PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dilema....



jem_hadar
29-12-2006, 22:03
Zar nije jednostavnije kupit XBox 360 nego ulagati ogromne svote u PC koji ce moci goniti next gen igre. Pa mislim,da biste igrali Gears of War treba vam PC od 30 000 kn (barem mislim,nije to sad bukvalno).A XBox dode oko 3500 kn. Jos ce i pojeftinit.

Pogle ovi screenshot iz Call of duty-a 3 : http://www.xboxlife.dk/images/screensho ... 000001.jpg (http://www.xboxlife.dk/images/screenshots/390/000001.jpg)

Vidio sam tu scenu u nekom traileru,ma to leti fluidno sve.Sama grafulja ce doci oko 4500 kn...Pa mislim stvarno.....

Hey,I come in peace,ovo je samo friendly komentar 8)

Sta mislite?

Arbiter of Change
29-12-2006, 22:05
Istina, ali ja bi ipak za te pare prije kupio jednu grafulju nego XBox.

Ne moraš sve vrtiti na high, ya know.

jem_hadar
29-12-2006, 22:06
Istina, ali ja bi ipak za te pare prije kupio jednu grafulju nego XBox.

Ne moraš sve vrtiti na high, ya know.

Nije to to ako nije 'high'.
Propustas dosta u tom slucaju.Dok za 'male' pare mozes sve to imat.

Arbiter of Change
29-12-2006, 22:07
[quote="Arbiter of Change":xnbqrvud]Istina, ali ja bi ipak za te pare prije kupio jednu grafulju nego XBox.

Ne moraš sve vrtiti na high, ya know.

Nije to to ako nije 'high'.
Propustas dosta u tom slucaju.Dok za 'male' pare mozes sve to imat.[/quote:xnbqrvud]

Propuštaš grafiku, meni osobno ne toliko bitan element kod igara. Ali to je ionako ono što prodaje konzole, uber grafika za manju cijenu.

29-12-2006, 22:10
Konzole su meni shit, debilno. A to sto tvoja mamica i tatica imaju para da kupe, blago tebi. Šala, sve ovo, nije loše, pogotovo sada kada ps3 dodje

Nightyx
29-12-2006, 22:10
Ise..............nemogu vjerovati opet ista stvar.........pa kupujte šta oćete kog briga šta će netko kupiti, a ne dođe neki krelac i iznosi mišljenje kako je x306 isplativije od pc zbog toga što ga se ne treba svako malo nadograđivati, ima isto dobru grafiku....bla bla bla....to sve već ide na ku*ac vjerujem svakome, stvarno mi je žao ekipe iz pcplaya što moraju svaki dan čitati takva sranja od ljudi koji im šalju pisma.

jem_hadar
29-12-2006, 22:12
Ise..............nemogu vjerovati opet ista stvar.........pa kupujte šta oćete kog briga šta će netko kupiti, a ne dođe neki krelac i iznosi mišljenje kako je x306 isplativije od pc zbog toga što ga se ne treba svako malo nadograđivati, ima isto dobru grafiku....bla bla bla....to sve već ide na ku*ac vjerujem svakome, stvarno mi je žao ekipe iz pcplaya što moraju svaki dan čitati takva sranja od ljudi koji im šalju pisma.

Ja samo kazem.Svaka cast vama koji ste bogati pa mozete takve graficke kupovati. Meni je drago,dapace.

prcko
29-12-2006, 22:13
Gle Xbox nema programiranja nema dodataka,nema mjenjanja djelova sa nekim novijim djelovima samo igre igre i igre a komp je ipak za sve.

goGAMERo
29-12-2006, 22:14
Čovječe, što ti treba onaka grafika, kupiš lijepo neku mainstream grafu za pola cijene od toga xbox-a 360 i uživaš pri solidnim detaljim i velikom količinom FPS-a...

Nightyx
29-12-2006, 22:14
Ise..............nemogu vjerovati opet ista stvar.........pa kupujte šta oćete kog briga šta će netko kupiti, a ne dođe neki krelac i iznosi mišljenje kako je x306 isplativije od pc zbog toga što ga se ne treba svako malo nadograđivati, ima isto dobru grafiku....bla bla bla....to sve već ide na ku*ac vjerujem svakome, stvarno mi je žao ekipe iz pcplaya što moraju svaki dan čitati takva sranja od ljudi koji im šalju pisma.

Ja samo kazem.Svaka cast vama koji ste bogati pa mozete takve graficke kupovati. Meni je drago,dapace.

lol :rotfl: bogati??

imam GeCube radeon 9550 i to je tebi za bogate???

Svaka čast tebi što imaš love pa možeš dati 4 milje kn za x306 pa još kupovati original igre, da bar svatko to može bilo bi mi iskreno drago.

jem_hadar
29-12-2006, 22:14
Gle Xbox nema programiranja nema dodataka,nema mjenjanja djelova sa nekim novijim djelovima samo igre igre i igre a komp je ipak za sve.

Pa znam,ja govorim bas sto se gejminga tice kao takvog

jem_hadar
29-12-2006, 22:16
Ise..............nemogu vjerovati opet ista stvar.........pa kupujte šta oćete kog briga šta će netko kupiti, a ne dođe neki krelac i iznosi mišljenje kako je x306 isplativije od pc zbog toga što ga se ne treba svako malo nadograđivati, ima isto dobru grafiku....bla bla bla....to sve već ide na ku*ac vjerujem svakome, stvarno mi je žao ekipe iz pcplaya što moraju svaki dan čitati takva sranja od ljudi koji im šalju pisma.

Ja samo kazem.Svaka cast vama koji ste bogati pa mozete takve graficke kupovati. Meni je drago,dapace.

lol :rotfl: bogati??

imam GeCube radeon 9550 i to je tebi za bogate???

Svaka čast tebi što imaš love pa možeš dati 4 milje kn za x306 pa još kupovati original igre, da bar svatko to može bilo bi mi iskreno drago.

Ja imam 1300 mhz CPU,9200 SE graficku, 512 mb sdr Ram-a.
Nisam ja reko da bi ja dao 4 milje nego samo usporedjujem.
Jeftinije je od Alienware (koji je potreban za vecinu next gen igara)

jem_hadar
29-12-2006, 22:17
Čovječe, što ti treba onaka grafika, kupiš lijepo neku mainstream grafu za pola cijene od toga xbox-a 360 i uživaš pri solidnim detaljim i velikom količinom FPS-a...

Tu je i fizika,i AI algoritmi...sve je tu.Nisam ja bas neki strucnjak ali znam da fizika i AI opterecuju CPU i sve ostalo.

