PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Elder Scrolls IV: Shivering Isles



ran6er
06-01-2007, 14:37
Nije službeno, ali šuška se o PRAVOJ expansiji za Oblivion.
http://elderscrolls.filefront.com/news/ ... tion;31069 (http://elderscrolls.filefront.com/news/Some_Shivering_Isles_expansion_information;31069)
Ispravak:Izgleda da ipak je službeno :wink:
http://www.destructoid.com/full-fledged ... 8602.phtml (http://www.destructoid.com/full-fledged-oblivion-expansion-shivering-isles-coming-soon--28602.phtml)

Arbiter of Change
06-01-2007, 15:02
Šta se nije trebala zvati Shimmering Isle?

Prince-Artas
07-01-2007, 01:01
službeno će biti kad to potvrdi netko iz bethesde, tj kad najava osvane na tes stranici

Durin
08-01-2007, 16:50
Više boh volio da se ekspanzija zove Summerset Isle.Kada bi oni barem uključili još jedan dio Tamriela u ekspaziju.Volio bih vidjeti domovinu High Elfova i njihovo sjedište čarobnjaka.

Akul
08-01-2007, 23:02
NE!!! Altmeri zaslužuju svoju igru, a ne ekspanziju!!

I poluslužbeno je. Dev se pravdao da se ekspanzija neće dogoditi na Summersetu :P

Nadam se da ovo je ekspanzija. I ako nije, da PCplay ne napravi opet istu pogrešku.

Arbiter of Change
08-01-2007, 23:05
Ekipa, evo malo screens-a... sve legalno nadam se. Ako ne samo me opomenite. :D

http://i86.photobucket.com/albums/k118/ekdiaz8/ShiveringIsles1.jpg
http://i86.photobucket.com/albums/k118/ekdiaz8/ShiveringIsles2.jpg

ran6er
08-01-2007, 23:26
E to već liči na expanziju.Može link.

Arbiter of Change
09-01-2007, 12:00
E to već liči na expanziju.Može link.

No can do. :D

ran6er
09-01-2007, 12:16
E to već liči na expanziju.Može link.
Našel sam. :D
Btw sorry zbog spama

Durin
10-01-2007, 12:12
Nadam se da će uključiti barem još jedan dio Tamriela u ekspanziju.Ako neće,a to će opet biti kao Knights of the Nine,samo sa više questova i sati igre.A sumnjam da Summerset Isle zaslužuje svoju igru,premaleno je to područje za novi Elder Scrolls.Ja smatram da su uvođenjem glavne provincije Tamriela oni sami sebi postavili granicu.Naime,sve ostale provincije su manje od Cyrodiila a ako oni uključe u sljedeći ES samo jednu provinciju ljudi će se žaliti da je to premalo.A i ovako sa Cyrodiilom ima nekih koji se žale na veličinu.Morrowind je dobio jedan dio kopna,pa zašto ne bi i Oblivion?

Ps1ho
10-01-2007, 12:27
a zašto recimo iduci elder scrolls naslov neb i jednostavno bi neki drugio dio Nirn-a, npr. Akavir...

Prince-Artas
10-01-2007, 19:51
Nadam se da će uključiti barem još jedan dio Tamriela u ekspanziju.

mislim da neće i žao mi je zbog toga, vjerojatno druge provincije čuvaju za nove zes nastavke

Ps1ho
10-01-2007, 20:04
e ja sam na politickoj mapi (http://img406.imageshack.us/img406/527/politicalmapoftamrielan2.gif)STamriela skuzio mali otok izmedju Summerset Islea i Cyrodiila, to bi mozd mogli ubacit u neku iducu ekspanziju...

Durin
11-01-2007, 16:38
Dodati će još teritorija u ekspanziju,evo ovo je sa Crovotexa:Bethesda Softworks je objavila prve informacije o nadolazećoj Oblivion ekspanziji, pod imenom The Elder Scrolls IV: Shivering Isles.

Ekspanzija će u igru donjeti potpuno novu zemlju, tj otoke, za istraživanje. Ti otoci su također poznati po nazivu Realm of Madness, a podjeljeni su na sjeverno područje (Mania) i južno (Dementia). Na granici između 2 područja se nalazi grad imena Split (ali nije naš Split ;)) u kojemu se nalaze po 2 identične kopije svakog stanovnika, a jedan od questova u igri će biti rješiti tu zagonetku sa duplikatima. Otoci će biti dostupni putem vrata koji se nalaze na čudnom kipu lociranom na malom otoku u Niben Bay-e, blizu Bravila. Uz to, ekspanzija će donjeti preko 30 sati igranja, nova čudovišta, tamnice, questove itd. Očekivani datum izlaska je tijekom drugog kvartala ove godine.

Arbiter of Change
11-01-2007, 18:22
Oliti; idemo u posjet Sheogorath-u (za one koji kuže o čemu je riječ). :D

Ps1ho
11-01-2007, 19:42
Oliti; idemo u posjet Sheogorath-u (za one koji kuže o čemu je riječ). :D

mislim da ce ova ekspanzija dosad imat najuvrnutije questove...sjecate se njegovog questa iz Morrowinda? :D

ran6er
11-01-2007, 21:21
Oliti; idemo u posjet Sheogorath-u (za one koji kuže o čemu je riječ). :D

mislim da ce ova ekspanzija dosad imat najuvrnutije questove...sjecate se njegovog questa iz Morrowinda? :D
Ma dobar je i u Oblivionu. :rotfl: :rotfl:

Ps1ho
11-01-2007, 22:20
Cek sta je tu, jel tu ono sa onom zabavom?
Ma u Morrowindu je najjaci :rotfl:

Durin
14-01-2007, 00:16
Ne to je onaj quest u malom selu,kada trebaš podmetati otrov za štakore ovcama itd.

