PDA

Pogledaj cijelu verziju : Movie Maker Better!?!?



SH4D0W
02-01-2007, 20:01
Meni treba program malo bolji od Movie Makera!
To je manje vise to plz dajte postajte ako znate!
Link bi bio odlican! :)

SkunK
02-01-2007, 20:03
http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Video-Editors/SONY-Vegas.shtml

Rocchiro
02-01-2007, 20:06
Adobe PREMIERE...guglaj

gogs
09-01-2007, 15:16
Adobe PREMIERE...guglaj
E,, kaj je SSE2 instruction set koji mi treba da bi instalirao taj Premiere?

Burek_fr0m_SPACE
09-01-2007, 15:45
SSE2, Streaming "Single Instruction, Multiple Data" Extensions 2 (http://en.wikipedia.org/wiki/SSE2). Uglavnom, set instrukcija koji je uveden sa prvim Intelovim Pentiumima 4, a AMD ih je uvrstio u Athlone64. Dakle, ako imaš P4 ili noviji ili A64 ili noviji, nemaš frke.

Prince-Artas
10-01-2007, 20:03
može li se se ijednim od tih programa poboljšat kvaliteta slike snimane mobitelom

Burek_fr0m_SPACE
10-01-2007, 20:25
može li se se ijednim od tih programa poboljšat kvaliteta slike snimane mobitelom
Jbg, nisam od tebe očekivao takva pitanja... Bilo kakvim editovanjem video zapisa s mobilnog telefona ga uglavnom možeš samo pogoršati, jer ga onda treba ponovo kompresovati. Nope, ako informacije nisu snimljene kamerom, ne možeš ih izmisliti. A ako izmisliš, neće izgledati ni približno dobro kao prave. Video s mobilnog je još uvijek prenekvalitetan da bi vršio ikakve korekcije nad njim. Možda eventualno s najnovijim Nokiama koje snimaju 352x288 MPEG4 video, ali opet - previše truda treba uložiti, a premalo uopšte teoretski možeš dobiti.

Rocchiro
10-01-2007, 20:28
[quote="Prince-Artas":31e0ojyh]može li se se ijednim od tih programa poboljšat kvaliteta slike snimane mobitelom
Jbg, nisam od tebe očekivao takva pitanja... Bilo kakvim editovanjem video zapisa s mobilnog telefona ga uglavnom možeš samo pogoršati, jer ga onda treba ponovo kompresovati. Nope, ako informacije nisu snimljene kamerom, ne možeš ih izmisliti. A ako izmisliš, neće izgledati ni približno dobro kao prave. Video s mobilnog je još uvijek prenekvalitetan da bi vršio ikakve korekcije nad njim. Možda eventualno s najnovijim Nokiama koje snimaju 352x288 MPEG4 video, ali opet - previše truda treba uložiti, a premalo uopšte teoretski možeš dobiti.[/quote:31e0ojyh]

možeš eventualno smanjiti veličinu prikaza da dobiješ malo na kvaliteti

Prince-Artas
10-01-2007, 21:05
[quote="Prince-Artas":2u0pg6nz]može li se se ijednim od tih programa poboljšat kvaliteta slike snimane mobitelom
Jbg, nisam od tebe očekivao takva pitanja... Bilo kakvim editovanjem video zapisa s mobilnog telefona ga uglavnom možeš samo pogoršati, jer ga onda treba ponovo kompresovati. Nope, ako informacije nisu snimljene kamerom, ne možeš ih izmisliti. A ako izmisliš, neće izgledati ni približno dobro kao prave. Video s mobilnog je još uvijek prenekvalitetan da bi vršio ikakve korekcije nad njim. Možda eventualno s najnovijim Nokiama koje snimaju 352x288 MPEG4 video, ali opet - previše truda treba uložiti, a premalo uopšte teoretski možeš dobiti.[/quote:2u0pg6nz]

a zašto nisi očekivao ovo pitanje od mene :) i tnx na infou

Burek_fr0m_SPACE
10-01-2007, 22:49
a zašto nisi očekivao ovo pitanje od mene :)
Izgledao si inteligentno do sada :D (shala, nhf) A eto, česta je to zabuna među ljudima, uglavnom, sva ta poboljšanja se svode na "izmišljanje" informacija koje ne posjeduješ, a kao što i sam možeš pretpostaviti - to ne ide baš uvijek najbolje, pogotovo kada imaš malo tih informacija za osnovu. Uzmi za primjer ako imaš 100 brojeva poredanih u nizu 1 2 3 4 5... i tako negdje naiđeš na ...66 67 ? 69 70... Sa velikom sigurnošću možeš pretpostaviti da tu treba biti broj 68. Međutim, ako imaš 3 9 ? 5 - šta onda? Dakle, izmišljanje informacija rijetko kada može biti 100% tačno, pogotovo ako ih imaš malo za referencu. Shvataš šta pričam? I to se ondosi i na bilo kakva "poboljšanja kvaliteta" i AMRa i MP3a i uvećanja JPGa i sve slične stvari.