PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hitno mi je potrebna pomoc !!!!!!!!!!!



michael
05-01-2007, 14:37
Molim vas da mi ne brisete ovo ako san napisa na krivom mistu... Imam veliki problem i volia bi da mi pomognu ozbiljni ljudi koji se razumiju u to... Naime... Kupia san novi comp sljedece konfiguracije:
Pentium Intel4 BOX 630 3.0GHz, 64-bit, 800MHz, 775-pin, 2MB
MB ECS 945P-A Crossfire maticna
DDR2 2GB PC6400, 800MHz, Kingmax memorija
Powercolor Radeon X1900GT PCIE, 256MB, VIVO, dual DVI graficka
HDD Hitachi 160GB ATA100, 7200rpm 8MB hard disk
Power Supply FORTRON BlueStorm 400W, HQ, PFC, 2x12V, 12cm fan napajanje......

Iman Windows XP, puuno mista na hard disku i driveri svi na svojem mistu, i ZASTO MI SE ONDA KOMPJUTER USRED IGRICE SAM RESTARTA??
evo samo jedan primjer: igram WoW, detalji svi na high i resolucija na sredini negdi, jer ta igrica ne trazi puno a i da san do kraja nabrija grafiku mislim da bi to moj komp morao izdrzati, ali meni se sam od sebe restarta kao da sam stisao onaj mali botunic na comp... tako i u drugim igricama... bez ikakvog javljanja greske ili slicno...
A da stvar bude zanimljivija kad ukljucim comp, a prije toga nije bia ukljucen u struju, pocne mi se palit gasit kao oce-nece i na kraju se ugasi. I onda ga opet probam upaliti i pojavi se neka greska da moran namistiti bios sve ispocetka pa cak i sat i datum.. Molim vas, previse sam platio comp i mislim da nesto nije u redu... PS. sam san ga spajao... HVALA....

Jack5
05-01-2007, 14:56
Može bit napajanje(nedaje jednoličan napon a moguće da je i preslabo za taj komp),struja jebe, onda ti je možda istrošena ona baterijica koja ti uvijek radi

Provjeri jesi li dobro ukopčao monitor,kao i ostale komponente, možda ti bios nije kompatibilan sa XP-om,probaj više verzija biosa instalirat...

Jack5
05-01-2007, 15:03
Može bit da ti i neki hardware nije kompatibilan,sve lijepo po redu još jedanput provjeri i postavljaj na prava mjesta

Cali
05-01-2007, 15:04
Molim vas da mi ne brisete ovo ako san napisa na krivom mistu... Imam veliki problem i volia bi da mi pomognu ozbiljni ljudi koji se razumiju u to... Naime... Kupia san novi comp sljedece konfiguracije:
Pentium Intel4 BOX 630 3.0GHz, 64-bit, 800MHz, 775-pin, 2MB
MB ECS 945P-A Crossfire maticna
DDR2 2GB PC6400, 800MHz, Kingmax memorija
Powercolor Radeon X1900GT PCIE, 256MB, VIVO, dual DVI graficka
HDD Hitachi 160GB ATA100, 7200rpm 8MB hard disk
Power Supply FORTRON BlueStorm 400W, HQ, PFC, 2x12V, 12cm fan napajanje......

Iman Windows XP, puuno mista na hard disku i driveri svi na svojem mistu, i ZASTO MI SE ONDA KOMPJUTER USRED igre SAM RESTARTA??
evo samo jedan primjer: igram WoW, detalji svi na high i resolucija na sredini negdi, jer ta igra ne trazi puno a i da san do kraja nabrija grafiku mislim da bi to moj komp morao izdrzati, ali meni se sam od sebe restarta kao da sam stisao onaj mali botunic na comp... tako i u drugim igricama... bez ikakvog javljanja greske ili slicno...
A da stvar bude zanimljivija kad ukljucim comp, a prije toga nije bia ukljucen u struju, pocne mi se palit gasit kao oce-nece i na kraju se ugasi. I onda ga opet probam upaliti i pojavi se neka greska da moran namistiti bios sve ispocetka pa cak i sat i datum.. Molim vas, previse sam platio comp i mislim da nesto nije u redu... PS. sam san ga spajao... HVALA....

