PDA

Pogledaj cijelu verziju : REFRESH AGAIN



Rocchiro
01-01-2007, 16:42
Znaci ovak..imam jedan iritirajuci problem...
Prije 2-3 mjeseca sam otvoril temu o tome kak mi se vide crte od refresh rejta u windowsima...bilo mi je receno da je prob vjerojatno u ekranu.Ja sam posudil ekran od frenda i isto su se vidle te crte(izgledaju ko dok s kamerom gledate u TV otprilike)...Nista,odnesel ja komp na servis.Frajer mi je prvo promijenil drivere-ista stvar.Pa mi je stavil drugu GeForsicu-ista stvar,pa im je stavil ATI-jevku-ista stvar.Onda mi je stavil jedan prazni tvrdi disk,i na njega nasnimal windowse bez SP 2...i onda se cinilo da se stvar kolko tolko popravila(za test smo koristili SC:DA) i nisu se vidle te crte (s ukljucenim
V-Synchom).I meni fino doma dosla masina,odigral ja DA kad ja instaliram SC:PT i opet isti problem(najvise se vidi dok se pogleda u svjetlo) i sad igram Lego SW i opet ista stvar...Ali najveci je problem da te crte vec vidim tu i tam u Windowsima!Par puta se ekran strese i po sredini se vidi nekoliko horizontalnih bijelih crta,ponekad cak vec i kod samog loadanja windowsa.Problem se vidi i dok idem u google->slike i onda stiscem ponovo i ponovo trazi i vide se te bijele crte (to traje oko sekundu,prvo gore pa dole,po redu,kak refresh rate ide uostalom).Ono,neznam koj kurac da napravim.

imam Athlon 64 3500+,GeForce 7800GT,1GB RAM,Win XP,najnovije drivere za graficku...HILFE! :cry:

Prince-Artas
01-01-2007, 17:59
kad si uzeo monitor od frenda jesi li izbrisao drivere od starog monitora

Rocchiro
01-01-2007, 19:55
kad si uzeo monitor od frenda jesi li izbrisao drivere od starog monitora

ne,nisam...ali sunjam da ja u monitoru problem...jer je na tri monitora bila ista stvar :(

Bishop_45_(2)
01-01-2007, 20:01
mozda maticna ????, to je jedino sto nisi probao zamijeniti, mislim ne cini se bas vjerovatno, ali opet moguce je da je negdje neko malo ostcenje ili nesto???

Rocchiro
01-01-2007, 23:03
ha neznam bas...postoji neki nacin da to saznam a da ne nosim komp opet na servis?

Prince-Artas
01-01-2007, 23:13
a radi li tvoj monitor u redu kod frenda, jer ako radi onda je problem u nekom drugom hardware-u

Rocchiro
02-01-2007, 00:34
a radi li tvoj monitor u redu kod frenda, jer ako radi onda je problem u nekom drugom hardware-u

nisam probao...ali dam se kladiti da nije u monitoru prob...a od hardvera...nemam vise pojma kaj bi se moglo izmjeniti...

str33t6l0w
02-01-2007, 00:40
swako bi nekom pa bi i ja tebi

zbog mene si pokupio barem 3-4 ako ne i vise banova.. i znaj da cu uvijek kad vidim ovakav post trazit ban za tebe jer se ponasas ne na razini od djeteta sa 3 godine nego jos nize.... jer si glup i samo povecavas svoj postcount na koje god nacine mozes... trazit cu ban za tebe sigurno... i ako bilo kad postanem admin znaj da ces ga jaaako brzo dobit... po mogucnosti ip ban na sve ip adrese sa kojima si bio na forumu.. zato se cuvaj...ja i princ pazimo na tebe...

NITROS
02-01-2007, 11:31
ovako preselite ovo u Hardware i software, jer tu na ovaj forum rijede dolaze hardwareasi.

Hanzaplast :)) gdje si :D

Evo ovako odi pod properties-settings-(sad se otvara novi prozor) -monitor- (sada pogledaj na kolko je Hz i stavi na najvise kolko ide)

Ako sada ne radi probaj sljedece. ustekaj monitor u drugi video ulaz. Ako pak to ne radi onda probaj sljedece, odi na servis i probaj staviti sve svoje komponente na drugu maticnu i upali komp. Ja imam tu u ladici sve komponente osim maticne :))) tak da nemozes kod mene isprobati. Ajde preselite temu, a nadam se hanza da ces rijesit gore navedenim problem

Fenrir
02-01-2007, 13:51
OK, premještam u HARDWARE & SOFTWARE. :wink:

Valnjes 666
03-01-2007, 01:23
Rješenje za tvoj problem je program RefreshLock.

Radi na ATI i NVidia karticama.

Monitor ti je ok,al ti grafa sjebe RR pa ti je na 60 HZ i slika ti titra.

S ovim programom namjestiš da ti na svim razolucijama bude 85 HZ.

Ako ne nađeš program,poslati ću ti ga mailom,jer je freeware, samo ga je katkad teško naći! (Nemoj da me netko zeki da je ovo piratluk,program je free i slobodno se smije dijeliti dalje.)