PDA

Pogledaj cijelu verziju : Smrtna kazna



Glass
30-12-2006, 15:20
Pitanje imate, anketu imate, izrazite svoje mišljenje.

Rocchiro
30-12-2006, 15:21
NE,mislim da je doživotni zatvor veča kazna

Burek_fr0m_SPACE
30-12-2006, 15:23
Neke ljude se jednostavno ne može dovoljno kazniti. Doživotnu kaznu bez mogućnosti pomilovanja smatram gorom od smrtne, jer jednostavno... duže traje.

Wizard
30-12-2006, 15:24
NE, dozivotna kazna bez mogucnosti pomilovanja, ali u groznim uvjetima, ne da je zatvorko hotel, da pravopaze i zale sto nisu ubijeni, to je najbolja kazna

Armachus
30-12-2006, 15:24
Ne podržavam ni smrtnu kaznu ni nikakva mućenja, a ni doživotnu kaznu... glasao sam za ono zadnje !

I trebalo bi zatvorske kazne ogranićit na max. 65-70 godina !

I zatvorenici su ljudi od krvi i mesa kao i svi drugi !

Arbiter of Change
30-12-2006, 15:25
Ne, postoje puno gore kazne od smrti.

Najgora je vjerojatno kad čovjek na kraju sam shvati što je napravio i mora živjeti s tim do kraja.

goGAMERo
30-12-2006, 15:25
Ne, samo bog ima pravo odlučivati o životu i smrti

Burek_fr0m_SPACE
30-12-2006, 15:25
I trebalo bi zatvorske kazne ogranićit na max. 65-70 godina !
Wtf?! Pa neće valjda dijete od 3 godine ići u zatvor, pa da onda mogu doživjeti da iz njega izađu...

ewok
30-12-2006, 15:26
Ne, samo bog ima pravo odlučivati o životu i smrti
boli boga neka stvar z nas :|

Armachus
30-12-2006, 15:26
A što ako neki ćovjek od 20-30 godina preživi u zatvoru tih 60-70 godina !

Glass
30-12-2006, 15:30
Ne, samo bog ima pravo odlučivati o životu i smrti

Na smrtnu kaznu gledaj kao na express ticket do Božijeg suda.

St. Jude
30-12-2006, 15:31
Ne, postoje puno gore kazne od smrti.

Najgora je vjerojatno kad čovjek na kraju sam shvati što je napravio i mora živjeti s tim do kraja.

The Boz
30-12-2006, 15:31
Ja sam protiv smrtne kazne jer je neopoziva, a šta se društva tiče, doživotni zatvor je dovoljan, i lika se može pustit ako se utvrdi nevinost.

NiX4tHeG@M3R
30-12-2006, 15:36
da

kaj mislite da was kriwo optuže

Fenrir
30-12-2006, 15:36
Ne podržavam ni smrtnu kaznu ni nikakva mućenja, a ni doživotnu kaznu... glasao sam za ono zadnje !

I trebalo bi zatvorske kazne ogranićit na max. 65-70 godina !

I zatvorenici su ljudi od krvi i mesa kao i svi drugi !

Aha, znači ti smatraš čovjekom nekog ko je silovao petero djece od 5-7 godina i zatim ih zaklao, takvi silovatelji su možda od krvi i mesa, ali ne od mojeg mesa , a ni od tvoje krvi!

Armachus
30-12-2006, 15:38
To je grozno napravit takvo zlodjelo, ali... moramo praštat grijehe, pa dajte tako je i Isus ućio !

NiX4tHeG@M3R
30-12-2006, 15:38
y igraju bitefight

Arbiter of Change
30-12-2006, 15:39
To je grozno napravit takvo zlodjelo, ali... moramo praštat grijehe, pa dajte tako je i Isus ućio !

Nisu ti svi kršćani.