Nightyx
29-12-2006, 22:18
[quote=Nightyx]Ise..............nemogu vjerovati opet ista stvar.........pa kupujte šta oćete kog briga šta će netko kupiti, a ne dođe neki krelac i iznosi mišljenje kako je x306 isplativije od pc zbog toga što ga se ne treba svako malo nadograđivati, ima isto dobru grafiku....bla bla bla....to sve već ide na ku*ac vjerujem svakome, stvarno mi je žao ekipe iz pcplaya što moraju svaki dan čitati takva sranja od ljudi koji im šalju pisma.

Ja samo kazem.Svaka cast vama koji ste bogati pa mozete takve graficke kupovati. Meni je drago,dapace.

lol :rotfl: bogati??

imam GeCube radeon 9550 i to je tebi za bogate???

Svaka čast tebi što imaš love pa možeš dati 4 milje kn za x306 pa još kupovati original igre, da bar svatko to može bilo bi mi iskreno drago.

Ja imam 1300 mhz CPU,9200 SE graficku, 512 mb sdr Ram-a.
Nisam ja reko da bi ja dao 4 milje nego samo usporedjujem.
Jeftinije je od Alienware (koji je potreban za vecinu next gen igara)[/quote:wtw3eami]

imaš više rama neg ja (uskoro stavljam još).

jem_hadar
29-12-2006, 22:19
[quote=Nightyx]Ise..............nemogu vjerovati opet ista stvar.........pa kupujte šta oćete kog briga šta će netko kupiti, a ne dođe neki krelac i iznosi mišljenje kako je x306 isplativije od pc zbog toga što ga se ne treba svako malo nadograđivati, ima isto dobru grafiku....bla bla bla....to sve već ide na ku*ac vjerujem svakome, stvarno mi je žao ekipe iz pcplaya što moraju svaki dan čitati takva sranja od ljudi koji im šalju pisma.

Ja samo kazem.Svaka cast vama koji ste bogati pa mozete takve graficke kupovati. Meni je drago,dapace.

lol :rotfl: bogati??

imam GeCube radeon 9550 i to je tebi za bogate???

Svaka čast tebi što imaš love pa možeš dati 4 milje kn za x306 pa još kupovati original igre, da bar svatko to može bilo bi mi iskreno drago.

Ja imam 1300 mhz CPU,9200 SE graficku, 512 mb sdr Ram-a.
Nisam ja reko da bi ja dao 4 milje nego samo usporedjujem.
Jeftinije je od Alienware (koji je potreban za vecinu next gen igara)

imaš više rama neg ja (uskoro stavljam još).[/quote:2pocouzw]

Tek sam prosli tjedan dobio. Dosad sam imo 128 SDR rama.To cak ni za win xp nije dovoljno

prcko
29-12-2006, 22:20
imaš više rama neg ja (uskoro stavljam još).[/quote]
Ja kupil novi komp 2 gige rama da nemoram svaki čas kupovat rame.I oče li se uskoro počet pojavljivat igre koje zahtjevaju 512mb-a na grafi ili ne?

Arbiter of Change
29-12-2006, 22:21
imaš više rama neg ja (uskoro stavljam još)
Ja kupil novi komp 2 gige rama da nemoram svaki čas kupovat rame.I oče li se uskoro počet pojavljivat igre koje zahtjevaju 512mb-a na grafi ili ne?

Oblivion sa uber modovima, Doom 3, skoro sve nadolezeći FPS.... ima ih ne boj se. :D

jem_hadar
29-12-2006, 22:22
imaš više rama neg ja (uskoro stavljam još).
Ja kupil novi komp 2 gige rama da nemoram svaki čas kupovat rame.I oče li se uskoro počet pojavljivat igre koje zahtjevaju 512mb-a na grafi ili ne?[/quote]

Jos ce se morati dvije od 512 mb upariti u SLI.....

Nightyx
29-12-2006, 22:23
imaš više rama neg ja (uskoro stavljam još).
Ja kupil novi komp 2 gige rama da nemoram svaki čas kupovat rame.I oče li se uskoro počet pojavljivat igre koje zahtjevaju 512mb-a na grafi ili ne?[/quote]

svaka ti čast mama ti se kara sa šefom pa zaradila j*biga...

Ovo je šala nemoj se uvrijediti :wink:

Inače imaš pravo treba se jednom istresti i miran si (što se tiče rama i ostalih djelova)

RIPtheREAPER
29-12-2006, 22:26
imaš više rama neg ja (uskoro stavljam još).
Ja kupil novi komp 2 gige rama da nemoram svaki čas kupovat rame.I oče li se uskoro počet pojavljivat igre koje zahtjevaju 512mb-a na grafi ili ne?


svaka ti čast mama ti se kara sa šefom pa zaradila j*biga...

Ovo je šala nemoj se uvrijediti :wink:

Inače imaš pravo treba se jednom istresti i miran si (što se tiče rama i ostalih djelova)

kako da se ne uvrijedi
tebi nisu bas sve..
dode covjek na forum i ti ga odma pocnes sprdat i govorit mu da se ne uvrijedi.
daj promisli malo, k? :wink:

prcko
29-12-2006, 22:28
Oblivion sa uber modovima, Doom 3, skoro sve nadolezeći FPS.... ima ih ne boj se. :D[/quote]
UH jesi me ohrabrio :shock:

Nightyx
29-12-2006, 22:33
imaš više rama neg ja (uskoro stavljam još).
Ja kupil novi komp 2 gige rama da nemoram svaki čas kupovat rame.I oče li se uskoro počet pojavljivat igre koje zahtjevaju 512mb-a na grafi ili ne?


svaka ti čast mama ti se kara sa šefom pa zaradila j*biga...

Ovo je šala nemoj se uvrijediti :wink:

Inače imaš pravo treba se jednom istresti i miran si (što se tiče rama i ostalih djelova)

kako da se ne uvrijedi
tebi nisu bas sve..
dode covjek na forum i ti ga odma pocnes sprdat i govorit mu da se ne uvrijedi.
daj promisli malo, k? :wink:

ok :wink: moja isprika nisam znao da ima toliko osjetljivih na shale.

RIPtheREAPER
29-12-2006, 22:43
e sada bas nemos se salit sa rodbinom :D
to je vec malo vishe od shale
barem ja tako mislim :)

ran6er
29-12-2006, 23:14
Zar nije jednostavnije kupit XBox 360 nego ulagati ogromne svote u PC koji ce moci goniti next gen igre. Pa mislim,da biste igrali Gears of War treba vam PC od 30 000 kn (barem mislim,nije to sad bukvalno).A XBox dode oko 3500 kn. Jos ce i pojeftinit.