Ps1ho
14-01-2007, 01:05
Ne to je onaj quest u malom selu,kada trebaš podmetati otrov za štakore ovcama itd.

joj da...e Durine posto se kuzis u Lotr, ja neznam ali mene Elven i Mithril armor iz Obliviona neodoljivo podsjecaju na Lotr jel ti mozd znas nes o tom?

Durin
14-01-2007, 12:54
Kada bi mithril bio isti onaj kao i u LOTR onda bi vrijedio kao i cijeli Cyrodiil.U Oblivionu mithril armor nije niti do koljena onom pravom,kojeg su pokupili iz LOTR.Mithril armor je čvrst kao stijena,kao zmajeve ljuske a lagan kao pero.Kada te pogodi strijela,ona samo odskoči od tebe,ako te netko mačem pokuša rasječi,mač se samo odbije.Jedan Mithril armor vrijedi kao cijeli Shire.Patuljci su ga pronašli u Morii,zato su se i nastanili ondje.A elven armor sliči onome kojeg su nosili Noldorski ratnici.

Ps1ho
14-01-2007, 17:34
Kada bi mithril bio isti onaj kao i u LOTR onda bi vrijedio kao i cijeli Cyrodiil.U Oblivionu mithril armor nije niti do koljena onom pravom,kojeg su pokupili iz LOTR.Mithril armor je čvrst kao stijena,kao zmajeve ljuske a lagan kao pero.Kada te pogodi strijela,ona samo odskoči od tebe,ako te netko mačem pokuša rasječi,mač se samo odbije.Jedan Mithril armor vrijedi kao cijeli Shire.Patuljci su ga pronašli u Morii,zato su se i nastanili ondje.A elven armor sliči onome kojeg su nosili Noldorski ratnici.

e pa to te pitam, mislim jesu oni sta platili za licencu, jer mithril, po izgledu je pljunuti onaj sto je imo Frodo, a Elven je pljunuti onaj sto ga imaju oni ratnici na pocetku (Borba sa Sauronom) i kasnije oni vilenjaci sto brane Helms Deep), a o Elven longswordu da i ne govorim cista kopija ponog iz filma...i da slazem se da su Mithril bespravno podcijenili, trebali su stavit samo Cuirass u igru i negdje ga sakrit tak da onaj ko ga pronadje bude prakticki nepobjediv...

Lord Coldwolf
14-01-2007, 17:45
Kada bi mithril bio isti onaj kao i u LOTR onda bi vrijedio kao i cijeli Cyrodiil.U Oblivionu mithril armor nije niti do koljena onom pravom,kojeg su pokupili iz LOTR.Mithril armor je čvrst kao stijena,kao zmajeve ljuske a lagan kao pero.Kada te pogodi strijela,ona samo odskoči od tebe,ako te netko mačem pokuša rasječi,mač se samo odbije.Jedan Mithril armor vrijedi kao cijeli Shire.Patuljci su ga pronašli u Morii,zato su se i nastanili ondje.A elven armor sliči onome kojeg su nosili Noldorski ratnici.

e pa to te pitam, mislim jesu oni sta platili za licencu, jer mithril, po izgledu je pljunuti onaj sto je imo Frodo, a Elven je pljunuti onaj sto ga imaju oni ratnici na pocetku (Borba sa Sauronom) i kasnije oni vilenjaci sto brane Helms Deep), a o Elven longswordu da i ne govorim cista kopija ponog iz filma...i da slazem se da su Mithril bespravno podcijenili, trebali su stavit samo Cuirass u igru i negdje ga sakrit tak da onaj ko ga pronadje bude prakticki nepobjediv...


pa da slazem se,.
a to i je po meni jedna od losih strana obliviona,.sto nijedan item nije nest posebno,.svatko moze naic na njega,.jos ktome dobivaju se random,.sa neprijateljima koji se leveliraju ko i ti,.meh

Ps1ho
14-01-2007, 17:47
instaliraj OOO pa ces naici na prilicno jebene armore :wink:

Durin
14-01-2007, 20:55
Mislim da ne trebaju imati licencu za to,ali nisam siguran.

Ps1ho
14-01-2007, 20:59
Mislim da ne trebaju imati licencu za to,ali nisam siguran.

pa da al tulavo mi, jedan tip iso radit totalnu konverziju Ob-a u Middle-Earth i onda nije mogo, kao nema licencu, al nekuzim, pa nece zradjivat na tom, a htio je bas sve ubacit...steta...a u Bethesdi su mogli bit malo originalniji, tulavo mi to sto su tak skopirali tak neke Elven armore i to...

Arbiter of Change
14-01-2007, 21:14
Mislim da ne trebaju imati licencu za to,ali nisam siguran.

Da, više modova je tako ugašeno. To vam je bilo aktivno još u vrijeme Morrowinda... debilno. Mislim ono, mogli su napravatiit Ultima konverziju ali LotR ne može---- :roll:

Durin
14-01-2007, 21:15
Pa može on kopirati par stvari,ali to je to.To je kao licenca za glazbu,koliko se sjećam najviše tri tona zaredom se smiju kopirati,ili tako nešto.A u Bethesdi nisu puno toga kopirali osim par sitnica.A ne kužim kako nije smio,ako je radio neslužbeni mod za igru,onda bez problema može.

