PDA

Pogledaj cijelu verziju : original igre



skuki
30-12-2006, 22:57
Pozdrav,
evo nakon dugo vremena kupio sam origigi igru.
Mogu samo reci da kada sam god kupovao original igru, to je bilo nakon sparanja, zhicanja i odricanja od drugih stvari kako bi stavio na stranu. Upravo zato uvijek mi je bio veci gust doci doma sa jednom origigi igrom nego sa 5 zadnjih hitova, zato sam i pogrijesio sto nisam kupovao vishe originale, a mogao sam, samo sam mora zatvoriti pipu na nekoj drugoj strani. Uvijek sam se jace posvetio toj i samo toj igri, eventualno jos jednoj potpuno razlicitoj, jer u ovim ostalim slucajevima, jednostavno ak mi se nest nije dalo, na prvi pogled nije svidjelo bacio sam i krenuo na drugu. Nisam se niti trudio. Ionak kosta 15 kuna, mislio sam si. Sa tom drugom bi stao i krenuo trecu, a za cas je na kompu 7 il 8 zadnjih igara i hrpu puta sam sjedio pred ekranom i nisam znao sta da igram (osim kada je morrowind bio na kompu al on je ionak bio original), a to je nesto ebeno najgore sto mi se moze desiti. Na kompu imam hrpu hitova a ne znam sta da igram.

Jednostavno to sto sam dao 300-400 SVOJIH kuna, tim vise sam cijenio i vise se trudio da odigram kak spada. Naravno, klincima kojima starci i onako kupuju sta god pozele nemreju to osjetit, osim naravno onih koji imaju osjecaj za tih 300 kuna, al vecina ih nema. Radim u jednoj osnovnoj skoli i to tamo najbolje vidim. Ipodi od 20,30gb padaju po podu iz djepa, ps portable se jednostavno zaboravi na klupi, mobitelima se gadjaju al doslovno itd...

Arbiter of Change
30-12-2006, 23:02
Jednostavno to sto sam dao 300-400 SVOJIH kuna, tim vise sam cijenio i vise se trudio da odigram kak spada. Naravno, klincima kojima starci i onako kupuju sta god pozele nemreju to osjetit, osim naravno onih koji imaju osjecaj za tih 300 kuna, al vecina ih nema. Radim u jednoj osnovnoj skoli i to tamo najbolje vidim. Ipodi od 20,30gb padaju po podu iz djepa, ps portable se jednostavno zaboravi na klupi, mobitelima se gadjaju al doslovno itd...

Slažem se s tobom u potpunosti. Mularija jedna, čekaj dok zarade svoje prve plaće.

Rocchiro
30-12-2006, 23:03
glupo je kupovati SP only original,sry.mislim,nije glupo ako seres pare,ali ako ne,bzvz

dugi
30-12-2006, 23:05
skuki sam nastavi tim putem pravednika, ja cu radije u paklu zavrsiti jer tam je ipak bolja ekipa :) .

ran6er
30-12-2006, 23:06
glupo je kupovati SP only original,sry.mislim,nije glupo ako seres pare,ali ako ne,bzvz

Slažem se.Ali sam si ipak kupil Oblivion original. 8)
BTW ne serem pare

Scuderia
30-12-2006, 23:06
glupo je kupovati SP only original,sry.mislim,nije glupo ako seres pare,ali ako ne,bzvz


slažem se....mp igre treba kupovati orginal jer tako možeš igrati na svim severima

ROCCO_GRANDE
30-12-2006, 23:15
Na moju motivaciju za neku igru nikad nije utjecala činjenica radi li se originalu ili ne. Sto ljudi, sto ćudi.

DrunkyDuck
30-12-2006, 23:30
Na kompu imam hrpu hitova a ne znam sta da igram.
A da nije mozda zato jer su ti navodni hitovi smece? Imam jos bolju taktiku, ako ti se igra ne svidja, jednostavno ju ne kupis. Bila original ili nesto drugo, ne dajes niti lipe. Pomoci ce ti oko anoreksije novcanika a i HDD ces trebati puno rjedje defragmentirati.