eto, kupio si pristojan komp, ali matična ti je smeće i najvjerojatnije ona radi probleme... ram ti vjerojatno radi probleme u kombinaciji sa tom matičnom/biosom, a s obzirom da ti se komp i pali i gasi, onda je najvjerojatnije problem baš u matičnoj. probaj flashat sa najnovijim biosom, pa vidi ako se šta riješi.

ako ti se neda mijenjat matičnu, onda probaj sa drugim ramom, moguće je da se ne podnose...

sumnjam da je do napajanja, ali sve je moguće...

emperror
05-01-2007, 15:08
u 90% se mogu kladit da ti je do temperature na procesoru....kazes usred igre...kada se najvise opterecuje, jos pentium 4 se znoji jaako.

nabavi program EVEREST ultimate edition i pogledaj si temp. na procu...ako je iznad 50°C pri normalnom neopterecenom radu...tu nesto ne stima..otvori jednu stranu kucista...to ti je automatski -10°C ili nabavi jos jedan vent na kucistu...nanesi novu termalnu pastu na proc. i/ili ako to ne pomaze...smanji radni takt procesora (downclock) i onda bi sve trebalo bit u redu

goGAMERo
05-01-2007, 15:21
Imam apsolutno isti procesor, i nikada ama baš nikada nisam imao problema s igrama niti mi se restartao zbog toga... BTW. Moram priznati da na tako jaku grafičku i kvalitetan ram definitivno ide bar jedan c2d e6300 :)

michael
05-01-2007, 15:26
Sve bi to bilo dobro decki da ja znam kako sve to raditi :) hehe...
Koliko san ja zakljucio mogao bi biti problem bilo di.... Jel mi mozete samo objasnit kako se instalira i nabavlja novi bios, jer se sicam jos kad san prvi put pokrenia novi comp mi je nesto pisalo da mi bios nije bas kompatibilan.... mozda je ipak u tome djir... Ajde mi jos to pomognite pa vas vise necu gnjaviti... Super ste... puno fala !!!!!!!!!!

lov2axlr8
05-01-2007, 15:27
u 90% se mogu kladit da ti je do temperature na procesoru....kazes usred igre...kada se najvise opterecuje, jos pentium 4 se znoji jaako.

nabavi program EVEREST ultimate edition i pogledaj si temp. na procu...ako je iznad 50°C pri normalnom neopterecenom radu...tu nesto ne stima..otvori jednu stranu kucista...to ti je automatski -10°C ili nabavi jos jedan vent na kucistu...nanesi novu termalnu pastu na proc. i/ili ako to ne pomaze...smanji radni takt procesora (downclock) i onda bi sve trebalo bit u redu
je istinaje... bravo emperror... meni u takvim situacijama samo downclock pomaže... iako nemamo iste procesore ipak procesor je procesor...

Cali
05-01-2007, 15:36
ma kakav downclock, molim vas?! ako cooler nije dobro montiran, ili nema paste, onda se to jednostavno mora riješiti kako spada - stavit pastu i namontirat cooler kako treba. proc će sam u slučaju visoke temperature sniziti taktove, i to će dovesti do trzanja, ali u rijetkim slučajevima do restarta...

evo nedavno sam imao identičan problem pred sobom za riješiti, cpu je bio p4 na 3.0 ghz, radio je na 70 stupnjeva u idleu, možete samo misliti šta je bilo pod opterećenjem... komp je jednostavno trzao zbog throttlinga. nova pasta, ispravno montiran i očišćen cooler i tadaaaa: proc na 40 stupnjeva, komp ne trza ni ništa.

u konkretnom slučaju ovog topica, problem je 90% u matičnoj ili njenom biosu. ecs je poznat kao low budget brand, kao i manli nekad.

