece !!!

Stvar je u tome da vecina programa nije optimizirana za dvije jezgre, pa ti prva jezgra ima vise procesa na sebi pa ti se i veca temperatura oslobada. A i senzor ti laze

OMG!!!!

Pa jedna je jezgra par mikro metara bliže hladnjaku,vjeruj mi ,to čini razliku.


_______
____-----
_______

Zamisli da je ovo proc,zbog arhikteture je jedna jezgra malo povišena druga spuštena. Thats it.[/quote:2fx8993q]S:rotfl: lol koji si ti lik kaj nije jezgra jedna pored druge a nejedna na drugoj :rotfl:

Valnjes 666
06-01-2007, 23:24
Fkorz i zbog toga...

Cali
06-01-2007, 23:35
kao što je nitros rekao, jezgre su nejednako opterećene, i u tome leži razlog različitih temperatura. jezgre su jednako udaljene od heatspreadera, to nema veze.

Valnjes 666
07-01-2007, 01:03
kao što je nitros rekao, jezgre su nejednako opterećene, i u tome leži razlog različitih temperatura. jezgre su jednako udaljene od heatspreadera, to nema veze.

Misliš?

Negdje sam pročitao da ih rade sa laganim razmakom u visini zbog problematičnog smještanja cash memorije.

Eh sad,dali je to kod starijih modela,tj,dali se kod novih to ispravilo,ne znam,ali ću provjeriti.

Dapače,zgodna tema za hardware test u PCPLAY-u.

Ono,test svih dual i quadro procesora i njihove arhikteture!

Valiću,evo materijala za tebe!! :D

NITROS
07-01-2007, 09:12
kao što je nitros rekao, jezgre su nejednako opterećene, i u tome leži razlog različitih temperatura. jezgre su jednako udaljene od heatspreadera, to nema veze.

Misliš?

Negdje sam pročitao da ih rade sa laganim razmakom u visini zbog problematičnog smještanja cash memorije.

Eh sad,dali je to kod starijih modela,tj,dali se kod novih to ispravilo,ne znam,ali ću provjeriti.

Dapače,zgodna tema za hardware test u PCPLAY-u.

Ono,test svih dual i quadro procesora i njihove arhikteture!

Valiću,evo materijala za tebe!! :D

Samo da ti kazem. Valic vise ne radi u Vidi

ivan
07-01-2007, 11:12
@BlazE

sasvim noramalno... kao što su rekli Cali i NITROS. nema šanse da tolika razlika u visini utječe znatno na temperaturu....

@Valnjes

:rotfl:
ovo nije prva tvoja provala stoljeća :rotfl:

Jack5
07-01-2007, 12:12
različite su temperature zbog toga šta je prva jezgra više opterećena jer nema igara koje iskorištavaju dva procesora(osim Quake 4) i većine programa :)

Burek_fr0m_SPACE
07-01-2007, 12:18
različite su temperature zbog toga šta je prva jezgra više opterećena jer nema igara koje iskorištavaju dva procesora(osim Quake 4) i većine programa :)
Sve pametniji do pametnijeg... lockajte ovo, plz.

Jack5
07-01-2007, 12:21
različite su temperature zbog toga šta je prva jezgra više opterećena jer nema igara koje iskorištavaju dva procesora(osim Quake 4) i većine programa :)
Sve pametniji do pametnijeg... lockajte ovo, plz.

Quake 4 je igra sa engineom koji iskorištava dvojezgrene procesore :fof:

Burek_fr0m_SPACE
07-01-2007, 12:39
Quake 4 je igra sa engineom koji iskorištava dvojezgrene procesore :fof:
Da te sad još pitam i kako se to iskorištavaju dva procesora... A ti ionako navodiš Quake 4 kao jediniSprimjer igre optimizovane za više procesora. Čisto radi tvoje informacije, i Quake 3 je takođe multi-threaded aplikacija.

NITROS
07-01-2007, 12:44
Evo ovako. Sve igre iskoristavaju dva procesora. Samo sto ove sa engineom koji je optimiziran za multithreading malo bolje koriste dva procesora.

Inace imao sam jedno vrijeme onaj dual core optimazer i mogu reci da je to sranje. FPS mi je za 10 bio manji u FEARu nego kada sam bio bez njega.

kulamasta
07-01-2007, 13:13
Ajde malo to argumentiraj... moze?

NITROS
07-01-2007, 16:49
Ajde malo to argumentiraj... moze?

Imao sam par fotografija na kojima ti je prikazano kako su obje jezgre zagrijane i jednako opterecene. Kada cu ici igrati poslikat cu par fotki pa cu ti pokazati

LD
07-01-2007, 19:04
Jel istina da Everest sere u vezi temp. Meni u biosu očitava jedne temp. a kada pogledam u Everestu pisu duplo manje?????

BTW:koristim Everest Home Edition (onu zadnju besplatnu verziju)

Jack5
08-01-2007, 11:04
Jel istina da Everest sere u vezi temp. Meni u biosu očitava jedne temp. a kada pogledam u Everestu pisu duplo manje?????

BTW:koristim Everest Home Edition (onu zadnju besplatnu verziju)


vjerojatno da,ali ja imam taj everest i nema mi nigdje temperature,imao sa everest ultimate edidion najnoviji i mislim da on laže glede temperature

prcko
08-01-2007, 11:52
E da jer ima koji program poput everesta ja isto imam everest ultimate i da laze u vezi tempe pa ako ko ima kakav bolji slobodno nek linka.