Akul
14-01-2007, 22:31
pa da al tulavo mi, jedan tip iso radit totalnu konverziju Ob-a u Middle-Earth i onda nije mogo, kao nema licencu, al nekuzim, pa nece zradjivat na tom, a htio je bas sve ubacit...steta...a u Bethesdi su mogli bit malo originalniji, tulavo mi to sto su tak skopirali tak neke Elven armore i to...

Mithril Armor je u TES-u još od TES: Arena tako da ih više ne mogu tužiti jer nisu tužili prošle igre.

Za daedric Armor, on je potpuno isti kao Sauronov... ali baš potpuno. To se znalo još i prije nego je igra izašla.

coki
17-01-2007, 19:43
meni elven armor nije ni malo slican od onog kod mount doma.

Prince-Artas
18-01-2007, 19:42
službeno će biti kad to potvrdi netko iz bethesde, tj kad najava osvane na tes stranici

i osvanula je
http://www.elderscrolls.com/games/shive ... erview.htm (http://www.elderscrolls.com/games/shiveringisles_overview.htm)

Durin
19-01-2007, 17:17
Izlazi već na proljeće.Ne mogu suspregnuti veselje...jej.

ran6er
19-01-2007, 17:44
Sviđa mi se onaj armor na screenshotu.Ko da je od kamena. :)

Ps1ho
19-01-2007, 18:34
ajde de, bumo videli kak ce to izgledat...

Akul
20-01-2007, 17:53
Sviđa mi se onaj armor na screenshotu.Ko da je od kamena. :)

To JE kamen. Misliš da Sheo nije dovoljno bolestan da napravi oklop od kamena?!

BTW, trailer (WARNING Sheogoratha pokazuje WARNING)
fFI9IoXyGxc

Ps1ho
20-01-2007, 19:12
Kak su oubraženi?! Na kraju kaze kak ce se veselit emailovima kak ljudi hvale igru, e pa serem im se u čarapu, kake koristi ima ekspanzija ako im je original neki nedovršeni poluproizvod?! OOO jos i dalje pwna sve sto su izbacili natrziste od onih ''modova'' ... A ovo bi jos mogla i ispast kolko-tolko dobra ekspanzija s obzirom da su koristili neke starije materijale, a okolis neodoljivo podsjeca na Sheogorath Region iz Morrowinda...

Durin
20-01-2007, 20:36
Jedva čekam.Još 70ak sati igre.I još prostora,questova,ingridientsa,itemsa,oružja,oklo pa,čudovišta.Već vidim kako će zabavno biti.

Akul
20-01-2007, 21:19
Kak su oubraženi?! Na kraju kaze kak ce se veselit emailovima kak ljudi hvale igru, e pa serem im se u čarapu, kake koristi ima ekspanzija ako im je original neki nedovršeni poluproizvod?! OOO jos i dalje pwna sve sto su izbacili natrziste od onih ''modova'' ... A ovo bi jos mogla i ispast kolko-tolko dobra ekspanzija s obzirom da su koristili neke starije materijale, a okolis neodoljivo podsjeca na Sheogorath Region iz Morrowinda...

Znaš, I Morowind je bio poluproizvod. Dapače, on je bio trećina-proizvod :P

O okolišu, BlueDev je samo rekao: "Za ime Boga miloga, vidjeli ste dva screenshota i već mislite da ste vidjeli sve? Gljive su u Sheogorathovom realmu bili već od davnina."

Prince-Artas
20-01-2007, 22:46
I Morowind je bio poluproizvod. Dapače, on je bio trećina-proizvod :P


Isuse :shock:
@Ps1ho-ovo šta dolazi je prava expanzija koja daje 30ak sati (nešto kao bloodmoon MW-u), inače s tim o OOO se slažem

Ps1ho
20-01-2007, 23:03
I Morowind je bio poluproizvod. Dapače, on je bio trećina-proizvod :P


Isuse :shock:
@Ps1ho-ovo šta dolazi je prava expanzija koja daje 30ak sati (nešto kao bloodmoon MW-u), inače s tim o OOO se slažem

Akul, ajde ko da nisam čuo ovo što si napiso, vidim i ja da je to prava ekspanzija, al mi ide na qurac vise njihov bezobrazlug...a sta ce sad oni kupci koji su kupili Knights of the Nine, to im Bethesda porucuje, fala sto ste dali love, sad cemo vam uzet jos, i jos, i jos...itd, bas me zanima kolko ce kostat onaj mod za dvorac...al dosad sve ovo nekak trpim, cekam novi TES nastavak, valjda ce izac do kraja mog skolovanja, a ak to zahebu ko Oblivion, kupujem kartu za Amerku i idem ih naucit kak se psuje na Hrvatskom...

Akul
21-01-2007, 12:16
Odi na službene TES forume što se tiče KotN-a. 50%+ OB slashera će reći kako je KotN izvrsna ekspanzija i da je vrijedna 10$ (što i nije pretjerano puno).
Također, nadam se da nisi kupio KotN na Crovortexu jer su ga oni prodali po 3 puta većoj cijeni nego Bethesda.

Što se tiče tvoje taktike: "Ne kupuj da ne bi više upšropastili", to je bilo kasno i prije nego je OB izašao. Da MW nije bio uspješan, Bethesda bi napravila TES4 sličan Daggerfallu, koji je 100x bolji nego i MW i OB. Skoro svi (kao i ja) koji su igrali DG složit će se u jednoj stvari: DG je prokleto dobra igra i nema konkurencije. Svijet veći od Velike Britanije, fenomenalno randomizirani questovi koji izgledaju bolji od većine iz MW-a i OB-a, realnost, engine, skillovi, priča, političke borbe... DG je imao sve što ijedan RPG ljubitelj može poželjeti. What a waste. Barem mog biti zahvalan da Battlespiere i Redguard nisu bili uspješni.