Pogle ovi screenshot iz Call of duty-a 3 : http://www.xboxlife.dk/images/screensho ... 000001.jpg (http://www.xboxlife.dk/images/screenshots/390/000001.jpg)

Vidio sam tu scenu u nekom traileru,ma to leti fluidno sve.Sama grafulja ce doci oko 4500 kn...Pa mislim stvarno.....

Hey,I come in peace,ovo je samo friendly komentar 8)

Sta mislite?

Daj reci je li ti ljepše igrat cod1 s mišem ili cod3 s onim "stvarčicama" na joysticku?

Rocchiro
29-12-2006, 23:23
Gle Xbox nema programiranja nema dodataka,nema mjenjanja djelova sa nekim novijim djelovima samo igre igre i igre a komp je ipak za sve.

lijepo receno

Maiq
30-12-2006, 00:01
Ma kakav XBox 360! Pc je bolji, XBox 360 će brzo zastarit, a Pc uvijek napreduje. Ako ćeš ti kupovat konzolu zbog jedne igre, onda se to ne isplati!PC je boji!

THE NO
30-12-2006, 07:47
Vidjet ćete vi konzolaši da će na kraju ipak ostat PC,on će uvijek biti tu.Ja bih radije dao 10-15 tisuća kuna na komp koji će mi moći vrtiti neke igre na high ili medium i još uz to obavljati brdo stvari koje konzole ne mogu.
Konzole su stvorene samo za igre,a to šta se tiće nekih naslova koji nisu došli na PC,vidjet ćete da hoće,sve će se to vratit na PC.

Maiq
30-12-2006, 19:20
Vidjet ćete vi konzolaši da će na kraju ipak ostat PC,on će uvijek biti tu.Ja bih radije dao 10-15 tisuća kuna na komp koji će mi moći vrtiti neke igre na high ili medium i još uz to obavljati brdo stvari koje konzole ne mogu.
Konzole su stvorene samo za igre,a to šta se tiće nekih naslova koji nisu došli na PC,vidjet ćete da hoće,sve će se to vratit na PC.

Slažem se

dugi
30-12-2006, 22:48
Mračna budućnost

http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=76355

"Ako je vjerovati Sorenu Johnsonu iz Firaxis Gamesa, vlasnike PC-ja očekuju sve teža vremena - barem one koji moćne mašine koriste za igranje (kao da druga namjena uopće postoji).

Uglavnom, spomenuti kaže kako razvoj PC igara sve više pada jer velike kompanije ulažu najviše novca u igre na konzolama i za njih angažiraju najbolje razvojne timove, što smo doduše i sami u posljednje vrijeme primijetili.

Johnson misli da će se za PC i dalje pojavljivati AAA igre i kao primjer navodi ovogodišnji Company of Heroes, no nepobitno je kako će igre za konzole biti sve bolje, dok će kvantitet dobrih igara za PC nastaviti opadati."

Marketig ili surova stvarnost pitanje je sada?

Rocchiro
30-12-2006, 22:52
Mračna budućnost

http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=76355

"Ako je vjerovati Sorenu Johnsonu iz Firaxis Gamesa, vlasnike PC-ja očekuju sve teža vremena - barem one koji moćne mašine koriste za igranje (kao da druga namjena uopće postoji).

Uglavnom, spomenuti kaže kako razvoj PC igara sve više pada jer velike kompanije ulažu najviše novca u igre na konzolama i za njih angažiraju najbolje razvojne timove, što smo doduše i sami u posljednje vrijeme primijetili.

Johnson misli da će se za PC i dalje pojavljivati AAA igre i kao primjer navodi ovogodišnji Company of Heroes, no nepobitno je kako će igre za konzole biti sve bolje, dok će kvantitet dobrih igara za PC nastaviti opadati."

Marketig ili surova stvarnost pitanje je sada?

prije ovo drugo.htjeli mi to priznati ili ne,konzole za manje pare nose puno više zabave.to što je jadna,nema veze,glavno da je zabava...tako da nam se loše piše

ran6er
30-12-2006, 22:57
Mračna budućnost

http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=76355

"Ako je vjerovati Sorenu Johnsonu iz Firaxis Gamesa, vlasnike PC-ja očekuju sve teža vremena - barem one koji moćne mašine koriste za igranje (kao da druga namjena uopće postoji).

Ako tako misliš onda i PC postaje konzola.Inače bil si na netu dok si to pisal. :roll:

dugi
30-12-2006, 23:01
Mračna budućnost

http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=76355

"Ako je vjerovati Sorenu Johnsonu iz Firaxis Gamesa, vlasnike PC-ja očekuju sve teža vremena - barem one koji moćne mašine koriste za igranje (kao da druga namjena uopće postoji).

Ako tako misliš onda i PC postaje konzola.Inače bil si na netu dok si to pisal. :roll:

A od kuda ti da ja tako mislim,pa to je copy/paste sa BUG-ove sranice i to sam prenio ovdje samo zato jer mi se ucinilo zanimljivim. :rotfl:

ran6er
30-12-2006, 23:03
Mračna budućnost

http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=76355

"Ako je vjerovati Sorenu Johnsonu iz Firaxis Gamesa, vlasnike PC-ja očekuju sve teža vremena - barem one koji moćne mašine koriste za igranje (kao da druga namjena uopće postoji).

Ako tako misliš onda i PC postaje konzola.Inače bil si na netu dok si to pisal. :roll:

A od kuda ti da ja tako mislim,pa to je copy/paste sa BUG-ove sranice i to sam prenio ovdje samo zato jer mi se ucinilo zanimljivim. :rotfl:

Mislil sam na ovo
Skao da druga namjena uopće postoji).

dugi
30-12-2006, 23:09
Mračna budućnost

http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=76355

"Ako je vjerovati Sorenu Johnsonu iz Firaxis Gamesa, vlasnike PC-ja očekuju sve teža vremena - barem one koji moćne mašine koriste za igranje (kao da druga namjena uopće postoji).

Ako tako misliš onda i PC postaje konzola.Inače bil si na netu dok si to pisal. :roll:

A od kuda ti da ja tako mislim,pa to je copy/paste sa BUG-ove sranice i to sam prenio ovdje samo zato jer mi se ucinilo zanimljivim. :rotfl:

Mislil sam na ovo
Skao da druga namjena uopće postoji).

kaj si na drogama ili si nekaj popil,pa nisu to moje rijeci:

http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=76355
:)

ran6er
30-12-2006, 23:11
Mračna budućnost

http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=76355

"Ako je vjerovati Sorenu Johnsonu iz Firaxis Gamesa, vlasnike PC-ja očekuju sve teža vremena - barem one koji moćne mašine koriste za igranje (kao da druga namjena uopće postoji).