Originali su gust jer su te igre kupljenje nakon planiranja. Osim za spomenute tatine i mamine sineke kojima je tako i tako samo vazno da je sareno i krvavo.

Podrzavam kupnju originala i za SP igre.

Nisam vec dulje vrijeme kupio igru, jednostavno vise nema nicega sto me zanima. Iznimke su "classic" naslovi koji niti nisu skupi ali je tesko samo tako naletiti na njih.

skuki
31-12-2006, 00:05
Na moju motivaciju za neku igru nikad nije utjecala činjenica radi li se originalu ili ne. Sto ljudi, sto ćudi.

da, sto ljudi sto cudi. ja nekak idem logokom da sam do originala teze dosao pa cu se i bolje pozabaviti njime.

Ali recimo sta se meni dogodilo. Od silnog kupovanja igara i svega i svachega jednostavno nisam nikada posteno odigrao neke naslove do kraja i koje se isplatilo. To je usko povezano sa kupnjom puno igara mjesecno, a to je pak usko povezano za piratskim igrama jer su one jeftine. dodje drugi, dodje treci, cetvrti, nemas mjesta na hdd, uninstaliras, zagubis sejvove, kada skuzis da si trebo zavrsit neda ti se sve ponovno prelazit i sl. Ne znam za ostale al to se meni stalno dogadjalo, osim naravno par igara koje su mi bile bez konkurencije.

Rocchiro
31-12-2006, 00:08
Na moju motivaciju za neku igru nikad nije utjecala činjenica radi li se originalu ili ne. Sto ljudi, sto ćudi.

da, sto ljudi sto cudi. ja nekak idem logokom da sam do originala teze dosao pa cu se i bolje pozabaviti njime.

Ali recimo sta se meni dogodilo. Od silnog kupovanja igara i svega i svachega jednostavno nisam nikada posteno odigrao neke naslove do kraja i koje se isplatilo. To je usko povezano sa kupnjom puno igara mjesecno, a to je pak usko povezano za piratskim igrama jer su one jeftine. dodje drugi, dodje treci, cetvrti, nemas mjesta na hdd, uninstaliras, zagubis sejvove, kada skuzis da si trebo zavrsit neda ti se sve ponovno prelazit i sl. Ne znam za ostale al to se meni stalno dogadjalo, osim naravno par igara koje su mi bile bez konkurencije.

pa igraj igru po igru a ne da sve instaliras odjedanput

skuki
31-12-2006, 00:20
Na moju motivaciju za neku igru nikad nije utjecala činjenica radi li se originalu ili ne. Sto ljudi, sto ćudi.

da, sto ljudi sto cudi. ja nekak idem logokom da sam do originala teze dosao pa cu se i bolje pozabaviti njime.

Ali recimo sta se meni dogodilo. Od silnog kupovanja igara i svega i svachega jednostavno nisam nikada posteno odigrao neke naslove do kraja i koje se isplatilo. To je usko povezano sa kupnjom puno igara mjesecno, a to je pak usko povezano za piratskim igrama jer su one jeftine. dodje drugi, dodje treci, cetvrti, nemas mjesta na hdd, uninstaliras, zagubis sejvove, kada skuzis da si trebo zavrsit neda ti se sve ponovno prelazit i sl. Ne znam za ostale al to se meni stalno dogadjalo, osim naravno par igara koje su mi bile bez konkurencije.

pa igraj igru po igru a ne da sve instaliras odjedanput

tak je u zadnje vrijeme, al nekad nisam mogo tako.moram sve probat, sve instalirat.

LeftY
31-12-2006, 01:18
SJednostavno to sto sam dao 300-400 SVOJIH kuna...

nemogu biti tvoji novci ako si ih od nekoga dobio / nazicao;

tvoji bi bili tek kad bi ih zaradio radom...