Inače, mislim da je vrijeme da prekinemo ovu DG vs MW vs OB debatu i vratimo se ekspanziji.

W1k1n6
22-01-2007, 11:22
Eto dakle samo da vam dodam, u četvrtak je i službeno postalo službeno :)

>>>New York, NY and Rockville, MD - January 18, 2007 - 2K, a publishing label of Take-Two Interactive Software, Inc. (NASDAQ: TTWO), and Bethesda Softworks®, a ZeniMax Media company, today announced the upcoming release of The Elder Scrolls IV®: Shivering Isles™, the official expansion for the award-winning The Elder Scrolls IV®: Oblivion™. Shivering Isles will be released for PC this spring. <<<<

Arbiter of Change
04-02-2007, 11:27
Evo novi preview video, sa malo manje "službenog" gledišta.

http://www.gamevideos.com/video/id/8905

mravojed20
04-02-2007, 12:08
Evo novi preview video, sa malo manje "službenog" gledišta.

http://www.gamevideos.com/video/id/8905

dobar filmić,podsjeća me na morrowind malo. :(

Arbiter of Change
04-02-2007, 14:30
Evo novi preview video, sa malo manje "službenog" gledišta.

http://www.gamevideos.com/video/id/8905

dobar filmić,podsjeća me na morrowind malo. :(

Da, stalno aktivna tema na ES forumu. To je kao ono slučajno.

Ps1ho
04-02-2007, 19:42
Ja samo molim Boga da se vrate korijenima...

Durin
15-02-2007, 21:28
Dakle,malo updateova vezanih uz ekspanziju.
Karta će izgledati ovako:
http://newswire.gamehelper.com/images/g ... _small.jpg (http://newswire.gamehelper.com/images/gallery/25000/5000/TES4SI-Map_small.jpg)
Sada malo prevodim sa jedne stranice:
"Pustolovina počinje kada se tajanstveni portal odjednom stvori na malenom otočiću u središtu Niben Baya,blizu Bravila.Zadužen za nadziranje onih koji ulaze u portal je vitez Gaius Prentus,čiji je izvještaj "oni koji su ušli su izašli malo "pomaknuti"",a to vam je i ujedno i prvi nagovještaj što vas čeka kada prođete kroz portalov "želudac"( :rotfl: ).Iza portala leži Sheogorathova zemlja,koja je goveđe podijeljena u dva dijela:Dimentiu i Maniu (mania-ludilo)...

15-02-2007, 21:31
karta je jebena, sve se kuži.

Durin
10-03-2007, 11:59
Shivering Isles izlazi 26. Ožujka!!!Nemogu dočekati,jedva čekam. :friends: :P

Prince-Artas
10-03-2007, 20:12
jel zna netko da li će exanzija sa sobom donijeti i dugo očekivani novi patch

Arbiter of Change
10-03-2007, 22:00
jel zna netko da li će exanzija sa sobom donijeti i dugo očekivani novi patch

Upitno je, iako je vrlo vjerojatno. Bolje nego da ga izbacuju kao stand-alone, a i onda te još "sile" da kupiš expanziju.

FaTaL_mRkvA
11-03-2007, 21:15
jel ću morat igrat oblivion ispočetka ako nabavim expanziju ili ću moći nastaviti sa starim saveom??

Lord Jambrek
11-03-2007, 21:18
jel ću morat igrat oblivion ispočetka ako nabavim expanziju ili ću moći nastaviti sa starim saveom??

Ne, moći ćeš nastavit s istim

FaTaL_mRkvA
11-03-2007, 21:20
jel ću morat igrat oblivion ispočetka ako nabavim expanziju ili ću moći nastaviti sa starim saveom??

Ne, moći ćeš nastavit s istim
dobro jer bi poludio( :-x ) da moram, imam dva lika lvl 16 i 26.... :D :-x

Akul
16-03-2007, 18:11
dobro jer bi poludio( :-x ) da moram, imam dva lika lvl 16 i 26.... :D :-x

Da moraš raditi novog lika, onda ekspanzija doista ne bi imala smisla. Ona je i napravljena samo zato da se može nastavit igrat.

Durin
18-03-2007, 22:32
Evo našao sam intervju sa devom Shivering Islesa.Iako se radi o Xbox 360 internet stranici,vjerojatno će sve biti isto kao i za PC.Ne želim vam sada prenijeti cijeli intervju,pošto znam da bi ga većina preskočila.Pa evo par stvari o SI:Na ekspanziji se počelo raditi čim je Oblivion prešao u gold fazu.Biti će u igri nove glazbe,preko 400 novih likova,novih mačeva,spellova i creaturesa.Moći ćemo sami raditi svoje mačeve,dakle custom-made.Samo 30 novih questova :cry: ,1/4 teritorija iz Obliviona,moći ćete preći iz Obliviona u Shivering Isles bilo kada.Sada malo o NPC-jima:
Even the human encounters have some fresh takes. The Zealots and Heretics wear special robes. If you put on these robes, the Zealots and Heretics will think you are just one of them and not attack. Don’t get too close though…if they get a good look at you, they’ll see through the disguise and pounce.
Sada primjer questa:For example, there is the Orc that is terrified of cats. Unfortunately for him, he has a Khajiit stalker fan. In one of the other quests, the Duchess of Dementia is convinced someone is out to get her. She loans you her court torturer and sends you out into town to pry information out of the citizens. If you don’t like what they have to say, you can have them tortured until they confess.
I da,izaći će patch malo prije ekspanzije.