Ako tako misliš onda i PC postaje konzola.Inače bil si na netu dok si to pisal. :roll:

A od kuda ti da ja tako mislim,pa to je copy/paste sa BUG-ove sranice i to sam prenio ovdje samo zato jer mi se ucinilo zanimljivim. :rotfl:

Mislil sam na ovo
Skao da druga namjena uopće postoji).

kaj si na drogama ili si nekaj popil,pa nisu to moje rijeci:

http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=76355
:)

Sorry.Prije bi rekel da je onaj tip koji je to napisal na drogama.

BTW mislil sam da si ti to dodal.

DrunkyDuck
30-12-2006, 23:52
Odgovor na prvi post:

Ako trebas nesto samo za igranje - uzmi konzolu.
Problem: ako je samo za igranje, tada mora da si gamer koji ce htjeti odigrati vecinu hitova koji ce izaci. Ne vjerujem da ce u buducnosti cijene takvih igara pasti ispod 400kn. Pa si racunaj koliko ce te jeftinije doci.
Mislim, 3500kn je lijepa cifra, ali na cemu si kad jos uz to nabavis GoW, CoD3 i jos par hitova?

W3DR4N
31-12-2006, 02:43
Uzmi x-box novi. Danas je multiplatform vrijeme, a ovaj kompjuter s kojeg pišeš post ti je dovoljan i za multimediju, i office, i internet, i photoshop, i šta god trebaš.

dugi
31-12-2006, 07:54
Uzmi PC ,za novi x-box ti treba i hdtv televizor jer igre na klasicnom televizoru za razliku od hdtv-a su cisto sranje.Znaci to bi ti bio dodatni trosak od nekih 6000-7000 tis.kuna minimalno.Plus ova sadasnja konzola ce uskoro potpuno promjeniti izgled i dimenzije jer ibm prelazi na proizvodnju procesora na manje mikrona tako da ce se novi procesor manje grijati te ce i trebati puno manji hladnjak a to ce biti mogucnost za redizajn konzole.I konzou ces morati nadogradjivati jer uskoro dolazi novi citac za tu konzolu koji ce se kupovati odvojeno.I po meni najveca boljka garancija od godinu dana je po meni premala a ako nesto mjenjas na njoj i jos manja.kada toj konzoli padne cijena za pola onda vise ni ja necu dvojiti jer neki lcd televizor planiram kupiti bez obzira na x-box.I na kraju na x-boxu nema strategija tak da dobiva veliki minus od mene ( ovime MULTIPLATFORM pada u vodu)u odnosu na pc.Za 4000 kuna se moze sloziti cist fina masina:



http://www.info-gama.hr/S


procesor:AMD Athlon64 3700+, 2.2GHz (socket 939) 567.29 Kn
grafa:VGA 256 MB DDR3 RAM GeForce 7900GS 1,363.34 Kn
memorija:512 MB DDR RAM PC400 366.00 Kn X 2=732

http://www.ve-mil.hr/index.aspxS

maticna: 20364 MB Albatron K8NF4X, s939, nForce4-4x, SATA, RAID, LAN, ATX 403,36
optika:1160011 DVD+RW/-RW/RAM NEC AD-7170BK, bulk, black 259,45
kuciste:22426 *Codegen midi tower 6078L-C9, 400W PSU w/12cm fan , P4, USB, audio Najniža cijena! 220,00
hladnjak:1030001 Glacialtech Igloo 7220 Light, sck.754/939/940/AM2 cooler, 21dBA 45,01
hard:20072 *HDD HITACHI HDS728080PLA380 80GB SATA300 7200rpm 8MB 331,26
i eto veselja :D

kulamasta
31-12-2006, 14:27
Tko je jaci, brzi i bolji je potpuno irelevantno pitanje (Budimo iskreni, ionako svi znamo da sam to ja), bitno je samo i jedino sto cemo moc igrat na odredjenim platformama.

Takodjer, treba imat na umu opce razlikovat sto su to platforme za igru, koje platforme nisu za igru, a koje su tu eto igrom slucaja vise manje zalutale.