St. Jude
30-12-2006, 15:42
To je grozno napravit takvo zlodjelo, ali... moramo praštat grijehe, pa dajte tako je i Isus ućio !

ajde kad ti neko pobije i masakrira cijelu obitelj,ti biš mu oprostio?
čovjek koji je uništio djetinjstva miljune djece koja su u ratu ostala bez ničega,bez ruke,nogem,roditeja doma,zar tom čovjeku koji odgovoran treba oprostit ?

THE NO
30-12-2006, 15:43
Za onoga koji je ubio,silovao,pokušao ubiti ili bilo što šta bi naudilo nekom čovjeku treba doživotna kazna.To ne bi bila obična kazna,trebalo bi ga mučit tako šta bi kopa i radia po cijeli dan do kraja kazne.Radia bi od 7 ujutro do 7 navečer i to najteže poslove koji imaju.

Sonic_Moronic
30-12-2006, 15:49
Trebala bi biti odluka zatvorenika - smrt ili doživotna kazna.

Doživotna kazna je naravno gora...

Systematic Reverse
30-12-2006, 16:26
NE,mislim da je doživotni zatvor veča kazna

hacker
30-12-2006, 16:43
I trebalo bi zatvorske kazne ogranićit na max. 65-70 godina !
Wtf?! Pa neće valjda dijete od 3 godine ići u zatvor, pa da onda mogu doživjeti da iz njega izađu...

da,lol,dijete od 3g ce ic u zatvor :rotfl: :rotfl:

inace,ne podržavam smrtnu kaznu...

Tsumetai Ryujin
30-12-2006, 16:51
men nije jasno zasto ih ne kaznjavaju tak da ih ubiju pa ih onda ozive pa ih ponovo ubiju pa ih ponovo ozive... pa ih ubiju... itd...

BlackDCRO
30-12-2006, 16:51
NE, dozivotna kazna bez mogucnosti pomilovanja, ali u groznim uvjetima, ne da je zatvorko hotel, da pravopaze i zale sto nisu ubijeni, to je najbolja kazna

Potpis...

Herr Schnitzel
30-12-2006, 18:03
Da, i to treba cesce.
Taj sljam se razbahatio, pogledajte sta rade po bankama, Fini i drugdje.
Treba uvest kineski sistem: Sudenje do 4 sata max. i metak u celo.

Mozda bi se onda neki premisljali prije nego sta uzmu kalas i krenu u banku/Finu/kladionicu.

NiX4tHeG@M3R
30-12-2006, 18:04
Da, i to treba cesce.
Taj sljam se razbahatio, pogledajte sta rade po bankama, Fini i drugdje.
Treba uvest kineski sistem: Sudenje do 4 sata max. i metak u celo.

Mozda bi se onda neki premisljali prije nego sta uzmu kalas i krenu u banku/Finu/kladionicu.

a šta fina nije banka???

Kron
30-12-2006, 18:07
je, das mu 60-70 god, pa mu odvjetnici sve to smanje. 3 doživotne pa pjevaj. a smrtnu nikako. kad nemoze eutanazija, nemoze ni ovo.

Herr Schnitzel
30-12-2006, 18:07
@Nixa - Ma nemam pojma vise...

Nightyx
30-12-2006, 18:08
NE podržavam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NiX4tHeG@M3R
30-12-2006, 18:08
ili date mu da igram OGame

D.E.M.O.
30-12-2006, 18:15
ne

Eddie9
30-12-2006, 18:15
dok god drugi ljudi umiru boli me racku...smrtna kazna :gitara:

Babitz
30-12-2006, 18:21
podrzavam ju

ako netko pocini uber-masakar, bolje da ga zakolju jer ako izade, napravit ce opet istu kitu, a ako ne, u zatvoru ionako zivi bolje od mene (ne placa rezije) i zivi na trosak drzavi i menii (porez)
ima ljudi koji su napravili zajeb i zavrsili u zatvoru, ali one bas psihopate treba ubiti. na koncu, u zatvoru mogu ubiti nekog drugog ili vise njih

ja bi poklao mnogo ljudi na ovom svijetu


EDIT:
ono "samo bog moze zaklat nekog" recite onom piletu koje ste zaklali da biste se utovili ili onoj sumi koja bi se nalazila tu di je vasa zgrada/kuca/stagod