Prince-Artas
19-03-2007, 20:35
I da,izaći će patch malo prije ekspanzije.

imaš link s malo više infoa

Durin
19-03-2007, 21:06
Ne,samo su rekli da će izaći patch par dana prije nego što izađe ekspanzija.

FaTaL_mRkvA
20-03-2007, 08:47
a što taj novi patch donosi??

Akul
20-03-2007, 14:23
a što taj novi patch donosi??

Pa... zakrpe za ono malo bugova što OB ima?

Arbiter of Change
21-03-2007, 11:48
a što taj novi patch donosi??

Pa... zakrpe za ono malo bugova što OB ima?

Malo....da. Pretpostavljam da nisi čuo za Unofficial patch koji sređuje tih "malo" bugova?

mravojed20
21-03-2007, 12:04
Koliko ono,po sjećanju-- negdje između 600 do 800 mislim da je pisalo,nisam siguran. :D

FaTaL_mRkvA
21-03-2007, 12:06
pa to je baš maloS:D

Durin
24-03-2007, 14:50
Evo,kao što sam i rekao patch 1.2. je spreman za download.Evo i linka:
http://www.elderscrolls.com/downloads/u ... atches.htm (http://www.elderscrolls.com/downloads/updates_patches.htm)
Tamo također možete vidjet i patch release notes.

POSA
31-03-2007, 16:13
evo nabavih otočje i zadovoljan sam. blagi morrowind feelling pozdravljam. luđake također, a najveća mi je fora kad napadnem sheogoratha. probajte....zakon

Durin
31-03-2007, 21:59
Ja si kanim nabaviti igru.I neka mod promjeni naslov ove teme,odnosno dopuni prvu riječ sa "g" i drugu riječ sa "s".

Prince-Artas
31-03-2007, 22:10
sređeno :)

Lord Jambrek
03-04-2007, 09:41
El ima di za kupit? Koja cijena

=PcP=F@N
03-04-2007, 12:50
pitanja:
1.moram li imati oblivion instaliran odprije da igram ovo(tj jeli igra standalone)?
2.kad to instaliram kako onda ide prica i to sve?jel moram sve ispocetka ili se odma ukljucuje ekspanzija(recimo pocnem ispocetka i jel onda opet idem kroz onu tamnicu i sve isto ko i prije ili pocima drukcije?
3.jeli grafika poboljsana,tj. kod obliviona sam imo mutne texture pa sam morao instalirati prerađene texture sa neta pa pitam jel to ovdje sređeno(inače ima 6800 Ultra)
4.jel onaj dodatak knights of nine ukljucen u ovu ekspanziju?

Arbiter of Change
03-04-2007, 14:45
pitanja:
1.moram li imati oblivion instaliran odprije da igram ovo(tj jeli igra standalone)?
2.kad to instaliram kako onda ide prica i to sve?jel moram sve ispocetka ili se odma ukljucuje ekspanzija(recimo pocnem ispocetka i jel onda opet idem kroz onu tamnicu i sve isto ko i prije ili pocima drukcije?
3.jeli grafika poboljsana,tj. kod obliviona sam imo mutne texture pa sam morao instalirati prerađene texture sa neta pa pitam jel to ovdje sređeno(inače ima 6800 Ultra)
4.jel onaj dodatak knights of nine ukljucen u ovu ekspanziju?


1. Da, trebaš sami Oblivion za ekspanziju
2. Priča je nadogradiva; isti sistem kao sa ekspanzijama za Morrowind
3. Nisam siguran u vezi grafike, ali navodno je patch 1.2 utjecao na LoD grafiku
4. Ne, nikakav official plugin nije uključen

Orla
03-04-2007, 16:45
Je li kompatibilan s modovima?

Kostolomac
03-04-2007, 16:47
već sam to pitao i arbiter mi je rekao da to zavisi od moda do moda

gray_fox
04-04-2007, 15:27
dal je igra dobra?jel je skidam pa da je mogu i prekinut?

Bartuc
04-04-2007, 16:41
dal je igra dobra?jel je skidam pa da je mogu i prekinut?

Ove izjave nisu pametne :? Mogle bi biti vrlo skupe :D

PS: Vjerujem da je igra odlična, nemre biti loša! Ako si volio Oblivion onda bu ti ovo prava poslastica :wink:

gray_fox
04-04-2007, 16:51
dal je igra dobra?jel je skidam pa da je mogu i prekinut?

Ove izjave nisu pametne :? Mogle bi biti vrlo skupe :D

PS: Vjerujem da je igra odlična, nemre biti loša! Ako si volio Oblivion onda bu ti ovo prava poslastica :wink:volim igrat tu igru al ne volim jest dvdeove

Arbiter of Change
04-04-2007, 17:15
Nemojte o piratluku da jadni Arbiter mora editirati postove. :wink:

Nightyx
04-04-2007, 19:41
Jako bitno i hitno pitanje, molio bi što ptije odgovor. Hvala.

Da li se u ekspanziji počinje sa likom koji sam imao u normalnom oblivionu ili se pravi novi character????

Kenyi
04-04-2007, 19:59
nastavljas sa starim likom.

Nightyx
04-04-2007, 20:01
Znaći od zadnjeg save game??

Kenyi
04-04-2007, 20:02
da

Ps1ho
04-04-2007, 20:50
Jako bitno i hitno pitanje, molio bi što ptije odgovor. Hvala.

Da li se u ekspanziji počinje sa likom koji sam imao u normalnom oblivionu ili se pravi novi character????

oke, nije portal u pitanju :)
da, nastavljate od starog savea, tako je od svake ekspanzije bilo...