Kada sam ja zapoceo svoju slavnu i u par epova od relevantnih autora opjevanu gaming karijeru, tada je alat nas pravih igraca, onih igraca koje se ne place sljedecega levela u igri a jos manje kakvog Bossa bezkicmenjaka bio Commodore 64. Za Spectruma smo culi ali nitko iz drustva ga nije imao niti je znao da ga ima. Na konzole smo (kao i danas, ali tada sa malo vise prava) sa sprdnjom, a njihove vlasnike smo prvim snjegom sopali i grudali do iznemoglosti. Znali smo ih cak zatrpavat snjegom i od njih pravit snjegovice. I to sve samo zato jer imaju konzolu. Njihovi roditelji znali su sto im radimo ali su i sami znali koliki su shit konzole i kako njihova djeca sramote svoju obitelj pa su nase postupke presutno odobravali.
Uglavnom, shvatili ste, konzolice su tada bile male neugledne kutijice vrijedne svakoga prezira i nisu mogle stat u iste recenicu sa silogizmom "kvalitetna igra".
Dakle, igrali se mi na komodorcima, citali Moj mikro i Svet kompjutera, birali pirata godine, uzivali u njihovim prepucavanjima tko snima na fals kasete na stranicama omikjenoga nam casopisa.
Oni koji su mogli vise bez hrane od ostalih, oni su ustedjeli i za Floppy disk za komodorca. Vlasnike C128 smatrali smo egzibicionistima i tadasnjih vlasnici danas se mogu pronac na cudnim mjestima u okrilju jos cudnijih ljudi.
Naravno, da nasa sreca nebude potpuna, na stranicama nasega omiljenoga casopisima pojavljivala se nova racunala nama smrtnicima nedostupna. Amiga 500 i Atari 1024 ST... Ah... O sati sumne sati bola... Kako su nam tada komodorci izgledali neugledno... A culi smo da se gradom vec smucaju vlasnici Amiga. Sa strahom smo cekali zimu i prvi snjeg... Hoceju li oni nama raditi ono sto smo mi radili vlasnicima konzolica? Hmmm... Pao je interni dogovor. Nema izlaska iz kuce dok se ne skupi novac za novo racunalo!
Nakon ponizavanja svih mogucih vrsta, nvac se nabavio i kretalo se u shoping. Neki su kupili A500 a neki Ataria... Amiga je tada kostala cini mi se nekih 750 maraka i mogla se spojiti na bilo koji televizor u gradu. Tadasnja PC racunala bile su skupe nakaze koje su bile za sve osim za nesto pametno (igranje). Umjesto zvucnika imale su beeper a grafiku su glumile 3 i pol boje. Jednostavno PC nije bio racunalo za igru. Amiga je bila, pa i Atari, iako je njegova primarna funkcija bila nesto drugo.
Igrali se mi tako godinama na nasim Amigicama, ratovali sa vlasnicima Atarija, tko je bolji i ciji je veci, al uglavnom nam je bilo prilicno Cool (inace u tom ratu kompjutera laganu je pobjedu na nasim prostorima izvojevala Amiga).
Konzole su u to doba jos uvjek bile nis koristi, ali se i na piceku vec polako pojavljivala digitalna zabava, ali je bila potpuno nedostupna nama igracima. Amiga je kostala nekih 700 maraka a PC koji necemu vrijedi kostao je 2000 dm + 14 inchni monitor.
Atari ST i A500 prodali se koliko se mogli prodat pa je trust mozgova in doticnih firmi zakljucio da je vrijeme za nasljednika. Atari izbacuje Falcona a Amiga model 1200, kraljicu kucnih racunala. Falcon se bas i nije proslavio, iako je bilo superiorno racunalo u odnosu na A1200, ali ne svojom krivnjom vec jednostavno u to vrijeme dolazi do laganog pada Atarija i njihovog konacnog kraha. A1200 prakticki nije imala konkurencije. Jeftina i mocna. User Friendly. Igre dolaze i na PC ali je jos uvjek jakooooooo skup. Konzole ne valjaju nista i dalje.
Razno raznim glupim potezima, Commodore pada u velike probleme te i on sam bankrotira. A1200 polako stari te pocinje kaskat za picekom koji dobiva doom. Pojavljuje se i Voodoo akcelerator. Commodore bankrotira pa ga kuouje njemacki Escom i najavljuje nove modele Amige, Amigu Walker. Medjutim, Amiga se nekome gadno zamjerira ili joj jednostavno ije bilo sudjeno pa ubrzo, prije predstavljanja nove Amige, i sam Escom bankrotira. Escom je inace bio proizvodjac PC racunala.
I sto sada? Htjeli ste se igrat, al na cemu? Konzole suck big time, a PC uzasno skup. Moj prvi PC sa 16 mb rama i Hardom od 1.6 Gb kostao me 3000 maraka.
JEdnostavno, pravi igraci su morali prihvatiti skupoga piceka za igru jer jednostavno nije bilo jeftine a dobre alternative. A to vrijeme kada propada Commodore bas se poklapa sa zlatnim dobom igranja na piceku. Izlazi doom, uskoro i prvi Need for Speed, C&C, Duke Nukem, Quake, Warcraft... Neke od tih igara bile su na piceku dostupne i za vrijeme Amige, al nam je bio nedostupan zbog cjene, al da smo bili jalni i kivni, jesmo.
U nedostaku konkurencije, a pojavom dobrih 3d kartica PC je postao standard za dobro igranje, al jos uz uvjek jednu manu: Prokleto skup stroj. Al u svjetu konzola jos nije imao konkurenciju. PS One? ma da... bas..
Skup stroj, al eto, dobre igre, zabava pa se nekak skupi lova.
PS 2? kaj got... Nema tamo FPS, RTS, pravih RPG-a...
Al polako vrijeme ide, nosi bol i bla bla bla... U igru se ukljucuje i tada Bill... X-Box
X-Box je kljucni trenutak. Nikaka Sony i slicne pizdarije. WHY? Dolaskom kutije, na konzole se polako prebacuju igre koje su gotovo po defaultu bile PC ekskluzive... FPS... PC zarn, a na kutiji najprodavanija igra Halo upravo FPS... Dolaze i RTS na konzole. Na kutiji se igra Doom 3 I HL2. Sve sto i na piceku al za puno manje novaca.... Kazete da na piceku sve to ljepse izgleda? Istina, al koga zaboli za to? I na konzoli je dovoljno ljepo.
Da stvari budu jos gore za piceka, dolazi X-Box 360 i FPS koji je bio ekskluziva na piceku, postaje prakticki ekskluziva na konzolama!
Call of Duty 3 konzole only! Serijal koji sve duguje racunalu bez imalo srama prelazi konzolama u zagrljaj pun novaca. Prakticki da vise i nema igre koja nesto vrijedi a da je PC only, stovise, sve vise su konzole only uz moguci port na piceka.
Jednostavno, igre se na konzolama neusporedivo bolje prodaju i to je jedina mjerodavna i relevantna stina.
Jel to lose? Nije, jer PC nikada nije bio platforma za igrace, on je to postao igrom slucaja. Sada stvari jednostavno dolaze polako na svoje mjesto. Konzole igracima i kompjuteri od puno kuna onima kojima stvarno trebaju.

Inace nevolim konzole, da ne upotrijebim neku tezu rijec.

dugi
01-01-2007, 10:35
kulamasta svaka cast sve si to fino objasnio,inace i ja sam komodor generacija i sve sam to otprilike prosao jedino sam jedno duze vrijeme bio bez pc jer mi je dopizdio pa sa vrijeme gubio sa PS1.Ima jedna nelogicnost u tvom tekstu.Ako je pc gaming stvarno na izdisaju kako ti mislis kako onda objasnjavas cinjenicu da velikani poput Ati-a i Nvidie tako dobro zaradjuju i jos uvijek ulazu ogromne novce u razvoj buducih tehnologija za pc igacu industriju.To sto se pc pojavila konkurencija nije uopce lose pa danas izlazi vise i cesce kvalitetnih naslova nego ikada prije.Uopce nema zime za pc gaming industriju jer ni nove konzole nisu bas jeftine masine tj. kostaju isto kao i prosjecan pc a nude samo igranje.

Burek_fr0m_SPACE
01-01-2007, 12:05
pa danas izlazi vise i cesce kvalitetnih naslova nego ikada prije.
I ja sam imao komodorca, imao sam i 386icu s 4 MB RAMa i Hercules grafičku s BW monitorom i prilično sam upoznat s istorijom igranja na PC-u, pa se upravo zbog toga ne slažem s ovim citatom. Zlatno doba igranja je, na žalost svih nas, već prošlo, bar na PCu. Jer jednostavno više niko nije u stanju napraviti takav boom kakav je napravljen izdavanjem gorespomenutih remek-djela PC igranja poput Wolfensteina, Dooma, Quakea, C&C i sl. Najsličnija pomama za igre od tih vremena se događala uz Simse i uz WoW... da, ljudi, dotle smo dogurali...

01-01-2007, 12:10
Mislim, ako očeš konzolu, onda znaš, da je to većinom za igranje. Nikakav Internet, Glazba.. Ali problem je, originali. Jer ajde stvarno, preskupi su. Nova igra za ps2 košta 500kn, a za kompjuter 300kn. To me najviše smeta.