@ michael

ako neznaš flashat bios, nemoj to sam radit, jer možeš matičnu učinit doslovno mrtvom, ako se nešto pogriješi: krivi bios, greška u flashu, netočni postupak, itd, itd....

osim toga, ako ti je nov komp, lijepo ga odnesi na reklamaciju, i reci šta se dešava, pa neka se oni zamaraju sa time. uostalom, to im je posao.

michael
05-01-2007, 15:46
i ja mislin da je tako bolje.... za tu pastu nisan ni vidia ni cua... nego sam ja sve sam vadia iz kutije i sastavlja... a nikakvu pastu nisan stavlja... THANKS ANYWAY..... :bravo: GOOD JOB :ekipa:

Valnjes 666
05-01-2007, 16:03
...Power Supply FORTRON BlueStorm 400W...


Uz taj CPU i GPU,mislim da je stvarno preslobo napajanje.
Osobito ako clockaš CPU i GPU,što vjerovatno činiš.
Trebaš nešto moćnije 550W+++

GrannyKiller
05-01-2007, 16:04
i ja mislin da je tako bolje.... za tu pastu nisan ni vidia ni cua... nego sam ja sve sam vadia iz kutije i sastavlja... a nikakvu pastu nisan stavlja... THANKS ANYWAY..... :bravo: GOOD JOB :ekipa:

ajoj, nisi pastu...imaš sreće što ti je komp čitav :D zar nisi termalnu pastu dobio sa procesorom?

ivan
05-01-2007, 16:41
...Power Supply FORTRON BlueStorm 400W...


Uz taj CPU i GPU,mislim da je stvarno preslobo napajanje.
Osobito ako clockaš CPU i GPU,što vjerovatno činiš.
Trebaš nešto moćnije 550W+++

ajde još jednom pročitaj što si napisao pa se lupi...
wati, iako nisu karakteristika na koju ne treba obratit pozornost prilikom kupnje, nisu jedino mjerilo snage napajanja...

kladim se da to napajanje može izdržat jači proc od e6300 i jaču grafu od autorove.. autorova konfa u loadu troši oko 300w, što bi značilo da brand od 550w+ je dovoljan i za jači SLI sa ultra procesorom.

edit:
problem je onda riješen i budi sretan da ti se proc nije pretvorio u ugljen :)

michael
05-01-2007, 16:51
hehe.... a igra san danima, i nije nista posebno bilo... i to zahtjevne igrice i sve... nego sad u zadnje vrime ga samo restarta... odnit cu na neki servis pa cu vidit i moliti se da me nece potegnuti debelo za novcanik...
We pray that pasta is the only problem!!

:friends: Zivili !!

ivan
05-01-2007, 16:53
hehe.... a igra san danima, i nije nista posebno bilo... i to zahtjevne igre i sve... nego sad u zadnje vrime ga samo restarta... odnit cu na neki servis pa cu vidit i moliti se da me nece potegnuti debelo za novcanik...
We pray that pasta is the only problem!!

:friends: Zivili !!

kad ga odneseš u servis reci da ti je potrebno staviti pastu kako bi mogao staviti komp u "pogon"... nemoj spominjati restartanje da nebi izmislili nekakav kvar pa te oderali po džepu ;)

NITROS
05-01-2007, 17:52
Mene ovo vuce na pregrijavanje i cak mozda na nestabilnost BIOSa.

michael
05-01-2007, 22:17
Kad otkrijem sto je na kraju biti javit cu vam ovdje ako jos budete odrzavali ovaj post... Thanks svima once again folks` :thumbs2:

Valnjes 666
06-01-2007, 07:06
Kad otkrijem sto je na kraju biti javit cu vam ovdje ako jos budete odrzavali ovaj post... Thanks svima once again folks` :thumbs2:

No problemo Dude!!!