Empe Tri
30-12-2006, 18:31
po meni je i smrtna kazna za neke pre malo :twisted:

npr. za nekog serijskog ubojicu koji je ubio 4 ljudi i jos 8 ranio ja bi ga pomalo mucio i onda mu dao noz da se sam ubije
a ne ostavit ga da zivi i da ga jos hranis do kraja zivota dok on lijepo sjedi u samnici i dr*a ku*ac.

sadam je zasluzio a i jos podosta ljudi je zasluzilo smrtnu kaznu to bi trebali i kod nas uvest ako neko ubije 2-3 ili vise ljudi

a onaj koji misli da bi i njih trebalo postedit razmisli da je nekog ubio kojeg ti znas, ajde samo mi reci onda da bi mu dao dozivotnu :kill:
znaci smrtna kazna je ok po meni ako se bas utvrdi po svemu da je taj neko ubio jednu ili vise osoba. :hangin:

mejk lov not war !!!!
pis (Y)

dinix
30-12-2006, 20:45
NE PODRZAVAM!!!!!!!!!!! AL ZAMALO!!!!!!!!!!!

Bishop_45_(2)
30-12-2006, 21:34
JA PODRZAVAM !!!! ZASIGURNO !!!!
iako je dozivotna gora, tj. podrzavam wizardov post s 1. str !!!

Chieftain
30-12-2006, 21:37
Nepodrzavam!!! Mislim da je bolje doživotni zatvor u nekoj strunutoj rupi gdje ces se vise napatit i gdje ces moci razmisliti o svojim prljavim djelima nego da se mucis tu jednu minutu!

Jerry
30-12-2006, 23:13
boooli me kurac za smrtnu kaznu...
inace,podzravam ! :)

Kiklop
30-12-2006, 23:17
boooli me ***** za smrtnu kaznu...
inace,podzravam ! :)S:? you suck

dinix
30-12-2006, 23:22
boooli me ***** za smrtnu kaznu...
inace,podzravam ! :)

bolilo bi tebe da ju dobijes....

Helena
30-12-2006, 23:49
Neke ljude se jednostavno ne može dovoljno kazniti. Doživotnu kaznu bez mogućnosti pomilovanja smatram gorom od smrtne, jer jednostavno... duže traje.

Slažem se s ovim. Zamisli manijaka koji je, ne znam, pobio/izmasakrirao/silovao, etc. hrpu ljudi. Takvom liku smrtna kazna nije kazna, već nagrada.

Simon the Dreamer
30-12-2006, 23:52
Nagrada? Pa kaj misliš kaj će biti kad dođe pred Posljednji Sud??
A u vezi onog "klanja pilića", pilići su tu da ih jedemo da preživimo i budemo zdravi, i tako ih moramo klati, ljude nemremo jesti, nemremo se njiovom kožom pokrivati, ne daju mlijeka... nema potrebe za ubijanjem...

30-12-2006, 23:53
Protiv toga sam. Barbarsko smeće.

Helena
30-12-2006, 23:54
Nagrada? Pa kaj misliš kaj će biti kad dođe pred Posljednji Sud??


Ja ne vjerujem ni u Pakao, ni u Raj. Tako da...