Durin
07-04-2007, 20:16
Evo,napokon nabavih Tresuće Otočje i (naravno) svidjelo mi se.Ako ste bili zadovoljni Oblivionom (malo ih nije bilo) nabavite i ovo,ekspanzija je odlična.

Nightyx
07-04-2007, 20:19
kakva su oružja??' :o

Herr Schnitzel
08-04-2007, 09:30
kakva su oružja??' :o


A kakva bi bila? Da ne ubijaju? :rotfl:

Black Hawk Down
08-04-2007, 12:37
kakva su oružja??' :o


A kakva bi bila? Da ne ubijaju? :rotfl:

Mogu možda omamljivati,aj kakve su prve impresije.

Nightyx
08-04-2007, 18:04
kakva su oružja??' :o


A kakva bi bila? Da ne ubijaju? :rotfl:


haha :roll: umro bi da nisi ovo rekao.

BTW da li se u igru uključuje što jače od deadric?

Prince-Artas
09-04-2007, 18:47
obavezno pročitati
http://www.uesp.net/wiki/Shivering:Reference_Bug

Nightyx
09-04-2007, 19:05
A fuck :shock:

Sva sreća da ga nisam još nabavio :)

BTW hvala Prince na tim vjestima :wink:

Durin
09-04-2007, 19:22
Ja neću skidati te fixeve jer sam siguran da će Bethesda ubrzo dati official patch za to.

Prince-Artas
09-04-2007, 19:38
onda ti preporučam da ne igraš oblivion dok ne izađe patch

Nightyx
09-04-2007, 20:32
sad kada budu naplačivali patch :rotfl:

=PcP=F@N
09-04-2007, 22:06
kako se dode do tog shivering isels?instalira sam oblivion i iziso iz sewersa ali kako da sad dodem do tog ?u data fileu nemam kvacicu ni na onom oblivion ni na shivering jel to tako treba biti?

Nightyx
10-04-2007, 08:53
lol to ti je otok kroz kojeg dodješ portalom pored imperial citya ali moraš prvo obaviti quest (kažu da je kratak i sladak), a sada koji neka ti to kažu oni koji su igrali. :D

Durin
10-04-2007, 10:37
Ja nisam obavljao nikakav quest,bio sam željan doći na otoke što prije.Odmah sam otputovao do stablesa kod Bravila,i tamo blizu u Niben Bayu sam ugledao maleni otočić gdje je portal koji vodi u otoke.

=PcP=F@N
10-04-2007, 11:28
ma fakam ti sve,reko sinoc ajd samo cu malo vidit kako to izgleda kad ono jebo te pogle na sat ono 3 ure..dobra je igra al ima jos bagova,najveca pisurija kad u data filesima ima iskljucenu ekspanziju a zelite otic na otok lol to treba vidjeti..igra se zblesira pocnu iskakati neki uskličnici itd(u igri)..da se uđe moras ubiti nekog gatekeepera

Prince-Artas
12-04-2007, 19:52
Izašao beta patch za SI
http://www.elderscrolls.com/downloads/u ... otes12.htm (http://www.elderscrolls.com/downloads/updates_patchnotes12.htm)

wtf samo 1 bug fix a to nije onaj koji ti sjebe igru nakon 50h igranja :?

Arbiter of Change
12-04-2007, 20:06
Ma lako za nas PC korisnike (mislim da je community već napravio neke korekcije po pitanju toga reference buga), ali zamisli kako je XBox korisnicima.

Prince-Artas
12-04-2007, 20:33
Ma lako za nas PC korisnike (mislim da je community već napravio neke korekcije po pitanju toga reference buga), ali zamisli kako je XBox korisnicima.

a ja sam mislio da je xbox superioran naspram pc-u, eto im sad :rotfl:
nego Bethesda kod mene sve više gubi reputaciju ugledne izdavačke kuće, počeli su sa jadnim piratima s kariba 2, zatim promašaj sa ST Legacy-em, pa onda naplata official plungina a sad nam daju expanzije koje imaju vrlo zajebane bugove (sjetimo se da je i KOTN imao bug koji se pojavi kada poredu ne izvršavamo questove i tako onemogući prelazak navedene "ekspanzije)

EDIT čini se da je ipak sređen onaj famozni bug koji onemogućava igranje nakon 50h

An official beta patch has been released by Bethesda, which is available for download. The patch has been released in response to the Shivering Isles Reference Bug, although details of how it addresses the bug are not yet available. This is only a beta patch and therefore may not yet be fully tested, and it is only available for PC users.

Arbiter of Change
12-04-2007, 21:02
"Dostupan samo PC korisnicima..." XBoxeri su već na rubu živaca tamo na ES forumu.

A i to s Bethesdom drži vodu, iako je kupnja official pluginsa istim dijelom i Microsoftovo maslo (XBox Live i slične gadarije). Nemojmo u OT sada. :D

Nightyx
19-04-2007, 13:07
Danas nabavljam SI, znači instaliram ga (naravno moram imati i oblivion), stavim patch i pokrenem, te krenem od zadnjeg save gamea??

BTW gdje je mjesto gdje se odlazi na taj otok??, ak može screen na mapi plz HVALA :wink:

Kenyi
19-04-2007, 15:12
samo udji u Bravil i pitaj za ruomorse i onda ce ti se ucrtat na mapi ja mislim.

