PDA

Pogledaj cijelu verziju : RolePlaying



revenion
02-01-2007, 12:47
vecina na ovom forumu shvaca roleplaying za n00bovve i da je cisto glupo...a zapravo kolkiko sam vidio...svi kazu da uopce neznaju kako da se roleplaya...e pa evo guide i add-onsi(vjerujte mi ODLICNI su...mozda posluze i az pvp no neznam)...

Guide > http://forums.wow-europe.com/thread.htm ... 1&pageNo=1 (http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=16041911&sid=1&pageNo=1)


Add-onsi > http://forums.wow-europe.com/thread.htm ... 1&pageNo=1 (http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=14601532&sid=1&pageNo=1)


RP je jedan od naj addictivnijih dijelova igre i najmanje 45% igraca igra na PvE realmovima...preporucam Defias Brotherhood

Arbiter of Change
02-01-2007, 13:02
Bivši roleplayer.

Prava stvar, bar dok se ne ubace oni koji misle da je čim nešto kažu na staro engleskom odmah roleplaying.

revenion
02-01-2007, 13:08
mene najvise zivciraju oni koji uopce ne suraduju...likovi samo dodu zato jer im RP zvuci vise kul od pvp... :rotfl: :rotfl: :rotfl: a uopce ne kuze kako se igra...ove addonse nemojte zaboravit prava su stvar...SVOJE QUESTOVE...svoju odjecu radit,svoje knjige pisat...i sad vi meni recite zasto ljudi ne bi trebali bit ovisni o wow-u kad je to kao zivot u zivotu(sa granicom od 60lvl(sad 70),dobro moze se i poslije tog no...zamislite to kao granicu...koje nema...lol...opet moje gluposti no...ajde)...

St. Jude
02-01-2007, 13:09
ne radi guide,mi može ko reć o čemu se radi RP ?kako se igra i tako

Arbiter of Change
02-01-2007, 13:12
Holy crap, nisam znao za onaj My Quest addon. :o

St. Jude
02-01-2007, 13:15
Holy crap, nisam znao za onaj My Quest addon. :o

bite mi malo objasnili ?jer me je zainteresiro taj RP

revenion
02-01-2007, 13:17
@jude - kak ti ne radi guide...hmm...idi na wow euro...nadi forums otvori realm forums ja mislim i nadi roleplaying forum...

Arbiter of Change
02-01-2007, 13:17
[quote="Arbiter of Change":al59i7o0]Holy crap, nisam znao za onaj My Quest addon. :o

bite mi malo objasnili ?jer me je zainteresiro taj RP[/quote:al59i7o0]

Pa rade linkovi. :?

Roleplaying ti je kad igraš igru baš iz pogleda lika s kojim igraš... manje više. :) Vrlo osvježavajuće pogotovo ler ljudi ne koriste lolz i to, nego je sve rečeno rečenicama. :D

revenion
02-01-2007, 13:20
e da...to mi je najbolji dio...najbolje je sa trollom...pogledaj na forumu...cak i na forumu govore trollskim naglaskom...wat is dat mon?


EDIT:e,nek neki mod stavi ovo pod sticky...

Arbiter of Change
02-01-2007, 13:23
e da...to mi je najbolji dio...najbolje je sa trollom...pogledaj na forumu...cak i na forumu govore trollskim naglaskom...wat is dat mon?


EDIT:e,nek neki mod stavi ovo pod sticky...

A najjača objašnjenja za bossove. :D

revenion
02-01-2007, 13:27
da...RP rulzzz...trebate probat...na forumu vecina bas ne kuzi RP i svi misle da je glupost...idite na Defias Brotherhood realm...to je RPPVP realm...pa ima nesto koljaze...na kojem si ti igro?ja na defias brotherhood(opet cu...)i na argent dawn

St. Jude
02-01-2007, 13:29
čekam BC jer cu krenut igrat s BE warlockom na RP server jer su mi dopizdili PVP serveri,jedva čekam,koji mi server preporučujete,na kojim igrate ? i znam da je malo offtopic ali bite mogli mi dat link da vidim koji su serveri u grupi za crossrealms bgove

Arbiter of Change
02-01-2007, 13:33
Također, ali sam igrao i na Silver Hand-u.