VVombat
31-12-2006, 00:02
boooli me ***** za smrtnu kaznu...
inace,podzravam ! :)

bolilo bi tebe da ju dobijes....


inace kad dobijes smrtnu kaznu iskreno te boli ***** jer onda mozes pobiti jos 100 ljudi ionako te ceka smrt jer ti vise nista ne mogu



inace svejedno mi je koja kazna obje su grozne

flander
31-12-2006, 00:09
Čudim se da niko nije napisao Bog velikim slovom ipak je On vjera,bar su nas tako učili u školi i doma.



enivej što se tiče smrtne kazne dali je podržavam ili ne teško je reči,svako bi je podržao da mu pred facom ubiju obitelj,ali ipak kasnije bi se ohladio i znao da jednostavno nemaš koristi od toga,kao što smo učili u školama na vjeronauku(oni koji su krščani) znaju da samo Bog daje i uzima tako da smrtna kazna je samo efekt koji dobijemo kada smo jako ogorčeni nekime koji je napravio postupak koji izaziva mržnju.
Zato ova tema vodi samo u svađu i apsolutno ništa drugo,kao što i sami vidite ovo dotiče religiju i vjerovanje,a take stvari vode u neljudske odnose :wink:

mEtAXa
31-12-2006, 00:48
ako ste gledali film (ili čitali knjigu) Grof Monte Christo znat cete o cemu pricam. najgora stvar je ona koja se dogodila edmondu dantesu-ono je zatvor za ubojice i kriminalce. mada sam glasa za ono prvo, DA :killyou:

JedimiNjoke
31-12-2006, 00:55
Pitaj sam sebe čega te više strah - da te ubiju i da te nema više na ovoj zemlji? - ili - da te strpaju u zatvor do kraja života. Po meni je ovo prvo puno strašnije. :wink:

JedimiNjoke
31-12-2006, 00:56
Čudim se da niko nije napisao Bog velikim slovom ipak je On vjera,bar su nas tako učili u školi i doma.



enivej što se tiče smrtne kazne dali je podržavam ili ne teško je reči,svako bi je podržao da mu pred facom ubiju obitelj,ali ipak kasnije bi se ohladio i znao da jednostavno nemaš koristi od toga,kao što smo učili u školama na vjeronauku(oni koji su krščani) znaju da samo Bog daje i uzima tako da smrtna kazna je samo efekt koji dobijemo kada smo jako ogorčeni nekime koji je napravio postupak koji izaziva mržnju.
Zato ova tema vodi samo u svađu i apsolutno ništa drugo,kao što i sami vidite ovo dotiče religiju i vjerovanje,a take stvari vode u neljudske odnose :wink:

Jesi čuo za ono: "Oko za oko, zub za zub?" - pa se ti probaj oladit kad ti netko takvo nešto napravi. :killyou:

flander
31-12-2006, 01:19
Čudim se da niko nije napisao Bog velikim slovom ipak je On vjera,bar su nas tako učili u školi i doma.



enivej što se tiče smrtne kazne dali je podržavam ili ne teško je reči,svako bi je podržao da mu pred facom ubiju obitelj,ali ipak kasnije bi se ohladio i znao da jednostavno nemaš koristi od toga,kao što smo učili u školama na vjeronauku(oni koji su krščani) znaju da samo Bog daje i uzima tako da smrtna kazna je samo efekt koji dobijemo kada smo jako ogorčeni nekime koji je napravio postupak koji izaziva mržnju.
Zato ova tema vodi samo u svađu i apsolutno ništa drugo,kao što i sami vidite ovo dotiče religiju i vjerovanje,a take stvari vode u neljudske odnose :wink:

Jesi čuo za ono: "Oko za oko, zub za zub?" - pa se ti probaj oladit kad ti netko takvo nešto napravi. :killyou:



znači po tvome bi svi sad trebali iči u Srbiju i sve ubit(oprostite na izražaju) i osvetit se za Vukovar :wink: kAžem vam ljudi ova tema je besmislena,samo svađa i besplatan spam,lock-ajte ovo dok moćete :wink:

WEASEL
31-12-2006, 01:28
ne podržavam smrtnu kaznu, to je najgluplji način- pošalji lika na doživotnu robiju da crnči od 0 do 24 u kamenolomu pa će se ubiti sam. Smrtna kazna suxx i žalim sve koji je podržavaju