Nightyx
19-04-2007, 15:28
samo udji u Bravil i pitaj za ruomorse i onda ce ti se ucrtat na mapi ja mislim.

ok thx, ali prije no što instaliram SI moram se iskopati iz Oblivion gatea :rotfl:

Da_killah
19-04-2007, 18:52
to s bugovima je bilo još i u morrowindu, sjećam se da prvi put kad sam prelazio igru, nisam mogao prijeći zbog buga na main questu jer sam prvo pričao sa ashkhanom, pa tek onda s wise woman

Nightyx
20-04-2007, 18:52
Pre dobar je SI, zakon mi je kada se uđe kroz onaj portal u novi svijet, kada oni leptiri odlete....pre dobro....Malo sam se naživcirao kada sam ubio onog guarda velikog "kiklopa" sa onim likom i sada ja trebam odabrati starnu, a ne znam koja je Manija, a koja Dementia (a htjeo sam u Dementiu) i onda se ja sjetim one thompsonove....ne idi lijevo na križanju staze tu ne ide nitko svi se zvjeri paze.....i ja baš odem lijevo (pošto je Dementia "zlija" od Mania koliko sam čuo) i ono uđem u Maniu e kako mi je bilo krivo ise.....al nema veze uglavnom je odlično, sada sam bio u nekoj špilji više od sat i pol koliko je velika.....
Imam jedno pitanje, onaj ore za havey armor, ne mogu se sjetiti kako se zove....čemu to služi i kako se koristi??

TeraBajt
02-05-2007, 10:10
Evo prvi post... Ljudi, prešo ja main quest u Shivering Islesu i sad sam Sheogorath i mogu mjenjat vrijeme u realmu mogu si uzet plesačicu i mogu se revivat u castlu i mogu me pratit 1 golden saint i 1 dark seducer

TeraBajt
02-05-2007, 10:14
Imam jedno pitanje, onaj ore za havey armor, ne mogu se sjetiti kako se zove....čemu to služi i kako se koristi??

madness ore se zove a moraš ga odnjet onoj smith babi u cruciblu i ona će ti skovat armor il weapon

Inače, lakše je nać amber.

:killyou:

Nightyx
02-05-2007, 12:53
Imam jedno pitanje, onaj ore za havey armor, ne mogu se sjetiti kako se zove....čemu to služi i kako se koristi??

madness ore se zove a moraš ga odnjet onoj smith babi u cruciblu i ona će ti skovat armor il weapon

Inače, lakše je nać amber.

:killyou:S

Sve u svom području....BTW thx :wink:

Prince-Artas
02-05-2007, 18:43
ja čekam finalni patch i onda počinjem igrat

TeraBajt
03-05-2007, 11:38
Imali ko daje prešo cjeli main quest u shivering islesu (ja jesam :rambo: ) ?
Luđački! Jedino mi je glupo što kad si sheogorath da te mogu uhitit! Mislim fakat! ja sam car realma i on mene uhićuje!
Fuckin guards :twisted: !

Lord Coldwolf
03-05-2007, 12:11
Imali ko daje prešo cjeli main quest u shivering islesu (ja jesam :rambo: ) ?
Luđački! Jedino mi je glupo što kad si sheogorath da te mogu uhitit! Mislim fakat! ja sam car realma i on mene uhićuje!
Fuckin guards :twisted: !

well,.
ti bas nisi potpuni sheogorath,.. ipak si i smrtnik.

ja sam prosao i bio duke dementie,.a brat manie.

Jucer sam isao staviti si opet 000 mod sa pcplay cd-a,. i nest sam sprckao pa me igrica bacala stalno van.
Morao sam sve izbrisat i nasnimit ponovo(likove sam sacuvao ofcourse, neda mi se po x-ti put ispocetka igrati,a ni bratu)

Vec sam frendu vratio shivering isle ,.pa sad samo imam oblivion sa 000 modom,.iako sam odigrao SI,. fale mi neki dobri itemi odtamo :(

probat cu jos opet spojit to sve.

Uglv,.. imam prijedlog da napravimo nekakva natjecanja u Oblivion podforumu,.
kao recimo naj charakter (tu se mora uzeti u obzir s kojim modovima se igra i dal su se koristile sifre)
pa najbolje napravljeno zensko,musko lice i sl.
:) meni je uvjek do takvih nekakvih natjecanja koja u neku ruku zblize ljude sa igrom.

sad me zanima sto fanovi igre misle o tome :)

TeraBajt
03-05-2007, 16:58
Dobra ideja! :bravo:

Evo ja sam dark elf (muško) s deadric armorom i shieldom i dusk/dawnfangom.

Ako napravimo podforum onda nek svatko ovak nešt napiše i pošalje screenove...

Dobro si se sjetio, al kak ćemo znat ko je koristio šifre, a ko nije?!

Prince-Artas
03-05-2007, 21:01
ja čekam finalni patch i onda počinjem igrat

i napokon je došao, popravlja famozni ID bug i njegove nuspojave
trk na službene stranice jer to je obavezan download

vulcanelf
05-05-2007, 17:10
skinuo sam novi patch, ali tamo nesto na site brbljaju o o reinstalaciji igre. kako sam ja skonto to treba uraditi jedino ako sam prije imao nekim od beta patcheva. ja imam oblivion, knights vjerovatno neki od patcheva za oblivion( ako je trebo), OOO i par nekih sitnih modova, kupio sam shivering i jos ga nisam instalirao jer sam cekao final patch. jel ok da ja sad samo instaliram ekspanziju a onda poslje nje ovaj novi patch?