WEASEL
31-12-2006, 01:23
žicanje je isto rad:) poanta je da se više cijeni ono za što se trudiš nego da ti to stigne gotovo

MarkaN
31-12-2006, 01:40
glupo je kupovati SP only original,sry.mislim,nije glupo ako seres pare,ali ako ne,bzvz

ovisi o igri... tko nebi htio origigi The Elder Scrolls: Oblivion!?

Rocchiro
31-12-2006, 01:53
glupo je kupovati SP only original,sry.mislim,nije glupo ako seres pare,ali ako ne,bzvz

ovisi o igri... tko nebi htio origigi The Elder Scrolls: Oblivion!?

ja bi htio..ali ga necu kupiti

Gothmog
31-12-2006, 03:32
Kada se sjetim vremena kad su se igre kupovale na disketama,iskljucivo putem telefona...Battle bugs...

teska lolcina...

skuki
31-12-2006, 07:59
SJednostavno to sto sam dao 300-400 SVOJIH kuna...

nemogu biti tvoji novci ako si ih od nekoga dobio / nazicao;

tvoji bi bili tek kad bi ih zaradio radom...

pa dobro, al ocu reci da mi nije tih 350 kuna dano samo tako kada pitam - e mogu dobit za igru? - mozes, evo ti.
morao sam odvojiti od mjesecnog djeparca u koji je isao rucak, knjiga za faks, fotokopiranje, karta za vlak, sok, sendvič, izlazak. Od te sume mi nije bilo lako odvojiti za igru 350 kuna, morao sam zavrnut pipu malo gadnije i to na nekim opcim potrepstinama ...

Nightyx
31-12-2006, 10:23
I ja želim oriđiđi oblivion :rotfl:

ROCCO_GRANDE
31-12-2006, 11:38
Ima nekih igara koje nemaju multiplayer, ali vlasnicima originala omogućuju download dodatnih sadržaja s neta i na taj način ti igra duže traje.

Wizard
31-12-2006, 11:40
Uvjek je gust kupiti original, kad znas koliko ti je trebalo da skupis lovu za tu igru, i sada je imas, bolji je osjecaj, ali hebiga kad nije lako kupiti original, nije lako srednjoskolcu skupiti 300-400 kn, ja sam sad narucia jednu original igru, malo je starija ali zato puno jefitinia, a i najbolja u svom zanru pa se isplati, a i 500kn za TBC CE je tu ako ih ne potrosim dotad :D

31-12-2006, 11:45
Ja kupim original kada imam para, ili kada mislim da igra to zaslužuje. Nedavno sam kupio Gothic 3, jer sam mislio da je igra zakon, i eto, ne čini mi se tako. Ali, ne kupujem originale one od 500kn, uglavnom one do 300kn. Uvijek se nađu taki, primjer je LOTR:BFME 2, koji je prije 2 mjeseca koštao 350kn, a sada košta 129kn.

ROCCO_GRANDE
31-12-2006, 11:49
Ja sumnjam da neka igra doista vrijedi više od 200 Kn.

dinix
31-12-2006, 12:04
skuki, nisi rekao koju igru si kupio??? to je ipak glavno...

BTW: Gothic 3 OWNA,
u Algoritmu BFME 2 kosta 199 kn...

W3DR4N
31-12-2006, 12:12
Ja sumnjam da neka igra doista vrijedi više od 200 Kn.

Naravno da ih ima masa koja vrijedi više, dvostuko, čak i više. Samo treba znati birati.

31-12-2006, 12:39
skuki, nisi rekao koju igru si kupio??? to je ipak glavno...

BTW: Gothic 3 OWNA,
u Algoritmu BFME 2 kosta 199 kn...

Ja sam vidio da košta 119 kn. To se tebi čini.

kulamasta
31-12-2006, 13:21
Original igra vrijedi upravo onoliko koliko vrijedi prazan DVD medij + trud glavonja iz EA ili druge firme da istu sprze na taj medij... :D

skuki
31-12-2006, 13:39
Uvjek je gust kupiti original, kad znas koliko ti je trebalo da skupis lovu za tu igru, i sada je imas, bolji je osjecaj, ali hebiga kad nije lako kupiti original

bas to zelim rech, naravno, treba paziti kada se kupuje igra za 350 kuna i ima igara za koje dam lovu.


skuki, nisi rekao koju igru si kupio??? to je ipak glavno...