W3DR4N
01-01-2007, 12:24
Vrhunac gaminga je 1998. godina. Potpuno dokazana i neporeciva činjenica.

dugi
01-01-2007, 13:06
Je kak da ,zato se danas prodaju graficke karte ko lude jer svi igraju igre iz zlatne 1998 , puca vas nostalgija ni manje ni vise.Da nije tako ostavio bi se igranja vec odavno, mislim ak stvarno tak neki misle pa kaj se ne osjecate priglupo igrajuci danasnje igre kada su one iz 1998 puno bolje.Primjera ima puno ali recimo koja je to igra 1998 ili vjerovatno ikada u rts zanru bila bolja od Company of Heroes.A tek ovo kaj dolazi ove godine Stalker i Crysis, mislim da vrhunac tek dolazi.

W3DR4N
01-01-2007, 13:44
Okej, konkretan dokaz. Otvaram časopis iz dvanaestog mjeseca devedesetiosme godine. Pokraj njega otvaram časopis iz dvanaestog mjeseca dvijetisućeišeste. Počevši od prve, prepisat ću recenzije, pa usporedimo zajedno.

2006.

splinter cell double agent
battlefield 2142
caesar IV
football manager 2k7
city of heroes & city of villains
sid meier's railroads
f.e.a.r. extraction point
PES 6
sam & max culture shock
gothic 3
need for speed carbon

1998.

tomb raider 3
half-life
trespasser
sin
fallout 2
fifa 99
nba live 99
grim fandango
carmageddon 2
railroad tycoon 2
test drive 5
caesar 3
delta force
fa premier league menager 99


Sad,
narančastom bojom označi sportove;
maslinastom bojom označi iste igre u obje godine, nastavke;
crvenom bojom označi dosadne i ponavljajuće nastavke;
i na kraju,
plavom bojom označi igre koje već jesu ili bi mogle biti zapamćene kao nešto zbilja kvalitetno.

I šta dobivaš? Devedesetiosmu kao pobjednika, dok su gaming budžeti, developerski timovi i same mogućnosti bile deseterostruko manje. A govorimo o samo jednom mjesecu i samo jednoj platformi.

Kiklop
01-01-2007, 13:50
ja se vise ne upustam u ovakve rasprave

dugi
01-01-2007, 14:45
IGN

2006


Tom Clancy's Splinter Cell Double Agent Action 9,0 stu 22, 2006
Medieval II: Total War [UK]S Strategy 8,9 stu 8, 2006
Dark Messiah of Might & Magic [AU]S Action RPG 8,8 lis 25, 2006
Neverwinter Nights 2 RPG 8,5 stu 3, 2006
Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas Shooter 8,4 pro 15, 2006
1701 A.D. Simulation 8,2 lis 30, 2006
Gothic III Action RPG 4,9 stu 28, 2006
Need for Speed Carbon Racing 8,2 lis 27, 2006
Galactic Civilizations II: Dread Lords Strategy 8,7 o?u 7, 2006
GTR 2 Racing Simulation 9,2 lis 18, 2006
City Life Simulation 8,0 kol 10, 2006
Company of Heroes Strategy 9,4 ruj 11, 2006
Condemned: Criminal Origins Action 8,5 tra 11, 2006
DEFCON [UK]S Strategy 8,8 ruj 14, 2006
Elder Scrolls IV: Oblivion, The RPG 9,3 o?u 24, 2006
Heroes of Might and Magic V Strategy 7,8 svi 26, 2006
Hitman: Blood Money Action 8,0 svi 30, 2006
Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II, The Strategy 9,0 o?u 2, 2006
Prey Shooter 9,0 srp 10, 2006
Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter Shooter 8,1 svi 18, 2006



ovo su moji favoriti za 2006 godinu.Po mom misljenju nema govora o slaboj godini ili o odumiranju pc gaming industrije ,upravo suprotno ona je u usponu.Moze neko pricati sto hoce,dosadni nastavci, 1998 je bila bolja .....ali neka mi napise ovdje ovoliki broj kavalitetnih naslova u 2006 ili 1998 godini na konzoli,bilo kojoj .Fakat neznam kaj bi igrao na konzoli.Meni su tamo ogromna vecina naslova pre djetinjasta i preglupa,cista frustracija.Razne expanzije nisam htio ni nabrajati jer nisu kompletne igre mada je i tu bilo dosta dobrih primjera.Naveo sam 20 naslova dovoljno i za dve godine kvalitetne zabave.

Outmind
01-01-2007, 16:17
A osim toga, zaboravlja se jedna bitna stvar. Nema teoreetske šanse da će netko tko igra neku pucačinu na x-boxu ikad moći toliko suvereno vladat situacijom u multiplayeru kao netko tko ima tipkovnicu i miša.

E da i koji će mi qurac konzola kad na njoj ne možeš igrat rts-ove??

Fencing_LORD
01-01-2007, 16:21
Zar nismo ovo raspravili već milijardu puta od, još od prvih dana forum? Istina je, da je ekonomičnije kupiti next gen konzolu i uštedjeti hrpu para, ali je kompjuter još uvijek u ogromnoj hardverskoj i softverskoj prednosti pred konzolama koje su gotov proizvod dok se potonji konstantno razvija.

Outmind
01-01-2007, 16:23
Kao što rekoh gore, najvažnija stavka po meni bi bila prirodnost igranja. Puno je lakše na izenadnu situaciju reagirt tipkovnicom i mišem nego gamepadom.

Fencing_LORD
01-01-2007, 16:24
Kao što rekoh gore, najvažnija stavka po meni bi bila prirodnost igranja. Puno je lakše na izenadnu situaciju reagirt tipkovnicom i mišem nego gamepadom.

tako je!

ja sam probo igrat UT na playki i poludio sam

Prince-Artas
01-01-2007, 16:25
IGN

2006


Tom Clancy's Splinter Cell Double Agent Action 9,0 stu 22, 2006
Medieval II: Total War [UK]S Strategy 8,9 stu 8, 2006
Dark Messiah of Might & Magic [AU]S Action RPG 8,8 lis 25, 2006
Neverwinter Nights 2 RPG 8,5 stu 3, 2006
Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas Shooter 8,4 pro 15, 2006
1701 A.D. Simulation 8,2 lis 30, 2006
Gothic III Action RPG 4,9 stu 28, 2006
Need for Speed Carbon Racing 8,2 lis 27, 2006
Galactic Civilizations II: Dread Lords Strategy 8,7 o?u 7, 2006
GTR 2 Racing Simulation 9,2 lis 18, 2006
City Life Simulation 8,0 kol 10, 2006
Company of Heroes Strategy 9,4 ruj 11, 2006
Condemned: Criminal Origins Action 8,5 tra 11, 2006
DEFCON [UK]S Strategy 8,8 ruj 14, 2006
Elder Scrolls IV: Oblivion, The RPG 9,3 o?u 24, 2006
Heroes of Might and Magic V Strategy 7,8 svi 26, 2006
Hitman: Blood Money Action 8,0 svi 30, 2006
Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II, The Strategy 9,0 o?u 2, 2006
Prey Shooter 9,0 srp 10, 2006
Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter Shooter 8,1 svi 18, 2006