Đeri
05-05-2007, 18:15
ja imam expanziju..al nedamise instalirat lol
prvo ću ovak malo upoznat igru pa idfe expanmzija

Prince-Artas
07-05-2007, 18:46
skinuo sam novi patch, ali tamo nesto na site brbljaju o o reinstalaciji igre. kako sam ja skonto to treba uraditi jedino ako sam prije imao nekim od beta patcheva. ja imam oblivion, knights vjerovatno neki od patcheva za oblivion( ako je trebo), OOO i par nekih sitnih modova, kupio sam shivering i jos ga nisam instalirao jer sam cekao final patch. jel ok da ja sad samo instaliram ekspanziju a onda poslje nje ovaj novi patch?

ako imaš KOTN onda imaš i 1.1.511 patch jer bez njega nemožeš igrat KOTN.
za igranje expanzije OBAVEZNO ti treba 1.2.XXX patch koji sam ja gore naveo i možeš ga nać na službenoj stranici obliviona


jel ok da ja sad samo instaliram ekspanziju a onda poslje nje ovaj novi patch
jest

TeraBajt
08-05-2007, 17:03
ja imam expanziju..al nedamise instalirat lol
prvo ću ovak malo upoznat igru pa idfe expanmzija

Upravu si, prvo riješi sve questove za neku gildu, pa ćeš se malo nabildat :D ...

Nightyx
08-05-2007, 19:36
Ne želi mi instalirati patch za SI....Piše nešto Old file not found :o kopirao sam ga gdje sam instalirao obljivion zajedno sa ekspazijom....prvo sam ga reinstalirao zato što sam imao beta patch.....i neće mi instalirati ovaj :o please pomoć :pray:

Prince-Artas
08-05-2007, 19:52
zato jer si krekirao igru
inače expanzija me ugodno iznenadila, dosta dobar glavni quest, odličan dizajn otoka ali bugova ko u priči, skoro svaki drugi quest sadrži potencijalni bug ili glitch

Nightyx
09-05-2007, 07:12
zato jer si krekirao igru
inače expanzija me ugodno iznenadila, dosta dobar glavni quest, odličan dizajn otoka ali bugova ko u priči, skoro svaki drugi quest sadrži potencijalni bug ili glitch

:) hvala

McPingvin_v2.0
09-05-2007, 13:58
E, taj otok... jel to slučajno sumerset isle ili se bezvee nadam? :(

Arbiter of Change
09-05-2007, 14:01
E, taj otok... jel to slučajno sumerset isle ili se bezvee nadam? :(

Shivering Isles; trenutno jedina ekspanzija (da bar naprave Summerset :().

Outmind
09-05-2007, 17:33
E može li netko piknut skrinšot amber armour seta? Baš me zanima kak izgleda.

TeraBajt
11-05-2007, 17:00
smith u Blissu će ti dat papir na kojemu je nacrtan kad ga pitaš za to, a i u njegovom dućanu ti je izložen u izlogu.

Outmind
11-05-2007, 18:14
E a ja nemam shivering isles...

TeraBajt
13-05-2007, 11:35
ah čuj, ja nemislim brijat na light armour, pa ništa od mene...

Archil
19-05-2007, 20:35
evo kupio sam expanziju i moram reci da je ODLIIIIICNO!!!!!! :)

bolju igru sam rijetko igrao

bez spoilera, by: Artas

TeraBajt
20-05-2007, 18:50
evo kupio sam expanziju i moram reci da je ODLIIIIICNO!!!!!! :)

bolju igru sam rijetko igrao

bez spoilera, by: Artas

Kao što rekoh...

Unnamed
23-05-2007, 18:47
Je li dodano novo podrucje ili bar grad?

Prince-Artas
23-05-2007, 19:06
dobiješ novi otok veličine 1/4 Cyrodiila

kelvix
19-08-2007, 18:32
Je li tko zna ima li u Shivering islesu neka kuća za kupiti jer je ja nisam našao??? :shock:

TeraBajt
19-08-2007, 20:28
Je li tko zna ima li u Shivering islesu neka kuća za kupiti jer je ja nisam našao??? :shock:

brijem da nema, jer nisam ni ja našo

Kocky
22-08-2007, 14:07
Je li tko zna ima li u Shivering islesu neka kuća za kupiti jer je ja nisam našao??? :shock:

brijem da nema, jer nisam ni ja našo

Ja cu sad nabavit ekspanziju da b ar ima kuca za kupit

Arbiter of Change
22-08-2007, 15:00
Nema tamo kuća, isto kao i što nema konja (ako se ne varam). Samo nađite modove koji to sređuju i eto (jedna od blagodati PC-a).

kelvix
23-08-2007, 07:07
Nema kuća u Shivering islesu a neda mi se ići skroz natrag u Cyrodiil
pa sam skinuo mod za kuću ali nema ih puno (morati ću ih sam napraviti).
:| :| :| :| :|

Rang€r
26-08-2007, 13:24
Expanzija je legendarna, questovi su ludi totalno :D , likovi su super napravljeni(pogotovo Sheogorath), sam mana je sto moj komp star pa nemogu igrat bez da se ne resetira za 2-3 minute, al' zato je tu MW...

Sa tom expanzijom Oblivion je cisto savrsenstvo

Lord Myrkul
27-01-2008, 14:42
jel nakraju ubijes sheogoratha, vratis ga u oblivion ili nesto trece?

Prince-Artas
27-01-2008, 16:53
jel nakraju ubijes sheogoratha, vratis ga u oblivion ili nesto trece?

ti postaneš sheogorath
više
http://www.uesp.net/wiki/Tamriel:Sheogo ... Sheogorath (http://www.uesp.net/wiki/Tamriel:Sheogorath#The_Creation_of_Sheogorath)

Lord Myrkul
27-01-2008, 18:20
ty

Rang€r
29-01-2008, 20:36
al nakon igara i expanzija kakve izlaze u zadnjih godinu dve, ovo je ensto najoriginalnije, najlude i najbolje sto sam igro :D

nisam igro tf 2, no ne mislim bas da moze srusit takvu ludost(osim da ga baci s litice xD)