Nisam baš masivno role-playa, ali stvarno će ti teško dosaditi (mislim ono, možeš izmisliti bilo kakvog lika. Gnom mazohist koji voli da ga Taureni gaze? Sure! :D ).

Sad mi se skoro opet igra. :(

St. Jude
02-01-2007, 13:44
jebem vam boga,sad cu opet postat ovisnik,prestanite hvalit rp servere,samo me tjerate da opet počnem igrat,znate možda koji je RP server u battlegroupu s Korgallom ?

revenion
02-01-2007, 14:05
idi na defias brotherhood ili argent dawn...to su 2 najbolja defias brotherhood je meni bolji zbog RPPVP...a argent dawn ti je RP...

Wizard
02-01-2007, 15:05
sad cu i ja napraviti lika na RPPvP, sam da vidim kako je to, nemislim sada ici ispocetka ali mogu malo i tamo igrat, cini mi se fora, mozda sam treba odma na RP ici :D

revenion
02-01-2007, 15:22
stavi pod sticky...dobro ce sluzit ljudima...

Arbiter of Change
02-01-2007, 15:32
stavi pod sticky...dobro ce sluzit ljudima...

Nekamo sumnjam da će to služiti lokalnoj bagri (bez uvrede :D ), ali dajte ovo pod sticky. Ima odličnih linkova.

St. Jude
02-01-2007, 15:40
Ej bite naveli šta sve ima na RP a nema na Pve ili Pvp serverima,i koji su nedostaci Rp servera a koje su dobre strna RP servera,molim vas da mi lijepo odgovorite a da mi ne date linkove.Hvala

Arbiter of Change
02-01-2007, 15:57
Ej bite naveli šta sve ima na RP a nema na Pve ili Pvp serverima,i koji su nedostaci Rp servera a koje su dobre strna RP servera,molim vas da mi lijepo odgovorite a da mi ne date linkove.Hvala

To je ono šta vjerojatno većina ne kuži; nema tu ničeg opipljivog. Igra se za bi se uživio u lik i komunicirao u liku sa ostalim ljudima... bar teoretski.

Istina, neki itemi su više traženi, više se cijene stvari koju imaju određeni izgled a manje se gledaju atributi i to. Ali naravno to ne znači da i na RP serverima nema raids i ostale zabave, samo je još bolje.

revenion
02-01-2007, 16:23
nema ti nis bas novog osim sto nesmijes doc nekom liku npr

John:hello there...where you from?
ti:from croatia
john:where's that?in eastern kalimdor
ti:NO!!!in europe n00b
john:oh...

i najvjerovatnije ces dobit na whisper neki idiote,... ili tak nest...moras glumit...idi na one linkove jre nije ista stvar...to ti je kao zivot u zivotu...moras glumit itd...znaci imat neki zivot...onda imas neki addon za naglaske engleske...za svoju odjecu,svoje questove,svoje knjige itd...uzivis se...

BlackDCRO
02-01-2007, 18:39
Nego sve je to sjajno i bajno, ali jel mi netko moze malo pojasniti to "radjenje" svojih questova?

Ako sam ja dobro shvatio, ti napravis kvest, "donesi mi 5 kokosih mozgova i ja cu ti dati SVOJSmac i svojeSzlato..."
Ili kako to ide?
Molim vas evo, ko boga vas molim, malo mi objasnite!
Unaprijed hvala!

Arbiter of Change
02-01-2007, 18:47
Nego sve je to sjajno i bajno, ali jel mi netko moze malo pojasniti to "radjenje" svojih questova?

Ako sam ja dobro shvatio, ti napravis kvest, "donesi mi 5 kokosih mozgova i ja cu ti dati SVOJSmac i svojeSzlato..."
Ili kako to ide?
Molim vas evo, ko boga vas molim, malo mi objasnite!
Unaprijed hvala!

Pa šta je toliko teško shvatiti? Živiš u liku.

BlackDCRO
02-01-2007, 18:52
Znaci ja recimo na 1. lvlu zadam kvest: "donesi mi zmajevo jaje od bossa na 60. lvlu"
Ne kuzim nista kuis, to mi je novi pojam, za to prvi puta cujem a igram wow vec 2 godine...
skoro 2 godine na ilegalnim serverima i mjesec - dva na origigi serveru...