Babitz
31-12-2006, 06:24
Nagrada? Pa kaj misliš kaj će biti kad dođe pred Posljednji Sud??
A u vezi onog "klanja pilića", pilići su tu da ih jedemo da preživimo i budemo zdravi, i tako ih moramo klati, ljude nemremo jesti, nemremo se njiovom kožom pokrivati, ne daju mlijeka... nema potrebe za ubijanjem...nisam na to mislio, al nema veze

@vizl
ti bi dakle da se zatvorenici sami ubiju umjesto da ih drugi ubiju
velka razlika :pray:
wise, very wise

dugi
31-12-2006, 07:42
Mislim da bi bilo najbolje vratiti zakon divljeg zapada.Ako nesto ukrades npr. neciji auto kad te skvadra vlovi odma na prvo drvo.Isto tak dozvolu za nosenje oruzja dati svakome pa kad me netko isprovocira u prometu da ga legalno mogu izazvati na dvoboj pa ko sposobniji taj prezivi Zatvori bi tada postali nuzno zlo a smrtne kazne bi se izvodile javno na trgovima kao primjer svima.Za pedofile bi tek trebalo smisliti neku primjerenu kaznu ali to prepustam nekom pametnijem od sebe jel nista dovoljno strasno mi ne pada napamet osim mozda potpune kastracije.Cekanje na Boziju pravdu nikada nece biti posteno prema zrtvi koja mora biti u prvom planu.Naravno malo sam pretjerao ali jedino neki radikalni koraci mogu povecati sigurnost buducih zrtava jer ovo sto imamo sada je neprihvatljivo i lose.

unknown
31-12-2006, 10:03
svaka osoba koja ubije drugu osobu nema pravo na život

Scuderia
31-12-2006, 10:07
Bog je "vlasnik" našeg života i JEDINO,SAMO I NITKO OSIM Njega nemože oduzet život.uostalom doživotni zatvor je veća kazna.

JedimiNjoke
02-01-2007, 00:02
Čudim se da niko nije napisao Bog velikim slovom ipak je On vjera,bar su nas tako učili u školi i doma.



enivej što se tiče smrtne kazne dali je podržavam ili ne teško je reči,svako bi je podržao da mu pred facom ubiju obitelj,ali ipak kasnije bi se ohladio i znao da jednostavno nemaš koristi od toga,kao što smo učili u školama na vjeronauku(oni koji su krščani) znaju da samo Bog daje i uzima tako da smrtna kazna je samo efekt koji dobijemo kada smo jako ogorčeni nekime koji je napravio postupak koji izaziva mržnju.
Zato ova tema vodi samo u svađu i apsolutno ništa drugo,kao što i sami vidite ovo dotiče religiju i vjerovanje,a take stvari vode u neljudske odnose :wink:

A ti si isto - da meni netko nešto takvo napravi i da znam tko je, dobio bi natrag istom mjerom.
P.S. nisu svi Srbi ubijali


Jesi čuo za ono: "Oko za oko, zub za zub?" - pa se ti probaj oladit kad ti netko takvo nešto napravi. :killyou:



znači po tvome bi svi sad trebali iči u Srbiju i sve ubit(oprostite na izražaju) i osvetit se za Vukovar :wink: kAžem vam ljudi ova tema je besmislena,samo svađa i besplatan spam,lock-ajte ovo dok moćete :wink:

Babitz
02-01-2007, 00:20
Bog je "vlasnik" našeg života i JEDINO,SAMO I NITKO OSIM Njega nemože oduzet životkazna.reci to onoj svinji koja je zaklana da se ti mozes toviti ili onoj sumi koja bi bila na tovm mjestu da nema tvoje zgrade/kuce/cega vec



svaka osoba koja ubije drugu osobu nema pravo na životmeni je samoobrana sasvim dovoljan razlog

Pilip
03-01-2007, 15:44
Koja je razlika izmedu zadnjeg i predzadnjeg? :|

goGAMERo
03-01-2007, 16:39
boooli me ***** za smrtnu kaznu...
inace,podzravam ! :)

bolilo bi tebe da ju dobijes....