Kupio sam Neverwinter nights 2 i nisam pozalio, bas sam htio nest tako sada malo D&D prek godisnjeg.
ne mislim da ce mi bas prec u naviku, al za neke cu jednostavno dat pare.
Imao sam u ruci i baldur gate i baldurs gate 2 + ekspanzije zajedno za 119 kuna, al ipak je ovo prevagnula, bg2 sam vec odigro dva puta. al kupit cu i to kad skupim pare.

Prince-Artas
31-12-2006, 13:46
idući tjedan uzimam HL1 Antology u Crovortexa. pa da vidimu tu extra priču

Leoo
31-12-2006, 21:45
Ma uvijek je bolje origigi, ali ako uzimaš igru za samo single player (osim ako imaš hrpu love) zašto dati 400kn....
Opet MP se isplati jer možeš igrati na svim serverima...
To je to...

ran6er
31-12-2006, 23:53
Ma uvijek je bolje origigi, ali ako uzimaš igru za samo single player (osim ako imaš hrpu love) zašto dati 400kn....
Opet MP se isplati jer možeš igrati na svim serverima...
To je to...

To si sažel sve o čemu se raspravljalo u ovoj temi.

dinix
01-01-2007, 14:13
Ma uvijek je bolje origigi, ali ako uzimaš igru za samo single player (osim ako imaš hrpu love) zašto dati 400kn....
Opet MP se isplati jer možeš igrati na svim serverima...
To je to...

To si sažel sve o čemu se raspravljalo u ovoj temi.

covjek sve ljepo skrati u par recenica... tak i treba...

W3DR4N
01-01-2007, 14:30
Zapravo je rekao najveću glupost, iako vas dobar dio ima isto mišljenje.


Podvojeno vrednovanje?

Znači trud programera koji izgube dane i dane pišući radnju, AI skripte i sav ostali SP-only materijal manje vrijedi od truda programera koji napišu samo multiplayer kod, oružja i mape?
Krađa autorskih prava je opravdana ukoliko igra nema multiplayer uporabljiv cd-key?

Fencing_LORD
01-01-2007, 16:17
Zapravo je rekao najveću glupost, iako vas dobar dio ima isto mišljenje.


Podvojeno vrednovanje?

Znači trud programera koji izgube dane i dane pišući radnju, AI skripte i sav ostali SP-only materijal manje vrijedi od truda programera koji napišu samo multiplayer kod, oružja i mape?
Krađa autorskih prava je opravdana ukoliko igra nema multiplayer uporabljiv cd-key?

Nikakva krađa nije opravdana, stvar je u tome koliko je čovjek moralan i koliko cijeni tuđi trud.

Ja u životu nikad nisam kupio neku oriđiđi igru zbog MP-a(osim GW-a koji ću uskoro uzeti), nego zbog mojeg mišljenja o isplativosti. Naravno da ću prije kupiti Oblivion ili NWN2, nego Carbon ili BFME jer su zadnje dvije smeće ma koliko god se developeri trudili.

Također, tu je neizostavna činjenica da nismo svi razmažene bebice s roditeljima koji imaju para ko' "izmeta" :) i da stvarno razmišljamo na što se isplati dati toliki novac. (400. - 500. kn nije lako skupit)

ran6er
01-01-2007, 17:13
Ma uvijek je bolje origigi, ali ako uzimaš igru za samo single player (osim ako imaš hrpu love) zašto dati 400kn....
Opet MP se isplati jer možeš igrati na svim serverima...
To je to...

To si sažel sve o čemu se raspravljalo u ovoj temi.

covjek sve ljepo skrati u par recenica... tak i treba...

Bil sam sarkastičan.Uopće nije iznesel originalno mišljenje nego je pobral rečenice drugih.