ovo su moji favoriti za 2006 godinu.Po mom misljenju nema govora o slaboj godini ili o odumiranju pc gaming industrije ,upravo suprotno ona je u usponu.Moze neko pricati sto hoce,dosadni nastavci, 1998 je bila bolja .....ali neka mi napise ovdje ovoliki broj kavalitetnih naslova u 2006 ili 1998 godini na konzoli,bilo kojoj .Fakat neznam kaj bi igrao na konzoli.Meni su tamo ogromna vecina naslova pre djetinjasta i preglupa,cista frustracija.Razne expanzije nisam htio ni nabrajati jer nisu kompletne igre mada je i tu bilo dosta dobrih primjera.Naveo sam 20 naslova dovoljno i za dve godine kvalitetne zabave.

ako su ove igre među najboljim u 2006 onda definitivno pc gejming nema blistavu budućnost

kulamasta
01-01-2007, 16:53
Dali ce igrac imati bolji score u nekome FPS na konzolici ili na PC potpuno je irelevantno i nebitno. Kao sto je meni potpuno nebitno i irelevantno dali je moj Clio brzi od Ferrarija na otvorenoj cesti. Naravno da nije, al je osjetno jeftini, manje brige sa njim i lakse odrzavanje. Posto nisam auto fan meni je sasvim dovoljan, tj. savrseno mi pase njegov omjer cijena/perfomanse.

Dakle, to sto neke fanatike pere da li je lakse igrati FPS na konzoli ili na PC je potpuno nebitno za gaming industriju jer i na konzoli je danas moze igrati relativno dobro FPS. O tome najbolje govore najprodavanije igre na X-Box 360: Halo i Gears Of War... Pucacine... Zanimljivo, jelda? A tu je i Call of Duty negdje.

Poanta je u sljedecem.
Konzole nikjada nisu bile pre skupe u odnosu na racunalo. I prije je konzola bila jeftinija i od Amige i od PC, ali je kvaliteta igara na konzoli bila osjetno slabija nego na racunalima. Konzole su jednstavno bile pre slabe za bilo sto osim za neki Casual gaming. Medjutim, stvari se mjenjaju. Sa jedne strane, PC je uvjek jaci ali se uvjek ta snaga prokleto skupo placa, a sa druge strane, konzole su uvjek duplo jeftinije od racunala ali njihova snaga sve vise i vise za istu cjenu raste! Tj. prije deset godina konzola je kostala 50% jeftinije od kompjutera ali je bila 75 % slabija. Danas konzola kosta isto 50 % manje ali je slabija za svega nekih 25 %. Ustvari, nisu bitnio sami postoci u cijeloj prici, bitno je da KOLIKO GOD KONZOLA BILA SLABIJA OD PC JOS JE UVJEK DOVOLJNO DOBRA ZA KVALITETNO IGRANJE.
To je poanta cijele price. Jeftinija je pa normalno da se vise kupuje od PC koji je u stanju igre kvalitetno vrtit. To vide i izdavacke kuce prema tome formiraju ponudu. Prvo za konzole a onda i za PC ako bude dovoljnog interesa.

kulamasta
01-01-2007, 16:57
Netko je spominjao ATI i nVidiu...
Koliko god oni bili veliki i jaki, interesantno da vodeci proizvodjac grafickih cipova jest Intel, koji ima duplo veci udio u trzistu od Atia i nvidie. I to sa svojim smecem od intergrirane grafike.
PC jednostavno primarno nije platforma za igranje. Na njoj se moze sve, pa tako i igrat, al jednostavno primarna funkcija PC nije igranje.

Iskreno, neznam podatke koliko Ati i Nvidia zaradjuju na pojedinim chipovima, al se nebi iznenadio da vise zarade na chipovima koje ugradjuju u konzole nego na PC trzistu.

Fencing_LORD
01-01-2007, 17:00
opet se vraćamo na isto. priča se vrti u krug

kulamasta
01-01-2007, 17:24
opet se vraćamo na isto. priča se vrti u krug
Sve odlazi i Sve se ponovno vraca.
Vjecno se okrece krug Bitka...

Sve se rastavlja i sve se ponovno sastavlja,
Vjecno se gradi ista kuca Bitka...

dugi
01-01-2007, 20:15
Mislim da nismo dovoljno iskreni jer i nesmijemo biti ali svi mi znamo zasto je igranje na pc jeftinije nego na novim konzolama bez obzira na cijenu komponenata ma koliko mi sutjeli o tome.Osim toga vec sam spomenuo par puta treba u cijenu konzole uracunati i lcd tv od jedno 82 cm cije se cijene krecu oko 6000-7000 kn i to oni jeftiniji.Vec sam spomenuo da je garancija na kozolu samo godinu dana a poznato je da igraci koji ih intezivnije koriste promjene i 2-3 unutar iste generacije.Konzola je u finalu barem jednako skupa ako ne i skuplj od pc slicne snage a po meni je samo bljeda kopija onoga sto pc moze pruziti ( i pruza) u zabavi igranja i zabavi opcenito.

Nightyx
01-01-2007, 20:33
IGN

2006


Tom Clancy's Splinter Cell Double Agent Action 9,0 stu 22, 2006
Medieval II: Total War [UK]S Strategy 8,9 stu 8, 2006
Dark Messiah of Might & Magic [AU]S Action RPG 8,8 lis 25, 2006
Neverwinter Nights 2 RPG 8,5 stu 3, 2006
Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas Shooter 8,4 pro 15, 2006
1701 A.D. Simulation 8,2 lis 30, 2006
Gothic III Action RPG 4,9 stu 28, 2006
Need for Speed Carbon Racing 8,2 lis 27, 2006
Galactic Civilizations II: Dread Lords Strategy 8,7 o?u 7, 2006
GTR 2 Racing Simulation 9,2 lis 18, 2006
City Life Simulation 8,0 kol 10, 2006
Company of Heroes Strategy 9,4 ruj 11, 2006
Condemned: Criminal Origins Action 8,5 tra 11, 2006
DEFCON [UK]S Strategy 8,8 ruj 14, 2006
Elder Scrolls IV: Oblivion, The RPG 9,3 o?u 24, 2006
Heroes of Might and Magic V Strategy 7,8 svi 26, 2006
Hitman: Blood Money Action 8,0 svi 30, 2006
Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II, The Strategy 9,0 o?u 2, 2006
Prey Shooter 9,0 srp 10, 2006
Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter Shooter 8,1 svi 18, 2006



ovo su moji favoriti za 2006 godinu.Po mom misljenju nema govora o slaboj godini ili o odumiranju pc gaming industrije ,upravo suprotno ona je u usponu.Moze neko pricati sto hoce,dosadni nastavci, 1998 je bila bolja .....ali neka mi napise ovdje ovoliki broj kavalitetnih naslova u 2006 ili 1998 godini na konzoli,bilo kojoj .Fakat neznam kaj bi igrao na konzoli.Meni su tamo ogromna vecina naslova pre djetinjasta i preglupa,cista frustracija.Razne expanzije nisam htio ni nabrajati jer nisu kompletne igre mada je i tu bilo dosta dobrih primjera.Naveo sam 20 naslova dovoljno i za dve godine kvalitetne zabave.