inace kad dobijes smrtnu kaznu iskreno te boli *****Sjer onda mozes pobiti jos 100 ljudi ionako te ceka smrt jer ti vise nista ne mogu



inace svejedno mi je koja kazna obje su grozne

istina, ali ti je to automatski minus na Božjem sudu :)

Bishop_45_(2)
03-01-2007, 17:07
boooli me ***** za smrtnu kaznu...
inace,podzravam ! :)

bolilo bi tebe da ju dobijes....


inace kad dobijes smrtnu kaznu iskreno te boli *****Sjer onda mozes pobiti jos 100 ljudi ionako te ceka smrt jer ti vise nista ne mogu



inace svejedno mi je koja kazna obje su grozne

istina, ali ti je to automatski minus na Božjem sudu :)

palo na pamet da velik broj ljudske populacije bas ne vjeruje u ikakav bozji sud, lol !!!

03-01-2007, 17:10
Ne, samo bog ima pravo odlučivati o životu i smrti

Bishop_45_(2)
03-01-2007, 17:11
Ne, samo bog ima pravo odlučivati o životu i smrti

pricekaj par godina, ...........

Letva
03-01-2007, 18:36
Apsolutno sam protiv smrtne kazne,bolje mučiti nego ubiti.

dinix
03-01-2007, 18:37
Apsolutno sam protiv smrtne kazne,bolje mučiti nego ubiti.

wrong....

The Boz
03-01-2007, 18:43
dinix, tvoji argumenti su neupitni i fenomenalno solidni.

sexy peace
03-01-2007, 19:04
Doživotna definitivno.Proučiš zatvor dobro nekih30-40 godina i pokusas pobic i onako ti je gotovo.

Letva
03-01-2007, 19:53
Apsolutno sam protiv smrtne kazne,bolje mučiti nego ubiti.

wrong....

Zašto wrong? :? Argumenti?

Persie
03-01-2007, 22:29
Ma svejedno mi je... ti ljudi su ionako upropastili svoj život ! ali neka bude ovo 4. !

dinix
03-01-2007, 22:29
pa bolje za tebe da te odma krknu i skrate ti muke, nego da prozivljhavas ko zna koja sranja...

Letva
03-01-2007, 22:32
pa bolje za tebe da te odma krknu i skrate ti muke, nego da prozivljhavas ko zna koja sranja...

Pa zato i govorim da je bolje mučiti,nego odmah ubiti.

dinix
03-01-2007, 22:40
pa bolje za tebe da te odma krknu i skrate ti muke, nego da prozivljhavas ko zna koja sranja...

Pa zato i govorim da je bolje mučiti,nego odmah ubiti.

ne neg je bolje odmah ubiti, jebote.... bolje to neg da te muce (iako bi ja prije da me čeliče) - I'm Rambo....

Letva
03-01-2007, 22:41
pa bolje za tebe da te odma krknu i skrate ti muke, nego da prozivljhavas ko zna koja sranja...

Pa zato i govorim da je bolje mučiti,nego odmah ubiti.

ne neg je bolje odmah ubiti, jebote.... bolje to neg da te muce (iako bi ja prije da me čeliče) - I'm Rambo....

Pa govorim za zločince ne za sebe :D

dinix
03-01-2007, 22:48
da, slazem se onda.... zlocince treba dobrano izmucit mamu im he***....
nek se pate , smradovi....

Sterpo
04-01-2007, 12:35
pa da sami su si krivi za smrtnu kaznu

Luka
04-01-2007, 20:28
Bog je "vlasnik" našeg života i JEDINO,SAMO I NITKO OSIM Njega nemože oduzet život.uostalom doživotni zatvor je veća kazna.

potpis ...

Bishop_45_(2)
04-01-2007, 21:27
Covjek i samo covjek je vlasnik svojega zivota, ako hoces dokaz daj mi pistolj i stani ispred mene !!!