Evo jel mi mozete ukratko objasniti u tome...

Wizard
02-01-2007, 18:56
Sve u svemu meni se cini da tu liku treab pruziti vise vremena, ono pravo biti ovisan, jeli tako?

PS. Stavio sam pod sticky, iako mislim da to niej prijeko potrebno, ali je zanimljivo, pa nek ljudi vide, mozda nesto i nauce

Arbiter of Change
02-01-2007, 19:01
Znaci ja recimo na 1. lvlu zadam kvest: "donesi mi zmajevo jaje od bossa na 60. lvlu"
Ne kuzim nista kuis, to mi je novi pojam, za to prvi puta cujem a igram wow vec 2 godine...
skoro 2 godine na ilegalnim serverima i mjesec - dva na origigi serveru...

Evo jel mi mozete ukratko objasniti u tome...

Hmmm... ajde probam ću ukratko.

To ti je kad se ponašaš baš onako kako bi se tvoj lik ponaša u nekoj situaciji. Govoriš kako bi on govorio, itd (znači bez lol, LFG and the rest :D ). E sad, kako će se neki lik ponašati? To ovisi kako ga zamisliš. Neka početna obilježja lika napraviš pri samom stvaranju lika (rasa, klasa) ali je to sve u tvojoj glavi. Taj tvoj lik se obično dodatno razvija tokom same igre pod utjecajem nekih događaja (sve u tvojoj glavi) i ti se u skladu s tim ponašaš u igri. Npr. skoro si se utopio (breath meter se istrošio i skoro otišao čitav health) i sada ti kažeš sebi da se tvoj lik boji uopće UĆI u vodu, te ga tako od tada igraš. Ili neki lik koji je, primjera radi, proklet dok je bio mlad i sada govori u zagonetkama. :D

Živiš život tog lika i zaboravljaš sebe kao samog igrača. Nadam se da sam bar malo pomogao.

BlackDCRO
02-01-2007, 19:28
Znaci ja recimo na 1. lvlu zadam kvest: "donesi mi zmajevo jaje od bossa na 60. lvlu"
Ne kuzim nista kuis, to mi je novi pojam, za to prvi puta cujem a igram wow vec 2 godine...
skoro 2 godine na ilegalnim serverima i mjesec - dva na origigi serveru...

Evo jel mi mozete ukratko objasniti u tome...

Hmmm... ajde probam ću ukratko.

To ti je kad se ponašaš baš onako kako bi se tvoj lik ponaša u nekoj situaciji. Govoriš kako bi on govorio, itd (znači bez lol, LFG and the rest :D ). E sad, kako će se neki lik ponašati? To ovisi kako ga zamisliš. Neka početna obilježja lika napraviš pri samom stvaranju lika (rasa, klasa) ali je to sve u tvojoj glavi. Taj tvoj lik se obično dodatno razvija tokom same igre pod utjecajem nekih događaja (sve u tvojoj glavi) i ti se u skladu s tim ponašaš u igri. Npr. skoro si se utopio (breath meter se istrošio i skoro otišao čitav health) i sada ti kažeš sebi da se tvoj lik boji uopće UĆI u vodu, te ga tako od tada igraš. Ili neki lik koji je, primjera radi, proklet dok je bio mlad i sada govori u zagonetkama. :D

Živiš život tog lika i zaboravljaš sebe kao samog igrača. Nadam se da sam bar malo pomogao.

Maok hvala pomogao si mi, ali mene zanimaju QUESTOVI
kako funkcionira to radjenje svojih kvestova...

Arbiter of Change
02-01-2007, 20:01
Nemam pojma, danas sam 1. put čuo za to. Pretpostavljam da ti tu nema experienca i to... to ti je ako se furaš na nekog mentora ili tako nešto valjda.

User made questovi... šta neće smisliti. :D

Spectre
02-01-2007, 22:26
BlackDCRO, šta si se primio tih custom questova kao pijan plota? Ne dobiješ xp za to, a reward ovisi o liku koji ti da quest, nije da si sam možeš quest napraviti, nego jedan igrač drugome napravi quest...

