PDA

Pogledaj cijelu verziju : Da li bi trebale igre brejkat sa mojim kompom?



MonK3
30-12-2006, 01:45
Ovako imam amd athlon64 3000+, nvidia 7600gt, i 1gb rama. Ukoliko igre nafrljim do kraja javljaju se brejkovi (kao nizak framerate) tako da mi vas molim da mi kažete mišljenje o tome. Dali kupiti još rama.....ili....? Mislim da mi se to nebi trebalo zbivat jer je moj komp praktički recommended kofiguracija kod 95% igara(dok to nije slučaj kod npr gothic koji zahtijeva 1.5gb rama). Nemam virusa, windowsi su prije mjesec dana instalirani, nemam nikakvih programa u pozadini koji bi ga gušili.....tako da neznam. Igre poput Company of heroes ili Joint task Force moram neke stvari malo smajnit tako da je većinom high, oblivion i black and white 2 relativno glatko rade(bolje). Ali zaima me zasto. E da hdd je brz, kao i frekvencija rama.
Hvala na pomoći.

Bishop_45_(2)
30-12-2006, 02:41
pa cuj, Gothic3 se brejka na svim compovima, to smo vec ustanovili, tako da se uopce ne moras brinuti zbog toga, nije tvoj comp kriv !!!
Jedino sto te moze sprijecavati od jos boljih performansi jest potreba za jos RAM-a, naravno to je samo moje misljenje !!!

Burek_fr0m_SPACE
30-12-2006, 10:34
Ne želim ti uvrijediti ponos, ali 7600GT ipak nije vrh današnje ponude. Grafička jeste dobra i ima odličan odnos cijene i kvaliteta, ali ipak s njom ne možeš očekivati beskompromisne performanse u današnjim igrama, pogotovo ako igraš na visokim rezolucijama sa svim detaljima i AA i AF. Ti sebi lijepo (kao i svi normalni ljudi) podešavanja lagano spuštaj dok ne budeš imao framerate od oko 30 FPS (ili koliko ti već odgovara) tako da se može ugodno igrati i onda uživaj. Frljanje do kraja je sport kojim se mogu baviti samo oni koji mogu ispljunut 4k kuna za grafičku.

str33t6l0w
30-12-2006, 14:45
tocno.. grafa ti nije za "sve do yaya"....

Cali
30-12-2006, 18:58
a ni ostatak konfe... imam istu, pa govorim iz iskustva.

dugi
30-12-2006, 19:06
Za danasnje igre sa tim kompom na 1024x768 i srednje visoki detalji.Kupi jos gigu rama i riskiraj sa klokanjem procesora i grafe ako imas neko stvarno dobro napajanje i solidno hladjenje.Gothic 3 je neigriv bez dve gige rama i bez zadnjeg patcha ali na kraju se debelo isplati jer igra vrijedi te nadogradnje.Uostalom i za Vistu ti trebaju dve gige rama.

MonK3
30-12-2006, 23:22
Ne želim ti uvrijediti ponos, ali 7600GT ipak nije vrh današnje ponude. Grafička jeste dobra i ima odličan odnos cijene i kvaliteta, ali ipak s njom ne možeš očekivati beskompromisne performanse u današnjim igrama, pogotovo ako igraš na visokim rezolucijama sa svim detaljima i AA i AF. Ti sebi lijepo (kao i svi normalni ljudi) podešavanja lagano spuštaj dok ne budeš imao framerate od oko 30 FPS (ili koliko ti već odgovara) tako da se može ugodno igrati i onda uživaj. Frljanje do kraja je sport kojim se mogu baviti samo oni koji mogu ispljunut 4k kuna za grafičku.SImaš pravo, ali moram se informirat-noob sam, šta češ.

MonK3
30-12-2006, 23:24
Uostalom i za Vistu ti trebaju dve gige rama.
fakat, od kud ti to?

Inače frljim normalno na rezoluciji 1024*768 i bez aa i af, pokatkad.

Znači grafulja je vjerojatno??? A da li bi bilo pametno kupovat još rama i ako da dali bi što promjenilo? Još bi me rama koštalo oko 350kn......a i ako bi mislio ovo prodavat prodo bi ju za koliko-max? Tak da bi mi bilo loša odluka kupovat bolje-vjerojatno? Ako tko zna neke ponude koje bi došle do 1000kn(rabljene), pri čemu bi dobio bolju grafičku nek kaže.