04-01-2007, 21:57
Mutavo je to, barbarski i primitivno.

VVombat
04-01-2007, 23:06
Bog je "vlasnik" našeg života i JEDINO,SAMO I NITKO OSIM Njega nemože oduzet život.uostalom doživotni zatvor je veća kazna.

potpis ...


tko zna :)

CalamityIdol
04-01-2007, 23:41
mislim da smrtna kazna ide na ruku osuđenome jer mu tako skrate muke i taj covjek vise ni nema za sta zivjeti...jedina prava kazna je prison for life

Bishop_45_(2)
05-01-2007, 00:24
Mutavo je to, barbarski i primitivno.

istina, nije da mi se svidja, ali nazalost to je istina, i 'barbarski' ali opet istinit sam ti dokaz dao !!!
Opet nema smisla ni pocimati raspravu, retired.

Lord Ragnarok
05-01-2007, 00:43
Mutavo je to, barbarski i primitivno.

Babitz
05-01-2007, 17:28
ovo ne vodi nikamo

Sterpo
05-01-2007, 17:53
mislim da smrtna kazna ide na ruku osuđenome jer mu tako skrate muke i taj covjek vise ni nema za sta zivjeti...jedina prava kazna je prison for life

da a onaj strah pred vješanje ili streljanje ili šta već
pa mučenje npr. gušenje na vješalima i t oje kazna

W1k1n6
05-01-2007, 18:12
Eto kad su se svi lijepo izredali...
Dakle, ja sam također protiv smrtne kazne, ali sam za drastično povećavanje vremenskih zatvorskih kazni kada se radi o najtežim zločinima tipa ubojstvo, silovanje, pedofilija, jer po sadašnjim našim zakonima obični džepari koji ponavljaju djelo, nerijetko odsjede dulje u zatvoru od mnogih ubojica. Ako je državi preskupo održavanje zatvora, neka natjera kriminalce na prisilan rad, pa nek si sami zarade za puni pansion, a ne da ih se pušta van šakom i kapom, kako bi još par puta tijekom života mogli ponoviti svoj zločin, a što se u pravilu uvijek dešava.
Umjesto termina "doživotno", neka se za najteža djela uvede maksimalna kazna od 60 godina zatvora, s mogućnošću uvjetnog puštanja nakon 50 recimo. Oni koji ne žele u zatvoru raditi, neka provedu cijeli taj rok u samici.
S time da bih uveo i (pri)dodavanje vremenskih kazni za svako pojedinačno teško djelo. Na taj način, onaj koji je recimo ubio tročlanu obitelj, ne bi dobio 60, već 180 godina zatvora, pa neka traži uvjetno puštanje 2157. :)
Eto, to bi bila moja reforma kazneno-popravnog sustava u RH
8)

Sterpo
05-01-2007, 18:28
da slažem se kazne u hrvatskoj su jako niske

Bishop_45_(2)
05-01-2007, 18:32
Eh, W1k1nŽE; tvoj sig kaze suprotno od ovog posta; (* covjek je ono sto jede; i ono sto mu pishe u sigu*)
Sig kaze Fight fire with fire (Mettalica, Ride the lightening, but anyway) tako da bi po toj teoriji trebalo biti fight death with death, tako da, ......... si siguran da si protiv smrtne kazne, ili negdje duboko u tvojoj svijesti (a.k.a. sigu) pishe drugacije !!! :evil:

Nemesis
09-01-2007, 03:14
Samo Bog odlučuje o zivotu i smrti.

Babitz
09-01-2007, 09:21
zašto ja 40x moram ponavljat jedno te isto http://www.shuma.org/forum/smileys/smiley19.gif

hacker
09-01-2007, 09:23
zašto ja 40x moram ponavljat jedno te isto http://www.shuma.org/forum/smileys/smiley19.gif

zato sto je bog tako odlucio :D

Babitz
09-01-2007, 09:35
good point