Anyway, evo vam primjer RP lika, to mi je frend ispričo:
Dakle, bio jednom jedan gnome, i bio je main tank u end game guildu. I kao svaki RP-er, napravio si je neki background, te je jedna od stvari u njegovoj prošlosti to da je slomio nogu u mladosti, i od onda ne može skakati! I tako lik igra WoW, bez da ikada skoći, jer mu je takav background. I sve super, sve OK, dok ne dođu do C'thuna! A na C'thunu, Main Tank mora skakati iz nekog tamo meni nepoznatog razloga... valjda da preskoči nešto, šta ja znam. Anyway, lik je odbijao to napraviti, jer iako je raid talk OOC, ipak on igra svog lika po nekim principima, i on jednostavno ne može skakati :) Pa su morali odredit nekog drugog warriora sa sličnom opremom da tanka C'thuna. Eto, mala pričica o RP-u. Enjoy!

Simon the Dreamer
03-01-2007, 12:21
Ja sam imo na Moongladeu (RPPvE ako se ne varam) Taurena, ali nikad nisam daleko dospio, main mi je bio na PvP serveru, a svi moji frendovi su govorili da je RP sranje, pa nisam puno vremena tome davao, no uvijek sam mislio da je to najbolji način igre...

Waylon
03-01-2007, 13:14
ja sam na Ravenholdtu (RPPVP), i dosad jos nisam naletio na ljude koji igraju RP....onak, da su se ufurali i to

i poceo sam na Darkmoon Faireu (RP) i opet tamo ista priča, nitko ne šljivi taj RP način igranja

St. Jude
05-01-2007, 15:25
ja sam na Ravenholdtu (RPPVP), i dosad jos nisam naletio na ljude koji igraju RP....onak, da su se ufurali i to

i poceo sam na Darkmoon Faireu (RP) i opet tamo ista priča, nitko ne šljivi taj RP način igranja

da,istina gdje ljudi igraju pravi RP ?

Shadowhell
05-01-2007, 16:55
Deeprun Train ( ili kako se već zove ) .. odi tamo ponekad.. samo cyb0r ..lol

Dark Saruman
22-01-2007, 22:38
na kojem serveru najvise ljudi igra u RP stilu? tako da si kreiram jednu blood elficu :D

Sova
24-01-2007, 10:31
Ljudi a kako se dijele nagrade ako s mojim frendovima napravimo za nekog kurca quest?

Shadowhell
24-01-2007, 10:59
Ljudi a kako se dijele nagrade ako s mojim frendovima napravimo za nekog kurca quest?

Svatko ima svoj quest, nemate zajednički quest, svatko bira svoju nagradu.

Sova
25-01-2007, 14:15
Samo malo ja sam s prijateljem u grupi primem quest ima vise nagrada,on uzme jednu nagradu a ja drugu ili svatko mora taj quest napraviti sam a samo mi netko moze pomoci ubit nekog monstera?

Spectre
25-01-2007, 14:27
A ne mogu vjerovat da ovakvi ljudi postoje, svi smo bili noobovi kad smo počimali al ovo je čisti idiotizam sad :D

Bilo koji normalni quest možeš napraviti u grupi do max od 5 igrača, i kad napravite što god ste trebali, npr ubit nekog quest moba, svi ćete dobiti "Quest Complete", i onda se vratite do quest givera, koji svima da isti xp reward ko da si soliro, i možeš izabrati bilo koji item od ponuđenih... Sad molim te odi na http://www.wowwiki.com/Main_PageSi malo si pogledaj osnove WoW-a prije ovakvih pitanja.

P.S. I koje to ima veze s Role Playingom uopće? Move posts?

Sova
25-01-2007, 19:20
A ne mogu vjerovat da ovakvi ljudi postoje, svi smo bili noobovi kad smo počimali al ovo je čisti idiotizam sad :D

Bilo koji normalni quest možeš napraviti u grupi do max od 5 igrača, i kad napravite što god ste trebali, npr ubit nekog quest moba, svi ćete dobiti "Quest Complete", i onda se vratite do quest givera, koji svima da isti xp reward ko da si soliro, i možeš izabrati bilo koji item od ponuđenih... Sad molim te odi na http://www.wowwiki.com/Main_PageSi malo si pogledaj osnove WoW-a prije ovakvih pitanja.