ako su ove igre među najboljim u 2006 onda definitivno pc gejming nema blistavu budućnost

Zašto??
Pa te igre su hit
Zar ne??
A sada o svjetloj budućnosti će svjedočiti upravo ona. Kako stvari stoje, vjerujem u svjetlu budućnost.

D.E.M.O.
01-01-2007, 21:08
Gle Xbox nema programiranja nema dodataka,nema mjenjanja djelova sa nekim novijim djelovima samo igre igre i igre a komp je ipak za sve.

Pa znam,ja govorim bas sto se gejminga tice kao takvog
vi niste gameri, vi ste konzolasi. vecina gamera zna nesto vise od igranja igara

kulamasta
01-01-2007, 21:42
a puno "gamera" nezna niti igrat igre...

Ps1ho
01-01-2007, 22:24
PC opet treba pruziti nesto revolucionarno u vezi gaminga, inace ce se konzole odnest pobjedu, kulamasta je sve ljepo rekao...

Prince-Artas
01-01-2007, 23:08
@Nightyx-te su igre osrednje kvalitete, i čudi me šta tu nema fife 07

Fencing_LORD
01-01-2007, 23:23
a puno "gamera" nezna niti igrat igre...

:pray:
to je tužna istina

slijedeća rečenica je možda banalna, ali je istinita - PC RULES, CONSOLES SUCK PC's mouse...

Sonic_Moronic
02-01-2007, 00:26
Konzole su mi dobre tek kada bacimo koju partiju mortal kombata...

Igranje sa prijateljem / nekim drugim na konzoli je super zbog 2 štapića užitka.

Ali, meni ovdje prestaju dobre strane. Svoje omiljene žanrove ne mogu ozbiljno igrat na konzolama. Nakon toga, je već spomenuta stvar, na konzolama se sve vrti oko gejmanja. Ja igram negdje 30 %, ostalih 70% spada pod forume, msn, surfanje, editore....Tako da mi se baš ne isplati posjedovati konzolu ako ću jedva nešto igrat.

Također, konzole poprilično brzo ispadaju iz mode, pogotovo sada, uz hrpu konkurencije. Već nakon otprilike 2 godine, proizvodnja igara za neku konzolu masovno opada (ps1 je zbilja brzo ostario). Pa sad ti kupuj novo.
Na PC-u bar uvijek imamo nešto za igrat. A sad s kojim perfomansama, druga je stvar.

prcko
03-01-2007, 12:14
E i treba rec da se konzole kad ju jednom kupis i ako se pokvare npr predje ti laser mozes ga hitit u smece zato sto je laser jako skup za zamjenu to se uglavnom dogadja igracima koji ne kupuju origigi igre i rok trajanja prosjecan za plejku 2 je 2 do 3 godine,a kad kod kompa se npr meni se komp nikad nije pokvario a vec ga imam 2 i pol godine.Mozda se varam ali ko voli nek izvoli.

W3DR4N
03-01-2007, 15:23
Ako je vjerovati Sorenu Johnsonu iz Firaxis Gamesa, vlasnike PC-ja očekuju sve teža vremena - barem one koji moćne mašine koriste za igranje (kao da druga namjena uopće postoji).

Uglavnom, spomenuti kaže kako razvoj PC igara sve više pada jer velike kompanije ulažu najviše novca u igre na konzolama i za njih angažiraju najbolje razvojne timove, što smo doduše i sami u posljednje vrijeme primijetili.

Johnson misli da će se za PC i dalje pojavljivati AAA igre i kao primjer navodi ovogodišnji Company of Heroes, no nepobitno je kako će igre za konzole biti sve bolje, dok će kvantitet dobrih igara za PC nastaviti opadati.

Durin
03-01-2007, 15:48
Ako je vjerovati Sorenu Johnsonu iz Firaxis Gamesa, vlasnike PC-ja očekuju sve teža vremena - barem one koji moćne mašine koriste za igranje (kao da druga namjena uopće postoji).

Uglavnom, spomenuti kaže kako razvoj PC igara sve više pada jer velike kompanije ulažu najviše novca u igre na konzolama i za njih angažiraju najbolje razvojne timove, što smo doduše i sami u posljednje vrijeme primijetili.

Johnson misli da će se za PC i dalje pojavljivati AAA igre i kao primjer navodi ovogodišnji Company of Heroes, no nepobitno je kako će igre za konzole biti sve bolje, dok će kvantitet dobrih igara za PC nastaviti opadati.
Ehe,to je istina.Ali pogledajmo mi malo dalje onda u budućnost kada već gledamo naprijed.Ako nas čekaju sve teža vremena,i sve više novaca za ulagati i također opadanje kvalitete igranja na pc to također znači i opadanje korisnika.Opadanje korisnika znači i manje novaca a manje novaca znači manje igara.Kada imamo manje igara dolazi do povećanja kvalitete igara kako bi privukli više igrača.I opet se vraćamo na isto.COH nije baš nešto prezahtjevna igra.A također imamo žanrove koji zbog kompatibilnosti nikad neće zaživjeti na konzolama poput strategija i MMORPG-ova.Također dodajmo i to što su konzole na "vrhu" sada tek kada su izašle,dok će im se kvaliteta i cijena smanjivati iz godine u godinu i sve više će zaostajati za PC-om.I tako dok se ne pojave PS4 i XBox 720,pa opet ispočetka.Ali PC je uvijek bio ispred konzola i to tako ostaje.

kulamasta
03-01-2007, 18:44
Kada smo kod MMORPG... Sve je to velika fama... Budimo iskreni... svega su dva MMORPG-a koji se igraju... ostalo vise manje slabo...

Sve u zivotu ima tri faze... Pocetak, vrhunac i kraj... Pa tako i platforme za igru...