P.S. I koje to ima veze s Role Playingom uopće? Move posts?Dobro znam da sam noob :pray: .

Arbiter of Change
08-02-2007, 18:05
Jedno pitanje ljudi; znate li jesu li updatali Ephemeral za 2.0.0?

Svinjoguz
18-03-2007, 23:00
Kao alija na Argen Dawn RpPvE server,još nisam naletio na osobu koja se ne roleplaya :D :D :D

voltage
19-03-2007, 12:21
ja sam na Ravenholdtu (RPPVP), i dosad jos nisam naletio na ljude koji igraju RP....onak, da su se ufurali i to

i poceo sam na Darkmoon Faireu (RP) i opet tamo ista priča, nitko ne šljivi taj RP način igranja

ja sam na ravenholdtu isto i u guildu The veiled covenant koji slovi kao RP guild ali tek sam u njemu par dana pa jos neznam previse.inace guild chat je ooc a say i yell su ic.igrao sam na svim drugim rppvp serverima i ovaj mi se cini jos najbolji.cuo sam da je na moongladeu rp jak ali to nije pvp server pa mi se ne da igrat tamo.inace nick mi je Nigoth pa se javi,mozemo popricat ingame.pozdrav

Lundvalnaden
15-04-2007, 00:26
zakon !
sad mi ima smisla zast se onaj lik ubio jer mu je umro karakter...

Svinjoguz
15-04-2007, 09:01
zakon !
sad mi ima smisla zast se onaj lik ubio jer mu je umro karakter...
rofl :rotfl:

Kostolomac
15-04-2007, 12:23
šteta što se oni addoni ne mogu koristiti na pvp serveru, mislim, ne isplati se

Shadowhell
15-04-2007, 13:35
zakon !
sad mi ima smisla zast se onaj lik ubio jer mu je umro karakter...
rofl :rotfl:

za pokidat se :|

Arbiter of Change
15-04-2007, 13:58
zakon !
sad mi ima smisla zast se onaj lik ubio jer mu je umro karakter...
rofl :rotfl:

za pokidat se :|

Zbog takvih ljudi (prijašnji komentari) je i WoW Community na ovako lošem glasu; reakcija na sve... LOL!!1! :roll:

Nego... bavi li se itko još time (RP-om) u WoW-u? Izgleda da nije toliko rašireno tu među nama.

Kostolomac
15-04-2007, 14:52
ja bi se bavio da sam na official serveru. a pošto sam na "unofficial" serveru on ima samo pvp realm. a jel se da rp igrat na pvp realmu?

Arbiter of Change
15-04-2007, 14:54
ja bi se bavio da sam na official serveru. a pošto sam na "unofficial" serveru on ima samo pvp realm. a jel se da rp igrat na pvp realmu?

Da, ali onda opet ne preporučam RP na "onim serverima"; ekipa se vjerojatno ne okuplja tu radi RP-anja ovako ili onako.

Lundvalnaden
15-04-2007, 15:48
da ali sad imaju smisla i sve one silne stolice i alkohol!
to je za rp
okupite se, pricate o glupostima , napijete se i tak to..
a ja sam krenuo igrat na the venture & co serveru rppvp...
logirao se sinoc u 3 ujutro i u general chatu napisao-
The night is so cold, the night is so quiet...
i neki lik odgovara-
yes, indeed <moje ime>...
haha ja si mislim "vidi ufurani ljudi" !
kasnije ga whispao (bilo me strah da nije neki opasni RP pa da mi nece odgovorit..) i skuzim da je UNDEAD PRIEST lvl 2, ima maina na Ragnarosu...
sve isto ko i ja ! :D

Arbiter of Change
15-04-2007, 19:29
E odličan aspekt RP-ga; upoznaješ ljude puno bolje negoli pri običnoj igri, prvenstveno zato jer su vam diajalozi malo prošireniji od onih tipičnih za WoW. :)

Gravestone_bluz
07-05-2007, 15:11
Ipak....online RP je ok...e sad neki HARDCORE nerdovi igraju se live RP...e da mi je to vidit ...ko đeca lol...u maminom podrumu.... :rotfl: :rotfl: :rotfl: